PZC Voetbalmuseum opent deuren over twee jaar Precario doet evenementen das om ROC mikt op stages bij museum Frontale botsing in Vlissingen Keersluisbrug langer gestremd Proef telefonisch ziekte-alarm Drankrijder ramt vier auto's EII3CI3B0I000BDC1I zeeuwse almanak Ijsbeer Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Frapo's krijgt nieuw leven Met schrik vrij Aanwinst voor de hele provincie Zorgen rond Ravensteinschool BËmsmami ri9n van 17 april t/m 3 juni uit VLISSINGEN- Een 29-jarige automobilist en een 20-jari- ge Vlissingse passagiere zijn gistermiddag na een frontale aanrijding met hoofd- en nekletsel naar het ziekenhuis ge bracht. De botsing vond rond half drie plaats op de krui sing Bonedijkstraat/President Rooseveltlaan. De 29-jari- ge Vlissinger verleende bij het afslaan geen voorrang aan een 20-jarige bestuurder, eveneens uit Vlissingen, die hem tegemoet kwam rijden. VLISSINGEN - Het schiet niet erg hard op met de werk zaamheden aan de Keersluisbrug. Eerder deze week is be gonnen met het vervangen van de lagers van de hangstan- gen. Maar de aannemer stuitte op problemen, zegt L. van Driel van de provincie. „Hij zegt dat hij het niet redt om de brug vandaag af te krijgen." Daardoor blijft de brug in elk geval tot morgenmiddag vijf uur gesloten voor gemoto riseerd verkeer. Fietsers kunnen de brug wel gewoon DOMBURG - Zeeuwse gemeenten houden op dinsdag 2 mei aanstaande in vakantiepark Hof Domburg een sms-proef om mensen te waarschuwen bij de uitbraak van een besmettelijke ziekte. Via zogenaamde cell broad cast berichten worden mensen in en rond het vakantie park door middel van een tekstbericht op hun mobiele te lefoon geïnformeerd. Ze krijgen bijvoorbeeld adviezen over wat ze wel en niet moeten doen. Aangezien het park vanwege de voorjaarsvakantie vol zit met voornamelijk Duitse toeristen, moeten de berichten ook in andere talen worden verstuurd. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, het ministerie van Volksgezondheid en Zeeuwse gemeenten willen door middel van deze proef bekijken of het systeem, als aanvul ling op de rampensirene, nuttig en zinvol is. De gsm-tech- niek werkt radiografisch. Het bericht wordt niet naar tele foonnummers verstuurd, maar naar gebieden. Bij rampen is het mogelijk dat het mobiele telefoonverkeer plat komt te liggen, maar cell broadcastberichten kunnen dan ge woon worden verstuurd. De proef in het vakantiepark is onderdeel van bredei'e proef in Zeeland. Cell broadcast zal in de zomer getest worden in Amsterdam. TERNEUZEN - Een 23-jarige Fransman die onder in vloed van alcohol achter het stuur zat, is gistermiddag in de Kennedylaan in Terneuzen aangehouden nadat hij vier auto's had beschadigd. De man was op een parkeerplaats aan de Scheldeboulevard tegen drie geparkeerde auto's aangereden. Bij het uitrijden van die parkeerplaats raakte hij nog een vierde auto. Daarna reed hij, zonder zijn gegevens door te geven, verder. Op de Kennedylaan is hij aangehouden en vervolgens meegenomen naar politiebureau. De politie is op zoek naar een ouder echtpaar dat getuige was van de dollemansrit van de Fransman. Advertentie Kijk voor de openingstijden op www.murremoens.nl en www.anker-desein.nl [Wj MURRE-MOENS AFWERKSYSTEMEN Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen A. Joachimikade 33, Goes (Advertentie) editie Walcheren ment mee", zei Van Nieuwen- huijzen. „Zelfs de muziekkapel van de landmacht, die normaal 25.000 euro vraagt, komt gratis. Maar nu moeten wij de gemeen te gaan betalen omdat we op het strand een podium bouwen, voor iets wat helemaal niet com mercieel is. Als dit plan door gaat is het nog maar de waag of Rescue op 16 augustus plaats kan vinden." Het voorstel om precario te in nen bij niet-commerciële organi saties is een uitvloeisel van de grote bezuinigingsoperatie die de gemeente Vlissingen momen teel ondergaat. „De gemeente raad heeft bepaald dat inzichte lijk moet worden wat een evene ment de gemeente kost. Dat zijn bijvoorbeeld de schoonmaakkos ten en de kosten voor de facilitei ten", zegt wethouder C. Seijbel. „Daarnaast is afgesproken dat Vlissingen zo min mogelijk voor die kosten moet opdraaien. Uiteindelijk moet het voor de ge meente volledig kostendekkend worden. Omdat er in