Rodts moet nu egoïstisch zijn Maduro mist finale play-offs Zwemmers snel in Wachtebeke .18 Schakers Landau verrassen met titel AZVV treft Capelle in de nacompetitie Oud-atleet stopt met zijn loopgroep Van der Linden heer en meester op judotoernooi De Regt naar Tern. Boys uitslagen agenda dinsdag 25 april 2006 door Eugène de Kok VLISSINGEN - Hij had het al besloten, maar deze winter werd het Gerard Rodts duide lijk dat zijn beslissing de juiste was. Na veertig jaar stopt hij met zijn trimgroep De Trodts van de Rodts. „Ik moet mijn her sens gebruiken en nu egoïstisch zijn", zegt de 75-jarige Vlissin- ger, die revalideert van een zwaar hartinfarct. „Het was niet gemakkelijk om het los te laten", mijmert Ge rard Rodts in de woonkamer van zijn huis in Vlissingen. „Het zijn veertig prachtige jaren ge weest. Ik ben nu weer wat aan het fietsen. Ik kom wel eens langs de duinen en als ik dan mensen zie hardlopen, zou ik nog maar wat graag mee willen doen. Maar het kan niet meer. Ik moet aan mezelf denken. Ik leef de komende jaren liever nog in goede gezondheid, dan dat ik me alleen maar afbeul tijdens een training." Vorig jaar december zakte Rodts op straat in Vlissingen in elkaar. Het lukte de voormalige topatleet om op te staan en zelf naar zijn huisarts in Middel burg te rijden. „Ik was niet erg helder meer", herinnert hij zich lachend. „Ik parkeerde mijn au to midden op de stoep." De huis arts ondernam direct actie. Nog geen uur later lag Rodts in het Vlissingse ziekenhuis. De artsen probeerden hem te stabiliseren, maar besloten dat hij naar een gespecialiseerd ziekenhuis in Antwerpen moest. Met 170 kilometer per uur werd de Vlissinger naar België ge bracht. In het Antwerpse hospi taal werd hij met spoed geope reerd. „Dat was een flinke in greep. Er zat al jaren een - zoals ik het noem - onruststoker bij mijn hart. Die verstoorde mijn ritme en moest toen worden weg gebrand. Ik werd niet verdoofd. Ik moest blijven praten van de artsen. Zij bleven dat ook tegen mij doen. Geloof me, ik heb heel wat gevloekt tijdens die opera tie." Rodts herstelde snel van de in greep, maar kreeg in januari een terugval. Ook daar kwam hij bo venop. Nu is hij al maanden rus tig aan het revalideren. De hart infarct kwam niet onverwacht. „Ik heb al twintig jaar een pace maker. Dus nee, het was geen verrassing", zegt hij. De infarct betekende het einde van zijn bemoeienis met zijn trimgroep De Trodts van de Rodts. „Ik had het vorig jaar ja nuari al gezegd dat ik zou stop pen. Toch dachten veel mensen dat ik nog doorging. Maar nee, ik laat me niet meer overhalen." De loopgroep ontstond veertig jaar geleden min of meer bij toe val. Na zijn actieve carrière als atleet - hij haalde als afstandslo per de nationale militaire ploeg en was reserve van het Neder lands team - ging Rodts zich be zighouden met het geven van training bij verschillende vereni gingen in Zeeland. Voor zichzelf trainde hij op het