Hinder door reeks wegafsluitingen Tekort jaarrekening Veere is minimaal Het beste aspergerecept komt uit Vlissingen Vlissinger wil naam zuiveren in verkrachtingszaak Onderhoud aan bruggen komt vooral Vlissingen slecht uit Olie in sloot angs A58 )ij Souburg Zeeuwse politie werkt aan veiliger school Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Museumbunkers weer open Lété wil meer geld van Vlissingen Taakstraf voor oplichting Werkstraf voor rijden zonder rijbewijs zeeuwse almanak Op je brood flactie: 0113-315649 |tfw,pzc.nl uiail:redactie@pzc.nl jstbus 314460 AA Goes ijvertentie-exploitatie: ioord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; '-■euws-Vlaanderen: 0114-372770; jlionaal: 020-4562500. jnsdag 25 april 2006 editie Walcheren hor Miriam van den Broek [USSINGEN - Werkzaamhe id die wegafsluitingen tot ge- olghebben, moeten beter op el- r worden afgestemd. Dat It L. van Driel van de provin- provincie werkt deze week ïdrie bruggen op Walcheren, is voor gekozen het onder- id aan de Keersluisbrug in üssingen, de draaibrug in ijst-Souburg en de Stations- :rjg in Middelburg op hetzelfde ■anient uit te voeren zodat de inder niet langer dan een week jurt. De Keersluisbrug is de he- week volledig afgesloten voor i! het verkeer omdat de lagers ide hangstangen worden ver- igen. „Dat is geen eenvoudi- klus", zegt Van Driel „De angstangen zitten vast aan de dep van de brug. Maar om die te maken, moeten er eerst ee torens gebouwd worden het contragewicht ondersteu- Die torens zijn gisteren ge kaatst. Vandaag worden de la- prs vervangen. De Keersluisbrug is niet de eni- eplek in Vlissingen die nu afge floten is voor verkeer. Ook ande- belangrijke doorgaande rou- s zoals een deel van de Presi- ient Rooseveltlaan en de Spui- itraat zijn dicht. De Oude Veer- ivenweg was vorige week afge goten en de Keersluisbrug dus week. In november vorig jaar zijn de erste besprekingen gevoerd rer de werkzaamheden aan de ruggen", zegt Van Driel. De voorbereidingen nemen eel tijd in beslag omdat er veel lij komt kijken. We proberen iet wel altijd af te stemmen met Advertentie) gabor Tommy Hilfiger Paul Green van de reepe sch0enm00e i andere instanties. Zo hebben we bijvoorbeeld aan de andere kant van het Veerse Meer de werk zaamheden een week uitgesteld omdat Rijkswaterstaat daar be zig was aan de Kreekraksluizen. Maar dat er nu ook zoveel we gen in Vlissingen zijn afgeslo ten, is voor iedereen uitermate vervelend. We werden zelf ook ineens geconfronteerd met de af sluiting van de Oude Veerhaven- weg vorige week. Als alle instan ties dat hadden geweten, had Delta de werkzaamheden mis schien tegelijk met ons kunnen doen." Volgens J. Risseeuw van de ge meente Vlissingen ligt de situa tie iets anders. „We proberen al tijd alle werkzaamheden op el kaar af te stemmen. Maar ik ben zelf pas drie weken geleden door iemand van de provincie gebeld over de Keersluisbrug. Ik geef toe dat het op dit moment een beetje veel is in Vlissingen, maar toen we de vraag van de provincie kregen, hebben we al les afgewogen en zijn we tot de conclusie gekomen dat het moge lijk is. We doen ook echt ons best om de omleidingen goed aan te geven en de bedrijven zo veel mogelijk bereikbaar te hou den. Helaas constateer ik dat de discipline van de weggebruiker veel te wensen over laat. Ik wil- dan ook adviseren niet de sluiproutes te nemen, maar de grote doorgaande wegen. Langs deze wegen zijn de wegomleidin- gen goed aangegeven." Vanaf zaterdag is de Kèersluis- brug weer bereikbaar. De werk zaamheden in de President Roos eveltlaan moeten 31 mei zijn af gerond. En vóór 5 mei wordt ge probeerd de Spuistraat weer open te krijgen. DOST-SOUBURG - In de sloot de Beukenstraat in Oost-Souburg drijft sinds gister middag een olieachtige substan- lie. Zeshonderd meter sloot is er mee bevuild, vanaf het stuwtje )t aan de andere zijde van de A58 langs de Landbouwweg. !en landbouwer, die vlakbij be- g was, zag de vlek drijven en wk het ook. Plij alarmeerde de olitie. Die heeft gistermiddag «n buitengewoon opsporings- mbtenaar van het waterschap pde vervuiling af gestuurd. De oot is vervolgens afgezet met iebooms, vertelt C. Reule van it