die rege ling niets staat over het hante ren van verschillende tarieven voor commerciële en niet-com merciële organisaties, kunnen we nu niets anders doen dan de raad voorstellen één tarief te hanteren." Het voorstel van B en W wordt binnenkort behandeld in de com missievergadering Dylan van vijf zag op de tele visie een ijsbeer op een ijs berg. Of dat beest gevaarlijk was, ivilde hij van zijn moe der weten. Dat kon zijn moe der bevestigen. „Ja, als je niet oppast dan eet-ie je zo op..." Het was even stil. Dylan dacht na over dit nieuwe ge vaar, en over hoe hij de witte woestelingen het best kon ont lopen. Dat bleek verrassend simpel: „Nou, dan ga ik niet naar Vriesland. Een meisje uit mijn klas is er wel al geweest. Bij haar oma. Gevaarlijk hè, CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. VLISSINGEN - De voormalige discotheek Frapo's en Coco's op het Bellamypark in Vlissingen heeft een nieuw uiterlijk gekre gen. Daarvan kregen voorbijgangers gisteren een eerste glimp te zien toen het zeil van de voorgevel werd weggehaald. De stoep en het kelderluik worden nog opgeknapt van het toekomstige woonhuis van familie Sauer. De oplevering is op 4 mei. D. Rij ken uit Koudekerke tekent voor de restauratie van de twee wa penornamenten; de afbeeldingen van de stadswapens van Maas tricht en Rotterdam. Annemieke Visser-van de Woestijne heeft het ontwerp gemaakt van het ijzeren hekwerk op het dak. Zij heeft ook geadviseerd in de kleurkeuze van het huis. Het monu mentale pand was volledig onderkomen. Er is anderhalf jaar ge werkt om het in ere te herstellen. foto Lex de Meester edactie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl jstbus 314460 AA Goes ijvertentie-exploitatie: (oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; i eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; [ationaal: 020-4562500. rijdag 28 april 2006 [oor Maurits Sep [IDDELBURG - Het ROC Zee- ind wil zich aansluiten bij het eeuvvs Evenementen Podium ;EP) in Middelburg. Het plan lom de opleidingen horeca, toe- sme, voeding en economie aar onder te brengen en leerlin- gen stage te laten lopen bij het voetbalmuseum en Miniatuur Walcheren. Projectontwikke laar P. Palm van ZEP heeft dit gisteren bekendgemaakt bij de ondertekening van de intentie overeenkomst voor Voetbal To taal, het voetbalmuseum dat in ZEP komt. „Het onderwijs wil leerlingen opleiden in een omgeving waar ze ook de prak tijk ervaren. Het is voor scholen vaak ook moeilijk goede stage plaatsen te krijgen. Om daar voor te zorgen, maken we afspra ken met de bedrijven die in ZEP komen." Volgens Palm vinden nu de gesprekken plaats met het ROC over verplaatsing van deze opleidingen, die nu ook al in Middelburg worden gegeven, naar het nieuwe gebouw bij ZEP in de Mortiere. Het uit gangspunt is dat het ROC dan ook bij de opening van ZEP in 2008 kan verhuizen. Bij het ROC was gisteren nie mand bereikbaar voor een toe lichting. (Advertentie) door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vlissingen dreigt een aantal belangrijke evenementen zoals Rescue Vlis singen, Small Sail en de High- land Games in Oost-Souburg te verliezen. Het college van B en W wil precariobelasting innen bij de organisatoren van niet-commerciële evenementen. Tot nu toe moesten alleen com merciële organisaties betalen voor het plaatsen van onder meer kraampjes. „Dit betekent het einde van Res cue Vlissingen", zei L. van Nieu- wenhuijzen, gisteravond tijdens de raadsvergadering. Rescue bestaat inmiddels acht jaar en is uitgegroeid tot een groot evenement waar alle moge lijke hulpverleningsdiensten zo als de kustwacht, maar ook de Koninklijke Luchtmacht, de monstraties geven. De subsidie voor het evenement TERNEUZNE - Op de Zuidland- straat. in Terneuzen heeft een 22-jarige automobilist uit die plaats een 18-jarige bromfietser uit de gemenente Terneuzen aan gereden. De automobilist ver leende geen voorrang. De brom fietser kwam met de schrik vrij. heeft de gemeente eerder al stop gezet omdat Vlissingen moet be zuinigen. Maar nu moet Rescue ook nog eens vierduizend euro precario betalen. „Iedereen werkt belangeloos aan het evene- oor Maurits Sep HDDELBURG - Het nieuwe thoolreisje voor de jeugd. En uderen kunnen zich laten terug- oeren