Symboliek Is onuitgesproken taal Malta is de vogeljacht beu Ui PZCI Tijd is rijp voor genadeschot D66 u/r Positie Amsterdamse ict-sector in gevaar Betekenis kan veranderen en verschillend worden geïnterpreteerd 4? 28 april 1956 vrijdag 28 april 2006 door Mare Laan De regio Groot-Amster dam loopt het risico zijn internationale voorhoedeposi tie kwijt te raken op het ge bied van nieuwe media en de creatieve industrie. De gezapigheid waarmee de regio zijn aantrekkelijke cul turele klimaat verwaarloost, vormt een van de bedreigin gen. Deze waarschuwing geeft de Amsterdamse hoogle raar natuurkunde Walter Hoogland in zijn gisteren ver schenen rapport Iet en nieu we media Amsterdam, Een ander ernstig probleem voor de iet-industrie vormt het oplopende tekort aan werknemers met kennis van natuur en techniek. De gerin ge belangstelling van studen ten voor exacte studies holt de traditioneel sterke positie van Nederland op het gebied van iet uit, zo voorziet Hoog land. Voorhoede Amsterdam staat overigens in ternationaal nog steeds in de voorhoede op het gebied van iet, nieuwe media en de crea tieve industrie, zo wordt vast gesteld in het rapport. De re gio-Amsterdam beslaat meer dan de hoofdstad. In de iet-steden Almere, Hilversum en Utrecht werken 57.800 mensen in de creatieve indus trie in 'de noordvleugel' van de Randstad. De regio moet veel meer ener gie steken in internationale marketing om zijn multime- dia-industrie aan te prijzen. Het creatieve imago van het gebied moet beter uitgebuit worden, liefst onder de merk naam Amsterdam, stelt het rapport. Het is de vraag of Amsterdam zijn gunstige positie op eigen la-acht kan handhaven. Mis schien moet er samenwerking gezocht worden met ict-ste- den in Groot-Brittannië of Scandinavië, denkt de hoogle raar. De sterke positie op het ter-' rein van kunst, cultuur en me dia 'rechtvaardigt de vesti ging van een multimedia top instituut', aldus Hoogland. „Een dergelijk instituut moet in staat zijn internationaal toptalent aan te trekken." De creatieve jndustrie van Grööt-Amstercfem mag dan kansrijk zijn, een probleem blijft dat zij te weinig econo misch en maatschappelijk ren dabele toepassingen voort brengt. Via 'gerichte actie' moet het commerciële besef verbeteren. Of dat lukt, is nog maar de vraag, gezien het typisch Ne derlandse gebrek aan onder nemersmentaliteit. Neder land is een van de belangrijk ste knooppunten van het in- ternet-dataverkeer in de we reld, maar weet die positie niet goed te vertalen naar eco nomisch rendement, stelt de onderzoeker vast. De iet-industrie kan volgens Hoogland profiteren van twee snel opkomende groeige- bieden: computerspellen en computersimulaties (bijvoor beeld voor pilotentrainingen en medische onderzoek). Utrecht is al in dit gat in de markt gesprongen. In het rapport worden nog en kele harde noten gekraakt. Bijvoorbeeld over het gebrek aan regie bij de vele opleidin gen die momenteel op iet-ge bied worden aangeboden. Daar mag wel eens een kriti sche analyse plaats hebben, om 'onnodige en tot inefficiën tie leidende concurrentie te voorkomen'. Vmbo Bovendien is met spoed een opwaardering nodig van het imago van het vmbo en mbo-onderwijs. Deze beroeps opleidingen moeten meer aan dacht geven aan iet in hun les sen. De sterke verwevenheid van iet met vrijwel alle secto ren van de maatschappij maakt het gewenst om iet-vaardigheden nadrukke lijk tot onderdeel te maken van deze opleidingen, bepleit Hoogland. GPD door Peter Leunissen Onder gelovigen van de nieu we vrijgemaakt-gerefor- meerde kerk van Zwolle-West ontstaat begin dit jaar onrust. In de toren is een opmerkelijke figuur te zien. Een vijfhoek met daarbinnen een vijfpuntige