Pinkstergala met speerwerptop Veenstra geniet ondanks malaise Driebanders Goes gaan op Europese toer Terneuzen underdog n kwartfinale beker Trio voetballers van SSV'65 kiest voor Hoek 19 Atletiekdag van RKHAV in Hulst sterk bezet op technische nummers Polderman derde op NK tandem Clinics tijdens Horses by the Sea Anthon de Bruijn erelid van VZA Selectie onder 21 speelt tegen Gent Menue wordt tweede in Laarne Turnsters winnen vier keer goud uitslagen agenda PSV'er Lucius krijgt werkstraf Savoldelli wint in Romandië woensdag 26 april 2006 oor Frits Bakker iOES - De driebanders van ielta/Ockenburgh uit Goes ti ck- en als team deze week voor het >rst Europa in. an vrijdag tot en met zondag leien Jean Paul de Bruijn en jn teammaats in een poule oor de voorronden van de Euro- acup. De regerend kampioen Nederland treedt aan in Duisburg tegen vier buitenland se ploegen. De winnaar van de kwalificatieronde plaatst zich voor de finale van de Europa cup, die van 1 tot en met 4 juni in Frankrijk wordt gespeeld. Delta/Ockenburgh komt in Duis burg in de sterkste opstelling aan het biljart. „We zijn favo riet voor de poulewinst", verze kert Jean Paul de Bruijn. De meest gevreesde concurrent van de vier tegenstanders is het Spaanse Fuengirola, waarin Car los Crespo en Raul Hernandez de topspelers zijn. „We moeten die tegenstander af troeven aan tafel drie en vier", rekent De Bruijn voor. „Daar zijn wij sterker dan de Spanjaar den. En als dat lukt, moet Ro land Forthomme of ik het ver der kunnen afmaken." De drie andere tegenstanders zijn BF Horster-Eck uit Essen, BA Lausanne en BSK Augarten uit Wenen. In het Duitse team is de Nederlander Barry van Beers kopman, bij de Oostenrijkers ko men de vroeger kaderspelers Franz Stenzei en Kurt Mastny in actie. Het toernooi om de Europacup voor teams wordt voor de 48e keer gehouden. Voor de voorron den hebben zich 23 teams inge schreven. De grote favoriet komt uit Turkije, waar de vier topspelers Semi Sayginer, Tay- fun Tasdemir, Adnan Yüksel en Murat Coklu samen in één team spelen. Delta/Ockenburgh begint vrij dagmiddag met de partij tegen BSK Augarten, treft zaterdag morgen eerst BA Lausanne en in de avonduren Fuengirola. Het toernooi wordt zondag afge sloten tegen BF Horster-Eck. door Frits Bakker HULST - Het Pinksfergala van RKHAV in Hulst krijgt dit jaar op de technische nummers een topbezetting aan de start. Met Daan Meijer, Eliott Thijssen en Björn Bloinmerde komen de beste drie speerwerpers van Ne derland in actie. De Belg Chris Claes is een geduchte concur rent. Ook voor het kogelstoten heeft zich een gerenommeerde atleet aangemeld. De Belg Wim Blon- deel, die een beste worp heeft van 19.29, is één van de meest gelouterde sporters op het gala. Verder is de hele sprintploeg van PSV present op de honderd en de tweehonderd meter. Jan van Laarhoven, die deel uit maakt van een organisatieteam van vier man, verwacht in de komende weken nog veel meer atleten te contracteren voor het gala dat op maandag 4 juni wordt gehouden. Zo is hij nog in onderhandeling met Jim Svenoy, die in zijn drukke pro gramma een gaatje probeert te vinden om bij RKHAV aan de start te komen. tweekamp werd gewonnen door Leomar Da vies. „Atletiek is niet alleen hardlo pen, daarom zijn we heel blij met de toppers op de techni sche nummers", verzekert Jan van Laarhoven. „Ik verwacht op het speerwerpen een strijd tussen de gevestigde orde en de jonge aanstormende talenten, van wie de 18-jarige Björn Blommerde met zijn nationale titel dit jaar één van de groot ste