iPZC Actie tegen evenementenbeleid Dansende familie scoort goed Nieuwe dorpsraad Bruinisse gekozen Oranjenacht Bruinisse op laatste moment nog gered lijden zonder rijbewijs kost man werkstraf Olie in sloot angs A58 bij Souburg Veroordeelde verkrachter wil naam zuiveren Politie werkt aan veiliger school Spinnen voor het goede doel Goese blusgroep ronde verder zeeuwse almanak Op je brood Hypotheken Verzekeringen Pensioenen dinsdag 25 april 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 Hoor Marcel Modde BRUINISSE - In Bruinisse is een protestactie opgezet tegen het nieuwe gemeentelijke evene mentenbeleid. Huis-aan-huis «orden raamposters verspreid de kreet 'Gemeente Schou- wen-Duiveland maakt meer ka pot dan ons lief is'. Ook worden erT-shirts gedrukt met dezelfde De protestuitingen zijn inmiddels ook al opgedoken in omliggende dorpen. Directe aanleiding voor de actie is het dreigende einde voor de Visserijdagen in Bruinisse. Dit jaar gaat het de organisatie nog wel lukken de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Maar handhaaft de gemeente de door berekening van de gemaakte ambtelijke (buitendienst)uren, editie Schouwen-Duiveland Advertentie Gabdr Tqmmy Hilfiger Paul Green vandereepe dan houdt het driedaagse evene ment op te bestaan. Eerder gooi den ook al de mensen achter het Brouwers-Havenconcert de handdoek in de ring en luidden andere toonaangevend organisa ties, zoals de Stichting Histori sche Spelen Zierikzee, de nood klok. In Bruinisse wordt het gemeente bestuur 'dit afbraakbeleid' hoogst kwalijk genomen, zegt mede-initiatiefnemer van de ac tie Kees Verspoor. Houdt de raad voet bij stuk, dan 'is dit waarschijnlijk nog maar het be gin van wat het nieuwe evene mentenbeleid ons als inwoners van Schouwen-Duiveland ont neemt'. Jeugdsoos Verspoor zit in het bestuur van jeugdsoos de Pul en tekent te vens namens de Stichting Brui nisse voor de opzet van diverse activiteiten in het dorp. Dé eer ste duizend protestposters zijn de deur uitgevlogen, zegt hij. „Ook in Sirjansland en andere dorpen willen ze de posters heb ben. Dit beleid raakt niet alleen Bruinisse, maar het hele ei land." Daarnaast worden de ko mende dagen onder 1700 huis houdens folders verspreid, met een toelichting op de actie. In die begeleidende brief wordt de dorpsbewoners opgeroepen za terdag massaal de officiële ope ning van de koninginnedagfesti viteiten bij te wonen. Om uiting te geven aan de onvrede over het evenementenbeleid worden een dag eerder T-shirts uitge deeld met daarop de zelfde pro testtekst. Verspoor wil met de actie tegelij kertijd de druk van de ketel ne men, beklemtoont hij. „Het is verstandiger het op deze manier te doen, dan door vernielingen te gaan plegen. Want die gelui den heb ik ook al gehoord. Veel mensen hier zijn het een zo'n beetje zat dat ze in Zierikzee steeds zo moeilijk lopen te doen." Verspoor verwijst naar de problemen die er vorig jaar waren met de muziekvergun- ning voor café Storm, die tegen de ervaring in werd geweigerd in verband met geluidsoverlast. Vrijdag houden ze in Bruinisse volgens goed gebruik een Oran jenacht, die doorgaans tot de vroege zaterdagochtend mag doorgaan. De vergunning werd op grond van het nieuwe evene mentenbeleid plots bijgesteld: het feest moest nu uiterlijk om middernacht afgelopen zijn. „Daarover is vorige week even contact geweest en dat foutje is inmiddels weer rechtgezet. We willen nadrukkelijk laten zien en horen dat we het niet eens zijn met dit beleid", zegt Ver spoor, „maar dan wel op een cor recte manier." MIDDELBURG - Een 24-jarige Zierikzeeënaar is gisteren dooi de Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeeld tot 28 uur werkstraf wegens het rij den zonder rijbewijs. man reed 7 oktober vorig jaar in Zierikzee in eén bestelau to, ondanks het feit dat hij op dat moment niet in het bezit was van een rijbewijs, omdat dat al eerder was ingenomen, yan het doorrijden na een bot- met een scooter, waar de Zierikzeeënaar ook voor terecht stond, werd de hij vrijgespro ken. OOST-SOUBURG - In de sloot langs de Beukenstraat in Oost-Souburg drijft sinds gister middag een olieachtige substan tie. Zeshonderd meter sloot is er mee bevuild, vanaf het stuwtje lot aan de andere zijde van de A58 langs de Landbouwweg. Een landbouwer, die vlakbij be zig was, zag de vlek drijven en rook het ook. Hij alarmeerde de politie. Die heeft gistermiddag een buitengewoon opsporings ambtenaar van het waterschap op de vervuiling af gestuurd. De sloot is vervolgens afgezet met oliebooms, vertelt C. Reule van liet waterschap. „Dat zijn ronde staven die de vlek in het gareel moeten houden. De olie kan zich niet verspreiden. Voorlopig kunnen we even niets doen." vandaag kan het water- p weer aan de slag. Ze kijkt of de olievlek groter is gewor den. Is dat het geval, dan zou on der het water een lozingspunt moeten zijn. Maar die kans acht het waterschap niet heel reëel. ,In de buurt zit geen bedrijf die daar een vast lozingspunt heeft. zal vast een eenmalige lo zing zijn geweest. Dan groeit de lek niet. In dat geval ruimen frehet morgen nog op." Wat voor olie in de sloot is be land, weet het waterschap nog niet. Reule: „Het heeft een «Teemde gele kleur. We moeten nog nagaan wat het precies is. Dat het slecht is voor het milieu, isduidelijk. Dat is olie altijd." Kees Verspoor, Dennis Feytel en Joeri de Zeeuw (vlnr) met de posters. De protestslogan, geboren uit onvrede over de gang van zaken rond de Bruinisser Visserijfeesten, vindt ook buiten het dorp aftrek. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Vier Schou- wen-Duivelandse koppels zwier den tijdens het Nederlands Kampioenschap ballroomdan- sen over de dansvloer. De helft van hen Zierikzeese Den Boer tjes. Dochter Petra den Boer sleepte met danspartner Joey Brand het kampioenschap in de wacht. Haar broer Jelle maakt, met danspartner Kimberley La- meijn, over een week of twee kans op promotie naar de vierde klasse. Ze is er enorm blij mee, de kers verse Nederlands danskampioe- ne in de A-klasse Petra. Het was een spannend dagje, blikt ze te rug op de strijd die zondag in Veldhoven is geleverd. Pa en ma Den Boer (Cees en Irma) deden mee in de (middle age) eerste klasse en behaalden een vijfde plaats. Zoon Jelle den Boer en de uit Dreischor afkomstige Kimberley Lameijn eindigden eveneens op de vijfde plaats, maar dan in de A-klasse (nieu welingen). In diezelfde klasse sleepten Aniek Quist en Kevin van 't Veer - ook van de Zierik zeese Dansschool Kramer - de derde prijs in de wacht. Zelf tekende Petra met Joey Brand voor de eerste plaats. „Dat had ik echt niet verwacht." Ze was meer bezig met haar broer, die kans maakte te promo veren. Ja, het brengt extra span ning met zich mee als je hele fa milie deelneemt aan hetzelfde kampioenschap - lacht ze. „Maar het is vooral heel erg leuk. Je moedigt elkaar lekker aan." Cees en Irma den Boer leerden elkaar op hun achttiende ken nen op de dansvloer in Vlaardin- gen. Ze verkasten naar Zierik zee, kregen kinderen en daar mee kwam het dansen op een laag pitje te staan. Tot dochter Van links naar rechts: Irma en Cees den Boer, Aniek Quist en Kevin van 't Veer, Petra den Boer en Joey Brand, en Kimberley Lameijn en Jelle den Boer. foto Kees Lameijn Petra - en twee jaar later ook zoon Jelle - dansles nam. En thousiast gemaakt door hun kin deren keerden Cees en Irma een jaar of tien geleden terug naar de dansvloer, nu van de Zierik zeese dansschool. Met z'n allen Het was dit jaar voor het eerst dat tijdens een Nederlands kam pioenschap alle gezinsleden aan de bak moesten. Met z'n allen danspasjes oefenen in de woon kamer? „Nee, daar is het hier veel te klein voor", zegt Irma. Noch wordt elke seconde bin nenshuis over de gedeelde hob by gepraat. „Dat valt eigenlijk wel mee. Alleen mijn ouders zijn er altijd best druk mee be zig. M'n broer en ik doen rustig aan", vindt Petra. Verslavend is die danspassie wel. De ouders van Kimberley, Kevin en Aniek, hebben zelf eveneens de foxtrot, Engelse wals en cha-cha-cha in de be nen. Bovendien staan ze met eni ge