Rodts moet nu egoïstisch zijn PZC Doek gevallen voor Scaldina Weer fors verlies Duiveland Gemengde gevoelens bij teams Zierikzee Schakers Zierikzee redden het vege lijf Ag O -V AZVV treft Capelle in de nacompetitie Oud-atleet stopt met zijn loopgroep Jos de Wild komt op gelijke hoogte uitslagen agenda dinsdag 25 april 2006 s 18 door Eugène de Kok VLISSINGEN - Hij had het al besloten, maar deze winter werd het Gerard Rodts duide lijk dat zijn beslissing de juiste was. Na veertig jaar stopt hij met zijn trimgroep De Trodts van de Rodts. „Ik moet mijn her sens gebruiken en nu egoïstisch zijn", zegt de 75-jarige Vlissin- ger, die revalideert van een zwaar hartinfarct. ..Het was niet gemakkelijk om het los te laten", mijmert Ge rard Rodts in de woonkamer van zijn huis in Vlissingen. „Het zijn veertig prachtige jaren ge weest. Ik ben nu weer wat aan het fietsen. Ik kom wel eens langs de duinen en als ik dan mensen zie hardlopen, zou ik nog maar wat graag mee willen doen. Maar het kan niet meer. Ik moet aan mezelf denken. Ik leef de komende jaren liever nog in goede gezondheid, dan dat ik me alleen maar afbeul tijdens een training." Vorig jaar december zakte Rodts op straat in Vlissingen in elkaar. Het lukte de voormalige topatleet om op te staan en zelf naar zijn huisarts in Middel burg te rijden. „Ik was niet erg helder meer", herinnert hij zich lachend. „Ik parkeerde mijn au to midden op de stoep." De huis arts ondernam direct actie. Nog geen uur later lag Rodts in het Vlissingse ziekenhuis. De artsen probeerden hem te stabiliseren, maar besloten dat hij naar een gespecialiseerd ziekenhuis in Antwerpen moest. Met 170 kilometer per uur werd de Vlissinger naar België ge bracht. In het Antwerpse hospi taal werd hij met spoed geope reerd. „Dat was een flinke in greep. Er zat al jaren een - zoals ik het noem - onruststoker bij mijn hart. Die verstoorde mijn ritme en moest toen worden weg gebrand. Ik werd niet verdoofd. Ik moest blijven praten van de artsen. Zij bleven dat ook tegen mij doen. Geloof me, ik heb heel wat gevloekt tijdens die opera tie." Rodts herstelde snel van de in greep, maar kreeg in januari een terugval. Ook daar kwam hij bo venop. Nu is hij al maanden rus tig aan het revalideren. De hart infarct kwam niet onverwacht. „Ik heb al twintig jaar een pace maker. Dus nee, het was geen verrassing", zegt hij. De infarct betekende het einde van zijn bemoeienis met zijn trimgroep De Trodts van de Rodts. „Ik had het vorig jaar ja nuari al gezegd dat ik zou stop pen. Toch dachten veel mensen dat ik nog doorging. Maar nee, ik laat me niet meer overhalen." De loopgroep ontstond veertig jaar geleden min of meer bij toe val. Na zijn actieve carrière als atleet - hij haalde als afstandslo per de nationale militaire ploeg en was reserve van het Neder lands team - ging Rodts zich be zighouden met het geven van training bij verschillende vereni gingen in Zeeland. Voor zichzelf trainde hij op het strand bij Westduin. „Ik kleedde me altijd om in het café van de familie Huvers. In dat café zat op zondagochtend altijd het bestuur van Marathon aan een