PZC
ü^i H»
Amateurvoetbal
Betaald voetbal
maandag 24 april 2006
11 li II III lui
Hoofdklasse A: Capelle-Doto 0-0,
Ajax-Rijnsburgse Boys 0-3, Ter Leede-
Excelsior Maassluis 1-0, Hoek-Scheve-
ningen 2-1, Kloetinge-ARC 0-0, Quick
Boys-Katwijk 0-0, Lisse-Noordwijk 2-0.
Rijnsburgse B. 24 13 7 4 46 41 - 21
Lisse 24 14 4 6 46 51- 33
Doto 24 13 4 7 43 43- 32
Katwijk 24 10 8 6 38 41 - 31
TerLeede 24 10 7 7 37 31 - 30
Quick Boys 24 10 6 8 36 36- 29
Capelle 23' 9 6 8 33 35- 29
Noord wijk 24 8 8 8 32 38 - 41
Kloetinge 24 8 6 10 30 28- 39
Excelsior M- 248 5 11 29 37- 43
Ajax 23 6 8 9 25 23- 31
Hoek 24 6 7 11 25 39- 48
ARC 24 3 9 12 18 31- 45
Scheveningen 24 3 7 14 16 22- 44
ARC en Scheveningen degraderen.
Eerste klasse: Nieuw Lekkerland-GJS
2-1, Groote Lindt-Achilles Veen 1-1,
LRC-Rijsoord 4-2, Arnemuiden-Dinte-
loord 3-0, Roda Boys-Oostkapelle 2-0,
VVGZ-SSV'65 1-1.
SSV'65 22 14 5 3 47 52- 28
WGZ 22 13 7 2 46 52- 26
Roda Boys 22 12 6 4 42 52- 25
Nieuw L'land 22 12 4 6 40 44- 29
LRC 22 11 5 6 37 48- 33
Rijsoord 22 11 3 8 36 39- 30
Achilles Veen 22 8 8 6 32 41 - 28
Oostkapelle 22 6 5 11 23 26- 38
GJS 22 6 5 11 22 37- 43
Groote Lindt 22 5 3 14 18 28- 50
Arnemuiden 22 3 8 11 17 24- 38
Dinteloord 22 1 1 20 4 16- 91
SSV'65 kampioen; Arnemuiden degra
deert; Groote Lindt naar nacompetitie.
Tweede klasse E: Zaamslag-VVC'68
4-3, Tholense Boys-Terneuzense Boys
0-1, Hardïnxveld-GPC 2-1, De Meeu-
wen-AZW 4-2, Rillandia-NSVV 2-4,
Wieldrecht-Kapelle 0-1
Tern. Boys 22 15 3 4 48 49- 16
NSW 22 14 4 4 46 52- 22
AZW 22 11 5 6 38 42- 27
Wieldrecht 22 11 4 7 37 29- 20
Rillandia 22 10 5 7 35 31 - 45
Zaamslag 22 9 4 9 31 32- 38
Kapelle 22 7 5 10 26 34- 39
GPC 22 7 4 11 25 36- 42
Meeuwen 22 7 3 12 24 31- 46
Tholense Boys 22 7 2 13 23 34- 41
Hardinxveld 22 6 4 12 22 35- 41
WC'68 22 4 5 13 17 34- 62
Terneuzense Boys kampioen; Hardinx
veld degradeert; Tholense Boys naar na-
competitie.
Derde klasse A: Bruse Boys-ZSC 4-0,
Dauwendaele-SKNWK 2-5, Veere-Hein-
kenszand 0-1, Arendskerke-Spui 1-0,
Serooskerke-WHS 0-1, Nieuwdorp-Dui-
veland 0-2.
Bruse Boys 22 15 4 3 49 54- 25
Serooskerke 22 14 2 6 44 51- 19
SKNWK 22 12 7 3 43 44 - 27
Heïnkenszand 22 11 8 3 41 36 - 22
Veere 22 12 4 6 40 51 - 31
WHS 22 9 4 9 31 56- 44
Dauwendaele 22 8 4 10 28 47 - 45
Nieuwdorp 22 7 6 9 27 31- 33
Duïveland 22 7 4 11 25 48- 56
Spui 22 6 2 14 20 34- 58
Arendskerke 22 6 2 14 20 28- 60
ZSC 22 0 3 19 3 13- 73
Bruse Boys kampioen.
Derde klasse B: TSC-Baronie 4-3, Klun-
dert-0lympia'60 3-1, Kogelvangers-
DVO'60 1-2, Gunners-Rust Roest 4-5,
Seolto-Zwaluwe 1-1, Noad'67-JPS 1-4.
Zwaluwe 22 16 4 2 52 52- 16
Klundert 22 15 1 6 46 51 - 24
JPS 22 13 5 4 44 64- 30
Seolto 22 12 3 ,7 39 53- 39
Rust Roest 22 11 3 8 36 55- 47
Olympia'60 22 11 2 9 35 64- 47
Kogelvangers 22 10 3 9 33 52- 33
Gunners 22 8 1 13 25 40- 52
DVO'60 22 7 3 12 24 43- 58
Noad'67 22 5 5 12 20 35- 52
TSC 22 4 1 17 13 28- 73
Baronie 22 4 1 17 13 32- 98
Vierde klasse A: Apollo-Hoedekens-
kerke 5-1, Colijnsplaatse Boys-MZVC
3-1, Borssele-Nieuwland 2-3, SVD-VCK
0-4, Cadzand-Bevelanders 0-1, Wolf-
aartsdijk-DFS 2-0.
VCK 22 - 53 MZVC 22-28
Bevelanders 22 - 46 Cadzand 22 - 26
Wolfaartsdijk 22 - 44 Apollo 22 - 26
Col. Boys 22- 40 Borssele 22-19
Nieuwland 22- 38 SVD 22-12
DFS 22 - 34 Hoed'kerke 22 - 8
Vierde klasse B: Krabbendijke-Brou-
wershaven 2-0, Vrederust-Mevo 1-3,
WIK-Smerdiek 2-3, Wemeldinge-ZPR
7-0, SPS-Stavenisse 8-2, Kruiningen-
Yerseke 0-2,
Krabbendïjke 22 - 49 Smerdiek 22 - 32
Yerseke 22 - 48 Kruiningen 22-30
Wemeldinge 22 - 47 Brouwersh 22 - 26
ZPR 22 - 38 WIK 22 -13
Mevo 22 - 37 Stavenisse 22-13
SPS 22 - 36 Vrederust 22-6
Krabbendijke kampioen.
IIIIIIIIIill I II
Hoofdklasse: Groote Lindt 2-Hoek 2
3-2, Kloetinge 2-Heerjansdam 2 3-3, Slie-
drecht 2-Rijsoord 2 1-3, Wilhelmina 2-
Arnemuiden 2 0-1WGZ 2-Niv Sparta 2
2-0.
ASWH 2 20 - 42 Heerj'dam 2 20 -26
A"muiden2 20 - 36 Kloetinge 2 20 -22
Sliedrecht 2 20 - 32 Hoek 2 20 -21
WGZ 2 20 - 31 Wilhelmina 2 20 -20
Rijsoord 2 20 - 27 Niv Sparta 2 20-17
Gr. Lindt 2 20 - 26
Wilhelmina degradeert.
Eerste klasse: SSV'65 2-Wieldrecht 2
0-1, Oranje Wit 2-Kozakken Boys 2 2-3,
AZW 2-De Meeuwen 2 3-0, GPC 2-AS-
WH 3 2-6, Heerjansdam 3-Bruse Boys 2
2-0, Oostkapelle 2-Zaamslag 2 6-2.
Koz. Boys 2 22 - 58 ASWH 3 22 -29
Heerj'dam 3 22 - 42 Oostkapelle 2 22 -28
AZW 2 22 - 37 SSV'65 2 22 -23
Wieldrecht 2 22 - 35 Meeuwen 2 22 -22
Oranje Wit 2 22 - 29 Bruse Boys 2 22 -20
GPC 2 22 - 29 Zaamslag 2 22 - 15
De Meeuwen en Bruse Boys degrade
ren.
Tweede klasse A: Yerseke 2-Duive-
land 2 5-0, Dauwendaele 2-Serooskerke
2 1-1, Arendskerke 2-SKNWK 2 1-4,
Heinkenszand 2-Arnemuiden 3 2-1.
