>zc Debutante verrast zichzelf Wordt het Spakenburg of toch Hoek? Middlesbrough presteert het onmogelijke Noodscenario ligt al klaar bij NAC Iedereen welkom bij training van Oranje 21 loek aast op Istvan Bakx Voorzitter Real tapt alweer op indries Jonker laar Willem II darkus Merk >ebeten hond in Milaan Stabiel turnen levert finaleplaats op bij het EK Extra Bundesliga in Duitsland Wereldrecordpoging Gebrselassie Horner neemt leiding over Huntelaar krijgt Michels Trofee Squashteams in halve finale vrijdag 28 april 2006 )EK - Hoek heeft in de speur- :ht naar versterkingen zijn laten vallen op Istvan Bakx. 20-jarige linksbuiten uit Vlis- jen komt nu nog uit voor ig Sparta kx beleefde bij de Rotterdam club een prima eerste seizoen werd met Jong Sparta kam- oen van de eerste divisie. De ding van de club heeft Bakx n tweejarig contract voorge- ;d. Volgende week zit de aan- ller met de directie om de ta- en hoort hij wat de precieze doelingen zijn. Zo lang dat on- rhoud er niet is geweest, wil ikx nergens op reageren. EN HAAG - Voorzitter Fer- ando Martin van Real Madrid alweer opgestapt. Martin had et voldoende steun van het be- uur, dat aandrong op nieuwe irkiezingen. Ie preses, die oorspronkelijk it 2008 zou mogen blijven zit- weigerde de verkiezingen t te schrijven. Hij werd tijdens |n eerste voltallige bestuurs daden ng prompt wegge- md. Martin was nog geen jiee maanden voorzitter van de oninklijke. Hij volgde eind fe- jari Florentino Perez op. De Iken van Martin, die overigens el mag deelnemen aan de nieu- voorzittersverkiezingen, wor- en tijdelijk overgenomen door recteur Luis Gomez-Monteja- GPD [LBURG - Andries Jonker, de uidige hoofdtrainer van MVV, t de komende twee seizoenen assistent van zijn jeugd- iend Dennis van Wijk op de ank bij Willem II. stermiddag bereikte hij een koord met de Tilburgse club. VV laat de trainer - uit erken- lijkheid voor het goede werk at hij de afgelopen jaren ver- chtte - zonder afkoopsom lan. GPD IILAAN - AC Milan is woest p de Duitse scheidsrechter Mar ais Merk. Die zou de ploeg van oach Carlo Ancelotti ernstig icbben benadeeld in de return- redstrijd van de halve finale Ihampionse League tegen Bar- elona. liet alleen keurde de Duitse iheids woensdagavond een lepzuiver doelpunt van Andrei jevsjenko af, hij zou ook nog ?ns te weinig extra tijd hebben ijgetrokken: drie, in plaats van ier minuten. Ie Milanezen zijn ervan over- ligd dat het doelpunt van de lekraïense spits onterecht werd fgefloten. Hij zou verdediger arles Puyol helemaal geen duw ebben gegeven. „Er was hele- ïaal geen fout", aldus Ancelot- „Andrei sprong en raakte uyol nauwelijks aan." lijn vice-voorzitter Adriano lalliani: „Het was een uitgeba- inceerde halve finale tussen zee grote ploegen. Beide ver- ienden te winnen, alleen jam ier dat de beslissing viel dooi en fout van de scheidsrechter, i'e zijn gestrand in het zicht an Parijs. Dat kan gebeuren, re gaan het volgend seizoen 'eer proberen", aldus Gallia- i .GPD door Alexander van Eenennaam VOLOS - De Nederlandse turn sters blijven minimaal de num mer acht van Europa. Gisteren verzekerde de landenploeg zich bij de Europese kampioenschap pen in Volos van een finale plaats. Als achtste en laatste land plaatste Nederland zich voor de eindstrijd. Bij de laatste EK, in 2004 in Amsterdam, was de achtste plaats het eindresul taat. Debutante Lichelle Wong (16) zat gisteren met het zweet in de handen op de tribune. Ze had zich zo gericht op de klassering van het team dat ze niet eens in de gaten had