kind Extra dag Vrouwenpolderse Dagen PZC We hebben dit samen gedaan Programma Koninginnedag Geen jeugdzorg in internaat Terneuzen Opening skatepark voorafgaand aan 22e editie Boomvandaal zorgt voor gevaar op Hulster dijk giro 7 800 800 woensdag 26 april 2006 NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Liliane NIERSTICHTING Toch weten ze iets niet van elkaar. Ze kennen elkaar door en door. MIDDELBURG - Ook in Bigge- kerke, Domburg en Grijpskerke wordt zaterdag Koninginnedag gevierd. Het programma ziet er als volgt uit: Biggekerke Zaterdag 29 april 09.15 uur: lawaaioptocht voor kinderen van de basisschool 10.00 uur: aubade op het kerk plein 10.15 uur: vossenjacht voor kin deren van de basisschool, rond om het kerkplein 12.00 uur: prijsuitreiking vossen jacht 14.00 uur: zeskamp op het kerk plein 17.30 uur: touwtrek wedstrijd 's Avonds feestavond in café Juliana Domburg Zaterdag 29 april 10.00 uur: verkleed verzamelen op het oude voetbalveld 10.30 uur: verkiezing mooist ver klede meisje/jongen 11.00 uur: vertrek optocht door het dorp richting Simnia 12.00 uur: lunch voor alle kinde ren in de tent 13.00 Oudhollandse spelen voor kinderen tot twaalf jaar met on der meer kleefbal gooien, ri werpen en ballon pompen n| 15.00 uur: playbackshow tol ven jaar 16.00 uur: Oudhollandse i kamp voor teams vanaf, zest I jaar 18.00 uur: playbackshow va'1 zeven jaar 20.00 uur: smartlappenavond Grijpskerke Vrijdag 28 april I 20.15 uur: kikkerklikspel di het dorp voor kinderen j groep 5,6,7 en 8 van de ba- - school IE Zaterdag 29 april 8.30 lawaaioptocht richt veldje, waar kinderen een o1 bijtje krijgen n 9.30 uur: traditionele opto!e door het dorp met medewerk 01 van EMM uit Serooskerke 1 10.00 uur: officiële opening! voordracht Wilhelmus 10.30 uur: spelletjes voor kim ren van groep 1,2,3 en 4 van basisschool op het veldje aana1 Nieuwstraat 14.00 uur: beddenrace op u. rond het veldje 21.30 uur: optreden Trend inr£ feesttent op het veldje. :0' Het speciale door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - De jeugd van Vrouwenpolder heeft er lang op gewacht. Maar op 24 mei wordt de skatebaan ge opend. Dat is de opmaat voor het feest dat zich traditiege trouw rond Hemelvaart af speelt, de Vrouwenpolderse Da gen. De twee leden van de evene mentencommissie, Herman Nuij- ten en Frank de Graer, beloven dat de Vrouwenpolderse Dagen een bijzondere opening van het zomerseizoen worden. „We borduren voort op het suc ces van de 21 voorgaande edi ties en we geven er een moderne draai aan", zegt Nuijten. Voor de organisatoren is het een opsteker dat de skatebaan ge bruikt kan worden tijdens de festiviteiten. Daardoor wordt het feest met een dag verlengd. „We weten wel dat de jeugd hier met Hemelvaart niets te kort komt, maar op die skatebaan hebben ze al zo lang gewacht." De dorpsraad heeft zich er een jaar of drie sterk voor gemaakt. Erik Joziasse, voorzitter van de dorpsraad: „Het heeft allemaal wat lang geduurd. Maar nu wordt het een baan, die he lemaal naar de zin is van de kinderen. Het wordt eigenlijk meer een skateparkje, dan een baan. Er komen twee quater- ramps en een funbox en nog en kele andere betonnen onderde len." De Vrouwenpolderse Dagen zijn een feest voor jong en oud, voor zakenman en loonwerker. „Er is een kinderkennis, roofvogel show, de Kellooggs Kin- derTruuk, een kindervrijmarkt en miniplaybackshow in combi natie met Karaoke", somt Nuij ten op. „Maar ook nog een roof vogelshow op vrijdag en helikop- tervluchten op donderdag en za terdag." Een grote tent zal dit jaar voor de eerste keer drie dagen lang de Dorpsdijk domineren. „Daar in zijn optredens van de Co- py-Cat, Surrender en Alwin en de Dj Niels." Klus Nuijten, van café/frituur De Lamme Goedzak en Graer van de fietsenwinkel, willen wel kwijt dat het voortbestaan van de Vrouwenpolderse Dagen even in gevaar is geweest. „Het is nogal een klus om het evene ment op poten te zetten en om ondernemers te vinden die er tijd voor kunnen of willen vrij maken. Hemelvaart is ook het begin van de drukke periode." Vandaar dat even overwogen is om het evenement niet meer te koppelen aan Hemelvaart, maar aan een rustig weekeinde. „Er werd gesproken over spreiding over meerdere dagen. Maar ik ben blij dat dat niet is gebeurd", de Linie: „De bomen zijn vlak aan de