Geen garantie behoud speeltuin PZC En trek, en los :1( Raad akkoord met op één lijn brengen subsidies jeugdwerk Onderscheiding voor Ad van 't Veer Verzakte Dowsteiger snel in reparatie Buurt in actie tegen versnippering Kinderen zoeken logeeradres Schoolmuseum in het teken van het koningshuis Rollenavond Bingoavond De Kloorianen weekenddiensten Vraagtekens bij meetrapport Kalashnikov bij nader inzien vrijdag 28 april 2006 door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - De gemeen te Hulst garandeert de bewo ners van de wijken Oversprong en De Heerlijkheid in Sint Jan steen dat daar een prima speel- voorziening blijft. De gemeente wil echter geen garantie geven- dat de huidige speeltuin aan de Aïda behouden blijft. Vier dames van het actiecomité dat in de wijk is opgericht, kre gen dat gistermiddag te horen van wethouder P. Weemaes. De kans bestaat, dat er een nieuwe (kleinere) speeltuin elders in de wijk moet komen door de ont wikkeling van een nieuwe woon wijk met 80 tot 120 woningen. Namens de actievoerders over handigde M. Thuy-de wethouder zo'n tweehonderd handtekenin gen van buurtbewoners. Die zeg gen volmondig 'nee' tegen het verdwijnen van de speeltuin. Volgens Thuy gaat het om 99 procent van alle mensen die in de directe omgeving van de speelplek wonen. Het actiecomité wees de wethou der erop, dat zij een vooraan staand medestander vinden in minister S. Dekker van Volks huisvesting. Die maakt zich zor gen over het gebrek aan buiten- speelmogelijkheden en heeft al le gemeenten onlangs opgeroe pen voor speelruimte te zorgen. Thuy zei zich te hebben ver baasd over de uitspraak van wet houder Weemaes dat de kansen voor behoud van de speeltuin kleiner zijn als projectontwikke laar Panagro de garage Van Put ten kan verwerven. Dat terrein is gedeeltelijk vervuild, en de noodzakelijke sanering brengt met zich mee, dat er meer wonin gen moeten worden gebouwd om het exploitatieplan voor de nieuwe woonwijk rond te breien. „De speeltuin en daar mee onze jeugd zou dus op moe ten draaien voor de sanerings- kosten. Wij vinden het heel erg, dat de overlevingskansen van de speeltuin worden gekoppeld aan die sanering." Weemaes liet weten, dat de ge meente 'alles wat mogelijk is uit de kast zal halen' om te zorgen voor een fatsoenlijke speelvoor- ziening. Hij bood al compensa tie aan, onder andere in de vorm van een extra trapveldje in de strook tussen de tandartsprak tijk aan de Tragel en het fiets- tunneltje. Het actiecomité rea geerde niet enthousiast. „Wij zit ten er niet op te wachten dat er verdeeld over de wijk drie of vier speel voorzieningen komen. De huidige speeltuin is ideaal. Die ligt centraal in de wijk en er is een scheiding tussen het trap veldje en de speel werktuigen." door Mieke van der Jagt GOES - Wat is er nou leuker dan een kind te zien opbloeien? Humanitas en Europa Kinder hulp bieden Zeeuwse gezinnen deze zomer enkele weken het ge noegen om bleke kinderen lek ker bruin te zien worden, of om teruggetrokken kleuters te zien loskomen. Eigenlijk slaken de organisaties een noodkreet, want in Rotter dam en in Bosnië staan veel meer kinderen te trappelen om naar Zeeland te komen, dan er Zeeuwse logeeradressen zijn. Bij Europa Kinderhulp gaat het om kinderen uit de meest geteis terde gebieden in Bosnië. Euro pa Kinderhulp maakt geen on derscheid tussen etnische groe pen. Hulporganisaties hebben de armste kinderen uit de Servi sche, Bosnische, moslim- en Ro- ma-gemeenschap op een lijst ge zet. Voor veertien van hen wordt nog een plaatsje in Zee land gezocht van 17 juli tot en met 4 augustus. Defensie vliegt de logeetjes heen en weer en Eu ropa Kinderhulp zorgt voor be geleiding van de gastgezinnen. De kinderen zijn niet zelden ge traumatiseerd door oorlog, ge weld en armoede, maar het blij ven kinderen: in staat tot verba zingwekkend herstel met een spelletje en een