uurhuizen voor begeleid wonen PZC PZC Gezicht Woongoed zwaait af Zo'n dagje opplussen is echt dik geluk Werken, waar je maar wilt met je laptop ■15 £ger des Heils sluit overeenkomst met woonstichting Clavis agenda Eerste paal appartementen Remise Leerlingen Zwin College vasten D66 Zeeland sluit niets uit SkodaOctavia vrijdag 28 april 2006 joor René van Stee 'ERNEUZEN - De Terneuzense er poonstichting Clavis en het Le er des Heils hebben een over- enkomst gesloten waardoor nensen die toe zijn aan zelfstan- ig wonen een huis via Clavis unnen gaan huren. Het gaat nu mensen die al door het Leger les Heils worden begeleid en als oekomstige huurders ook van lie begeleiding gebruik moeten naken. let voordeel van een dergelijke onstructie is volgens directeur van Exter van Clavis dat iovvel de woonstichting als het Leger des Heils vanuit hun ïigen deskundigheid een bij- !le Irage kunnen leveren aan de huisvesting van deze doel- 'loep. .De begeleide bewoner huurt iet huis ook echt zelf. Ook het contract staat op zijn of haar naam. Dit bevordert het gevoel van zelfstandigheid", aldus Van Exter. Tot de doelgroep behoren onder hi meer mensen met een psychia trisch verleden, die ooit hun ïuis zijn uitgezet of in de maat schappij zijn teruggekeerd na een gevangenisstraf. Het Leger des Heils verzorgt de intake naar het begeleid wonen. Van Exter sluit zelfs niet uit dat ge bruikers van een nog te vestigen dag- en nachtopvang in Terneu- zen ook hier naartoe zullen door stromen. Doelstelling ,Het ideaalplaatje is dat de doel groep weer zelfstandig kan gaan wonen en uiteindelijk volledig gaat meedraaien in de maat schappij. Voor zowel Clavis als het Leger des Heils is dit de be langrijkste doelstelling van on- ze samenwerking", legt Van Ex ter uit. Naar verwachting worden er in totaal zo'n tien woningen ver huurd via de constructie die door Clavis en het Leger des Heils is opgezet. Zodra het mo ment komt dat een huurder geen begeleiding meer nodig 'heeft, verandert er in principe niets en kan hij gewoon in zijn STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redter, @pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nt E-mail: web@pzc.nl huis blijven.Wethouder C. Lief- ting juicht het initiatief van Cla vis en het Leger des Heils toe. „Want in de woonvisie van de gemeente Terneuzen is er ook nadrukkelijk aandacht voor kwetsbare groepen die recht hebben op een prettige en vol waardige woonomgeving. Het gaat dan niet alleen om de op vang van verstandelijke gehan dicapten of mensen met psychi sche problemen in de wijken, maar bijvoorbeeld ook om men sen die in een moeilijke situatie terecht zijn gekomen of anders zins begeleiding nodig hebben", aldus Liefting. De wethouder voegt er aan toe dat de dag- en thuislozenop- vang die mogelijk aan de Sta tionsstraat in Terneuzen wordt gevestigd, buiten de samenwer king tussen Clavis en het Leger des Heils staat. Liefting ver wacht dat hij volgende week de finitief uitsluitsel kan geven over het al dan niet doorgaan van een dag- en thuislozenop- vang op de beoogde locatie. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysio gym; 10.00 uur: Fysio gym;10.30 uur: Engels;13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge, KBO; 14.00 uur: Internet café; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten, spelmiddag; De Regen boog, 13.00 uur: ANBO biljarten; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uurr Kaarten; De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Óns Verzetje, biljarten en klaverjassen; 10.00 - 18.00 uur: Rommelmarkt; Sporthal De Vlie gende Vaart, 9.00 uur: Bowls; De Honte, 14.00 uur: Bijeenkomst lotgenoten con tact borstkanker patiënten; Eric Merckx stopt met werken op de Dag van de Arbeid: „Ach, zie het als een geintje." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Eric Merckx stopt met werken op 1 mei, de Dag van de Arbeid. Een dag die Merckx ook na vele jaren managerschap nog steeds met hoofdlet ters schrijft. „Ach, zie het als een gein tje, een laatste prikje", grijnst de oud-districtsbestuurder van het NKV en de FNV. Het steekt hem nog steeds dat 1 mei in Nederland geen officiële feestdag is. „Dat ligt natuurlijk aan Koninginne dag', maar het is toch idioot dat in alle omringende landen de Dag van de Ar beid wordt gevierd, terwijl 1 mei bij ons een gewone werkdag is." Medewerkers van Woongoed Zeeuws- Vlaanderen en zijn vele relaties uit cor poratie-, bouw- en overheidskringen worden daarom bijna verplicht om op 1 mei een halve dag niet te werken. Ze moeten tenslotte de scheidende manus van alles van de woningbouwvereni ging de hand drukken. Want Merckx mag dan zijn zilveren ju bileum net niet halen, voor de meeste relaties én vooral de huurders van de voormalige Regionale Zeeuwsch-Vlaam- sche Woningbouwvereniging en het hui dige Woongoed is Merckx al een eeuwig heid het gezicht van de woningbouwver eniging. Vanaf het moment dat hij in 1982 binnenkwam als hoofd bewoners zaken tot hij maandag afscheid neemt als senior-adviseur en projectontwikke laar, klopt iedereen die iets van de cor poratie wil bij Merckx aan. Want Merckx behoorde dan wel bij de directie, hij bleef niet achter zijn bu reau zitten. Ook niet als er problemen waren met huurders. Hij waarschuwde ze zelf als ze het te bont maakten en de buurt overlast bezorgden. Mocht de waarschuwing niet helpen, dan ging Merckx nog eens langs, desnoods om ze per direct het huis uit te zetten. Een gro te mond en een portie bluf waren over het algemeen overtuigend genoeg. In een heel enkel geval ging de politie mee. Zoals die keer dat een man die illegaal een huis kraakte straalbezopen en met een pistool zwaaiend aankondigde dat hij Merckx zou omleggen als hij 'zijn' woning werd uitgezet. „Ik kende de man en was niet bang voor hem. Ge woon wat stoerdoenerij onder invloed van drank, maar de politie vond het toch nodig om mee te gaan. Achteraf bleek de man zo mak als een lammetje." Dreigen met politie-optreden was wel eens onderdeel van de blufpoker die Merckx speelde. Een voormalige Vlaam se woonwagenbewoner, die zijn eigen zoon ooit een oog uitsloeg, was bijvoor beeld met vrouw en zes kinderen bin nen twee uur het huis uit. De buurt in Axel was er blij mee. Dat was niet altijd het geval. Zo waren huurders uit zijn geboortedorp Clinge ruim vier jaar terug des duivels omdat hij hen zou willen wegjagen uit hun ouderenwoningen aan het Vermeer foto Camile Schelstraete plein. „Het is natuurlijk niet leuk om zwartgemaakt te worden, maar dat ge beurde door mensen die niet op de infor matieavond waren. Degenen die er wel waren, wisten dat ik alleen had ge schetst hoe de buurt er uit kwam te zien als leegstaande huizen zouden worden dichtgetimmerd. Merckx zou uren kunnen vullen met ver halen over zijn belevenissen bij de wo ningbouwvereniging. Hij heeft daar naast minstens zoveel anekdotes over de tijd als vakbondsbestuurder en zijn eerste tien jaar werkervaring bij de Cokesfabriek en Dow Chemical. Om nog maar niet te spreken over de gemis te carrière als straaljagerpiloot. Hij is van plan het allemaal nog eens in een boek vast te leggen. „Gewoon als losse korte verhalen, die ik graag opteken." Terugblikkend is Merckx tevreden over zijn loopbaan. Het is nu dan ook vooral tijd om samen met zijn vrouw te genie ten van het leven. De grotendeels zelfge bouwde boot waarmee Merckx en zijn vrouw de komende jaren Europa willen bevaren, doopten ze niet voor niets Si- lencio: Spaans voor stilte, rust. BRESKENS - Met stille kracht en trillingsvrij verdween de eerste van 165 palen voor de nieuwbouw van de Remi se in Breskens gistermiddag in de grond. De 22 meter lan ge palen worden de grond in geboord. ,,Er is voor dit sys teem gekozen zodat er zo min mogelijk overlast voor de omwonenden is", zei E. Revoort van Fundex. „De Remise wordt gebouwd op de oude dijkglooiing en daardoor had bij het traditionele heien veel overlast kunnen ontstaan." Voor de toekomstige bewoners van de 24 nieuwe apparte menten zijn door de aannemer ook concessies gedaan: „Aan de kant van de Scheldekade en de haven komt een zogenaamde 'dove muur'", vertelde R. van Pamelen van aannemer Van der Poel. „Dit is een gevel die bijzonder sterk geïsoleerd is. Wij willen de bewoners maximaal com fort bieden." Wethouder J. Provoost mocht de eerste paal plaatsen. „In 2004 zijn we gestart met de wijziging van het bestem mingsplan. Het bleek een lastige procedure. Sindsdien zijn er heel wat knelpunten weggewerkt", zei hij, „zoals de geluidsoverlast, de vervuilde grond en op het laatst de bom. De Remise zal weer een parel aan de kroon van Bres kens worden." OOSTBURG - Een twintigtal scholieren van het Zwin Col lege in Oostburg hield van woensdagmorgen zeven uur tot gisterochtend een 24-uursvastenactie voor Afrika. Ze overnachtten in het schoolgebouw en mochten gedurende de vastenperiode enkel water of thee