Groot tekort aan opbloeiadressen pzc Maak een moeder blij met bijen! Strijd om al dan niet kappen trio bomen dendert door Onderscheiding voor muziekpionier Ad van 't Veer e Heifer (3 Stichtingen op zoek naar Zeeuwse gastgezinnen voor Bosnische kinderen weekenddiensten www.doneereendier.nl vrijdag 28 april 2006 door Mieke van der Jaqt GOES - Wat is er nou leuker dan een kind te zien opbloeien? Je hoeft er helemaal niet voor aan gezinsplanning te doen, want Humanitas en Europa Kin derhulp bieden Zeeuwse gezin nen deze zomer enkele weken ren: in staat tot verbazingwek kend herstel met een spelletje en een zonnetje. De Bosnische kinderen worden twee aan twee in de gezinnen geplaatst. Dat geldt niet voor de Rotter- dammertjes die Humanitas naar Zeeland wil halen voor de Fris se Lucht-week van 8 tot en met 15 juli. Hier gaat het om kinde ren wier thuissituatie dusdanig is dat ze niet op vakantie kun nen. Zonder een beetje belang stelling van buitenaf komen de Rotterdammertjes de stad, de wijk en misschien het huis niet uit. Ook Humanitas besteedt in de voorbereiding en tijdens de lo- geerweek veel tijd aan begelei ding. Voor 25 kinderen zoekt de vrijwilligersorganisatie nog een logeeradresje in Zeeland. Wie voor drie weken twee Bosni sche kinderen blij wil maken, kan contact opnemen met regio naal medewerker M. Clarijs van Europa Kinderhulp, telefoon 0111-451036. De Rotterdamse bleekneusjes wachten met span ning op op gezellig adres dat bij Wils de Meij kan worden opgege ven. Zij is coördinator van het Project Frisse Lucht van Hum anitas. Telefoon 0113-311682. het genoegen om bleke kinderen lekker bruin te zien worden, of om teruggetrokken kleuters te zien loskomen. Ad van 't Veer wordt gefeliciteerd door zijn echtgenote. foto Ruben Oreeloi door Maurits Sep VEERE - Lekker weer eens een concertje meemaken, dacht Ad van 't Veer toen hij gisteravond de Grote Kerk in Veere betrad. Het concert begon al meteen een kwartier te laat. Omdat hij eerst een koninklijke onderscheiding in ontvangst mocht nemen. Al die bekende gezichten uit de Middelburgse burgerij verras ten hem wel met hun aanwezig heid, bekende Van 't Veer. Maar hij had nog steeds geen idee wat hem te wachten stond toen de Middelburgse locoburgemeester Hannie Kool-Blokland achter de microfoon plaatsnam. Pas toen zij zich tot hem richtte en zei dat hij van grote betekenis is geweest voor de totstandkoming en ontwikkeling van nieuwe mu ziek in Zeeland en in Neder land, drong het tot hem door: hij werd geridderd. Meer dan 25 jaar heeft Van 't Veer een voortrekkersrol ver vuld voor de hedendaagse mu ziek, zei Kool-Blokland. „U heeft Nieuwe Muziek tot een na tionaal en internationaal begrip gemaakt." De weg ernaartoe was niet een voudig, memoreerde zij. „Men sen in Zeeland waren niet ge wend aan die onbekende klan p ken die uit de Kloveniersdoelei in Middelburg kwamen. He - was een strijd tegen onbegrip ei voordelen. En tegen het gebrel aan subsidies. Maar juist in dit omstandigheden ontstaat vaa!aa iets bijzonders." ac Van 't Veers 'doorzettingsvermo gen en eigenwijsheid' maar ooi u, zijn 'passie en gedrevenheid' be N zorgden hem en Nieuwe Muziel een groeiende bewondering jo „Het heeft geleid tot wereldpre sn mières van grote artiesten", con - stateerde Kool-Blokland. „Daar mee zijn uw activiteiten vai groot belang voor Zeeland." Om dat hij op buitengewone wijzt'Jj heeft bijgedragen aan de cul tuur in Zeeland heeft hij bij ziji afscheid, eerder dit jaar, al dig1 Zeeuwse Cultuurprijs gekregen p Gisteren kwam daar dus de ko<10 ninklijke erkenning bijAd vai16 't Veer is benoemd tot Ridder ii de Orde van Oranj e Nassau Wie mocht denken dat Van 'ij Veer zich nu stilletjes terug trekt, heeft het mis. „Ik ben niet-; te stoppen. Ik ben alweer bezig in met een volgend project. Daai'^j zeg ik nog niks over, maaijp wacht maar tot de komende win- ie ter. Het wordt heel bijzonder. il zaterdag 29 en zondag 30 april 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon, Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. (0111) Eigenlijk slaken de organisaties een noodkreet, want in Rotter dam en in Bosnië staan veel meer kinderen te trappelen om naar Zeeland te komen, dan er Zeeuwse logeeradressen zijn. Bij Europa Kinderhulp gaat het om kinderen uit de meest geteis terde gebieden in Bosnië. Net als het noodlot maakt Europa Kinderhulp geen onderscheid tussen etnische groepen. Hulpor ganisaties hebben de armste lcin- deren uit de Servische, Bosni sche, moslim- en Romagemeen- schap op een lijst gezet. Voor veertien