Schaakcircus slaat tent op in Sluiskil stellen doel bij ^Tennissers DOS Degradatie HWP en Middelburg Van Iwaarden is beste driebander Turner Telussa wint NK-kwalificatie 23 Zeeuwse clubs kunnen geen potten breken Franckelaat zich goed zien De Klerk tweede op NK junioren Kouwijzer uitgeschakeld in play-offs Opwarmertje Kustmarathon Tafeltennissers TTCM 2 kampioen Middelburgs duo elfde op ONK Boutens vijfde op NK onder 15 leimonias verslaat Vlissings team met 7-1 maandag 24 april 2006 Koen Leenhouts (links) en Paul Motwani zijn in zichzelf gekeerd tijdens hun partij in de slotronde van de meesterklasse. foto Camile Schelstraete doorWim de Vos SLUISKIL - Het draaide twee dagen om schaken in het Meulengat in Sluis kil. Zaterdag was het eerst de beurt aan de hoofdklasse van de Zeeuwse Schaak bond, gisteren kwamen de toppers naar Zeeuws-Vlaanderen voor de slotronde in de meesterklasse. Het is gebruikelijk dat de slotronde van de nationale competitie centx-aal in het land wordt afgewerkt, met alle wedstrij den op dezelfde plaats. Voor één keer was er een uitzondering gemaakt en kwam het circus vanwege het vijftigja rig bestaan van Het Witte Paard naar Sluiskil, voor de meeste ploegen een uit hoek. „Dat is wel zo, maar we hebben als club een goede naam binnen de schaakwe reld. Natuurlijk hebben we behoorlijk moeten lobbyen om die ronde naar hier te halen, maar we stellen ons zelf ook al tijd coulant op als er iets gevraagd wordt", vertelde Walter Cardon, de teamleider en voorzitter van HWP. „Daarom waren de teamleiders van de verschillende teams het unaniem met el kaar eens. Niet één had er bezwaar en zo konden we de top van Nederland naar hier halen." Amateurbasis Cardon is er maar wat trots op dat 'zijn' Witte Paard de top kon presenteren in Sluiskil. „In de meesterklasse zijn wij zowat de enige vereniging die nog op amateurbasis is geschoeid. De rest is veel professioneler. Sommige ploegen kunnen bijvoorbeeld 10.000 euro per wedstrijd spenderen, terwijl bij ons de spelers zelf het vervoer naar uitwedstrij den moeten regelen en daar geen cent te genover staat. En dat de spelers daar geen moeite mee hebben, blijkt wel. We zijn gedegradeerd maar ik heb nog van niemand gehoord dat ze weg gaan. Dat is toch het beste bewijs dat ze het hier naar de zin hebben." Voor de vereniging is de degradatie naar de eerste klasse geen ramp. „Nee hoor. We hebben het nu drie jaar achter een vol gehouden in de meesterklasse en daarmee zijn we de beste amateurver eniging van Nederland", zei Cardon. „We hebben een goed team dat in de eer ste klasse weer met de besten mee zal kunnen en misschien zijn we dan na één jaar alweer terug. Dat is ons in het verle den ook steeds gebeurd." Ondertussen raakten de partijen uitge speeld. Kees Nieuwelink was de eerste die een punt behaalde voor HWP tegen Post jr/Esgoo, maar daarna leek het mis te gaan toen de eerste twee borden door Post jr/Esgoo (verlies Paul Motwani en Koen Leenhouts) werden gewonnen. Er kwamen daarna nog zeges van Tom Pi- ceu en Ivo Timmermans bij, terwijl Jo- han Goormachtigh, Günther Deleijn, Hans Groffen, Mare de Waal en Hel- muth Cardon hun partij in remise zagen eindigen. Daardoor eindigde de ontmoe ting in een 5,5-4,5-zege