Bekroning voor een rasartiest Danny Blind: Ajax zaait onrust PZC Barca wil met mooi voetbal naar finale Chinezen delen gevoelige tik uit A rsenal met afzichtelijk voetbal naar finale, Bergkamp viert het mee op afstand 17 Atleet Capel is weer betrapt Harmes turnt alleen op de vloer op EK Jihad Azzagari zo goed als rond net Club Brugge Poster Ljungberg te seksistisch Ronaldinho best betaalde speler Zinedine Zidane stopt na WK Van Hummel breekt wervels Spaanse renner Gonzalez vrijuit Koninklijke steun op WK voor Oranje Vrouwenteam wint op WK woensdag 26 april 2006 door Leon ten Voorde VILLARREAL - Het heeft heel nat jaren, miljoenen en frustra ties gekost, maar Arsenal is ein delijk op de plek waar het we zen wil: in de finale van de Champions League, Dat het hei lige doel bij Villarreal op een af zichtelijke manier werd bereikt, was de Engelsen dan ook een rot- zorg: 0-0. Ver weg van Villarreal vierde één speler van Arsenal de triomf in zijn eentje: Dennis Berg kamp. Hoe mooi kan het toeval zijn, dat zon prachtige speler zijn carrière mag afsluiten met het spelen van de finale van de Champions League? Het is de ul tieme bekroning voor het oeuvre van de rasartiest, die bijna alles won in zijn loopbaan, maar nog nooit de belangrijkste beker van het Europese voetbal in handen had. Uiteraard was hij er gister avond in Spanje vanwege vlieg angst niet bij, maar voor de eind strijd is er geen barricade op de route te vinden. Bergkamp moet alleen even met zijn bolide de kanaaltunnel door en dan is hij al bijna in Parijs, waar op 17 mei cle etalage van het interna tionale voetbal zich voor hem opent. Tenminste: als de eigenzinnige coach Arsene Wenger hem dan enige speeltijd gunt. „Dat ver dient Dennis als geen ander", vindt Arsenal-superster Thierry Henry. „Ik zou het persoonlijk fantastisch vinden als ik samen met hem de finale mag spelen." Dat Bergkamp dit hoogtepunt mag meemaken, zal hem zelf nog het meest verrassen, want in al die jaren dat hij voor Ar senal speelde jaagde de club te vergeefs op een succesje in de Champions League. Zeven keer namen de Gunners deel aan het toernooi, maar ondanks de aan wezige kwaliteit slaagde de club er nimmer in verder te reiken dan de kwartfinales. En dat zorgde de afgelopen jaren voor de nodige turbulentie op High bury. Want hoe leuk en aardig al die titels en FA-Cups ook wa ren, Arsenal snakte onderhand toch vooral naar een hoofdrol in de Champions League. Verjongingskuur Omdat de club op weg is naar het nieuwe stadion en de selec tie de afgelopen zomer een ver jongingskuur onderging, werd er dit seizoen weinig van de Lon- Arsenal-speler Alexander Hleb (links) in duel met Juan Pablo Sorin in de weinig boeiende halve finale tegen Villareal. foto Sergio Perez/RTR denaren verwacht. Maar de hui dige finaleplaats bewijst nog maar eens dat je in het voetbal niets kunt plannen. Er zijn van die dagen dat het jeugdige spul van Arsenal zich laat leiden door de wetten van het straatvoetbal, zoals Real Ma drid bijvoorbeeld merkte. Dan swingt het, gaat de bal in een ra zende vaart van voet naar voet en is het smullen geblazen met spelers als Henry, Fabregas en Hleb binnen de lijnen. Maar van die virtuositeit was in het tegen vallende tweeluik tegen Villar real geen sprake. Na de zuinige 1-0-zege in eigen huis hield Ar senal zich gisteravond onder de rook van Valencia alleen maar bezig met consolideren. De ploeg die soms zo mooi en avon tuurlijk kan voetballen, wilde dit keer maar één ding: tegen houden. De angstige Wenger had zijn ploeg in beton gegoten, waax-door een speler als Hemy nooit de gelegenheid kreeg om zich te onderscheiden. Het zal tactisch allemaal wel verant woord zijn, maar wie zoveel klasse en talent in handen heeft, moet zich eigenlijk diep scha men na zo'n vooi-stelling. De En gelsen voetbalden als Italianen: immer leunend op de nul en on dertussen gokkend op die ene