Tem. Boys 2 19-44 Kloetinge 3 19-24
A'muiden3 20 - 39 Kapelle 2 20 -24
Serooskerke 2 20 - 37 Yerseke 2 20 -16
H'zand2 20 - 36 Duiveland2 20 - 10
Dauwend. 2 20 - 35 Arendsk. 2 20 -8
SKNWK 2 20 - 25
Arendskerke degradeert.
Tweede klasse B: Kapelle 3-VVGZ 3
3-4, Dinteloord 2-SPS 2 3-1, SSC'55 2-
Seolto 2 4-1, NEO'25 2-Kloetinge 4 2-1,
WHS 2-Klundert 2 1-1, Gunners 2-WGZ
3 1-3, Klundert 2-Zwaluwe 2 1-2.
WGZ3 22 - 54 WHS2 22 -25
SSC'55 2 22 - 44 Klundert 2 22 -24
Kloetinge 4 22 - 42 SPS 2 22 -23
Kapelle 3 22 - 38 NEO'25 2 22 -21
Zwaluwe 2 21 - 33 Dinteloord 2 22 -20
Gunners 2 21 - 28 Seolto 2 22 -17
Dinteloord en Seolto degraderen.
Derde klasse A: Bevelanders 2-Mevo
2 0-2, Oostkapelle 3-Terneuzense Boys
3 1-1, VCK 2-De Meeuwen 3 2-0, Zee-
landia 6-Veere 2 3-3.
Veere 2 20 - 45 Meeuwen 3 20 -20
Zeelandia6 20- 41 Tern. Boys 3 20 -20
Oostkapelle 3 20- 33 Bevelanders 2 20 -19
Serooskerke 3 19-31 DFS 2 19-14
GPC 3 20 - 28 Mevo 2 20 -14
VCK 2 20 - 28
Derde klasse B: Hoek 3-Nieuwdorp 2
1-1, Krabbendijke 2-Smerdiek 2 2-2,
SSV'65 3-Wemeldinge 2 1-4, Spui 2-Yer-
seke 3 1-3, Terneuzense Boys 4-Apollo
2 1-0, Wolfaartsdijk 2-Zaamslag 3 7-1.
Hoek 3 22 - 56 Wolfdijk 2 22 -28
Wemeld. 2 22 - 53 Yerseke 3 22-25
SSV'65 3 22- 42 Tern. Boys 4 22 -25
Krabbend. 2 22 - 38 Nieuwdorp 2 22 -23
Apollo 2 22 - 31 Smerdiek 2 22 -19
Spui 2 22 - 31 Zaamslag 3 22 -5
Smerdiek degradeert.
Derde klasse C: Internos 15-WC68 2
1-5, Tholense Boys 2-FSV 2 5-1, Klun
dert 3-Kogelvangers 2 0-2, DVO'60 2-
Gunners3 5-1.
Kogelv. 2 20 - 48 Gd. Luck 2 20 -26
Thol. Boys 2 20 - 40 DVO'60 2 20 -23
FSV 2 20 - 37 Rood Wit 7 18-14
Internos 15 20 - 33 DSE2 19-12
Klundert3 20 - 33 Gunners3 19- 6
WC'68 2 20 - 31
Gunners degradeert.
ZONDAGVOETBAL
Eerste klasse C: Terneuzen-TEC 2-0,
DFC-Rood Wit V 0-2, Desk-OSS'20 2-0,
OJC Rosmalen-RKDVC 3-0, Unitas-WSC
1-2, Blauw Geel'38-lntemos 4-2.
Blauw Geel'38 21 12 5 4 41 44 - 22
OJC Rosmalen 21 12
OSS'20
Desk
Rood Wit V
WSC
Terneuzen
RKDVC
Internos
Unitas
TEC
DFC
21
Unitas'30
21
14
3
4
45
42- 28
RCS
21
12
5
4
41
49- 30
Oisterwijk
21
10
7
4
37
36- 23
Madese Boys
21
8
6
7
30
31- 27
Oosterhout
21
7
7
7
28
33- 30
Dongen
21
8
4
9
28
27- 35
SC 'tZand
21
7
6
8
27
35- 31
Zierikzee
21
6
7
8
25
28- 49
Halsteren
21
7
3
11
24
29- 27
Voab
21
6
3
12
21
33- 40
Vlijmense B.
21
5
6
10
21
32- 45
Dosko
21
5
5
11
20
23- 33
Unitas'30 kampioen.
Derde klasse A: Steen-Vlissingen 0-2,
BSC
Moerse Boys
Vlissingen
Zeelandia M.
Goes
SC Gastel
MOC'17
Steen
HSC'28
Domburg
Breskens
Patrijzen
21 14
21 14
21 13
21 11
21 12
21 10
21 10
21 8
21 6
21 3
21 3
21
Vierde klasse A: Axel-Hulsterloo 2-2,
Jong Ambon-HVV'24 2-6, Clinge-De
Noormannen 1-0, Hontenisse-Vogel-
waarde 1-1, Hoofdplaat-Koewacht 3-5,
Ria W-Aardenburg 1-4.
HW'24 21 16
Axel 21 12
Aardenburg 21 11
21 10
21 10
Clinge
Ria W
Koewacht
Noormannen 21
Hontenisse 21
Hulsterloo 21
Hoofdplaat 21
Jong Ambon 21
Vogelwaarde 21
HVV'24 kampioen.
Vierde klasse B: Hansweertse Boys-
WVV'67 2-1, Grenswachters-Wernhout
1-0, Walcheren-FC Bergen 1-6, Luc-
tor'88-Steenbergen 0-2, Val Aan-Divo
2-3, Meto-Odio 2-0.
Steenbergen 21 17
Meto 21 17
21 11
Wernhout
Walcheren
Divo 21
Val Aan 21
Grenswachters 21
Luctor'88 21
FC Bergen 21
Odio 21
WVV'67 21
Hansw. Boys
19-10
21 -29
21 -24
21 -24
21 -19
21 -14
21 -14
VROUWENVOETBAL
Eerste klasse: CSW-Ter Leede 2 0-2,
Oostkapelle-Rijnvogels 2-2, Reiger
Boys-RCL 2-1, Rijsoord-Pancratius 2-1,
Smerdiek-Wartburgia 2 3-2.
RCL 20-51 Smerdiek 20-22
Ter Leede 2 20 - 40 Oostkapelle 20-22
Reiger Boys 20 - 39 CSW 20-19
Rijnvogels 20 - 28 Wartburgia2 20 - 19
Muiden 20 - 27 Pancratius 20 - 8
Rijsoord 20- 23
5 40 56- 16
6 4 39 38- 26
7 4 37 40- 26
7 5 34 30- 23
8 5 32 32- 21
5 7 32 31- 29
6 9 24 24- 35
5 10 23 29- 38
6 12 15 29- 41
3 14 15 31- 59
21 4 2 15 14 29- 77
Tweede klasse E: Oisterwijk-Dongen
4-0, RCS-Zierikzee 1-1, Oosterhout-Dos-
ko 1-0, SC 't Zand-Voab 0-2, Halsteren-
Madese Boys 1-0, Unitas'30-Vlijmense
Boys 3-2.
HSC'28-Moerse Boys 0-2, BSC-Bres-
kens 6-0, Goes-Patrijzen 5-0, MOC'17-
SC Gastel 1-1, Zeelandia Middelburg-
Domburg 6-1.
5 2 47 54- 17
4 3 46 48- 13
3 5 42 53- 21
3 7 36 51- 28
0 9 36 50- 39
6 5 36 45- 34
4 7 34 50 - 34
2 11 26 38- 43
2 13 20 20- 40
5 13 14 12- 59
2 16 11 22- 63
2 16 11 13-
EINDHOVEN - Pieter van den Hoogenband heeft afgelopen zater
dag bij de wedstrijden om de Swim Cup in Eindhoven de 100 meter
vrije slag gewonnen. De wereldrecordhouder op het koningsnum
mer tikte aan in een tijd van 49,86. In het spoor van Van den Hoo
genband zwom zijn trainingsmaat Mitja Zastrow met een tweede
1 52 69- 15
3 42 55- 30
3 40 44 - 27
5 36 45- 33
9 32 41- 40
9 5 7 32 38- 39
9 3 9 30 35- 35
6 6 9 24 24- 33
4 7 10 19 28- 41
5 4 12 19 27- 59
4 4 13 16 29- 45
1 4 16 7 25- 63
3 1 54 54- 16
2 2 53 66- 19
4 6 37 33- 34
5 8 29 47- 36
5 8 29 29- 43
4 9 28 32- 34
8 7 26 28- 36
4 10 25 34- 36
6 9 24 40- 42
6 10 21 31- 34
1 15 16 26- 57
4 15 10 18- 51
Vijfde klasse A: IJzendijke-SDO'63
9-0, Schoondijke-Sluiskil 0-3, Sluis-Bier-
vliet 0-4, Philïppine-Groede 7-2, Oost-
burg-Graauw0-2.