grote tafel te - zoals ze het noemden - vergaderen. Een keer vroeg één van hen of ik de lopers wilde gaan trainen. In eer ste instantie zei ik: 'Dat doe ik niet, maar als er mensen met me mee willen lopen, vind ik het best.' Amper een jaar later had den we een groep van tachtig man." Contributie Rodts' trimgroep bleef jaren lang onder de vleugels van Mara thon, maar de samenwerking liep op een gegeven moment spaak. „Wij betaalden contribu tie, maar we kostten niets voor van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina zijn definitief gedegradeerd naar de derde klasse. Door de langdurige bles sure van Cor Smallieer moest tel kens een invaller uit een lager team worden ingepast en die handicap kon niet worden gedra gen. Het eerste team van Kerk- werve wacht op 5 mei een beslis singswedstrijd voor handhaving in de derde klasse. Effect'71-Scaldina 1 9-1: Inval ler Jan Kik was niet opgewas sen tegen het trio van Effect'71. Arjan Bom moest al na één par tij met een blessure opgeven. Hans Volkeri veegde nog wel Frank Bracke van tafel (5-11, 9-11, 9-11), maar daarmee red de hij slechts de eer van de Zie- rikzeese degradant. Kerkwerve l-Hotak'68 5 6-4: Kerkwerve moest met grote cij fers winnen om het degradatie duel te ontlopen. Dat lukte niet. Aan Arie de Mik lag het weder om niet. Ook deze wedstrijd pak te hij de drie individuele pun ten. Stoffel van de Wekken bracht één punt binnen, hoewel hij tegen Van de Heuvel dicht bij zijn tweede punt was (12-10 ZIERIKZEE - Met nog twee ronden te gaan in de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee gaan Jos de Wild en John Honig met een gelijk aan tal punten aan de leiding. De Wild kwam op gelijke hoogte door een remise tegen Cor Boot. De Wild en Boot maakten er van het begin af aan een span nende partij van. Boot lanceer de een aanval op de vijandelij ke vleugel, maar die sloeg niet door. Vervolgens nam De Wild het initiatief over en met een of fervariant kwam hij tegen het eindspel in het voordeel. Op zijn beurt kwam Boot met een offer in het eindspel alsnog op tijd op een dam en dwong remi se af. Henk Koese won van Ineke Flikweert middels een damcom- bj natie in het middenspel. in de vijfde game). Maurice van Slobbe pakte wél twee punten. Scaldina 2-Middelburg 9 6-4: Hans Jonker pakt twee keer de winst door onder anderen 75-plusser Rinus Hofman te ver slaan. Ook Pang Yuen won twee keer, maar tegen de zeventigjari ge Jo Kleinepier was het met 12-10 in de vijfde game een dub beltje op zijn kant. Invaller Ma rio van Popering pakte alleen een punt tegen Hofman, terwijl het dubbel Jonker/Yuen in vijf games het dubbelpunt grepen. Kerkwerve 2-Reynaert 3 4-6: De nederlaag tegen Reynaart kwam niet al te hard aan bij Albert de Vos, Jaap Huigens en Appie Kroezeman. Er stond voor hen niets meer op het spel tegen de kampioen. Kroezeman speelde nog de meest in het oog sprin gende partij tegen de Schrijver: hij won die met 12-10 in de vijf de game. Kerkwerve 4-Scaldina 4 6-4: Doordat het Scaldina-trio slechts met twee punten ver schil verloor, handhaafde het zich in de vijfde klasse. Kerk werve