uitval. Het was voetbal zonder emotie, zonder aanvallende in tenties, maar ja: het enige dat telde was het resultaat en dus was Wenger na afloop de gevier de man. Villarreal probeerde het wel en had ook voortdurend een veldo- verwicht, maar ondanks een paar aardige mogelijkheden voor Franco en Forlan kx-eeg het de Engelse muur van onwil niet omver. De nummer tien van de Primera Division miste vooral de impulsen van de Argentijnse spelmaker Riquelme, die de wed strijd geen moment naar zijn hand kon zetten. Zelfs een strafschop was niet aan Riquelme besteed, want twee minuten voor tijd kreeg hij de ideale mogelijkheid om nog een verlenging af te dwingen toen scheidsrechter Ivanov een onterechte penalty gaf na een lichte duw van Clichy in de rug van Jose Mari. Maar Riquelme, de man die toch bekend staat om zijn gouden wreef, kreeg de bal niet langs Arsenal-doelman Lehmann, die daarmee al meer dan 700 uur ongeslagen is in de Champions League. Villarreal (Spa) - Arsenal (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Aantal toeschouwers: 23.000. Villarreal: Barbosa; Javi Venta, Pena, Quique Alvarez en Arrua- barrena (82. Roger); Riquelme, Josico (63. José Man), Senna en Sorin; Forlan en Franco. Arsenal: Lehmann; Eboué, Touré, Campbell en Flamini (9. Clichy); Hleb, Fabregas, Gilber- to, Ljungberg en Reyes (69. Pi- res); Henry. Bijzonderheid: 90. Riquelme (Villarreal) mist strafschop. Eer ste wedstrijd: 0-1. Arsenal naar finale. MONACO - De Amerikaanse at leet John Capel is opnieuw be- trapt op het gebruik van mari- dit huana. Dat is volgens de internationale federatie IAAF gebeurd in fe bruari tijdens een indoortoer- nooi in Birmingham. De 27-jarige oud-wereldkam pioen op de 200 meter leverde in 2004 ook al eens een positieve rti plas in door een joint. Toen iwam de sprinter eraf met een waarschuwing. Bij recidive dreigt een schorsing van twee jaar. ANP/EFE VOLOS - Suzanne Harmes moet zich morgen op de openingsdag van de Europese turnkampioen- schappen in Volos noodgedwon gen beperken tot het onderdeel vloer. nationaal kampioene op de meerkamp heeft last van een en kelblessure en het risico op gro tere schade is te groot als ze op meer toestellen uitkomt. Het is een tegenvaller voor de Nederlandse ploeg, vooral om dat het gaat om een EK met lan- denwedstrijd. Daarvoor is mor gen de kwalificatieronde, zater- is de finale met de beste acht landen. Zondag zijn de indi viduele toestelfinales. De turnsters konden gisteren in Volos tijdens de zogenoemde po diumtraining eenmalig de wed- itrijdvloer op. Volgens haar coach Esther Heijnen voelde Harmes zich goed op de vloer, daar beste onderdeel. „Vorige 'zeek ging het goed met de en kel", aldus Heijnen, „maar na de reis werd hij weer flink dik. Vanmorgen is besloten dat ze al leen op vloer uitkomt." Alleen de nog onervaren Lichel- e Wong doet in Griekenland een vierkamp, Verona van de Leur en Loes Linders komen elk op drie toestellen in actie. ANP Hanneke Hoefnagel (brug) en Harmes hebben één optreden. &j het laatste (individuele) EK In 2005 won Hannes zilver op floer. ANP GOES - De kans is groot dat Ji had Azzagari volgend seizoen dij Club Brugge speelt. De 17-ja- rige voetballer uit Goes komt nu nog uit voor de A-junioren van det Rotterdamse Excelsior. Het sterrenelftal van Barcelona met Eto'o, Deco, Ronaldinho en Marquez bereidt zich tijdens de laatste training in Nou Camp voor op de kraker tegen AC Milan. foto Gustav Nacarino door Leo van de Ruit BARCELONA - FC Barcelona is relaxed voor de return van de halve finale Champions League tegen AC Milan. De Spaanse kampioen staat morgen op eigen veld met 1-0 voor. „Het belangi'ijkste is de finale te bereiken", zei stex-speler Ro naldinho. „maar we willen voor oxxze fans in mooie stijl voetbal len." Barga staat met één been in de finale van 17 mei in Parijs na de winst met 1-0 in Milaan. AC Mi lan won zes jaar