gehad hoe dicht ze zelf bij een toestelfinale was ge weest. Want het was pas de laat ste turnster die in actie kwam, die Wong uit de toestelfinale op balk drukte. En ook op brug viel ze er maar net buiten. Op beide onderdelen is de pupil van coach Frank Louter reserve. In het landenklassement hield het vijftal (Wong, Suzanne Har mes, Verona van de Leur, Loes Linders en Manneke Hoefnagel) gastland Griekenland net ach ter zich. Met 166,400 punten ver zekerden ze zich van een tweede optreden (morgen) in de Griekse kustplaats. Vooraf was dat niet verwacht. „We hadden veel meer landen boven ons gedacht", zei Wong, die in de ochtenduren direct na de Nederlandse kwalificatiewed strijd nog monter had opge merkt dat ze zaterdag lekker' naar de teamfinale zou gaan kij ken. Dat liep even anders. „Nu moeten we zelf weer turnen. Dat is ook eigenlijk veel leuker. Ik was heel nerveus op de tribu ne en ik ben nu vooral heel opge lucht. Dit had ik nooit ver vracht." De debutante had nog geen en kele serieuze internationale er varing op seniorenniveau. Ze turnde in de hoogste leeftijdsca tegorie slechts één interland in België, die tevens gold als kwali ficatiewedstrijd voor Volos. In Griekenland turnde de leerlinge van Frank Louter (Pro Patria) als enige Nederlandse een com plete vierkamp. Suzanne Harmes, de nationaal kampioene en het boegbeeld, kon wegens een enkelblessure slechts op vloer uitkomen. Op haar favoriete onderdeel redde ze het niet om een finale plaats te behalen. Of zij mor gen opnieuw in actie komt op vloer, moet worden afge wacht. „We willen vrijdag eerst de reactie in haar enkel afwach ten", zei haar coach Esther Iieij- nen. Bloednerveus Zij had de laatste minuten van de wedstrijd bloednerveus op de tribune gestaan. De ogen waren constant gericht op een monitor- waarop de scores net even eer der- verschenen dan op de bor den in de hal. „Het is mooi dat we dit hebben gedaan, zonder onze beste turnster op drie toe stellen. Van Lichelle vind ik het bijzonder- knap. Als debutante heeft ze bijna geen fout ge maakt." Hoefnagel turnde alleen op brug, Linders en Van de Leur kwamen beiden op drie toestel len uit. Van de Leur kampt met een gebroken vinger- en kreeg er- bovendien nog een ham- string-/liesblessure bij. „Daar wacht de bondsarts vrijdag nog wat werk", keek Heijnen voor uit. Linders kreeg de grootste fout achter haar naam door op de brug een element te missen. Dat was de enige echte fout", vond Heijnen. „Het is goed om te zien dat we hier met een ge middeld niveau toch ver zijn ge komen. Gewoon door stabiel en netjes te turnen." ANP Suzanne Harmes scoorde op het onderdeel vloer 14,250 punten. Mede daardoor plaatste de Nederlandse vrouwenploeg zich voor de finale van het EK. foto Robin Utrecht/ANP van onze sportredactie DEN HAAG - In een spektakel stuk plaatsten George Boateng en Jerrel Hasselbaink zich gis teravond met Middlesbrough voor de Uefa Cupfinale op 10 mei in Eindhoven ten koste van Steau Boekarest (4-2). Tegen stander daarin Sevilla, dat Schalke 04 na verlenging de baas was (1-0). In een ongekend spannend pot je Europa Cup-voetbal boekte Middlesbrough eindelijk een Europees succes. De verloren halve finale om de FA Cup, zon dag tegen West Ham, was slecht voor het gemoed, maar inspireerde ook. „We wilden niet weer de buren in de kleed kamer naast ons horen zingen, zoals zondag", gaf George Boa teng aan. Even dacht Boateng dat hij zich wel een Roemeens feestge druis moest laten welgevallen. Nicolea Dica schoot de Roeme nen heel rap op