Biervliet 19-47 Graauw 19-21
IJzendijke 19-46 Groede 19-17
Sluiskil 20- 38 Oostburg 19-16
Corn Boys 19-33 Sluis 19-15
Philippine 19 - 28 SDO'63 19 - 9
Schoondijke 19-23
Vijfde klasse B: Rimboe-Ouwerkerk
5-1, Zeeland Sport-Kwadendamme 1-2,
Lewedorpse Boys-Dreïschor 0-1, Kaaise
Boys-Robur 0-1, Nieuw Borgvliet-Vos-
meer3-1, Volhardïng-Renesse 0-6.
Zeeland Sport 21 - 49 Kaaise Boys 21-31
Rimboe 21 - 47 Renesse 21 -26
Dreischor 21 - 41 Lewed. Boys 21 - 26
Kwadend. 21 -38 Vosmeer 21 -22
Nw. Borgvliet 21-36 Ouwerkerk 21-11
Robur 21 - 31 Volharding 21-4
RESERVES ZONDAG
Hoofdklasse: Baronie 2-Best Vooruit 2
0-0, Nuenen 2-Desk 2 2-2, Dongen 2-
EBOH 2 3-2, Zierikzee 2-WSC 2 0-5, Reu-
sel Sport 2-OJC Rosmalen 2 0-1. UNA
2-BVV/Caterpillar 2 3-0,
UNA 2 21 - 54 Best Vooruit 2 21 -26
OJCRosm.2 21 - 43 WSC 2 21-26
Nuenen 2 21 - 32 EBOH2 21-23
Baronie 2 21-31 Zierikzee 2 21-20
Desk 2 21 - 30 BW/Caterp.2 21-20
Dongen 2 21 - 29 ReuselSp.2 21-14
UNA kampioen.
Eerste klasse: HVV'24 2-Sarto 2 3-0,
Unitas'30 2-lnternos 2 3-1, Halsteren 3-
Papendrecht 2 2-2, Madese Boys 2-Dos-
ko 2 5-0, RCD 2-Moerse Boys 2 1-3, SC
Gastel 2-Dubbeldam 2 0-1.
Halsteren 3 21 - 47 Unitas'30 2 21 -29
Madese B. 2 21 - 44 Papendecht2 20 -25
Sarto 2 21-41 RCD 2 21-24
HW24 2 20- 40 Dubbeldam 2 21-17
Internos 2 21-31 SC Gastel 2 21-11
Moerse B. 2 21 - 30 Dosko2 21-10
Tweede klasse: BSC 2-Steen 2 9-2,
RCS 2-Terneuzen 2 6-3, Goes 2-Jeka 2
4-1, Zeelandia Middelburg 2-Alliance 2
4-4, HVV'24 3-Vlissingen 2 3-2.
BSC2 19-48 Alliance2 19-26
Jeka2 20 - 44 Terneuzen 2 19-19
Vlissingen 2 19-34 Steen 2 19-17
RCS 2 18-33 Breskens 2
Goes 2 19-27 HVV'24 3
Zeelandia M 2 19-26
BSC kampioen.
Derde klasse 301: RCS 3-De Noor
mannen 2 2-1, Breskens 3-Vogelwaarde
2 0-5, Steen 3-Domburg 2 5-0, Hontenis
se 2-IJzendijke 2 1-2, Walcheren 2-Zee-
landia Middelburg 3 2-8, Clinge 2-
HVV'24 4 uitgesteld.
Zeelandia M 3 21 - 53 RCS 3
Clinge 2 20- 42 Noorman. 2
HVV'24 4 20 - 34 IJzendijke 2
Walcheren 2 20 - 33 Vogelw. 2
Domburg 2 20- 33 Breskens 3
Hontenisse 2 21 - 30 Steen 3
Derde klasse 302: Luctor'88 2-Roosen-
daal 3 0-0, Advendo 2-Allïance 3 1-1,
Meto 2-SC Gastel 3 5-1, Dosko 3-Rood
Wit 3 2-3, VVR 2-Moerse Boys 3 3-2,
MOC'17 2-Baronie 3 (donderdag 27-04
om 19.30 uur).
MOC'17 2 20 - 55 Alliance 3 21-27
Rood Wit 3 21 - 52 Advendo 2 21-24
WR 2 21-41 Luctor'88 2 21 -22
Roosendaal 3 21 - 35 Baronie 3 20 -17
Moerse B. 3 21-31 Dosko 3 21-14
Meto 2 21 - 30 SC Gastel 3 21-5
EiKFirc™
Zierikzee. Competitiewedstrijd.
Vrouwen, tweede divisie. 100m: Ma
rieke Riemens (AV'56) 12.64, Hermien
Roggeband (Delta Sport) 13.27, Sylvia
Reynhout (AV'56) 14.43. 200 m: Her
mien Roggeband (Delta Sport) 27.57,
Sylvia Reynhout (AV'56) 29.74. 400m:
1. Marieke Riemens (AV'56) 59.46, Em-
mely Schot (Delta Sport) 66.44, Henrike
Leendertse (AV'56) 69.16. 800m: Nadi-
ne Rikhof (Delta Sport) 2.50.02, llona
Sonke (AV'56) 3.00.13. 1500m: 2. As-
trid den Herder (AV'56) 5.24.74,12. Hen-
ny de Jonge (Delta Sport) 6.29.60.
Hoog: 9. Kim Kloet (Delta Sport) 1.30.
Ver: 3. Madeion Dekker (AV'56) 5.07,
20. Jose de Jonge (Delta Sport) 3.59.
Hinkstapspringen: 11. Kim Kloet (Del
ta Sport) 8.81. Discus: 9. Madeion Dek
ker (AV'56) 21.14, 13. Jose de Jonge
(Delta Sport) 17.88. Kogel: 12. Nadina
Rikhof (Delta Sport) 7.99, 16. Astrid den
Herder (AV'56) 7.82. Eindstand: 7. Del
ta Sport 5628, 9. AV'56 5308. Mannen,
tweede divisie. 100m: Rinse Pieters
(AV'56) 11.58, Joachim Schot (Delta
Sport) 12.70. 200m: Rinse Pieters
(AV'56) 23.58. Raymond Elferink (Delta
Sport) 28.91. 400m: Richard Reynhout
(AV'56) 53.37, Archie Staal (Delta Sport)
69.03. 400m horden: Pim Abbink
(AV'56) 64.81, Archie Staal (Delta Sport)
82.55. 800m: Pim Abbink (AV'56)
2.14.05, Fer Bouwens (Delta Sport)
2.19.31. 1500m: 2. Leonard van Putten
(Delta Sport) 4.14.68, Fer Bouwens (Del
ta Sport) 5,01.32, Menno Tanis (AV'56)
5.07.62. 5000m: 4. Arjan Beije (Delta
Sport) 16.09.89, 14. Bas van der Boog
(AV'56) 20.39.19. Speer: 4. Ben Ver-
beem (AV'56) 46.61, 16. Raymond Elfe
rink (Delta Sport) 29.49. Kogel: 4. Henk
van den Berg (AV'56) 12.01, 26. Mark
van de Wekken (Delta Sport) 7.71. Dis
cus: 4. Henk van den Berg (AV'56)
37.72, 15. Mark van der Wekken (Delta
Sport) 22.53. Ver: 7. Jasper Ruinard
(AV'56) 5.92, 18. Joachim Schot (Delta
Sport) 5.26. Hoog: 9. Jasper Ruinard
(AV'56) 1.70,13. Jos Geluk (Delta Sport)
1.60. Eindstand: 6. AV'56 7487,13. Del
ta Sport 5362.
Enschede. Marathon. Prestaties
Zeeuwse deelnemer, mannen: 31. Ri-
ni Bruggeman (AV'56) 2.57.12.
