Collectief basis voor de titel Kloetinge moet gas blijven geven Magische krachten komen los bij Hoek ÏL\* 19 i Spelers SSV vinden eenheid doorslaggevend voor her eiken promotie Nie,s Paardekooper terug bij SSV SSV-aanvaller Boon haalt zijn doelstelling nipt GPC beëindigt duel met slechts acht spelers Trio kiest tussen Hoek en SSV'65 Smerdiek sluit af met overwinning Arnemuiden 2 dicht bij primeur Oostkapelle verliest laatste duel maandag 24 april 2006 swb Jongensdroom komt uit voor voetbalveteraan ZWIJNDKECHT - In voet- baljaren gemeten is hij be jaard. Maar zaterdag dar telde er op het veld van VVGZ een jonge hond in het rond. Van alle uitbundi ge SSV'65-spelers was Christol van Campenhout misschien nog wel het meest extatisch. „Fantastisch", jubelde de 41-jarige doelman van de nieuwbakken hoofdklas ser. „Ik ben in al die jaren nog nooit kampioen gewor den. dit is mijn eerste titel. Het was kantjeboord, maar het is gelukt. Geweldig ge woon." I Ook omdat de Bredanaar een groot aandeel had in de promotie. Van Campen hout hield SSV meer dan eens op de been met formi dabele reddingen. Ook za terdag weer. Eric Zwaan leek in de 83e minuut op weg naar 2-0 én het einde van de Goese aspiraties, maar de keeper kreeg een hand tegen de (matig inge schoten) bal. „Gaat die er in, dan is het voorbij. Ik ben blij dat ik 'm pakte. Kampioen, joh! j Dit is echt een jongens droom." door Bauke Boersma ZWIJNDRECHT - Geen welden kend mens zal kunnen ontken nen dat een paar spelers in het bijzonder dit voetbalseizoen een voorname rol speelden bij SSV'65. Maar, zo stelden alle be trokken zaterdag in Zwijn- drecht in koor na het behalen van het kampioenschap van de eerste klasse, de basis van het Goese succes is toch vooral het collectief. „Ik heb persoonlijk een goed sei zoen achter de rug, dat weet ik", zei Björn Langeveld, die zich ontpopte tot een van de belang rijkste pionnen in de ploeg van trainer Cees Houtepen. „Maar dat was alleen mogelijk op basis van het collectief. Ik denk dat de voornaamste reden voor deze titel slechts in dat ene woord is samen te vatten: collectief." „Het begon al in de voorberei ding", voegde aanvoerder Mar cel Kole toe, terwijl de polonai se over het veld van WGZ zwierde. „We zijn met de selec tie een weekeindje weggeweest, deden aan teambuilding en er stond direct een hechte groep." Die dreigde de voorbije weken uit elkaar te vallen. Het aange kondigde vertrek van Houtepen naar Hoek, de geruchten over spelers die hem mogelijk volgen en als klap op de vuurpijl de aangifte van bedreiging die de trainer deed tegen Adrie Kleppe van de sponsorstichting, leken het collectief te doen splijten. „Toch is daar geen sprake van", was Langeveld resoluut. „Na tuurlijk. alles wat er is gebeurd, speelde op de een of andere ma nier best door het hoofd van de spelers. Maar niet in die mate dat het de reden was voor onze mindere seizoensfase. We ble ven allemaal steeds gefocust op dat ene doel: kampioen worden. Dat het mis dreigde te gaan, is volgens mij vooral te wijten aan een logische dip. Je kunt daar aan niet ontsnappen. Het ging zo lang zo goed, dat kon gewoon niet blijven duren." Buigen of barsten Maar het ging met SSV wel heel hard. De Goese club had een maximale voorsprong van ne gen verliespunten, die in een mum van tijd werd gereduceerd tot een punt. Vorige week tegen Rijsoord was de spirit van voor de winterstop plotseling weer te rug. „Net op tijd, ja", wist Kole, die ook zag dat het duel met WGZ zaterdag al weer minder was. „Maar dat had vooral te maken met het beladen karak ter van dit duel. Het was buigen of barsten, daardoor stond er veel spanning op. Het zag er in de slotfase niet naar uit dat het nog zou