eindigde. Pretogen De voorzitter genoot met volle teugen. Het monument van Het Witte Paard keek alweer met pretogen vooruit naar het slotevenement in het kader van de jubileumviering: het (open) jubileum- toernooi dat van 25 tot en met 28 mei in Zuiddorpe wordt gehouden. ZIERIKZEE - Onder ideale om standigheden werden bij de eer ste competitiewedstrijd voor de tweede divisie een aantal goede prestaties neergelegd op de atle tiekbaan van sportpark Ban- nink te Zierikzee. De Zeeuwse teams konden geen potten bre- AV'56 werd zesde bij de mannen en Delta Sport zevende bij de vrouwen. Leonard van Putten (Delta Sport) had de pech dat hij niet in de snelste serie liep op de 1500 meter, waardoor hij zelf de race moest maken. Hij kwam uit op 4.14,68. In de tweede serie oam Ruben Scheurwater (Par thenon) het initiatief en liep so lo naar een knappe 4.09,43. Ondanks de ongunstige rug- wind slaagde Björn Blommei'de io) de speer met 62 meter ffl 27 centimeter ruimschoots over de zestig meter te werpen. Ben Verbeem (AV'56) leverde iets meer dan 15 meter in en werd vierde. Oud-Nederlands kampioen en huidig wereldkam pioen bij de masters, Piet Meij- dam (49) van Hercules, was met aistand te sterk voor de senio renbij het kogelstoten (12 meter 31) en discuswerpen (49 meter 6) Henk van den Berg (AV'56) moest op beide disciplines ge noegen nemen met de vierde plaats. Arjan Beije (Delta Sport) was op de 5000 meter niet opgewas sen ..tegen Mark Kwakernaat (Parthenon), die won in 15.11,67 seconden. Beije had bijna een minuut meer nodig en ook hij viel net buiten het podium. Op de 100 meter liet Justin Fran cois (Groene Ster) een winnende van 10.91 seconden registre ren door de elektronische tijd waarneming. Bij het versprin gen won Jeroen Borst (Par thenon), met 6 meter en 98. Marieke Riemens van AV'56 goede zaken voor haar club. Zij won de 100 meter in een persoonlijk record van 12,64 seconden. Op de 400 meter was Siemens de enige van de zestien deelneemsters die met 59.46 on der de minuut bleef. Madeion Dekker zorgde op het onderdeel verspringen voor een AV'56-po- diumplaats - brons - door een af stand van 5 meter en 7 centime ter te overbruggen. Dp de 1500 meter voor vrouwen earn Nikki Godschalk (Thor) al snel een beslissende voorsprong. Astrid en Plerder (AV'56) was de wan de rest in 5.24.74. ZWIJDRECHT - Tijdens de derde plaatsingswedstrijd voor het NK mannenturnen heeft Jef frey Telussa van Koudekerke/ TcZWN de eerste plaats be haald. De vijftienjarige Telussa turnde in Zwijndrecht een stabiele wed strijd waarbij hij vooral op vloer, ringen en rekstok ex celleerde. Op ringen en rek toon de hij afsprongen van de hoog ste kwaliteit, die uitzonderlijk zijn in zijn leeftijdsklasse. Met deze prestatie plaatst Jeffrey zich voor het NK in te Heeren veen. Ook Daan Hage uit Sint-Anna- land leverde een uitstekende prestatie met het brons in de ca tegorie pupil B. Hij plaatste zich hiermee ook voor het NK. In Hoofddorp was er een plaat singswedstrijd voor meisjes. Re becca Yuen van Turnscfiool Zee land werd verdienstelijke derde in de talenten divisie Pupil I. Hiermee plaatste ze zich voor de halve finale. In dezelfde catego rie plaatste ook Sandra van de Ven van Turnschool Zeeland zich voor deze