Imola. Grote Prijs San Marino, WK
Formule 1. Vierde race: 1. Michael
Schumacher (Dui) Ferrari 1.31.06,486,
2. Alonso (Spa) Renault op 0.02,3. Mon-
toya (Col) McLaren 0.15, 4. Massa (Bra)
Ferrari 0.17, 5. Raikkonen (Fin) McLaren
0.17; uitgevallen: o.a. Albers (Ned) Mid-
dland.
Middelburg. Grand-Prïx jeugd, twee
de wedstrijd. Jongens, enkel 1: 1.
Daniel Deenen, 2. Gerard Steur. JE2:1.
Kevin v.d. Maas, 2. Renaldo Kaljouw.
JE3:1Robin Botman, 2. Robert de Kra
ker. JE4:1. Niek Speckens, 2. Bram v.d.
Velde. JE5: 1. Rutger van Boeijen, 2.
Wouter Siegers. Dubbel 1: 1. Tom ter
Bogt-Ricky Geers, 2. Daniel Deenen-
Martijn Jonkman. JD2: 1. Kevin v.d.
Maas- Raymond Yuen, 2. Kristiaan la
Gasse-Renaldo Kaljouw. JD3: 1. Robin
Botman-Remi Louwerse, 2. Michel
Kort-Thierry Veldhuis. JD4: 1 Bram v.d.
Velde-Niek Speckens, 2. Ivo Slegers-
Tjeerd van Dijk. JD5: 1. Wouter Sle-
gers-Rutger van Boeijen, 2. Remco
Weesepoel-Bas de Jonge. Meisjes, en
kel 11Anne Stoel, 2. Jantien v.d. Hoe
ve, ME2:1. Ilse Antheunisse, 2. Martine
Buijk. ME3: 1. Mirthe van Dijk, 2. Whit
ney Hoste. ME4: 1. Lindy Antheunisse,
2. Larissa Sohier. ME5: 1. Eliza Tikai, 2.
Mandy Paauwe. ME6: 1. Nikki West
dorp, 2. Agnes Hermans. Dubbel 2: 1.
Jantien v.d. Hoeve-Miranda v.d. Maas,
2. Tekla van Gils-Nikita Buur, MD3: 1.
Whitney Hoste-Sharina v.d. Bunder, 2.
Lindy Antheunisse-Denise Jonkman,
MD4: 1. Natasja Dekker-llona de Roo,
2. Jamie Bax-Evita Sandee. MD5:1. Ky-
ra Liefboer-Mandy Paauwe, 2. Amber
Kievit-Nikki Westdorp.
Kwadendamme. Zeeuws kampioen
schap driebanden: 1. Tonny van
Iwaarden 1.233; 2. Piet Koek 0.866; 3.
Jan Westdorp 0.767; 4. Kimmo Pankow
0.880. Hoogste serie 8: Jan Eicken-
boom. Hoogste set 3.00: Jan Westdorp.
Gent (Bel). Profgala. Europese titel,
cruisergewicht (EU-versie): Abdoul
(Bel) wint op punten (97-94 97-94 96-94)
van Poeder (Ned).
Kruiningen. Landelijke wedstrijd
voor slechtzienden en blinden. 1.
Mortier/De Rijk, Lisse 58.33%; 2. Kuij-
pers. Asten 56.77; Van Loenhout,
Roosendaal 56.77; 4. Vrancken/Wordra-
gen, Venlo 55.21; 5. Willems/Mei, Den
Haag/Goes 54.95; 6. Simons/Buckens,
Roosendaal 53.65; 7. Verheijen, Roosen
daal 52.34; 8. Janse/Joris, Berkel En-
schot 51.30; 9. Van Mourik/Meester,
Utrecht/Kruiningen 50.52.
Axel. NGF-competitie. Vrouwen, se
nioren 2, regio Zuid-West (open
klasse): 1. Grevelingenhout 3. Bruinis
se 11 punten: 2. Roxenisse 1. Melissant
10; 3. Broekpolder 6, Vlaardingen 8.
tijd van 50,05 naar een EK-limiet op de 100 vrije slag. Bij de vrou
wen doken ook winnares Inge Dekker (55,12) en Hinkelien Schreu-
der (55,69) onder de vereiste riehttijd voor de Europese titelstrijd.
Marleen Veldhuis, favoriete op het koningsnummer, ontbrak we
gens longproblemen. foto Robert Vos/ANP
Tweede regionale jeugdwedstrijd
(18 holes strokeplay): 1. Loik Bour
don, Moerbeke; 2. Simon Hongenaert,
Destelbergen; 3. Cèdric Bourdon, Moer
beke. 18 holes stableford: 1. Victor
Mel, Hulst; 2. Bart van Eeden, Terneu
zen; 3. Peter-Jan Geldmeyer, Moerbe
ke.
Geertruidenberg. 28e Nintai Lente-
toernooi. Tot 10 jaar, eerste plaat
sen: Marlissa Openeer -25 kg, Boaz
Kalkhoven -30 kg, Liam Mulder -34 kg
(allen Geelhoed) en Douwe Zeegers -27
kg (De Boevere). Tweede plaats: Ram
ses Oranje -30 kg (Geelhoed).
Boedapest. EK. Finale: Nederland -
België 25-14(15-4).
Wemeldinge. Clubcross. 250/500
cc, senioren: 1. Erik van de Wekken,
Zierikzee; 2. Ronald Melse, Meliskerke;
3. Thijs Lampio, Vlissingen. 125 cc, se
nioren: 1. Gregory de Nooijer, Vlissin
gen; 2. Dave de Jonge, Heinkenszand;
3. Joeri van Stee, Yerseke; 4. Danny
Minnaard, Yerseke; 5. Freek Filius, Vla-
ke. Veteranen: 3. Ben Verschoor, Vlis
singen; 4. Peter Roelofs, Meliskerke.
Clubklasse: 1. Antoine Paauw, Yerse
ke; 2. Wiebe Stevens; 3. Detlef Oreel,
Oost-Souburg; 4. John Boot, Haamste
de; 5. Wesley de Jonge, 's-Heer Abtsker-
ke. 85 cc: 1. Johnny van Eekelen,
Goes; 2. Kevin Spruijt, Meliskerke; 3,
Luuk Dybala, Ritthem; 4. Ricky Josse,
Nieuw en Sint Joosland; 5. Renzo van
de Hoek. 65 cc: 1. Davey de Fouw, Co-
lijnsplaat; 2. Percy Karelse, Wilhelmina-
dorp; 4. Jeremy van de Goor, Vlissin
gen; 5. Lars de Nood, Oost-Souburg.
Mini's: 1. Mike Slings; 2. Bart Klijn; 3.
Laurens de Ridder; 4. Simon Bezuijn; 5.
Aron van der Veer.
Amsterdam. Jumping Amsterdam.
Dressuur. Kür, FEI finale wereldbe
ker: 1. Van Grunsven (Ned) 87,450, 2.
Werth (Dui) Warum Nicht 81,150, 3.
Brink (Zwe) Briar 79,325, 4. Gal (Ned)
G4S Lingh 79,075, 5. Schellekens-Bar-
tels (Ned) Sunrise 76,925, 7. Van Lieren
(Ned) Hexagon's Ollright 75,300.
Nieuw- en Sint Joosland. Finale Ra-
boTop Dressuurcompetitie. Klassie
ke proef, paarden klasse Z2: 1. Tha-
mar Zweistra, Hexagon's Truppa (Scho-
re) 67.055%; 2. Chantal de Rooy, Nairo
bi (Yerseke) 66.175%; 3. Jessica Nijpjes,
Hexagon's Replay (Middelburg)
64.855%; 4. Chantal Nijpjes, Hexagon's
Tweety (Middelburg) 64.56%; 5. Linda
Wille, Keban L (Axel) 64.12%. Z11Vin
cent Bol, Jumper K (Nieuw- en Sint
Joosland) 63.97%; 2. Mieke Evertse,
Tyara (Heinkenszand) 62.355%; 3. Jessi
ca Nijpjes, Utah, 62.355%; 4. Martijn Ha-
rink, HISPP (Goes) 57.645%; 5. Sandra
van der Hoofd, Pretty Woman (Gapin-
ge) 57.50%. Kür op muziek: 1. Chantal
de Rooy, Nairobi, 72.75%; 2. Thamar
Zweistra, Hexagons Truppa, 70.75%; 3.
