Blikkie, Palmpje en Humphrey Laura Grguric scoort voor, maar ook tegen Terneuzen Veel spelers in beeld bij kampioen :<rr Martij n Ferket maakt indruk bij autocross Jens van Dam toont klasse in regiofinale IJzendijke walst over SDO'63 heen We Kampioenen van Terneuzense Boys storten zich in feestgedruis Cadzand loopt nacompetitie mis Terneuzen Al sluit slecht af HVV'24 houdt kampioen op 0-0 Tern. Boys verslaat ook RCS Terneuzen BI loopt titel mis HVV'24 veilig ondanks verlies Terneuzen Cl kan zich niet redden Biervliet maakt geen fout meer Tovaal sluit af met ruime zege maandag 24 april 2006 z21 lki rid- Hoor Peter van Kouteren THOLEN - De bloemen lieten nog even op zich wachten, de champagne voor de kampioe nen vloeide direct na afloop wel al rijkelijk. Terneuzense Boys was in het laatste competi- tietreffen tegen Tholense Boys kampioen in het missen van kansen, maar vierde de titel in de tweede klasse van het zater dagvoetbal uitbundig. De hoofdrolspelers gingen in Tholen op het veld uit hun dak. Bestuursleden, begeleiders en wisselspelers gaven aanvanke lijk op iets ingetogener wijze ui ting aan de vreugde. Algemeen overheerste echter geluk en het besef dat met de promotie naar het op één na hoogste niveau ge schiedenis was geschreven. Elf talleider Frans Scheele genoot in al die feestvreugde van de ti tel, toch bleef hij realist. „Het was niet echt sprankelend", stelde hij zuinigjes. Oranje shirtjes met op cle ach terkant een passende bijnaam werden aan spelers en begelei ders uitgedeeld. Zo genoten trainer Danny van de Velde als Blikkie, grensrechter Rudy Nachtegaal als Palmpje en Mar co Faassen als Humphrey van de titel. Ali Eryürük ging met de kampioensschaal op de foto en haalde maar wat graag kus jes langs de lijn bij vrouwelijk schoon. De jonge Turk, twee weken terug na het missen van een strafschop nog de schlemiel van de wedstrijd, liet zich on eindig lang omhelzen. Eryürük, exponent van de ei gen jeugdrangen, zei vooral op gelucht te zijn. „Dit is mijn eer ste kampioenschap", straalde hij van geluk. „Ik ben in de jeugd onder onze assistent-trai ner Wim de Blaey wél een keer tweede geworden en eigenlijk was ik bang dat dat weer zou gebeuren. Ik ben nooit zenuw achtig, maar vannacht kon ik niet slapen. Ik heb gedroomd over mijn gemiste penalty te gen Hardinxveld, en dat we tweede werden." De middenvelder vond dat zijn ploeg het zich onnodig moeilijk had gemaakt. Terneuzense Boys stond al vroeg in. de wed-, strijd tegen tien man, kreeg een veelvoud aan opgelegde kan sen, maar verzuimde te scoren. Dat er Thoolse hulp voor nodig was om het duel in winst om te zetten, mocht cle pret niet druk ken. „Wat een lucky-goal zeg", vond Robbie Jonkman van de winnende treffer, die via een Thools been in het doel caram boleerde. „Maar we konden hem wel gebruiken." Met het uitblijven van meer doelpunten bleef de dreiging van de gelijkmaker door de Ter neuzense hoofden spoken. Doel man Guiclo Vinke had in de slot fase dan ook een uiterst belang rijk aandeel in de titel, toen hij een strak afstandsschot uit de bovenhoek plukte. „Ik vond het belangrijker dat ik in de wed strijd een paar hoge ballen lek ker kon pakken", bleef de keeper nuchter. Ali Eryürük zei zich voor het eerst sinds weken fit te hebben gevoeld, nadat hij van de