strand bij Westduin. „Ik kleedde me altijd om in het café van de familie Huvers. In dat café zat op zondagochtend altijd het bestuur van Marathon aan een grote tafel te - zoals ze het noemden - vergaderen. Een keer vroeg één van hen of ik de lopers wilde gaan trainen. In eer ste instantie zei ik: 'Dat doe ik niet, maar als er mensen met me mee willen lopen, vind ik het best.' Amper een jaar later had den we een groep van tachtig man." Contributie Rodts' trimgroep bleef jaren lang onder de vleugels van Mara thon, maar de samenwerking liep op een gegeven moment spaak. „Wij betaalden contribu tie, maar we kostten niets voor door Roeland Alders SLUISKIL - De schakers van schaakvereniging Landau uit Axel zijn verrassend kampioen geworden van de Zeeuwse hoofdklasse. Zelf wonnen de Axelaren gemakkelijk, terwijl de belangrijkste titelkandidaat Vlissingen verrassend verloor van het Oostburgse SVWZV. Landau-De Zwarte Dame 2 6-2: De Axelaren deden wat ze moes ten doen om nog kampioen te worden: winnen. De reserves van De Zwarte Dame hadden niets in te brengen. Ronald de Pooter, Patrick Moens, Martijn de Clerck en Dennis van Vliet zorgden voor de overwinning. Mede doordat Vlissingen verras send verloor van SVWZV werd Landau kampioen en mag het volgend jaar haar geluk beproe ven in de landelijke schaakcom petitie. Gedetailleerd: 1. D. van Vliet-H. Schoon/akker 1-0, 2. M. de Cler- ck-E. Schild 1-0, 3. W. Sinke-R. de Hollander remise, 4. T. de Put- ter-J. Capello remise, 5. E. Bolle- man-B. Koeman remise, 6. P. Moens-F. Pruis 1-0, 7. B. Audenae- rt-W. van Gent remise, 8. R. de Pooter-R. Hoek van Dijke 1-0. SVWZV-Vlissingen 4,5-3,5: De Oostburgers deden hun sportie ve plicht door Vlissingen te ver slaan. Op papier was Vlissingen duidelijk beter, maar op de bor den blijkbaar niet. Johan de Meester boekte een snelle over winning op Michael Wise, Cees Groenewoud versloeg verras send Gerard de Pree uit gelijke stelling en Bart de Vogelaere won van Hans Weiten. Toen Vlis singer Eric Clarisse zich ook nog verslikte in invaller Arjaan Oosters en Gerard de Winter re miseerde met Wout Punt was het leed geleden. 1. S, Provoost-P. van Rooijen 0-1, 2. C. Lanckriet-H. Weiten 0-1, 3. B. de Vogelaere-H. Weiten 1-0, 4. J. de Meester-M. Wise 1-0, 5. J. Da- men-E. van Driel 0-1, 6. G. de Win- ter-W. Punt remise, 7. A. Oos- ters-E. Clarisse 1-0, 8. C. Groene- woud-G. de Pree 1-0. Goes-Souburg 2 5-3: Souburg, dat ondanks deze nederlaag der de werd, was niet opgewassen te gen Goes. Ook de Souburgse teamleider Roel Schroevers, die wel won en daarmee een zeven uit acht score haalde, kon een nederlaag niet voorkomen. 1. J. Grochal-M. de Bock 1-0, 2. R. Burgerhoff-R. Sieijn 1-0, 3. L. Nieuwenhuijse-M. Koolhoven 1-0, 4. R. v/d Braak-M. Toetenel 1-0, 5. J. Pauptït-P. Uijtdewilligen 0-1, 6. M. Luitwieler-J.P. van Gemert 0-1, 7. E. Kloosterman-R. Schroe vers 0-1, 8. J. van Ruler-P. Noor- lander 1-0. Middelburg 2-De Zwarte Dame 1 2-6: In een wedstrijd die er niet meer toe deed, kreeg Mid delburg nog even een flink pak slaag van het Kruiningse acht tal. Met een fantasieopstelling werden de reserves van Middel burg gemakkelijk opgerold. 