e zijn te aardig voor elkaar ►ZC Organisatie bij Terneuzen staat )oelman Roy Sallet mist de echte verbetenheid bij Breskens Bevelanders start met zege -i, 1 v-n I Verdediger Schram naar Zaamslag Gelijkspel Zeeuws-Vlaams elftal Smerdiek tegen militair elftal Masters driebanden toch in Veghel Tafeltennisteams in mineur uitslagen agenda Melchers moet onder het mes orcjoor Jack Begijn Q iRESKENS - Meer wisselspe- iaaers waren er in Roosendaal te ren BSC niet voorhanden. Dus noest Marco Groeneveld nood- urredwongen een kwartier voor liet einde invallen. Ook de trai ler kon het onheil uiteraard iet afwenden: een 6-0-zeperd. ls',Het is armoe troef", weet doel- nan Roy Sallet, „maar we heb- .oc< ien nog een kans. Zondag pak- 'S ;en we de laatste laatste stro oi lalm." L)at de trainer de vermoeide Joh- iy den Besten moest vervangen, en ras geen teken van een sterke m een krachtige bank. „De wee wissels die we hadden, wa- en al ingebracht. Dat geeft aan lat we momenteel met veel ge schorsten en geblesseerden zit- en", zegt Roy Sallet. Na het zes- iende verlies in de competitie uiden in het vissersdorp alle noodklokken. Zondag moet Breskens van HSC'28 winnen, ivil het een kans maken op pro- notie-/'degradatiewedstrijden. Met HSC'28 komt niet de sterk- KAMPERLAND - Bevelandefs is de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse van het zaterdagvoetbal gisteravond ge start met een 3-0-overwinning op Nieuwland. Bij rust leidde de thuisclub al met 2-0 door goals van John Rie- mens. Hij profiteerde beide ke ren van een misser van de Nieuwland-doelman, die na de rast niet meer terugkeerde. Tien minuten na rust maakte Michel Verburg uit een strafschop 3-0. Bart-Jan Kroes van Nieuwland kreeg een kwartier voor tijd de rode kaart. Volgende week zaterdag speelt Nieuwland op eigen veld de tweede wedstrijd in deze nacom petitie, tegen Colijnsplaatse Boys. ste tegenstander naar Breskens. Maar wat is makkelijk? In 21 wedstrijden heeft Breskens slechts drie keer gewonnen. „Toch hebben we in eigen huis nog de meeste punten gepakt", zegt Sallet, bezig aan zijn eerste seizoen in Breskens. „Het moet dus maar gebeuren, er is geen andere keuze. Alleen winst kan ons redden." Patrijzen is volgens de doelman een zekere degradant. Het staat momenteel samen met Breskens op de laatste plaats in derde klasse A, maar het ontmoet zon dag BSC. Die club is bij winst kampioen. Domburg staat drie punten boven Breskens, maar heeft een slechter doelsaldo (-47 tegenover-41 van Breskens). De ploeg moet het opnemen tegen Steen, dat vrijuit kan spelen. „Onze trainer heeft gezegd dat Steen zijn sportieve plicht zal doen. Of er onderling contact is geweest, weet ik niet. Maar ik ga er wel van uit dat Zeeuws-Vlamingen elkaar steu nen." Het is dus rekenen. Dat is ook de enige strohahn. „We we ten wat we moeten doen. In de drie periodes staan we voor laatste, maar we moeten toch maar even boven Domburg ein digen. Als dat op basis van het doelsaldo gebeurt, dan is dat maarzo." Sallet heeft, terugkijkend, met Breskens geen seizoen achter de rug dat uitnodigt tot met de borst vooruitlopen. Op het lijst je staan 22 doelpunten voor en 63 tegen. Gemiddeld drie keer per wedstrijd moest hij de gang naar het net maken. Tegen beter weten in relativeert de 22-jarige elektromonteur dat aantal. „Al les went. Op den duur weet