Hinder door reeks wegafsluitingen Vlissinger wil naam zuiveren in verkrachtingszaak Reuma begint eerder dan kaalheid. rit\j :14 Onderhoud aan bruggen komt vooral Vlissingen slecht uit Graauw maakt zich op voor Boomwaifeesten Stoomfestival in oud station Maldegem t ,''steun reuma- research, in je eigenbelang. Giro 324. (Reumafonds (0 Weekend-oma gezocht voor Kim (12) die een spierziekte heeft. Kunnen haar ouders eens rustig de zaterdagkrant lezen. MËK\ www.handjehelpen.nl Ga spierziekte A.L.S. te lijf. Giro 100 000 Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Q10 dinsdag 25 april 2006 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Werkzaamhe den die wegafsluitingen tot ge volg hebben, moeten beter op el kaar worden afgestemd. Dat vindt L. van Driel van de provin cie. De provincie werkt deze week aan drie bruggen op Walcheren. Er is voor gekozen het onder houd aan de Keersluisbrug in Vlissingen, de draaibrug in Oost-Souburg en de Stations- brug in Middelburg op hetzelfde moment uit te voeren zodat de hinder niet langer dan een week duurt. De Keersluisbrug is de he le week volledig afgesloten voor al het verkeer omdat de lagers van de hangstangen worden ver vangen. „Dat is geen eenvoudi ge klus", zegt Van Driel „De hangstangen zitten vast aan de klep van de brug. Maar om die los te maken, moeten er eerst twee torens gebouwd worden die het contragewicht ondersteu nen." Die torens zijn gisteren ge plaatst. Vandaag worden de la gers vervangen. De Keersluisbrug is niet de eni ge plek in Vlissingen die nu afge sloten is voor verkeer. Ook ande re belangrijke doorgaande rou tes zoals een deel van de Presi dent Rooseveltlaan en de Spui straat zijn dicht. De Oude Veer- havenweg was vorige week afge sloten en de Keersluisbrug dus deze week. „In november vorig jaar zijn de eerste besprekingen gevoerd over de werkzaamheden aan de bruggen", zegt Van Driel. „De voorbereidingen nemen veel tijd in beslag omdat er veel bij komt ldjken. We proberen het wel altijd af te stemmen met andere instanties. Zo hebben we bijvoorbeeld aan de andere kant van het Veerse Meer de werk zaamheden een week uitgesteld omdat Rijkswaterstaat daar be zig was aan de Kreekraksluizen. Maar dat er nu ook zoveel we gen in Vlissingen zijn afgeslo ten, is voor iedereen uitermate vervelend. We werden zelf ook ineens geconfronteerd met de af sluiting van de Oude Veerhaven- weg vorige week. Als alle instan ties dat hadden geweten, had Delta de werkzaamheden mis schien tegelijk met ons kunnen doen." Volgens J. Risseeuw van de ge meente Vlissingen ligt de situa tie iets anders. „We proberen al tijd alle werkzaamheden op el kaar af te stemmen. Maar ik ben zelf pas drie weken geleden door iemand van de provincie gebeld over de Keersluisbrug. Ik geef toe dat het op dit moment een beetje veel is in Vlissingen, maar toen we de vraag van de provincie kregen, hebben we al les afgewogen en zijn we tot de conclusie gekomen dat het moge lijk is. We doen ook echt ons best om de omleidingen goed aan te geven en de bedrijven zo veel mogelijk bereikbaar te hou den. Helaas constateer ik dat de discipline van de weggebruiker veel te "wensen over laat. Ik wil dan ook adviseren niet de sluiproutes te nemen, maar de grote doorgaande wegen. Langs deze wegen zijn de wegomleidin- gen goed aangegeven." Vanaf zaterdag is de Keersluis brug weer bereikbaar. De werk zaamheden in de President Roos eveltlaan moeten 31 mei zijn af gerond. En vóór 5 mei wordt ge probeerd de Spuistraat weer open te krijgen. GRAAUW - Het sportveld in Graauw staat vanaf woensdag 24 tot en met zondag 28 mei in het teken van de jaarlijkse Boomwaifeesten. Met deze festi viteiten voor jong en oud sluit de voetbalvereniging Graauw het seizoen af. Het Boomwaifeest wordt 24 mei geopend met een prijskaarting bieden en jokeren. De deelne mers schudden de kaarten vanaf acht uur 's avonds. Donderdag (Hemelvaarstdag) komen vanaf twee uur de kinderen tot zestien jaar aan bod. Zij vermaken zich met diverse spelletjes. Om acht uur !s avonds spannen liefhebbers de boog voor een schieting op de liggende wip. Vrijdag werken de voetbaljunio ren van Graauw een spelmiddag af. Tevens strijden ze om de penaltybokaal. De