2. W. van Wijnen-A. Quakkelaar 0-1, 2. A. Jonkheer-W. Meulblok 0-1, 3. S. Cuperus-P. v/d Borgt 0-1, 4. H.J. Meijer-L. Zweedijk re mise, 5. R. Lauer-A. Hagenaars 1-0, 6. M. Janssen-R, Sorber 0-1, 7. D. Wolters-Ph. Meijaard remise, 8. 5. Sanders-W. Bliek 0-1. Landau 2-Zierikzee 1,5-6,5: Zie- rikzee moest winnen om lijfsbe houd te bewerkstelligen. Dat deed het ook en wel met ruime cijfers. Omdat het eerste team van Landau dik won van De Zwarte Dame 2, bleven de reser ves van Landau in de hoofdklas se en degradeert het tweede team van De Zwarte Dame. 2. A. Arendse-H. Aangeenbrug re mise, 2, D. v/d Wouw-B. v/d Graaf remise, 3. K. Dhuyvetter-R. v/d Veken 0-1, 4. F. Dhuyvetter-M. Krijger 0-1, 5. J. van Hoorebeke-H. Jukkenekke 0-1, 6. R. Janssens-S. Spiegels 0-1, 7.1. Jansen-A. de Jon ge remise, 8. H. Destombes-A. Bandsma 0-1: GEERTRUIDENBERG - Judo ka Crum van der Linden (21) van sportschool Geelhoed was de sterkste tijdens de 28e editie van het Nintai Lentetoernooi in Geertruidenberg. Hij was heer en meester in de klasse tot 73 ki logram. De Vlissinger versloeg in de finale Bas van Gils. Ramon van de Grift (Judo Ryu van Schaik) moest in zijn twee de partij opgeven omdat hij zijn rug verdraaide. De Vlissinger werd weer opge lapt en kwam sterk terug met ip- pon-zeges in de klasse tot 66 ki lo. Hierdoor werd hij toch nog tweede. Paul Mechielsen van Sportcen trum Delta uit Terneuzen be haalde bij de zwaargewichten brons. Marathon. Ik vond dat altijd bést, maar had wel de afspraak gemaakt dat onze contributie naar de jeugd zou gaan. Tijdens een jaarvergadering zag ik dat dat niet in de boeken stond", herinnert de oud-penningmees ter van het Middelburgse EMM zich. „Ik heb toen gezegd dat het dat jaar erop in orde moest zijn. Een jaar later stond het weer niet in het verslag. Een be stuurslid zei dat ons geld naar algemene middelen was gegaan. Ik ben opgestaan en vertrokken. De zondag erna kwam ik bij Westduin voor de training. Er waren allerlei mensen die vroe gen of ik met de groep doorging. Ik knikte ja. Toen zeiden ze: 'Dan zijn we vanaf nu lid van de Trodts van de Rodts'." Vier decennia lang leidde de Vlissinger zijn groep met straffe hand. „Ik weet niet hoe ik het ge daan heb. Heus, ik was niet al tijd een lieverdje. Ik eiste ge hoorzaamheid. Tijdens het spor ten was ik de baas! Ik hield van stevige trainingen. Als ik bij Dy namo (nu Dynamica) kwam, waar ik jarenlang training heb gegeven, zeiden ze: 'Daar heb je de beul'." Ondanks dat waren er elke woensdagavond en zondagoch tend gemiddeld zo'n zestig men sen aanwezig. „Ik liep voor de groep, ertussen en erachter. Ik had altijd een fluit bij me. Voor de woensdagavonden moest je wel wat in je mars