lukken, maar via die cu rieuze goal redden we het toch. Ik weet niet eens wie dat doel punt maakte. Stefan Paardekoo per? Oh. Maar ach, het maakt me echt helemaal niets uit hoe we het gered hebben, hoor." Ook Mamadouba Gueye had za terdag in de slotminuten geen greintje vertrouwen meer in di recte promotie. „En dan hadden we nog drie wedstrijden moeten spelen, pfff", zuchtte de Gui- nees, die net als iedereen het erg ste had gevreesd als SSV de na- competitie was ingegaan. De Oostburger gaf de Goese ploeg dit seizoen samen met Langeveld en doelman Christol van Campenhout de benodigde meerwaarde. Vooral omdat Houtepen al in de voorbereiding op het seizoen een geniale greep deed door Gueye laatste man te maken. „Dat is goed bevallen", zei Gueye. „Ik was altijd verde digende middenvelder, moest achterin wennen, maar het ging goed. Ik wil er in de toekomst ook best blijven staan." Blijft de Oostburger bij SSV, dan is hij verzekerd van hoofd klassevoetbal. Waarbij direct de vraag zich aandient of de Goese club op dat niveau potten zal breken. „Dat is van later zorg", verwoordde aanvoerder Marcel Kole zaterdag in Zwijndrecht het gevoel van alle SSV'ers. „Het is nu eerst de hoogste tijd om dit eens goed te vieren." ZWIJNDRECHT - Met zestien goals was Christiaan Boon dit seizoen topscorer van het gepro moveerde SSV'65. Arjan Koop- mans volgt met dertien treffers. „Zestien is een mooi aantal, ik ben er wel tevreden mee", stelde Boon zaterdag na het duel met WGZ. „Mijn doelstelling voor dit sei zoen was vijftien. Nou, dat heb ik dus keurig gehaald. Ik ben be nieuwd of het ook lukt in de hoofdklasse, kijk er naar uit. Maar het lijkt me sowieso mooi om voetballen op dat niveau eens mee te maken." GOES - Tweedeklasser GPC Missingen hield aan het duel met Hardinxveld een nare smaak over. De Vlissingse voet ballers zagen drie keer rood en ook trainer Carlos de Jonge moest achter de omheining plaatsnemen. Wieldrccht-Kapelle 0-1: In een matige wedstrijd zorgde Hans Tolhoek al na twee minuten voor 0-1. Kapelle blijft tweede klasser. Uardinxveld-GPC Vlissingen M: GPC kwam na een half uur voorsprong door Jeroen van Ommen. Daarna sloeg het duel om. Binnen enkele minuten kre gen Sven Ronde en Van Ommen allebei twee gele kaarten we gens commentaar op de leiding. Jonge liep vervolgens het I in, vroeg wat aan de scheidsrechter en kreeg ook raod. De vierde rode kaart was aa rust voor Marco Schroevers. maakte hands in het straf schopgebied. In de eerste mi nuut na rust werd het via Björn van den Bosch door een straf schop gelijk en halverwege de tweede helft door een vrije trap van Ronald de Rover 2-1. iillandia-NSW 2-4: Na dertig ainuten was het door een eigen loelpunt van Corn! Nuyens en to'ee treffers van topscorer Den- as Sprey al 0-3. De tweede velft was voor de thuisploeg. Willem-Meeuwsen schoot va ruim een uur een vrije trap annen: 1-3. Via Murat Gokoglu- pl werd het een kwartier voor jjd 2-3. In blessuretijd zorgde ■omo Langerak voor 2-4. 7 :-WC'68 4-3: Vier mi sken voor tijd was het nog 1-3. üikBaay (2x) en Johan den Boef vergden voor een 0-3-tussen-r Een kwartier voor tijd •ei'd het door Houssin Bouzam- fu 1-3. Arjan Hamelink zorgde "de 86e minuut voor 2-3, waar- a Peter Dieleman met twee 'aelpunten in de resterende tijd voor de 4-3 tekende, 'c Meeuwen-AZVV 4-2: De Meeuwen blijft door de zege ge- zwaard van het spelen van de gradatieduels. AZVV haalde on- ■Jnks het verlies de nacompeti- ~e voor promotie. De Meeuwen a'am na een kwartier op 1-0 lla Maarten Brasser. Na rust Corné Nieuwkerk voor •0- In de slotfase werd het 3-0 fi-0 via Timme Kwast. Jaap ,;n Doelder en Gerben Steyaert ^afschop) bepaalden de eind end op 4-2. door Jan