waterschap. „Dat zijn ronde aven die de vlek in het gareel loeten houden. De olie kan ach niet verspreiden. Voorlopig lunnen we even niets doen." as vandaag kan het water- chap weer aan de slag. Ze kijkt de olievlek groter is gewor- "en. Is dat het geval, dan zou on- ier het water een lozingspunt moeten zijn. Maar die kans acht eet waterschap niet heel reëel, •inde uurt zit geen bedrijf die èaar een vast lozingspunt heeft. Het zal vast een eenmalige lo- zijn geweest. Dan groeit de lék niet. In dat geval ruimen re het morgen nog op." ïat voor olie in de sloot is be- -nd, weet het waterschap nog liet. Reule: „Het heeft een tfeemde gele kleur. We moeten "og nagaan wat het precies is. Bat het slecht is voor het milieu, Muidelijk. Dat is olie altijd." door Edith Ramakers DOMBURG - De gemeente Veere sluit 2005 af met een nega tief saldo van ruim 8300 euro. Dat blijkt uit de jaarrekening over 2005. Het bedrag wordt ont trokken uit de algemene reser ve, die rond de 3,6 miljoen euro De raming van de kosten en de werkelijke uitgave liggen in Veere dicht bij elkaar. „We maken niet voor niets een begroting", zegt wethouder W. van Tatenhove, (CDA/finan ciën). Desondanks heeft Veere met meevallers en tegenvallers te kampen gehad. „De plussen en minnen van sommige projecten kunnen we tegen elkaar wegstre pen." Veere moest bijvoorbeeld een te genvaller van ruim twee ton wegwerken. Van het Rijk krij gen gemeenten jaarlijks 'BTW gecompenseerd'. Veere heef min der korting gekregen dan waar van ze was uitgegaan. Een solide bron van inkomsten ontvangt Veere jaarlijks uit het door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een amuse van gepocheerde asperges met licht gerookte kreeft en huisgemaak- te truffelkaviaar is uitgeroepen tot het beste Zeeuwse aspergere cept. Maker is sous-chef Sander de Jonge van restaurant De Bourgondiër in Vlissingen. De Jonge liet daarmee acht andere (geselecteerde) deelnemers ach ter zich tijdens de tweede asper ge-amusewedstrijd van Zee land. De hectiek is groot in de keuken van restaurant De Zeelandbrug, waar de wedstrijd wordt gehou den. Koks lopen af en aan met kratten vol ingrediënten en ser viesgoed. Ze moeten werken vol gens een strak schema. Elk kwartier moet een nieuw ge recht naar de eetzaal, waar zes tig kenners en liefhebbers gelijk tijdig met de jury de inzendin gen keuren en proeven. Dat bete kent voor de deelnemers aanpo ten. De ene serie is nog niet uit- geserveerd of de volgende deel- nemer zet zijn bordjes al weer klaar om te vullen met weer een bijzonder gerechtje. Opsteker Annika Hollebek en haar part ner Dimitii Valckx van restau rant De Deining in Groede bekij ken het werk van hun collega's met enige spanning. Ze staan als een-na-laatste op het pro gramma en hebben dus alle tijd om het werk van de concurren ten te bekijken. Dimitri observeert de eerste amuse die wordt geserveerd met belangstelling. Het is het werk van winnaar Sander de Jonge, zoals later blijkt. Valckx wil niet proeven. „Dan word ik alleen maar zenuwachtiger." Het is voor hem de eerste door Frank van Cooten SLUIS - De politie maakt se rieus werk van criminaliteit en onveilige situaties op Zeeuwse scholen. Gedacht wordt over de aanstelling van schoolagenten of het afsluiten van overeenkom sten met scholen om onveilig heid te bestrijden. „We zijn natuurlijk geen beveili gingsbedrijf, maar we willen scholen ondersteunen om op te treden tegen onveiligheid", zegt politiewoordvoerder A. Don. Om dit voor elkaar te krijgen werkt de politie aan het visiedo cument 'Politie en Schoolveilig- heid'. In dit document komt te staan welke rol de politie samen met het onderwijs gaat spelen om onveiligheid en criminaliteit op scholen tegen te gaan. Het is bedoeling dat het project ko mend schooljaar van start gaat. De politie was tot en met vorig jaar op scholen actief met het schooladoptieplan. Scholieren kregen voorlichting over onder meer verkeersveiligheid en de gevaren van alcohol en drugs. Dit project stopte vorig jaar. „Het geven van voorlichting hoort niet meer tot onze kern taak: opsporen en handhaven. Het nieuwe project 'Politie en Schoolveiligheid' valt daar wel onder. We willen met de school