hebben", denkt de voormalig winkelier aan de Walstraat terug aan de trainingen, die altijd begonnen bij de kanovijver in Vlissingen. „We liepen dan naar Zoutelan- de en terug. Tussendoor deden we nog kracht en lenigheidoefe ningen. Op zondag stond de ge zelligheid voorop. De groep be stond altijd uit mensen van ver schillende leeftijden. Als er een tje bijkwam, kreeg hij of zij zes weken respijt. Dan wachtte de hele groep op de langzaamste, door Jeroen Dellebeke WACHTEBEKE - ZC Koewacht organiseerde voor het eerst een zwemwedstrijd in het indoor vijftig-meterbad van sportcen trum Puyenbroeck, even over de Belgische grens in Wachtebeke. De club had daarmee een pri meur voor de wedstrijdsport in Zeeland. De deelnemende clubs waren ruim vertegenwoordigd in het wedstrijdbad waar in de toe komst wellicht een ZK gehou den wordt. In de nieuwe omge- bijna altijd de nieuweling. Daar na moest je meekunnen. Je wilt toch op een bepaald niveau trai nen. De nieuwelingen moesten daar naartoe groeien, anders was het 'jammer dan'." Rodts liep altijd mee met de groep, tot een jaar of vijf gele den, toen hij een knieoperatie moest ondergaan. „Toen wilde ik eigenlijk al stoppen, maar dat pikten ze niet. Ik ben toen mee gaan fietsen, dwars door de dui nen. Ik heb wel heel wat lekke banden gehad. Ik kwam eens bij de fietsenmaker. Hij zei dat mijn buitenbanden vol zaten met doorns. Hij heeft er toen spe- ving konden de zwemmers al vast wennen aan het gevoel van een vijftig-meterbaan, wat be langrijk is voor een goed resul taat op de Zeeuwse zomerkam- pioenschappen. In totaal wer den negen limieten voor de Ne derlands juniorenkampioen schappen gezwommen. De Zeeuwse specialisten kwa men in ieder geval bovendrij ven. Nathan Tramper noteerde op de 100 meter schoolslag én de dubbele afstand limiettijden in respectievelijk 1.14,36 en 2.42,20. Op de 200 meter bleef hij Alex Eversdijk een fractie voor. Het Hedwiges Maduro (midden) heeft aan het duel met Feyenoord een beschadigde enkelband overgehouden. van onze sportredactie AMSTERDAM - Het seizoen van Hedwiges Maduro is mis schien voorbij. De middenvel der van Ajax beschadigde in de play-offwedstrijd tegen Feye noord een enkelband. Hij is twee tot vier weken uitgescha keld. Kort na de wedstrijd leek de blessure van Maduro mee te val len. Bij onderzoek in het zieken huis bleek gisteren echter niet alleen sprake van een zwelling, maar ook van een beschadiging. Misschien haalt hij de bekerfina le op 7 mei tegen PSV, maar dan moet zijn herstel zeer voorspoe dig verlopen. De twee play-off- wedstrijden tegen FC Gronin gen haalt Maduro zeker niet. Ajax begint morgen met een thuiswedstrijd, waarna volgen de week woensdag de return volgt. Hoewel een verband niet is aan te tonen, lijkt Maduro slachtoffer van een loodzwaar seizoen. De wedstrijd van afgelo pen zondag tegen Feyenoord was de 53e voor de 21-jarige spe ler. Zelf klaagde Maduro de af gelopen weken