Zorgstelsel nog gebrekkig Inspectie op elk Zeeuws vliegveld ÜP- PZC }|fc Ontslagen Nedcar voorlopig van de baan Massa mensen betaalt nog steeds dubbele premies oofdredacteur 'ZC benoemd letsster (55) erongelukt in as van Gent iavo-chef schat at bij missie fghanistan loden vallen Dode en gewonden bij instorten Deens viaduct Gezond mooi f Vergeldingsacties leger Sri Lanka Barcelona van Rijkaard favoriet Ondernemer PZC Schatten van het Zeeuws Museum ES - Peter Jansen (47) treedt «dio juni aan als nieuwe hoofd acteur van de Provinciale luwse Courant. Hij is de op- ger van Andreas Oosthoek, op 1 juli met pensioen gaat. isen, die woont in Assen, irkt nu als chef redactie van Dagblad van het Noorden, aarvoor was hij adjunct-hoofd- lacteur van de Drentse Cou nt/Groninger Dagblad, die in 02 opging in het Dagblad van Noorden. Eerder werkte hij verslaggever bij het Utrechts ieuwsblad en de Tielse Cou- mt en op de centrale redactie de Apeldoornse Courant en >r ook de combinatie daarvan het Deventer Dagblad en de ïhemse Courant, ïsen werd gisteren benoemd een positief advies van de re- {ctieraad. De raad kwam tot oordeel vanwege Jansens idelijke visie op de regionale it als nieuwsbrenger en zijn ie ervaring in het leidingge- Hij gaat zich onder meer in- oisief bezighouden met de om- takeling van de PZC op het tere tabloidformaat die be- 007 een feit moet zijn. igina 13 regionale krant onmisbaar S VAN GENT - Een 55-jari- vrouw uit Zandstraat is gis- middag in Sas van Gent bij i verkeersongeval om het le- n gekomen. Ij de kruising van de Westkade It de Oostdam kwam de ouw met haar fiets onder een pitwagen met oplegger te- Éht. De vrouw was op slag bod. Volgens de politie kwam Ie vrachtwagen, bestuurd door in 39-jarige inwoner van de ge- eente Terneuzen, uit de rich- van België. Bij het optrek- en voor de kruising zouden de ètsster en de vrachtwagen el- aar geraakt hebben. Daardoor de vrouw gevallen zijn en ider de vrachtwagen zijn te- echtgekomen. «gina 9 aantal doden in verkeer toegenomen in Zeeland IRUSSEL - De missie van de lederlandse militairen in het uiden van Afghanistan wordt ongelooflijk moeilijk en gevaar- jk'. Het is bijna niet uit te slui- tu dat er doden zullen vallen. Die waarschuwing komt van Na- i-secretaris-generaal Jaap de loop Scheffer, aan de voora- van een tweedaagse bijeen- »mst van het bondgenootschap Sofia. „We kunnen ons niet emitteren om te falen, maar et zal heel, heel zwaar worden soms aan de publieke opinie öeilijk uit te leggen zijn", al ls de Navo-chef 16 ministers van Buitenland- o Zaken van de Navo-lidstaten tmoeten elkaar morgen en ermorgen in de Bulgaarse ofdstad, onder meer om te aten over de missie in het ge- arlijke zuiden van Afghanis- n. Het kabinet-Balkenende be- oot vorige week om meer mili- pen naar de provincie Uruz- an te sturen dan gepland, om it de situatie daar dreigender [gevaarlijker wordt. In totaal 8aan nu zo'n vijftienhonderd Ne- 'landers er een zogenoemd •vinciaal reconstructieteam' Imannen, dat moet helpen bij |bwederopbouw. GPD van onze redactie binnenland DEN HAAG - Ondanks de beloften van zorgverzeke raars dat problemen bij het opzeggen van een verzeke ring zo snel mogelijk zou den worden opgelost, beta len veel mensen nog steeds dubbele premies. Mensen die uit ergernis de automati sche incasso hebben stopge zet, kregen zelfs een deur waarder aan de deur. Dat blijkt uit een inventarisatie van de klachten die patiëntenor ganisatie NPCF kreeg sinds de invoering van het nieuwe zorg stelsel. Sinds de nieuwe zorgver zekering 1 januari inging, ont ving de NPCF een kleine twee duizend klachten. „Het meren deel van de klachten komt van mensen van wie de opzegging niet geaccepteerd werd door de oude verzekeraar", aldus Anita Direcks van de NPCF. „Velen kwamen daardoor in de problemen, want zowel de pre mies van de oude als van de nieuwe verzekering werden afge