pelingsdijk weer ter discussie v PZC PZC Je kunt gewoon lekker veel vlees eten SAROUK Wethouder zeker van voetbalmuseum Werkea waar je maar wilt met je Laptop 1 1 jorpsraad Scharendijke: gemeente moet verkeersveiligheid verbeteren mtrm Vannabee sluit (oninginnedag net concert éS ook op vloerverwarming Informatie Borssele komt achteraf Agressie en benzinediefstal bestraft Werkstraf voor geweld om meisje Staatsbosbeheer maakt zich op voor nieuw seizoen woensdag 26 april 2006 ior Piet Kleemans CHARENDIJKE - De dorps- iad Scharendijke blijft aan- icht vragen voor de verkeers- ivciligheid op de Delingsdijk. dorpsraad pleit in een brief ui de gemeente Schouwen-Dui- iland en de provincie Zeeland ior de aanleg van rotondes en tl laten uitvoeren van een on- rzoek. Handhaving van de hui- ge situatie acht de dorpsraad verantwoord. p de Delingsdijk is het, stelt dorpsraad, te vaak raak. En jn s het misgaat, gaat het erg is. Vorige maand kwam een de :aalfjarig meisje bij een ver- ersongeluk op de kruising an in Delingsdijk en Elkerzeese- eg om het leven en vorig jaar zich eveneens een dodelijk jgeluk voor. „Ook toen heb- wij gevraagd rotondes te aken op de kruisingen van de ilingsdijk. De Delingsdijk is idelijk een weg waar polder- (Advertentie) PERZISCHE TAPIJTEN SINDS 1975 Wij zijn nog steeds uw beste adviseur op het gebied van handgeknoopte tapijten Zowel modern als klassiek (lij tonen u graag onze boeiende collectie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (01.13)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl blindheid op kan treden, het geen blijkt uit de (vele) dodelij ke ongelukken die er plaatsvin den." De dorpsraad is ervan over tuigd dat met de aanleg van ro tondes de veiligheid van de weg gebruikers veel beter gewaar borgd zal zijn dan nu het geval is. „De snelheid van het gemoto riseerd verkeer zal zeker door de aanleg van rotondes ter plaatse gematigd worden. Een fout van kwetsbare verkeers deelnemers als fietsende school kinderen is niet direct fataal, teiwijl dat nu eigenlijk onver mijdelijk is", aldus de dorps raad. Dodelijk ongeluk In zijn brief vraagt de dorps raad wegbeheerder de provin cie Zeeland een onderzoek naar de verkeersveiligheid op de De lingsdijk te laten verrichten. Daarbij dient in de visie van de dorpsraad vooral gekeken wor den hoe het komt dat kans zo groot is dat op de Delingsdijk - en meer in het bijzonder de krui singen ervan met polderwegen - een dodelijk ongeluk gebeurt. Voor de dorpsraad staat als een paal boven water dat er iets moet gebeuren om de Delings dijk verkeersveiliger te maken. „Wij menen dat het onverant woord is als provinciaal be stuur de situatie nog langer te laten zoals die nu is." De De lingsdijk staat volgens hoofd van de afdeling Bouw en Reno vatie van de provincie R. ten Broeke niet te boek als zeer ge vaarlijk. „Het is geen black spot en er zijn op dit moment ook geen plannen om kruisingen daar aan te passen." Kostbaar Technisch gezien is de aanleg van rotondes op kruisingen van de Delingsdijk zeer wel moge lijk. „Maar eenvoudig is het niet en het is ook bijzonder kost baar." Mits goed aangelegd is een verhoogd kruisingsvlak een redelijk alternatief volgens Ten Broeke. Hij voegt daar meteen aan toe dat de provincie de brief van de dorpsraad zeker serieus neemt. Een onderzoek zoals de dorps raad vraagt sluit Ten Broeke niet op voorhand uit. Het Schou- wen-Duivelandse college van burgemeester en wethouders moet zich nog over de brief van de dorpsraad buigen. ligitale telefonie.. DOE MEE, naar wel via de eerste, oordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com URGH-HAAMSTEDE - De ckband Wannabee geeft iterdagavond vanaf half tien n optreden in de tent op de tatrixweide in Burgh-Haam- ede. it concert geldt als afsluiting in het feestprogramma voor oninginnedag in Burgh-Haam- ede. oorafgaand aan het optreden sn Wannabee op de Beatrixwei- wordt er een lampionoptocht oor het dorp gehouden. Deze muzikaal begeleid worden r harmonie De Witte van aemstede. eze stoet vertrekt om 21.00 ar vanaf zorgcentrum Duin- ord. Veel vlees, maar ook veel zaken 'eromheen', zoals brood, blijven en kaas op de Barbecue by the Sea-beurs op Waterland Neeltje Jans. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman NEELTJE JANS - Saté en shaslicks zul len nooit uit het assortiment verdwij nen. Maar dat barbecuen anno 2006 veel meer is dan iets te zwart gegrilde kippenpootjes, is voor A. Govaers glas helder. De 'vlees- en verswarenman' uit Middelburg ziet de ultieme zomermaal- tijd steeds meer culinaire trekjes krij gen. Daarbij zijn mediterrane invloeden onbetwist de trend. Ko Kallewaard van het gelijknamige ca teringbedrijf (annex supermarkt) uit Co- lijnsplaat staat met zijn collega's over een rij barbecues gebogen. Tijdens de gisteren op Waterland Neeltje Jans ge houden voorjaarsbeurs Barbecue by the Sea staat hij veertienhonderd, mis schien wel vijftienhonderd stuks vlees weg te bakken. Daar maak je hem niet ongelukkig mee. „Als iedereen zo veel vlees at als ik, dan was menig slager daar goed mee." Om in één adem door enthousiast de op de kooltjes liggende noviteiten aan te wij zen: „Zalmburger, katenspies, vleeslol ly. En o ja, heb je die sabrosaspies ge zien? Dat is met olijven en zo." Barbecue by the Sea is een initiatief van Lédo Verswaren en AG Vleeswaren uit Middelburg. Na in oktober een eer- stè groot succes te hebben geboekt met een eindejaarsbeurs (waarbij de gour met het middelpunt vormde), zette di recteur Govaers zijn tanden in een beurs gericht op het zomerse buitenle ven. Veertig binnen- en buitenlandse fa brikanten presenteren hun producten aan slageiijen, supermarkten, horeca-, vis-, kaas-, poelier- en groentespeciaal zaken in Zuid-West Nederland. Van een nieuwe vinding als de Q-bag - waar in eten in oven of op de barbecue bereid kan worden - („Mosselen in wijn bij voorbeeld, leuk voor hier") tot Spaanse Valderrama olijfolie („Proef de ruccola, dan de ligusterhaag en het vleugje to maat"), Beemster vlaskaas („Op de ra clette") en Toscaanse Bobolibroden („Kun je zo op de barbecue leggen"). Mediterraan Het aanbod is groot en divers, zo blijkt na een rondgang langs de kramen. „Het gaat steeds meer om de dingen om het barbecuen heen. Dat is de toegevoegde waarde", constateert Govaers - die al dertig jaar in het voedsel vak zit. Daar bij zijn mediterrane smaken niet meer weg te denken, wijst hij op de bonte ver zameling gevulde olijven, pompoentjes en pepertjes die in één van de stands ligt uitgestald. De tijd dat consumenten een snelle ren richting toilet vreesden na het nuttigen van een olijf is defini tief voorbij. Maar dat is het barbecuen zeker niet, zegt de Middelburger stellig. Vandaar zijn nieuwste invulling van de commer ciële beurs, die wat Govaers betreft jaar- Hjks een andere invulling zal.krijgen. Kallewaard - die écht niet elk sateetje helemaal opeet, maar hier en daar toch wel even op gaarheid moet proeven - herkent zich helemaal in die uitspraak. „Het is terug naar vroeger. Bourgon disch. Je kunt gewoon lekker veel vlees eten. Anders bakt de vrouw toch maar één slavink. Met barbecuen kun je al tijd lekker door." (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De handteke ningen voor de komst van het voetbalmuseum naar Middel burg worden morgen gezet. De twijfel in het provinciebestuur over een bijdrage van een half miljoen euro zal geen roet meer in het eten gooien, verwacht wet houder H. Kool-Blokland. Alle betrokkenen komen donder dag naar het stadskantoor van Middelburg om de intentiever klaring te ondertekenen: wet houder Kool-Blokland namens de gemeente, de bedenkers van het voetbalmuseum (M. Verkam man uit Kats en zijn colle ga-sportjournalisten H. Borst, J. Derksen en J. de Groot), A. Schouten van de Stichting Voetbal Totaal en projectont wikkelaar P. Palm die het ZEP-complex gaat bouwen waarin het voetbalmuseum komt. Intussen is in Provinciale Staten kritiek gerezen op de bijdrage van een half miljoen euro die ge deputeerde M. Ie Roy heeft toe gezegd voor zowel het voetbal museum als het vrijetijdspark dat eromheen wordt gebouwd. De ChristenUnie is bijvoorbeeld faliekant tegen, de WD is onom wonden voor, andere partijen twijfelen en/of zijn verdeeld. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Geel (CDA, Milieu) is bereid na ondertekening van het convenant over het lan ger openhouden van de kerncentrale in Borssele en na af ronding van eventuele juridische acties de Tweede Kamer feiten te verstrekken die tot dusver vertrouwelijk zijn ge bleven. Daarmee komt het kabinet een klein beetje tege moet aan de wil van de Kamer, die gisteren in een motie vroeg om inzage in de vertrouwelijke informatie. De Ka mer wilde vóór het debat over het openhouden van Borsse le tot 2033 de informatie inzien op basis waarvan Van Geel denkt dat bij eerder sluiten van de kerncentrale de Staat een enorme schadeclaim aan de broek krijgt. Voor af krijgt de Kamer niets. Persoonlijke beleidsopvattingen wil het kabinet helemaal niet openbaar maken, aldus Van Geel in een brief die gisteren aan de Kamer is gestuurd. De andere informatie blijft vertrouwelijk in verband met mogelijke juridische procedures die het Rijk nog moet voe ren. Zijn die van de baan, dan wordt die informatie wel aan de Kamer verstrekt. Moi'gen debatteert cle Kamer over de sluitingsdatum van de kerncentrale. MIDDELBURG - Officier van justitie