Tholen toont haar sociale gezicht EÖI PZC Je kunt gewoon lekker veel vlees eten Goes gaat reden vertrek bedrijven na Werken waar je maar wi.lt met je Laptop SAR0UK itdymince Coalitie wil meer in mensen investeren agenda Rechtbank wijst plukzevordering veehouder af ,11 Werkstraf voor uitgaansgeweld Bedrijfsauto gestolen Agressie en benzinediefstal bestraft Cel voor uitkeringsfraude Vlissinger steekt man neer in café ook op vloerverwarming door Frank Balkenende SINT-MAARTENSDIJK - Bu renhulp aanmoedigen, zorg voor jeugd, minima en ouderen, nieu we scholen (Markiezaatcollege), betere voorzieningen en be lastingen die nauwelijks stijgen. De nieuwe Thoolse coalitie van PvdA, SGP, VVD en CDA toont in het program voor de ko mende vier jaar haar sociale ge zicht. De coalitiepartijen trekken on der het motto 'Werk in Uitvoe- 5 ring' de lijn van de afgelopen u vier jaar door, maar leggen een steviger accent op welzijn, socia- j le zaken en betere dienstverle ning aan burgers en bedrijven, t aangevuld met lokale speerpun ten zoals bijvoorbeeld de renova- tie van gemeenschapscentrum De Haestinge in Sint-Maartens- dijk, een woonzorgcentrum in Scherpenisse, een nieuwe brand weerkazerne in Tholen en ac- commodaties voor muziekvereni- gingen. Het programma bevat een be- r- hoorhjk aantal nieuwe wensen, waarbij de coalitie zo realistisch e is geweest daar ook direct de concrete kosten bij te noemen, i, Bovendien rekent de coalitie zich niet rijk met onzekere, toe komstige inkomsten. Dat voor komt luchtfietserij. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ID vvww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bij elkaar leiden die verlangens wel tot een begrotingstekort van bijna zes ton in 2007 tot dik 1,3 miljoen euro in 2010. Demissio nair wethouder K. Heijboer (SGP), die donderdag wordt her benoemd, gaf gisteren aan dat ook op Tholen de bomen niet de hemel ingroeien. „Bij de jaarlijk se kadernota zullen dus keuzes moeten worden gemaakt en zal geld moeten worden gevonden om nieuwe beleidswensen te fi nancieren." Duidelijk is wel dat de coalitie meer wil investeren in mensen. Zo komt er een proef met zoge heten 'local boards' in Sint- Maartensdijk. Doel is burgers te door Frank Balkenende GOES - De Goese wethouder S. van 't Westeinde (WD, econo mie) wil nagaan waarom de ge meente slecht scoort in een on derzoekje van de Kamer van Koophandel naar het aantal ge komen en vertrokken bedrijven in 2005. Vorig jaar vestigden zich zeven tien nieuwe bedrijven in Goes, maar er vertrok eenzelfde aan tal. Middelburg (+19) en Schou- wen-Duiveland (+16) deden het stukken beter. Dat is opmerke lijk gezien de grote belangstel ling voor de Goese bedrijventer- inspireren om mensen in hun buurt een handje te helpen. Niet alleen profiteren individuën van deze burenhulp, ook de sociale samenhang in een wijk wordt zo sterker. Op de agenda staan verder de in voering van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO), waarin de gemeente de regie krijgt over en de verantwoorde- lijldieid voor de huishoudelijke zorg: zorg die nodig is om mensen langer zelfstandig te laten wonen. Er komt tevens een onderzoek naar de toekomst van de zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk, waarbij volgens kandidaat-wethouder reinen en het forse aantal kanto ren dat er momenteel nieuw wordt gebouwd. De PvdA is geschrokken van de cijfers van de handelskamer. Fractievoorzitter H. Hooger- land heeft het college van burge meester en wethouders om tekst en uitleg gevraagd. Wethouder Van 't Westeinde heeft geen verklaring paraat. „Je moet eerst weten welke be drijven het zijn die zijn vertrok ken. Als ze verhuizen, sturen ze ons meestal geen bericht." Ze wil niettemin uitzoeken