ster, een pentagram. Een occult symbool? In Islamitische lan den ontstaan rellen na spotpren ten waarin de profeet Moham med de rol speelt. De roman De Da Vinci Code wordt een we reldwijde bestseller. Wat hebben deze gebeurtenis sen met elkaar te maken? Ant woord: in alledrie speelt symbo liek een grote rol. Theoloog en publicist Alfred Bronswijk pu bliceerde recent het boek Chris telijke symbolen van A tot Z. Vraag wat is communicatie is en het gros van de ondervraagden zal antwoorden: communicatie is taal, praten. Weinigen zullen zeggen: communicatie, dat zijn ook symbolen. „Dat is gek", zegt Bronswijk. „Want zonder de communicatiekracht van symbolen, zouden we waar schijnlijk niet eens kunnen be staan. Immers, bij het woord stoel denken we tamelijk eendui dig aan een meubel om op te zit ten. Maar achter dat ene sym bool 'hakenkruis' gaan haat, ver driet en een compleet stuk we reldgeschiedenis schuil." Bronswijk definieert: „Een sym bool is iets wat ik zintuiglijk kan waarnemen - zien, ruiken, horen, voelen, proeven - maar dat verwijst naar iets anders dan het symbool zelf. Het aantal symbolen is volgens Bronswijk oneindig groot. Som mige zijn verrassend universeel, van andere verschilt de beteke nis naar gelang van land of streek. En dan zijn er nog die door de eeuwen heen van beteke nis zijn veranderd. Hij haalt het voorbeeld aan van een Amerikaanse diplomaat die een nieuwe post kreeg in Mexi co. Toen hij op het vliegveld aan kwam en de vliegtuigtrap af daalde, sloeg zijn colbertje over de schouder en groette de wach- door Ap van den Berg Tijden veranderen: veertig jaar geleden staken strijdba re en geëngageerde jongeren in eens hun nek boven het politie ke maaiveld uit. Ze richtten een nieuwe beweging op, onder de naam Democraten '66. In hun hoogtijdagen van 1994 sleepten de sociaal-liberalen liefst 24 Ka merzetels in de wacht. Intussen is de aanhang gemarginali seerd. De huidige partijbonzen durven zich niet eens te kandideren voor het lijsttrekkerschap. De partij kan zichzelf beter ophef fen. Als het aan een groepje van twintig teleurgestelde D66-le- den ligt, gebeurt dat ook en wel op zaterdag 13 mei op een con gres in Zutphen. De partij heeft zichzelf over leefd, vinden zij. Boze leden wil len een motie in stemming bren gen, waarin het vertrouwen wordt opgezegd in fractievoor zitter Lousewies van der Laan en andere Kamerleden als ex-partijleider Boris Dittrich en Bert Bakker. Zij worden verant woordelijk gehouden voor het geblunder rond de besluitvor ming over de vredesmissie naar Uruzgan. De Kamerfractie dreigde toen de stekker uit het kabinet te trekken, maar beet toen het er op aan kwam - niet door. Mede door van de zig zag-koers duikelde D66 tijdens de raadsverkiezingen van 220 naar 140 zetels. Omdat de afloop van het con gres onzeker is, stelt Van der Laan zich voorlopig niet kandi daat voor het lijsttrekkerschap. Wel riep ze woensdag doodleuk dat D66 niet meer met het CDA moet gaan regeren. Maar tegelij kertijd stapt ze niet uit Balken- ende-II. Blijkbaar heeft ze wei nig geleerd van de les van Uruz gan. Ambities Haar beoogd tegenstrever Alexander Pechtold, minister van Bestuurlijke en Koninkrijks relaties, zwijgt evenzeer over zijn ambities. „Ik wil daar eerst nog eens goed en rustig over pra ten met mijn vrouw en dat ga ik niet over de telefoon doen", liet hij journalisten deze week we ten. Het lijkt er sterk op dat Pechtold - toch al opmerkelijk zwijgzaam de laatste maanden - tenden door met zijn wijs- en middelvinger het V-teken te ma ken. „Twee kapitale blunders nog voor hij voet aan de grond had gezet. Het V-teken, maar dan met meer gesloten vingers kennen we van veel afbeeldin gen van Christus. De