beloften is." De Nederlander Daan Meijer heeft een persoonlijk record van 66 meter 94, de Belg Chris Claes staat op de ranglijst van zijn land met 69.43 genoteerd en Oscar Schermer was ooit goed voor 74.64. Eliott Thijssen won het onderdeel vorig jaar in Hulst met 66.64, maar heeft een beste worp van 74.27 op zijn naam. Voor de werpnummers bij de vrouwen hebben zich enkele sterke meerkampsters gemeld. Denise Kemkers, haar zus Na- tasja en de juniore Ankie Tim- mers staan al op de deelnemers lijst in Hulst. Veerle Blondeel is de Belgische kampioene in het kogelstoten (16.70) en dis cuswerpen (57.70). Op de drieduizend meter voor mannen doet onder andere Luc Schout, de nationale kampioen bij de junioren, een gooi naar een toptijd. Het Pinkstergala op de baan van van RKHAV begint om 12.15 uur, de afsluitende 3000 meter voor mannen is om 17.00 Strijd Het Pinkstergala, dat Delta als hoofdsponsor heeft binnenge haald, wordt voor de vierde keer gehouden. „We zitten met onze pinksterdag tussen belang rijke wedstrijden in van het na tionale baancircuit", legt Van Laarhoven uit. „Daarom is het een hele strijd om goede atleten naar ons te halen. De jongens net onder de top zijn al redelijk prijzig, de echte top is al bijna niet betaalbaar. We moeten op boksen tegen wedstrijden met een lange staat van dienst." De olympiër Svenoy was vorig jaar de publiekstrekker met een tijd van 8.07.57 op de drie duizend meter. De Belgische sprinter Erik Wijmeersch schit terde op de honderd meter (10.82) voor de Hulstenaar Alex Ward (10.98). De sprint- Bjorn Blommerde van Spado uit Bergen op Zoom verraste dit jaar met de nationale titel speerwerpen en is één van de publiektrekkers op het Pinkstergala van RKHAV in Hulst. foto Robert van den Berge Middelburger (18) debuteert in hoofdmacht eredivisieclub NAC aor Barry van der Hooft ERNEUZEN - Terneuzen treft inavond in de kwartfinale van Gatorade Cup een tegenstan- ;r die hunkert naar het einde an het seizoen. Kozakken Boys esteert dit seizoen niet naar ihoren, zag trainer Ton du Cha rier zaterdag opstappen, maar dit jaar met een bekersuc- s misschien nog kleur geven. Tegen Terneuzen willen we het echte gevoel van de afgelopen ijd wegspoelen", zegt Jean-Phi- Becht. De voormalig inwo- er van Terneuzen is aan zijn reede seizoen bezig bij de club t Werkendam. Becht, die eer voor Terneuzense Boys, AC en Kloetinge speelde, kijkt :hter met weinig plezier terug )de afgelopen maanden. In de visie van Du Chatinier as er vaak geen plaats voor j. Ik heb nog redelijk wat ge teld, maar wel op zeven ver tellende posities. Op een gege- ïn moment voelde ik me echt :n manusje-van-alles. Daar as ik niet blij mee, maar ik loest het wel respecteren." ienlingen at de trainer zaterdag na de ne- iaag tegen degradatiekandi- aat Deltasport opstapte, lijkt echt dan ook niet zo heel erg te nden. Du Chatinier vroeg het stuur van Kozakken Boys zijn witract te ontbinden, omdat hij iets meer uit 'de groep eenlin- ri' kon halen. Becht: „De che- ue was al een tijd uitgewerkt, waren misschien wel wat ei- indjes binnen de selectie, maar spelers kunnen wel allemaal rima met elkaar overweg. Dat ij er geen groep van kon ma an, lag daarom misschien ook el aan de trainer zelf. We heb- en kwaliteit genoeg, maar toch ebben we weinig in de juiste ffmatie gespeeld." v theoi'ie kan Kozakken Boys ok nog steeds degraderen uit e hoofdklasse B. De marge met Deltasport, de nummer twaalf van de ranglijst, bedraagt vijf punten met nog twee duels voor de boeg. „Het is dus simpel", weet