welke bedrijven zijn verkast en om welke reden. „Dat laatste is van belang, want dan wordt ook dui- C. van Dis (CDA) goed geluis terd zal worden naar de wensen van de Tholenaren. Tevens wil de coalitie geld uit trekken voor jeugdzorg en -be leid, sportbeleid, cultuur en be leid tegen huiselijk geweld. Oog is er ook voor de (problemati sche) accommodaties van mu ziekverenigingen in Sint-Maar tensdijk, Tholen en Oud-Vosse- meer, voorzieningen voor jonge ren zoals jeugdhonken en wordt bekeken of schaatsbanen in Tho len en Sint-Annaland haalbaar zijn. De coalitie is van plan om het subsidiebeleid te herzien, waarbij voortaan de subsidies zullen meegroeien met het jaar- delijk of we daar als gemeente nog invloed op hadden kunnen uitoefenen of niet. Zo ja, dan moeten we wellicht het beleid aanpassen." Grote jongens De wethouder kan ook geen slag slaan naar de balans in het aan tal arbeidsplaatsen van de geko men en vertrokken bedrijven. Ze weet alleen dat onder de ze ventien vex-trekkers twee grote jongens zaten: houthandel Van Riessen (samengevoegd met de vestiging in Middelburg) en de NV Westerscheldetunnel (ver huisd naar het Tolplein bij de tunnel). lijkse inflatiecijfer, zodat vereni gingen en organisatie niet inte ren. Scholen Een dure ingreep wordt nieuw bouw van het Markiezaatcolle ge: tien miljoen euro. Een ander doel is een onderzoek naar de huisvesting van alle Thoolse scholen (45.000 euro). Daar naast wordt de verzelfstandi ging van het openbaar onder wijs geraamd op 1,4 miljoen eu- ro. De coalitie houdt rekening met de bouw van een nieuwe brand weerkazerne in Tholen-stad (2009, half miljoen euro), die zal Van 't Westeinde zweet niet in eens peentjes van de KvK-cij- fers. Vorig jaar verkocht Goes relatief weinig bedrijfsgrond. Dit jaar zijn al twee bouwkavels op de Poel II verkocht en is zes hectare in optie. Gewoonlijk slijt de gemeente zo'n anderhal ve hectare bedrijfsgi*ond per jaar. Ook de uitgifte en reserveringen van grond in Stationspark, het kantorengebied van Goes, loopt plotseling als een tierelier, waar door in Stationspark geen kavel meer te krijgen is. Door de forse groei van de bedrijvigheid en zakelijke dienstverlening is Goes inmid- (Advertentie) moeten wijken voor de voltooi ing van bedrijventerrein Noord. Daarnaast staat restauratie van de molen in Scherpenisse op de rol. De vier partijen streven naar een evenwichtige ontwikkeling van economie, woningbouw en recreatie en toerisme. Volgens demissionair wethouder F. Goos- sen (WD), die donderdag even eens wordt herbenoemd, zit er economisch muziek in de ha vens van Sint-Annaland, Stave- nisse en Tholen-stad. Plan is de recreatie daar op te peppen. Op dit en andere punten krijgt de SGP de ruimte om een min derheidsstandpunt in te nemen. dels opgestoomd naar de tweede plek in de top-100 van zaken- steden. Een lijst die is gebaseerd op de gemiddelde score van ondernemingen op het gebied van winst, winstgroei, fi nanciële soliditeit, betalingsge- drag en het aantal nieuwe be drijven. Ook als het gaat om het aantal banen per honderd inwoners to rent Goes boven de andere Zeeuwse gemeenten uit: 67. Al leen Terneuzen (51) en Middel burg (48) kunnen enigszins in het spoor blijven. Goes is dan ook goed voor veex*tien procent van de Zeeuwse wei'kgelegen- heid. STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; De Koperen Tuin, 19.30 uur: Lezing door Piet Verwijmeren; Grote of Maria Magdalenakerk, 20.00 uur: Winteravondlezing en orgelspel door Kees van Eersel; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koersbal (gymzaal); KORTGEINIE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Gymnastiekzaal Nieu landestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe gen