paus ze gent ermee tijdens het urbi et or- bi. In de Tweede Wereldoorlog is het bekende symbool van zege nen door Churchill iets aange past en bekend geworden als de V voor 'victory'. Nu geldt het als vredesteken. Probleempje: in Mexico kennen ze het symbool ook. Maar daar is het een dui vels symbool en staat voor ie mand iets slechts toewensen. Het feit dat de man zijn colbert losjes over de schouder droeg was ook heel fout. In Mexico geldt dat je je keurig kleedt als je op bezoek gaat. Ga je noncha lant gekleed naar anderen toe dan zeg je in feite dat je de an der niet hoog acht." Grafbloemen Bronswijk werkte ruim zes jaar onder de Nederlanders in Zwit serland en leerde daar een Ne derlandse zakenman kennen die getrouwd was met een Italiaan se barones. „Ze nodigden me uit voor een bezoekje. Dus ik nam een bos bloemen mee. Witte chrysanten, want die waren overal te koop. Ik geef die bloe men aan de baronessa en merk dat ze niet bepaald blij reageert. Later begreep ik dat ik haar op een afschuwelijke manier had beledigd. Dat er zoveel witte chrysanten te koop waren kwam doordat Allerzielen werd gevierd. Een hoogtijdag in de roöms-katholieke traditie. De overledenen worden herdacht en nabestaanden plaatsen bloe men op het graf. Ik had die vrouw dus grafbloemen cadeau gedaan." Symbolen veranderen soms van betekenis. Bronswijk: „Heb je Prins Willem Alexander gezien bij de winterspelen in de offi ciële kledij van het Nederlandse sporters? Eigenlijk is dat grap pig. Ooit was er een machtig Ne derlands gezin dat een wapen voerden met oranje als hoofd weinig trek heeft om tijdens de verwachte 'Poolse landdag' in Zutphen ernstige imagoschade op te lopen. Beter kan hij zich - nadien - door een enthousiaste menigte als de Verlosser op het schild laten hijsen. Maar de vraag is dan nog: met welk strategisch plan en met welke politieke doelen? Met ac tiepunten op het vlak van be stuurlijke vernieuwing is geen wereld meer te winnen. In 1999 - tijdens de Nacht van Wiegel - is in de Eerste Kamer het refe rendum ten grave gedragen. Het zelfde overkwam in 2005 de ge kozen burgemeester. Plannen voor een gekozen minister-presi dent kunnen gerust worden inge vroren. En met een verdere mo dernisering van de economie en beter onderwijs - zoals Dittrich eertijds in zijn manifest bepleit te - kan D66 zich evenmin onder scheiden van andere politieke partijen. Van een nieuwe roer ganger mogen derhalve geen wonderen worden verwacht. Ook europarlementariër Sophie in 't Veld, die zich wellicht ook nog als kandidaat-lijsttrekker opwerpt, mag daartoe niet in staat worden verwacht. Miserabel Gelet op de ronduit miserabele conditie waarin D66 verkeert, zou het niet onverstandig zijn als de partij volgende week wordt opgeheven. Dat gebeurt natuurlijk niet, want er zijn te veel mensen (amateurpolitici, broodpolitici, medewerkers en bestuurders) die daar geen en kel belang bij hebben. Goed beschouwd heeft D66 vrij wel niets toe te voegen aan het politieke landschap. De leden kunnen zich bij wijze van een laatste goede daad beter aanslui ten bij de linkerflank van de VVD van Mark Rutte. Daarmee versterken de sociaal-liberalen in zekere zin het 'driestromen land' (liberaal, sociaal-democra tisch, christen-democratisch) dat steeds meer politici lijken voor te staan. Meer dan ooit geldt voor D66 anno 2007 de slo gan die in het succesjaar 1994 vanwege het hoge ironische ka rakter werd geschrapt: 'D66 staat voor niets'. Als de leden van de partij dat niet willen in zien, dan zullen zij bij de komen de verkiezingen wel met hun neus op de feiten worden ge drukt. GPD kleur. Op enig moment worden de Oranjes de leiders van dit land en gaan we