je niet beter en leg je jezelf erbij - neer. Je kent de beperkingen van deze selectie. Die is te smal en dat breekt vroeg of laat op." Kijkoperatie „Onze voorhoede is zeker niet slecht. Het is jammer dat Elmar Lauret vier wedstrijden geleden is weggevallen. Hij is nu herstel lende van een kijkoperatie aan de knie en zal dit seizoen niet meer spelen. Schop je er voorin Breskens-doelman Roy Sallet stelt de sfeer binnen de selectie aan de kaak. „Ik had liever een wat meer agressieve sfeer geproefd. Op de trainingen moeten we erin klappen. Er moet eens flink uitgehaald worden naar elkaar." foto Peter Nicolai meer in, dan kun je achterin nog eens een steekje laten vallen. Door de vele" schorsingen en -blessures hebben we echter steeds in een wisselende samen stelling gespeeld. Bovendien ligt een aantal ongelukkige wedstrij den achter ons. Dat klinkt als eén cliché, maar- het-is wel waar." Ook het vertrek van trainer Marco Groeneveld liet zijn spo ren na. „De groep kreeg een flin ke klap. Iedereen was blij met Marco. We wilden graag met hem verder. Toen duidelijk was dat hij naar SSV'65 ging, merk te je dat de scherpte minder werd." Ondanks de magere resultaten bleef de sfeer binnen de selectie goed. Roy Sallet heeft daar wat moeite mee. „Iedereen roept dat. Dat mag hoor, maar is dat wel zo'n positief signaal als je onderaan staat? Ik had liever een wat meer agressieve sfeer geproefd. Op de trainingen moeten we erin klappen. Er moet eens flink uitgehaald worden naar elkaar. Die verbe tenheid werkt vervolgens door tijdens de wedstrijd. We zijn soms te lief en te aardig voor el kaar." Of Roy Sallet ook volgend sei zoen onder de lat staat bij Bres kens is niet duidelijk. Momen teel reist hij minimaal drie keer per week,, samen met zijn in Goes woonachtige trainer, naar Breskens. Maar Groeneveld wordt dus trainer van hoofd klasser SSV'65. „Derhalve zit ik met een vervoersprobleem. Ik woon samen met mijn vriendin, die vaak 's avonds moet wer ken. Dan heb ik geen auto. Ik twijfel nog of ik bij Breskens blijf." „Volgens mij gaan er geen spelers weg. Het bestuur is in gesprek met een aantal jon gens dat de overstap naar Bres kens wil maken. Namen ken ik niet," zegt Sallet. Met wat het volgende seizoen brengt, is hij trouwens niet bezig. Wél met de wedstrijd van zondag. „Ieder een gelooft in de goede afloop. Dat is nodig. Zonder zelfver trouwen redden we het niet. Als we de nacompetitie halen, blij ven we in de derde klasse. Dat staat vast voor "mij vrijdag 28 april 2006 z23 TERNEUZEN - Gerben Schram speelt komend seizoen voor Zaamslag. De verdediger vertrekt al na één jaar bij Terneuzense Boys, de club waarmee hij afgelopen zater dag kampioen van de tweede klasse werd. Schram speel de eerder voor Aardenburg en Breskens. Voor Zaamslag is hij na Dax-yl Rawidjan (Terneuzen) de tweede aanwinst. De zaterdag-tweedeklasser hoopt in de komende weken nog enkele nieuwe spelers aan de selectie toe te voegen. GENT - De Zeeuws-Vlaamse selectie, bestaande uit voet ballers onder de 21 jaar, speelde 2-2 gelijk tegen AA Gent onder 19 jaar. Uitblinkers bij de Zeeuws-Vlamingen wa ren centrale verdediger Johnny de Jaeger (Breskens) en verdedigende middenvelder Hairam Collin (Hoek). De ploeg van de coaches Jack Begijn en Franz van der Pijl nam na tien minuten een voorsprong. Evert van den Berg