schreven. Nog steeds gaat het om honderden mensen bij wie dat niet is opgelost." De verzeke raars wijten de problemen aan het onverwacht grote aantal mensen dat in de eerste drie maanden van dit jaar overstapte naar een andere maatschappij: zo'n 4 miljoen. In de administra tieve chaos die volgde, raakten veel opzeggingen zoek. Volgens de verzekeraars zijn de ergste problemen voorbij Vol gens de NPCF geldt dat lang niet voor alle gedupeerden. Andere klachten die de organisa tie kreeg, gingen over de moeite die mensen hadden om bij een verzekeraar een offerte aan te vragen, over de slechte bereik baarheid van verzekeraars en over de mensen die ze aan de te lefoon kregen die soms van toe ten noch blazen wisten. „Waar schijnlijk komt dat laatste door dat veel verzekeraars callcen- ters hebben ingehuurd", aldus Direcks. GPD pagina 3 wie maandag onverzekerd is, krijgt boete AALBORG - Bij de Deense stad Aalborg is gisteren een viaduct over een autosnel weg ingestort. Het ongeluk gebeurde tijdens renovatiewerkzaamheden. Er viel ze ker één dodelijk slachtoffer, daarnaast raakten twee mensen zwaargewond. Het is nog niet duidelijk of de slachtoffers werknemers van het betrokken aannemingsbe drijf zijn of automobilisten. Tijdens de werkzaamheden ging het verkeer gewoon door. Mogelijk zijn er meer slachtoffers omdat er onder de puinhopen nog bouwvakkers of auto's kunnen lig gen. Het viaduct ligt vlak bij de ingang van een tunnel onder de Limfjord, die de stad Aalborg in tweeën deelt. Het bezweek toen beton gestort werd in een pijler schacht. foto Henning Bagger/RTR door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Alle Zeeuwse vliegvelden kunnen een bezoek verwachten van de Inspectie van Verkeer en Waterstaat. Die wil naar aanleiding van het tweede dodelijke ongeval met een superlicht vliegtuigje in kor te tijd in Stadskanaal vooral met vliegclubs en piloten spre ken. Volgens een woordvoerder van de Inspectie mogen de controles niet als een motie van wantrou wen worden gezien. „We willen praten over de vluchtvoorberei- WOENSDRECHT - Om zich voor te bereiden op het demon- stratieseizoen trainen de F-16 teams van de Koninklijke Lucht macht de komende anderhalve week boven de Vliegbasis Woensdrecht. De vluchten worden één keer per dag uitgevoerd en duren ongeveer tien minuten. foto Thom van Amsterdam/GPD ding, het vlieggedrag, de tech niek, over alles eigenlijk. Gezien de reeks van incidenten en onge lukken is er aanleiding genoeg met iedereen te gaan praten." Alle vliegvelden in Zeeland, Ar- nemuiden, Haamstede, Axel en IJzendijke, zullen worden be zocht, dus ook die waar geen ul tralight toestellen vliegen. Midden-Zeeland in Arnemuiden heeft eind vorig jaar een veilig heidscertificaat gekregen. Direc teur P. Geysen ziet daarom niet in waarom zijn vliegveld aan een extra controle onderworpen zou moeten worden. „Tenzij de Inspectie niet gelooft in het ei gen certificaat." Dat speelt ech ter geen rol, stelt de woordvoer der van de Inspectie. „Dat certi ficaat zegt niets over de wijze waarop de vliegers opereren. En dat willen wij weten." Veiligheid Geysen pleit er desondanks voor dat alle luchthaventerreinen een veiligheidscertificaat moe ten hebben. De velden in Haam stede, Axel en IJzendijke hoe ven dat nu niet te hebben, Mid den-Zeeland wel. Gelijke monni ken, gelijke kappen, vindt Gey sen. „Ik vind: als het vliegt, moet het worden gecontroleerd. Ongeacht hoe groot of hoe klein het is. Een vliegveld heeft te ma ken met veiligheid en die moet je controleren. Geldt dat voor ons, dan voor hen ook." Ultra light toestellen gaan volgens Geysen steeds meer lijken op kleine sportvliegtuigen. „De technologische ontwikkeling gaat steeds verder, maar de wet- en regelgeving groeit niet mee. Die loopt er zelfs achter aan." Volgens de Sluise wethouder A. Rosendaal (Nieuw West, mi lieu) hoeven de recente ongeluk ken geen gevolgen