Daqevos KLOETINGE - Kloetinge kan nog altijd niet op zijn lauweren rusten. Het gevaar van recht streekse degradatie is dan wel geweken, de vrees voor het spe len van een promo- tie-/degradatieduel blijft ook na zaterdag bestaan. Kloetinge had op de 23e speel dag drie punten moeten verga ren om van alle sores verlost te zijn. De realiteit was echter dat de formatie van trainer Die- derik Hiensch zaterdagmiddag tegen ARC niet verder kwam dan een teleurstellend 0-0-ge- lijkspel, Het bracht het puntentotaal van Kloetinge op 30, maar daar mee ging het sein nog niet op veilig. Met nog twee duels te gaan hebben Hoek, Ajax en Ex celsior Maassluis de Bevelan ders nog binnen bereik. „Daar om houden we een rotgevoel over aan deze wedstrijd", stel de Hiensch. „Het betekent dat we ook tegen Noordwijk (6 mei) nog vol voor de punten moeten gaan", stelde oefen- meester Diederik Hiensch. „We zullen gas moeten blijven ge ven." Snakken En dat terwijl Kloetinge naar het einde snakt. De gevolgen van een lang en slopend sei zoen worden zo langzamer hand zichtbaar binnen het rede lijk onervaren team. Verschil lende spelers hebben niet meer de scherpte van een aantal we ken geleden. Dat werd zaterdag in de wed strijd tegen ARC vooral in de eerste helft onderstreept. De aanvallers Daan Esser, Regilio Pinas en Ferry Alfons waren bij balverlies niet altijd attent genoeg. Daarnaast speelde Niels Kole te weinig dwingend vanaf het middenveld en moes ten de verdedigers alle zeilen bijzetten om ARC van scoren af te houden. Gelukkig voor Kloetinge steekt doelman Jaco van der Schee nog altijd in een uitmuntende vorm. Hij voorkwam in de der tiende minuut met een prachti ge reflex een doelpunt van Ber ry Charité en in blessuretijd ranselde hij de bal na een vrije trap van diezelfde Charité uit het doel. Niet voor het eerst dit seizoen hield Van der Schee Kloetinge op de been. Het 0-0-gelijkspel was op basis van de tweede helft wel terecht. Kloetinge toonde zich na rust agressiever in de duels en had in middenvelder Corné Schil- peroort een speler, die de ploeg op tactisch gebied bij de hand Joffrey Geldof (rechts) was tot twee keer toe dicht bij een doelpunt in het duel met ARC. Hier red den Stephen Heesbeen en doelman Mike Mulckhuyse. foto Willem Mieras nam. Hij organiseerde het team, dichtte gaatjes en be waarde eenmaal in balbezit de rust. Mede door zijn inbreng kon Niels Kole zich in de twee de helft nadrukkelijker mani festeren op het middenveld. Kloetinge kreeg de beste kan sen via Joffrey Geldof, maar de kleine verdediger liet tot twee keer toe zien dat hij niet de koelbloedigheid van een spits bezit. Tot twee keer toe nam hij de verkeerde beslissing en vond hij de ARC-goalie op zijn weg. Eerste klasse Zo bleef het 0-0. Voor ARC viel daarmee het doek in het de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal. Net als Scheveningen valt de ploeg terug naar het ni veau van de eerste klasse. „Er zijn vandaag twee gerenom meerde ploeg gedegradeerd", besefte Hiensch. „Het zijn geen verkeerde ploegen. Dat zegt iets over de sterkte in de breed te van de hoofdklasse A." Het zeg ook iets over de kracht van Kloetinge. De Bevelandse ploeg heeft zich gaandeweg het seizoen tot een sterk geheel ont wikkeld en houdt ploegen van faam onder zich. En wie dat al 24 wedstrijden volhoudt, moet zich ook in de twee resterende duels (Noordwijk en Katwijk) staande kunnen houden. Kloetinge-ARC 0-0. Scheidsrech ter: T. Versnel (Zivijndrecht) Aantal toeschouwers: 550. Gele kaart: Ronald Zuijdwegt, Ferry Alfons (beiden KloetingeMauri ce Bartels, Roland Verlaan (bei den ARC). Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt. Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Corné Schilperoort. Niels Kole, Ferry Alfons (80. Ro nald Zwager), Ronald Zuijdwegt; Daan Esser en Regilio Pinas. GOES - SSV'65 heeft zich versterkt met Bart Corstanje. De keeper, die bij de naar de hoofdklasse gepromoveerde Goese voetbalclub moet concurreren met Christol van Campenhout, speelt nu nog voor Zaamslag'. Ook Niels Paardekooper van Goes zegde zijn terugkeer bij SSV toe. Eerder verzekerde SSV zich van de diensten van Mevlud Eryürük (AZW), Jorden Takiddine (Terneuzen), Mehmet Dolma (Rillandia) en David den Hollander (Kloetinge). „Met enkele spelers ben ik nog in gesprek en ik zoek nog een linksback en een diepe spits", zegt Marco Groene- veld, de nieuwe trainer van SSV. „Daarnaast ga ik ervan uit, ook al is het nog niet zeker, dat Björn Langeveld, Ma madouba Gueye en Dennis van der Welle naar Hoek gaan." Van de huidige selectie stoppen Arno Melaard en Paul Bom. De rest heeft toegezegd te blijven. ZWIJNDRECHT - Na weken van speculaties werd zater dag duidelijkheid verwacht. Maar de SSV-spelers Mama douba Gueye, Dennis van der Welle en Björn Langeveld zeiden na het behalen van de titel dat ze nog geen beslis sing over hun sportieve toekomst hebben genomen. Het trio kiest tussen Hoek en SSV. „Een moeilijke keu ze", zei Langeveld. „Ik schat Hoek iets hoger in, maar het trekt me ook om na deze titel juist met SSV de hoofdklas se in te gaan. Ik heb er de voorbije tijd over nagedacht, maar niet te veel. Want de titel pakken stond voorop. Nu het zover is, wil ik niet meer te lang wachten met beslis sen." Dat geldt ook voor Van der Welle en Gueye, die wel een schot voor de boeg gaf. „Hoek lijkt voor mij de beste optie in verband met vervoer. Sinds Chukwugbo weg is bij SSV, ben ik afhankelijk van het openbaar vervoer. En van Oostburg naar Goes is een eind. Maar een besluit heb ik nog niet genomen." GOES - Oostkapelle sloot de competitie in de eerste klas se van het vrouwenvoetbal af met een 2-2-gelijkspel te gen Rijnvogels. Smerdiek won met 3-2 van Wartburgia. Smerdiek-Wartburgia 2 3-2: Joska Jansen tekende in de derde minuut vanaf elf meter voor 1-0. Een omstreden strafschop zes minuten na rust leverde de gelijkmaker op. Via Ramona van Tiggelen kwam de thuisploeg na een uur uit een hoekschop op 2-1 en via een fraaie vrije trap van Emmy Molhoek halverwege de tweede helft op 3-1. Wart burgia kwam terug tot 3-2, maar meer zat er niet in. Oostkapelle-Rijnvogels 2-2: Uit een pass van Annemiek de Steur kon Marieke Kwast na een half uur een eerder opgelopen achterstand goedmaken. Een kwartier voor tijd kwam de ploeg van scheidende coach Ben van Belzen op 2-1 door een strafschop van Marijke van den Dries. Twee minuten later stond de 2-2 eindstand op het score bord door een kopbal. ARNEMUIDEN - De reserves van voetbalclub Arnemui den stevenen af op een primeur. Na de 1-0-zege (doelpunt Ai-jen Reijnoudt) zaterdag bij Wilhelmina'26 in de reserve hoofdklasse mag het tweede team zich opmaken voor de nacompetitie. Daarin staat een plaats in de districtsbeker voor standaardteams op het spel. In de huidige opzet is een Zeeuws reserveteam daarin nog nooit geslaagd. door Frits Bakker HOEK - Alles wat voor Hoek is, is in de komende weken tegen Ajax. Niet dat heel de club in eens voor PSV of Feyenoord is geworden, maar de amateurs van Ajax zijn twee wedstrijden voor het einde van de competi tie de grote rivaal van Hoek. De Zeeuwen, die zaterdag met 2-1 van Scheveningen wonnen, heb ben zelfs nog een kans om zich zonder beslissingswedstrijd vei lig te spelen in de hoofdklasse. Het onverwachte perspectief dient zich aan na twee overwin ningen op rij onder het bewind van Paul Telussa. De tijdelijke trainer lijkt magische