Oranje-Blan- je-Blue-vlag voeren. Dat oranje in de vlag wordt dan op enig mo ment rood, maar de kleur blijft een nationaal symbool. Dus dra gen supporters Oranje als teken van Nederland. Vervolgens zie je dat de prins zo'n jasje met oranje bies aantrekt. Niet om dat hij een Oranje is, maar om dat hij verbondenheid met de sporters wil uitdrukken." Uiteenlopende interpretaties van symbolen kunnen nare ge volgen hebben. „Ik heb een tijd- door Willem Staat Heel langzaam lijkt de vogels troperij in Malta af te ne men. Dat komt mede door de speciale politie-eenheid van 24 agenten die sinds twee jaar jacht maakt op jagers. Boven dien groeit de weerstand in de samenleving tegen deze praktij ken. De agenten van de speciale een heid kennen de weg. Ze weten stropers te vatten in afgelopen gebieden. Wie wordt betrapt kan al gauw rekenen op een boe te van 150 Maltese ponden (on geveer 345 euro). Zware overtre dingen kunnen een prent opleve ren van 750 pond, 1725 euro dus. Dat is veel geld in Malta, waar de inkomens nauwelijks op de helft liggen van het Euro pese gemiddelde. Dat stropen populair is blijkt uit het aantal jagers: 13.000 op een bevolking van 400.000,- ter wijl er ook nog 3000 vogelvan gers zijn, die met klapnetten werken. De meesten zijn vere nigd in The Federation of Asso ciations for Hunting Conser vation (Federatie van vereni ging voor jacht en natuurbe houd). Uit de naam blijkt dat de ze club ook prentendeert aan na tuurbescherming te doen. Zo komt het dat in een de haven van Gzira, bij Valletta, een een dendorp is te zien. Wilde en tam me kwakers nestelen hier op een paar vierkante meter in houten kotjes. Een bordje maakt duide lijk dat het een initiatief betreft van de jagersbond, in samenwer king nog wel met het gemeente bestuur. Verder wordt op de ar chipel nu en dan een boompje ge plant als teken van goede wil. Met de andere hand hanteren de jagers het geweer om valken, zeldzame arenden of flamingo's uit de lucht te schieten. Zware druk Vogelbeschermingsorganisaties oefenen zware druk uit op de Eu ropese Unie. Vooral de Vlaamse vereniging heeft zich op dit ge bied onderscheiden. Vorig jaar maakte deze, met hulp van stu denten van de Christelijke Hoge- je godsdienstonderricht op scho len gegeven. Had een leerling op het bord de dubbele wolfsangel getekend, het symbool van de Waffen SS. Ik werd woedend en vroeg wie het had gedaan. De leerling maakt zich bekend, maar snapte, als veel van zijn klasgenoten, niets van mijn boosheid. „Waar maakt u zich druk om? Dan zie je het verschil in interpretatie van een en het zelfde symbool. Oorspronkelijk is het niet meer dan een sym bool uit de Germaanse traditie en staat het voor vruchtbaar heid en kracht. Himmler en Ro- school voor de Jorunalistiek in Ede, de fihn Malta vogelvrij?, die ook bij de Europese Unie on der de aandacht werd gebracht. Bij de toetreding tot de Eürope- se Unie bedong de Maltese rege ring dat nog mag worden ge jaagd op tortelduiven en kwar tels. De jacht op beide soorten is toegelaten van 1 september t/m 31 januari en van 25 maart t/m 22 mei. Bovendien mag nog tot 2008 op vogels worden gejaagd met klapnetten. De vogelbescherming probeert deze uitzonderingen ongedaan te maken. Leden van het Europe se Parlement, aangevoerd dooi de Belgische groene afgevaardig de Bert Staes, bestoken de Euro pese Commissie met vragen en initiatieven. Naar alle waarschijnlijkheid sommeert Brussel Malta op af zienbare tijd schoon schip te ma ken. De politieke situatie op de archipel belemmert echter een krachtig optreden. Momenteel is Nationalistische Partij aan de macht. Deze heeft, evenals de oppositionele Arbeiderspartij, bijna de helft van het electoraat achter