geleden eens met 2-0 in Nou Camp, maar dat was nog in de groepsfase van de Champions League. De enige ploeg die in de knockoutfase een thuisnedex-- laag met 0-1 wist om te bxxigen in de return was Ajax in de hal ve finales van 1996 met 3-0 te gen Panathinaikos in Grieken land. Zesvoudig Europa Cup 1-win naar AC Milan is niet zonder zelfvertrouwen geaxriveerd in Catalonië voor de 'onmogelijke missie' nu in de Italiaanse com petitie de achterstand op de vex-- moeide koploper Juventus snel wordt goedgemaakt. „Het gaat uitstekend met het team dat op twee fronten uitstekend kan presteren", zei coach Carlo An- celotti. „We concentreren ons volledig op de wedstrijd van morgen. Al het andere dx-ukken we naar de achtei-grond." Het goede nieuws voor AC Milan is de rentree van spits Filippo Inzaghi, die ziek was. Andere spelers x-aakten ge blesseerd in het met 3-1 gewon nen competitieduel met Messi na: Nesta, Ambrosini en Kaka. „Wij wonnen, maar we kwamen gewond uit het slagveld", zei AC Milans eigenaar en voonnali- ge eerste minister Silvio Berlus coni. „Mogelijk moeten we enke le sleutelspelers missen en kan hun absentie effect hebben op de wedstx'ijd tegen Barcelona." De selectie van Rijkaard/Ten Ca- te liep geen avexij omdat de com petitiewedstrijd tegen Sevilla niet kon doorgaan wegens te overvloedige regen. Rijkaax-d zou hoe dan ook een veredeld B-elftal hebben laten spelen, maar de afgelasting kwam hem beter uit. „We hebben energie gespaard", zei Rijkaard, die te gen Milan evengoed niet kan be schikken over verdediger Px'esa, middenvelder Xavi en de jonge aanvaller Messi. Voor de halve finale in Nou Camp zijn alle 90.000 entree- kaarten twee weken geleden al verkocht. AC Milan wordt ge steund door niet meer dan 2000 aanhangers. De vermoedelijke opstellingen: FC Barcelona: Valdes' Puyol, Belletti, Max-quez en Van Bron- ckhox-st' Deco, Edmilson en Van Bommel' Giuly, Eto'o en Ronal dinho. AC Milan: Dida' Cafu, Nesta (of Stam), Kaladze en Sergirxho' Ka- ka, Gattuso, Pirlo en Seedorf' Sjevtsjenko en Inzaghi. Scheidsrechter: Mei-k (Dui). Tranen in de Kuip hadden niets met een naderend afscheid te maken door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax-trainer Danny Blind vindt het 'niet goed' dat de clubleiding zich nog steeds in mist hult over zijn positie. „Ze moeten rust bewa ren, maar zaaien onrust." Voor het eerst sinds er door de buitenwereld hevig wordt gespe culeerd over de vi-aag of Blind en zijn technische staf zich vol gend seizoen nog steeds over het eerste elftal van Ajax ontfex-- men, sprak de trainer zich uit over de onduidelijke houding van de clubleiding. „Het is niet goed," aldus Blind. „Om de doodeenvoudige i-eden dat je x'ust moet bewaren. Dat geldt niet alleen bij Ajax, maar ook bij andex-e clubs. Ik kan het niet anders vex-talen dan dat je met deze manier van handelen on-' rust zaait." Technisch directeur Martin van Geel geeft al wekenlang geen antwoord op vragen over de toe komst van Blind, die tot 2007 on der contract staat. Voox'zitter John Jaakke ook niet. Een maand geleden zei hij: „Of Blind volgend seizoen trainer van Ajax is? Hij heeft nog een contract." Blind, die wel. de steun krijgt van de spelersgroep, plaatste vraagtekens bij de signalen die de kopstukken afgeven met hun houding. „Het is volgens mij een normaal mechanisme dat men sen zich duidelijk uitspreken voor iets. En dat je vervolgens een week'of vier, acht of tien een andere koers vaart, dat ge beurt in het voetbal al tachtig jaar volgens mij. Wat nu ge beurt, is de omgekeerde wereld, denk ik." Blind wilde niet zeggen of hij zelf al op de hoogte is gesteld van zijn toekomst. „Daar ga ik niet op in. Maar ik heb wel met Van Geel gespx-oken." De tech nisch dix-ecteur wilde gistex-en niet x-eagex-en op de kritiek van Blind. „Ik weet dat dit erg leeft bij hem. Dat heeft hij mij inder daad tijdens een gesprek laten