Chantal Nijpjes, Hexagon's Tweety,
67.69%; 4. Linda Wille, Keban L.
67.19%; 5. Santoucha van der Meij,
Beer (Leidersdorp) 66.92%. Eindstand:
1. Thamar Zweistra, Hexagon's Truppa,
4 punten; 2. Chantal de Rooy, Nairobi,
5; 3. Vincent Bol, Jumper K, 8; 4. Chan
tal Nijpjes, Hexagon's Tweety, 11; 5,
Emmy Bouthorrn, Parlando (Zaamslag)
13.
Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur
competitie Klute Trofee LR en PC
Walcheren. Paarden klasse M2: 1.
Akash Sukhraj, Primeur (Z-Bev.) 188;
22, Dominique Sturm, Harlette (Oranje
zon) 186; 3. Kelly Verbeem, Igor K (Wal
cheren) 184. M1: 1. Sandy de Poorter,
Ursa Minor (Zwinr.) 186; 2. Marleen Lou
werse, Rio Negro (Sé-Ros) 184; 3. Jac
queline Walraven, Pearl (Oranjezon)
183. L2:1. Rebecca van den IJssel, Sau-
dara (Oranjezon) 189; 2. Gonneke
Schamhart, Noud (Allround) 189; 3. Li-
sette van den Broek, Noah (Weelr. 185.
LI: 1. Elna Ridderbos, Unonegro
(Sé-Ros) 199; 2. Wanda Verhage, Uni-
corn (Gouwe Reyers) 198; 3. Patricia
Snoek, Urmano (Walcheren) 195. Po
ny's M cat. E: 1. Carola Beekman,
Drop Shot (Z-Bev.) 201M cat. D: 1Na-
dine Westerweele, Roetert (Oranjezon)
180. L cat. BC: 1. Marït Louwerse, An-
ouska (Weelr.) 190. L cat. D: 1.
Roichard Poppe, Natasja (Oranjezon)
190. L cat. E: 1. Laura de Vries, Private
Dancer (Scheldestad) 202.
Tweede klasse zuid: WRC Haaglan
den - Tovaal 5-22. Stand: LSRG 18-78
(561-146), RCE/PSV 18-56 (522-241), Til
burg 18-53 (442-280), Haaglanden 18-51
(377-330), Tovaal 17-50 (420-234), Maas
tricht 18-45 (338-271), Oemoemenoe
17-35 (328-300), Delft 18-30 (276-312),
Ducks 17-11 (137-779), Oldfants 17-1
(157664).
KNSB-competitie, negende ronde.
Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-Ber-
gen op Zoom 4-4, Oegstgeest '80-Pro-
motie 21/2-5 Vi, LSG 3-WSC 3Vj-4'/j, Mid-
delburg-SO Rotterdam 2 5-3, Spïjkenis-
se-AAS 41/2-3'/?. Eindstand: 1. Spijkenis-
se 18 matchpunten, 48 bordpunten, 2.
WSC 16-43, 3. LSG 3 13-47, 4. AAS
11 -421/2, 5. SO Rotterdam 2 7-341/2, 6.
Bergen op Zoom 6-301/a, 7. Oegstgeest
'80 5-341/2, 8. Promotie 5-29, 9. Middel
burg 5-27'/2, 10. HWP Sas van Gent 2
4-2316. Klasse 3F: HWP Sas van Gent
3-Souburg 3-5, DSC Delft 2-Terneuzen
31/2-41/2, LSG 4-Messemaker 1847 1 3-5,
De Wolstad-SO Rotterdam 3 51/2-21/2, De
Pion 2-Moerkapelle 6-2. Eindstand: 1.
Terneuzen 15-46, 2. Souburg 15-42, 3.
Messemaker 1847 1 14-44, 4. DSC Delft
2 10-391/2, 5. De Pion 2 10-37'/2, 6. Moer-
kapelle 8-35, 7. LSG 4 7-31 Vi, 8. De Wol-
stad 6-31. 9. HWP Sas van Gent 3
3-281/2,10. SO Rotterdam 3 2-25.
Monte Carlo. Masters Series, man
nen. Halve finale: Nadal (Spa/2) - Gau-
dio (Arg/7) 5-7 6-1 6-1, Federer (Zwi/1) -
Gonzalez (Chl/12) 6-2 6-4. Finale: Nadal
- Federer 6-2 6-7 (2) 6-3 7-6 (5).
Districtscompetitie. Mannen, zater
dag, hoofdklasse. Sluiskil-De Schel
de 0-6. Enkel: R. Zegers-J. Mooibroek
1-6 0-6, H. Zegers-M. Kokelaar 2-6 3-6,
C. de Jonge-R. Hendrikse 6-7 6-3 1-6, C.
Dobbeleir-J.W. de Coninck 2-6 6-2 4-6.
Dubbel: D. Pieters/H. Matthijssen-M.
Kokelaar/J.W. de Coninck 3-6 6-7, C.
Dobbeleir/C. de Jonge-J. Mooibroek/W.
ten Hacken 6-4 3-6 2-6. Vogel-
vlucht-Westerschouwen 3-3. Enkel:
D. Cappendijk-M. de Vlieger 6-2 6-2, G.
Roctus-C. Schoneman 1-6 4-6, D. de
Schepper-R. Kort 6-7 4-6, M. Groffen-P.
Meuldijk 6-1 7-6. Dubbel: D. Cappen-
dijk/D. Groffen-M. de Vlieger/P. Meul
dijk 3-6 4-6, G. Roctus/D. de Schep-
per-J. Geleijnse/R. Kort 6-1 6-2. De Bon-
gerd-Sjef 0-6. Enkel: S. Nieuwenhui-
ze-R. Scherbeyn 4-6 5-7, E. de Keyzer-C.
Trapman 7-6 3-6 0-6, C. Versteeg-W.
van Noord 4-6 7-5 3-6, B. Dorssers-D.
van Hulle 3-6 4-6. Dubbel: E. de
Keyzer/E. Kole-R, Scherbeyn/W. van
Noord 6-4 5-7 3-6, S. Nieuwenhuize/B.
Dorssers-C. Trapman/D. van Hulle 4-6
4-6. Zierikzee-'t Halve Maantje 4-2.
Enkel: J. van Urk-W. de Witte 6-2 6-3,
R. Praet-R, Struijk 6-2 6-7 1-6, J. van den
Berge-M. Wissekerke 6-3 6-2, R. Fond-
se-A. el Khattabi 3-6 6-3 7-6. Dubbel: J.
van Urk/J. van den Berge-A. el
Khattabi/M. Wissekerke 6-7 6-3 6-0, R.
Praet/R. Fondse-R. Struijk/W. de Witte
4-6 4-6. Mannen 35+, zaterdag,
hoofdklasse. De Schelde-Tiola 6-0.
Enkel: B. Kats-W. van Overloop 6-3 2-6
7-5, S. van Bakergem-B. Bakels 6-0 6-1,
E. Compeer-H. de Jonge 6-0 7-6, B. van
Belzen-J. Leenhouwers 6-4 6-1. Dub
bel: B. Kats/E. Compeer-W. van
Overloop/J. Leenhouwers 6-2 6-1, S.
van Bakergem/W. Hendrikse-B. Bakels/
H. de Jonge 6-7 6-4 6-2. Sjef-MLTC
5-1. Enkel: P. Haldermans-P. de Jong
6-1 4-6 6-2, T. van Geelsbergen-R. Broer-
se 6-3 6-4, J. Jacob-R. Verhage 6-1 7-5,
P. Goethals-B. van Sabben 6-3 5-7 6-4.
Dubbel: T. van Geelsbergen/P. Goet-
hals-P. de Jong/R. Broerse 2-6 5-7, P.
Haldermans/P. Baas-R. Verhage/B. van
Sabben 6-4 7-5. 't Halve Maantje-Gra-
velsteps 1-5. Enkel: E. Dohme-W.
Swartier 6-2 6-3, F. Schouw-A. Diele-
man 0-6 1-6, R. de Klerk-G. de Rijk 6-1
5-7 4-6, S. Lokerse-J. Goethals 2-6 3-6.
Dubbel: F. Schouw/S. Lokerse-G. de
Rijk/J. Goethals 2-6 4-6, E. Dohme/R. de
Klerk-W. Swartier/A. Dieleman 4-6 4-6.