voorsprong en binnen 25 minuten schoot Dorin Goian het laatste restje hoop aan flarden. Bij beide tref fers ging keeper Bradley Jones niet vrijuit. Jones verving Mark Schwarzer, die zondag in de halve finale om de FA Cup zijn jukbeen brak in een lucht duel. Maar het duel moest voor de thuisploeg nog beginnen. Vier treffers waren er nodig en vier treffers kwamen er. De Itali aan Massimo Maccarone gaf nog voor de rust de aanzet. Via Mark Viduka en verdediger Chris Rigott kwamen 'The Tee- siders' langszij. Een flink offen sief leverde in de laatste speel minuut succes op. Wederom Maccarone schoot zijn ploeg naar de finale. De Italiaan, vaak invaller bij zijn ploeg, schoot in de kwartfinale Midd lesbrough ook al naar winst. Sevilla Evenals in de Champions Lea gue (Arsenal-Barcelona) krijgt ook de Uefa Cup een Engel se-Spaanse finale. Behalve Mid dlesbrough plaatste gister avond ook Sevilla zich voor de eindstrijd in het PSV-stadion. Na de eerdere 0-0 in Duitsland bleef het duel ook in Sevilla na negentig minuten doelpunt loos. In de verlenging maakte Anto nio Puerta echter een einde aan de patstelling. Met een fraaie volley draaide hij de bal buiten kant-links achter Schalke-goa- lie Frank Rost. Schalke 04 was in het vervolg nog twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar doelman Palop redde Sevilla, waar de ex-Ajacied Julien Es- cudé de hele wedstrijd speelde. GPD lok aanvaller Onno Doeland tast in het duister over locatie voetbalduel Capelle-Ajax toorJan Dagevos 2EIST - Wie bij Capelle voet balt maakt nog eens wat mee. Vorig seizoen speelde de ploeg Katwijk een wedstrijd zonder- publiek, eerder deze jaargang Qoest nog een vergeten verlen- ?ing van een bekerduel worden [gewerkt en vanavond treedt Zuid-Hollandse formatie op in geheime locatie aan tegen Ijax. „Ik blijf er laconiek on- :r, maar het is eigenlijk te gek ior woorden", zegt aanvaller Inno Doeland. 'apelle-Ajax, een competitie wedstrijd in de hoofdklasse A fan het zaterdagvoetbal, ging up tweede paasdag niet door om- zich op sportpark 't Slot in Capelle aan den IJssel een grote groep Feyenoord-fans had verza meld. Zij waren vermoedelijk uit op een confrontatie met sup porters van Ajax. Na overleg met politie en de Amsterdamse club werd het duel afgelast. De KNVB verzette het duel naar Koninginnedag (morgen), maar- de politie raadde dat af. Ver-volgens zouden Capelle en Ajax in het geheim vanavond in Hoek spelen, maar dat lekte woensdag uit. De KNVB zwijgt nu over de nieuwe locatie. De be trokken clubs weten pas op het laatste moment naar welke plaats ze moeten afreizen. „Ik weet dat ik om vijf uur bij het clubhuis van Capelle moet zijn en om negen uur moet voet ballen", zegt de uit Oost-Sou burg afkomstige Doeland. „Daar zit dus nogal wat tijd tus sen, dus het kan een aardig ritje worden. Misschien moeten we onderweg nog wel een keertje .tanken." Capriolen Doeland: „Ik snap best dat die wedstrijd gespeeld moet wor den, maar het is jammer dat het zo moet. Wat hebben wij nu met die supportersproblemen te ma ken? Waarom zoeken al die gas ten niet een eigen veldje op. Al deze capriolen die nu uitge haald moeten worden om die wedstrijd te laten plaatsvinden, dat is toch te gek voor woor den?" Nu zijn ze bij Capelle wel wat gewend. Vorig seizoen werd het uitduel met Quick Boys ge staakt, nadat er vanuit het pu bliek bananen naar de donkere arbiter Doest waren gegooid. Quick Boys werd gestraft en moest het restant zonder pu bliek afwerken. „Er stond inder daad niemand rond het