bediende na een vlotte combinatie Hairam Collin die met een schuiver via de binnenkant van de paal scoorde.De Gentenaren schakelden hierna een versnelling hoger. Nog voor rust resulteerde dat in de gelijkmaker. In de tweede helft kwam AA Gent op 2-1. Met nog een kwartier te spe len kwam het elftal uit Zeeuws-Vlaanderen langszij. Da vy van Puyvelde bediende Dennis Buys op maat. De aaval- ler van Steen haalde vernietigend uit. SINT-MAARTENSDIJK - De voetbalsters van Smerdiek spelen zondag 18 mei een oefenwedstrijd tegen het Neder lands militair elftal. Oranje is in voorbereiding op het WK. Het vrouwenelftal van Defensie verdedigt de wereld titel. Het oefenduel in Sint-Maartensdijk begint om 19.15 uur. VEGHEL - De Masters driebanden zal dit jaar alsnog doorgaan. Het evenement voor de beste Nederlandse drie- banders wordt van 30 augustus tot en met 3 september in Veghel gehouden. De Masters, tevens tellend als natio naal kampioenschap, zou aanvankelijk begin februari in Veghel plaatsvinden. Door een financieel gat in de begro ting werd het toernooi echter afgelast. De Stichting Drie banden Nederland en het organisatiebureau Ghering Ma- nagement Marketing zijn er in geslaagd voor later dit jaar wel de financiële dekking te vinden. ANP BREMEN - De Nederlandse tafeltennisteams moeten van af vandaag strijden voor lijfsbehoud in de hoogste divisie bij het WK tafeltennis in Bremen. De mannenploeg ver loor gisteren bij ook de vierde wedstrijd. De ploeg van speler/coach Danny Heister kwam tegen Roemenië met 3-1 tekort. Opvallend genoeg zorgde Barry Wijers voor het enige punt. De nummer 294 van de mondiale ranglijst versloeg zijn opponent Constantin Cioti, nummer 92 van de wereld, met 3-0. De vrouwenploeg verloor het laatste groepsduel met 3-2 van Zuid-Korea. Door dit resultaat eindigden de Nederlandse vrouwen als vierde in groep C. Alleen de beste drie teams kwalificeerden zich voor de volgende ronde. ANP Roel Alberti: „Vooral na de winterstop hebben we in verdedigend opzicht heel weinig weggegeven." foto Wim Kooyman 0 vrijdag Autosport Oranjerit. Inschrijven van 13.30 tot 14.30 uur in sporthal de Couburg, Duin straat in Koudekerke. Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: Pendragon- Quo Vadis. Mannen. Hoofdklasse: Tantalus-JRC Boxtel. Tweede klasse: Marathon-Schelde- sport 2 (19.45). Biljarten Gust Boonen driebandentoernooi. Finale. Locatie: café Juliana, Colijns- plaat. Aanvang: 19.00 uur. Paardensport Dressuur LR PC Gouwe Reyers. 17.15: pony's B. 18.15: pony's L. Loca tie: manege De Gouwe Reyer te Seroos- kerke. Veldkorfbal I Derde klasse D. Stormvogels-Luctor (20.00). Voetbal Promotie/degradatie. Play-offs tweede ronde. Helmond Sport-Volen- dam, TOP-NAC. Hoofdklasse: Capelle-Ajax. zaterdag Atletiek Oranjeloop. Aanvang: 11.00. Afstan den 7.5 km en 4 km. Start op Oprit naar Boulevard in verlengde President Roos- eveltlaan. Inschrijven van 10.00 tot 10.45 in De Kanovijver Vlissingen. Biljarten Driebanden groot. Vierde divisie, pou le 4. Geslootene Boom-De Reddende Engeltjes, (zaal Reseda, Sas van Gent.). Aanvang: 19.30 uur. Motorsport 1 Clubwedstrijd MC Rilland. Locatie: Scheldecircuit Rilland Bath. Aanvang trainingen: 10.30 uur. Wedstrijden: 11.30 uur Paardensport 1 Dressuur LR PC Gouwe Reyers. 9.00 uur: paarden L1. 12.07 uur: pony's M2. 13.07 uur: paarden B. 14.37 uur: paarden M2. 