te hebben voor het luchthaventerrein in IJzendijke. „Ook de ultralight vliegtuigjes zijn aan strenge eisen onderwor pen. De piloten zijn gebreve- teerd, ze hebben een opleiding (Advertentie) Woensdag 3 mei a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Special Reimerswaal Opening Smokkelhoek Regionaal Ondernemers Congres Vandaag bij de 4 i i Nieuw theater oogt weer klassiek Het regeringsleger van Sri Lanka heeft gisteren vergel dingsacties uitgevoerd tegen de rebellen van de Tamil Tij gers in een reactie op een aanslag bij het legerhoofdkwar tier in Colombo eerder in de ochtend. Daarbij kwamen tien mensen om. De opperbevelhebber van het leger, luitenant-generaal Sarath Fonseka, raak te zwaargewond. Het Barcelona van Frank Rijkaard is vanavond de ge doodverfde finalist voor de Champions League. De Spaanse kampioen begint in Camp Nou tegen AC Mi lan met een 1-0-voor- sprong. De winnaar van de tweekamp speelt in de fina le tegen Arsenal, dat gis teren overeind bleef tegen Vil- -0# lareal (0-0). Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 24; Uit: 25, 26 en 27. Nedcar wilde gisteren geen com mentaar geven op het onderhan delingsresultaat. In het akkoord is afgesproken dat ontslagen voorlopig niet aan de orde zijn, in ieder geval niet tot 1 april 2007. Ook komt er een 'task force' van onafhanke lijke deskundigen die gaan on derzoeken of er op korte termijn een vervangend model voor de Smart in Born gebouwd kan worden. Als de task force voor het einde van het jaar geen ver vanging voor de productie van de Smart heeft gevonden, begint op 1 april volgend jaar de ont slagprocedure voor ongeveer duizend werknemers. Door die datum te kiezen, en bijvoor beeld niet 1 januari, vangen de bonden en Nedcar de 'schade' op die ontstaat door de nieuwe WW-wet die oktober ingaat. Vol gens die nieuwe wet zijn de ter mijnen van een WW-uitkering aanzienlijk korter dan op dit mo ment. GPD van onze redactie binnenland BORN - Bij Nedcar vallen geen ontslagen vóór 1 april van vol gend jaar. Bovendien gaat een speciale 'task force' bekijken of er op korte termijn een nieuw model auto in de fabriek ge maakt kan worden. Dat zijn de hoofdpunten van het akkoord dat gisteren tussen de vakbonden en de directie van Nedcar is gesloten. Met het ak koord is de voor morgen aange kondigde staking van de baan. De leden van de twee betrokken vakbonden moeten vanmiddag aangeven of zij kunnen leven met het bereikte resultaat. Deskundigen Volgens bestuurder Ch. van Bok- kum van FNV Bondgenoten is de directie van Nedcar akkoord gegaan met alle eisen die zijn bond en CNV Bedrijvenbond hebben gesteld. De directie van gevolgd, een examen afgelegd. Als aan alle eisen wordt vol daan, en dat is hier het geval, dan is vliegsport niet minder ge vaarlijk dan motorsport, au tosport of wintersport." In het buitengebied van IJzendijke zet iemand nog een veldje op voor ultralichte vliegtuigen, vertelt Rosendaal. „Die man probeert nu alle vergunningen bij elkaar te krijgen. Ook hij voldoet aan alle eisen. Dat de Inspectie hem en het huidige luchthaventer rein een bezoekje brengt, ligt in de lijn der verwachting. Dat is nu alleszins gerechtvaardigd. Maar ik verwacht niet dat die op problemen stuit." (Advertentie) plaats: telefoon Ipostlbankrekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor- aummatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste »es maanden geen proefabonnement gehad Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)* O per kwartaal met automatische incasso (C 59.75)* O per |aar met automatische incasso 229,20)*. mei gratis PilC-paraplu Kijk op www.pzc.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231 231 ol stuur deze bon naar. PZC, afdeling lerersservice Antwoordnummer 713, 44BQ WB Goes 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland mm 'Wm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1