veiligheid op een andere manier aan de slag gaan", zegt Don. Hij reageert hiermee ook op vragen van de raadsfractie van de Pv dA in de gemeente Sluis over het schooladoptieplan. In het bestuursakkoord van het nieuwe Sluise college staat dat wordt overgegaan tot herinvoe ring van dit schooladoptieplan om scholieren te wijzen op de ge varen van alcohol en drugs. PvdA-fractievoorzitter L. Wille is ook voorstander van een pre ventief beleid maar vraagt of het college kan bevestigen dat de politie niet wil overgaan tot herinvoering van het project. Nu dat inderdaad aan de orde is, wil Wille weten hoeveel geld het plan de gemeente Sluis kost. Nu het openbaar onderwijs in een vergaand proces van verzelf standiging zit, wil Wille ook we ten wie beslist over een herin voering en welke procedure het college volgt om tot een besluit te komen over herinvoering van het schooladoptieplan. keer dat hij meedoet aan een wedstrijd en met succes, want hij eindigt op de tweede plaats met zijn amuse: een soort torentje van asperges gevuld met hammousse en gelei van groene appel en mousseline- schuim. „Geweldig", zegt hij. „Een hele opsteker voor ons res taurant." Alleen Winnaar Sander de Jonge is ook zichtbaar trots op zijn prijs-. In een hoekje van de zaal neemt hij de vele felicitaties in ontvangst. „Het is de eerste keer dat ik al leen heb meegedaan", vertelt hij. „Dit is toch heel leuk." De jury noteerde een derde plaats voor restaurant 't Wae- pen van Veere met een gegrilde RISICOBEHEER De provincie werkt deze week aan drie bruggen op Walcheren. De Keersluisbrug is volledig afgesloten voor al het verkeer omdat de lagers van de hangstangen worden vervangen. foto Lex de Meester Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 VLISSINGEN- De bunkers in Vlissingen en Zoutelande gaan volgende week weer open voor publiek. In het bun kermuseum in de duinen van Zoutelande is dit jaar een tentoonstelling te zien met het thema gasbescherming. Er zijn verschillende soorten gasmaskers te zien, maar ook ontsmettingsmiddelen, gasdetectieapparatuur en een gas masker voor een paard. In de bunker bij de Oranjemolen in Vlissingen is een expositie over de Willem Ruys, het schip dat tijdens de Tweede Wereldoorlog bij de Schelde lag. De hele levensloop van het schip wordt gevolgd, van af de kiellegging tot de ondergang in 1994, toen het de Achille Lauro heette. Beide bunkers zijn op woensdag 3 en vrijdag 5 mei vanaf één uur 's middags geopend. Het museum in Zoutelande is vanaf dat moment elke woens dag en zondag van één tot vijf uur 's middags te bezichti gen. De bunker in Vlissingen is elke zondagmiddag van één tot vier geopend. De toegang is gratis. VLISSINGEN - Het college van B en W van Vlissingen wil ruim zeven ton beschikbaar stellen aan reïntegratiebe- drijf Lété. Dat is ruim 3,5 ton meer dan aanvankelijk was geraamd. Afgelopen jaar werd duidelijk dat Lété met een oplopend tekort kampte. Hoewel het exploitatietekort door een reorganisatie de komende jaren teruggebracht wordt, heeft Lété in 2006 een bedrag nodig van bijna 1,7 miljoen euro. Vlissingen zou daarvan 726.600 euro moe ten betalen. Daar was in de begroting van de gemeente geen rekening mee gehouden. De gemeenteraad buigt zich donderdag over het voorstel. MIDDELBURG - Een inwoner van de gemeente Borsele is vorig jaar zomer slachtoffer geworden van een oplich ting. Een 21-jarige inwoner van Rotterdam had met mooie praatjes kans gezien om ruim 21.000 euro van de Bevelander te 'lenen' voor zogenaamde investeringen in een 'goedlopend' bedrijf. De Rotterdammer werd gisteren in Middelburg hiervoor ter verantwoording geroepen bij de politierechter. De verdachte werd voor de oplichting conform de eis veroordeeld tot honderd uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Aan het slachtoffer moet hij het schadebedrag van 21.700 euro be talen, maar de terugbetaling zou weieens lang kunnen du ren. Het geld is opgesoupeerd aan een woning. Hij heeft tot nu toe honderd euro terugbetaald. Volgens de Rotter dammer had het slachtoffer nooit de média moeten in schakelen. Zo kwam de zaak via het tv-programma Opge licht van de. Tros in de aandacht. „Deze publiciteit