grond tot over de helft van de stammen ingezaagd. Het is bijna niet te zien, maar er is desondanks een levensgevaarlij ke situatie ontstaan. Je zal er maar lopen als het hard waait en de bomen vallen om. Je moet er toch niet aan denken!"De ei ken staan op de Liniedijk, ach ter woningen en de vijver aan de Poorterslaan. Een berk aan de Liniedijk is enige tijd geleden op dezelfde manier toegetakeld. door Sheila van Doorsselaer HULST - Aan de Liniedijk in Hulst heeft iemand de stam van twee oude eiken half doorge zaagd. Volgens wijkraad Langs de Linie levert dit een levensge vaarlijke situatie op, de bomen kunnen nu immers makkelijk omvallen. De gemeente Hulst heeft bij de politie aangifte ge daan van vandalisme. Voorzitter B. Musters van Langs Manisha (9 jaar) Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Manisha; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Stichting Liliane Fonds Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@lilianefonds.nl fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden zegt Nuijten, die voor de eerste keer bij de organisatie is betrok ken. „Want ik wilde wel dat het feest doorging. We moeten de traditie koesteren dat Vrouwen polder de opening van het zo merseizoen heeft." Bij de traditie hoort dat er elke dag ongeveer vijftig kraampjes in de kern van familiebadplaats zij aan zij zullen staan.Er is op donderdag een seizoensmarkt, vrijdag een hobby-ambachten markt en op zaterdag een rom melmarkt. „Het wordt een groot feest, met muziek en vermaak." door Wout Bareman TERNEUZEN - De ouders van kinderen van het schippersinter- naat Koningin Juliana in Ter- neuzen voelen niets voor de op vang van jeugdzorgkinderen. Tijdens een soms emotionele ver gadering, belegd door de ouder- commissie, wezen de ouders een directievoorstel nadrukkelijk van de hand. Het plan is daar mee overigens niet van de baan. De stichting Hervormde Interna ten voor de Schippersjeugd (SH3S), waarvan Juliana deel uitmaakt, wilde een eigen afde ling jeugdzorg opzetten, even tueel in samenwerking met pro vinciaal jeugdzorgaanbieder AZZ. Aanvankelijk leverde o\i8 leg daarover weinig result:18 op, maar inmiddels wordt weer gepraat. Het internaat telt 46 schippe kinderen. Juliana wil het zo: aanbod verbreden om de cor.e- nuïteit te waarborgen en heti11 lend kindertal op te vangn Hoewel de financiële situain van het internaat nog niet al: 'ij merend is, is uitbreiding van activiteiten met het oog op q toekomst, niet onbelangri1 Sinds enkele jaren is het int: naat op verschillende plaat'Ul in Zeeuws-Vlaanderen ook 10 tief in de kinderopvang (350 ki8n deren). Het internaat biedt werk a8 zestig mensen. 111 Manisha uit Nepal kon door een verlamming niet goed lopen. Na een operatie loopt ze nu een stuk beter met een beugel. Later wil ze graag dokter worden maar nu vindt ze het vooral leuk om te zingen en te dansen. Het Liliane Fonds betaalt 728,49 vóórhaar revalidatie. door Wendy de Jong VLISSINGEN - Rasechte Vlissingers zijn Henk van der Velde (89) en zijn vrouw Sjaan van der Velde-de Kaart (88). Ze vier den gisteren hun 65-jarig huwelijk. Beiden zijn geboren in Vlissingen en wonen er al hun hele leven. „Ik ben verknocht aan de boulevard. Vroeger gingen we samen langs het strand, maar sinds mijn vrouw niet meer mee kan, ga ik alleen. Iedere dag met de scootmobiel. Bij Michieltje tref ik de mannen, echte Vlissingers die ik nog van vroeger ken", zegt Henk van der Velde. Hij leerde zijn vrouw ruim zeventig jaar ge leden kennen toen ze elkaar in de stad tegen kwamen. „Zij was lid van een wandelsport vereniging waarmee ze die dag rondjes door de stad liep. Ik was met een vriend en zij met een vriendin. Ze moest 's avonds naar een bal in Brittania, maar is daar nooit meer gaan dansen omdat ze die avond met ons meeging." Over de aandacht rond hun 65-jarig huwe lijksfeest is Van der Velde wel te spreken. „Ik vind het heel erg leuk, want ik zie de laatste tijd maar weinig mensen." Geheim van dit huwelijk is volgens Van dei- Velde het feit dat hij en zijn vrouw altijd al le problemen die ze hebben, uitpraten en niet tegen elkaar schreeuwen. „We hebben dit samen gedaan." Henk van der Velde (89) en zijn vrouw Sjaan van der Velde-de Kaart (88) zijn 65 jaar getrouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12