15.22 uur: paarden Z1. 15.37 uur: paarden M1. 18.00 uur: paar den L2. Locatie: manege De Gouwe Reyer, Serooskerke. I Rugby I Vriendschappelijk. Oemoemenoe- Bourne RUFC. Aanvang: 14.00 uur. Lo catie: sportpark Voorborch in Middel burg. Tafeltennis Mannen tweede divisie: Stip- hout-TTC Middelburg. Derde divisie: Pecos-SAR/Rabobank. Vrouwen tweede divisie: Dord- recht-SAR/Rabobank. Derde divisie: SAR 2-VTV 2 (Klooster- zande, 17.30). Jongens A-klasse: TTC Middel burg-Steeds Hoger/TSB (Middelburg, 15.00). B-klasse: Reynaert-Steeeds Hoger/TSB 2 (Hulst, 12.00), Arnemuiden-Leogang (Arnemuiden, 15.00). C-klasse: Pecos-Scaldina, TTCM 2- Backhands (Middelburg, 15.00). Tennis Districtscompetitie, mannen. Hoofdklasse. Westerschouwen-De Schelde (13.30, Burgh-Haamstede), De Bongerd-Zierikzee (9.00, Kloetinge), Sjef-'t Halve Maantje (10.00, Aarden burg), Vogelvlucht-Sluiskil (13.00, Vo gelwaarde). Districtscompetitie, mannen 35+. Hoofdklasse. Gravelsteps-MLTC (13.30, Schoondijke), De Schelde-Honte- nisse (12.00, Vlissingen), Tiola-Bos- kreek (13,00, IJzendijke), 't Halve Maan- tje-Sjef (12.30, Goes). Voetbal Beslissingsduel derde klasse A: Spui-'s-Heer Arendskerke (terrein Nieuwdorp, 17.00 uur). Nacompetitie vierde klasse B: ZPR'84-Yerseke (17.00 uur). Wielrennen Kampioenschap TMZ. Locatie: Kuij- persdijk, 's-Heerenhoek. 14.00 uur: ama teurs 40+. 14.01 uur: S/P-klasse. 15.30 uur: amateurs A. 15.31 uur: amateurs B. Inschrijven: café Walk Inn, 's-Heeren hoek. zondag Paardensport Koninginneconcours LR PC De Honteruiters. Dressuur 9.00 uur: paar den B en L. en pony's L. 10.15 uur: pony's B. 13.00 uur: paarden M1, Z1 en pony's M en Z1. 14.45 uur: paarden M2. 14.50 uur: paarden en pony's Z2. Springen 13.30 uur: pony's B, L en M. 14.00 uur: paarden B. 15.00 uur: paarden L. 15.30 uur: paarden M. 16.00 uur: paarden Z en ZZ, Locatie: hip pisch terrein Honteruiters Kloosterzan- de. I Rugby I Vriendschappelijk. Internationaal rug- bytoernooi Tovaal met deelname van Willenhall RFC en Bourne RUFC. Aan vang 14.00. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Voetbal Uefa Cup play-offs tweede ronde: FC Twente-Heerenveen. Eerste klasse C: Internos-Terneuzen, WSC-OJC Rosmalen, OSS'20-DFC, TEC-Unitas, Rood Wit V.-Blauw Geel'38, RKDVC-Desk. Tweede klasse E: Madese Boys-SC 't Zand, VOAB-Oosterhout, Vlijmense Boys-Oisterwijk, Dongen-Halsteren, Zie- rikzee-Unitas'30, Dosko-RCS. Derde klasse A: Domburg-Steen, Vlis- singen-MOC'17, Moerse Boys-Zeelandia/Middelburg, Patrij- zen-BSC, SC Gastel-Goes, Bres- kens-HSC'28. Vierde klasse A: De Noorman nen-Jong Ambon, Aardenburg-Axel, HVV'24-Ria W., Hulsterloo-Hoofdplaat, Koewacht-Hontenisse, Vogelwaar- de-Clinge. Vierde klasse B: Odio-Hansw. Boys, Divo-Luctor'88, WVV'67-Val Aan, Steen- bergen-Walcheren, Wernhout-Meto, FC Bergen-Grenswachters. Vijfde klasse A: Groede-Sluis, Bier- vliet-Schoondijke, SDO'63 -Oostburg, Corn Boys-IJzendijke, Graauw-Philippi- ne. Vijfde klasse B: Ouwerkerk-Nieuw Borgvliet, Renesse-Rïmboe, Drei- schor-Zeeland Sport, Vosmeer-Kaai- se Boys, Robur-Lewed. Boys, Kwaden- damme-Volharding. Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse: Don- gen-Kaaise Boys, Blauw Wit'81- OVV'67, SC 't Zand 3-WDS'19, Noad-Marjola Girls, Madese Boys-SC Gastel. Wielrennen Wim Hendriks Trofee. Wedstrijd club competitie. Start en finish: Eikenlaan, Koewacht. Aanvang: 13.00 uur. Afstand: 160,8 kilo meter. Wemeldinge. Cees Priem Classic. Af standen: 40 en 120 kilometer. Start: tus sen 9.00 en 10.00 uur. Locatie: korfbal- veld te Wemeldinge. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Zo gek veel ge voetbald wordt er de komende dagen niet, maar belangrijk zijn de wedstrijden van dit weekein de wèl. Zo gaat Terneuzen tegen Internos (uit) op voor de der- de-periodetitel en proberen Spui en Breskens tegen respec tievelijk 's-Heer Arendskerke en Breskens directe degradatie te ontlopen. Na de 2-0-overwinning van vori ge week op eigen veld tegen hek kensluiter TEC heeft Terneuzen nog altijd uitzicht op de der- de-periodetitel. In de strijd om een plaats in de nacompetitie on dervinden de Zeeuws-Vlamin gen echter geduchte concurren tie van Blauw Geel'38. dat niet alleen in punten gelijkop gaat maar ook nog eens een (veel) be ter doelsaldo heeft: +14 tegen +6. Een overwinning op Internos al leen volstaat zondag dus niet, zo veel is vooraf zeker. Terneuzen moet het béter doen dan de hui dige koploper. Of, zoals verdedi ger Roel Alberti het verwoordt: „We zijn hoe dan ook afhanke lijk van Blauw Geel. Alleen als zij punten laten liggen winnen we de derde periode." Alberti hoopt daarbij op de me dewerking van Rood Wit V, in Veldhoven de tegenstander van de huidige koploper. „Bij mijn weten is Rood Wit-Blauw Geel een derby, maar uit tegen Rood Wit is sowieso erg lastig. Dat we ten wij wel uit eigen ervaring. Wij verloren er tenslotte ook." Zelf is Terneuzen echter ook al- lenninst zeker van de volle winst, realiseert de verdediger zich. Eerder dit seizoen werd het tegen Internos op eigen 2-2, maar de laatste weken is de ploeg uit Etten-Leur van een de gradatiekandidaat verworden tot een middenmoter. Van Blauw Geel'38 werd vorige week weliswaar met 4-2 verlo ren, maar daarvóór boekte de huidige nummer acht wel drie overwinningen op rijOp de ge schorste Ramazan Kesikbas na kan Terneuzen zondag uit een volledige selectie putten. Alberti: „Maar met wie we ook spelen, onze kracht dit seizoen is hoe dan ook dat de organisa tie altijd goed blijft. Vooral na de winterstop hebben we in ver dedigend opzicht heel weinig weggegeven. Hoewel het er rond de winter stop nog naar uitzag dat Spui de competitie vrij van zorgen zou kunnen uitspelen, is de realiteit inmiddels dat lijfsbehoud voor de zaterdag-derdekklasser nog een hele klus wordt. Na de 1-O-nederlaag van vorige week tegen 's-Heer Arendskerke is de ploeg van trainer Hugo Meeuw- sen morgen (zaterdag) veroor deeld tot een beslissingswed strijd tegen datzelfde 's-Heer Arendskerke (in Nieuwdorp, aanvang 17.00 uur). Een nieuwe nederlaag houdt on herroepelijk degradatie in, een overwinning betekent deelname aan de nacompetitie. Hoe het duel morgen zal verlopen is nog ongewis, omdat beide ploegen el kaar dit seizoen weinig ontlo pen. In Spui werd het eerder dit seizoen 2-1, vorige week dus 0-1. „Ik denk dat de gelukkigste morgen wint", zegt verdediger Danny van Waes. „En hopelijk zijn wij dat." Vertrouwen Van Waes heeft wel vertrouwen wel in een goede afloop. „De laatste weken hebben we tel kens maar nipt verloren. Als we er morgen als ploeg kunnen staan, moét 't goed komen. Spui hoort ook in de derde klasse thuis, vind ik." In de derde klasse van het zon