PZC Bredeweg blijkt heet hangijzer Lente 'ontploft' in 's-Gravenpolders Keukenhofje Beste Zeeuwse aspergerecept komt uit Vlissingen Landschappelij ke inpassing kassen op punt van beginnen <}oese wethouder overlegt met protesterende inwoners )lie in sloot angs A58 lij Souburg Goesenaar moet alsnog twee maanden zitten Tentoonstelling schilders Kapelle Thuis in,... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Jeugdbrandweer ronde verder Verkeersdrempels 't Honk Kapelle Museumbunkers weer open Verkeerslabei De Vlaswiek Vrouw neemt in beslag genomen spullen mee Op je brood insdag 25 april 2006 editie Bevelanden-Tholen nor Frank Balkenende OES - Het plan om de Katten- ijksedijk deels autovrij te ma- en en het autoverkeer over de erbreden Bredeweg naar «es te leiden, krijgt weerstand, 'ethouder M. Dieleman (CDA, erkeer) gaat daarom overleg- en met betrokken partijen, aarbij wordt nog eens gekeken het pad toch langs de golf- aan kan worden aangelegd. Ie wethouder zegde dat gi ste al toe in de commissie grondge- ed. nadat een aantal inspre- had aangegeven dat er on er andere met bewoners, land- ouwers en de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge niet is sproken over de verkeerssitua- erond de Kattendijksedijk. Ie gemeente Goes legde eerder een een stuk fietspad langs de oor fietsers gevaarlijke Katten- jksedijk aan. Dat pad loopt it aan de Schellemoerswege- Bedoeling was het pand m de noordzijde onderaan de jk door trekken tot aan het ioese Meer, maar de zowel de ei- enaar als de exploitant van de golfbaan maakten daar be- aar tegen. maart lanceerde het college en alternatief: het deel Katten- jksedijk van de Schellemoers- egeling tot aan de Manneeweg ordt het domein van de fietser, et autoverkeer wordt dan ter joogte van de Schellemoerswe- eling van de dijk gehaald en ia een te verbreden Bredeweg een landbouwweggetje) de Manneeweg geleid, laar kan dit traject aansluiten p de toekomstige verbindings weg Mannee. Deze oplossing eeft het voordeel dat fietsers OST-SOUBURG - In de sloot ngs de Beukenstraat in ost-Souburg drijft sinds gister- üiddag een olieachtige substan- ie, Zeshonderd meter sloot is er- lee bevuild, vanaf het stuwtje lol aan de andere zijde van de \58 langs de Landbouwweg. en landbouwer, die vlakbij be- igwas, zag de vlek drijven en tok het ook. Hij alarmeerde de olitie. Die heeft gistermiddag on buitengewoon opsporings- mbtenaar van het waterschap ode vervuiling af gestuurd. De oot is vervolgens afgezet met iiebooms, vertelt C. Reule van :t waterschap. „Dat zijn ronde laven die de vlek in het gareel loeten houden. De olie kan ich niet verspreiden. Voorlopig annen we even niets doen." iandaag kijkt het waterschap ide olievlek groter is gewor- Is dat het geval, dan zou on- ir het water een lozingspunt :oeten zijn. Maar die kans acht «waterschap niet heel reëel. In de buurt zit geen bedrijf die iar een vast lozingspunt heeft, et zal vast een eenmalige lo ng zijn geweest. Dan groeit de lek niet. In dat geval ruimen ehet morgen nog op." 'at voor olie in de sloot is be ad, weet het waterschap nog iet. Reule: „Het heeft een seinde gele kleur. We moeten ag nagaan wat het precies is. &t het slecht is voor het milieu, duidelijk. Dat is olie altijd, aar we hebben nog geen dode sen of eenden gevonden." (Advertentie) Gabdr Tommy Hilfiger Paul Green van dereepe een veilige doortocht hebben op de Kattendijksedijk en dat auto verkeer straks niet meer door het Goese Meer naar de stad hoeft, maar langs de toekomsti ge wijk Mannee kan rijden. Een aantal insprekers zag pro blemen in deze oplossing. J. Rijk-Vermue wees namens de ZLTO erop dat auto- en land- bouwverkeer zich zal mengen op de Bredeweg. Ze opperde in dat geval het landbouwverkeer over de Kattendijkseweg te voe ren. „Maar een vrijliggend fiets pad langs de Kattendijksedijk blijft de beste oplossing." Ook voorzitter