redt het op het nippertje Alle tafeltennissers één grote familie Massale steun zal Blind niet helpen Finalisten al even in Eindhoven Feyenoord likt z'n wonden na zuur slot PZC 21 Bredase ploeg speelt tegen Volendam om in eredivisie te blijven 'SV mild voor lallescher FC in ïerdenkingsduel Tafeltennissters verzekeren zich van lijfsbehoud Volendam door ten koste van Helmond Sport Twaalfde team in Formule 1 NEC legt doelman Babos vast Bosvelt jaar langer bij Heerenveen Martens van RKC naar AZ Mike van de Goor naar Omniworld Briellenaar leidt snookerfinale WK zaterdag 29 april 2006 ioorBasTimmers )SS - Het staat zo stoer in het i lublied: NAC zal nooit verloren u aan. Maar de ploeg hing gister- vond akelig lang boven de af- i rond in het beslissingsduel bij K OP Oss. De uiteindelijke :-zege in Oss was een bizarre na ruim vijf uur waarin NAC amper on aantonen beter te zijn dan nummer elf van de eerste divi- volgende beproeving wacht Dan moet NAC op be- t oek bij Volendam, dat in de ver enging van de andere beslis- ingswedstrijd Helmond Sport iet 2-1 de baas was. )e huidige stuurman in Breda, ohn Karelse, stuurde zijn elftal isteren in de pauze zelfs al na t en minuutje of vijf alweer naar 1 luiten. Waarschijnlijk was het [ALLE - PSV heeft de herden- i dngswedstrijd tegen Hallescher C gisteravond afgesloten met «n 3-0-overwinning. De doel- mnten in het met vijfduizend oeschouwers gevulde Kurt iPabbel Stadion vielen na rust n kwamen op naam van Gerald iibon (2x) en Jan Vennegoor of lesselink. september 1971 zou PSV huis de return in de Uefa Cup ipelen tegen Chemie Halle, zo- ds de club toen heette. In de leen wedstrijd was het 0-0 ge- vorden. Maar van een beslis- ling kwam het niet, nadat er >rand was uitgebroken in het ïotel waar de Oost-Duitsers slie ten. Daarbij vielen elf doden, onder wie het jonge talent van ide club, Wolfgang Hoffmann. De wedstrijd werd dat jaar niet neer gespeeld en PSV bekerde eerder. Gisteren kwam het als- ïog tussen een ontmoeting tus sen beide clubs. GPD BREMEN - De Nederlandse ta- eltennisvrouwen zijn verzekerd van een langer verblijf in de hoogste categorie van het WK voor landen. De 3-1-zege giste ren op Servië was daartoe vol doende. De mannen zijn nog één zege van behoud af. Bij de vrouwen was Li Jiao op nieuw goud waard. Zij won bei de partijen. Het derde punt werd binnengebracht door Lin- Creemers. De mannen boek ten gisteren twee zeges. Die van gisteravond op Wit-Rusland 3-2) was nodig om uitzicht te houden op een plaats bij de bes te achttien. Die landen spelen in 2008 opnieuw op het hoogste ni veau. Trinko Keen, Barry Wijers in Danny Heister wonnen ieder een partij. 3arry Wijers was 's morgens de grote man van Nederland in het duel met Zweden (3-2-zege). Hij zorgde voor twee punten door viervoudig wereldkampioen 3eter Karlsson en de nummer 28 van de wereld Jens Lun- dqvist te verslaan. Het laatste groepsduel ging weliswaar om des keizers baard, maar de Zwe den vochten er niet minder om. „Dit was gewoon een gevecht op leven en dood", vond Trinko Keen, die in het duel aan de kant bleef. Zijn vervanger Mi chel de Boer gaf aan dat hij in Bremen zijn laatste toernooi voor Nederland speelt. De 33- ja rige Rotterdammer werd behoor lijk afgedroogd en sprak van zijn zwaarste nederlaag ooit. Door een enkelblessure kwam hij onvoldoende getraind aan de start. een staaltje psychologische oor logsvoering, om de opponent te laten zien dat de geel-zwarten er nog een stormachtige tweede helft van zouden gaan maken. Maar die tegenstander liet zich niet in de war brengen en be wees over meer mentale kracht te beschikken dan de Breda- naars. De bezoekers speelden gisteren wel de beste van de drie confron taties tegen TOP. Door in een 4-4-2-formatie te starten sticht te Karelse aanvankelijk verwar ring bij de opponent en creëerde NAC in het eerste half