weten. Maar dat wil niet zeggen dat de situatie nu is veranderd. Ik ga dus ook nu niet zeggen dat Blind volgend seizoen onze trai ner is." Dat Blind zondag na de met 4-2 gewonnen wedstrijd tegen Feye- noord tranen in zijn ogen kreeg toen 1600 fans hem in de lege Kuip toezongen, heeft volgens hem niks te maken met zijn on zekere toekomst of de houding van de clubleiding. Emoties „Het zegt iets over mijn kax-ak- ter. Als mensen mijn naam minu tenlang scandex-en, roept dat emoties bij me op. Dat heb ik als speler ook meegemaakt. Er zullen mensen zijn die zeggen dat het iets zegt over mijn posi tie. Over hoe wankel of onwan- kel die is, maar daar had het ab soluut niks mee te maken. Of het misschien een verkapt af scheid was daar in de Kuip? To tale nonsens." Hoewel het team van Blind een slecht seizoen achter de rug heeft, kan Ajax zich via de fina le van de play-offs tegen FC Gro ningen nog altijd plaatsen voor de vooxTonde van de Champions League. Op 7 mei kan Ajax in de finale tegen PSV ook nog het beker- toex-nooi winnen. „Als dat alle bei lukt, moet iedereen maar voor zichzelf uitmaken of het een goed of een slecht seizoen was", aldus Blind. Vanavond rekent Blind op nieuw op een strijdlustig FC Groningen. In de competitie won (3-2) en verloor (3-2) Ajax dit seizoen van de ploeg van Ron Jans. „We gaan de strijd aan waar het moet en we ontlo pen de strijd waar dat kan", ge neraliseerde Blind zijn tactiek. Ajax kan wellicht beschikken over Wesley Sneijder, die is ge nezen van zijn hamstx'ingblessu- re. GPD STOCKHOLM - Fredrik Ljungberg is in onderbroek te seksistisch. De Zweedse voetballer van Arsenal mag niet in de schaarse kledij van het merk Calvin Klein in de hoofdstad van zijn geboorteland op billboards verschij nen. Het stadsbestuur van Stockholm heeft een verbod uitgevaax'digd. Op de foto's knuffelt Ljungberg ongege neerd met het Russische model Natalia Vodianova. Bei den dragen niet meer dan een slip. De billboards zijn 360 vierkante meter groot. De Zweedse vex-tegenwoording van Calvin Klein heeft verontwaardigd gex-eageerd op het verbod. De plakkaten zijn in andex-e steden, zoals Lon den, Milaan en Rome wel opgehangen en geven daar geen aanstoot. ANP/DPA PARIJS - Ronaldinho heeft Davicl Beckham afgelost als best betaalde voetballer. Dat meldt het Fx'anse weekblad France Football. Volgens de becijfei'ingen van het blad verdient de Braziliaanse superster van Bax*celona dit jaar 23 miljoen eux-o, waai'van 14 miljoen aan reclameinkom sten. Het totale bedrag is drie keer zoveel als vorig jaar. Beckham zakte naar de tweede plaats op de lijst met een bedrag van 18 miljoen euro. Vorig jaar wei'd zijn inkomen nog geraamd op 25 miljoen. De Braziliaan Ronaldo is de nummer diïe met 17,4 miljoen gevolgd door de Engelse aanvaller Wayne Rooney (16,1) en de Italiaan Christian Viex-i (16). Bij de coaches staat Jose Mourinho van Chel sea bovenaan met 10,9 miljoen euro. ANP/DPA DEN HAAG - Zinedine Zidane stopt na het WK in Duits land met voetballen. De 33-jax-ige ster van Real Madi'id zal dat volgens de Spaanse sportkrant AS vandaag be kend maken. De Fransman zelf zegt alleen dat hij iets gaat zeggen over zijn sportieve toekomst, maar hou zou de leiding van Real al op de hoogte hebben gesteld van het einde van zijn loopbaan. GPD HELMOND - Wielrenner Kenny van Hummel heeft aan een valpartij in de Ronde van Nedersaksen twee gebroken ruggen wervels overgehouden. Dat is na ondex-zoek in het ziekenhuis van Helmond aan het licht gekomen. Ook brak de 23-jarige renner van Skil-Shimano een rib en hield hij een klaplong over aan de val. De artsen hebben Van Hum mel drie weken absolute rust voorgeschreven. ANP MADRID - De Spaanse wielerbond heeft de coureur Ai- tor Gonzalez vrijgesproken van doping. Hij was betrapt op anabole steroïden tijdens de Ronde van Spanje in sep tember 2005. Gonzalez voerde met succes verdediging te gen