regelmaat tot in de kleine uur tjes in danszalen om naar de prestaties van hun kroost te kij ken. Voor Petra en Joey en Kevin en Aniek zit het er voor dit jaar weer op. Jelle en Kimberley ma ken dit seizoen nog kans te pro moveren naar de vierde klasse amateurs; een klasse waarin mooie kledij (vrouwen in pracht- jurken, mannen in jacquet) een grote rol gaat spelen. Het twee tal moet, om die stap te zetten, begin mei de sterren van de he mel dansen in Valkenburg. door Niels Juist VLISSINGEN - Een 42-jarige man uit Vlissingen vindt dat hij door de rechtbank in Middel burg onterecht is veroordeeld voor de verkrachting van een zwakzinnige vrouw. Dat bleek gisteren bij het gerechtshof in Den Haag waar de verdachte in hoger beroep terechtstond. De man werd door de rechtbank in Middelburg vorig jaar veroor deeld tot twintig maanden ge vangenisstraf waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Hij heeft de straf inmiddels Uitgeze ten, maar wil zijn naam alsnog zuiveren. Maar volgens de aan klager bij het hof, C. Haverkate, blijft de verdachte 'tegen beter weten in' ontkennen. Het bewijs materiaal was volgens de aan klager namelijk overweldigend. De verdachte zou de vrouw op 21 november 2004 op straat heb ben ontmoet. Omdat ze het koud had, zou de vrouw met hem mee naar huis zijn gegaan. Volgens het Openbaar Ministe rie maakte de man misbruik van de situatie door de vrouw tot seks te dwingen. De verdachte heeft altijd be weerd dat hij de vrouw nooit heeft gezien. Maar tegenover zijn ontkenning staat een gede tailleerde aangifte van het slachtoffer. Zij kon bij de poli tie zowel de man zelf als zijn huis en auto exact omschrijven. Gisteren kwam de man plotse ling met een alibi. Op de zondag ochtend dat de verkrachting zou hebben plaatsgehad, zou hij bij zijn zus geweest zijn. Zijn zus kon dat bevestigen. Maar de aan klager bij het hof vermoedde dat de zus van de verdachte zich vergiste. Hij eiste dezelfde straf als eerder door de rechtbank was opgelegd. Uitspraak over twee weken. SLUIS - De politie maakt serieus werk van criminaliteit en onveilige situaties op Zeeuwse scholen. Gedacht wordt over de aanstelling van schoolagenten of het afsluiten van overeenkomsten met scholen om onveiligheid te bestrij den. „We zijn natuurlijk geen beveiligingsbedrijf, maar we willen scholen ondersteunen om op te treden tegen on veiligheid", zegt politiewoordvoerder A. Don. Om dit voor elkaar te krijgen werkt de politie aan het visiedocu ment Politie en Schoolveïligheid. In dit document komt te staan wat de politie samen met het onderwijs gaat doen om onveiligheid en criminaliteit op scholen tegen te gaan. Het project moet komend schooljaar beginnen. De politie was tot en met vorig jaar op scholen actief met het schooladoptieplan. Scholieren ib-egen voorlichting over onder meer verkeersveiligheid en de gevaren van al cohol en drugs. Dit px'oject stopte vorig jaar. „Het geven van voox-lichting hoort niet meer tot onze kerntaak: opspo ren en handhaven. Het nieuwe px-oject Politie en School- veiligheid valt daar wel onder." ZIERIKZEE - Rond de 160 mensen zullen vrijdag hun lon gen uit hun lijf fietsen voor het goede doel. Ze gaan spin nen; fietsen in een sportzaal op speciale fietsen en onder begeleiding van harde muziek. De deelnemex's gaan in teams fietsen. De marathon duurt zes uur en daarmee vex-dienen ze geld voor twee goede doe len. Het eerste doel is de Roparun, een jaarlijks terugke rend loopevenement waarbij de deelnemers van Pax'ijs naar Rotterdam lopen. Roparun steunt doelen x-ondom ziekte en terminale zorg. Het tweede goede doel is Hart voor Schouwen-Duiveland. Deze stichting maakt zich sterk voor de aanschaf van defibrilatoren om op openbax-e plaatsen neer te kunnen zetten. Het startschot voor de spinningmarathon wordt om half zes gegeven door oud-atlete Nelli Cooman uit Nieuwer- kerk in Sportworxs in Zierikzee. GOES - De junioren van de jeugdbrandweer Borse- le-Goes hebben zich afgelopen weekeinde in Oudewater geplaatst voor de gewestelijke