niet. Kees Deurloo pakte twee winstpunten. Youri van Dijken en Bert van der Wielen één. Trucker Van der Wielen was hard uit Frankrijk komen aanvliegen om Arno van Gruns- ven te vervangen. John Hage zorgde voor de halve Kerkwer- ve-productie. Anja Plandsoen scoorde twee punten, het dubbel deed de rest. Westerzicht 5-Kerkwerve 5 4-6: Kerkwerve hield Westerzicht door de zege onder zich op de ranglijst. Robin Kool pakte twee punten, Johan Pannekoek won zelfs drie partijen. Marcel van Slobbe kon niet winnen. Big Smash 2-Scaldina 6 10-0: Tegen de kampioen had alleen Mar Holkers zicht op winst te gen Joris Dekker, maar gaf dit met 12-14 in de laatste game uit handen. Scaldina 7-Westerzicht 6 8-2: Bram Vroegop bleef ongeslagen. Ook Gerrit van den Bosch pikte alledrie de enkelspelpunten in. Jan Willem Uil won één keer. Doordat concurrent Kapelle 8 5-5 speelde, kon het Scaldina- team de kampioensvlag hijsen. Jeugd: Het tweede jeugdteam trad tegen The Back Hands 2 met slechts twee spelers aan. Ni cole Verbraak en Martijn van der Maas pakten geen punten. Marathon. Ik vond dat altijd best, maar had wel de afspraak gemaakt dat onze contributie naar de jeugd zou gaan. Tijdens een jaarvergadering zag ik dat dat niet in de boeken stond", herinnert de oud-penningmees- ter van het Middelburgse EMM zich. „Ik heb toen gezegd dat het dat jaar erop in orde moest zijn. Een jaar later stond het weer niet in het verslag. Een be stuurslid zei dat ons geld naar algemene middelen was gegaan. Ik ben opgestaan en vertrokken. De zondag erna kwam ik bij Westduin voor de training. Er waren allerlei mensen die' vroe- gen of ik met de groep doorging. Ik knikte ja. Toen zeiden ze: 'Dan zijn we vanaf nu lid van de Trodts van de Rodts'." Vier decennia lang leidde de Vlissinger zijn groep met straffe hand. „Ik weet niet hoe ik het ge daan heb. Heus, ik was niet al tijd een lieverdje. Ik eiste ge hoorzaamheid. Tijdens het spor ten was ik de baas! Ik hield van stevige trainingen. Als ik bij Dy namo (nu Dynamica) kwam, waar ik jarenlang training heb gegeven, zeiden ze: 'Daar heb je de beul'." Ondanks dat waren er elke woensdagavond en zondagoch tend gemiddeld zo'n zestig men sen aanwezig. „Ik liep voor de groep, ertussen en erachter. Ik had altijd een fluit bij me. Voor de woensdagavonden moest je wel wat in je mars hebben", denkt de voormalig winkelier aan de Walstraat terug aan de trainingen, die altijd begonnen bij de kanovijver in Vlissingen. „We liepen dan naar Zoutelan- de en terug. Tussendoor deden we nog kracht en lenigheidoefe ningen. Op zondag stond de ge zelligheid voorop. De groep be stond altijd uit mensen van ver schillende leeftijden. Als er een tje bijkwam, kreeg hij of zij zes weken respijt. Dan wachtte de hele groep op de langzaamste, doorSven Bakker ZIERIKZEE - De twee eerste tennisteams van Zierikzee leven momenteel in een omgekeerde wereld. Het gemengde team heeft kampioensaspiraties in de vijfde klasse, terwijl het vrou wenteam moet vrezen voor de gradatie uit de tweede klasse. Het gemengde team boekte een 5-3-overwinning uit tegen het tweede team van Hulster