PZC W 29 I Streep door burgerinitiatief ïuintratuin Nachthoofd kende vroeger bijna iedereen Zeeuws Voetbalmuseum opent over twee jaar ROC mikt op stages bij museum april zeeuwse almanak Ijsbeer zijn wij geopend ll ■IE3I00QI0I0I10IDEÜ Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Werk aan de weg Drankrijder ramt vier auto's Auto belandt in achtertuin ïxecutieverkoop [uuroord in Noordgouwe ran de baan ■Meun van raadsleden blijkt van weinig waarde rijdag 28 april 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland iOORDGOUWE - De o- enbare executieverkoop van [uur- en Gezondheidscentrum )e Schouw in Noordgouwe is an de baan. Eigenaren M. Bot n L. de Groot hebben alsnog de ekening van de toeristenbelas- ing voldaan. De strijd om de asten van het kuurcentrum te Tijwaren van het betalen van oeristenbelasting gaat echter ewoon door. )e gemeente Schouwen-Duive- and zou de inboedel van het uuroord vandaag openbaar la- en verkopen, om de 5000 euro lij elkaar te krijgen die ze van )e Schouw aan toeristenbelas- ing vordert. De eigenaren van iet kuuroord vechten het feit iat hun gasten als toeristen wor- len aangeslagen aan, maar dat intslaat hen - zo lichtte wethou- ler W. Renden eerder toe - on- iertussen niet van de verplich- ing tot betaling. 'oor Bot en De Groot nemen ïaast hun gewone advocaat heb- >en zij nu ook fiscaal jurist li. Maat in de arm genomen. Hij ras al eerder betrokken bij de egenpartij in een rechtszaak iver de toeristenbelasting tegen le gemeente. Een Brouwse cam- j linghouder die kinderen tot zes aar gratis op zijn terrein laat (vernachten, weigerde toeristen- lelasting over hen af te dragen. )e Hoge Raad stelde hem vorig aar in'het gelijk. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Na 32 jaar uitsluitend in de nachtelijke uren werken is het welle tjes. Annemie Brunger nam gisteren af scheid van haar werk als nachthoofd in het Oosterscheldeziekenhuis. „Ik zal het erg missen." Het begon 32 jaar geleden als een inval- baantje voor zes weken. Pas verhuisd naar Nieuwerkerk zocht ze werk en - zo had ze bedacht - 's nacht werken is goed te combineren met een gezin met kleine kinderen. Die zes weken zijn uiteindelijk 32 jaar geworden. Voor het overgrote deel in het ziekenhuis in Zierikzee en na dat de poort in Zierikzee dicht was ge gaan de laatste zes jaar in Goes. „Ook daar heb ik met plezier gewerkt." Haai- mooiste herinneringen heeft ze aan de tijd in Zierikzee met Leo en Theo. „Dat waren twee ambulancechauffeurs. We hebben samen heel wat beleefd. Veel gelachen, maar ook regelmatig met de tranen in de ogen gestaan als er wat ern stigs was gebeurd. Je kende tenslotte bijna iedereen." In die tijd werd in Zierikzee gewerkt in een heel klein team. „Je deed van alles. De spoedeisende hulp, maar ook bevallin gen en als het nodig was hielp je mee op de afdeling." Ze vertelt dat zekér in de beginjaren de situatie in het ziekenhuis heel anders was dan tegenwoordig. „De ambulance chauffeurs sliepen in die tijd gewoon thuis en hadden de auto bij huis staan. Wij belden ze op als ze er op uit moesten. De centrale meldkamer was er nog niet en ook geen mobiele telefoons. Je wist dus niet altijd wat je verwachten kon. We hadden de afspraak dat ze even de si rene aan zouden zetten als het aankwa men en het was ernstig. Dan wist je dat er wat aan de hand was." Hoog water In al die jaren heeft Annemie veel meege maakt. Zoals die keer in een stormach tige nacht toen ze net een half jaar hier werkte. „Ik kreeg een telefoontje van de gemeentesecretaris dat er uitgebreide dijkbewaking was en dat ik mijn maatre gelen moest nemen. Maar ik wist niet wat ik moest doen. Ik kom uit Limburg en had nooit te maken gehad met hoog water, dus toen heb ik Leo maar gebeld wat er moest gebeuren." Ze heeft ook een keer een bijzondere be- door Maurits Sep MIDDELBURG - Het nieuwe schoolreisje voor de jeugd. En ouderen kunnen zich laten terug voeren naar de passie van hun jeugd. Liefhebbers kunnen zich alvast gaan warmlopen: het na tionaal voetbalmuseum in Mid delburg komt er. Gisteren zijn de handtekenin- Genieten komt van BinnenUit. Nu bij complete eethoek de 6e stoel gratis van 17 april t/m 3Junl de Jonge Hoek van Dijke modem living easy living gen gezet en met Pasen 2008 is het open. Wethouder H. Kool- Blokland kon haar geluk niet op dat het toch nog is gelukt het voetbalmuseum naar Middel burg te halen. Maandenlang hing het aan een zijden draadje. „Een balletje rolt niet alleen raar, maar ook lang en breed", stelde zij vast. „Daarom ben ik buitengewoon blij dat we van daag de handtekeningen kun nen zetten." Door in de verlenging te scoren heeft niet alleen Middelburg, maar heel Zeeland er een aan winst bij. „We krijgen een unie ke kans op een presenteerblaad je aangereikt. En de provincie, die het aantrekken van elkweer- voorzieningen als speerpunt heeft, wordt op haar wenken be diend", stelde Kool-Blokland, zich daarmee indirect richtend tot Provinciale Staten waar on vrede is ontstaan over de bijdra ge van een half miljoen euro die gedeputeerde M. le Roy heeft toegezegd. Opgelucht Ook de vier sportjournalisten die het initiatief namen voor het museum.toonden zich buitenge woon opgelucht. „Het is toch nog op zijn pootjes terechtgeko men", verzuchtte M. Verkam man uit Kats. En hij gunde de eer voor die prestatie volledig aan Kool-Blokland. Voor de ini tiatiefnemers begint nu pas het leukste, zei Verkamman: het in richten van het museum, dat overigens veel meer wordt dan dat. „Het wordt een voetbalthe mapark. Je kunt ook een vrije trap nemen en die digitaal terug zien. Je kunt de peptalk van de bondscoach in de kleedkamer horen. En papa of opa kunnen de voetbalschoenen van Faas Wilkes bekijken." Belangrijk voor Verkamman wordt ook dat jonge voetballer tjes voetbalkampen kunnen vol gen in Middelburg. „Er komt een voetbalherberg", verklapte hij. „Junioren uit het hele land moeten naar Zeeland komen." door Maurits Sep MIDDELBURG - Het ROC Zee land wil zich aansluiten bij het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Middelburg. Het plan is om de opleidingen horeca, toe risme, voeding en economie daar onder te brengen en leerlin gen stage te laten lopen bij het voetbalmuseum en Miniatuur Walcheren. Projectontwikkelaar P. Palm van ZEP heeft dit gisteren be kendgemaakt bij de onderteke ning van de intentieovereen komst voor Voetbal Totaal, het voetbalmuseum dat in ZEP komt. „Het onderwijs wil graag leerlin gen opleiden in een omgeving waar ze ook de praktijk erva ren. Het is voor scholen vaak ook moeilijk goede stageplaat sen te krijgen. Om daarvoor te zorgen, maken we afspraken met de bedrijven die in ZEP ko men." Volgens Palm vinden nu de ge sprekken plaats met het ROC over verplaatsing van deze oplei dingen, die nu ook al in Middel burg worden gegeven, naar het nieuwe gebouw bij ZEP in de Mortiere. Het uitgangspunt is dat het ROC dan ook bij de ope ning van ZEP in 2008 kan ver huizen. Bij het ROC was gisteren nie mand bereikbaar voor een toe lichting. valling meegemaakt met als gevolg dat nu ergens in Duitsland een kind rond loopt met haar naam. „Een Duits echtpaar was met twee kinde ren met de camper op vakantie in Zee land. De derde was op komst en een paar weken te vroeg begonnen de weeën. Ze zijn naar het ziekenhuis gekomen en de vrouw is hier bevallen terwijl de kinde ren voor de deur in de camper lagen te slapen." 