Ter neuzense orthopeed Corbeij een cortisonen-injectie had ge kregen. „Maandag wordt een mri-scan van mijn knie ge maakt. Vanaf nu neem ik maar eens goed rust. Ik heb heel de wedstrijd lopen denken dat het zo maar 1-1 zou kunnen wor den. We hebben met tien tegen elf helemaal vex-keerd uitge speeld, want we hadden het middenveld moeten benutten, maar bleven hoge ballen naar voorgeven." Guido Vinke: „In wedstrijden waarin we slecht speelden, heb ben we nooit veel doelpunten tegen gekregen. Kees Duiteme- ijer heeft een heel seizoen als een beer staan voetballen. Als je ziet wat-ie steeds weghaalt. Hij is één van de belangrijkste spelers geweest, met name in zijn manier van mensen coachen. Maar we zijn vooral met zijn allen kampioen gewor den. We hadden dit seizoen veel gelijkwaardige spelers, maar toch is er onderling wei nig gemor geweest. Sommige jongens zijn er echt voor de groep geweest, ook als ze ex- niet in stonden. Dat vind ik klasse." Marco Faassen zei vanaf het be gin van het seizoen in een top- klassering te hebben geloofd. „Ik heb voordat het seizoen be gon al tegen Jan Gerard Hart- mann gezegd dat we eerste of tweede zouden worden. Heel even, toen we die slechte perio de hadden, zag het ernaar uit dat het weer een echt Boys-jaar zou worden. We hebben een beetje geluk gehad, dat we een aantal mindere tegenstanders achter elkaar hebben gehad. Maar daarna hebben we vooral tegen NSW, en toch ook wel te gen Wieldrecht, heel goed ge speeld." Kroon Het waren bespiegelingen ach teraf, vooral goed als zoete her innering. Terneuzense Boys zet te in Tholen de kroon op een sterk seizoen. Met het bereiken van de eerste klasse is een lang gekoestex'de wens in vervulling- gegaan. Adxi de Putter liet zich in 1997 als toenmalige voorzit- ter voor het eerst ontvallen graag naar de eerste klasse door te stoten met een ploeg die voor zeventig tot tachtig pro cent in eigen geledex-en was op gegroeid. De Putter maakt nog steeds deel uit van het bestuur en is voorzitter van de techrnsche commissie. In die hoedanigheid gaf hij aan dat de jeugdoplei ding een facelift ondergaat. „In deze ploeg spelen vijf spelers, die ooit bij een andere club heb ben gevoetbald. Nu zijn ze te rug. Dat vind ik mooi. Als je met veel spelei's uit eigen gele- dei-en hoog wilt spelen, moet je zox-gen dat je goede jeugdtrai- nex-s en jeugdleiders hebt. Daar zijn we hai'd mee bezig. We wil len voor de allerkleinsten begiii- nen met traininkjes in circuit- vorm. Daar probei'en we jon gens van het eerste elftal voor te strikken." Met het oog op het nieuwe sei zoen wordt de selectie op voor spraak van de trainer verder versterkt. Voorzitter Frans Wil- laert liet weten de nieuwe uit daging met vex'trouwen tege moet te zien. „We zullen lekker meedoen. We willen een links- poot, een centrale nxiddenvel- der, een spits en eventueel een keeper. Dat hangt ex-van af wat Ronald Gort gaat doen." Robbie Jonkman zei een moei lijk seizoen te vrezen. „We heb ben vriendschappelijk tegen Ar- nemuiden gespeeld en woixnen geen duel. Die ploeg was fysiek veel sterker, maar zo zijn al die ploegen in de eerste klasse. Als je in zo'n klasse komt, moet je in het begin wat punten kun nen sprokkelen. Als dat niet lukt, wordt het heel zwaar." Het kampioenschap van Terneuzense Boys is binnen, op het veld barst een feestje los. Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer en Marco Bolleman (voorgrond vaxx links naar rechts) juichen uitbundig, Gokhan Ersahin en Arjen Oostdijk (achtergrond) springen mee in de vreugdedans. foto Peter Roek door Barry van der Hooft en Frits Bakker TERNEUZEN - Het kampioenschap is binnen en zoals altijd gonst het dan van de geruchten over versterkingen. Terneu zense Boys gaf het in de week vooraf al aan: we willen een paar spelers aaixtrek ken met een meerwaarde. De trainer wilde er zaterdag na het bin nenhalen van de titel nog geen namen aan verbinden. Tim Faassen, die al eens bij Terneuzense Boys speelde en nu bij Temeuzen, was zaterdag wel bij de kam pioenswedstrijd, maar over een transfex- werd nog niet gesproken. Wel is zeker dat er gespx-ekken zijn ge weest met Ryan de Regt en Veli Exyü- rük, twee AZW'ers die voox-heen ook bij Terneuzense Boys speelden. De Regt heeft nog niet beslist, Eryüx-ük ook nog niet. Hij zou ook in beeld zijn bij SSV'65, waar zijn broer Mevlud zijn komst al heeft aangekondigd. Het is voor Veli eigenlijk kiezen tussen twee broers. Bij Terneuzense Boys speelt zijn jong'ex-e broer Ali. Illuster drietal Verder heeft de kampioen de blik ge richt op een illuster drietal: Dwight van Hulle, Mario de Fouw en Robbie van de Wijnckel, die dit seizoen bij Uno Animo uit Loon op Zand speelden, maar in de loop van het jaar weer vex-trokken. Van Hulle is zowel door Temeuzen als Ter neuzense Boys benadei'd. Het drietal heeft aangegeven het liefst weer bij één en dezelfde club te spelen. Mario de Fouw komt uit de jeugd van Terneuzense Boys en speelde daarna met Van Hulle van Van de Wijnckel bij Bx*eskens. SLUISKIL - De tweede wed strijd in de strijd om het open Zeeuws kampioenschap auto cross leverde heel wat strijd op. Vooral door het sterke rijden van Martijn Ferket. Nieuwko mer Sjaron van Gent verraste in de regioklasse. kj Leonard van de Ven uit Vlissin- j.gen wint vrijwel altijd met over- a' macht. Zatex-dag moest hij ech- £r, ter vol aan de bak om Martijn Ferket uit Graauw van zich af te houden. Nadat Van de Ven de eerste twee manches in zijn voor- 1 J; deel had beslist, sloeg de cou- allL reur uit Graauw toe in de derde manche. „Mijn wagen liep als een speer. Ik heb hem nu hele- n 'maal onder de knie", glom Fer- ket. 2f Terugval Met een kans op de eindzege op zak, liep het in de slotmanche verkeerd af. Waar hij een bocht r moest nemen, schoot hij recht- fül ^oor' Dat betekende een forse te rugval. Voor Van de Ven was het toen een koud kunstje. 1 Ferket haalde zijn gram in de su- f J Perfinale. Deze won hij overtui- «end. Minder goed verging het uben van Overmeix-e uit Axel mdesprintex'klasse. ?.J a ^wee manches was het van- 'ege technische problemen °ver en uit. |egrootste pechvogel op de 350 toeter lange baan was Bas Rade makers in de categorie kevers. De koprol die hij met zijn bolide maakte, betekende niet alleen het einde van zijn wedstrijd, maar ook van zijn wagen. GOES - Cadzand is er niet in ge slaagd de nacompetitie in de vierde klasse van het zaterdag voetbal te halen. De ploeg verloo op eigen veld van Bevelanders: 0-1. De der- de-periodetitel ging nu naar Co- lijnsplaatse Boys Cadzand-Bevelanders 0-1. De beslissing viel een kwartier voor