Kampioen met recordcijfers IPZC EK turnen eindigt in deceptie voor Nederland Tim Dees schittert in Italiaanse ronde RUITSCHADE? OPEL RUITEN SERVICE Rafael Nadal evenaart Björn Borg Chelsea pakt tweede landstitel, maar is nog altijd niet geliefd Ullrich bevestigt deelname Giro Ponor zwaait af in stijl Twee Duitse coureurs verongelukt Chinese vrouwen prolongeren titel Ockenburgh uit Europacup Leijs wint Wim Hendriks Trofee Redactie: 0113-315640 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 1 mei 2006 V-'r '—Xp AutoTeam OPEL CHEVROLET AUTOTEAM NIEUW SERVICE SCHADEHERSTEL U KUNT ALTIJD BIJ AUTOTEAM TERECHT wij willen blije klanten uil BARCELONA - Tennisser Rafael Nadal, pas negen tien jaar oud, heeft giste ren zijn 47e achtereenvol gende zege op gravel ge boekt. Landgenoot Tommy Robredo was zijn (voorlo pig) laatste slachtoffer. In de finale van het toernooi van Barcelona ging hij met 6-4 6-4 6-0 de boot in. Nadal won zaterdag in de halve finale van Nicolas Al- magro, eveneens een land genoot: 7-6 6-3. Daarmee evenaarde hij de prestatie van Björn Borg door voor de 46e keer op rij ongesla gen te blijven op gravel. De Zweed deed dat bijna der tig jaar geleden al eens. Nadal verloor in april 2005 voor het laatst op gravel. Hij is nog wel een aantal ze ges verwijderd van het ab solute record. Dat is in han den van de Argentijn Guil- lermo Vilas. In 1977 bleef hij 53 duels op gravel onge slagen. Vooralsnog wil Nadal overi gens nog niet vergeleken worden met Borg. „Hij is toch van een ander niveau. Hij won ook vijf keer Wim bledon. Ik weet niet of ik die prestatie kan evenaren. Borg maakte tennisgeschie- denis. Ik probeer gewoon mijn weg te vinden in deze wereld." Voor Nadal was Barcelona al zijn zeventiende finale. Ondanks zijn leeftijd heeft hij ook op dat vlak een ongekende reputatie. Hij won er vijftien, waarvan de laatste twaalf zelfs op rij. ANP/RTR door Henri van der Steen LONDEN - De meeste voetbal fans in Engeland hebben het za terdag voor kennisgeving aange nomen: Chelsea is weer kam pioen. Het elftal van de rijkaard Abramovitsj wordt gerespec teerd door de kenners, maar weggehoond door de liefheb bers: met zo gruwelijk veel geld is het geen kunst kampioen te worden... De cijfers van Chelsea laten zich echter zien. Zaterdag werd Manchester United met een in drukwekkende score verslagen, 3-0. De nummer twee van het Premiership was kansloos tegen de verzameling multimiljonairs van manager Jose Mourinho, die er opnieuw in slaagde een grote selectie hard en hongerig te hou den. Van de zes wedstrijden te gen de naaste belagers werden er vijf gewonnen, nog scherper is de balans van de wedstrijden thuis, op Stamford Bridge: 19 wedstrijden, 18 overwinningen, 1 gelijkspel. Sinds het grote Ne wcastle United uit 1907 is geen club tot dergelijke cijfers in staat geweest. Manchester United was zater dag in de lunchwedstrijd geen partij. Ruud van Nistelrooij zat weer op bank, hij mocht inval len toen de wedstrijd, bij 2-0, al gespeeld was. Chelsea kwam al na vijf minu ten op 1-0, door Gallas. Het was een goal met vraagtekens. Ronal- do werd immers in balbezit op de voet getackeld door Lam- pard, wat de scheidsrechter ont ging. Het balbezit van Chelsea leidde tot een corner, waaruit het doelpunt viel. Cole en Car- valho maakten de andere goals. De laatste pikte Van Nistelrooij in het eigen strafschopgebied de bal af en stond enkele seconden later in het andere