zich. Daardoor durven geen van beide grote partijen het aan krachtig op te treden. Het kan ze namelijk de verkie zingen kosten. De derde partij de groene Alternativa Demokra- senberg maakten er het em bleem van voor hun meest af schrikwekkende legeronder deel. Zo is het symbool bij mij gebleven." Bronswijk: „Waarom ontsteken moslims in woede over wat on nozele tekeningen. Omdat ze over de profeet gaan. Als die be lachelijk wordt gemaakt, wordt de Islam belachelijk gemaakt. Want Mohammed is symbool yoor alles waar het geloof voor staat." En het pentagram in de Zwolse kerk? Bronswijk: „Dat symbool is duizenden jaren oud en heeft tika is met nog geen 10 procent aanhang te zwak op een vuist te kunnen maken. Economische schade Toch zullen de grote partijen op den duur hun rug moeten rech ten. Vorige week nog bleek uit een enquête van The Times of Malta dat een ruime tweederde meerderheid van de bevolking in kan stemmen met een alge heel jachtverbod. Het verzet te gen de jacht wordt gevoed door de economische schade die deze hobby het land oplevert. De ar geloze toerist die in het buiten gebied wandelt wordt gecon fronteerd met foeilelijke jacht hutten, al dan niet bemand met boos kijkende stropers. Dat geeft een bar ongezellig en on veilig gevoelen. Overal buiten stad en dorp kan worden gescho ten. Duizenden toeristen die hiermee op Malta worden gecon fronteerd concluderen: dat was eens maar nooit weer. Poten tiële vakantiegangers zien van een verblijf af wanneer ze horen van de vogeljacht. BirdLife Malta, een organisatie die 3500 leden telt, maakt het ei gen volk bewust van het pro bleem. Twee op de drie Maltese schoolkinderen worden bereikt met educatieve programma's en bezoeken aan de kleine vogelre- een hele ontwikkeling meege maakt. Het stond in de Oudheid voor gezondheid en het welsla gen van de mens. Christenen za gen er de vijf wonden van Chris tus in. Voor de joden verwees het naar de vijf boeken van Mo- zes. Maar op enig moment heeft het als occult symbool faam ge maakt. Die betekenis is blijven hangen.Ik zou me er niet al te druk om maken." GPD Alfred C. Bronswijk, Christelijke symbolen van A tot Z. Uitgeverij: Boekencentrum, Zoetermeer. IS BN 90 239 1351 5, <240 pagina's. Prijs: euro 19,50. servaten die de afgelopen jaren zijn opgezet. Dat de binnenlandse lobby te gen de stroperijen steeds sterker wordt valt ook af te lezen aan de ingezonden brieven in de kranten. Er is in een land als Malta, dat maar een paar dui zend inwoners meer telt dan Zeeland, moed voor nodig om je stem te verheffen over een gevoe lig onderwerp. Iedereen kent im mers bijna iedereen. Lino Farrugia, voorzitter van de jagersfederatie, liet begin deze maand weten dat de vogèlstro- pertij toch zo'n gezonde sportie ve liefhebberij was. Dat kwam hem op boze reacties te staan. Zo schreef lezer Joe Grech in The Tihies of Malta: „Ik vraag me af hoe gezond dit is voor de vogels die worden gedood en die liggen te rotten op het platte land. Is de enorme hoeveelheid lood gezond die uiteindelijk via het grondwater terecht komt in ons voedsel?" Een veelgebruikt argument ter verdediging van de stroperij is dat het kleine Malta weinig an dere ontspanningsmogelijkhe den zou bieden. Het zou zielig zijn hen deze liefhebberij af te nemen. Toch zal het, wanneer de voortekenen niet bedriegen, binnenkort gedaan zijn met dit stropersparadijs. SPOORWEGPAVILJOEN - President-directeur F. den Hol lander van de Nederlandse Spoorwegen heeft gisteren het spoorwegpaviljoen in attractie park Miniatuur Walcheren ge opend. Het paviljoen is geheel gewijd aan de elektrificatie van de Zeeuwse spoorlijn. Met de ingebruikname van het spoorwegpaviljoen is tevens het Middelburgse attractie park heropend. DIRECTEUR - W. Loggers, de oudste gasdirecteur in Neder land, gaat per 1 mei met pen sioen. De inwoner van Yerseke viert de komende maand zijn 82ste verjaardag. Loggers 4 heeft de gasfabriek in Yerseke t vanaf de oprichting in 1911 tot vorig jaar, toen die gesloopt werd, geleid. Sinds een jaar is Yerseke overgeschakeld op gas f dat afkomstig is uit Sluiskil. 