uur een overwicht op het middenveld. Maar de ploeg had nogal wat moeite om het overwicht in kan sen laat staan doelpunten om te zetten. En bij rust had het zo maar volledig tegen de verhou ding 3-0 kunnen zijn voor de thuisploeg. Eerst maakte Kurt Elshot hands in het eigen straf schopgebied, wat scheidsrechter Erik Braamhaar en zijn assisten ten ontging. Vervolgens mocht Davy Zafarin, de kleinste man van het veld, wel de 1-0 binnen koppen nadat de complete Bre dase defensie bleef staan bij een vrije trap van Marcel van dei- Sloot. En diezelfde Zafarin had net voor de pauze de wedstrijd moeten beslissen, maar schoot vrij voor doelman Arno van Zwam vanaf vijf meter wild naast. Levenskracht De ernstig zieke patiënt NAC was bij rust dus nog niet overle den. Sterker nog, in de 55e mi nuut gaf Johan Vonlanthen zijn team nieuwe levenskracht door een vrije trap binnen te schie ten, al werd het leer onderweg nog door Tamas Petö geraakt. Even later trof Diba met een lob je de buitenkant van de paal en leken de Bredanaars te kunnen doordrukken. Maar juist het tegenoverge stelde gebeurde: vooral na het inbrengen van spits Martij n van Galen kreeg de thuisploeg con trole over de wedstrijd en bun gelde NAC vervaarlijk dicht bo ven de eerste divisie. Zafarin weigerde echter weer het gena deschot te geven, en Revy Rosa lia kopte uit een corner op de paal. Waardoor de twee ploegen zelfs na vierenhalf uur voetbal de status quo handhaafden. Uiteindelijk werd het verschil gemaakt door Diba, een van de zeer weinigen die daar bij NAC toe in staat is. De watervlugge Marokkaan rondde in de 95e mi nuut een fijne tegenaanval af met een nog fijner schot in de linkerkruising en in de laatste minuut schoot hij de 1-3 bin nen. De beslissing had overigens al eerder moeten vallen, maar de eigenzinnige Vonlanthen faal de tot driemaal toe. Voor NAC is dat zenuwenspel nog lang niet over. Het mag nog zo'n serie duels tegen Volendam proberen te overleven, en gezien de prestaties van de laatste week is overleven absoluut niet gegarandeerd. GPD HELMOND - FC Volendam heeft zich gisteravond geplaatst voor de tweede ronde in de play-offs voor promotie en de gradatie. De ploeg van trainer Brandts beschikte in de derde wedstrijd tegen Helmond Sport over de sterkste zenuwen: 2-1. Invaller Ketting, terug na lang blessureleed, maakte in de slot fase van de eerste verlenging het beslissende doelpunt. Het was het derde duel tussen beide ploegen in de play-offs dat in een zege voor de uitspelen de club eindigde. Eerder won Volendam met 1-0 in Helmond en zegevierde de Brabantse ploeg met 3-2 in het vissers dorp. Door de nederlaag in de derde wedstrijd is Helmond Sport uit geschakeld. ANP EINDHOVEN - Sevilla en Middlesbrough strijden over anderhalve week, op 10 mei, in Eindhoven om de Uefa Cup. Gisteren waren de voorzitters - Jose Maria Cruz van Sevilla (links) en Graham Fordy van Middlesbrough - al even in het PSV-stadion. Om hun visie op de finale te geven en de kaartjes voor de fans officieel in ontvangst te nemen. De beker, die er voor het grijpen stond, blijft nog even in Brabant. foto Olaf Kraak/ANP door Koen de Vries BREMEN - Er zullen weinig wereldkampioenschappen zijn waaraan zoveel landen deelne men als het WK tafeltennis in Bremen. Er zijn er 111 actief en dat aantal had nog hoger kunnen zijn als niet twaalf lan den zonder afmelding thuisge bleven waren. Bij het woord land moet wel een kantteke ning geplaatst worden: Isle of Man en Guernsey mogen die naam niet echt dragen. Wie exotisch verrast wil wor den, zit goed in Bremen-. Wat te denken van duels als Liechten- stein-Madagaskar, Iran-Nieuw Caledonië of Kosovo-Verenig- de Arabische Emiraten? Het zijn kleurrijke ontmoetingen op laag niveau, maar dat maakt niet uit. Het ITTF-ge- voel, daar gaat het om. Tafel tennissers vormen één grote fa milie. De