Am bacht en staat daarmee nog bijna altijd de nieuweling. Daar na moest je meekunnen. Je wilt toch op een bepaald niveau trai nen. De nieuwelingen moesten daar naartoe groeien, anders was het 'jammer dan'." Rodts liep altijd mee met de groep, tot een jaar of vijf gele den, toen hij een knieoperatie moest ondergaan. „Toen wilde ik eigenlijk al stoppen, maar dat pikten ze niet. Ik ben toen mee gaan fietsen, dwars door de dui nen. Ik heb wel heel wat lekke banden gehad. Ik kwam eens bij de fietsenmaker. Hij zei dat mijn buitenbanden vol zaten met doorns. Hij heeft er toen spe- steeds in de top van de poule ge rangschikt. De punten voor Zie rikzee werden binnengesleept door Pieter Boot en Yvette van Koelen. Verder waren Thomas le Clercq en Pieter Boot de sterk ste in het mannendubbelspel. Beide gemengddubbelspelen gin gen ook naar Zierikzee. Zowel Thomas le Clercq en Yvette van Koelen als Eva le Clercq en Pie ter Boot waren succesvol. De vrouwen van Zierikzee moes ten een flinke nederlaag slik ken. Uit tegen het tweede team van De Zoom werd er met liefst Angela Kouwenberg won voor Duiveland haar enkelpartij en ook in het dubbelspel met Dina van der Horst bleef ze aan de goede kant van de score. foto Marijke Folkertsma door Sven Bakker NIEUWERKERK - Het moet raar lopen willen de tennissers van Duiveland ook volgend jaar nog uitkomen in de vierde klas se van de landelijke mannencom- petitie. Thuis tegen het derde team van De Zoom moest Duive land weer een fikse nederlaag in casseren. Het werd liefst 0-6. Nadat alle enkelpartijen in twee sets verloren waren gegaan, was er een kans op een punt in het eerste dubbelspel. Hans-Jan Goedegebure en Peter Vrij ver rasten zichzelf door de eerste set met 6-0 te winnen. Tot 3-4 in de tweede set konden Goedege bure en Vrij goed bijblijven, maar verloren vanaf toen acht games op rij. Dat resulteerde in een einduit slagvan 6-0 3-6 0-6. „Het wordt nu wel erg lastig om erin te blijven", erkende Goede gebure. „Al moet ik zeggen dat ik het wel had zien aankomen dat we geen punten zouden pak ken tegen De Zoom. De volgen de speeldag kunnen we uit te gen Roosendaal wellicht wat punten sprokkelen. En tegen het team van De Stoof uit Kouder- kerke, dat ongeveer gelijk aan ons is." Vrouwen De vrouwen van Duiveland had den gisteren hun enige uitwed strijd binnen Zeeland. In Vlissin gen werd er tegen DOS met 5-1 gewonnen. Alleen Irene Buijs verloor haar enkelspel. Angela Kouweberg, Dina van der Horst en Brenda de Bruijne waren wel succesrijk in hun en- door Roeland Alders SLUISKIL - De schakers van schaakvereniging Landau uit Axel zijn verrassend kampioen geworden van de Zeeuwse hoofdklasse. Zelf wonnen de Axelaren gemakkelijk, terwijl de belangrijkste titelkandidaat Vlissingen verrassend verloor van het Oostburgse SVWZV. Landau-De Zwarte Dame 2 6-2: De Axelaren deden wat ze moes ten doen om nog kampioen te worden: winnen. De reserves van De Zwarte Dame hadden niets in te brengen. Mede door dat Vlissingen verrassend ver loor van SVWZV werd Landau kampioen en mag het volgend jaar haar geluk beproeven in de landelijke