Plaats gezocht voor bleekneusjes Q Ook CU trekt handen af van familie Bogert Als nachthoofd kende je vroeger bijna iedereen Onderscheiding voor Ad van 't Veer Honderddertigf! dansers in het Ledeltheater Humanitas en Europa Kinderhulp slaken noodkreet vanwege gebrek logeeradressen Gospelkoor met Adrian Snell weekenddiensten vrijdag 28 april 2006 door Ben van den Aarssen SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse politiek trekt definitief de handen af van de illegaal in hun bedrijfswoning verblijven de familie Bogert. Ook de Christenunie (CU) schaarde zich gisteravond in de gemeenteraad als laatste verde diger van het kroostrijke gezin achter het collegevoorstel om een punt te zetten achter alle procedures die wonen op het be drijventerrein Slabbecoornpol- der-Welgelegen mogelijk moe ten maken. CU-woordvoerder J. Hage probeerde in eerste in stantie nog om een persoonlijke gedoogbeschikking voor het ge zin los te peuteren, maar kreeg daarvoor geen enkele bijval. Ha- ge vond dat de gemeente moreel verplicht is om te blijven zoeken naar een aanvaardbare oplos sing, vooral omdat er in het ver leden wel mogelijkheden zijn ge weest om het gezin op een pas sende wijze op het bedrijventer rein te huisvesten. Een tijdelijke gedoogverklaring leek hem de beste oplossing. F. Hommel (VVD), in het dage lijks leven ambtenaar ruimtelij ke ordening bij de gemeente Moerdijk, wees die optie naar het rijk der fabelen. Een derge lijke beschikking is volgens hem enkel mogelijk als er zicht is op een oplossing. Gezien de hou ding van de provincie is zo'n op lossing volledig uit beeld. „Het is gewoon wettelijk niet moge lijk." Het is nu aan het college om dwingend op te treden tegen het gezin dat de eigen woning ge kraakt heeft, waarbij Hage nog opriep tot bedachtzaamheid. Programma In de raad werd ook het deze week gepresenteerde coalitiepro gramma aangeboden. B. van de Sande (CU) en H. Boulogne (ABT) kwamen alvast met de no dige kritiek. Beide oppositiepar tijen misten financiële onder bouwing en duidelijke keuzes in het beleid voor de komende vie jaar. In juni, bij de besprekinj van de Kadernota, moet het eet en ander wel uitgewerkt zijj Met name Var( de Sande hat zijn twijfels. „Ik zie veel plan nen, maar onzekerheid is troel Het programma bevat meer pro. blemen dan mogelijkheden. Di t tijd zal het leren."' R. Klippel, het voormalig! SGP-raadslid die als eenling ver der gaat onder de noemer Refor matorische Fractie Tholen, ont brak gisteravond in de raadsver gadering. OOSTBURG - Ruim honderd dertig kinderen, jongeren en vol wassenen laten zaterdag 13 zondag 14 mei hun danskwalitei ten zien in het Ledeltheater ii Oostburg. Zij doen mee aan de clansvoor1: stelling De hemel was stil, dit e> op poten is gezet door de sectoe kunstzinnige vorming van dia Stichting Welzij] West-Zeeuws-Vlaanderen. Di1 voorstelling is een show vol mys1 tiek en fantasie, die zich af speelt in het heelal tussen ster ren, wolken en engelen. De he' mei is stil is een abstracte voor stelling, geïnspireerd op heÈ nummer Heaven stood still vail Willy DeVille. De door dansdocenten Anita Be1 kers, Maartje Speusens en San 1 dy Doornebos gecoördineerd1 show biedt klassieke-, jazz- ei1 moderne dans en street dance1 Toneeldocente Annet Minder1 hout zorgt met haar toneelgroej j voor het drama-aspect in di voorstelling. De aanvang van beide shows i om 15.30 uur. Kaarten zijn ver' krijgbaar bij de Stichting Wel zijn West-Zeeuws-Vlaanderer in Oostburg. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Na 32 jaar uitsluitend in de nachte lijke uren werken is het welletjes. Annemie Brun- ger nam gisteren afscheid van haar werk als nachthoofd in het Oosterscheldeziekenhuis. „Ik zal het erg missen." Het begon 32 jaar geleden als een invalbaantje voor zes weken. Pas verhuisd naar Nieuwerkerk zocht ze werk en - zo had ze bedacht - 's nacht werken is goed te combineren met een gezin met kleine kinderen. Die zes weken zijn uiteindelijk 32 jaar geworden. Voor het overgrote deel in het ziekenhuis in Zie- rikzee en nadat de poort in Zierikzee dicht was ge gaan de laatste zes jaar in Goes. „Ook daar heb ik met plezier gewerkt." Haar mooiste