laatste kwalifica tie voor het NK. Ook in de talen ten divisie, maar dan in de leef tijdscategorie Instap, plaatsten Wendy en Kelly Goedegebure zich, met respectievelijk een zes de en zevende plaats. In de 2e di visie categorie Instap, behaalde Yarah Zandee en Kaylee Janse de halve finale. De laatste turnster van Turn school Zeeland die een halve fi nale plaats behaalde was Bonny du Pon. Haar zus Kelly du Pon had zich reeds eerder geplaatst voor de halve finale, waardoor het aantal halve finalisten voor Turnschool Zeeland op 8 komt. De halve finale wordt op 28 mei in Deventer gehouden. GOES - Agnieta Francke, wiel- renster van ZRTC Theo Middel kamp, is gisteren bij een crite rium in Den Dungen als tweede gefinisht. Het was een koers voor nieuwe lingen en junior dames. Fran cke, afkomstig uit Koudekerke, is zelf nog nieuwelinge en liet dus tal van junior dames achter zich. door Roeland Alders GOES - Op de laatste speeldag van de landelijke schaakcompe titie zijn Middelburg en Het Wit te Paard 2 gedegradeerd uit de tweede klasse. Terneuzen werd knap kampioen in de derde klas se door DSC Delft 2 nipt te ver slaan. Middelburg-SO Rotterdam 2 5-3: De Middelburgers moesten winnen en dan nog was men af hankelijk van Promotie. Wil lem-Jan Pannekoek had geen te genstander en Bert Henderikse was snel klaar en pakte een punt. Daarna liepen de Middel burgers uit naar 5-2 en werd het nog 5-3. Achteraf maakte de winst niet uit, omdat Promotie uit Zoetermeer net genoeg bord- punten had om erin te blijven. 1. J. de Wolf-M. Besseling 1-0, 2. W.J. Pannekoek-N.O. 1-0, 3. S. Stange-H. Versteeg remise, 4. R. Tiggelman-R. van Arkel remise, 5. E. van Hecke-E. Vreugdenhil remi se, 6. C. Jansen-M. Schroeder 0-1, 7. B. Henderikse-JTimmerhuis 1-0, 8. M. Westerweele-W. de Paus remise. HWP Sas van Gent 2-Bergen op Zoom 4-4: Bij winst van HWP en verlies van de concurrenten konden de Sassenaren zich nog handhaven. Bij een 4-3-achter- stand wist Frederic Decoster uit een lastige stelling de winst te halen. Het mocht echter niet meer baten, een gelijkspel was niet genoeg. 1. M. Lacrosse-M. van Herck remi se, 2. T. Maenhout-A. Dardha remi se, 3. T. Ringoir-S. Minyeyevtsen 0-1, 4. F. Decoster-F. Schouten 1-0, 5. H. Provoost-E. Plomp 0-1, 6. G. van Rij-T. Bruyneels 1-0, 7. F. Verduijn-A. Severijnen 0-1, 8. R. v/d Wynkele-J. Havenmans 1-0. DSC Delft 2-Terneuzen 3,5-4,5: Door de nipte winst in Delft heeft Terneuzen het kampioen schap binnengehaald in de der de klasse. In een spannend duel kwamen de Terneuzenaren met 3,5-2,5 achter. Matthieu Freeke maakte met zijn overwinning - en een totaalscore van 8,5 pun ten uit negen duels - de gelijk maker. Wilfried Vleeskens had een moeilijk eindspel en zag de winst in eerste instantie niet. Na lang ploeteren kon hij toch de winst pakken, met als gevolg het kampioenschap. 