Hontenisse-Boskreek 0-6. Enkel: M.
Sponselee-B. van der Broecke 4-6 5-7,
J. Burm-A. Risseeuw 2-6 1-6, B. Huis
man-P. Tazelaar 5-7 2-6, J. Morucs-J.
Geelen 1-6 0-6. Dubbel: M. Spon-
selee/B. Huisman-A. Risseeuw/P. Taze
laar 0-6 2-6, J. Burm/J, Morcus-B. van
der Broecke/E. Brenner 1-6 4-6.
Oostkapelle. Finale regio Zuid-West
Nederland. Instap NTS 12: 1. Sabine
Vos (Inion Heusden) 34,75, 2. Ellis van
Son (Turnlust) 34,55, 3. Marscha Magiel-
sen (Turnlust) 34,35. Instap NTS 13: 1.
Sanne de Jong (SHJ Drunen) 35,20, 2.
Daniek Krol (SHJ Drunen) 34,05, 3. Sop
hie Roland (V.T.V.) 33,75. Pupil 1 NTS
11: 1. Evelien Ruiter (EMM) 34,55, 2.
Evelien Vincenten (Longo Breda) 32,75,
3 Elyne Bickei (Trafo Steenbergen)
32,45. Pupil 2 NTS 10: 1. Clair van de
Starre (Turnlust) 34,25, 2. Joyce Huijers
(Atlas) 34,05, 3. Remke Swolfs (KIOS)
33,90. Pupil 1 NTS 12: 1. Gaëlle Vije
(Samensprong) 33,75, 2. Judith van der
Pluym (DGV) 33,75, 3. Jennefer van Da
len (Andelo) 32,95. Pupil 2 NTS 11:1.
Yanniek van Dooren (Bredagym) 33,85,
2. Melissa Boerma (V.T.V./T.S.Z.) 33,25,
3. Anniko Janssen (V.T.V./T.S.Z.) 33,00.
Jeugd NTS 9: 1. Monique van Belzen
(V.T.V./T.S.Z.) 34,50, 2. Dominique Ver-
helst (Voorwaarts Axel) 33,75, 3. Fleur
van Roon (GV Delta Sport) 33,35.
Jeugd NTS 10: 1. Linda Ottevanger
(HMS) 34,00, 2. Julissa Stofferis (Thor
Sas van Gent) 33,95, 3. Lieve Brouwers
(Longo Breda) 32,75, 3. Iris Roozeboom
(Bredagym) 32,75. Jeugd NTS 11: 1.
Nathalie Ansems (Andelo) 33,25, 2. Dag-
mar de Reus (Voorwaarts Axel) 31,00,
3. Michelle Leung (Veldo) 30,70. Junior
NTS 8: 1. Daphne Bijkerk (VTV) 34,30,
2. Danique Beyer (V.T.V./T.S.Z.) 34,20,
3. llona van Gils (G.V. Turnlust) 33,25.
Junior NTS 9: 1. Elze Porte (Veldo)
33,25, 2. Maartje Damen (Terheijden)
32,25, 3. Stephany van Bergen (GV Mar-
tinus) 32,20. Junior NTS 10: 1. Natha
lie Kik (EMM) 33,10, 2. Renate de Reus
(Voorwaarts Axel) 32,65, 3. Anneloes
Marijnissen (Olympia Wernhout) 32,60.
Senior NTS 7: 1. Jolïen Dees (Voor
waarts Axel) 33,70, 2. Sabine de Jong
(Atlas) 32,80. Senior NTS 8: 1. Moni
que de Vries (Voorwaarts Axel) 33,15, 2.
Laurien v/d Wouw (Trafo Steenbergen)
32,55, 3. Mandy Burgers (Terheijden)
32,35. Senior NTS 9: Lieke de Bruijn
(Animo Roosendaal) 35,50, Chantal Rij
kers (Animo Roosendaal) 35,30, Eva Zijl
mans (Alianza-Quickly) 34,20.
Overgangsklasse B: Fortis-Sparta
19-17, Wit-Blauw-Oranje Zwart (Z)
16-12, Vriendenschaar (H)-TOP (S) 15-9,
Albatros-Excelsior (D) 11-14. Stand:
Vriendenschaar (H) 12-18, Excelsior
12-16, TOP (S) 12-14, Fortis 12-14, Alba
tros 12-14, Wit-Blauw 12-9, Oranje
Zwart (Z) 12-6, Sparta 12-5. Eerste klas
se G: Tjoba-Kinderdijk 13-11, Swift-
Koag 10-16, ACKC-GKV/Nettorama
8-18, Tempo-Maassluis 13-14. Stand:
GKV/Nettorama 12-21, Maassluis 12-18,
Swift 12-14, Tjoba 12-13, Tempo 12-11,
Koag 12-8, Kinderdijk 12-8, ACKC 12-5.
Tweede klasse G: Olympia-TOP
11-12, All Ready-RWA 20-19, Bolnes-
Korbis afg., Merwede-Sagitta 8-18.
Stand: Merwede 12-20*, All Ready
12-15, RWA 12-14, Bolnes 11-12, Sagitta
12-12, TOP 12-9, Korbis 10-7, Olympia
11-5 (*kampioen). Derde klasse C:
Blauw Wit-Togo 8-13, Korbatjo-Ventura
Sport 6-13, Oranje Nassau-DSO 14-12,
Vriendenschaar-NIO 15-14. Stand: Ven
tura Sport 12-19*, Oranje Nassau 12-15,
Korbatjo 12-14, Vriendenschaar (B)
12-14, DSO 12-12, NIO 12-12, Togo
12-7, Blauw Wit 12-3 (*kampioen). Der
de klasse D: Vios-Luctor 18-8, Storm-
vogels-Ondo 5-6, ADO-DVS'69 12-17,
Oranje Zwart-Good Luck 10-13. Stand:
ADO 12-19, Ondo 12-19, Good Luck
12-17, DVS'69 12-13, Oranje Zwart
12-10, Vios 12-8, Stormvogels 11-6, Luc-
tor 12-2. Vierde klasse C: Atlas-'t Cap-
proen 8-6, BKC-KVK 15-11, Zaam-
slag-Seolto 8-11, ZKV-Thor 6-4. Stand:
Seolto 12-22, 't Capproen 11-20, Thor
12-13, KVK 12-12, Zaamslag 12-11, At
las 12-7, ZKV12-6. BKC11-3.
Mannen, promotieklasse A:
DVO-Sliedrecht Sport 3 1-3. Eerste
klasse D: AVC87-IJVC 3-1
dHH
Ans (Bel). Luik-Bastenaken-Luik,
ProTour. 1. Valverde (Spa) 262 km in
6.21.32 (41,202 km/u), 2. Bettini (Ita), 3.
Cunego (Ita), 4. Sinkewitz (Dui), 5. Boo-
gerd (Ned), 18. Kroon (Ned), 20. Tho
mas Dekker (Ned), 43. Tankink 4.33, 56.
Erik Dekker 11.00, 64. Posthuma, 71.
Ten Dam, 89. Den Bakker 17.25,103. En
gels.
Lewedorp. Ronde van Lewedorp.
Amateurs A: 1. Kevin Gideonse (Hein
kenszand), 2. Dennis Mesu (Middel
burg), 3. Johnny van der Klooster (Le
wedorp), 4. Rob Koole (Goes), 5. Fran-
gois Franse (Kwadendamme), 6.
Rein-Jan Elenbaas (Goes), 7. Johan Pee-
men (Rijsbergen), 8. Rik Groot (Fij
naart), 9. Fonny Kint (Driewegen), 10.
Andy van Loon (Hoogerheide). Ama
teurs B: 1. Stefan Koole (Heinkens
zand), 2. Leo van de Velde (Hellevoet-
sluis), 3. Jhon Burger (Naaldwijk), 4.
Leo Jumelet (Bruinisse), 5. Charl Diet-
vorst (Bergen op Zoom). Amateurs
40+: 1. Kees Hoogerland (Yerseke), 2.
Theo Schlijper (Linschoten), 3. Jan van
Noort (Roosendaal), 4. Jan Meijers
('s-Heer Arendskerke), 5. Christ Ver
braak (Roosendaal). S/P-klasse: 1.