Becht. „We moeten één van die twee wedstrijden win nen om ons veilig te spelen." De verdediger, die sinds oktober in Roosendaal woont, erkent dat Kozakken Boys vanavond ook móet winnen. „Daar zijn we ons van bewust, ja. In de eerste plaats willen we het slechte ge voel van de afgelopen tijd weg spoelen. En daarnaast betekent een plek in de halve finale dat we volgend seizoen aan het hoofdtoernooi van de Gatorade Cup mogen meedoen." Gerespecteerd Als het zover komt, zal Jean-Phi- lip Becht van de partij zijn. In te genstelling tot acht andere spe lers heeft hij zijn jawoord wél aan Kozakken Boys gegeven. „Omdat ik het gewoon onwijs goed naar m'n zin heb. Binnen de club word ik gewaardeerd en gerespecteerd, als mens en als voetballer." „Ik heb een gesprek met de nieu we trainer (Ad van Seeters) ge had en heb daarna meteen ge zegd dat ik nog een jaar zou blij ven. Al zullen we wel weer een nieuw team moeten opbouwen. De club wil vooral met jonge spelers verder. Het budget gaat ook omlaag en dat heeft invloed op de kwaliteit van de spelers groep." Terneuzen begint vanavond in Werkendam als underdog aan de kwartfinale. De zondag-eer steklasser kan zich vanavond al verzekeren van de eerste van twee 'prijzen'. Bij winst op Ko zakken Boys begint de ploeg vol gend seizoen in het hoofdtoer nooi van de Gatorade Cup. En aanstaande zondag maakt de ploeg van trainer Ardian Lekaj nog kans op het binnenhalen van de derde-periodetitel, waar door het zou kunnen meestrij den om een plaats in de hoofd klasse. door Jan Dagevos BREDA - Zo lijk je de langste tijd bij NAC gehad te hebben, zo debuteer je in de hoofd macht. Voor Rogier Veenstra staat de wereld na maandaga vond op zijn kop. „Mijn leven ziet er plotseling heel anders uit", beseft de uit Middelburg af komstige voetballer. In zijn hart had hij al afscheid genomen van NAC. Rogier Veenstra kwam zo'n vier weken geleden tot de conclusie dat er geen perspectief meer voor hem was bij de Bredase eredivisie club. Na een opleiding van zes jaar leek het tweede elftal het eindstation voor de linksbuiten. Totdat vorige week Cees Lok het roer omgooide en de routi niers de wacht aanzegde. De 18-jarige Veenstra werd bij de eerste selectie gehaald. Lok moest daarna het veld rui men, maar Veenstra bleef. Maan dagavond mocht hij zelfs debute ren in het play-offduel met TOP Oss. Tien minuten voor het ein de, bij een 2-2-stand, kwam de aanvaller in het veld. „Voor mij persoonlijk was het genieten", zegt hij een dag na de wedstrijd. „Dat begon al bij de war- ming-up. Er zaten 15.000 toe- schouwex-s op de tribune en dat doet je toch wel wat. Toen ik er- in kwam, was mijn eerste actie goed en juichte het publiek. Ik had de opdracht die rechtsback (Kazlauskas) van TOP Oss op te vangen, mijn acties te maken en er overheen te gaan. Dat lukte aardig, want die jongen kreeg al meteen geel." Het geslaagde debuut van Veens- tra viel in het niet bij de team- prestatie. NAC verspeelde in de slotfase een 2-0-voox,spx,ong en moet hierdoor vx-ijdag op herha ling tegen TOP Oss. Het avon tuur in de eredivisie hangt nog immer aan een zijden diraad. Veel spanning „Er is de afgelopen week veel ge beurd en veel gesproken", zegt Veenstra. „Dat zat in de koppies bij veel jongens. Er zat maan dag veel spanning op. Dat was terug te zien in de wedstrijd, maar we zijn nog niet verslagen. We hebben vanmorgen (giste ren) weer getraind en er was veel strijd. En strijd is de basis voor succes. Degradatie zou een ramp zijn voor de club en de sup- porters." Na afloop van de