jongste voetballers (F- en E- pupillen) spelen nog een wed strijdje tegen de moeders. De B- junioren komen in de wei tegen de vaders en leiders, 's Avonds is er in de feesttent ruimte voor lokaal talent tijdens de play- backshow. Zaterdag spelen de senioren en B-junioren een vijf-tegen-vijf- toernooi. Om negen uur 's avonds barst de Bolle-Janshow los.Vanaf het begin van dit spek takel waant het publiek zich in het gezelligste bruine café van Nederland, belooft de organisa tie. Op het podium staat een dj-meubel dat de vorm heeft van een bar. Café Bolle Jan moet een gezellige Amsterdam se sfeer uitstralen. Na dit spektakel tot in de late uurtjes wordt zondag 28 mei het Boomwaifeest afgesloten met een wijken- en familie voet baltoernooi. De bal rolt vanaf één uur 's middags. De provincie werkt deze week aan drie bruggen op Walcheren. De Keersluisbrug is volledig afgesloten voor al het verkeer omdat de lagers van de hangstangen worden vervangen. foto Lex de Meester door Niels Juist DEN HAAG - Een 42-jarige man uit Vlissingen vindt dat hij door de rechtbank in Mid delburg onterecht is veroor deeld voor de verkrachting van een zwakzinnige vrouw. Dat bleek gisteren bij het gerechts hof in Den Haag waar de ver dachte in hoger beroep terecht stond. De man werd door de rechtbank in Middelburg op 16 november vorig jaar veroordeeld tot twin tig maanden gevangenisstraf waarvan vijf maanden voor waardelijk. Hij heeft de straf in middels uitgezeten, maar wil dat zijn naam alsnog gezuiverd wordt. Maar volgens de aankla ger bij het hof, mr. C. Haverka- te, blijft de verdachte 'tegen be ter weten in' ontkennen. Het bewijsmateriaal was vol gens de aanklager namelijk over weldigend. De verdachte zou de vrouw op 21 november 2004 op straat hebben ontmoet. Omdat ze het koud had, zou de vrouw met de verdachte mee naar huis zijn gegaan. Maar volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) maakte de man misbruik van de situatie door de vrouw tot seks te dwingen toen ze eenmaal bij hem binnen was. De verdachte heeft altijd be weerd dat hij de vrouw nooit heeft gezien. Maar tegenover zijn ontkenning staat een gede tailleerde aangifte van het slachtoffer. Zij kon bij de poli tie zowel de man zelf, als zijn huis en auto exact omschrijven. Dat bracht de rechtbank ertoe om de verdachte schuldig te ver klaren. Alibi Maar gisteren bij het gerechts hof kwam de man plotseling met een alibi. Op de zondagoch tend dat de verkrachting zou hebben plaatsgehad, zou hij he lemaal niet thuis zijn geweest. Volgens de verdachte was hij op dat moment bij zijn zus. Zijn zus kon dat in haar getuigenis bevestigen. Maar de aanklager bij het hof hechtte geen waarde aan tuigenis. Hij vermoedde dat de i,. zus van de verdachte zich vergis- te. Hij eiste dezelfde straf als "c eerder door de rechtbank was opgelegd. Het hof dopt over twee weken uitspraak. MALDEGEM (B) - Op 29 en 30 L april en 1 mei houdt het Stoom- P centrum Maldegem het jaarlijks Stoomfestival in het oude sla tion. De toeristische stoomtreinvere niging is sinds 1986 bezig me; het verzamelen van oüde trei nen en spoorwegobjecten. Op het Stoomfestival maakt de be zoeker kennis met de spoorwe gen uit grootmoeders tijd. Op de historische spoorlijn naar Eeklo rijdt er van 11 tot 17 uur om het uur een stoomtrein. De treinen worden gesleept door twee voor malige Poolse stoomlocomotie ven, waarvan de 0149-12 een ge wicht heeft van bijna honderd vijftig ton. Nieuw is de uit Groot-Brittan- nië afkomstige drie-assige stoomlocomotief 'General Mac- zek'. Het Vlaamse centrum deze nieuwe aanwinst voor, en pakt eveneens uit met twee ge restaureerde rijtuigen met hou ten banken uit 1938. Uniek in het Stoomcentrum is de smalspoorlijn. Op dit lijntje rijden op het festival twee uil Engeland afkomstige stoomloco motieven, waarvan 'Chalonner' de oudste werkende Britse smal spoorstomer is. In het station kunnen bezoekers ook een kijkje nemen in de we reld van de modelbouw. Tot en met september zijn erop zon- en feestdagen eveneens his torische treinritten. In de zomer maanden juli en augustus wordt dit aanbod uitgebreid met ritten op woensdag en vrijdag. Ui •is liig Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Gekomen tot de leeftijd der sterken is, na een prima verzorging in Verzorgingshuis De Lan ge Akkers te Koewacht, overleden onze moe der, grootmoeder en overgrootmoeder Alicia Emilia Inghels Sinds 13-2-1984 weduwe van Hubertus Alphonsus Suij in de leeftijd van 93 jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 4576 DX Koewacht, 22 april 2006 Beukenlaan 2, kamer 24 Correspondentieadres:A. van Moorten-Suij Burgemeester van Houtestraat 7.4501 CD Oostburg De uitvaartdienst zal plaatsvinden op donderdag 27 april om 10.