strafschopge bied om de tegenaanval af te ronden. Het doelpunt illustreerde de veelzijdigheid van de kampioen. Het elftal wordt gedragen door een voortreffelijke doelman (Cech), een geweldige centrale verdediger (aanvoerder Terry), een subliem middenveld (door gaans Essien, Makalele, Lam- pard) en een makkelijk scorende aanval. Drogba en Crespo zijn de eerste spitsen, maar ook een flankspeler als Arjen Robben draagt regelmatig bij aan de pro- duktie. Zaterdag was van Robben overi gens weinig te zien. Hij stond aan de aftrap, maar werd latei- gewisseld. Robben viel enkele keren op met een demonstratie dat zijn rechterbeen matig ont wikkeld is. Na de wedstrijd bleek Mourinho niet zo blij als gedacht. „Nee, ik kan van deze titel niet zo genie ten als die van vorig jaar. Eigen lijk zou ik meer plezier moeten hebben dan ik heb." Hij doelde niet alleen op het gebrek aan waardering in Engeland voor de prestaties van Chelsea, maar vooral op de teleurstellend verlo pen campagne in de Champions League. Type voetbal Dat gebrek aan waardering heeft niet alleen te maken met de waanzinnige hoeveelheden geld die eigenaar Abramovitsj in de selectie stopt, hoewel je de stelling kunt poneren dat een elf tal met de reserves van Chelsea evengoed kans had gemaakt op de titel. Het is echter ook het type voetbal van Mourinho, dat bepaald niet overloopt van avon tuur, dat van Chelsea een wei nig geliefde kampioen maakt. Het tearn heeft niks met mooi spel, wel met resultaatvoetbal. Frank Lampard, vermoedelijk de beste speler van het team: „We zijn hongerig genoeg geble ken om voor de tweede keer kampioen te worden en we zijn hongerig genoeg om het nog eens te worden. En om verder te komen in de Champions League dan dit jaar." Joe Cole: „Het was moeilijker dit jaar, zeker nu de concurrentie met Spurs is uit gebreid. Maar we hebben het ge weldig gedaan. We hebben ons moeten verbeteren ten opzichte van vorig seizoen en dat hebben we gedaan." Mourinho zei dat ook. „De mees te mensen onderschatten hoe moeilijk het is kampioen te wor den. Ik vind het een geweldige prestatie, zeker voor een club die nooit eerder kampioen werd en nu twee keer achter elkaar." GPD GENUA - Wielrenner Jan Ull rich heeft gisteren bevestigd dat hij komende zaterdag zal star ten in de Giro d'Italia. De 32-jarige Duitser, die als 115e eindigde in de Ronde van Romandië, had de afgelopen maanden last van knieproble men, maar daar is hij nu van af. „De eerste twee weken in de Gi ro zijn niet zo moeilijk en ik hoop naar een vorm toe te groeien dat ik in de slotweek ook mee kan komen in de ber gen. Ik zal de Giro niet rijden om hem te winnen. Mijn echte doel is de Tour." GPD Na dc overwinning op Manchester United en het binnenhalen van de tweede landstitel maken John Terry, Ilernan Crespo Arj ver richting de tribune. William Gallas blijft als enige staan. en Robben en Damien Duff (vlnr) een buikschui- foto Dylan Martinez/RTR I van onze sportredactie VOLOS - Naast elkaar zaten ze zaterdag in de wedstrijdhal van het EK turnen in Volos wat gla zig voor zich uit te kijken. Vero na van de Leur, Hanneke Hoef nagel, Loes Linders, Suzanne Hannes en Lichelle Wong. Er werd niets gezegd. De landenfi- nale van de EK turnen in de Griekse kustplaats was net daar voor op een enorme deceptie uit gelopen. Kansloos achtste en dus laatste, waar gehoopt was op een zevende, misschien wel zesde plek. Maar het zat niet mee toen Li chelle