ontmoeting met TOP Oss bi'aken maandaga vond x-ellen uit. Teleurgestelde fans van de Bx-edase club verza melden zich buiten het stadion. „Wij moesten na de wedstrijd wat langer in het spelershome blijven, omdat de situatie ge spannen was", vei'telt Veenstx-a. WICK Middelburger Rogier Veenstra weet ineens niet zo zeker meer of hij bij NAC Breda vertrekt. foto Cor Viveen „Pas toen de politie de boel on der controle had, mochten we vertrekken. Er waren wat auto- x-uiten gesneuveld. Het is alle maal niet goed te praten, maar ik snap de frustratie van de sup- pox'ters wel. Voor die mensen is NAC alles. Dat is hun leven." NAC moet nu in de komende week alsnog lijfsbehoud px-obe- ren af te dwingen. Veenstx-a, die in het verleden voor RCS uit kwam, hoopt daar zijn steentje aan bij te kunnen dragen. „Ik had van Cees Lok de toezegging dat ik tijdens de play-offs bij het eerste elftal zou blijven. On der John Karelse (de opvolger van Lok) is dat niet vei-anderd. Ik hoop nu op nog meer speelmi nuten." Langer verblijf Een vertx-ek na dit seizoen ligt plots niet meer zo voor de hand. Veenstra, die onder meer in de belangstelling van Willem II stond, sluit een langer verblijf in Breda zelfs niet uit. „Ik wilde weg omdat de kans om bij NAC door te stomen op dat moment niet al te groot was", zegt de Middelburger. „Nu is mijn situa tie totaal verandei'd. Er zijn nu geluiden om mij erbij te houden. Na afloop van de competitie ga ik luisteren wat NAC mij te bie den heeft. Op dit moment is dat niet belangx-ijk. Er is nu maar één ding belangx-ijk en dat is NAC in de eredivisie houden." door Bauke Boersma GOES/HOEK - Mamadouba Gueye, Björn Langeveld en Den nis van der Welle voetballen vol gend seizoen bij Hoek. Het trio speelt nu voor het naar de hoofd klasse gepromoveerde SSV'65. „Voetballen bij Hoek lijkt mij een uitdaging", zegt Van der Welle, die voor een positie op rechts is gehaald. „Ik moet con- cux-reren met Wilco de Valk, maar ik denk dat ik er slechts beter van word als ik elke week voor mijn plek moet knokken." Gueye kiest mede om vervoers- technische x-edenen voor Hoek, stelt zijn belangenbehax-tiger Theo Tazelaar. „Sinds Chuk- wugbo weg is bij SSV is het ver voer een probleem. Bovendien gaat hij werken in zijn woon plaats Oostburg. Hoek is dus de beste optie" Ook in spox*tief op zicht ziet de Guinees meer in Hoek. „Mamadouba beschouwt Ploek als stap hogerop. Hij heeft zich afgelopen seizoen weer ver der ontwikkeld als speler en woi'dt nog steeds gevolgd door scouts van bvo's. Het betaalde voetbal is zijn ultieme droom en Mamadouba ziet Hoek als club waar hij beter kan worden." „Hoek is de mooiste club van Zeeland", zo motiveei-t Lange veld zijn overstap. „Met een mooie achtex-ban. Voetbal leeft daar. Dat vind ik prachtig." Bovendien heeft Langeveld het gevoel dat er nog voor hem bij Hoek iets af te maken valt. „Ik heb er ooit al een jaar gevoet bald en ben toen door omstan digheden vertrokken. Maar wat mij betreft is het nog niet af." HORST - Arnold Polderman heeft op het NK wielrennen tijdi-ijden voor tandems in Hoi'st een bronzen medaille ge haald. De visueel gehandicapte renner uit Axel deed dat met zijn piloot Ronald van der Wal. Het duo x-eed voor het eex-st samen en realiseerde een tijd van 17 minuten en 50 seconden over zes ronden van 2,4 kilometer. GOES - Tijdens Horses by the Sea, het concours in Dom burg van 18 tot en met 20 mei, zijn twee clinics voor paar densportliefhebbers. Het voorkomen van blessui-es bij rui ter en paard staat centraal. Op 18 mei geeft Lammei-t Haanstra 's middags een clinic longeren. 