krachten boven te halen, want met een fel verzwakt elftal had Hoek zater dag alle geluk van de wereld. Twee kansen in een verder zeer matige partij leverden twee goals op, terwijl de tegenstan der uit vijf, zes kansen maar één keer kon scoren. Wilco de Valk vóór en Thomas Ragut na de rust zetten Hoek op een 2-0-voorsprong, die pas in de laatste minuut door Ron de Jager naar 2-1 werd terugge bracht. De ontknoping in de hoofdklasse spitst zich nu toe op de strijd tussen Hoek en Ajax, nadat Scheveningen en ARC zaterdag al zijn gedegra deerd. Hoek staat in punten ge lijk met Ajax. Paul Telussa wilde er na de winst van zaterdag nog niet te veel op ingaan. „Wat we nu heb ben, is al heel mooi, dat hebben we op karakter afgedwongen", stelde hij vast. Behalve veel vro lijke gezichten waren er ook zor gelijke trekjes te zien. Ook bij de trainer, die met de week slechter in zijn spelers komt te zitten. Want afgezien van schorsingen van Destorme en De Smet was Thijs Binnerts zaterdag nog ge blesseerd. Jonathan Constancia is al twee weken niet meer ko men opdagen. Djamel Buyse raakte tegen Scheveningen, toen hij zich verstapte, zodanig geblesseerd dat hij wellicht niet meer kan spelen. Wilco de Valk viel in de rust uit met een spier blessure en Niels Dominicus liep na de rust ook al strompe lend over het veld. Hoek kraakt aan alle kanten, maar weigert te breken. Dat komt, zei Paul Telussa, omdat er een vonk is overgesprongen die het elftal strijdbaar maakt. Charly Okonedo gaf het tref fend aan. „Ik heb door blessures in Hoek nooit kunnen laten zien wat ik kan", zei hij. „Al een heel jaar speel ik met pijn, maar ik wil de club iets teruggeven, om dat ze voor mij ook goed zijn ge weest." De Nigeriaan was één van de uit blinkers in de verdediging tegen Scheveningen, net als Stijn Por- teman. Thomas Ragut doet in eens wat hij anders zelden doet: scoren. Pieter de Munnik offert zich onverbeterlijk op als links back en zo is iedereen bereid om de hachelijke positie op de rang lijst toch nog goed te maken. „Het doel heiligt de middelen", zei Telussa, die al twee weken een soort voetbalpsychologie op zijn spelers loslaat. „Ik heb de indruk dat ze geloven in de ma nier waarop ik de organisatie heb neergezet." Hoek-Scheveningen 2-1 (1-0). 22. Wilco de Valk, 77. Thomas Ragut 2-0, 90+4. Ron de Jager 2-1. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: Morad Naimi (Scheveningen). Aantal toe- schouivers: 700. Hock: Olivier de Pauw; Charly Okonedo, Stijn Portman, Djamel Buyse (29. Michel Midlaert), Pie ter de Munnik; Dimitri Wellens (89. Hiram Collin), Jeroen van de Broeke, Thomas Ragut. Niym Mel- ki; Wilco de Valk (46. Edip Yama- ris), Niels Dotninicus. AALST - Oostkapelle heeft zijn laatste wedstrijd van het sei zoen met 2-0 verloren bij Roda Boys. De tegenstander uit Aalst veroverde daarmee de derde-pe- riodetitel in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De goals werden gemaakt door Dinant van Genderen (na een foutje van doelman Wilfred Pole- ij) en Pascal Ippel (met een lob). Oostkapelle kreeg met name in de eerste helft dotten van kan sen. Stefan Wielemaker en Ru ben Coppoolse (paal) misten die echter. In de tweede helft viel Jacco Nelen, normaal eerste doelman, in als spits. Roda Boys-Oostkapellc 2-0 (1-0). 44. Dinant van Genderen 1-0, 65. Pascal Ippel 2-0. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toeschouwers: 200. Paul Bom (11) en Stefan Paardekooper (16) van SSV'65 hebben net in eendrachtige samenwerking voor de bevrijdende 1-1 gezorgd en kunnen zich opmaken voor knuffels van hun ploeggenoten Richard Uitterhoeve (links) en Arjan Koopmans (midden). foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33