schaakcompetitie. SVWZV-Vlissingen 4,5-3,5: De Oostburgers deden hun sportie ve plicht door Vlissingen te ver slaan. Op papier was Vlissingen duidelijk beter, maar op de bor den blijkbaar niet. Goes-Souburg 2 5-3: Souburg, dat ondanks deze nederlaag der de werd, was niet opgewassen te gen Goes. Kansen waren er wel. Ronald Steijn claimde geen tijds- overscheiding van Rinus Burger- hoff. Laatstgenoemde kwam daarmee goed weg en pakte alt nog het punt. Souburgse teamlei. der Roel Schroevers, die wone. daarmee een zeven uit acht sco re haalde, kon een nederla; niet voorkomen. Middelburg 2-De Zwarte Dam 1 2-6: In een wedstrijd die niet meer toe deed, kreeg Mid- delburg nog even een flink slaag van het Kruiningse acht tal. Met een fantasieopstellij werden de reserves van Midde burg gemakkelijk opgerold. Landau 2-Zierikzee 1,5-6,5: Zi; rikzee moesf winnen om lijfsh houd te bewerkstelligen, deed het ook en wel met ruis cijfers. Meer dan een drietal r mises door Arjo Arendse, van de Wouw en Ingeborg Ja-, sen werden er niet gehaald. On- j... t iT wyL! dat het eerste team van Lands dik won van De Zwarte Dame; yjj Z-. sfe lij J bleven de reserves van Lands in de hoofdklasse en c het tweede team van De Zwaij y j Dame- tusli 1. A. Arendse-H. Aangeenbruxjrr [het mise, 2. D. v/d Wouw-B. v/d Grc ,en remise, 3. K. Dhuyvetter-R. t:;, Veken 0-1, 4. F. Dhuyvetler-\ CIC Krijger 0-1, 5. J. van Hoorebekei Jukkenekke 0-1, 6. R. Janssens-ijWez Spiegels 0-1, 7.1. Jansen-A. de k, jjngs ge remise, 8. H. Destombes!, i^j, BandsmaO-1. Bi ZSB-competitie, hoofdklasse. Eind stand na 9 ronden: 1. Landau 1 15 matchpunten, 48 bordpunten, 2. Vlissin gen 14-47, 3. Souburg 2 12-38, 4. Goes 11-42, 5. SVWZV 11-40,5, 6. Middelburg 2 11-40, 7. De Zwarte Dame 1 10-41, 8. Zierikzee 2-24, 9. Landau 2 2-21, 10. De Zwarte Dame 2 2-19,5. Na zijn hartinfarct is de 75-jarige Gerard Rodts weer voorzichtig aan het fietsen. foto Ruben Oreel ciale banden opgelegd, die niet lek konden gaan. Op woensdag reed ik dwars door de stad. Dat ik nooit eens wat heb gebroken, is een wónder." Gerard Rodts neemt 28 april, tij dens een voor hem georgani seerd feest, officieel afscheid van zijn trimgroep. 6-0 verloren. De Schouwse ten nissters moesten met een ver zwakt team aantreden, met twee invallers. Vanwege de 6-0-nederlaag moet er serieus rekening worden ge houden met degradatie naar de derde klasse. „We hadden tegen De Zoom punten moeten sprok kelen, maar dat is niet echt ge lukt", reageerde Carina Kerkho- ve „We staan nu op de voor laatste plaats en ik heb het ge voel dat de sterke teams nog moeten komen." Lucky Day 3992: 8-13-17-28-39-40-43- 50-52-54-58-59-60-61-63-66-70-72-77-78 (onder voorbehoud). Bremen. WK landen. Vrouwen, groep C: Nederland - Duitsland 2-3' Li Jiao - Struse 3-2 (11-9 11-7 12-14 17-19 11-8), Timina - Wu 3-2 (11-8 11-4 6-11 9-11 11-5), Nouwen - Wosik 0-3 (5-11 14-16 7-11), Li Jiao - Wu 2-3 (11-9 11-7 8-11 9-11 8-11), Timina - Struse 0-3 (9-11 3-11 8-11). Landelijke competitie. Gemengd, zon dag, derde klasse: MLTC-Gravenzan- de4-4, DOS-Leimonias 1-7, Zoeter- meer 3-MLTC 2 5-3. Vierde klasse: MLTC 3-Etten Leur 4-4, Tiola-Roo- sendaal 2-6, 't Halve Maantje-Hulster dinsdag Biljarten lm c jverkt Ambacht 3-5, Philten-Smash Bozn^' 1 Vijfde klasse: Souburg-De Sdii'! 