tijd. Michel Verburg stx-afte een fout bij de thuisploeg af. door Peter Snelders TERNEUZEN - Twee eigen goals werden het vrouwenelftal van Terneuzen fataal in de uit wedstrijd tegen Marjola Girls. Daardoor ging de winst naar de koploper exx bleven de Terneu zense vrouwen meg lege handen achter: 3-2. Marjola Girls-Terneuzen 3-2. De Terneuzense vrouwen waren meet in balbezit en waren gelijk- wardig. Het zat de ploeg even wel niet mee. Na vijf minuten schoot Laura Grguric al in ei gen doel. De thuisploeg werd nog verder in het zadel gehol pen toen in de 25e minuut Lau ra Grguric nog eens haar eigen keepster passeerde. Vijf minu ten voor de pauze liet Annelien van Hecke 2-1 noteren. De thuis ploeg kwam in de 55e minuut 3-1 door Ilse Schuurbiers. Daar na kreeg Temeuzen kansen om aan te sluiten, maar het bleef bij één tegengoal. In de 90e minuut bewees Laura Grguric dat ze ook het doel van de tegenpartij kan vinden: 3-2. Groen Wit-Steen 1-2. Steen was in de wedstlijd voor de vierde klasse tegen Groen Wit beter dan de thuisploeg. Toch werd het tegen de vex-houcling in 1-0. Op slag van x-ust kopte Roos de Wulf een corner van Sakia Blom- maert binnen. Het overwicht van Steen werd in de 70e mi nuut beloond met de winnende goal. Het scenaxio was hetzelf de. Weer kopte Roos de Wulf uit een hoekschop van Saskia Blom- maert raak, zodat Steen ver diend met de winst ging strij ken. Hulsterloo-Dosko 3-1. De twee ploegen uit de vijfde klasse hiel den elkaar in de eerste helft in evenwicht. De kansen werden gemist, daarom leek het op een 0-0-ruststand af te gaan. Vijf mi nuten voor de pauze kreeg Ca- thalijne Meeusen-Broos het op haar heupen. Binnen vijf minu ten die restten tot de thee maak te ze een puntgave hattrick. Na rust een iets beter Dosko, dat uit een doelworsteling tegen- scoorde via Lauiïen van Oers. Even stond Hulsterloo onder druk. De zege kwam echter niet in gevaar. Alliance-Clinge 5-0. Alliance, dat op de tweede plaats staat, zag ëêrdêr al de titelkansen in rook opgaan. Clinge was de du pe van de scoringsdrift van de Brabanders, die voor de rust al een 4-0-voorsprong namen. ZSC'62-Zaamslag 4-2. Zaam- slag begon goed en had pech dat Mandy Heppener tegen de bui tenkant van de paal schoot. Het fysiek hard spelende ZSC'62 bleek daarna niet veel sterker, maar wel slagvaardiger. Bij de pauze leidde de ploeg met 2-0. Zaamslag deed wat terug door treffers van Lianne den Hamer en Manny Heppener, toen ZSC al buiten schot was. door Joop van den Oudenhoven HOEVEN-Jens van Dam uit Sas van Gent heeft de regionale titel in het band stoten tweede klasse behaald. De Sasse biljarter bleef ongeslagen en haalde eeix gemiddelde dat goed was voor promotie. Als er een recht had op de titel in 't Tap- perijke in Hoeven dan was het Jens van Dam wel. De vijftienjarige biljarter ontwikkelt zich snel tot een allrounder. Sinds kort is hij toegelaten tot de bondstrainingen van de Belg Johan Claessen en reist hij weke lijks naar Arendonk voor een trainings- De resultaten daaxwan wierpen dit week einde hun vmchten af. Na zeven pai'tijen verzamelde Van Dam veertien punten, te kende voor 3.67 moyenne, liet hij een hoogste partij van 7.50 noteren en een hoogste serie van 21. De hoogste serie van het toex-nooi kwam met 22 op naam van Guus Schellekens van BC Goixie en Remco van Oosterom van WRW uit Oolt- gensplaat. Van Dam eindigde met vijf punten voor spring op zijn belagers. Tweede man Ad van Agtmaal verzamelde negen punten en kwam tot 3.66, derde man Adri Pols behaalde acht punten en 3.59. Ook die cij fers waren goed genoeg voor promotie. Van Dam verdiende met zijn titel een plaats op het nationaal kampioenschap tweede klasse, dat van 19 tot en met 21 mei wordt gehouden in Daaxiexween. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen konden ook in de laatste wedstrijd van het voetbalseizoen de slechte reeks van na de winterstop niet doorbreken. Op ei gen veld verloor de degradant met 5-1 van UNA. Terneu zen kwam door een doelpunt van Gianni Kimvide, die van elf meter scoorde, weliswaar nog op 1-0, maar nog voor de rust draaide UNA de rollen helemaal om. HULST - De A-junioren van HVV'24 bleven na de 8-1 van vorige week voor de vierde opeenvolgende keer zon der nedexiaag. Op eigen veld werd het tegen internos Al, dat zich weken terug al van het kampioenschap vex-zekex-- de, gelijk: 0-0. „Goed was de wedstrijd niet", vond trai ner Dennis Sanches, die zich met zijn ploeg geplaatst heeft voor de nacompetitie. SOUBURG - De A-junioren van Terneuzense Boys trok ken de lijn van na de winterstop door en bleken ook te stei'k voor RCS Al. In Souburg wonnen de Zeeuws-Vla- mingen, die met het ingaan van de winterstop nog op de laatste plaats stonden, met 3-2. Halverwege leidde RCS nog met 1-0. Na bijna een uur spelen werd het ook nog eens 2-0. Het slotoffensief van Tex-neuzense Boys leverde drie treffers op van Mohammed Kilinc, Leon van Fraeijen- hove en Jaimo Gilling. ZEVENBERGEN - Voor de B-junioren van Terneuzen kx-eeg de laatste speeldag in de hoofdklasse niet het" ge wenste scenario. De ploeg van tx-ainer Alex Dehulstex-s won weliswaar in Zevenbex-gen met 5-1 van Virtus, maar liep de titel mis, omdat concuiTent Dauwendaele ook tot de volle winst kwam. Aan het toeval liet Tex-neuzen niets over, waxxt nadat Virtus op 1-0 was gekomen, legde Souf- fian Dooms met twee treffei's de basis voor de eindzege. Na de hervatting voex-den Remie de Die, Ex-win Schoonak- ker en Souffian Doorns de score verder op. ROOSENDAAL - De B-juniren van HW'24 bleven met le ge handen in de uitwedstrijd tegen het al gedegradeex-de Alliance BI. In Roosendaal wex-d het 3-0. Die stand was bij de rust bex-eikt. Veel gevolgen heeft de nederlaag niet, omdat HW zich eerder in de week al veilig speelde in de uitwedstrijd tegen Kloetinge BI (1-1). OOSTERHOUT - Voor de C-junioren van Terneuzen viel in Oosterhout het doek. De ploeg verloor met 6-0 van de nummer laatst en kon degx-adatie uit de derde divisie niet voorkomen. Vooral voor de rust leverden de Terneuzena- ren een wanpx-estatie. De D-pupillen van Terneuzen verze kerden zich van nog een seizoen in de topklasse door op eigen veld Brabantia te verslaan met 5-3. Jelle Blondeel, Nick Claasen (tweemaal) en Jonathan de Weever scoor den, Brabantia schoot één keer in eigen doel. Jens van Dam door Peter Snelders TERNEUZEN - De beslissing om het kampioenschap in de vijfde klasse A van het zondag voetbal valt op de laatste speel dag. Koploper Biervliet won ge makkelijk met 4-0 bij Sluis en naaste belager IJzendijke wal ste met 9-0 over SDO'63 heen. Voor het duel Philippine-Groe- de