dagvoetbal valt voor Breskens zondag het doek definitief als het er niet in slaagt om voor ei gen publiek HSC'28 te verslaan. Met nog één wedstrijd te spelen bedraagt de achterstand op Domburg (dat op eigen veld Steen ontmoet) drie punten, zo dat elk ander resultaat dan een overwinning degradatie naar de vierde klasse inhoudt. In geval van winst èn een zege van Steen op Domburg wacht Breskens de nacompetitie. In de vierde klasse van het zon dagvoetbal is nog altijd niet be slist welke ploeg met Axel en Aardenburg de nacompetitie in gaat. Koewacht, dat in de derde periode aan de leiding gaat, heeft aan de vooravond van de laatste speeldag de beste papie ren, maar ook Clinge, dat hoe dan ook beslag gaat leggen op de vierde plaats, is nog niet kansloos. In de onderste regio nen strijden Hoofdplaat en Hul- sterloo nog samen met Jong Am- bon (dat drie punten minder telt en düs in het nadeel is) tegen di recte degradatie. New York. NBA, play-offs, eerste ronde (best-of-seven). Detroit Pis tons-Milwaukee Bucks 109-98. Stand 2-0. Dallas Mavericks-Memphis Grizz lies 94-79. Stand 2-0. Los Angeles La kers-Phoenix Suns 99-93. Stand 1-1. Driebanden eredivisie halve finales play-offs. Cr. Kelly-Hengelo 3-5, Hees- wijk-Eur. Bilj. 4-4. Kuala Lumpur. Wereldbekerfinale. Jachtspringen, 1,50 m, eerste on der FEI wereldbeker: 1. Ehning (Dui) Sandro Boy 60,06 seconden, 2. Mandli (Zwi) Ideo du Thot 60,28, 3. Micha- els-Beerbaum (Dui) Checkmate 60,62, 4. Kürten (ler) Castle Forbes Libertina 61,25, 5. Pollmann-Schweckhorst (Dui) Candy 61,68, 6. Engle (VSt) Quervo Gold 61,86, 14. Gerco Schroder/Eurocommerce Milano 66,10, 34. en laatste: Leopold van Asten/VDL Groep Think Twice diskwalificatie. Stand wereldbeker: 1 Ehning 36 pun ten, 2. Mandli 34, 3. Michaels-Beer- baum 33,4. Kürten 32, 5. Pollmann-Sch weckhorst 31, 6. Engle 30, 14. Gerco Schroder 22. Wenen. EK landenteams. Mannen, groep B: Frankrijk - Duitsland 4-0, Ne derland - Zweden 3-1Anjema - Aziz Ba- dr 9-3 9-2 9-0, Berden - Drakenberg 9-5 9-3 9-3, Buit - Karlsson 9-2 9-3 9-1, Reus - Hult 9-10 7-9 4-9. Stand: 1. Frankrijk 2-4 (8-0), 2. Nederland 2-4 (6-2), 3. Zwe den 2-0 (1-7/5-21), 4. Duitsland 2-0 (1-7/5-22). Frankrijk en Nederland naar halve finale. Vrouwen, groep B: Ierland - Duitsland 1-2, Nederland - Denemarken 3-0' Atkin son - Hansen 9-0 9-6 9-1, Naude - Ham- borg-Petersen 9-0 9-1 9-0, Huisman - Krag 9-4 9-2 9-0. Stand: 1. Nederland 2-4 (6-0), 2. Denemarken 2-2 (2-4/7-12), 3. Duitsland 2-2 (2-4/7-15), 4. Ierland 2-0 (2-4). Nederland naar halve finale. Bremen. WK landenteams. Mannen, groep A: Nederland - Roemenië 1-3 Heister - Crisan 1-3 (11-5 7-11 8-11 12-14), Keen - Filimon 1-3 (11-7 7-11 7-11 9-11), Wijers - Cioti 3-0 (11-5 12-10 11-7), Keen - Crisan 1-3 (11-7 7-11 9-11 15-17). China - Zweden 3-0, Italië - Denemarken 3-2. Stand: 1. China 4-8, 2. Roemenie 4-6,3. Zweden 4-4, 4. Italië 4-4, 5. Dene marken 4-2, 6. Nederland 4-0. Vrouwen, groep C: Nederland Zuid-Korea 2-3' Li Jiao - Kim Jung Hyun 3-0 (11-6 11-6 11-5), Creemers - Park Mi Young 0-3 (9-11 8-11 4-11), Nouwen - LeeHyang Mi 1-(6-11 5-11 11-9 1-11), Li Jiao - Park Mi Young 3-2 (11-6 5-11 11-5 7-11 12-10), Creemers - Kim Jung Hyun 1-3(11-13 11-77-11 5-11). Duitsland - Australië 3-0, Italië - Oosten rijk 3-1. Eindstand: 1. Zuid-Korea 5-10, 2. Oostenrijk 5-6,3. Duitsland 