1. P. Buzing-M. Freeke 0-1, 2. B. Voogt-J. Breukelman 0-1, 3. K. ter Veen-G. Kamminga remise, 4. F. van Zutphen-W. Vleeskens 0-1, 5. A. Wiersma-D. Lansay 1-0, 6. W. v/d Broek-J. Gemaert 1-0, 7. M. Annink-A.JBreukelman 0-1, 8. H. Tamerus-JDees 1-0. HWP Sas van Gent 3-Souburg 3-5: Ondanks de overwinning kon Souburg net geen kampioen worden. Het derde team van HWP vocht voor wat het waard was, maar de mooie stellingen die ze hadden, verdwenen als sneeuw voor de zon. Voor de Sas senaren viel tevens het doek en degradatie naar de Zeeuwse hoofdklasse is een feit. 1. A. Galle-R. Bosters remise, 2. H. v/d Wynkele-J. Helchuis remise, 3. F. Snijders-M. Boelhouwer 0-14. A. den Hamer-R. Alders 1-0, 5. J. Gommers-K. Zomer 0-1, 6. H. de Ridder-H. Westerweele remise, 7. T. Lammens-C. Boelhouwer 0-1, 8. J. de Zwart-C. Boogaard remise. GOES - Tafeltennisster Simone de Klerk uit Kloosterzande is gisteren tweede geworden op het NK voor meisjes junioren. De Klerk, speelster van het Rot terdamse FVT, won haar eerste zes duels. In de halve finale ver sloeg ze de kampioene van vorig jaar, Maaike van de Pavoordt van het Leidse Docos. In de fina le moest de Zeeuws-Vlaamse echter haar meerdere erken in Sandra Leyten (Vice Ver- sa-Oudenbosch). Zij won met 11-9 7-11 11-8 11-7. ALMERE - Mitchel Kouwijzer uit Terneuzen is met zijn club Omniworld Almere uitgescha keld in de play-offs voor het Ne derlandse basketbalkampioen schap. In Almere verloor Omniworld ook het tweede duel van rege rend landskampioen Demon As tronauts: 62-67. Donderdag ver loor Omniworld in Amsterdam al met 88-72. Met name in de slotfase had de Almeerse thuisclub zaterdag kansen op de winst, maar ze misten die. De ne gentienjarige Kouwijzer speelde slechts drie minuten mee. GOES - Voor de Kustmarathon, die dit jaar op 7 oktober wordt gehouden, hebben zich al zo'n honderd deelnemers ingeschreven. Voor de wandelmarathon, een dag later, zijn er al 350 aanmeldingen. Om beide evenementen nog een keer extra onder de aandacht te brengen, houdt de Stichting Marathon Zeeland woensdag een mara thon-meeting met Nelli Cooman en Mare Papanikitas als sprekers. Cooman, die in Nieuwerkerk woont, is geen marathon loopster, maar was een sprintster. Zij is onder meer be kend van haar wereldrecord op de 60 meter indoor (7.00) in 1986 en haar twee wereldtitels op dezelfde afstand. Zij zal in De Parel in Domburg, waar de meeting om 19.45 uur begint, praten over de rol van het publiek, de organi satie en de sponsors bij grote sportevenementen. Papani kitas, de Belg die de Kustmarathon twee keer liep en twee keer uitviel, zal daarnaast over zijn ervaringen als duur- sporter en ultraloper vertellen. Aansluitend is er een forum, met ook sportfysiotherapeut Marco Tolhoek, waaraan het publiek vragen kan stellen. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTCM 2 zijn kampioen geworden in de hoofdklasse A. Een 5-5-gelijk- spel in de laatste wedstrijd tegen Smash'76 was daarvoor ruim voldoende. Voor TTCM 2 bleef Leo Zuidweg ongesla gen, Wouter van der Mark en Thomas Groenwoud won nen beiden één keer. Het team kan zich opmaken voor een promotiewedstrijd tegen de kampioen van een Brabantse hoofdklasse. Voor Smash'76 was de remise niet voldoen de voor handhaving. Het team uit Sint-Annaland kwam drie punten tekort op het Roosendaalse OdT. In de hoofdklasse B eindigde de derby tussen SAR 2 en TTCM 3 in een 6-4-zege voor de bezoekers, waarbij voor al Michel Sperling zich namens de bezoekers onderscheid de met drie zeges. SAR 2 wordt daardoor vierde en TTCM 3 vijfde. TTCM 3 is echter de beste nummer vijf, waar door handhaving in de hoodklasse