René Remijn (Bosschenhoofd), 2. Pie-
ter-Jan Luttikhuis (Oosterhout), 3. Fred
die van Drongelen (Driewegen), 4. Wil
lem Koks (Kwadendamme), 5. Ruud Tor-
cque ('s-Gravenpolder).
Eindhoven. Swim Cup, finales. Man
nen, 50 vrij: 1. Lorente (Spa) 22,43, 2.
Foster (GBr) 22,50, 3. Kenkhuis 22,69.
100 vrij: 1. Van den Hoogenband
49,86, 2. Zastrow 50,05, 3. Van Veltho-
ven 50,48. 400 vrij: 1. Rivera (Spa)
3.51,92, 2. Nunez (Spa) 3.55,75, 3. Ver
schuren 3.58,25. 100 rug: 1. Aschwin
Wïldeboer (Spa) 55,55, 2. Driebergen
56,60, 3. Zastrow 57,14. 50 school: 1.
Van Aggele 28,21 (NR), 2. Van Valken
goed 29,25, 3. Van der Berkt 29,71. 100
school: 1. Van Aggele 1.02,11, 2. Steke
lenburg 1.02,76, 3. Van Valkengoed
1.02,99. 50 vlinder: 1. Bastiaan Tam-
minga 23,95, 2. Foster 24,33, 3. Munoz
(Spa) 24,54. 100 vlinder: 1. Van Agge
le 54,35, 2. Munoz 54,45, 3. Bastiaan
Tamminga 55,05. 200 wissel: 1.
Drymonakos (Gri) 2.03,60, 2. Karssen
2.08,73, 3. Van der Berkt 2.10,87. 400
wissel: 1. Drymonakos 4.19,20, 2. Van
Aggele 4.24,06, 3. Nunez 4.32,32. Vrou
wen, 50 vrij: 1. Dekker 25,06, 2. Seppa-
la (Fin) 25,61, 3. Kromowidjojo 25,84.
100 vrij: 1 Dekker 55,12, 2. Seppala
55,45, 3. Schreuder 55,69. 400 vrij: 1.
Ramos (Spa) 4.11,99, 2. Bank 4.19,80, 3.
Terink 4.24,56. 100 rug: 1. Perïs (Spa)
1.02,60, 2. Schreuder 1.03,24, 3. Ber
nard (Spa) 1.03,48. 50 school: 1. Nij-
huis 32,06, 2 Kavarnou (Gri) 32,90, 3.
Zwanenburg 33,36. 100 school: 1. Ka
varnou (Gri) 1.10,78, 2. Nijhuis 1.11,07,
3. Domenech (Spa) 1.12,63. 50 vlinder:
1. Dekker 26,66, 2. Schreuder 27,21, 3.
Groot 27,28. 100 vlinder: 1. Dekker
58,94, 2. Groot 59,95, 3. Pelaez (Spa)
1.02,37. 200 wissel: 1. Garcia (Spa)
2.18,63, 2. Rocha (Spa) 2.19,46, 3. Con-
ca (Spa) 2.19,51. 400 wissel: 1. Ber
nard (Spa) 4.51,01, 2. Efstathiou (Gri)
4.53,07, 3. Conca 4.54,04.
CHAMPIONS LEAGUE
2e/5e plaats
Eerste ronde; return
Feyenoord - Ajax 2-4 (0-2). 34. Ros-
ales 0-1, 40. Huntelaar 0-2, 49. Boukhari
0-3, 58. Kuijt 1-3, 80. Mïtea 1-4, 87. Kuijt
2-4. Scheidsrechter Bossen. Toeschou
wers: 30.470. Gele kaart: Collen, Van
Hooijdonk (Feyenoord), Rosenberg
(Ajax). Eerste duel: Ajax - Feyenoord
3-0; Ajax plaatst zich voor volgende ron
de.
Feyenoord: Lodewijks; Collen, Greene,
Vlaar (37. Hofs, 53. Boussaboun) en Bos-
schaart(46. Drenthe); De Guzman, Paau
we en Pardo; Kalou, Van Hooijdonk en
Kuijt.
Ajax: Stekelenburg; Boakye, Heitinga,
Vermaelen en Emanuelson; Galasek,
Maduro (69. Lindenbergh) en Boukhari;
Rosales (45. Charisteas), Huntelaar en
Rosenberg (71. Mitea).
AZ - FC Groningen 2-1 (1-0). 43. Koe
vermans 1-0, 56. Arveladze 2-0, 61.
Buijs 2-1. Scheidsrechter: Blom. Toe
schouwers: 8500. Gele kaart: Steinsson,
Jaliens (AZ), Luirink, Cornelisse, Fled-
derus, Matthijs (FC Groningen). Eerste
duel: FC Groningen - AZ 3-1FC Gronin
gen plaatst zich voor volgende ronde.
AZ: Timmer; Jaliens, Steinsson, Mathij-
sen en De Cler; Landzaat, Perez (61. Sek-
tioui) en Schaars (58. Opdam); Arvelad
ze, Koevermans en Huysegems (78. Me-
dunjanin).
FC Groningen: Roorda; Sïlva, Luirink,
Sankoh en Van der Linden; Buijs (87.
Van de Laak), Matthijs, Lindgren en Fle-
dderus; Nevland (75. Salmon) en Corne
lisse.
PROGRAMMA
26-04: Ajax - Groningen (tweede ron
de, eerste duel);
03-05: Groningen - Ajax (return);
De winnaar van de tweede ronde komt
uit in de voorronde van de Champions
League. De resterende drie (waaronder
in ieder geval AZ en Feyenoord) komen
uit in de UEFA Cup.
6e/9e plaats
Eerste ronde; eerste duel
FC Twente - FC Utrecht 2-0 (I-O). 11
BUITENLANDS VOETBAL
N'Kufo 1-0, 47. Gerritsen 2-0. Schg
rechter: Wiedemeijer. Toeschouw
10.500. Gele kaart: El Ahmadi, Ztr.
(FC Twente), Nelisse, De Jong
Utrecht).
FC Twente: Boschker; Rahim, -
meyer. Zomer en Heubach (46. Wefe
berg); Sibum, Brama en El Ahmadl;fe
ritsen, N'Kufo en Tourna (86. Afonsoj
FC Utrecht: Terol (57. Huiskamp);Te
dalli. Van Steensel, Broerse en Sorr^ d
Caluwé, De Jong en Kruys (59. f
Buuren); Rafnzi, Nelisse en MaachiJ i,
Douglas).
Roda JC - SC Heerenveen m
Scheidsrechter: Kuipers. Toesdft. B
wers: 11.000. Gele kaart: Kah (Rodajr j
Hansson, Bradley. Pranjic, Bosvelttj
Heerenveen).
Roda JC: Küjovic; Senden, Kah.Ss:
en Lachambre; Cziommer, Sergio,(a
mans en Bodor; Cissé en CristianoO)
Sonko).
SC Heerenveen: Vandenbussche;Pc; ll
sen, Hansson, Breuer en Jeroen Drg 5
Bosvelt, Prager en Bradley; Nilsson®. 1
Hanssen), De Vries en Pranjic.
PROGRAMMA
26-04: FC Utrecht - FC Twente (retunj
SC Heerenveen - Roda JC;
29+30/04: winnaar SC Heerenveen/f,) j
da JC - winnaar FC Utrecht/FC Twem-;
De winnaar van de tweede rondeIik j
uit in de UEFA Cup. De verliezer vans f
tweede ronde speelt tegen de winna
van het duel Vitesse - NEC (10e/13e|tr v
plaatsing voor de Intertoto Cup.
INTERTOTO CUP
NEC - Heracles Almelo 2-3;
Vitesse - RKC Waalwijk 2-0.
PROGRAMMA
26-04: Vitesse - NEC (tweede r»;
eerste duel);
03-05: NEC - Vitesse (return);
De winnaar van de tweede rondesps
tegen de verliezer van de tweede rcrc- -
bij de 6e/9e plaats om plaatsing vooi;
Intertoto Cup.
Kevin Kuranyi (rechts) van Schalke 04 is in duel met Johan Micoui
van Werder Bremen. Het duel eindigde in 0-0.
foto Carmen Jaspersen/EPd
Stand: Porto 32 - 75, Sporting 31 -6:
Benfica 32 - 64, Braga 31 - 54, Boavi?;
32 - 49, Nacional 32 - 48, Setubal32
45, Maritimo 32 - 42, Leiria 32 - 41, Este
la Am 32 - 39, Belenenses 32 - 38, Ferrs
ra 32 - 38, Academica 31 - 37, G. Vicetè
32 - 36, Naval 31 - 35, Guimaraes32
34, Rio Ave 32 - 34, Penafiel 32-15.