heeft me drie banen gekost. Ik had geen geld en kon hem daar door niet betalen", zei de verdachte. Het slachtoffer was via de chatbox in contact gekomen met de gladde prater. toerisme. De opbrengst van de overnachtingen is ruim 3,3 mil joen euro. Het aantal overnachtingen ten opzichte van 2004 is nauwe lijks gewijzigd. Dat waren er bijna 3.890.000. „Dat wil niet zeggen dat we met elkaar ach ter over kunnen leunen en kun nen rekenen op die mooie bron van inkomsten uit de toeris tische sector", zegt Van Tatenho ve. „We mogen niet verslappen en de toeristen iets blijven bie den." asperge met varkenswang en gort. De jury heeft de gerechten be oordeeld op inhoud: of de asper ge tot zijn recht komt, of het ge recht past bij de 'aspergewijn' van dit jaar (een Franse char- donnay uit de Bourgogne) en als derde beoordelingspunt het ui terlijk, want het oog wil ook wat. Algemeen commentaar van de jury was dat bij veel deelnemers het accent niet altijd op de as perge lag. „En dat was toch het uitgangspunt van deze wed strijd." De koks hadden grote moeite met de wijnkeuze, omdat die lastig combineerde met de asperge, een mening die door verschillende gasten werd ge deeld. door Niels Juist DEN HAAG - Een 42-jarige man uit Vlissingen vindt dat hij door de rechtbank in Middel burg onterecht is veroordeeld voor de verkrachting van een zwakzinnige vrouw. Dat bleek gisteren bij het gerechtshof in Den Haag waar de verdachte in hoger beroep terechtstond. De man werd door de rechtbank in Middelburg op 16 november vorig jaar veroordeeld tot twin tig maanden gevangenisstraf waarvan vijf maanden voor waardelijk. Hij heeft de straf in middels uitgezeten, maar wil dat zijn naam alsnog gezuiverd wordt. Maar volgens de aankla ger bij het hof, nu. C. Haverka- te, blijft de verdachte 'tegen be ter weten in' ontkennen. Het bewijsmateriaal was vol gens de aanklager namelijk over weldigend. De verdachte zou de vrouw op 21 november 2004 op straat hebben ontmoet. Omdat ze het koud had, zou de vrouw met de verdachte mee naar huis zijn gegaan. Maar volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) maakte de man misbruik van de situatie door de vrouw tot seks te dwingen toen ze eenmaal bij hem binnen was. De verdachte heeft altijd be weerd dat hij de vrouw nooit heeft gezien. Maar tegenover zijn ontkenning staat een gede tailleerde aangifte van het slachtoffer. Zij kon bij de poli tie zowel de man zelf, als zijn huis en auto exact omschrijven. Dat bracht de rechtbank ertoe om de verdachte schuldig te ver klaren. Maar gisteren bij het gerechts hof kwam de man plotseling met een alibi. Op de zondagoch tend dat de verkrachting zou hebben plaatsgehad, zou hij he lemaal niet thuis zijn geweest. Volgens de verdachte was hij op dat moment bij zijn zus. Zijn zus kon dat in haar getuigenis bevestigen. Maar de aanklager bij het hof hechtte geen waarde aan die ge tuigenis. Hij vermoedde dat de zus van de verdachte zich vergis te. Hij eiste dezelfde straf als eerder door de rechtbank was opgelegd. Het hof doet over twee weken uitspraak. MIDDELBURG - Een 24-jarige Zierikzeeënaar is gisteren door de Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeeld tot 28 uur werkstraf wegens het rij den zonder rijbewijs. De man reed op 7 oktober vorig jaar in Zierikzee in een bestelau to terwijl zijn rijbewijs was inge nomen. Van het doorrijden na een botsing met een scooter werd de Zierikzeeënaar vrijge sproken. Koks van restaurant 't Waepen van Veere werden derde bij de amusewedstrijd, foto Dirk-Jan Gjeltema Het is vaste prik aan oma's ta fel in Temeuzen. Haar achttal kleinkinderen krijgt daar een 'versierboterham': met zoveel mogelijk verschillende soor ten beleg op ieder stukje van het sneetje. Oma doet altijd haar best om het aanbod in zoet zo breed mogelijk te maken. Dit week einde had ze voor de lunch met kleinzoon Robin van drie wel zes soorten hagelslag in de aanbieding. Waaronder een heel spannende, met groe ne korreltjes. Of het ook lekker was, vroeg oma nieuwsgierig aan Robin. „Weel ik niet," schokschou derde het ventje met uitgestre- ken snuit. „Er zat zoveel brood onder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11