nagenoeg zeker is. UTRECHT - De brdigers Geert van den Elshout en Alex Krappen zijn in de finale van het Calco Open Nederlands parenkampioenschap op een elfde plaats geëindigd. Hun score was 54,39 procent. Na de eerste helft stonden Krappen/Van den Elshout (beiden van het Middelburgse ABC) nog zevende. EINDHOVEN - Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen judo voor semi-aspiranten (tot 15 jaar) is het geen van de dertien gekwalificeerde Zeeuwse judoka's gelukt om het podium te halen. Middelburger Ruben Boutens (Ju do Ryu van Schaik) kwam nog wel dichtbij, met een vijf de plaats in de klasse -50 kilo. Hij haalde de strijd om het brons, maar verloor met een vol punt. Lisa van Belzen (Sportschool Geelhoed, -44) uit Vlissingen en Jimmy Bau- mann (Capital Sports, -42) uit Heinkenszand werden ze vende. Rowana Helmendag (Sportcentrum Delta, -63) uit Terneuzen, Annelien Boutens (Judo Ryu Van Schaik, -36) uit Middelburg en Shannon Wattel (Sportschool Geel hoed, -40) uit Vrouwenpolder moesten zich tevreden stel len met een negende plaats. zijn de Gravenzanders een kan didaat voor de topvier en in dat opzicht is het 4-4-gelijkspel van MLTC een knappe prestatie. De Middelburgers willen ook bij de bovenste vier eindigen en heb ben met deze wedstrijd bewezen die doelstelling te kunnen verwe zenlijken. MLTC haalde drie van de vier punten binnen door 'op twee' te winnen. Sjoerd Huis in 't Veld won het tweede mannenenkel- spel met 6-1 6-2. Jeantien van den Dries had een uitstekende dag en zette haar goede spel om in een 6-3 6-1-overwinning. Marjan Ganseman had 'op één' kansen om te winnen, maar ver loor nipt in drie sets (6-2 3-6 4-6). Thijs Slagboom kon tegen de boomlange Jordi Winlers niets uitrichten tegen zijn har de, krachtige slagen: 1-6 1-6. Slagboom en Huis in 't Veld ver loren in straight sets hun dub belspel, terwijl het vrouwendub belspel van Saskia Oranje en Marjan Ganseman juist in twee sets gewonnen ging. Het ge- mengddubbelspel leverde twee prachtige partijen op, die beide eindigden in een supertiebreak (tiebreak tot de tien). Jeantien van den Dries en Thijs Slag boom speelden het eerste ge- mengddubbel, maar konden het net niet afmaken (2-6 6-2 6-7). In tegenstelling tot het koppel Saskia Oranje/Sjoerd Huis in 't Veld, dat met 6-1 4-6 7-6 voor het uiteindelijk gelijkspel zorg de. Zoetermeer 3-MLTC 2 5-3. Het verlies van het tweede team van MLTC uit bij Zoetermeer kwam mede tot stand door een opgave van Jessica Pater. De Middelbur gers kwamen met 2-2 uit de en kelpartijen, maar zagen in het vrouwendubbelspel Pater opge ven. Vervolgens moest ook het gemengddubbelspel worden op gegeven. De drie punten werden binnengesleept door Dmitri van Hoof en Ingrid Weegels die hun enkelpartij wonnen. Even later was Van Hoof samen met Ray mond Barten succesvol in het dubbelspel. door Joop van den Oudenhoven 0(5 KWADENDAMME - Tonny van (waarden van biljartclub Onda heeft in Kwadendamme de Zeeuwse titel driebanden op rijn naam geschreven. In de fina le, die wel spannend was, ver sloeg hij Piet Koek uit Goes in drie sets. Het open karakter van het toer nooi, het set- en knockout-sy- steem, viel bij de deelnemers in de smaak. Jammer was alleen dat vrijwel alle topspelers