al over vermoeid heidsverschijnselen. Dat Maduro ontbreekt tegen FC Groningen is voor Ajax een groot gemis. Ook Mauro Rosa- les, Zdenek Grygera, Wesley door Rudy Booqert GOES - AZVV opent de nacom petitie voor een plaats in de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal met een dubbele confronta tie tegen sv Capelle. Op 6 mei speelt de formatie van trainer Kurt Migom eerst uit, een week later wordt in Axel de return ge speeld. Het Brabantse sv Capelle was twee jaar geleden ook al de te genstander van een Zeeuwse club in de eerste ronde van de nacompetitie. Arnemuiden won toen op eigen veld met 2-0 en hield in Sprang-Capelle stand: 1-1. Dit seizoen eindigde sv Ca pelle als tweede in de tweede klasse F, achter kampioen Schel- luinen. Als AZW de eerste ronde over leeft, treft het in de tweede ron de de winnaar van het tweeluik tussen NSW en Oranje Wit. Ook die tweestrijd wordt over twee duels beslist. De winnaar van dat duel treft in de finale (over één duel) de winnaar van het duel tussen Groote Lindt en Wieldrecht of Meerkerk. In de nacompetitie van de derde klasse staan zaterdag 6 mei de duels Serooskerke-Rust Roest, Klundert-SKNWK en Veere- JPS op de rol. Een week later worden de returns gespeeld. In de tweede ronde stroomt Tholen- se Boys in als nummer tien uit de tweede klasse. In de vierde klasse A en B wor den eerst de traditionele drie kampen gespeeld om één klasse periodekampioen aan te wijzen. In de vierde klasse A gaat dat tussen Bevelanders, Nieuwland en Colijnsplaatse Boys. In de vierde klasse B tussen ZPR'84, Yerseke en Wemeldinge. Die strijd begint komende zaterdag al met de duels Bevelanders- Nieuwland en ZPR'84-Yerseke. De uiteindelijke winnaars van deze driekampen komen in een poule van vier ploegen samen: de klasseperiodekampioen van de vierde klasse A, B en C (FSV, Dongen of Beek Vooruit) plus de verliezer van het duel tussen de nummers 10 van de derde klasse A en B. In de derde klasse B is de nummer 10 bekend: Noad'67; in de derde klasse A wordt dat 's-Heer Arendskerke of Spui. Die twee ploegen tref fen elkaar zaterdag in een beslis singsduel. Uit de poule van vier, die een halve competitie afwer ken, spelen uiteindelijk de eer ste twee teams volgend seizoen in de derde klasse. TERNEUZEN - Ryan de Regt speelt komend seizoen voor Ter- neuzense Boys. De aanvaller, die onlangs uit onvrede opstap te bij AZVV, gaf gisteravond zijn jawoord aan trainer Danny van der Velde. De Regt, die de jeugdopleiding van buurman Terneuzen door liep, speelde in het verleden ook al voor Terneuzense Boys. De linkerspits is de eerste nieuwe speler voor de ploeg die zater dag kampioen van de tweede klasse werd. Na zijn hartinfarct is de 75-jarige Gerard Rodts weer voorzichtig aan het fietsen. foto Ruben Oreel ciale banden opgelegd, die niet lek konden gaan. Op woensdag reed ik dwars door de stad. Dat ik nooit eens wat heb gebroken, is een wonder." Gerard Rodts