herinneringen heeft ze aan de tijd in Zierikzee met Leo en Theo. „Dat waren twee ambulancechguffeurs. We hebben samen heel wat beleefd. Veel gelachen, maar ook regelmatig met de tranen in de ogen gestaan als er wat ernstigs was gebeurd. Je,kende tenslotte bijna iedereen." In die tijd werd in Zierikzee gewerkt in een heel klein team. „Je deed van alles. Als het nodig was hielp je mee op de afdeling." Ze vertelt dat zeker in de beginjaren de situatie in het ziekenhuis heel anders was dan tegenwoordig. „De ambulancechauffeurs sliepen in die tijd ge woon thuis en hadden de auto bij huis staan. Wij belden ze op als ze er op uit moesten. De centrale meldkamer was er nog niet en ook geen mobiele te lefoons. Je wist dus niet altijd wat je verwachten kon. We hadden de afspraak dat ze even de sirene aan zouden zetten als het aankwamen en het was ernstig. Dan wist je dat er wat aan de hand was." Hoog water In al die jaren heeft Annemie veel meegemaakt. Zoals die keer in een stormachtige nacht toen ze net een half jaar hier werkte. „Ik kreeg een tele foontje van de gemeentesecretaris dat er uitgebrei de dijkbewaking was en dat ik mijn maatregelen moest nemen. Maar ik wist niet wat ik moest doen. Ik kom uit Limburg en had nooit te maken gehad mét hoog water, dus toen heb ik Leo maar gebeld wat er moest gebeuren." Ze heeft ook een keer een bijzondere bevalling meegemaakt met als gevolg dat nu ergens in Duitsland een kind rondloopt met haar naam. „Een Duits echtpaar was met twee kinderen met de camper op vakan tie in Zeeland. De derde was op komst en een paar weken te vroeg begonnen de weeën. Ze zijn naar het ziekenhuis gekomen en de vrouw is hier bevallen terwijl de kinderen voor de deur in de camper lagen te slapen." 's Nachts werken is voor Annemie nooit een pro bleem geweest. Sterker nog: overdag werken vindt ze maar niets. Heel even heeft ze het gepro beerd. Dat was toen ze aan haar knie was geope reerd en langzaam weer moest integreren. „Toen heb ik tegen die begeleider gezegd: 'dat moet je nooit weer doen, mij overdag laten werken'." door Mieke van der Jagt GOES - Wat is er nou leuker dan een kind te zien opbloeien? Je hoeft er helemaal niet voor aan gezinsplanning te doen, want Humanitas en Europa Kin derhulp bieden Zeeuwse gezin nen deze zomer enkele weken het genoegen om bleke kinderen lekker bruin te zien worden, of om teruggetrokken kleuters te zien loskomen. Eigenlijk slaken de organisaties een noodkreet, want in Rotter dam en in Bosnië staan veel meer kinderen te trappelen om naar Zeeland te komen, dan er Zeeuwse logeeradressen zijn. Bij Europa Kinderhulp gaat het om kinderen uit de meest geteis terde gebieden in Bosnië. Net als het noodlot maakt Europa Kinderhulp geen onderscheid tussen etnische groepen. Hulporganisaties hebben de armste kinderen uit de Servi sche, Bosnische, moslim- en Ro- magemeenschap op een lijst ge zet. Defensie Voor veertien van hen wordt nog een plaatsje in Zeeland ge zocht van 17 juli tot en met 4 au gustus. Defensie vliegt de logeetjes heen en weer en Europa Kinderhulp zorgt voor gedegen begeleiding van de gastgezinnen. De kinde ren zijn niet zelden getraumati seerd door oorlog, geweld en ar moede, maar het blijven kinde ren: in staat tot verbazingwek kend herstel met een spelletje en een zonnetje. De Bosnische kinderen worden twee-aan- twee in de gezinnen geplaatst. Dat geldt niet voor de Rotter- dammertjes die Humanitas naar Zeeland wil halen voor de Fris se Lucht-week van 8 tot en met 15 juli. Hier gaat het om kinde ren wier thuissituatie dusdanig is dat ze niet op vakantie kun nen. Zonder een beetje belang stelling van buitenaf komen de Rotterdammertjes de stad, de wijk en misschien het huis niet uit. Ook Humanitas besteedt in de voorbereiding en tijdens de lo- geerweek veel tijd aan begelei ding. Voor 25 kinderen zoekt de vrijwilligersorganisatie nog een logeeradres je in Zeeland. Wie voor drie weken twee Bosni sche kinderen blij wil maken, kan contact opnemen met regio naal medewerker M. Clarijs van Europa Kinderhulp, telefoon 0111-451036. De Rotterdamse bleekneusjes wachten met span ning op op gezellig adres dat bij Wils de Meij kan worden opgege ven. Zij is coördinator van het Project Frisse Lucht van Hum anitas. Telefoon 0113-311682. Annemie Brungers werd ooit nachthoofd voor zes weken, maar uiteindelijk zou ze 32 jaar bij het Oosterscheldeziekenhuis blijven. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep VEERE - Lekker weer eens een concertje meemaken, dacht Ad van 't Veer toen hij gisteravond de Grote Kerk in Veere betrad. Het concert begon al meteen een kwartier te laat. Omdat hij eerst een koninklijke onderscheiding in ontvangst mocht nemen. Al die bekende gezichten uit de Middelburgse burgerij verras ten hem wel met hun aanwezig heid, bekende Van 't Veer. Maar hij had nog steeds geen idee wat hem te wachten stond toen de Middelburgse locoburgemeester Hannie Kool-Blokland achter de microfoon plaatsnam. Pas toen zij zich tot hem richtte en zei dat hij van grote betekenis is geweest voor de totstandkoming en ontwikkeling van nieuwe mu ziek in Zeeland en in Neder land, drong het tot hem door: hij werd geridderd. Meer dan 25 jaar heeft Van 't Veer een voor trekkersrol vervuld voor de he dendaagse muziek, zei Kool-Blokland. „U heeft Nieu we Muziek tot een nationaal en internationaal begrip gemaakt." De weg ernaartoe was niet een voudig, memoreerde zij. „Men sen in Zeeland waren niet ge wend aan die onbekende klan ken die uit de Kloveniersdoelen in Middelburg kwamen. Het was een strijd tegen onbegrip en voordelen. En tegen het gebrek aan subsidies. Maar juist in die omstandigheden ontstaat vaak iets bijzonders." Van 't Veers 'doorzettingsvermo gen en eigenwijsheid' maar ook zijn 'passie en gedrevenheid' be zorgden hem en Nieuwe Muziek een groeiende bewondering. „Het heeft geleid tot wereldpre mières van grote artiesten", con stateerde Kool-Blokland. „Daar mee zijn uw activiteiten van groot belang voor Zeeland." Om dat hij op buitengewone wijze heeft bijgedragen aan de cul tuur in Zeeland heeft hij bij zijn afscheid, eerder dit jaar, al de Zeeuwse Cultuurprijs gekregen. Gisteren kwam daar dus de ko ninklijke erkenning bij. Ad van 't Veer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wie mocht denken dat Van 't Veer zich nu stilletjes terug trekt, heeft het mis. „Ik ben niet te stoppen. Ik ben alweer bezig met een volgend project. Daar zeg ik nog niks over, maar wacht maar tot de komende win ter. Het wordt heel bijzonder." NIERSTICHTING TERNEUZEN - Het Axelse go spelkoor Revelation staat zater dag 27 mei in het Scheldethea- ter met zanger Adrian Snell. Deze Engelse zanger, tekstschrij ver, componist en muziekthera- peut is al jarenlang een bekend heid in het Europese gospeleir- cuit. Snell begeleidt zichzelf op pia no, maar zal ook enkele werken met Revelation uitvoeren. Het gospelkoor gaat in de con certmusical Experiencing God op zoek naar het antwoord op de vraag hoe mensen God ken nen. Het concert begint om 20.00 uur. zaterdag 29 en zondag 30 april 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (ge opend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen, spreekuur volgens afspraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreek uur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur, Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phiipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsen praktijk Bergen op Zoom, Paraselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland C. Wimmers, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefo nisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113)270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stok man, van Anrooy: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Corne- lisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Gezelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Gra venpolderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreekuur zat. 10,00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Botermarkt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo, tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. foto Ruben Oreel Ad van 't Veer wordt gefeliciteerd door zijn echtgenote. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvaneikaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32