uit Zeeuws-Vlaanderen verstek lie- I ten gaan. Districts-voorzitter Jaap Labru- i jère was te spreken over het ex- J periment. „Wij willen met deze w nieuwe aanpak en een aantal an- 11 dere ideeën het stoffige imago van wat oppoetsen. De biljart- sport moet aantrekkelijk en toe gankelijk zijn voor iedereen. Dit kampioenschap heeft aan getoond dat dat kan. En we ho pen inderdaad dat volgend jaar ook de topspelers erbij zullen zijn." Het toernooi was tot de slotdag van een uitstekend gehalte. Ton ny van Iwaarden eindigde met 1.233 gemiddeld, Kimmo Pan--' "1 kow, Jan Westdorp en Piet Koek zagen hun moyenne pas in de slotfase onder de 1.00 weg zakken. Prima prestaties waren er van Tonny van Iwaarden "met par tijen van 1.875 (de hoogste van het toernooi), 1.713 en 1.578., Kimmo Pankow kwam tot 1.411 en 1.304. Piet Koek scoorde er met 1.304 ook lustig op los. Teamleider Remeo Maandag van MLTC feliciteert Jeantien van den Dries met haar overwinning in het enkelspel. foto Lex de Meester jnnrSven Bakker VLISSINGEN - Degradatie voorkomen, dat is nu de op dracht voor het eerste team van DOS in de derde klasse van de landelijke gemengde competitie. De Vlissingers verloren gisteren kansloos met 1-7 thuis van Lei monias. MLTC speelde in dezelf de poule met 4-4 gelijk tegen Gravenzande. DOS-Leimonias 4 1-7: Vooraf- id aan de competitie was voornemen van de tennis- <ers van DOS om in de topvier le eindigen, maar nu moet er worden opgelet niet te degrade- De vrees voor degradatie is weliswaar nog niet acuut, al moeten er de komende wedstrij den wel punten worden gepakt, jiiet zozeer tijdens de eerstvol- ontmoeting, wanneer de lastige uitwedstrijd tegen Gra- renzande op het programma maar wel tijdens de laat ste drie speeldagen. De uitwed strijd tegen MLTC en de twee thuiswedstrijden tegen Passing Shot (Rotterdam) en Thor de Bataaf (Den Haag), de op dit moment twee laagst geklasseer de teams, zijn van cruciaal be lang. Tegen het vierde team van Lei monias uit Den Haag kon DOS in een paar wedstrijden goed weerstand bieden, maar kwam het team gewoonweg net tekort. Gareth Lau had in zijn enkel spelpartij tegen Michel van der Goes winstkansen, maar zag het punt in de derde set aan zijn neus voorbij gaan. Het werd uit eindelijk een 3-6 6-4 4-6. Ook in het mannendubbelspel had Lau samen met Ferry Son- nemans voor een belangrijk punt kunnen zorgen. Het was echter weer de derde set die voor Lau in de weg stond (3-6 6-4 5-7). Een soortgelijke set stand rolde in het vrouwendub belspel uit de bus. Kim Dijkstra en Naomi Hillebrand pakten nog wel het eerste bedrijf in 6-2, maar waren daarna met 2-6 en 5-7 net niet in staat om de zege te pakken. Kim Dijkstra zorgde er in haar enkelspel voor dat DOS niet met 0-8 werd afgedroogd. Met 6-3 en 6-1 was ze veel te sterk voor haar opponente van Leimo nias. Brian Dijkstra kon in zijn enkel niets uitrichten tegen Yan- nick Ebbinhaus (0-6 1-6) en dat zelfde gold voor zijn gemengd- dubbelspel met Naomi Hille brand: 1-6 1-6. Caro Schuitema verloor met 3-6 1-6. MLTC-Gravenzande 4-4: Gra venzande stond tot gisteren eer ste in de poule, maar had dat vooral te danken aan relatief makkelijke wedstrijden. Toch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23