Je kunt gewoon lekker veel vlees eten SAR0UK Kpdymince WhoZnext biedt jongeren nieuwe takken van sport Werken waar je maar wilt met je laptop ook op vloerverwarming Barbecuebeurs Verzekeraar lichtte voor twee ton op Nieuwe naam van Scheldeterrein begin mei bekend 'IMUJC Vlissinger steekt man neer in café Informatie Borssele komt achteraf Boete voor diefstal blikje bier Werkstraf voor geweld om meisje Celstraf voor uitkeringsfraude www.sarouk.nl Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsen weg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl 3MBURG - Schuttershof, 19.00 - ,00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; iERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 r: Gym vanaf vijftig jaar; It Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00; jaardensoos; .ISSIIMGEN - Sporthal Baskensburg, lOuur: Power yoga. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 56-jarige verzekeraar uit Goes heeft zes van zijn klanten voor ruim twee ton opgelicht. De Middelburgse politierechter A. Janssens- van Kampen zag het gisteren som ber in voor de slachtoffers, die tot de kennissenkring en zaken relaties van de Goesenaar be hoorden. „Het is nog maar de vraag of ze de helft van hun spaargeld te rugzien. U heeft het vertrouwen van deze mensen ontzettend be schaamd." De verdachte werd veroordeeld tot 240 uur werk straf. Officier van justitie R. Greive sprak van 'schurkenstreken'. „Ik vind het vooral ernstig dat u bewuste keuzes heeft gemaakt. Hierop staat een halfjaar gevan genisstraf", zei hij. De officier eiste 360 uur werkstraf. Gedu peerden dienden gisteren scha declaims in van 14.000 tot 64.000 euro. Een van de slachtoffers stapt naar de civiele rechter om zijn spaargeld (46.000 euro) terug te vorderen van de assuradeur. De slachtoffers hadden tussen 2001 en 2005 hun spaargeld toever trouwd aan de Goesenaar. die een verzekeringsbedrijf had. De assuradeur beloofde het geld te gen een hogere rente weg te zet ten op een depositïtorekening van de ASR-bank, maar zover kwam het niet. De gedupeerden stortten te goeder trouw hun spaargeld op zijn rekening. De tienduizenden euro's stopte de verzekeraar in zijn eigen be drijf, dat toen in liquiditeitspro blemen verkeerde. „Ik gleed steeds verder af", zei hij. Ook pleegde de verdachte valsheid in geschrifte. Toen er op een ge geven moment om een bewijs stuk van de spaarstorting werd gevraagd, monteerde hij met de computer een briefhoofd van ASR op een bevestiging van de spaardeposito, zodat het leek alsof de bevestiging van de bank afkomstig was. De verdachte had al een grote belastingschuld, zijn huis werd openbaar verkocht en zijn huwe lijk liep stuk. Het verzekerings bedrijf is failliet verklaard. Vol gens raadsman G. Veen zat het tegen bij zijn cliënt. „Hij heeft een gemakkelijke stap gezet en wilde het ene gat met het andere gat dichten." De man leeft nu van een uitkering en mag sowie so twee jaar niet in de verzeke ringsbranche werken. „Het meest wrange is dat ik niet de mogelijkheid meer heb om de mensen die ik goed ken hun geld terug te geven", beweerde hij. Enkele gedupeerden, die bij de strafzaak aanwezig waren, rea geerden verontwaardigd toen ze de rechtszaal verlieten. irWendy van den Hurk ISSINGEN - Dokkershaven, naam willen de burgemees- en wethouders graag door- ikken voor de nieuwe wijk op Scheldeterrein. Maar Schel- dekwartier, dat is wat onder de Vlissingers leeft, én onder de meeste gemeenteraadsleden. Be gin mei, als het college in het voorjaarsoverleg duikt, wordt de keuze gemaakt, verklapte wethouder T. Verhage gister avond tijdens een informatie avond over het Scheldeterrein. Ze verwees nog even naar het na jaar, als moet blijken of de Dok kershaven er in Sevilla vandoor gaat met de European Urban and Regional Planning Achieve ment Award. „Want dan is het natuurlijk wat onhandig om de naam ineens weer te wijzigen in Scheldekwartier." Wel beloofde de wethouder de naam Scheldekwartier altijd in het achterhoofd te houden, zo dat die toch nog op enige ma nier terugkomt. 