's Nachts werken is voor Annemie nooit een probleem geweest. Sterker nog: over dag werken vindt ze maar niets. Heel even heeft ze het geprobeerd. Dat was toen ze aan haar knie was geopereerd en langzaam weer moest integreren. „Toen heb ik tegen die begeleider gezegd: 'dat moet je nooit weer doen. mij overdag la ten werken'." Een bijzondere plaats wordt in geruimd voor Wiel Coerver, vol gens Verkamman 'de enige trai ner ter wereld die voetballers be ter leerde voetballen'. „We gaan de leermethode van Coerver inte greren in het museum." Ondergrens Het nationaal voetbalmuseum moet 200.000 bezoekers per jaar gaan trekken, stelde directeur A. Schouten van Voetbal Totaal, de stichting die het doe-mu- seum gaat ontwikkelen. Dat is geen ondergrens, maar wel een aantal dat nodig is voor een meerjarige gezonde exploitatie. Die 200.000 bezoekers zijn de Nederlanders die in Zeeland wo nen, er als toerist verblijven of op een afstand van anderhalf tot twee uur rijden van het voet balmuseum wonen. Buitenland se toeristen en het Belgische ach terland zijn niet opgenomen in de verwachte bezoekersaantal len, omdat het volgens Schouten moeilijk is die belangstelling in cijfers uit te drukken. Die buitenlandse gasten worden wel van groot belang om het mu seum meer armslag te geven. Daarom worden zij gelokt met de Zinedine Zidane Zaal en de Bobby Charlton Room. En film beelden van de WK-zege van Duitsland op het Hongarije van Ferenc Puskas. Tor! Tor! Tor! Dylan van vijf zag op de tele visie een ijsbeer op een ijs berg. Of dat beest gevaarlijk was, wilde hij van zijn moe der weten. Dat kon zijn moe der bevestigen. „Ja, als je niet oppast dan eet-ieje zo op..." Het was even stil. Dylan dacht na over dit nieuwe ge vaar, en over hoe hij de witte woestelingen het best kon ont lopen. Dat bleek verrassend simpel: „Nou, dan ga ik niet naar Vriesland. Een meisje uit mijn klas is er wel al geiveest. Bij haar oma. Gevaarlijk hè, mam?" (Advertentie) [Wj MURRE-MOENS AFWERKSYSTEMEN Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen A. Joachimikade 33, Goes (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. Zjwv V/mi edactie: 0113-315649 ww.pzc.nl iail:redactie@pzc.nl istbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770; gtionaal: 020-4562500. CC VERBINDT. RENESSE - Met het aanbrengen van nieuwe asfaltlagen en grasbetonstenen langs de wegkanten worden de ko mende weken de Lage Zoom en de Kooymansweg in Re- nesse verbeterd. Tevens wordt er een markering aange bracht voor fietssuggestiestroken. De weg wordt al met al verbreed met anderhalve meter. Tegelijkertijd wordt de bestaande waterberging langs de Lage Zoom uitgebreid in de richting van de Roelands- weg. De werkzaamheden duren vier a vijf weken. Voor zowel het gemotoriseerd verkeer als de fietsers zijn via borden omleidingsroutes aangegeven. Plet werk wordt in twee fa sen uitgevoerd zodat het bedrijventerrein Duinzoom al tijd bereikbaar blijft. TERNEUZEN - Een 23-jarige Fransman die onder in vloed van alcohol achter het stuur zat, is gistermiddag in de Kennedylaan in Temeuzen aangehouden nadat hij vier geparkeerde auto's had beschadigd. De man was op een parkeerplaats aan de Scheldeboule- vard tegen drie geparkeerde auto's aangereden. Bij het uitrijden van die parkeerplaats raakte hij nog een vierde auto. Daarna reed hij, zonder zijn gegevens door te geven, verder. Op de Kennedylaan is hij aangehouden en vervolgens mee genomen naar politiebureau. De politie is op zoek naar een ouder echtpaar dat getuige was van de dollemansrit van de Fransman. SCHOONDIJKE - Een bewoner van de Willemsweg in Schoondijke moet gisteren toch wel even geschrokken zijn toen er rond één uur 's middags een auto de achter tuin kwam binnenrijden. De auto kwam daar terecht als gevolg van een aanrijding. Een negentienjarige automobilist uit de gemeente Sluis, die in de Landbouwstraat reed verleende geen voorrang aan een twintigjarige automobilist uit diezelfde gemeen te, die van rechts kwam. De twee raakten elkaar, en door de klap werd de auto van laatstgenoemde weggeduwd in de achtertuin van een wo ning aan de