11 OOST-SOUBURG - De ge- lf meenteraad van Oost- en' lf West-Souburg heeft de voor- 11 stellen voor de bouw van twee 1 kleuterscholen goedgekeurd. s BURGEMEESTER - De nieu- we burgemeester van Zierik- c zee, F. Dijckmeester, wordt naar verwachting vrijdag 18 mei geïnstalleerd. 11 Zelfs op Stille Zaterdag laten Maltese vogelströpers geweer vuur horen. Officieel mag er al leen nog worden gejaagd op dui ven en kwartels. In de praktijk zijn ook de zeldzaamste soorten nog steeds vogelvrij. Toch valt er een kentering te bespeuren. r—- 1 Het natuurbeschermingsproject van de jagersfederatie in Gzira. Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 v_y 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Hoofdredactie: A. L. Oosthoek Bezorgklachten: D. Bosscher (adjunct) 0800-0231231 A. L, Kroon (adjunct) op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; Centrale redactie: zaterdags tot 12.00 uur. Stationspark 28 Postbus 31 Abonnementen: 4460 AA Goes 0800-0231231 Tel: (0113)315500 autom. afschrijving acceptgiro Fax: (0113)315669 per maand: 20,55 n.v.t E-mail: redactie@pzc.nl per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Lezersredacteur: A. J. Snel Voor toezending per post geldt een Stationspark 28 toeslag. Postbus 31 E-mail: lezersservice@pzc.nl 4460 AA Goes Beëindiging van abonnementen. Tel: (0113)315660 uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het Fax:(0113)315609 einde van de betaalperiode, E-mail: lezersredacteur@pzc.nl PZC, t.a.v lezersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes Middelburg: Losse nummers per stuk. Buitenruststraat18 maandag t/m vrijdag; 1,25 Postbus 8070 zaterdag; 1,80 4330 EB Middelburg Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 Bankrelaties: E-mail: redwalch@pzc.nl ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Goes: Stationspark 28 Postbus 31 Advertenties: 4460 AA Goes Alle advertentie-orders worden uitgevoerd Tel. (0113)315670 overeenkomstig de Algemene Fax. (0113)315669 Voorwaarden van Wegener NV en volgens E-mail: redgoes@pzc.nl de Regelen voor het Advertentiewezen. Terneuzen: Overlijdensadvertenties: Willem Alexanderlaan 45 maandag t/m vrijdag. Postbus 145 tijdens kantooruren 4530 AC Terneuzen zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0115)645769 Tel. (076)5312550 Fax. (0115)645742 Fax, (076)5312340 E-mail: redtern@pzc.nl Personeelsadvertenties: Hulst: Baudeloo 16 Tel: (076)5312240 Postbus 62 Fax; (076)5312340 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Fax:(0114)372771 Tel. (076)5312104 E-mail: redhulst@pzc.nl Fax. (076)5312340 Zierikzee: Grachtweg 23a Voor gewone advertenties: Postbus 80 Noord- en Midden-Zeelarid 4300 AB Zierikzee Tel. (0113)315520 Tel: (0111)454651 Fax. (0113)315529 Fax; (0111)454657 Zeeuws-Vlaanderen E-mail: redzzee@pzc,nl Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Opening kantoren Business to Business/Onroerend goed Goes, Zierikzee Tel: (076)5312277 en Hulst: Fax:(076)5312274 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)admlnistratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteer de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC, le- Postbus 314460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR BIJNA KONINGINNEDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4