BELGIE
Charleroi - Z-Waregem 2-0, okeren - La-
Louviere 3-2, Beveren - Germinal B 0-0,
St.Truiden - RC Genk 2-2, Lierse - Moes-
kroen 2-0, Roeselare - FCBrussels 0-1,
Westerlo - Gent 0-1, Brugge - Cercle B
2-0.
Stand: Anderlecht 32-66, Standard L
32-64, Brugge 32-60, Gent 32-57, RC
Genk 32-54, Z-Waregem 32-49, Lokeren
32-47, Charleroi 32-44, Germinal B
32-43, Roeselare 32-40, FCBrussels
32-40, Westerlo 32-40, Moeskroen
32-34, St.Truïden 32-34, Cercle B 32-32,
Beveren 32-30, Lierse 32-29, LaLouviere
32-25.
DUITSLAND
Borussia M - Hertha BSC 2-2, HSV - Le-
verkusen 0-2, FC Koln - Duisburg 3-1,
Bielefeld - Wolfsburg 0.-1, Stuttgart -
Frankfurt 0-2, Kaïsersl, - Hannover96
1-0, Dortmund - Nurnberg 2-1, Bremen
- Schalke 04 0-0, Mainz 05 - Bayern M.
2-2.
Stand: Bayern M. 31-70, HSV 31-65,
Bremen 31-61, Schalke 04 31-55, Lever-
kusen 31-47, Hertha BSC 31-45, Dort
mund 31-41, Stuttgart 31-40, Borussia
M 31-38, Nurnberg 31-37, Bielefeld
31-37, Hannover96 31-36, Frankfurt
31-34, Wolfsburg 31-33, Mainz 05 31-31,
Kaisersl. 31-30, FC Koln 31-27, Duisburg
31-23.
ENGELAND
Arsenal - Tottenham 1-1, Bolton - Charl
ton 4-1, Everton - Birmingham 0-0, New
castle - West Brom 3-0, Portsmouth -
Sunderland 2-1.
Stand: Chelsea 35-88, Man.United
35-79, Liverpool 35-73, Tottenham
36-62, Arsenal 35-58, Blackburn 35-54,
Newcastle 36-54, Bolton 35-52, Wigan
Athl 35-51, West Ham 35-49, Charlton
36-47, Everton 36-46, Middlesb. 34-43,
Man. City 34-40,' Fulham 34-39, Aston V.
35-39, Portsmouth 36-35, Birmingham
36-33, West Brom 36-29, Sunderland
35-12.
FRANKRIJK
Sochaux - Bordeaux 0-3, Monaco -
Lyon 2-1.
Stand: Lyon 35 - 78, Bordeaux 35 - 64,
Lille 35 - 58, Rennes 35 - 56, Marseille
35 - 55, Lens 35 - 53, Auxerre 35 - 53, Pa
ris SG 35-51, Le Mans 35 - 50, Monaco
35 - 49, Nice 35 - 49, St.Etienne 35 - 46,
Nantes 35 - 44, Nancy 35 - 44, Toulouse
35 - 40, Sochaux 35 - 37, Troyes 35 - 35,
Strasbourg 35 - 28, Ajaccio 35 - 27, Metz
35 - 26.
ITALIË
Ascoli - Cagliari 2-2, Udinese - Chievo
1 -1. Fiorentina - Empoli 2 -1, Juventus
- Lazio 1-1, Messina - AC Milan 1 - 3, Li-
vorno - Palermo 3-1, Inter - Reggina 4 -
0, Roma - Sampdoria 0-0, Parma - Sie
na 1 -1, Lecce-Treviso 1 -1.
Stand: Juventus 35 - 82, AC Milan 35 -
79, Inter 35 - 74, Fiorentina 35 - 68, Ro
ma 35 - 65, Lazio 35 - 55, Chievo 35 - 52,
Livorno 35 - 47, Palermo 35 - 46, Parma
35 - 45, Sampdoria 35 - 39, Ascoli 35 -
39, Udinese 35 - 39, Empoli 35 - 38, Reg
gina 35 - 38, Siena 35 - 37, Cagliari 35 -
35, Messina 35 - 31Lecce 35 - 25, Trevi-
so 35-17.
PORTUGAL
Penafiel - Porto 0-1, Setubal - Maritimo
0-1, Ferreira - Belenenses 1 - 1, G. Vi
cente - Rio Ave 1 - 0, Leiria - Estrela Am
1-1, Nacional - Benfica 1-1.
SCHOTLAND
Aberdeen - Kilmarnock 0 - 0, Dunfenu
- Livingston 3 - 2, Hibernian - Hearts:
1, Inverness - Dundee Utd 1-0, Falki/t
Motherwell 1-1, Celtic - Rangers 0-0
Stand: Celtic 35 - 87, Hearts 35 - 5
Rangers 35 - 64, Hibernian 35 - 56, G-
marnock 35 - 52, Aberdeen 35 - 50, b
verness 35 - 49, Motherwell 35 - 45, Du>
dee Utd 35 - 32, Falkirk 35 - 27, D
ferml. 35 - 27, Livingston 35-18.
SPANJE
Villarreal - Sociedad 0-2, Alaves-Ai
Madrid 0-1, Celta - Zaragoza 4-0, Bi
bao - Valencia 0 - 3, Espanyol - B<
0, Santander - Getafe 1 - 3, Mallörca-
Osasuna 0-1, Cadiz - Deportivo 1 - U
Madrid - Malaga 2-1, Sevilla - Barcelo
na afg.
Stand: Barcelona 33 - 73, Valencia31-
65, R. Madrid 34 - 63, Osasuna 3>
Celta 34 - 57, Sevilla 33 - 53, Deportivo
34 - 52, At. Madrid 34 - 50, Getafe 3*
50, Villarreal 34 - 49, Zaragoza 34 -Ü
Sociedad 34 - 38, Betis 34 - 37, Espa
nyol 34 - 37, Bilbao 34 - 35, Santander
34 - 34, Mallorca 34 - 34, Alaves 34-33,
Cadiz 34-32, Malaga 34-24.
TURKIJE
Ankaraspor - Manisaspor 3 -1Fenerba-
hce - Galatasar. 4 - 0, Genclerb. - Denit-
lisp. 3 - 3, Diyarbakir - Erciyes 2 -1, Ko-
nyaspor - Malatya 0 - 2, Kayserisp. - Ga
ziantep. 0-1, Samsun - Ankaragucu2-
1, Rizespor -Trabzon 1 - 6, Besiktas-Si-
vasspor0-1.
Stand: Fenerbahce 31 - 74, Galatasar.
31 - 74, Trabzon 31 - 49, Besiktas 31 -
48, Genclerb. 31 - 48, Kayserisp. 31 -45,
Konyaspor 31 - 42, Erciyes 31 - 40, Si
vasspor 31 - 40, Manisaspor 31 - 39, An
karaspor 31 - 36, Ankaragucu 31 -36, Ri
zespor 31 - 35, Gaziantep. 31 - 34, Deniz-
lisp. 31 - 30, Samsun 31 - 30, Malatya3l
-30, Diyarbakir 31 -29.
EBQiziHHmai:
01
Chelsea-Liverpool
02
Club Brugge-Cercl.Brugge
X
03
Westerlo-AA Gent
04
AS Nancy-Olymp.Nice
X
05
Celta deVigo-R.Zaragoza
X
06
Alaves-Atl. Madrid
07
Fenerbahce-Galatasaray
X
08
Celtic-Glasgow R.
09
Hibernian-Heart of Mid
X
10
Kaiserslaut.-Hannover 96
X
11
A.Bielefeld-Wolfsburg
12
Austria Wien-Rapid Wien
X
13
Udinese-Chievo
Winnende rijtje: 2, 1, 2, 1,1,2,1,3,1.
1,2,1,3.
Lotto: 5, 13, 15, 18, 23, 29, b
42, kleur geel. Euroloterij: 746806.
Lucky Day: 2, 10, 11, 13, 19, 21,27.31.
35, 36, 40, 42, 43, 48, 51, 52, 53, 60,70,
71Onder voorbehoud van typefouten.