werd een minuut stilte gehou den ter herirmex-ing aan oud-spe ler, ex-bestuurder en suppox*ter Sjaak Provoost van Groede. Op 49-jarige leeftijd overleed hij een dag voor de wedstrijd tij dens het spelen van een partijtje temxis. Philippine-Groede 7-2: Groede verloor kansloos van Philippine. Bij de thuisploeg kreeg doelman Daniël Schieman een kwartier voor tijd een publiekswissel. Na twaalf jaar in het eerste team doet hij een stapje terug en gaat in het tweede elftal spelen. Scoreverloop: Bram Vex-kruysse 0-1 (strafschop)+, Ostar Diele- man 1-1, Dennis Huijgens 2-1 en 3-1, Stephan Epskamp 4-1, Timmy Goossens 5-1 (straf schop), Jean-Paul van Hoeve 6-1, Björn den Hamer 7-1, Basti- aan de Smit 7-2. IJzendijke-SDO'63 9-0: SDO'63 was een speelbal voor een supe rieur IJzendijke. Bij rust was het al 7-0 door doelpunten van Mike van de Velde (2), Adxi van Hanegem (2), Martijn Rijckaert (2) en Thomas van Merode. In de tweede helft tilden Adri van Ha negem en Martijn Rijckaert de stand naar 9-0. Oostburg-Graauw 0-2: Voor rust was Graauw wat sterker en kwam op voorsprong door Ro nald Vael. In de tweede helft had Oostburg het beste van het spel. Het had pech dat het twee keer de paal trof. Met een fraaie kopbal bepaalde Edward Kips de eindstand op 0-2. Schoondijke-Sluiskil 0-3: Op slag van rust nam Sluiskil de lei ding door Kevin Sermijn. Na de pauze drong Schoondijke aan. De ploeg had pech toen Giel-Jan de Neve een vrije trap tegen de kruising schoot. Via countex-s besliste Sluiskil de wedstrijd. Niels van Putten te kende voor 0-2 exx Jasper van Houcke legde de 0-3-eindcijfei'S vast. Grenswachters 2-Terhole 1-2: Terhole was in de reserveklasse de hele wedstrijd sterker en kreeg veel kansen. Toch bleef het lang spannend. Halverwege de eex'ste helft opende Dennis Kindt de score. Twintig minu ter) na de pauze liet Van het Hof 1-1 noteren. Terhole greep tien minuten voor het einde de winst door Bart van de Meer. SLUIS - Biervliet moet nog een week wachten om het kampioen schap in de vijfde klasse binnen te halen. Volgende week speelt de ploeg thuis tegen Schoondij ke, gisteren werd met 4-0 van Sluis gewonnen. Dat laatste gebeurde niet in een beste wedstrijd. „Dat is op cüt moment even wat minder be langrijk. Het gaat nu om de pun ten. Hoe we die pakken, daar kan ik me nu niet druk om ma ken", zei Rob van de Hemel, die de taken van de zieke trainer Bennie Boeren heeft ovex-geno- men. Voor Biervliet scoorden gisteren Thomas Kodde, Ben Onge- nae (twee keer) en Mustafa Yil- maz. Sluis-trainer Ruud Cornelis er- gex-de zich tijdens de wedstrijd groen en geel aan zijn spelers en xiep bij de tweede goal: ,,Ga zo door, jongens, we maken ons be lachelijk." GOES - De Goese rugbyclub To vaal heeft de competitie afgeslo ten met een 22-5-overwinning op het sterke Haaglanden uit Wateringen. Tovaal eindigt op de derde plaats in de tweede klasse. De overwinning tegen Haaglanden kwam op soepele wijze tot stand. Tovaal kwam moeilijk op gang, maar begon naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter te scoren. Bart Spaas opende de partij (5-0), weer Spaas en Michiel Sin- ke knepen er tussenuit voor 10-0, waarna de wedstrijd eigen lijk al was gelopen. Na rust bleef Tovaal slagvaardiger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43