van hen wordt nog een plaatsje in Zeeland gezocht van 17 juli tot en met 4 augustus. De fensie vliegt de logeetjes heen en weer en Europa Kinderhulp zorgt-voor gedegen begeleiding van de gastgezinnen. De kinde ren zijn niet zelden getraumati seerd door oorlog, geweld en ar moede, maar het blijven kinde de voormalige garage, aldus Ei kenaar en Streefland. Het tweetal zet alles op alles om de drie kastanjes voor kap te be hoeden. Omdat de bomen 'het vreugdeloos aanzicht van die hoek opkrikken', omdat het prachtige bomen zijn, omdat het 'barbaars' is om ze zomaar om te kappen én omdat de gemeen te het trio eerder zelf ook als 'waardevol' - wat betreft uit zicht en aanzien - heeft gety peerd. „De gemeente is alleen ge negen tot grove amputaties." Onzin, werpen de gebroeders Put op hun beurt tegen. De bo men zijn ziek en staan te dicht bij de bebouwing. „Hadden zij er last van omdat de bomen licht bij hun huis zouden wegha len, dan was het een heel ander verhaal". Ook de beeldbepalend heid is larie, vinden de broers. Midden in de kern, okay. Maar: „Daar staan er dan ook veer tig", stellen zij vast. De bomenstrijd speelt sinds 2004, toen de gemeente Schou wen-Duiveland een kapvergun- ning toekende voor de drie bo men. De gemeente - Duiveland spreekt zich, nu de kwestie on der de rechter ligt, niet over de bqmen uit. Uitspraak over vijf weken. 412906, geopend za. 9.00 -12.30 uur en 16.30 - 17.30 uur. Zo. 12.00 - 12.30 uur en 18.00 -18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00 - 13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierik zee. Sticht^gm Dierenvrienden Schouwen De gewraakte bomen, achter het pand van Streefland en Eikenaar, op de grond van en pal tegen de omheinende muur van de gebroeders Duiveland, tel. (om) 406111. Put. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE I. Streefland en J. Eikenaar uit Burgh-Haamstede blijven vech ten voor behoud van de drie kas tanjes aan de Ankerweg in Burgh-Haamstede. De twee zijn met de gemeente Schouwen-Dui veland in een juridische proces verwikkeld omdat de gemeente een kapvergunning voor de bo men heeft verleend. die al sinds 2004 proberen de bo- menkap in de straat achter hun huis tegen te houden. De pan den aan die straat zijn alle op een terp gebouwd, waardoor sprake is van een flink hoogte verschil tussen voor- en achter kant van de gebouwen. Dat biedt alle ruimte aan de wortels, stellen zij. Dat de boel verzakt, heeft eerder te maken met het ontbreken van fundering onder Die vergunning is aangevraagd door de gebroeders J. en C. Put, eigenaren van het aan deze weg gelegen gelijknamige klussenbe drijf. De broers willen de zestig jaar oude bomen weghalen van wege de overlast die ze zouden veroorzaken. De wortels van de kastanjes brengen ernstige scha de toe aan pand en tuinmuur, stellen zij. Een oneigenlijk argument, vin den Streefland en Eikenaar - Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Wist u dat één bijenkast genoeg geld opbrengt om een kind in Ghana een jaar naar school te sturen? U kunt voor moederdag bijen cadeau geven. Aan een arme moeder in Ghana. Daarmee helpt u haar voorjaren. U geeft al een bijenkast met imkeropleiding voor 35,- Verras uw eigen moeder met de Gratis Moederdagkaart. giro 4663 - Roosendaal - tel. 0165 - 520123 Dit MOET ik gezellig vinden... Over depressie is al veel bekend. Net als over andere psychische aandoeningen. We kennen oorzaken, gevolgen en behandelingen. Het Fonds Psychische Gezondheid biedt informatie en geeft geld voor onderzoek en betere zorg. Wilt u helpen? Er is nog veel te doen! Want ruim drie miljoen mensen in ons land hebben last van, vaak ern stige, psychische klachten. Voor ons werk zijn we afhankelijk van bijdragen van mensen zoals u. Word donateur en help ons met uw gift. (0 Giro 4003, Utrecht. -ri. FONDS PSYCHISCHE GEZONDHEID Alles over hoofdzaken www.fondspsychischegezondheid.nt NIERSTICHTING Tijd om uw tuin te verlevendigen? Stap binnen bij Imabo en ontdek de Imabo Buiten-collectie. Een inspirerend programma met 1001 mogelijkheden in tuinhout, sierbestrating, blokhutten en accessoires. Pak meteen het gratis inspiratiemagazine Buiten 2006 mee! Wilt u verzekerd zijn van 100% tijd en aandacht? Bel dan voor een afspraak (0187) 47 54 40. Openingstijden: di-vr: 08.00-17.00 uur, vr.avond: 19.00-21.00 uur, za. 09.30-16.00 uur. Middelharnis Industrieweg 35 (Ind.terrein Oostplaat II) Telefoon: (0187) 47 54 00 Fax: (0187) 48 42 10 E-mail: info@esselink.nl Internet: www.esselink.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36