de dopingtest. Hij had energietabletten gebruikt die waren vervuild met anabolica en overlegde bewijzen dat de supplementen verontreinigd waren. De bond erkende het bewijs. De winnaar van de Ronde van Spaxxje in 2002 reed sinds hij positief werd bevonden geen enkele wedstrijd meer en heeft ook geen ploeg meer. Gonzalez wil nu met Euskaltel onderhandelen over een contract. ANP dx-uk te zetten, maar winnen deed hij nooit Op papier zijn cle Chinezen onverslaanbaar. Ze kunnen in Bx-emen beschikken over de nummers 1, 3, 4, 8 en 18 van cle wereldx-anglijst. Ter ver gelijking: Nederland kwam met de nummers 33, 48, 294 en 344 aan de start. De voorbex-eiding op het duel met Nederland werd niet al te sex'ieus genomen. Twee uur voor de stax-t bivakkeerde de ploeg nog in een plaatselijke ijs- salon. Daax-na begaf het gezel schap zich wandelend naar de hal. In China zou dat niet kun nen. Daar moet de politie de weg vrijmaken voor de volks helden. Het verschil tussen de Chinese vrouwen en hun concurrenten is nog groter dan bij cle man nen. Ze zijn sinds het WK van 1991 ongeslagen en zijn met de nummers 1, 2, 3, 5 en 6 naar Duitsland afgereisd. Na de nedex-lagen tegen Dene marken en China lijkt Neder land kansloos op een plaats bij de laatste acht. Alleen een zege vandaag op Italië kan cle ploeg nog in de race houden. Daai-na volgen nog wedstxijden tegen Roemenië en Zweden. GPD door Koen de Vries BREMEN - De Nederlandse ta feltennissers kregen gisteren op het WK tafeltennis in Bremen een gevoelig lesje. China tikte Danny Heister, Trinko Keen en Barry Wijers in een klein uur van de tafel: 3-0. Zelfs een ga me was het oranje trio niet ge gund. De Chinese coach vond het zelfs niet nodig zijn allersterk ste team op te stellen. Hij ver koos Ma Long (de nummer 18 van de wereld) boven Ma Lin (4). „Nederland heeft een laag niveau. Dit was een mooie gele genheid andere spelex's de bal te laten voelen. Het was meer een training", meldde Liu Guo- liang de massale Chinese pers. Even verderop vertelde de Ne derlandse speler/coach hoe je het 'gele gevaar' zou moeten be strijden. „Als je een kansje wilt hebben, moet je in elk geval de eerste game winnen. Anders wordt het wel heel lastig." Dat bleek. Alle dx-ie Nederlanders hielden tot 8-8 gelijke tred, ver loren de eerste game en werden vervolgens behoorlijk wegge- mept. „Je moet ze meteen na de service onder druk zetten", voegde Tx'inko Keen daaraan toe. „Anders zijn ze supex-ieur." In het verleden lukte het hem soms een topchinees onder DEN HAAG - Het Nederlands elftal wordt tijdens het wereld kampioenschap voetbal van ko mende zomer in Duitsland bij el ke wedstrijd gesteund door een afvaardiging van de koninklijke familie. Dat werd gisteren duidelijk bij een WK-bij eenkomst op de Duit se ambassade in Den Haag. Bij Nederlands dex-de wedstrijd, op 21 juni in Frankfurt tegen Ar gentinië, is Willem-Alexander samen met prinses Maxima aan wezig. Pxins Flox-is bezoekt de eerste wedstx-ijd tegen Servië en Montenegro. Prins Pietex-Chx'is- tiaan is 'aanwezig bij het duel met Ivoorkust. ANP BREMEN - Het Nederlandse vrouwentafeltennisteam heeft de eerste overwinning op het WK kunnen begroeten. De ploeg van bondscoach Pieke Franssen versloeg Australië met 3-1. Eer der op de dag verloor Oranje met 3-1 van Oostenrijk. Het was voor het vrouwenteam een Chinees dagje. Oostenrijk en Australië hadden twee Chine zen in het team. Nederland kon er met Li Jiao één tegenover zet ten. Tegen Oostenrijk won de in woonster van Heerhugowaax-d van Li Qiangbing en verloor ze van Liu Jia. Elena Tinxina en Linda Creemers kwamen niet tot winst. Tegen Australië vex'sloeg Li Jiao beide landgenoten, van wie ex- een naar de naam Miao Miao luistex-t. Het derde punt wex-d ge scoord door Linda Creemers. Ne derland heeft nog een kleine kans op de tweede ronde. G DD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39