drinken. Er werd in die periode vooral gesport en er werden films gedraaid. Met de actie Zip Your Lip van de stichting World Vision lieten de leerlingen zich sponsoren, om geld bijeen te bren gen voor kinderen met aids in ontwikkelingslanden als So malië, Oeganda en Oost-Congo. Volgens initiatiefneem sters Lieveke van Vugt en Eline Fierinck was de vastenac tie een groot succes. Hoeveel de actie heeft opgebracht is nog niet bekend. Supermarkt Albert Heijn bood de leerlin gen aan het eind van de actie een ontbijt aan. GOES - „De leden van D66 Zeeland zitten vol met onge- luksgevoelens. De partij kan het op landelijk niveau in de komende weken nog goed maken, maar dan moet er wel heel wat gebeuren." Zo kijkt D66-regiovoorzitter J. Jor- ritsma terug op de vergadering die ze dinsdagavond in Goes leidde. De ongeveer twintig aanwezigen hadden het tot bijna middernacht over de toekomst van D66 en hun eigen regio. Dat Zeeland kritisch staat tegenover datgene wat de partij landelijk voorstaat, was al eerder bekend. Volgens Jorritsma wordt de democratische discussie steeds verder uit de partij weggesaneerd. Een voorbeeld daarvan noemde ze het geschuif met de datum voor de lijsttrekkers verkiezing, waar de Zeeuwse afdeling tegen is. Ook over het manifest Denken durven doen dat de par tij landelijk publiceerde, heeft Zeeland geen goed woord over. Jorritsma: „Het is een vriendelijk stuk, maar daar win je geen veldslag mee. Het is tijd dat er weer nieuw elan in de partij komt." Ze geeft aan dat haar regio nog niet overtuigd is en dat het van de landelijke ontwikkelingen afhangt hoe Zee land verder gaat. Dat kan zijn onder de naam D66, maar het kan evengoed zijn dat Zeeland onder een andere naam de verkiezingen voor Provinciale Staten ingaat, want Zeeuwen moeten volgens haar de gelegenheid heb ben om links liberaal te stemmen. (Advertentie) Volg de Skodarijder en test de SkodaOctavia bij Autohuis Terneuzen Er is al een SkodaOctavia vanaf €18.790,- Autohuis Terneuzen Mr. F.J. Haarmanweg 6 - Terneuzen. Tel. 0115-622600 door Patricia de Ryck KLOOSTERZANDE - Kwebbel end helpen de leerlingen uit groep 8 van de Sandeschool in Kloosterzande bij het beplanten van de gedempte vijver in het plan Oosthof. Ze hebben er ple zier in. Handschoenen? Nee, die doen ze niet aan. „Het is juist leuk dat onze handen nu vies worden", roept de 12-jarige Mandy. Leerlingen beplanten de gedempte vijver, foto Camile Schelstraete Dit keer een dagje geen les. Er moet gewerkt worden. Maar dat vinden de leerlingen helemaal niet erg. „Dit is veel leuker dan school. Hier mogen we tenmin ste gewoon kletsen", vertelt Ma- rit (12). Vandaag helpen de leerlingen tij dens opplusdag in hun woon plaats. Na goede ervaring met de opplusdagen in Vogelwaar de, Clinge en de Hulster binnen stad worden nu de mouwen op gestroopt in Kloosterzande. De dag is door de gemeente in samenwerking met de dorps raad en de Sandeschool georga niseerd. Er wordt heel wat opge knapt en schoongemaakt. Over al zie je medewerkers van de ge meente. Ze hebben een druk pro gramma, want er worden fiets- sluizen rond de schaatsvijver ge zet en twee blikvangers langs de fietsroute naar Hulst. In de Cloosterstraat wordt een aantal trottoirs vernieuwd. Verkeersborden worden gerei nigd, opgeknapt en in sommige gevallen vervangen. Bankjes, vuilnisbakken en ander straat- meubilair worden niet vergeten en de veegmachine rijdt door al le straten. Het beplanten van de gedempte vijver is volgens de leerlingen niet zo'n goed plan. Roy (13): „Ik vind het jammer dat ze deze vijver hebben gedempt, die ande re hadden ze dicht moeten gooien. Deze was juist mooi." Giovanni (12) vult hem aan: „Als ze die andere dicht hadden gegooid, hadden we wel meer werk gehad, maar dat was niet erg. Dan hadden we misschien nog wel een dagje mogen hel pen." Eerst hebben de leerlingen het vuil in de omgeving van hun school opgeruimd. Dat vonden ze heel leuk. Wesley (11): „Kon den we groep zeven pesten, want die mochten niet meedoen. Die hebben echt pech en wij dik geluk." Na de lunch mogen de leerlingen helpen bij het plaat sen van een blikvanger bij het fietstunneltje en stratenmakers assisteren. Zweetdruppels pare len over de voorhoofden. (Advertentie) Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf €34,95 per maand* Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden mobteL internet: kaart kpn stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41