voor senioren Gymnastiekvereni ging Sparta; KRUININGEIM - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koers bal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna tionaal dansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com MIDDELBURG - De meervoudi ge economische strafkamer in Middelburg heeft de oixtne- mingsvordering van zes ton te gen een 39-jarige veehouder uit Sint-Philipsland afgewezen. Het Openbaar Ministerie had in eerste instantie 1,3 miljoen euro geëist, maar later het plukzebe- drag gematigd tot 594.000 euro. De officier vond dat de boer dat bedrag had verdiend met de han del in biowater. Dat had hij eind jaren negentig en begin 2000 tegen een lage kostprijs af genomen. Het biowater werd vermengd met brij voer, als var kensvoer en om aan derden te veikopen. Daai-aan zou volgens het OM goed zijn verdiend. De rechtbank deelde echter de opvatting van de veehouder, dat er in die peiïode extra kosten zijn gemaakt om de kwaliteit van het biowater te waarbor gen. De gemaakte kosten wer den door de rechter wegge- streept tegen de eerder opgeleg de boete waardoor de vordering werd afgewezen. (Advertentie) Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf €34,95 per maand* Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden mobiel internet kaart I woensdag 26 april 2006 Veel vlees, maar ook veel zaken 'eromheen', zoals brood, olijven en kaas op de Barbecue by the Sea-beurs op Waterland Neeltje Jans. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman NEELTJE JANS - Saté en shaslicks zul len nooit uit het assortiment verdwij nen. Maar dat barbecuen anno 2006 veel meer is dan iets te zwart gegrilde kippenpootjes, is voor A. Govaers glas helder. De 'vlees- en verswarenman' uit Middelburg ziet de ultieme zomermaal- tijd steeds meer culinaire trekjes krij gen. Daarbij zijn mediterrane invloeden onbetwist de trend. Ko Kallewaard van het gelijknamige ca teringbedrijf (annex supermarkt) uit Co- lij nsplaat staat met zijn collega's over een rij barbecues gebogen. Tijdens de gisteren op Waterland Neeltje Jans ge houden voorjaarsbeurs Barbecue by the Sea staat hij misschien wel vijftienhon derd stuks vlees weg te bakken. Daar maak je hem niet ongelukkig mee. „Als iedereen zo veel vlees at als ik, dan was menig slager daar goed mee." Om in één adem door enthousiast de op de kooltjes liggende noviteiten aan te wij zen: „Zalmburger, katenspies, vleeslol ly. En o ja, heb je die sabrosa-spies ge zien? Dat is met olijven en zo." Barbecue by the Sea is een initiatief van Lédo Verswaren en AG Vleeswaren uit Middelburg. Na in oktober een eer ste gi'oot succes te hebben geboekt met een eindejaarsbeurs (waarbij de goui*- met het middelpunt vonnde), zette di recteur Govaers zijn tanden in een beurs gericht op het zomerse buitenle ven. Veertig binnen- en buitenlandse fa brikanten presenteren hun producten aan slagerijen, supermai-kten, horeca-, vis-, kaas-, poelier- en gx*oentespeciaal- zaken in Zuid-West Nederland. Van een nieuwe vinding als de Q-bag - waar in eten in oven of op de barbecue bereid kan worden - („Mosselen in wijn bij voorbeeld, leuk voor hier") tot Spaanse Valden*ama olijfolie („Proef de ruccola, dan de ligustei'haag en het vleugje to maat"), Beemster vlaskaas („Op de ra clette") en Toscaanse Bobolibi*oden („Kun je zo op de barbecue leggen"). Mediterraan Het aanbod is groot en divers, zo blijkt na een rondgang langs de kramen. „Het gaat steeds meer om de dingen om het barbecuen heen. Dat is cle toegevoegde waarde", constateert Govaers. Daarbij zijn mediterrane smaken niet meer weg te denken, wijst hij op de bonte verza meling gevulde olijven, pompoentjes en pepertjes die in één van de stands ligt uitgestald. De tijd dat