's Avonds geeft de Middelburgse atletiektrainer Anton Engels een clinic in het voorkomen van specifieke ruitex-blessui-es en snijdt de Duitser Matthias Bojer een nieuw thema aan: atletiek- training voor paarden. TERNEUZEN - Tijdens de jaarvei'gadei'ing van de Vereni ging Zeeland Atletiek is afscheid genomen van Anthon de Bruijn. De Bruijn heeft zich bij Scheldesport in Terneu zen en Delta Spoi-t in Zierikzee jaren ingezet voor de atle- tieksport. In de VZA was hij actief als bestuurder, docent en coördinator opleidingen. Naast bloemen en een cadeau bon werd hij benoemd tot lid van verdienste van de VZA. TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse selectie voor voet- ballex-s onder 21 speelt vandaag tegen AA Gent onder 19. Het duel in Gent begint om 19.30 uur. De volgende spe lers zijn uitgenodigd: Tim Siersema, Job Inghels, Evert van den Berg en Jari Vyaene (allen HW'24), Sander den Hollander en Giel-Jan de Neve (beiden Schoondijke), Siem Gans (Axel), Dennis Buys (Steen), Mike van de Vel de (IJzendijke), Davy van Puyvelde en Thomas Leegwater (Clinge), Niels Gommers (AZVV), Sander de Bart (Aarden- burg) en Junior van Acker (Cadzand). LAARNE - Pieter Menue uit Sluis werd in een cross van de MCLB in Laarne tweede. Menue kwam uit in de catego rie nationalen 125 cc. Daarin werd Dion Verhulst uit Axelse Sassing derde. Erwin van Tatenhove uit Hoek werd achtste in de serie internationalen 125 cc en tiende in de supei'finale. OOSTKAPELLE - Tijdens het kampioenschap vijfde divi sie turnen van de regio Zuid-West- Nedei-land sloegen de Zeeuws- Vlaamse deelneemsters een goed figuur. Er wer den vier gouden medailles veroverd. Nathalie Kik (EMM Terneuzen) werd eerste in de categorie junior NTS 10. Ze bleef Renate de Reus van Voorwaarts uit Axel nog geen half punt voor. Evelien de Ruiter (EMM) won, met een sco re van 34,55, in de categorie pupil 1 NTS 11. Voorwaax'ts pakte goud bij de senioren. Jolien Dees was de stex-kste in de groep NTS 10 en Monique de Vries in de NTS 8. New York. NBA, play-offs, eerste ronde. Miami Heat-Chicago Bulls 115-108. Stand best-of-seven series: 2-0. Los Angeles Clippers - Denver Nug gets 98-87. Stand best-of-seven: 2-0. Oostburg. Orevo. GAOS-Telepost 2-3, Security Nederland-la Porte d'Or 0-5, l'Equipe-Signtex/de Sutter 6-10, Potte- rie Sluis-Riemens 2-6, RVS/Engelaar-de Eenhoorn 5-4, Oranje Duivels-Polder- man 8-19, Expert Bakker/Diancy-Drie Ko ningen 1-6. Eindstand A-poule: I.Signtex/de Sutter 20-35, 2.Oud Sluis 20-30, 3.Blauwe Tulp 20-29, 4.Polder man 20-22, 5.la Porte d'Or 20-18, 6.Secu- rity Nederland 20-18, 7.de Eenhoorn 20-18, 8.Meeuwsen 20-18, 9.de Oranje Duivels 20-12, 10.RVS-Engelaar 20-11, II.1'Equipe 20-9. B-poule: I.Telepost 18-34, 2.GAOS 18-24, 3.Riemens 18-24, 4.Drie Koningen 18-20, 5.Spitsbroek 18-20, 6.Avance 18-19, 7.0lympiakos 18-15,8.Marco Polo 18-13, 9.Expert Bak ker/Diancy 18-6,10.Potterie Sluis 18-5. Lucky Day: 3-9-11 -16-17-21 -24-25-29- 31 -34-38-39-48-51 -52-64-73-76-79 On der voorbehoud Bremen. WK landenteams. Mannen, groep A: Nederland-China 0-3: Heis ter-Wang Liqin 0-3 (8-11 5-11 7-11), Keen-Wang Hao 0-3 (9-11 7-11.6-11), Wijers- Ma Long 0-3 (9-11 3-11 7-11 Zweden-Denemarken 3-0, Roemenië- Italië 3-1. Stand: 1. China 2-4, 2. Zwe den 2-4, 3. Denemarken 2-2, 4. Roeme nië 2-2, 5. Nederland 2-0, 6. Italië 2-0. Vrouwen, groep C: Nederland-Oos tenrijk 1-3: Timina-Liu Jia 1-3 (12-10 6-11 12-14 9-11), Li Jiao-Li Qiangbing 3-0 (11-611-9 11-9), Creemers-Heine 2-3 (3-11 13-11 11-6 9-11 8-11), Li Jiao-Liu Jia 2-3 (11-7 11-13 11-9 6-11 5-11). Nederland-Australië 3-1. Li Jiao- Sang 3-0 (11-7 11-7 11-6), Timina-Miao Miao 0-3 (5-11 6-11 10-12), Creemers- Campbell 3-1 (11-4 8-11 11-6 11-4), Li Jiao-Miao Miao 3-1 (11-3 11-8 10-12 11-6). Duitsland-ltalië 3-1, Zuid-Korea-Austra- lië 3-0, Zuid-Korea-ltalië 3-2, Oostenrijk- DuitslanC 3-0. Stand: 1. Zuid-Korea 3-6, 2. Duitsland 3-4, 3. Oostenrijk 3-4, 4. Italië 3-2, 5. Ne derland 3-2, 6. Australië 3-0. I woensdag Biljarten Snooker. Eerste klasse. The Road- house-Delflandplein 0. (The Roadhou- se. Middelburg). Aanvang: 20.00. Driebandentoernooi Walk Inn. Eer ste ronde. (Café-Bar Walk Inn, 's Heeren- hoek). Aanvang: 19.00. Voetbal Champions League. Halve finale, re turn. Barcelona-AC Milan. Play-offs om plaats in voorronde Champions League. Tweede ronde, eerste wedstrijd. Ajax-FC Groningen. Play-offs om plaats in Uefa Cup. Eer ste ronde, tweede wedstrijd. FC Utrecht-FC Twente, SC Heerenveen-Ro- da JC. Play-offs om plaats in Intertoto. Tweede ronde, eerste wedstrijd: Vites- se-NEC. Districtsbeker: Kozakken Boys-Ter- neuzen (19.30). Vriendschappelijk: AA Gent onder 19 jaar-Zeeuws-Vlaamse selectie onder 21 jaar. Aanvang: 19.30. Borsels elf- tal-Oostkapelle. Locatie: terrein: vv Hoe- dekenskerke. Aanvang: 19.30. Barcelona. Mannen. Eerste ronde: Volandri (Ita)-Stoppini (Ita) 6-3 6-1, Star ace (Ita)-Dlouhy (Tsj) 6-4 6-2, Berdych (Tsj)-Montanes (Spa) 4-6 7-5 7-5, Calleri (Arg)-Gimelstob (VSt) 6-2 6-1, Martin (Spa)-Salva-Vidal (Spa) 6-4 6-2, Verdas- co (Spa/12)-Vik (Tsj) 6-3 6-4, Portas (Spa)-Hernandez (Spa) 6-2 6-4, Karlovic (Kro)-Mirni (WRu) 6-3 6-4, Vicente (Spa) -Calatrava (Spa) 7-6 (4) 6-4. Tweede ronde: Almagro (Spa)-Mon- fils (Fra/13) 6-2 6-4, Ferrer (Spa/5)-Mur- ray (GBr) 4-6 7-6 (4) 6-1, Wawrinka (Zwi) -Gabasjvili (Rus) 6-4 6-7 (4) 6-4. Casablanca. Mannen. Eerste ronde: Christophe Rochus (Bel/3)-Behrend (Dui) 6-3 6-4, Simon (Fra/8)-Hernych (Tsj) 6-1 4-6 6-4, Mayer (Dui)-Ouahab (Alg) 6-1 7-6 (3), Gicquel (Fra)-Tipsare- vic (SMo) 6-4 6-1, Horna (Per/2) - Peric (Kro) 7-5 6-2. Ronde van Romandië, proloog: Ge neve-Geneve. 1. Savoldelli (Ita) 3 km in 4.27, 2. Valverde (Spa), 3. McGee (Aus) 0.04, 4. Pereiro (Spa) 0.07, 5. Bodrogi (Hon), 6. Valjavec (Slv) 0.09. DEN BOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft PSV-voetbal- ler Theo Lucius veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur, om dat hij professioneel vuurwerk beschikbaar heeft gesteld aan een particulier. Van de rechtbank in Bx-eda had de PSV'er 80 uur werkstx-af ge kregen. Lucius ging daar tegen in hoger bex-oep omdat hij vindt dat hij niet meer deed dan be middelen tussen iemand die op zoek was naar zwaar vuurwei'k en mensen die dat konden leve ren. De persoon in kwestie raak te gewond bij het afsteken. Hij raakte een oog kwijt. Het hof re- kent het Lucius zwaar aan hij heeft bemiddeld, omdat hxj de 'enoi-me risico's' gekend moet hebben'. Lucius wei'kte na melijk in de winterstop regelma tig bij een legale vuurwerkhan- del. Het slachtoffer heeft Lucius in een civiele procedure aanspra kelijk gesteld voor de schade. De rechtbank heeft de de claim gedeeltelijk toegewezen. GPD GENEVE - De Italiaanse wiel renner Paolo Savoldelli heeft de proloog van de Ronde van Ro mandië gewonnen. Hij was op het pax-coui's van 3 ki lometer in Genève net iets snel ler dan Alejandro Valverde. De Australiër McGee eindigde met een achtei'stand van vier secon den als derde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49