neemt 28 april, tij dens een voor hem georgani seerd feest, officieel afscheid van zijn trimgroep. verschil bedroeg slechts vierhon derdste. Ook Eversdijk plaatste zich daarmee voor het NK. Roderick van Doeselaar toonde zich opnieuw een specialist op de vrije slag. Op alle onderdelen (50, 100 en 200 meter) tikte hij aan binnen de vereiste tijden. De 50 meter klokte hij in 27,60, de 100 meter ging in 1.00,43 en voor de 200 meter had de zwem mer van Koewacht 2.16,90 no- dig. Iris en Tom Erpelinck bemach tigden ook een startbewijs voor het NK. Beiden deden dat op de 100 meter vrije slag. Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: Garage Casteels-De Smet 3-5, Max Kor- ting-OJB 2-6. Stand: In den d'Waes 2 19-45, Garage Casteels 19-38, De Smet 20-36, 't Jagershuis 20-35, OJB 19-31, Morres/Controlec 2 19-30, Cafe Popeye 20-29, Max Korting 19-19, Den Dullaert 20-18, Cafe Santé 19-16, Tence/Zaman Sport 2 20-10. Klasse B: Roskam/vd Velde-De Landbouw 5-0, Ivens Rij- school-ADM/Lazarus 9-2. Stand: Ivens Rijschool 19-54, De Landbouw 19-48, Zoutvatje 20-41, Donckers 20-37, Ros kam/vd Velde 20-24, IZV/IBS 20-24, Neckermann/Stuntmarkt 20-24, ADM/La- zarus 19.-21, De Reizende Man 19-17, Morres/Controlec 3 20-14, IZV/IBS 2 20-10. ZSB-competitie, hoofdklasse. Eind stand na 9 ronden: 1. Landau 1 15 matchpunten, 48 bordpunten, 2. Vlissin gen 14-47, 3. Souburg 2 12-38, 4. Goes 11-42, 5. SVWZV 11-40,5, 6. Middelburg 2 11-40, 7. De Zwarte Dame 1 10-41, 8. Zierikzee 2-24, 9. Landau 2 2-21, 10. De Zwarte Dame 2 2-19,5. Vreeke-S. Helmons 2-6 6-7. Dubbel: H.J. Goedegebure/P. Vrij-S. Helmons/D. van Nassau 6-0 3-6 0-6, M. Lodewijk/M. Vreeke-M. Vermeulen/S. Wirht 4-6 2-6. De Stoof-Wouw 3-3, Vierhoeven 2-Bos- kreek 2 0-6. Vijfde klasse: Passing Shot 3-Sou- burg 2 3-3, Heynkensort-Axel 6-0, Rally- Kapelle 4-2, De Bocht-De Bongerd 0-6, Steenbergen-'t Halve Maantje 4 1-5. foto Olaf Kraak/ANP Sneijder en Hatem Trabelsi kam pen met lichamelijk ongemak. Steven Pienaar is geschorst. Voor Maduro zelf rechtvaardigt de blessure een welverdiende rustperiode. De Ajacied maakt, als hij vlot herstelt, goede kans om met het Nederlands elftal mee te gaan naar het WK in Duitsland. Bondscoach Marco van Basten maakt op 15 mei zijn definitieve selectie bekend. GPD UW KflffIFffiffl Lucky Day 3992: 8-13-17-28-39-40-43- 50-52-54-58-59-60-61-63-66-70-72-77-78 (onder voorbehoud). Landelijke competitie. Gemengd, zondag, vierde klasse. MLTC 3-Et- ten Leur 4-4. ME: T. van Uden-M. Mol 4-6 1-6, A. Jonkman-M. Smidtman 2-6 5-7. VE: M. Delfsma-L. Cleijs 6-1 6-2, D. Boudewijns-T. Jans 6-1 6-2. MD: A. Jonkman/R. van Gilst-S. Dijkers/M. Mol 3-6 1-6. VD: M. Delfsma/A. Ketting-L. Cleijs/J. van Aert 7-6 6-4. GD: A. Ketting/R. van Gilst-J. van Aert/M. Smidtman 3-6 6-1 6-7, D. Boudewijns/T. van Uden-T. Jans/S. Dijkers 4-6 6-3 7-6. Tiola-Roosendaal 2-6. ME: R. Haver- beke-F. Vermeer 1-6 1-6, B. van Broek hoven-F. Werger 4-6 2-6. VE: D. Boog- aard-M. Bruynincx 6-3 6-1, I. van Over loop-N. Selier 3-6 0-6. HD: P. Marteijn/R. Haverbeke-F. Vermeer/F. Werger 4-6 1-6. VD: T. van den Dikkenberg/J. de Wit-M. Bruynincx/N. Selier 4-6 3-6. GD: D. Boogaard/P. Marteijn-N. Selier/F. Werger 4-6 6-3 7-6, B. van Broek hoven/"!". van den Dikkenberg-M. Bruy- nincx/F. Vermeer 1-6 2-6. 