naar de passie van hun mgd. Liefhebbers kunnen zich ilvast gaan warmlopen: het na- ionaal voetbalmuseum in Mid- lelburg komt er. Gisteren zijn Ie handtekeningen gezet en met 'asen 2008 is het open. Mhouder H. Kool-Blokland on haar geluk niet op dat het och nog is gelukt het voetbal- nuseum naar Middelburg te ha- en. Maandenlang hing het aan en zijden draadje. „Een balle tje rolt niet alleen raar, maar jok lang en breed", stelde zij fast. „Daarom ben ik buitenge- soon blij dat we vandaag de 1 landtekeningen kunnen zet- en." Door in de verlenging te scoren j leeft niet alleen Middelburg, i naar heel Zeeland er een aan- j finst bij. „We krijgen een unie- ;e kans op een presenteerblaad- e aangereikt. En de provincie, j lie het aantrekken van elkweer- j voorzieningen als speerpunt heeft, wordt op haar wenken be- VLISSINGEN - Het CDA had liever gezien dat de leerlingen tan de Ravensteinschool pas veel later naar het ROC-gebouw aan de overkant waren gegaan. )an hoefden zij niet al maan- len vanuit de Bonedijkebuurt de gevaarlijke President Roose veltlaan over te steken, zei frac tievoorzitter M. Geilenkirchen gisteravond tijdens de raadsver gadering. „Hun oude school is nog steeds niet gesloopt. Dan hadden ze daar dus even kun nen blijven." Het antwoord van onderwijswethouder M. Walra ven stemde de fractie nog min- der tevreden. „Het duurt even voordat de school wordt ge sloopt. In juni of augustus gaat een voorstel naar de raad om het gebouw aan te passen. Het ROC is een goed gebouw. In de tussentijd helpen brigadiers de kinderen bij het oversteken." Maquette van het complex dat door het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) wordt aangelegd met boven het voetbalveld het museum. foto Ruben Oreel diend", stelde Kool-Blokland, zich daarmee indirect richtend tot Provinciale Staten waar on vrede is ontstaan over de bijdra ge van een half miljoen euro die gedeputeerde M. Ie Roy heeft toegezegd. Ook de vier sportjournalisten die het initiatief namen voor het museum toonden zich buitenge woon opgelucht. „Het is toch nog op zijn pootjes terechtgeko men", verzuchtte M. Verkam man uit Kats. En hij gunde de eer voor die prestatie volledig aan Kool-Blokland. Voor de initiatiefnemers begint nu pas het leukste, zei Verkam man: het inrichten van het mu seum, dat overigens veel meer wordt dan dat. „Het wordt een voetbalthemapark. Je kunt ook een vrije trap nemen en die digi taal terugzien. Je kunt de pep talk van de bondscoach in de kleedkamer horen. En papa of opa kunnen de voetbalschoenen van Faas Wilkes bekijken." Belangrijk voor Verkamman wordt ook dat jonge voetballer tjes voetbalkampen kunnen vol gen in Middelburg. „Er komt een voetbalherberg", verklapte hij. „Junioren uit het hele land moeten naar Zeeland komen." Een bijzondere plaats wordt in geruimd voor Wiel Coerver, vol gens Verkamman 'de enige trai ner ter wereld die voetballers be ter leerde voetballen'. „We gaan de leermethode van Coerver inte greren in het museum." Het nationaal voetbalmuseum moet 200.000 bezoekers per jaar gaan trekken, stelde directeur A. Schouten van Voetbal Totaal, de stichting die het doe-mu- seum gaat ontwikkelen. Dat is geen ondergrens, maar wel een aantal dat nodig is voor een meerjarige gezonde exploitatie. Die 200.000 bezoekers zijn de Nederlanders die in Zeeland wo nen, er als toerist verblijven of M. Verkamman, één van de initiatiefnemers, kust wethouder H. Kool-Blokland. foto Ruben Oreel op een afstand van anderhalf tot twee uur rijden van het voet balmuseum wonen. Buitenland se toeristen en het Belgische ach terland zijn niet opgenomen in de verwachte bezoekersaantal len, omdat het volgens Schouten moeilijk is die belangstelling in cijfers uit te drukken. Die buitenlandse gasten worden wel van groot belang om het mu seum meer armslag te geven. Daarom worden zij gelokt met de Zinedine Zidane Zaal en de Bobby Charlton Room. En film beelden van de WK-zege van Duitsland op het Hongarije van Ferenc Puskas. Tor! Tor! Tor! In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! óJt S3 d7f> Oethleffs <33g£> |]i Nu bij complete eethoek de 6e stoel gratis de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Helnkenszand Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13