zonnetje. De kin deren worden twee-aan-twee in de gezinnen geplaatst. Dat geldt niet voor de Rotter- dammertjes die Humanitas naar Zeeland wil halen voor de Fris se Lucht-week van 8 tot en met 15 juli. Hier gaat het om kinde ren wier thuissituatie dusdanig is dat ze niet op vakantie kun nen. Zonder een beetje belang stelling van buitenaf komen ze de stad, de wijk en misschien het huis niet uit. Ook Humani tas besteedt in de voorbereiding en tijdens de logeerweek veel tijd aan begeleiding. Voor 25 kinderen zoekt de vrijwilligers organisatie nog een logeeradres in Zeeland. Wie voor drie weken twee Bosni sche kinderen blij wil maken, kan contact opnemen met regio naal medewerker M. Clarijs van Europa Kinderhulp: 0111- 451036. De Rotterdamse bleek neusjes wachten met spanning op een gezellig adres dat bij Wils de Meij kan worden opgege ven: 0113-311682. door René van Stee TERNEUZEN - Ondanks felle protesten van de SGP en de ChristenUnie ging de gemeente raad van Terneuzen gisteravond toch akkoord met het op één lijn brengen van de subsidies voor het jeugd- en jongerenwerk in de nieuwe gemeente Terneuzen. Beide christelijke partijen vin den het onrechtvaardig dat de Stichting Gereformeerde Jeugd- sociëteit Het Bastion en de Stichting Christelijke Jongeren vereniging met een afbouwrege ling te maken krijgen omdat hun activiteiten als niet alge meen toegankelijk worden be schouwd. Volgens P. Hamelink (SGP) moet levensbeschouwing in dit verhaal geen rol spelen, omdat het gaat om het welzijn van alle jongeren. „Het riekt naar discri minatie om kerkelijk jeugdwerk nu uit te sluiten", aldus Hame link. Net als een aantal andere raadsleden vond hij het uiterma te teleurstellend dat er geen en kel overleg met beide verenigin gen is geweest. D, Oggel (ChristenUnie) betoog de dat de algemene subsidiever ordening wel degelijk ruimte laat om activiteiten op levensbe schouwelijke grondslag te subsi diëren. Statuten van verenigin gen vond hij in dit verband een te mager wegingsinstrument. J. Scheele (CDA) vond dat het er op leek dat de twee Axelse vere nigingen er nu zijn uitgelicht. Weliswaar toonde hij zich voor stander van harmonisatie, maar hij vond het tegelijkertijd onver standig om beide verenigingen te confronteren met een afbouw regeling, omdat de subsidievoor waarden voor het vrijwillige jeugd- en jongerenwerk nog niet zijn vastgesteld. Portefeuillehouder C. Liefting stelde dat het op één lijn bren gen van de subsidies uitgangs punt van zijn voorstel is. De be wuste afbouwregeling wordt vol gens hem toegepast op basis van de algemene subsidieverorde ning. Hij voegde er aan toe dat hij op basis van dit eerder gene men raadsbesluit subsidie! moet beoordelen op de doelstel lingen en grondslagen van d: aanvragers. „En op basis hier van nemen de twee Axelse vere nigingen inderdaad een uitzon deringspositie in. Maar ze zijj er niet speciaal uitgepikt", ver klaarde de wethouder. Ook het CDA had moeite me het collegevoorstel. De fractii vroeg daarom een schorsing va! de vergadering aan voor nade overleg. Nadat Liefting aanga dat er mogelijkheden zijn om d subsidiegrondslag te' verfijnei en zei dat hij met alle betrokkei partijen in gesprek gaat, gavei de christen-democraten met uit zondering van Scheele hui steun aan het collegevoorstel De WD, ChristenUnie en SG1 stemden tegen. TERNEUZEN - In schoolmu seum Schooltijd in Terneuzei kleurt volgende week alles oran je. Het museum aan de Vissteej houdt van woensdag 3 tot er met zaterdag 6 mei een tentoon stelling met het thema 't is oran je, 't blijft oranje. Schooltijd doet bijna letterlijl een boekje open over het ko ningshuis met een uitstalling van uiteenlopende uitgaves var boeken en tijdschriften. Ooi zijn er schoolboekjes, bekers, te geltjes en foto's te zien, die alle maal handelen over de oranjes. De tentoonstelling is van woens dag tot en met