wedstrijd, die zatex-dag 10 juni op Texel plaatsvindt. De aspiranten (oudere jeugd- bx'andweerlieden) behaalden een viex'de plaats in de klas se lagedruk. Op zich geeft dat x-esultaat geen toegang tot de gewestelijke wedstxïjd, maar twee weken geleden wis ten zij zich wel te plaatsen in de klasse hogedruk. Zij mo gen dus ook mee naar Texel. De aspiranten van de groep Zierikzee van de brandweer Schöuwen-Duiveland wisten in de klasse lagedruk niet tot de gewestelijke wedstrijd door te dringen. De Schouw- se jongeren behaalden een elfde plaats. ken. De bedoeling is hiermee in het derde kwartaal van dit jaar al aan de slag te gaan. Met vijf kandidaten op de lijst kon gisteravond een nieuwe doxpsx'aad in Bruinisse worden geïnstalleerd. Opvallend was de jeugdige leeftijd van de kandida ten (onder meer 27, 31 en 41). Ook in de zaal waren zowel jong als oud present. Een zesde kan didaat (M. Meeuwse) werd ter plekke aan de lijst toegevoegd. Hij bleek ook bereid de voorzit tershamer op te nemen. P. Kor poraal is vice-voorzitter, M. Ha- braken-van den Berg secretaris en E. Kieviet-Roth penning meester. E. Meerdink en D. van den Berge maken het dorps- raadsbestuur compleet. Zij kre gen de vrije hand van de aanwe zigen om een begroting op te stellen en een werkplan te ma ken. Vanuit de zaal werden al een aantal aandachtspunten ge opperd. De troep in de stx-aten, wees een inwoner van het dorp op de rommel achter de Bea- trixstraat. Het evenementenbe leid dat plaatselijke festivitei ten de das om doet, klonk het uit de zaal. De dorpsraad van Bruinisse heeft, dankzij de vorige dorps raad, de beschikking over een spaarpotje van zo'n 11.000 euro. Om de integratie tussen oud en jong te bevordex-en zijn er een paar speeltoestellen bij zorgcen- trum 't Opper geplaatst. Daar voor is zo'n 2000 euro aan dat bedrag onttrokken. De nieuwe doxpsraadsleden en hun porte feuilles worden in een later sta dium, via een huis-aan-huisfol- der of via internet, aan de dorps bewoners bekend gemaakt. door Esme Soesman BRUINISSE - De nieuwe dorps raad van Bruinisse staat. Na een dik jaar zonder dorpsraad te hebben gedraaid, zijn gisteren zes nieuwe bestuursleden geko zen. Later dit jaar buigt de ge meenteraad vair Schouwen-Dui veland zich over rol en werkwij ze van de eilandelijke dorpsra den om het functioneren ervan te optimaliseren. Er werden gisteravond tijdens een eerste bijeerxkomst van de Bruse dorpsraad weinig woor den vuilgemaakt aan het aftre den van het vorige dorpsraadbe- stuxxr in februari 2005, dat on der meer door communicatiepro blemen met de gemeente veroor zaakt werd. Wethouder G. Hou tekamer benadrukte 'door scha de en schande wijzer gewox-den' dat er een belangrijke rol voor contactfunctionaris P. Max~is is weggelegd. Alle e-mails, brie ven en telefoontjes tussen dorps raden (en stadsraad Brouwers- haven) en gemeente verlopen via haar. Zo moet op elk mo ment duidelijk zijn welke afspra ken zijn gemaakt en wat de voortgang is van ingezette pro cessen. En er staan nog meer verande ringen op stapel. De gemeente raad heeft in de raadsagenda op genomen zich expliciet over rol en werkwijze van stads- en dorpsraden te willen gaan bui gen. Onder meer bevoegdheden en verantwoox'delijkheden, bud get en democratisch draagvlak worden via een door de raads- gx-iffier opgesteld discussiestuk met de doxpsraadsleden bespro- Het is vaste prik aan oma's ta fel in Temeuzen. Haar acht kleinkinderen krijgen daar een 'versierboterham': met zo veel mogelijk verschillende soorten beleg op elk stukje van het sneetje. Oma doet altijd haar best om het aanbod in zoet zo breed mogelijk te maken. Dit week einde had ze voor de lunch met kleinzoon Robin van drie wel zes soorten hagelslag in de aanbieding. Waaronder een hele spannende, met groe ne korreltjes. Of het ook lekker was, vroeg oma nieuwsgierig aan Robin. „Weet ik niet," schokschou derde het ventje met uitgestre ken snuit. „Er zat zoveel brood onder. OCT HEER KAPOT DAN 0HSUK1S Thuis in. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29