Wong al snel na het begin haar oefening op brug afbrak, afgroette en van het turnpo- dium stapte. De waterlanders waren vervolgens niet meer te stelpen en op de drie nog te tur nen onderdelen kwam de zes tienjarige niet meer in actie. Al leen al daardoor kon Nederland in ieder geval niet beter eindi gen dan op de laatste, achtste plaats, omdat er nog maar twee in plaats van drie per toestel voor de punten moesten gaan zorgen. De equipe eindigde op een totaal van 112,950 punten, meer dan zestig punten achter nummer één Italië (175,225). Pech Hoeveel pech kan je hebben? De tegenvallers in het Nederlandse topturnen zijn inmiddels niet meer op één hand te tellen. Na de enkelbreuken van Jeffrey Wammes, de hersenschudding 3 van Anthony van Assche, de ver zwikte enkel van Suzanne Harmes (die daardoor in Volos alleen op vloer kon uitkomen) en de afzegging van Yuri van Gelder voor het EK liepen Vero na van de Leur en Lichelle Wong vrijdag, een dag voor de finale, verschillende blessures op. Van de Leur meldde dat ze te zeer last had van een hamstring blessure om drie onderdelen te turnen. Balk liet ze daarom over aan Hanneke Hoefnagel en vloer aan Loes Linders. En Wong, pas zestien jaar, had een gekwetste rechterwijsvinger. Te gen beter weten in begon ze za terdag aan haar brugoefening, maar die moest ze al snel weer afbreken. Haar score was daar door bijzonder: 4,825. Maar hoe dramatisch het ver loop van de teamfinale ook was, het heeft geen nadelige gevolgen voor de Nederlandse turnsters. De finaleplaats die de ploeg in Griekenland behaalde, biedt zelfs een mooi perspectief voor het olympisch jaar. In 2008, bij de volgende Europe se titelstrijd met landenwed- strijd, mogen de Nederlandse vrouwen in de kwalificatieron de turnen in het laatste blok van de dag. Voordeel daarvan is dat Nederland op hetzelfde moment turnt als de beste landen en de juryleden zijn dan altijd ge neigd iets hogere scores te ge ven. De Nederlandse turnsters staan er cijfermatig net zo goed voor als twee jaar terug, toen ze in Amsterdam ook achtste werden. Het toernooi in Volos was een ge nerale repetitie voor Aarhus, waar in oktober de wereldkam pioenschappen plaatsvinden. In Denemarken moet Nederland zich bij de beste 24 landen van de wereld turnen om kans te be houden op teamkwalificatie voor de Olympische Spelen van Peking in 2008. In dat licht bezien was 'Volos' helemaal niet zo verkeerd. Het toernooi wees uit dat met Lichel le Wong zich een sterke meer kampster heeft aangediend bij de senioren. En hoewel ze ge blesseerd was, maakte ook Vero na van de Leur weer een betere indruk dan bij de wereldtitel- Lichelle Wong begon aan haar brugoefening, maar moest onder toeziend oog van coach Boris Orlov op geven. foto Robin Utrecht/ANP strijd van 2005 in Melbourne. Ze is na dat toernooi meer gaan trainen en die arbeid lijkt iets te hebben opgeleverd. Bovendien bracht Nederland vrijdag een ju- niorenploeg in de arena. De 'kleintjes' wérden zesde en in die groep zitten gnkele talenten die in 2007 moeten klaarstaan om de generatie Van de Leur/Suzanne Harmes op te vol gen. Harmes was ook gebles seerd en kon daardoor in Grie kenland alleen haar bijdrage le veren op vloer. Als de absolute kop vrouw van het Nederlandse turnen later dit jaar gevrij waard is van lichamelijk onge mak, dan ziet het er voor Aar hus helemaal niet zo slecht uit als het zaterdag in Volos leek. „Dit was weer een les die we