1 3-5, MLTC 5-Domburg 6-2, BoskreekL -nor do et Emergo 2-6, Hulster Amba r 2-Zierikzee 3-5, Halsteren 2-MLTC 4. 11 1 Landelijke competitie. Mannen,zo 'd 11 dag, tweede klasse: Philten-Ham ome 3-3, Strijdo-Boskreek 2-4, Tilburg 2-5 me'78 5-1. Derde klasse: 't Halve Maantje 2-i r Quick 2-4, Barendrecht-Souburg N6I Vierde klasse. Duiveland-De Z 3 0-6. Enkel: H.J. Goedegebure-M meulen 6-7 1-6, P. Vrij-D. van Nas '3F 0-6 0-6, M. Lodewïjk-S. Wirht 3-6 3-5 :hoc Vreeke-S. Helmons 2-6 6-7. Dubbel:) Goedegebure/P. Vrij-S. Helmons/D i Nassau 6-0 3-6 0-6, M. Lodewijt 'eer Vreeke-M. Vermeulen/S. Wirht 4-62-i evai De Stoof-Wouw 3-3, Vierhoeven 2-B kreek 2 0-6. Vijfde klasse: Passing Shot 3-S: Het burg 2 3-3, Heynkensort-Axel 6-0, R- |00)'f Kapelle 4-2, De Bocht-De Bongerd: ,.i.. Steenbergen-'t Halve Maantje 4 1-5. Landelijke competitie. Vrouw 'e' zondag, eerste klasse. DOS-Dui Jcho land 1-5. Enkel: A. Hofstede-A. k j.j- wenberg 3-6 3-6, A. Pijpers-I. Buijs 4-6 6-3, S. Siegers-B. de Bruine 3-63 L. Erentreich-D. van der Horst 1-61 Dubbel: M. Cremers/A. Hofsted: Kouwenberg/D. van der Horst 6-71 A. Pijpers/L. Erentreich-I. Bruine 6-3 2-6 2-6. Tweede klasse. De Zoom 2-Ziei zee 6-0. Enkel: N. Hees-C. Kerkhove 7-5, D. Oost-C. van der Kroon 6-1 6-I Schuurbiers-L. de Graaf 6-4 2-6 6-2 van Dijk-G. de Keijzer 6-0 6-1. Dub D. Oost/J. Schuurbiers-L. de Gras Kerkhove 7-6 4-6 6-4, M. van Dip V Hees-C. van der Kroon/G. de KeijzeV 6-2. Postbu Idverti Soord- 'eeuwi Islion jinsi 'Seus icidl Driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: Groot Avontuur-Korenbeurs/'t Kaaitje. (Biljart Centrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 19.30. 't Bierwinkeltje-Welkom/Sijmens. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 20.00. Driebandentoernooi Walk Inn. Eer ste ronde. (Café-Bar Walk Inn, 's Heeren- hoek). Aanvang: 19.30. Gust Boonen driebandentoernooi. Kwartfinales, (café Juliana, Colijns- plaat). Aanvang: 19.00. I Tennis Districtscompetitie, Hoofdklasse: Boskreek-Souburg (9.00, Breskens), Bathse Kreek-Philten (9.00, Rilland), Sjef-Tebo (10.00, Aardenburg), De Schelde-DOS (13.00, Vlissingen). Districtscompetitie, vrouwendub- bel. Hoofdklasse: Hoek-Souburg (10.00, Hoek), BruTèn-Ruucstoppelen (13.00, Bruinisse), 't Halve Maantje-Krui- ningen (13.00, Goes), Westerschouwen- Golfbreker (14.00, Burgh-Haamstede). Voetbal Vriendschappelijk. Selectie Borsels elftal t/m 23 jaar-Borssele. Aanvang: 18.15 uur. Locatie: terrein vv Borssele aan deTroyeweg. Vrouwen. Derde klasse: GW Wieldrecht 1-2, Ooskapelle 2-Pap: £j> recht 2-0, Tricht-Meeuwen 3-0, Rij» 2-Everstein '1-4, GJS-Kerkwïjk Sleeuwijk-WIK 8-2. GW degrade eil2 Stand: Sleeuwijk 22-57, GJS 22 Tricht 22-39, Everstéin 22-38, Oostka le 2 22-36, WIK 22-34, Papendr; eel 22-32, Kerkwijk 22-27, Meeuwen 22 ver Wieldrecht 22-21, GVV'63 22-16, oord 2 22-3. Vierde klasse: Dauwendaele-G: 'e 1-2, Patrijzen-Noormannen 1-1, We' ijn dinge-Nieuwland 