't Halve Maantje-Hulster Ambacht 3-5. ME: R. van Hartingsveldt-P. Voor brood 4-6 4-6, R. van der Meijden-D. de Maagd 5-7 2-6. VE: A. van Straaten-S. de Schipper 6-0 7-5, B. Zwanenburg-R. Pieters 1-6 4-6. MD: R. van Hartings- veldt/J. Oranje-P. Voorbrood/P. Smits 6-3 6-2. VD: A. van Straaten/B. Zwanen- burg-M. Wolfert/R. Pieters 6-0 7-5. GD: A. van Straaten/J. Oranje-J. Smits/S. de Schipper 3-6 7-6 7-6, B. Zwanenburg/R. van der Meijden-D. de Maagd/M. Wol- fert 3-6 3-6. Philten-Smash Boz 4-4. ME: J. Schut-G. Soldaat 2-6 4-6, D. Black- man-F. de Vos 6-0 6-4. VE: K. Agten-M. Jansen 6-4 6-2, S. Pauwels-S. Jansen 6-2 7-6. MD: R. van Gassen/D. Black- man-G. Soldaat/F. de Vos 6-7 3-6. VD: N. de Schepper/K. Agten-S. Jansen/M. Jansen 4-6 3-6. GD: N. de Schepper/R. van Gassen-M. Jansen/G. Soldaat 2-6 1-6, J. Schut/S. Pauwels-S. Jansen/F. de Vos 6-3 6-3. Vijfde klasse: Souburg-De Schelde 3-5, MLTC 5-Domburg 6-2, Boskreek-Lu- do et Emergo 2-6, Hulster Ambacht 2-Zierikzee 3-5, Halsteren 2-MLTC 4. Landelijke competitie. Mannen, zon dag, tweede klasse. Philten-Hartel 2 3-3. Enkel: Duncan Blackman-L. Wes terkamp 6-3 6-2, K. Langeraert-W. Ger- lag 1-6 6-1 6-2, Dylan Blackman-A. Geil- voet 6-4 2-6 6-2, P. Felius-M. Vlak 2-6 3-6. Dubbel: Dylan Blackman/K. Lange- raert-A. Geilvoet/L. Westerkamp 5-7 7-5 4-6, Duncan Blackman/P. Felius-W. Gerlag/M. Vlak 4-6 2-6. Strijdo-Boskreek 2-4. Enkel: I. Nies- sen-B. van de Sande 6-1 6-1, W. Boe- ren-R. van Remortel 5-7 0-6, P. Jans-M. Flikweert 7-6 1-6 1-6, T. Gregor-B. van Kwekelberg 0-6 6-4 5-7. Dubbelspel: W. Boeren/P. Jans-R. van Remortel/B. van Kwekelberg 3-6 4-6, I. Niessen/T. Gre gor-B. van de Sande/M. Flikweert 6-2 6-2. Unicum-'t Halve Maantje 3-3. Tilburg 2-Game'78 5-1. Enkel: M. Wienbelt-T. Huis 6-4 7-6, K. Beren- schot-R. van Remortel 6-4 6-3, M. van Rijn-P. van Poecke 6-2 7-5, A. van der Haar-R. de Witte 6-4 6-1. Dubbelspel: A. van der Haar/F. Uges-T. Huis/R. de Wit te 6-4 6-7 4-6, K. Berenschot/M. van Rijn-P. van Poecke/R. van Remortel 7-6 6-2. Vierde klasse. Duiveland-De Zoom 3 0-6. Enkel: H.J. Goedegebure-M. Ver meulen 6-7 1-6, P. Vrij-D. van Nassau 0-6 0-6, M. Lodewijk-S. Wirht 3-6 3-6, M. Vrouwen. Vierde klasse: Dauwendae- le-Gastel 1-2, Patrijzen-Noormannen 1-1, Wemeldinge-Nieuwland 3-0, Zierik- zee-Zeeland Sport 3-0. Zierikzee kam pioen, Nieuwland degradeert. Stand: Zierikzee 20-42, Gastel 20-39, Nieuw- dorp 19-37, Noormannen 20-31, Zee land Sport 20-30, Wemeldinge 20-28, GPC 19-27, Dauwendaele 20-24, Aarden burg 20-22, Patrijzen 20-19, Nieuwland 20-16. Vijfde klasse: ZSC-Zaamslag 