consumenten een snelle ren lichting toilet vreesden na het nuttigen van een olijf is voorbij. Maar dat is het barbecuen zeker niet, zegt de Middelburger stellig. Vandaar zijn nieuwste invulling van de commer ciële beurs, die wat Govaers betreft jaar lijks een andere invulling zal krijgen. Kallewaard - die écht niet elk sateetje helemaal opeet, maar wel even op gaar heid moet proeven - herkent zich hele maal in die uitspraak. „Het is terug naar vroeger. Bourgondisch. Je kunt ge woon lekker veel vlees eten. Anders bakt de vrouw maar één slavink. Met barbecuen kun je altijd lekker door." MIDDELBURG - Een 29-jarige Goesenaar is gisteren in Middelburg voor uitgaansgeweld conform de eis veroor deeld tot dertig uur wex*kstraf en twee weken voorwaai*de- lijke gevangenisstraf. Aan een vrouw moet hij tweehon derd eiu'o smartengeld betalen. De man bemoeide zich vo rig jaar 18 september op de Vlasmarkt in Goes met een woordenwisseling tussen drie onbekenden. Toen de ruzie was gesust, sprong plotseling cle Goesenaar ei*tussen, waarna hij klappen gaf aan een vrouw en twee mannen. De verdachte was al twee maal veroordeeld voor geweld. KRUININGEN - In Kruiningen is tussen maandagavond zeven uur en gisterochtend negen uur een bedrijfsauto ge stolen. De auto stond aan de Hogenakkei*weg. Het beti*eft een donkei*blauwe Citroen Evasion. voorzien van het ken teken 89-VN-JX. MIDDELBURG - Officier van justitie D. Greive tilde gis teren zwaar aan de verkeersagressie en de vermogensde licten waai*voor een 22-jarige Middelburger zich moest verantwoorden. De officier eiste 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. In zijn eis nam hij ook nog de verduistering van kentekenplaten mee. De Middelburgse politierechter A. Janssens-van Kampen was milder gestemd. Zij vei*ooi*deelde de ver dachte tot 240 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaai*- delijk. Aan het slachtoffer van het verkeersgeweld moet hij 716 euro schadevei-goeding betalen. De man ging bij de diefstal van benzine geraffineerd te wei*k. Zo schroef de hij de gestolen kentekenplaten op zijn auto en tankte vorig jaai* in oktober bij pompstations in Gi-ijpskerke en Arnemuiden benzine zonder te betalen. Daarna wisselde hij de kentekenplaten weer om. Het verkeersincident vond op 9 november in Aagtekei*ke plaats. Aanleiding was een vei*keerssituatie, waarbij beide automobilisten voorrang claimden. Er ontstond een fikse ruzie, waarna de verdachte de andere weggebi*uiker stompte. Het slacht offer liep een gescheurde wenkbrauw en een breuk in het linkeroogkas op. De Middelburger is kortgeleden ver huisd naar Texel, waar hij werk heeft gevonden. MIDDELBURG - Een 44-jarige Vlissinger is gisteren voor uitkeringsfraude conform de eis veroordeeld tot vijf weken cel. De man genoot naast een bijstandsuitkering een ww-uitkei'ing. De Vlissinger had tussen oktober 2003 en 1 juli 2004 verzuimd dat aan de gemeente te melden. Daardoor was er negenduizend euro te veel uitgekeerd. VLISSINGEN - In een café aan de Walstraat in Vlissin- gen heeft maandagavond even na 22.00 uur een steekpar tij plaatsgevonden. Na een wooi'denwisseling stak een 33-jarige Vlissinger een 37-jarige Brit met een scherp voorwerp in zijn been. De wond bleek mee te vallen, maar toch moest die in het ziekenhuis woi'den gehecht. De da der heeft zich vrijwillig op het politiebureau aangegeven. Daar zit hij nog steeds vast voor nader onderzoek. (Advertentie) PERZISCHE TAPIJTEN SINDS 1975 I Wij zijn nog steeds uw beste adviseur op het gebied van handgeknoopte tapijten Zowel modern als klassiek Wij tonen u graag onze boeiende collectie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsemveg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31