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarna begrafe nis op het R.K. kerkhof aldaar. Samenkomst vóór de uitvaartdienst om 10.15 uur in de kerk. Gaarne alleen schriftelijke condoleance. Lieve oma Suij, Je was voor ons altijd een ECHTE oma Je kleindochters Marjon Els Ik blijf mijn liedjes voor je zingen, want mamma zegt dat jij ze hoort. Veel kusjes voor jou en opa in de wolken. Je achterkleinkind Tessa Bedroefd geven wij u kennis dat door de Heere, na een liefdevolle verzorging in zorgcentrum "Rehoboth", afdeling "De Zwaluw", uit ons midden is weggenomen onze geliefde, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Magrieta Vleugel-Kole sinds 29 mei 1990 weduwe van Jacobus Cornells Vleugel in de gezegende leeftijd van 98 jaar. Sterke de Heere ons in dit verlies. Oudelande: A. Vleugel A.M.J. Vleugel-Jobse Zierikzee: B.W. Schot-Vleugel L. Schot Klein- en achterkleinkinderen Goes, 24 april 2006 Correspondent iead res Tolhoekweg 5,4436 RL Oudelande De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden D.V. vrijdag 28 april om 10.15 uur in de zaal van zorgcentrum "Rehoboth", Berg weg 1 te Goes. Deze dienst zal worden geleid door ds. J. Schipper. Aansluitend zal om plm. 11.30 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Oude lande. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de zaal van bovengenoemd gebouw. Dankbetuiging Op 27 april zijn onze ouders èn grootouders Lou Roelse en Jo Roelse-Minderhoud 50 jaar getrouwd. Zij willen dit vieren op zaterdag 6 mei. Gelegenheid tot feliciteren van 14.30 tot 16.00 uur in "Westkapelle Herrijst", Markt. Kinderen en kleinkinderen 4361 CA Westkapelle 'tHout 15 Uw medeleven en deelneming, ontvangen na het over lijden van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Maria Tannetje Hoebeke-VIeugel heeft ons goed gedaan. Wij willen u daarvoor hartelijk danken. Familie Vleugel Yerseke, april 2006. Dankbetuiging Floran Messagie Het definitieve is nog steeds moeilijk te aanvaarden, maai de steun die we mochten ontvangen, door de vele blijken van medeleven, alsmede uw aanwezigheid bij de uitvaart waren voor ons een hele troost. Wij danken u hiervoor hartelijk. Deborah en Christoph Messagie Hulst, april 2006 Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Met educatie, onder zoek, lobby en, als dat niet helpt, met actie. Steun ons en word nu donateur. Via giro 44 of ga naar www.greenpeace.nl www.reumafonds.nl Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. Kijk op www.handjehelpen.nl HOREN, ZIEN EN HELPEN Éf|| t.n.v. A.l .S. Centrum -Amsterdam 1 I!sï Sier iiüj Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuur lijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal andere zeer werk zame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. AANBIEDING VAN DE WEEK 1 verpakking 60 capsules Garlic Vitaal Forte: 12,95 2 verpakkingen 60 capsules: 19,95 Uw voordeel 5,95 Circulatie Aan het geconcentreerde knoflook- maceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circu latie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om leci- thirie, de kruidenextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mine raal selenium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en gecon centreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. GOED VOOR - de bloedcirculatie en het geheugen - koude handen en voeten - extra vitaliteit - hart en bloedvaten - cholesterol en bloeddruk VOLKOMEN REUKLOOS De kortingsbon kunt u inleveren bij: Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 1 I Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDltf'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38