J. Hoste van de Vereniging Dorpsbelangen Kloe tinge vindt dat de gemeente de ze mogelijkheid opnieuw moet bekijken, het standpunt van de Goese Golf ten spijt. De Brede weg als doorgaande route leidt volgens hem tot conflicten tus sen auto's, landbouwvoei'tuigen en fietsers. Bovendien vreest hj voor meer verkeer op de smalle Tervatenseweg. Verbindingsweg De verkeersstromen in het ge bied tussen Goes, Kloetinge en Kattendijke baren inwoners gro te zorgen, omdat er met het oog op de bouw van de wijk Mannee een verbindingsweg komt tus sen de Oranjeweg en de Mannee weg. Bewoners van de Tervaten seweg, maar ook Wilhelminador- pers wensen dat het oostelijk deel van die verbindingsweg zo laat mogelijk wordt aangelegd, zodat bouwverkeer richting Mannee niet door Kloetinge of Wilhelminadorp kan rijden. Dieleman verklaarde dat de ver bindingsweg in eerste instantie dienst moet doen als bouwweg. Hij beloofde goed te zullen kij ken naar oplossingen voor de in gebrachte bezwaren. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Zo mooi en kleurig heeft D. Wouterse uit 's-Gravenpolder zijn eigen 'kleine Keukenhof' nog maar zelden gezien. „Het lijkt wel als of de natuur na alle koude dagen is ontploft." Zestig duizend bolgewassen van meer dan 120 verschillende soorten heeft Wouterse in zijn grote tuin aan de Schoorkenszandweg 10 staan. „Magnolia's, narcissen, prunussen, lenteklokjes en voorjaarsstruiken, ze zijn nu op z'n best", zegt Wouterse, die al vijftien jaar be zig is zijn eigen paradijs te scheppen. Met op de achter grond de stichting Flora en Fauna, want wat Wouter se vooral wil, is dat hij zijn tuin met andere mensen kan delen. Het kleine Keukenhof bij 's-Gravenpolder - naar de echte Keukenhof bij Lisse - is tot eind sep tember elke zaterdag en zondag te bezichtigen van één tot vijf uur 's middags. foto Willem Mieras door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Een amuse van gepocheerde asperges met licht gerookte kreeft en huisgemaak- te truffelkaviaar is uitgeroepen tot het beste Zeeuwse aspergere cept. Maker is sous-chef Sander de Jonge van restaurant de Bourgondiër in Vlissingen. De MIDDELBURG - Een 65-jarige inwoner van Goes moet twee maanden de gevangenis in, omdat hij tijdens zijn proeftijd van een eerdere veroordeling zich niet gehouden heeft aan de aanwijzingen van de reclasse ring. Dat besliste gisteren de Mid delburgse politierechter M. Meeuwisse. Officier van justitie J. Zondervan meende dat de Goesenaar genoeg kansen heeft gehad. „De proeftijd is al eens verlengd. Iedereen doet zijn best, behalve hij. We moeten consequent zijn." Zondervan vond dat de man alsnog twee maanden moest gaan zitten. Raadsman A. Bals kon er niet veel tegen inbrengen. Hij was bang voor de gevolgen als zijn cliënt naar de gevangenis wordt gestuurd. De Goesenaar, die gis teren niet op de zitting ver scheen, kampt met een alcohol probleem en had eerder te ken nen gegeven om te willen mee werken aan een behandeling. De politierechter vond het een lastige zaak, maar zei niet an ders te kunnen. „Het is bij hem niet gelukt. Dus moet hij op de blaren zitten." Jonge liet daarmee acht andere (geselecteerde) deelnemers ach ter zich tijdens de tweede asper- ge-amusewedstrijd van Zee land. De hectiek is groot in de keuken van restaurant De Zeelandbrug, waar de wedstrijd wordt ge houden. Koks lopen af en aan met kratten vol ingrediënten en serviesgoed. Ze moeten werken volgens een strak schema. Elk kwartier moet een nieuw gerecht naar de eetzaal, waar zestig kenners en liefhebbers gelijktijdig met de jury de inzen dingen keuren en proeven. Dat betekent voor de deelnemers aanpoten. De ene serie is nog niet uitgeserveerd of de vol gende deelnemer zet zijn bord jes al weer klaar om te vullen met weer een bijzonder gerecht je. Annika Hollebek en haar part ner Dimitri Valckx van res taurant De Deining in Groede bekijken