5TREEKACTIVITEITEN door Esme Soesman NEELTJE JANS - Saté en shaslicks zul len nooit uit het assortiment verdwij nen. Maar dat barbecuen anno 2006 veel meer is dan iets te zwart gegrilde kippenpootjes, is voor A. Govaers glas helder. De 'vlees- en verswarenman' uit Middelburg ziet de ultieme zomermaal- tijd steeds meer culinaire trekjes krij gen. Daarbij zijn mediterrane invloeden onbetwist de trend. Ko Kallewaard van het gelijknamige ca teringbedrijf (annex supermarkt) uit Co- lijnsplaat staat met zijn collega's over een rij barbecues gebogen. Tijdens de gisteren op Waterland Neeltje Jans ge houden voorjaarsbeurs Barbecue by the Sea staat hij veertienhonderd, mis schien wel vijftienhonderd stuks vlees weg te bakken. Daar maak je hem niet ongelukkig mee. „Als iedereen zo veel vlees at als ik, dan was menig slager daar goed mee." Om in één adem door enthousiast de op de kooltjes liggende noviteiten aan te wij zen: „Zalmburger, katenspies, vleeslol ly. En o ja, heb je die sabrosaspies ge zien? Dat is met olijven en zo." Barbecue by the Sea is een initiatief van Lédo Verswaren en AG Vleeswaren uit Middelburg. Na in oktober een eer ste groot succes te hebben geboekt met een eindejaarsbeurs (waarbij de gour met het middelpunt vormde), zette di recteur Govaers zijn tanden in een beurs gericht op het zomerse buitenle ven. Veertig binnen- en buitenlandse fa brikanten presenteren hun producten aan slagerijen, supermarkten, horeca-, vis-, kaas-, poelier- en groentespeciaal zaken in Zuid-West Nederland. Van een nieuwe vinding als de Q-bag - waar in eten in oven of op de barbecue bereid kan worden - („Mosselen in wijn bij voorbeeld, leuk voor hier") tot Spaanse Valderrama olijfolie („Proef de ruccola, dan de ligusterhaag en het vleugje to maat"), Beemster vlaskaas („Op de ra clette") en Toscaanse Bobolibroden („Kun je zo op de barbecue leggen"). Mediterraan Het aanbod is groot en divers, zo blijkt na een rondgang langs de kramen. „Het gaat steeds meer om de dingen om het barbecuen heen. Dat is de toegevoegde waarde", constateert Govaers - die al dertig jaar in het voedsel vak zit. Daar bij zijn mediterrane smaken niet meer weg te denken, wijst hij op de bonte ver zameling gevulde olijven, pompoentjes en pepertjes die in één van de stands ligt uitgestald. De tijd dat consumenten een snelle ren richting toilet vreesden na het nuttigen van een olijf is defini tief voorbij. Maar dat is het barbecuen zeker niet, zegt de Middelburger stellig. Vandaar zijn nieuwste invulling van de commer ciële beurs, die wat Govaers betreft jaar lijks een andere invulling zal krijgen. Kallewaard - die écht niet elk sateetje helemaal opeet, maar hier en daar toch wel even op gaarheid moet proeven - herkent zich helemaal in die uitspraak. „Het is terug naar vroeger. Bourgon disch. Je kunt gewoon lekker veel vlees eten. Anders bakt de vrouw toch maar één slavink. Met barbecuen kun je al tijd lekker door." foto Dirk-Jan Gjeltema pr Maurits Sep DDELBURG - De handteke nen voor de komst van het •tbalmuseum naar Middel- rg worden donderdag gezet, politieke twijfel in het pro- ciebestuur over een bijdrage uiji een half miljoen euro zal roet meer in het eten uien, verwacht wethouder Kool-Blokland. „Ik