moeten onthouden", oordeelde coach Ester Heijnen. „Maar dit EK leverde ook nuttige ervaring op voor meisjes als Hanneke Hoefnagel en Lichelle Wong. De meiden vormden hier bovendien echt een team, dat is belangrijk voor later. Het is wei eens an ders geweest en daarom moeten we blij zijn met de manier waar op ze hier een hecht blok vorm den. Het is jammer dat het hier in de finale fout is gegaan, maar we hoeven daardoor niet te wan hopen." GPD/ANP van onze sportredactie VOLOS - De Roemeense Catalina Ponor heeft gisteren in Volos stijlvol afscheid geno men van de turnsport. De achttienjarige turnster beëindigde bij de Europese titelstrijd haar loopbaan met goud op balk en brons op vloer, na zaterdag met het team te zijn afgetroefd door Italië. Ponor was bij de Olympische Spelen van 2004 de grote ster van het turntoernooi. In Athene won ze drie keer goud: eerst met het team, daarna individueel op balk en vloer. Daarna kon ze nog maar moeilijk de motiva tie opbrengen om te turnen. Ze ging echter door, omdat ze door anderen zo gepusht ZWICKAU - Bij een nationale autorally in Duitsland zijn zaterdagmiddag twee coureurs om het leven gekomen. Tegen het einde van de tweede klassementsproef ten zuiden van Zwickau raakten David Langheinrich en Oliver Bleich met hun bolide van het parkoers af. Beiden overleefden het ongeluk niet. De wedstrijdleiding besliste na overleg met de nabestaanden dat de wedstrijd moest doorgaan. BREMEN - De Chinese tafeltennisvrouwen hebben giste ren in Bremen de wereldtitel veroverd. In de finale ver sloegen ze Hongkong met 3-1. Plet betekende de zestiende wereldtitel voor de Chinese vrouwen. Het land is sinds 1991 ongeslagen. De ploeg steunde in Bremen op olym pisch kampioene Zhang Yining, tevens wereldkampioene, en voormalig olympisch kampioene Wang Nan. De mannen van China bereikten de finale door Duitsland met 3-1 te verslaan. De titelverdediger komt vandaag in de eindstrijd uit tegen Zuid-Korea, dat in de halve finale Hongkong met 3-0 de baas was. pagina 17 bij NTTB heeft jeugd geen toekomst DUISBURG - De landskampioen driebanden van vorig jaar, Delta/Ockenburgh uit Goes, is in de voorron.de van de Europacup uitgeschakeld en loopt daardoor een unie ke kans op internationale roem mis. De biljarters Roland Forthomme, Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans en Henk Habraken leden in Duisburg een nederlaag in de beslissende wedstrijd tegen het Spaanse Fuengirola, dat zich daardoor wel verzekerde van een finaleplaats, pagina 21 titelgians is te snel vervlogen KOEWACHT - John Leijs, bijna 42, heeft gisteren de Wim Hendriks Trofee, een koers voor de clubcompetitie, gewonnen. De renner uit Standdaarbuiten, rijdend voor de Pedaalridders, klopte in Koewacht zijn clubgenoot Jo hn den Engelsman in de sprint. Enkele weken geleden was de eindzege in de Ronde van de Braakman ook al voor een 'oudje' in het peloton, de 38-jarige Edward Farenhout. Leijs: „Dat is opmerkelijk, maar of daar een verklaring voor is, weet het niet. Ik ver zorg mijn lichaam goed." pagina 22 dubbelslag van De Pedaalrijders door Frits Bakker werd. Maar Ponor vindt het nu echt welle tjes geweest. De jonge vrouw uit Constanta heeft de turnwereld wel gezien. Wat ze nu gaat doen? De winnares van tien medailles op WK's (3 zilver, 1 brons) en EK's (4 goud, 1 zilver en 1 brons) kon het gisteren nog niet zeggen. „Eerst uitrusten en genieten van wat ik allemaal heb bereikt." ANP