veld", zegt Doeland, „maar in de dui nen rond het veld stonden wel honderd mensen en die maakten vreselijk veel kabaal." Capelle hield stand en won met 0-1. Foutje Onno Doeland Deze jaargang ging het in de eer ste ronde van het bekertoenooi ook mis. Capelle speelde in Uden tegen UDI'19. De wed strijd eindigde in 0-0. In plaats van een verlenging volgde met een de strafschoppenserie, die werd verloren. Het was een fout je van de scheidsrechter. De voetbalbond besloot daarop de verlenging (2x15. minuten) op een later tijdstip alsnog te laten spelen. „Moesten we voor een half uur- DEN HAAG - De Duitse Bundesliga wil uitbreiden met een derde divisie. Vanaf 2008 moet er onder de twee be staande Bundesliga's een extra voetbalklasse komen voor profclubs. Onder de tweede liga zijn nu nog twee regiona le afdelingen, waarin ook amateurs en reserve-elftallen van profclubs uitkomen. Die worden straks uitgesloten van de derde divisie. Zij worden verdeeld over één van de drie nieuwe Regionalliga's, die samen de vierde divisie vormen. De nieuwe prof klasse wordt volgens de Duitse krant Bild samengesteld uit de achttien beste teams van de Regionalliga's 2007/2008, zonder de amateur-s en reser ves. GPD HENGELO - Haile Gebrselassie doet zondag 28 mei tij dens de FBK Games in Hengelo een poging het werelduur record te verbeteren. Het record is momenteel in handen van de Mexicaan Arturo Barrios met 21.101 meter. De Zuid-Amerikaan onttroonde daarmee in 1991 de Neder lander Jos Hermens als recordhouder. De terugkeer van Gebrselassie op de baan is verrassend. De Ethiopiër, tweevoudig olympisch kampioen op de 10.000 meter, nam na de Olympische Spelen in Athene af scheid van de baanatletiek. Hij richt zich tegenwoordig op de marathon. Zondag eindigde hij teleurstellend als ne gende in Londen. ANP PORRENTRUY - De Amerikaanse wielrenner Chris Hor ner heeft gisteren de tweede etappe in de Ronde van Ro- mandië gewonnen. Daarnaast nam hij ook de leiding in het algemeen klassement over van Paolo Savoldelli. Hor ner reed tijdens de bergetappe, met start en finish in Por- rentruy, in de slotfase weg uit een kopgroep. De Duitser Jörg Jaksche eindigde op vier seconden als tweede. De onttroonde klassementsleider- Paolo Savoldelli leverde ze ven seconden in. ANP AMSTERDAM - Hij is nog maar enkele maanden Aja- cied, maar Klaas-Jan Huntelaar heeft zijn eerste prijs al ontvangen bij zijn nieuwe club. Uit handen van een top schutter van weleer, Ruud Geels, kreeg de van Heeren veen overgekomen Huntelaar de Rinus Michels Trofee, de prijs voor de 'speler van het jaar' bij de Amsterdammers. „Ik ben er trots op. Het is een heel mooie prijs", aldus de nuchtere Achterhoeker. Thomas Vermaelen en Urby Emanuelson werden uitgeroe pen tot talenten van het jaar. Zij kregen de Marco van Basten Trofee, uitgereikt door assistent-trainer Ruud Krol. GPD WENEN - De Nederlandse squashteams zijn zoals ver wacht irl de hoofdgroep van de Europese kampioenschap pen in Wenen doorgedrongen tot de halve finales. De man nen wonnen gisteren ook hun tweede poulewedstrijd met 3-1, ditmaal van Zweden. De vrouwen stonden tegen De nemarken opnieuw geen partij af: 3-0. Dat resultaat was op de openingsdag ook al geboekt tegen Duitsland. ANP van onze sportredactie ZEIST - De training van het Ne derlands voetbalelftal op 8 juni in het stadion van Freiburg is toegankelijk voor publiek. De oefensessie heeft plaats drie da gen voor het eerste groepsduel van Oranje op het wereldkampi oenschap in Duitsland tegen Ser vië en