Willemsweg. Hierbij werd het hekwerk zwaai' beschadigd. De auto moest worden weggetakeld. Annemie Brungers werd ooit nachthoofd voor zes weken, maar uiteindelijk zou ze 32 jaar bij het Oosterscheldeziekenhuis blijven. foto Marijke Folkertsma .ui IERIKZEE - Het is einde ver aal voor het burgerinitiatief oor starterswoningen in Nieu werkerk. Ondanks alle steunbe- ligingen aan hel adres van de ïitiatiefnemers en alle verwij- en over flinke fouten die het col- ege heeft gemaakt, heeft de aad het voorstel unaniem weg- estemd. In plaats daarvan loet het college onderzoeken of andere mogelijkheden zijn ,r(j oor starterswoningen in Nieu- 0| erkerk. oor Melita Lantinq voërd kan worden omdat het simpelweg niet is opgenomen in de woonmilieuvisie. Dat komt omdat het burgerinitiatief te laat is ingediend, voert Renden steeds aan als zijn verdediging. Formeel klopt dat ook. Het plan is inderdaad een paar dagen te laat aangeboden. Maar het was al zes maanden eerder bekend op het gemeentehuis. Daarvoor is schriftelijk bewijs. Bovendien hadden de initiatiefnemers al ruim voor het verstrijken van de deadline een gesprek gehad met de wethouders Renden en Van der Wekken. „En in dat gesprek is nooit gerept over enige proble men over dit initiatief. Er is ook nooit gezegd dat we haast moes ten maken om nog meegenomen te kunnen worden in de gemeen telijke woonmilieuvisie." Daarnaast is er nog meer mis ge gaan. Nadat het plan is inge diend, is telefonisch door een ambtenaar medegedeeld dat het plan niet zou passen in Nieuwer kerk. Hiervan is geen bewijs en de andere betrokkenen ontken nen dat dit gesprek heeft plaats gevonden. Maar Renden houdt vast aan het feit dat het te laat is inge diend. Hij geeft aan dat hij - als alternatief - wel wil gaan pra ten met de projectontwikkelaar die in de dure uitbreidingswijk d'Heule een plan heeft inge diend voor twee-onder-een-kap- pers. „Maar ik weet niet of hij daar voor voelt." Bovendien doemt een ander probleem op waar de wethouder aan voorbij gaat. In d'Heule mag niet ge bouwd worden door projectont wikkelaars, dat heeft de raad be paald. Een ander alternatief van Ren den is de bouw van appartemen ten in het oude gemeentehuis, maar dat plan is nog in een pril stadium. De raad heeft zijn al ternatieven geaccepteerd. Het initiatief is weggestemd en in plaats daarvan mag het college zelf plannen ontwikkelen. De vraag of die dan wel passen in de woonmilieuvisie is gister avond niet beantwoord. Dit is dus einde verhaal. Dit is uur kiezersbedrog." Initiatief- emers W. Dorst en J. Prins zijn azend. „In de aanloop van dit litiatief is sprake geweest van c], egelrechte misleiding en dat is ,t0 eel kwalijk. Vervolgens laat de d aad het gewoon lopen." j,)e discussie in de raad liet zich p'. isteravond in eerste instantie aanzien. Niets dan lof en 'af, teun voor het initiatief. De ver- 'ijten aan het adres van verant woordelijk wethouder W. Ren en over gemaakte fouten wa aien zelfs ongekend hard. „U ,gj preekt steeds over 'dit verdient een schoonheidsprijs' en over k zou ik zou ik zou'. Nee, u wet gewoon een voorstel doen. k verwacht van u dat u uw stin- ende best doet om dit weer lcefecht te breien", stelt H. Coom- ns (WD). 3e;lij krijgt bijval van B. Flach CDA): „U moet nu onmiddelijk ets doen." Flach geeft 'aanvan- elijk dan ook haar volledige teun aan het initiatief, evenals e ChristenUnie. re'i )e boosheid van de raad spitst ich toe op het feit dat het plan Oor Nieuwerkerk niet uitge- In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! H K£jf dethfeffs Tuinstoel Astor Metaal gecoate stapelstoel 5 jaar garantie. Maximaal 6 per klant. Per stuk van 42,95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl Advertentie U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur www.binnenult.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33