GOES - De Thoolse wielrenner Tim Dees staat in de top van het klassement van een wielerkoers voor junioren in Italië. Op de slotdag van de vierdaagse wed strijd doet de zeventienjarige be lofte vandaag een gooi naar de eindzege. De Nederlander Mau rice Schreurs, ook uit de natio nale selectie, draagt de leider strui. De Giro Ciclisto della Toscana is een koers voor junioren die tpt de wereldtop behoren. Jelle Nijdam leidt er een nationale ploeg met veel klimtalent, dat er varing mag opdoen in deze ron de. Tim Dees, gisteren op de voorlaatste dag: „We moeten vrijwel elke dag behoorlijke ber gen over. Zaterdag zelfs een van veertien kilometer lang, dat is uitzonderlijk voor junioren." De concurrentie in de Italiaanse koers komt uit grote wielerlan- den. De erelijst telt veel beken de namen, maar nog nooit won een Nederlandse renner. Tho mas Dekker was drie jaar gele den met een derde plaats de bes te tot nu toe. Met nog één etap pe te gaan is een Nederlandse overwinning dit jaar dichtbij. De slotrit start vandaag in Cer- baia en gaat over 105 kilometer. Op tien kilometer van de finish krijgen de renners nog een forse klim voor de kiezen. „Tot nu toe ging ik overal met de besten mee naar boven", vertelde Dees na de etappe van gisteren, waar in hij met een peloton van vijf tig renners over de streep kwam. Val De Thoolse renner, bezig aan zijn tweede jaar bij de junioren, begon vrijdag met een twaalfde plaats, werd 25e in de tweede etappe, negende in de derde en gisteren 23e in de vierde etappe. Al die etappes behoorde hij tot de eerste groep. „Ik heb één keer een paar seconden ver speeld door een val vlak voor de finish." Daardoor heeft Dees nu een achterstand van veertien se conden op de Nederlandse lei der Maurice Schreurs, die de derde etappe op zijn naam schreef. De eerste twee ritten gingen naar de Belg Sven Van- dousselaer, gisteren won de Slo- veen Blaz Furdi de etappe van Rosignano Solvay naar Castel- nuovo met een voorsprong van Tim Dees drie seconden op de eerste groep. Dees, een lichtgewicht van 1.74 meter en 57 kilo, voelt na vier dagen koers nog weinig ver moeidheid. „De vorm is goed, dat voel ik vooral als we moeten klimmen. Op die berg van veer tien kilometer lang (de Cascinu di Specialetto, hoogte 880 me ter) kwamen we met zeven man eerst boven." Vandaag wordt het definitieve klassement ge maakt. Maurice Schreurs leidt met één seconde voorsprong op de Belg Gert Dockx, vier tellen op de Italiaan Enrico Magazzi- ni, acht op de Belg Sven Van- dousselaer en zeventien op Tim Dees. De Nederlandse ploeg ver dedigt ook een derde plaats in het ploegenklassement, achter de Italiaanse en Duitse selectie. Met zijn hoge klassering in Ita lië verdient Dees vrijwel zeker een selectie voor het wereldkam pioenschap, dat op 13 augustus wordt gereden in Stavelot bij Francorchamps. Bondscoach Egon van Kessel ziet de koers in Toscane als een belangrijk meetpunt. Voor de winnaar van een etappe of een toptien-plaats in het klassement is een plaats op het WK zeker. Schreurs heeft zich met zijn rit- zege dus al geplaatst, Dees kan dat vandaag doen. Examen In de Juniorendriedaagse van Axel, op 19, 20 en 21 mei, de eni ge wereldbekerwedstrijd in Ne derland, behoort Dees niet tot de deelnemers. Op de vrijdag van de wedstrijd doet hij exa men vwo. Volgend weekeinde rijdt de Middelkamper wel de Omloop van Borsele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15