wereldtafeltennis- bond nodigt elk land uit en be taalt alle verblijfskosten. Een van de vele bijzondere kin deren in de tafeltennisfamilie is De Malediven. De bond van dat eilandenrijk heeft twintig leden. Zes van hen zijn van de partij in Bremen. Wilt u nog eens als speler naar het WK ta feltennis? Troggel de Rita Ver donk van De Malediven een paspoort af en ga op zijn minst één keer per week trainen. Degenen die de meeste proble men hebben met de deelname van de 'kleine' landen zijn de scheidsrechters. Ze moeten wedstrijden leiden van spelers die niet op de hoogte zijn van de spelregels. Vooral de service geeft problemen. De mannen van Sierra Leone bijvoorbeeld - zij vormen met voorsprong het slechtste team van het WK - weten van toeten noch blazen op dit gebied. Ze brengen de bal vanuit de hand in het spel. Dat is het ergste dat je kunt doen. ,,Als je al de services gaat af keuren, maak je de wedstrijd kapot", zegt Henk Brongers, de enige Nederlandse scheidsrech ter op het WK. „Dus zie je het door de vingers." De Engels man Tony Chatwin, die de scheidsrechters beoordeelt, zegt het zo: „De scheidsrechter moet de spelregels kennen. Maar hij moet ook zijn ver stand gebruiken." Natalia Partika uit Polen hoeft zich niet aan de serviceregels te houden. Ze heeft maar ander halve arm en kan onmogelijk vanuit de vlakke hand serve ren. Ondanks haar handicap speelt ze in Bremen in de hoog ste klasse. Ook Peter Frommelt heeft een ontheffing. De 55-jari- ge speler uit Liechtenstein kan de bal wel in de palm van de vlakke hand leggen, maar kan om fysieke redenen de bal niet opgooien. Frommelt heeft nog een handicap: hij heeft een kunstbeen. Blikvanger Bezienswaardig zijn de speel sters uit Iran. Ze dragen boven hun fel oranje shirts ook hoofd doeken van die kleur. De doek jes van de vrouwen uit Irak ste ken daar schril bij af. Ze zijn vaalgrijs. Een blikvanger is ook een speler uit Turkmenis tan. Hij weegt minstens 120 ki lo en verzet zijn benen pas als hij het balletje moet halen na afloop van een rally. De wereldtafeltennisbond be taalt weliswaar alle kosten van het verblijf in Bremen, de reis kosten zijn voor rekening van de deelnemers. Voor iemand uit Afrika is dat een kostbare zaak. Tafeltennis is er een sport voor de rijken. Deson danks kunnen ze nog wel wat ontwikkelingshulp gebruiken. De komende dagen zullen ze weer getrakteerd worden op netjes, balletjes, rubbers, shirt jes en al wat niet meer. In grote dozen nemen ze de spullen mee naar hun thuisland. Of het ma teriaal daar onder locale tafel tennissers verdeeld wordt of dat het op de markt verkocht wordt, weet niemand in Bre- Voor de ene camera verscheen een geheimzinnige glimlach, voor de andere een gelaat met een serieuze blik. De lach van Henk ten Cate vertel de uiteindelijk net zo veel als de uitstra ling van Danny Blind, want beide trai ners maakten woensdagavond met hun antwoorden veel duidelijk. De toekom stig trainer van Ajax lachte in Barcelo na zijn tanden bloot, terwijl de oefen- meester die binnenkort wordt afge dankt in de Arena zijn gevoelens uit sprak. Ten Cate had zich zojuist met Bar^a ge plaatst voor de finale van de Cham pions League en staat daardoor samen met Frank Rijkaard voor een histori sche mijlpaal. Wanneer Barcelona op 17 mei in Parijs wint van Arsenal lijkt dat ook meteen het perfecte moment om afscheid te nemen van de Spaanse zon. Het assistentschap verruilt Ten Ca te dan voor een nieuwe baan als hoofd trainer bij Ajax, dat tot ver over de landsgrenzen nog altijd een club van naam en faam is. Datzelfde Ajax doet het de laatste tijd binnen het veld beter dan buiten de lij nen. Het heeft weliswaar lang geduurd voordat Blind zijn ploeg eindelijk op de rails had, maar nu gloort wel gewoon een plaats in het kampioenenbal dat Champions League heet. En juist daar gaat het om in het voetbal: op