5-6, 4. Ne derland 5-4,5. Italië 5-4, 6. Australië 5-0. Barcelona. Mannen. Derde ronde: Nieminen (Fin/7) - Portas (Spa) 6-3 6-2, Robredo (Spa/6) - Verdasco (Spa) 6-3 2-6 2-1 afgebroken wegens regen. Na- dal (Spa/1) - Navarro Pastor (Spa) 6-4 6-2, Almagro (Spa) - Coria (Arg/3) 6-2 6-0, Stepanek (Tsj/4) - Mathieu (Fra) 1-6 6-3 6-2, Karlovic (Kro) - Korolev (Rus) 6-7 (4) 7-6 (4) 7-6 (5), Wawrinka (Zwi) - Ferrer (Spa/5) 2-6 6-2 6-1, Ferrero (Spa/10) - Costa (Spa) 6-1 5-7 7-5. Casablanca. Mannen Tweede ron de: Horna (Per/2) - Gicquel (Fra) 6-1 5-7 6-3, Simon (Fra/8) - Tahiri (Mar) 6-3 6-4, Bracciali (lta/7) - Waske (Dui) 6-4 7-5, Christophe Rochus (Bel/3) - Mayer (Dui) 6-2 6-1. Volos. EK, vrouwen. Landenwed- strijd, geplaatst voor finale: 1. Rus land 176,150, 2. Roemenië 175,960, 3. Italië 174,650, 4. Oekraïne 173,300, 5. Spanje 171,600, 6. Frankrijk 168,450, 7. Engeland 167,225, 8. Nederland (Har mes, Van de Leur, Wong, Hoefnagel, Linders) 166,400. Individuele scores Nederland: vloer: Harmes 14,250, Van de Leur 14,000, Wong 13,525. Sprong: Wong 13,850, Van de Leur 13,500, Linders 13,225. Brug: Wong 14,425, Hoefnagel 13,850, Linders 12,625. Balk: Wong 15,000, Van de Leur 14,650, Linders 13,500. Ronde van Romandië, ProTour. Tweede etappe, Porrentruy - Porren- truy: 1. Horner (VSt) 171 km in 4.16.22, 2. Jaksche (Dui) 0.05, 3. Moos (Zwi), 4. Valverde (Spa), 5. Savoldelli (Ita) 0,08, 6. Evans (Aus), 64. Engels ,2.02, 79. Scheuneman 6.11, 123. De Groot 10.01, 149. Boven, 151. Weening. Algemeen klassement: 1. Horner 8.31.11, 2. Savoldelli 0.07, 3. Valverde, 4. Moos 0.09, 5. Jaksche 0.11, 6. Cionï (Ita) 0.17, 63. Engels 2.31, 82. Scheune man 6.55,95. De Groot 10.09,113. Weening 10.24, 114. Boven. Ronde van Rijnland - Palts. Tweede etappe. Worms - Bad Neuenahr-Ahr- weiler: 1. Haselbacher (Oos) 187 km in 4.46.41, 2. Ziegler (Dui), 3. Trampusch (Oos), 4. Dewaele (Bel), 5. Serrano (Spa), 6. Urtasun Perez (Spa), 42. Ber kenbosch (Ned) 0.22, 43. Giling, 53. Mouris 2.12. Opgave: Schmitz (Ned). Al gemeen klassement: 1. Haselbacher 7.54.45, 2. Ziegler 0.08, 3. Trampusch 0.10, 4. Serrano 0.11, 5. Urtasun Perez 0.14, 6. Dewaele, 28. Berkenbosch 0.36, 44. Giling 0.36, 50. Mourïs 2.24. MOERGESTEL - Binnen nu en een maand hoopt Mirjam Mel chers onder het mes le kunnen. Bij de 30-jarige wielrenster uit Moergestel is deze week in Veld hoven een vaatvemauwing in haar linkerbeen vastgesteld. De ze veroorzaakt al maanden rug klachten en een pijnlijke knie. „Het is zeker al een jaar aan de gang en wordt steeds erger. Net zolang totdat je er niet meer mee kunt fietsen. Ik had vorige week al een vermoeden dat het echt niet goed zat. In het zieken huis is van alles onderzocht. Aan de ene kant is het slecht nieuws. Aan de andere kant ben ik blij dat er nu duidelijkheid is." In de wereldbekers Waalse Pijl en Bern moest ze het peloton la ten gaan. „Dat linkerbeen ver zuurt ook veel sneller. Dus ga je rechts meer belasten in een hou ding waardoor je die rugklach ten krijgt." De Ronde van Vlaanderen, die de renster van Buitenpoort-Flex- point voor de tweede keer op rij won, leek wel voorspoedig verlo pen. „Al had ik toen ook al veel kramp hoor." De revalidatie duurt naar ver wachting maanden. „Raar om niet te jijden. Ik houd het WK wel in m'n hoofd." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45