denk dat jedeputeerde een ijzersterk haal heeft." e betrokkenen komen donder- g naar het stadskantoor van idelburg om de intentiever- ring te ondertekenen: wet houder Kool-Blokland namens de gemeente, de bedenkers van het voetbalmuseum (M. Verkam man uit Kats en zijn colle ga-sportjournalisten H. Borst, J. Derksen en J. de Groot), A. Schouten van de Stichting Voet bal Totaal en projectontwikke laar P. Palm die het ZEP-com- plex gaat bouwen waarin het voetbalmuseum komt. Dan wor den ook presentaties gegeven over wat er in het museum te zien en te doen zal zijn en wat de andere attracties in het ZEP-complex (het Zeeuws Eve nementen Podium) zullen wor den. Half miljoen Intussen is in Provinciale Staten kritiek gerezen op de bijdrage van een half miljoen euro die ge deputeerde M. Ie Roy heeft toe gezegd voor zowel het voetbal museum als het vrijetijdspark dat eromheen wordt gebouwd. De ChristenUnie is bijvoorbeeld faliekant tegen, de WD is onom wonden voor, andere partijen twijfelen en/of zijn verdeeld. Le Roy moet hen nogmaals uitleg gen waarom zij het geld heeft toegezegd en waar ze dat van daan haalt. Kool-Blokland toont begrip voor de wens van Provinciale Staten 'om te weten wat erachter zit'. Toch vindt zij het ook 'jammer dat er zo'n open discussie is'. „Provinciale Staten mogen blij zijn dat zo'n toeristisch-recreatieve ont wikkeling van de eerste orde naar Zeeland wil komen. Ik denk dat men de uitleg nu al kan horen, maar als er een nade re toelichting nodig is, dan kan dat natuurlijk." Kool-Blokland is niet van plan zelf een poging te doen het provinciebestuur er van te overtuigen dat het half miljoen zeer goed besteed zal zijn. „Gedeputeerde Le Roy heeft een ijzersterk verhaal en zij zal de Staten best kunnen overtuigen dat dit bedrag bin nen het budget past dat de pro vincie ervoor beschikbaar heeft." (Advertentie) Proteïne-dieet I Veel vlees, maar ook veel zaken 'eromheen', zoals brood, olijven en kaas op de Barbecue by the Sea-beurs op Waterland Neeltje Jans. P Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 - 41 29 45 zierikzee@bodymince.nl agenda woensdag 26 april 2006 wil VLISSINGEN - In een café aan de Walstraat in Vlissin- gen heeft maandagavond even na tien uur een steekpartij plaatsgevonden. Na een woordenwisseling stak een 33-ja- rige Vlissinger een 37-jarige Brit met een scherp voor werp in zijn been. De wond bleek al met al mee te vallen, maar toch moest die in het ziekenhuis worden gehecht. De dader heeft zich vrijwillig op het politiebureau aange geven. Daar zit hij nog steeds vast voor nader onderzoek. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Geel (CDA, Milieu) is bereid na ondertekening van het convenant over het lan ger openhouden van de kerncentrale in Borssele en na af ronding van eventuele juridische acties de Tweede Kamer feiten te verstrekken die tot dusver vertrouwelijk zijn ge bleven. Daarmee komt het kabinet een klein beetje tege moet aan de wil van de Kamer, die gisteren in een motie vroeg om inzage in de vertrouwelijke informatie. De Ka mer wilde vóór het debat over het openhouden van Borsse le tot 2033 de informatie inzien op basis waarvan Van Geel denkt dat bij eerder sluiten van de kerncentrale de Staat een enorme schadeclaim aan de broek krijgt. Voor af krijgt de Kamer niets. Persoonlijke beleidsopvattingen wil het kabinet helemaal niet openbaar maken, aldus Van Geel in een brief die gisteren aan de Kamer is gestuurd. De andere informatie blijft vertrouwelijk in verband met mogelijke juridische procedui-es die het Rijk nog moet voe ren. Zijn die van de baan, dan wordt die informatie wel aan de Kamer verstrekt. Morgen debatteert de Kamer over de sluitingsdatum van de kerncentrale. MIDDELBURG - De diefstal van een blikje bier kwam gisteren in Middelburg een 63-jarige inwoner van Vlissin- gen duur te staan. Politierechter A. Janssens-van Kam pen veroordeelde de Vlissinger bij verstek tot 200 euro boete. De man werd vorig jaar 21 mei in Vlissingen bij Al- bert Heijn betrapt toen hij het blikje bier wegnam. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburger is gisteren wegens geweldpleging door de Middelburgse politierech ter A. Janssens-van Kampen veroordeeld tot tot 120 uur wei'kstraf, waarvan de helft voorwaai'delijk. Het slachtof fer zocht vorig jaar 26 oktober met zijn vriendin de Mid delburger op bij het voetveer in Vlissingen. De verdachte vertelde gisteren dat de andei-e man met zijn auto had ge probeerd om hem aan te rijden. „Ik moest opzij sprin- gen." Hij had gereageerd met een trap tegen de ruit van de auto, waarna hij een vuistslag uitdeelde in het gezicht van de bestuurder. Het slachtoffer zag het andei-s: „Hij was opgefokt en sloeg met zijn vuist door de ï-uit tegen mijn hoofd." Het geweld speelde zich af tegen de achtei'grond van een langdurig conflict over een meisje. Volgens officier van justitie D. Greive was de reactie impulsief en agressief. „Dit kan niet door de beugel." De officier eiste twee maanden cel. Strafpleitster G. Koole was het ermee eens dat haar cliënt anders had moeten reageren. „Maar het slachtoffer heeft het uitgelokt." Zij bepleitte een wei-k- straf. De politierechter wilde cle Middelburger nog een kans geven om een werkstraf te verrichten. OOSTBURG - Zeeuwse jonge ren gaan volgende week in Oost burg, Middelburg en Goes drie dagen lang sumoworstelen, als gladiator de ring in en levend ta felvoetbal en bossaball spelen, een balspel met een luchtkussen en trampolines als speelveld. De activiteiten zijn de ruggen- MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren voor uitkeringsfraude con form de eis veroordeeld tot vijf weken cel. De man genoot naast een bij standsuitkering een ww-uitke- ring. De Vlissinger had tussen oktober 2003 en 1 juli 2004 ver zuimd dat aan de gemeente te melden. Daardoor was er negen duizend euro te veel aan hem uit gekeerd. (Advertentie) graat van de WhoZnext on Tour 2006, een sportprogramma voor jongeren tussen twaalf en acht tien jaar. Het aanbod is bedacht door jongeren, die organisato risch samenwerken met Sport- Zeeland en Zeeuwse gemeenten. Jongeren worden uitgenodigd mee te doen aan de 'spectaculai re' programmaonderdelen, maar kunnen ook zelf ideeën aandra gen of zich aanmelden om sport- en spelactiviteiten op touw te zetten. De WhoZnext on Tour 2006 be gint 1 mei in Oostburg op het sportcomplex De Eenhoorn. Een dag later doet de karavaan Middelburg aan, waar op de Markt wordt gesport. Ook in Goes is de Grote Markt op 3 mei de stek van WhoZnext. Alle acti viteiten beginnen om 13 uur en eindigen om 16.30 uur. Advertentie PERZISCHE TAPIJTEN SINDS 1975 Wij zijn nog steeds uw beste adviseur op het gebied van handgeknoopte tapijten Zowel modern als klassiek Wij tonen u graag onze boeiende collectie. Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet 0 vvww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl (Advertentie) Mobiel Internet Kaart: nü gratis bij een abonnement vanaf €34,95 per maand" Altijd en overal online met je laptop Toegang tot e-mail, agenda en bedrijfsnetwerk De zekerheid van het KPN netwerk Deze actie geldt t/m 30 juni 2006 Vraag naar de voorwaarden je telecoms mobiel 'internet kaart kpn stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11