het werk van hun colle ga's met enige spanning. Ze staan als een-na-laatste op het KAPELLE - Schilderclub Ka pelle houdt tot en met 19 mei in het gemeentehuis van Kapelle een expositie. De werken zijn gemaakt door de twaalf vrouwelijke leden van de schilderclub, die jaarlijks vijf tot zes keer bij elkaar komen on der leiding van Mattie de Brui ne. Het gaat vooral om aquarel schilderijen, met thema's als stil levens, landschappen, mensen en dieren. De expositie is te zien op de openingstijden van het ge meentehuis. programma en hebben dus alle tijd om het werk van de concur renten te bekijken. Dimitri observeert de eerste amuse die wordt geserveerd met belang stelling. Het is het werk van winnaar Sander de Jonge, zoals later blijkt. Valckx wil niet proe ven. „Dan word ik alleen maar zenuwachtiger." Het is voor hem de eerste keer dat hij mee doet aan een wedstrijd en met succes, want hij eindigt op de tweede plaats met zijn amuse: een soort torentje van asperges gevuld met hammousse en gelei van groene appel en mousseline- schuim. „Geweldig", zegt hij. „Een hele opsteker voor ons res taurant." Winnaar Sander de Jonge is ook zichtbaar trots op zijn prijs. In een hoekje van de zaal staat hij de vele felicitaties in ontvangst te nemen. „Het is voor de eerste keer dat ik alleen heb meege daan", vertelt hij. „Dit is toch heel leuk." Varkenswang De jury noteerde een derde plaats voor restaurant 't Wae- pen van Veere met een gegrilde asperge met varkenswang en gort. De jury heeft de gerechten beoordeeld op inhoud: of de as- RISICOBEHEER Het is nog wel steeds de bedoe ling de verbindingsweg in één keer aan te leggen, overeenkom stig de motie die een raadsmeer- derheid vorig jaar aannam. Gezien de discussie over de Bre deweg en de verbindingsweg Mannee pleitte PvdA'er W. Brou wer voor een integrale visie op de verkeersstromen in het ge bied. Dieleman zegde toe de ge volgen voor onder meer de Kruk- weg mee te nemen. perge tot zijn recht komt, of het gerecht past bij de 'aspergewijn' van dit jaar (een Franse char- donnay uit de Bourgonge) en als derde beoordelingspunt het ui terlijk, want het oog wil ook wat. Algemeen commentaar van de jury was dat bij veel deelnemers het accent niet altijd op de as perge lag. „En dat was toch het uitgangspunt van deze wed strijd." De koks hadden grote moeite met de wijnkeuze, omdat die lastig combineerde met de asperge, een mening die door verschillende gasten werd ge deeld. Stationsstraat '2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 GOES - De junioren van de jeugdbrandweer Borse- le-Goes hebben zich afgelopen weekeinde in. Oudewater geplaatst voor de gewestelijke wedsti'ijd, die zaterdag 10 juni op Texel plaatsvindt. Als ze daar hoog eindigen, sto men ze door naar de landelijke finale. De aspiranten (de ouderen jeugdbrandweerlieden) behaalden een vierde plaats in de klasse lagedruk. Op zich geeft dat resultaat geen toegang tot de gewestelijke wedstrijd, maar twee we ken geleden wisten de aspiranten van Borsele-Goes zich wel te plaatsen in de klasse hogedruk. Zij mogen dus ook mee naar Texel. KAPELLE - Bij christelijke basisschool 't Honk in Kapel le komen verkeersdrempels, zodat automobilisten minder hard door de Van der Biltlaan langs de school rijden. De verkeersdrempels worden volgende week, in de meivakan tie, aangebracht. Ook in de Gistellistraat in Kapelle, te genover huisnummer 22, komt een verhoging in het weg dek om de snelheid uit het verkeer te halen. VLISSINGEN - De bunkers in Vlissingen en Zoutelande gaan volgende week weer open voor publiek. In het bun kermuseum in de duinen van Zoutelande is dit jaar een tentoonstelling te zien met het thema gasbescherming. In de bunker bij de Oranjemolen in Vlissingen is een exposi tie over de Willem Ruys, het schip dat tijdens de Tweede Wereldoorlog bij de Schelde lag. Beide bunkers zijn op woensdag 3 en