zaterdag te bezoe ken tussen 14.00 en 16.30 uur. KLOOSTERZANDE - Toerclub De Kastanje houdt morgen een rollenavond in het gelijknamige café in Kloosterzande. De deel nemers fietsen vanaf half achl een tijdrit, sprint en afvalkoers. KLOOSTERZANDE - Car navalsvereniging De Klooria- -nen houdt vandaag een bingo in café De Kastanje in Klooster zande. De opbrengst van de bingo avond is bestemd voor de organi satie van activiteiten rondom het komende carnaval. De balle tjes rollen vanaf acht uur 's avonds. doorWout Bareman TERNEUZEN - Het onderzoek naar de oorzaak van de ver zakking van de steiger van Dow Benelux in de Braakmanha ven wordt volgende week afge rond. Deskundigen van Dow werken inmiddels aan een herstelplan. Een woordvoerder van het che mieconcern gaat ervan uit dat Directeur L. Janse (rechts, naast heistelling) laat de heiploeg flink zweten. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijer HULST - Met vereende krach ten hebben de toekomstige ge bruikers van het multifunctione le centrum op hel terrein van De Blauwe Hoeve in Hulst gisteren de eerste paal geheid voor dat centrum. Dat gebeurde op ouder wetse wijze. Onder aanvoering van directeur L. Janse van de ouderenzorg stichting Curamus, werkten on der anderen burgemeester J.F. Mulder van Hulst en algemeen directeur P. Rademacher van de zorgstichting Zorgsaam zich in het zweet. Onder het toezicht oog van zo'n tweehonderd geno digden trokken ze op comman do van Janse ('trek, los!') aan een touw om het zware houten heiblok neer te laten dalen op de (symbolische) heipaal. In de loop van het bouwproces gaan zo'n zestig betonnen heipalen machinaal de grond in. De bouwtijd van het complex, dat naast het (para-)medische cen trum bestaat uit zes groepswo ningen voor dementerende oude ren, is anderhalf jaar. Het medisch centrum wordt ge bouwd op de plaats van het oude verzorgingshuis. De be staande kapel van De Blaauwe Hoeve wordt in die nieuwbouw geïntegreerd. De begane grond van het centrum is bestemd voor de HOED, de Huisartsen Onder Eén Dak. Daar komt ook een apotheek. Verder is er ruim te gereserveerd voor (para)medi- sche voorzieningen zoals fysio- en ergotherapie. Ook een kapsa- de steiger na reparatie in juni weer normaal gebruikt kan wor den. Het gaat eigenlijk om drie aan gesloten steigers (A, B en C). Eind maart bleek één van de pij lers zo'n 40 centimeter uit het lood te staan. De pijler was ook gedeeltelijk weggezakt. Enkele weken werd al een verzakking van ruim 50 centimeter gecon stateerd. Dow stelde twee steigers buiten gebruik. Met het oog op de vei ligheid werden ook direct de lei dingen van en naar de steigers leeggepompt. Niet lang daarna werden ze met behulp van een ponton gestabili seerd. Inmiddels is de verzakte pijler weer op normale hoogte gevijzeld. De aan- en afvoer van grondstof fen en producten ondervindt, volgens een woordvoerder van Dow, geen enkele hinder meer van het euvel. Over de oorzaak wordt in havenkringen druk ge speculeerd. De verzakking zou veroorzaakt kunnen zijn door de zich verleggende stroming, veroorzaakt door de aanhouden de baggerwerken. Er wordt ook gesuggereerd dat de steigers na vele jaren trouwe dienst dom weg aan vervanging toe zijn. De Dow-woordvoerder waagt zich niet aan speculaties. foto Camile Schelstraete Ion en een supermarkt krijgen gelijkvloers ruimte, evenals de facilitaire dienst van De Blaau we Hoeve. Op de eerste verdie ping worden de gecombineerde huisartsenkliniek en een 'low- cure herstelafdeling' van zieken huis Zeeuws-Vlaanderen onder gebracht. Twintig patiënten kunnen daar na een operatie her stellen. De tweede verdieping wordt ingericht voor revalida tie. De officiële start van de bouw luidt een nieuwe fase in van het traject dat enkele jaren geleden door Curamus is ingezet om te komen tot vernieuwing van de gebouwen en spreiding en uit breiding van de ouderenzorg over de regio. Als alles volgens plan verloopt, is de vernieuwing eind 2008 klaar. zaterdag 29 en zondag 30 april 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans/J. Buize, Nieuwstraat55, Oost burg, tel. (0117)453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Tivoli, Tivoliweg 49, Hulst, tel. (0114)314075. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voorspoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: MIDDELBURG - De problemen tussen verhuurder gemeente Ter neuzen en jongerencentrum Ka lashnikov rond geluidsoverlast leidde gisteren ook tot een gang naar de rechter in Middelburg. Stichting Kalashnikov wordt verweten vorig jaar op 8 okto ber en 6 november het aantal toegestane decibellen te hebben overschreden. Economisch poli tierechter G. van Unnik kwam gisteren niet tot een uitspraak, omdat raadsman M. Harte de no dige kanttekeningen plaatste bij het meetrapport van de gemeen te-ambtenaar. „Het rapport is onzorgvuldig. De plaats van de meting, de afstand tot de wo ning van de klager, kan ik niet uit het rapport halen en de meet tijd is te kort geweest. Ik mis ook de metingen van andere sto rende geluiden", stelde de straf pleiter. Van Unnik hield de strafzaak aan voor het horen van de verba lisant om hem te confronteren met de opmerkingen van de ver dediging. De strafzaak werd tot 22 juni aangehouden. R. T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. doorMaurits Sep VEERE - Lekker weer eens een concertje meemaken, dacht Ad van 't Veer toen hij gisteravond de Grote Kerk in Veere betrad. Het concert begon al meteen een kwartier te laat. Omdat hij eerst een koninklijke onderscheiding in ontvangst mocht nemen. Al die bekende gezichten uit de Middelburgse burgerij verras ten hem wel met hun aanwezig heid, bekende Van 't Veer. Maar hij had nog steeds geen idee wat hem te wachten stond toen de Middelburgse locoburgemeester Hannie Kool-Blokland achter de microfoon plaatsnam. Pas toen zij zich tot hem richtte en zei dat hij van grote betekenis is geweest voor de totstandkoming en ontwikkeling van nieuwe mu ziek in Zeeland en in Neder land, drong het tot hem door: hij werd geridderd. Meer dan 25 jaar heeft Van 't Veer een voortrekkersrol ver vuld voor de hedendaagse mu ziek, zei Kool-Blokland. „U heeft Nieuwe Muziek tot een na tionaal en internationaal begrip gemaakt." De weg ernaartoe was niet een voudig, memoreerde zij. „Men sen in Zeeland waren niet ge wend aón die onbekende klan ken die uit de Kloveniersdoelen in Middelburg kwamen. Het was een strijd tegen onbegrip en voordelen. En tegen het gebrek aan subsidies. Maar juist in die omstandigheden ontstaat vaak iets bijzonders." Van 't Veers 'doorzettingsvermo gen en eigenwijsheid' maar ook zijn 'passie en gedrevenheid' be zorgden hem en Nieuwe Muziek een groeiende bewondering. „Het heeft geleid tot wereldpre mières van grote artiesten", con stateerde Kool-Blokland. „Daar mee zijn uw activiteiten van groot belang voor Zeeland." Om dat hij op buitengewone wijze heeft bijgedragen aan de cul tuur in Zeeland heeft hij bij zijn afscheid, eerder dit jaar, al de Zeeuwse Cultuurprijs gekregen. Gisteren kwam daar dus de ko ninklijke erkenning bij. Ad van 't Veer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wie mocht denken dat Van 't Veer zich nu stilletjes terug trekt, heeft het mis. „Ik ben niet te stoppen. Ik ben alweer bezig met een volgend project. Daar zeg ik nog niks over, maar wacht maar tot de komende win ter. Het wordt heel bijzonder." Het dartstoernooi morgen in café 't Zand in Koewacht begint niet om 20.00 uur, zoals vermeld in het programma van de koninginnedagactiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen, maar al om 14.30 uur. Inschrijven kan tot 13.00 uur. Ad van 't Veer wordt gefeliciteerd door zijn echtgenote. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42