welke plaats je staat op het moment dat de eindafrekening wordt opgemaakt. Leuk hoor, dat AZ een heel jaar heer lijk voetbal heeft laten zien, maar in Alkmaar hebben ze wel genoegen moe ten nemen met een plaats in de Uefa Cup. Prima, dat iedereen redelijk tevre den is over het seizoen van Feyenoord, maar dankzij de resultaten in de play-offs zijn de Rotterdammers uitein delijk als vijfde geëindigd. Desondanks zaagt in Alkmaar niemand aan de stoel poten van Louis van Gaal en is het de bedoeling dat Erwin Koeman nog mini maal drie jaar in Rotterdam blijft. Van een dergelijke steun aan de trainer hebben de beleidsbepalers in Amster dam geen kaas gegeten. Terwijl het pu bliek en de spelers zich massaal achter clubicoon Blind scharen, hullen direc tieleden als Martin van Geel, John Jaak- ke en Maarten Fontein zich in stilzwij gen. Blind verwoordde het woensdag duidelijk. „Ik vind dat je als club altijd achter je technische staf moet staan", zei Blind. „Zeker in een cruciale fase als deze. En desnoods vertel je dan een leugentje om bestwil. Maar blijkbaar kan dat hier niet, omdat die mensen dan zelf een probleem hebben." De trainer sloeg daarmee de spijker op zijn kop, want de ego's bij Ajax vinden zichzelf belangrijker dan de club. Zo zit Blind zelf niet in elkaar. Hij behoort tot de trouwste Ajacieden uit de ge schiedenis en leidde de club vorig sei zoen als interim-trainer ook al de Champions League in. Een beetje meer krediet heeft Blind dus wel verdiend, al lijken de beleidsbepalers zich dat niet meer te kunnen herinneren. Ondanks de massale steun van zijn selectie en de fans nadert het einde voor de trainer. Vanwege de gang van zaken zou hij Ajax vervolgens het beste de rug toe kunnen keren. Een nieuwe functie bij een nieuwe club zou voor Blind best eens verfrissend kunnen werken. Bij PSV zoeken ze toch ook nog een trai ner? Barry van der Hooft PARIJS - De hoogste klasse van de automobielsport krijgt er een twaalfde team bij. Vanaf 2008 rijdt Prodrive mee in de Formule 1. De nieuwe renstal wordt geleid door Dave Richards, die in het verleden teamleider was bij Ben netton en BAR. Prodrive was al actief in de rallysport en toerwagenraces op het hoogste niveau. In totaal meldden zich 22 kandidaten voor de twaalf teams bij de FIA. Daar waren vanzelfsprekend de bestaan de elf renstallen bij. Zij kregen automatisch nieuwe toela ting. Aanbiedingen van Paul Stoddart (ex-Minardi) en Ed dy Jordan werden van de hand gewezen. ANP NIJMEGEN - NEC heeft gisteren met Feyenoord overeen stemming bereikt over de overname van Gabor Babos. De 31-jarige Hongaarse doelman tekende een contract voor drie seizoenen. Babos werd afgelopen seizoen al door NEC gehuurd van Feyenoord. Hij speelde 29 duels voor de Nijmegenaren. Daarvoor keepte hij onder meer bij NAC Breda. ANP HEERENVEEN - Paid Bosvelt speelt ook komend seizoen voor SC Heerenveen. Dat is de uitkomst van het overleg dat de middenvelder gisteren had met trainer Verbeek en de clubleiding. Bosvelt (36) kwam vorig seizoen over van Manchester City. Daarvoor speelde de 24-voudig interna tional bij Feyenoord, FC Twente en GA Eagles. ANP ALKMAAR - Maarten Martens verruilt RKC Waalwijk voor AZ. De linksbenige Belgische middenvelder tekent een contract voor vijf jaar bij de Alkmaarse club. De 21-jarige Mariens speelde twee seizoenen bij RKC. In 55 wedstrijden scoorde hij acht keer. Daarvoor kwam hij uit voor Anderlecht waar hij ook de jeugdopleiding doorliep. ANP DEN HAAG - Mike van de Goor speelt de komende twee seizoenen voor Omniworld. De 32-jarige volleyballer komt van het Spaanse Almeria. De gouden medaillewin naar van Atlanta 1996 speelde eerder in Italië bij Padova, Parma en Modena en in Nederland bij Dynamo. Directeur Eelco Derks van Omniworld verwacht veel van de interna tionale ervaring van de middenblokkeerder. „We kunnen hem voor dit jonge team goed gebruiken. We gaan er van uit dat we zo een stap naar de top kunnen zetten." GPD SHEFFIELD - Arbiter Jan Verhaas leidt de finale van de strijd om de wereldtitel snooker in Sheffield. De professio nele scheidsrechter uit Brielle mocht dat eerder in 2003 doen. Verhaas is prof sinds 1991. Voorheen was hij pro cesoperator bij Shell. De finale van het WK gaat over maximaal 35 frames. De speler die achttien frames wint, mag zich wereldkampioen noemen. De eindstrijd staat voor morgen en maandag op het programma. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Na de keiharde uitschakeling in de play-offs door Ajax hebben de spaarzame trainingen bij Feyenoord weinig meer om het lijf. De lach en het plezier regeren op het trainings veld naast de Kuip, maar verber gen niet wat er werkelijk aan de hand is in Rotterdam-Zuid. Dat de inhoud van een groepsge sprek is uitgelekt, heeft voor be hoorlijk wat onrust gezorgd. „En het maakt het einde van dit seizoen extra zuur", erkent Er- win Koeman. De affaire ontstond een dag na het eerste play-offduel met Ajax. Feyenoord was in Amster dam hard onderuit gegaan (3-0) en bij terugkeer in de Kuip wees Koeman zijn spelers op een ge brekkige discipline en mentali teit. Een deel van de selectie bleef na het vertrek van de trai ner in de kleedkamer achter voor een gesprek, terwijl enkele andere spelers naar huis vertrok ken. Salomon Kalou behoorde tot de laatste groep en moest die keuze een dag later bekopen met een storm van kritiek. Dat het vertrouwelijke gesprek tussen een twaalftal spelers uit lekte, zit Koeman nog steeds dwars. „Voor mij is die affaire nog niet uit de wereld", zegt de trainer. „De jongens die bleven zitten, hebben namelijk op een goede manier over voetbal ge sproken. Maar alles is vervol gens gespecificeerd op het feit dat Salomon er niet bij aanwe zig was. Ik heb zelf gezegd, dat wanneer je een beetje betrokken heid hebt, je bij zo'n gesprek blijft zitten. Maar misschien hadden sommige jongens wel een goede reden om naar huis te gaan. Nog belangrijker vind ik het, dat de inhoud van zulke ge sprekken niet op straat hoort te liggen." Het gevoel overheerst dat een erecode is gebroken. Koeman: „Daarom zullen wij de regels in het nieuwe seizoen nog strenger moeten maken. Als zo iets nog een keer gebeurt, moe ten we kunnen optreden. Nu heeft dat geen zin meer. Het is gebeurd en je kunt het niet meer terugdraaien." De wrijvingen lijken vooral met een generatiekloof binnen de se lectie te maken te hebben. De oudere spelers hebben het ge voel dat ze hun vak op een ande re manier uitoefenen dan bij de jonge garde het geval is. De ter men 'beleving' en 'bewustwor ding! zijn in dat opzicht al meer dere malen gevallen. Koeman: „Het lijkt er soms op dat een bal letje onder de voet en door de be nen van een tegenstander het be langrijkste is. Spelers moeten vooral reëel zijn en van zichzelf weten wat ze wel en niet kun nen. Alleen dan kun je de top be reiken." Honderdjarig bestaan Dat laatste wil de club Feye noord ook weer bereiken, met het kampioenschap in 2008 - wanneer het honderdjarig be staan wordt gevierd - als voor naamste doel. De vraag is of dat met of zonder het duo Kuijt/Kalou nagestreefd kan worden. De toekomst van de twee aanvallers is voorlopig nog in nevelen gehuld. Kalou heeft nog een contract voor een jaar bij Feyenoord. Wanneer Kalou en zijn zaakwaarnemers die overeenkomst niet willen verlen gen, lijkt zijn vertrek onafwend baar. Kuijt is in gesprek met de club over een langdurig verblijf, maar twijfelt hevig na het op nieuw missen van de Cham pions League. Koeman: „Ik hoop voor de volle honderd pro cent dat hij blijft. Want Dirk is dé man van Feyenoord." GPD (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800 0231 231 (gratis) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21