Montenegro. Het stadion van Freiburg ligt aan de rand van het Zwarte Woud. De selectie van bonds- tje nog even naar Uden", vertelt Doeland. Er werd niet meer ge scoord, waarna een nieuwe reeks penalty's volgde. Weder om was Capelle de verliezer. Vanavond volgt een nieuw sinis ter hoofdstuk. „Dat kan alle maal als je bij Capelle voet balt", stelt Doeland. „We gaan tegen Ajax ónze sportieve plicht doen. Eerst lekker kaar ten in de bus en dan een partij tje voetballen. Er is ons op de training niets verteld. Het enige dat ik weet is dat die wedstrijd wordt gespeeld. Er zijn nu aller lei speculaties. Sommigen den ken dat we de richting van Spa kenburg of Harderwijk opgaan, anderen zeggen dat die wed strijd toch in Hoek wordt ge speeld. Ach, ik laat het maar op me afkomen." lijk. „Zie het als extra service aan de supporters. We weten dat er niet veel kaarten beschik baar zijn voor de wedstrijden. Dit is een mogelijkheid voor fans om de spelers toch in actie te zien", aldus een woordvoer ster. WK voetbal 2006 stand coach Van Basten heeft daar in het plaatsje Hinterzarten de ten ten opgeslagen vanaf 6 juni. Publiek is wel vaker welkom op trainingen van het Nederlands elftal. Het bijzondere is dat Frei burg ver weg ligt van Leizpig, de stad waar Oranje zijn eerste wedstrijd speelt. Trainingen in de speelsteden een dag voor de wedstrijden zijn niet toeganke- Lothar Matthaus wil ooit in de voetsporen van zijn voorbeeld Franz Beckenbauer treden en bondscoach worden van het Duitse nationale elftal. De voor malig aanvoerder ziet dat echter niet op korte termijn gebeuren, zei hij in een interview met het persbureau Reuters. Eerst wil hij zich concentreren op zijn loopbaan als clubcoach. „Maar- het is duidelijk dat het fantas tisch zou zijn om ooit het Duitse team te coachen", aldus Mat thaus, die vijf jaar geleden stop te met voetbal en daarna coach werd. Overigens heeft Matthaus geen al te hoge pet op van het huidige Duitse team. „Het zou een wonder zijn als dit elftal in de finale zou komen. We hebben niet het potentieel om bij de eer ste tien te komen." ANP/RTR van onze sportredactie BREDA - Bij een eventuele de gradatie kent NAC maar één de vies: binnen een jaar terugkeren naar de eredivisie. Daarvoor wil het bestuur geld gebruiken uit transfers. Er is belangstelling voor de NAC-spelers Anouar Diba, Julian penner en David Mendes da Silva. Laatstgenoemde is naar verluidt al bijna rond met Ajax. De netto opbrengst voor NAC zou zo'n twee miljoen euro bedragen. Wie van de drie spelers ook ver kocht zal worden, NAC zal een flink deel van het transfergeld gebruiken om een eventueel te- rugkeerscenario te bekostigen. André Lips, NAC-bestuurslid, zegt daarover: „Ales is er dan op gericht binnen één jaar terug te keren. Degradatie is niet het einde van de club. Wij zijn als bestuur zeer strijdbaar. We heb ben ook twee uitgewerkte scena rio's klaar liggen. Eentje voor de ere- en eentje voor de eerste divisie." Vanavond spelen de Bredanaars om acht uur voor de derde en laatste keer tegen TOP. Julian Jenner is imniddels terugge keerd in de ploeg na een langdu rige blessure. Beslissing Na de twee eerdere gelijke spe len moet er in Oss een beslissing vallen, desnoods met strafschop pen. Bij verlies degradeert NAC rechtstreeks. Bij een zege ont moet het op 5, 8 en eventueel 12 mei de winnaar van het beslis singsduel tussen Helmond Sport en Volendam. De win naar van die confrontatie speelt volgend seizoen in de eredivisie. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21