4-2, Wolfaartsdijk-Tholense Boys 0-1, Nieuwdorp 2-SVD 2-1, Zeelandia-Krui- ningen 0-7, Walcheren-Veere 2-6. Stand: Kruiningen 20-56, Smerdiek 2 20-48, Wolfaartsdijk 20-41, Veere 19-40, Tholense Boys 20-35, ZSC 19-26, Zaam- slag 19-25, SVD 20-16, Nieuwdorp 2 20-13, Walcheren 20-10, Zeëlandia 19-5. A-junioren. Derde divisie D: BVV-Geldrop 4-0, WSC-Jeka 9-2, Halste- ren-Haarsteeg 1-1, Terneuzen-UNA 1-5, BSC-Sarto 3-0, Baronie-Nuenen 1-2. Ba ronie degradeert. Stand: BW 22-42, Nuenen 22-42, UNA 22-41, WSC 22-39, Sarto 22-35, Jeka 22-32, Halsteren 22-29, Geldrop 22-27, Haarsteeg 22-25, BSC 22-24, Baronie 22-18, Terneuzen 22-13. Wachtebeke. Invitatïewedstrijd ZC Koewacht. Mannen. lOOm rug: 1. N. de Ridder (BRU) 1.09,82. 200m school: 1. N. Tramper (BEV) 2.42,20. 100m rug minioren: 1. T. Tramper (BEV) 1.23,02. 100m vrije slag: 1. K. Hondsmerk (SCH) 57,26. 200m wissel slag: 1. A. Eversdijk 2.32,22. 50m vlin der minioren: 1. T. Tramper 35,69. 100m school: 1. N. Tramper 1.14,36. 200m vrije slag: 1. K. Hondsmerk 2.08,38. 100m school minioren: 1. T. Tramper 1.35,33. 100m vlinder: 1. N. de Ridder 1.02,32. lOOm vrije slag mi nioren: 1. T. Tramper 1.12,98. 50m vrije slag: 1. N. de Ridder 26,17. 4x1 OOm wisselslag estafette: 1. De Bruinvis 4.51,27. Vrouwen. 100m rug: 1. I. Erpelinck (HON) 1.18,53. 200m school: 1. R. Verplanke (ZVS) 2.56,70. 100m rugslag minioren: 1. R. Vanhijfte (ZVS) 1.29,26. 100m vrije slag: 1. S. Rombout (ZCK) 1.00,91. 200m wisselslag: 1. C. de Ridder (BRU) 2.36,30. 50m vlinderslag mini oren: 1. R. Rootsaert (ZVS) 39,55. 100m school: 1. J. van Houwelingen 1.24,35. 200m vrije slag: 1. C. de Rid der 2.22,42. 100m school minioren: 1. W. Verhelst 1.36,13. 100m vlinder: 1. S. Rombout 1.06,42. 100m vrije slag minioren: 1. R. Vanhijfte 1.17,44. 50m vrije slag: 1. S. Rombout 27,99. 4x1 OOm wisselslag estafette: 1. Koe wacht 5.07,88. dinsdag Biljarten Driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Groot Avontuur-Korenbeurs/'t Kaaitje. (Biljart Centrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 19.30. 't Bierwinkeltje-Welkom/Sijmens. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 20.00. Driebandentoernooi Walk Inn. Eer ste ronde. (Café-Bar Walk Inn, 's Heeren- hoek). Aanvang: 19.30. Gust Boonen driebandentoernooi. Kwartfinales, (café Juliana, Colijns- plaat). Aanvang: 19.00. Tennis- Districtscompetitie, vrouwen. Hoofdklasse: Boskreek-Souburg (9.00, Breskens), Bathse Kreek-Philten (9.00, Rilland), Sjef-Tebo (10.00, Aardenburg), De Schelde-DOS (13.00, Vlissingen). Districtscompetitie, vrouwendub- bel. Hoofdklasse: Hoek-Souburg (10.00, Hoek), BruTèn-Ruucstoppelen (13.00, Bruinisse), 't Halve Maantje-Krui- ningen (13.00, Goes), Westerschouwen- Golfbreker (14.00, Burgh-Haamstede). Voetbal Vriendschappelijk. Selectie Borsels elftal t/m 23 jaar-Borssele. Aanvang: 18.15 uur. Locatie: terrein vv Borssele aan deTroyeweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40