D. Greive tilde gis teren zwaar aan de verkeersagressie en de vermogensde licten waarvoor een 22-jarige Middelburger zich moest verantwoorden. De officier eiste 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. In zijn eis nam hij ook nog de verduistering van kentekenplaten mee. De Middelburgse politierechter A. Janssens-van Kampen was milder gestemd. Zij veroordeelde de ver dachte tot 240 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaar delijk. Aan het slachtoffer van het verkeersgeweld moet hij 716 euro schadevergoeding betalen. De man ging bij de diefstal van benzine geraffineerd te werk. Hij schroef de de gestolen kentekenplaten op zijn auto en tankte vo rig jaar in oktober bij pompstations in Grijpskerke en Ar- nemuiden benzine zonder te betalen. Daarna wisselde hij de kentekenplaten weer om. Het verkeersincident vond op 9 november in Aagtekerke plaats. Aanleiding was een verkeerssituatie waarbij beide partijen voorrang claim den. Er ontstond ruzie, waarna de verdachte naar de ande re weggebruiker uithaalde. Het slachtoffer liep een ge scheurde wenkbrauw en een breuk in de linkeroogkas op. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburger is gisteren wegens geweldpleging door de Middelburgse politierech ter A. Janssens-van Kampen veroordeeld tot tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Het slachtof fer zocht vorig jaar 26 oktober met zijn vriendin de Mid delburger op bij het voetveer in Vlissingen. De verdachte vertelde gisteren dat de andere man met zijn auto had ge probeerd om hem aan te rijden. „Ik moest opzij sprin gen." Hij had gereageerd met een trap tegen de ruit van de auto, waarna hij een vuistslag uitdeelde in het gezicht van de bestuurder. Het slachtoffer zag het anders: „Hij was opgefokt en sloeg met zijn vuist door de ruit tegen mijn hoofd." Het geweld speelde zich af tegen de achter grond van een langdurig conflict over een meisje. Volgens officier van justitie D. Greive was de reactie impulsief en agressief. De officier eiste twee maanden cel. Strafpleit- ster C. Koole was het ermee eens dat haar cliënt anders had moeten reageren. „Maar het slachtoffer heeft het uit gelokt." Zij bepleitte een werkstraf. Kool-Blokland toont begrip voor de wens van Provinciale Staten 'om te weten wat erachter zit'. Toch vindt zij het 'jammer dat er zo'n open discussie is'. „Provinciale Staten mogen blij zijn dat zo'n toeristisch-recreatieve ontwik keling van de eerste orde naar Zeeland wil komen. Ik denk dat men de uitleg nu al kan horen, maar als er nadere toelichting nodig is, kan dat natuurlijk." door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE Staatsbosbeheer maakt zich op voor een nieuw excursieseizoen. Belangstellenden kunnen mee op speurtocht naar reeën en damherten en mogen de orchi deeën bij het Dijkwater bewon deren. Maandag 1 mei neemt Staatsbos beheer bezoekers mee voor een wandeling in de Boswachterij Westerschouwen. De tocht gaat over smalle zandpaadjes waar bijna niemand komt en langs ste kelig struikgewas. Stevige kle ding en een verrekijker zijn ge wenst. De gids vertelt onder meer over het beheer van het ge bied. De twee uur durende rond leiding begint om 13.30 uur bij de excursieschuur van Staats bosbeheer bij de hoofdingang van de Boswachterij. Dinsdag 2 mei verzorgt Staats bosbeheer een damhertexcursie en woensdag 3 mei wordt ge speurd naar reeën. Beide excur sies beginnen om 20.00 uur en deelnemers wordt geadviseerd stevig schoeisel, onopvallende kleding en een verrekijker mee te nemen. Wie mee wil, moet dat vooraf melden bij de VW Schouwen-Duiveland. Om ver storing te voorkomen kan er maar een beperkte groep mee. Damherten zijn nog redelijk makkelijk te benaderen, maar reeën zijn erg schuw. Donderdagen 4,11 en 25 mei en zaterdagen 6 en 20 mei verzorgt Staatsbosbeheer excursies in na tuurgebied het Dijkwater tus sen Sirjansland en Dreischor, waar bloeiende orchideeën be wonderd kunnen worden. Het Dijkwater is een gebied dat in 1954 afgesloten werd van de Grevelingen. Daarvoor was het een laatste stukje getijdegebied van de voormalige Gouwe, die heel lang geleden de scheiding vormde tussen Schouwen en Duiveland. De excursies beginnen don derdag om 19.00 en zaterdag om 13.30 uur. Vertrek vanaf de Knotwilgendreef langs de Weg door Dijkwater. Aanmel den via VW Schouwen-Duive land. (Advertentie) Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zienkzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl (Advertentie) Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf €34,95 per maand* Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden mobiel internet kaart fc? kpn stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37