3-0, Zierikzee-Zeefe lsj, Sport 3-0. Zierikzee kampioen, Nis land degradeert. Stand: Zierik 20-42, Gastel 20-39, Nieuwdorp IS fne Noormannen 20-31, Zeeland S| 20-30, Wemeldinge 20-28, GPC 19 Dauwendaele 20-24, Aardenburg 25 Patrijzen 20-19, Nieuwland 20-16, V de klasse: ZSC-Zaamslag 4-2, i i aartsdijk-Tholense Boys 0-1, Nle j dorp 2-SVD 2-1, Zeelandia-Kruinii» 0-7, Walcheren-Veere 2-6. Stand: R ningen 20-56, Smerdiek 2 20-48, V/ [>n aartsdijk 20-41, Veere 19-40, Tholf Boys 20-35, ZSC 19-26, Zaamslag 19 SVD 20-16, Nieuwdorp 2 20-13, Wall ren 20-10, Zeelandia 19-5. Dl* 19 kelspel. Ook de dubbelkoppels Angela Kouwenberg/Dina van der Horst en Irene Buijs/Brenda de Bruijne kwamen tot winst. Voor Duiveland is het doel om in de eerste klasse te blijven. „Ik heb het idee dat we de sterkere teams nog moeten krijgen. Er zijn zelfs een paar teams met 4-spelers in hun ploeg. Daar zul len we het best zwaar tegen krij gen", aldus Angela Kouwen berg. „Het zou mooi zijn als we in de eerste klasse kunnen blij ven. Vorig jaar is het ook net ge lukt." door Rudy Booqert GOES - AZVV opent de nacom petitie voor een plaats in de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal met een dubbele confronta tie tegen sv Capelle. Op 6 mei speelt de formatie van trainer Kurt Migom eerst uit, een week later wordt in Axel de return ge speeld. Het Brabantse sv Capelle was twee jaar geleden ook al de te genstander van een Zeeuwse club in de eerste ronde van de nacompetitie. Arnemuiden won toen op eigen veld met 2-0 en hield in Sprang-Capelle stand: 1-1. Dit seizoen eindigde sv Ca pelle als tweede in de tweede klasse F, achter kampioen Schel- luinen. Als AZW de eerste ronde over leeft, treft het in de tweede ron de de winnaar van het tweeluik tussen NSW en Oranje Wit. Ook die tweestrijd wordt over twee duels beslist. De winnaar van dat duel treft in de finale (over één duel) de winnaar van het duel tussen Groote Lindt en Wieldrecht of Meerkerk. In de nacompetitie van de derde klasse staan zaterdag 6 mei de duels Serooskerke-Rust Roest, Klundert-SKNWK en Veere- JPS op de rol. Een week k worden de returns gespeeld de tweede ronde stroomt Tho; „g se Boys in als nummer tien de tweede klasse. In de vierde klasse A en B den eerst de traditionele d kampen gespeeld om één klai |n periodekampioen aan te wij: Ee In de vierde klasse A gaat tussen Bevelanders, Nieuwli en Colijnsplaatse Boys. In vierde klasse B tussen ZPR Yerseke en Wemeldinge. strijd begint komende zaten al met de duels Bevelandi Nieuwland en ZPR'84-Yersel De uiteindelijke winnaars deze driekampen komen in1 poule van vier ploegen san de klasseperiodekampioen de vierde klasse A, B en C (P Dongen of Beek Vooruit) D( de verliezer van het duel tus de nummers 10 van de df j klasse A en B. In de derde klasse B is de ff mer 10 bekend: Noad'67; derde klasse A wordt 's-Heer Arendskerke of Sj Die twee ploegen treffen el! zaterdag in een beslissingsd Uit de poule van vier, die halve competitie afwerken,! len uiteindelijk de eerste t teams volgend seizoen in del de klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34