vrijdag 5 mei vanaf één uur 's middags ge opend- Het museum in Zoutelande is vanaf dat moment el ke woensdag en zondag van één tot vijf uur 's middags te bezichtigen. De bunker in Vlissingen is elke zondagmid dag van één tot vier geopend. De toegang is gratis. KOEWACHT - De katholieke basisschool De Vlaswiek in Koewacht krijgt morgen het verkeersveiligheidslabel. van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. De Vlaswiek heeft de titel te danken aan het feit dat de school de leerlingen goed voorbereidt op zelfstandige deel name in het verkeer met theorie- én praktijklessen. Ook de verkeersouders zijn nauw betrokken bij verkeersveilig heid. Zij hebben een groep die het verkeer regelt rondom het zebrapad bij de uitgang van de school. Dankzij hun in spanningen en die van de school is ook de maximumsnel heid van passerende auto's teruggebracht naar dertig kilo meter per uur. Verder zijn er onder meer borden met de tekst 'Minder hard in onze straat' geplaatst en extra stre pen rond het zebrapad bij de schooluitgang aangebracht. ders kunnen leven. De grond die daarbij vrijkomt, wordt ge bruikt voor ophogingen waarop gras en streekeigen kruiden wor den gezaaid. Tussen het groen komen recreatieve elementen, zoals een wandelpad en pick nicktafels. Aan de landschappelijk inpas sing betalen behalve de tuinders zelf ook de provincie, de stich ting Landschapsbeheer Zee land, de ZLTO, boerenorganisa- tie NCB en het VSB-fonds mee. De gemeente Reimerswaal biedt voor 25.000 euro aan ambtelijke ondersteuning en zal het onder houd van het groen bovendien op zich nemen in de eerste drie jaar. Het is de bedoeling dat dat daarna betaald wordt met geld dat vrijkomt uit een nationale regeling van het ministerie van Landbouw. door Rob Paardekam RILLAND - Het plan voor de landschappelijke inpassing van het kassengebied bij Rilland is rond. Komende vrijdag wordt een aanvang genomen met de aanleg van dit nieuwe stukje na tuur. Het idee om de kassen in de Bathpolder in het groen te zet ten, leeft al jaren, maar tot nu toe kwam het er niet van. Nu hebben alle betrokken partijen elkaar gevonden. Binnen het plan valt ook een groenstrook tussen de kassen en de huizen aan de Middenhof. Toch komt het meeste groen ten zuiden van de kassen; op de zichtlocatie. Naast een dikke laag groen, wor den er onder meer poelen gegra ven, waarin kikkers en salaman- door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 33-jarige vrouw uit Oostburg moet 28 uur werkstraf verrichten wegens 'onttrekking van beslag van een inboedel'. Dat heeft de Middel burgse politierechter M. Meeu wisse gisteren bepaald. De verdachte had op 23 juni vo rig jaar in Eede bij de ontrui ming van een huurwoning ook de goederen meegenomen waar op door de gerechtsdeurwaar der beslag was gelegd. De wo ning zou volgens haar via een openbare verkoop worden ver kocht, maar dat ging niet meer door. De verhuurder diende een scha declaim in van veertigduizend euro, maar die werd door de rechter niet ontvankelijk ver klaard. De politierechter vonniste con form de eis van dè officier van justitie. De koks van 't Waepen van Veere werken aan hun amuse. Uiteindelijk zouden ze de derde prijs in de wacht slepen. foto Dirk-Jan Gjeltema zeeuwse almanak Het is vaste prik aan oma's ta fel in Temeuzen. Haar acht kleinkinderen krijgen daar een versierboterhammet zo veel mogelijk verschillende soorten beleg op elk stukje van het sneetje. Oma doet altijd haar best om het aanbod in zoet zo breed mogelijk te maken. Dit week einde had ze voor de lunch met kleinzoon Robin van drie wel zes soorten hagelslag in de aanbieding. Waaronder een hele spannende, met groe ne korreltjes. Of het ook lekker was, vroeg oma nieuwsgierig aan Robin. „Weet ik niet," schokschou derde het ventje met uitgestre ken snuit. „Er zat zoveel brood onder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25