RCS snijdt zichzelf in de vingers 5 KkirmMT PZC Knappe winst rugbyers Tovaal Terneuzen doet tot einde mee om periode Gregory de Nooijer sterk op harde baan 3 lu \nv r W! v r Ook met de trainer als scheidsrechter verliest Volharding De Schelde moet knokken voor punten K^cilïlplOCIlSIÏllSSlC StFcillClt 21 Souburgers verspelen titel, Zierikzee speelt zich in veiligheid met 1-1-gelijkspel Derde plaats voor Schweertman Favorieten uit driebandentoernooi Van Dam kampioen bandstoten Persoonlijke records voor Stokman Dirven en Lagerwaard zegevieren Nederlandse titel voor Yom-thi maandag 24 april 2006 kek ijnnr Aector Dooms IERNEUZEN - De voetballers n Terneuzen vierden gisteren op het Vliegende Hollandercom- plex de vierde overwinning op nj op een ingetogen wijze. Het onderaan staande TEC was in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 2-0 verslagen. Door de overwinning strijden de Zeeuws-Vlamingen tot de laat ste competitiedag mee om de derde periodetitel. Blauw Geel'38, de concurrent van Ter neuzen. behaalde een dubbel slag. De ploeg uit Veghel heeft de koppositie overgenomen van Oss'20 en doet nog mee om de periodetitel. Terneuzen speelt nog uit bij Internos, terwijl Blauw Geel op bezoek gaat bij Rood Wit V. In de negentiende minuut kwam de thuisclub op voorsprong. TEC-doelman Wilbert Need keerde een inzet van Remco van Leeuwen, de terugspringende bal werd door Daryl Rawidjan beheerst afgewerkt: 1-0. In de tweede helft kreeg Terneu zen één kans via Jan Bosman, die door Hans van Damme uit stekend was vrijgespeeld. Het schot van de middenvelder werd gepareerd door doelman Need. In de slotfase nam Van Leeuwen met een treffer alle twijfels weg. Zijn strakke voorzet werd door TEC-verdediger Jacco Meurs in eigen doel gewerkt: 2-0. Terneuzen -TEC 2-0 (1-0). 19. Da ryl Rawidjan 1-0, 88. Jacco Meurs (e.d). 2-0. Scheidsrechter G. van Rooden (Papendrecht). Gele kaart: Frederick Vereecken Terneuzen Willie Steigerwald, Gino Berhiti (TEC). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Eric Jan Naudts, Den- nis de Kraker, Jules Bazelier (82. Ferco van der Hooft); Remco van Leeuwen, Jan Bosman, Mike But, Hans van Damme (75. Frederick Vereecken); Tim Faassen, Daryl Rawidjan (83. Sindn Coban). foor Rudy Boogert OOST-SOUBURG - Alexander van Keulen noemde zichzelf een teleurge steld man, Gaby Niemantsverdriet kwa lificeerde zichzelf als een gelukkig i. Het verschil in beleving tussen de luee trainers zat 'm niet zozeer in de uitslag van het onderlinge treffen (RCS-Zierikzee werd gistermiddag 1-1), maar in de gevolgen ervan. RCS verspeelde zijn laatste hoop op het kampioenschap in de tweede klasse E van het zondagvoetbal, Zierikzee ont- zich daarentegen van de laatste ,rees op degradatie uit dezelfde klasse. Van Keulen: „De machteloosheid straal de er vandaag af bij ons." Niemantsver driet: „We hadden hier gewoon kunnen winnen." Eerst over RCS. Het buitengewoon ma gere spel van gisteren had Van Keulen geraakt. Maar eigenlijk niet verrast. .Er wordt al weken niet vol getraind", bekende hij. „De spelers willen met mi nimale inspanningen maximaal preste- Dat probeer je te voorkomen, maar - dat kan ik mezelf verwijten - ik heb zeniet scherp gekregen." Met name in de eerste helft was het spel van RCS slaapvenvekkend. Zierik zee trok zich massaal terug op eigen helft en gokte op de bevliegingen van Mathijs Hage en Thomas Vos. RCS pro beerde de Zierikzeese muur op wandel tempo te slechten. Dat leverde oersaaie 45 minuten op, die het predikaat voet bal nauwelijks verdienden. ,Tot vandaag hebben we op eigen veld Ti van de mogelijke 30 punten ge pakt", rekende Van Keulen voor. „En verschillende keren met voetbal om je vingers bij af te likken. Maar het pijpje is blijkbaar leeg. In de rust kon ik niet eens aanknopingspunten vinden voor de tweede helft. Het was doodstil. Het leek wel of we met 5-0 achter stonden." Zierikzees doelpuntenmaker Martijn van Grunsven tackelt RCS-speler Alwin van Ham. foto Lex de Meester Terwijl het halverwege 0-0 was. Bij Zie rikzee waren ze daar dolgelukkig mee. De ploeg was voor een punt naar Oost-Souburg gekomen en lag op koers. Zeker toen Martijn van Gruns ven na een kwartier in de tweede helft ook nog 'ns de 0-1 maakte. Hij rondde een steekpass van Thomas Vos met een harde schuiver in de verre hoek af. RCS zocht in het tweede part iets fana tieker de aanval dan in de eerste helft. Serge Berrevoets moest een Souburgse inzet van de lijn koppen en Dennis de Nooijer miste een rebound na een vrije trap van Alwin van Ham. Een kwartier voor tijd viel de gelijkmaker. De Zierik- zee-defensie maaide over een lage voor zet heen, waarna Joey van de Zweep 1-1 maakte. „Toen was Zierikzee voor mijn gevoel rijp voor de slacht", meen de Van Keulen. Maar een slager had RCS niet in de ploeg. Ook topscorer Dennis de Nooijer was dat niet. Hij had de hele wedstrijd twee of drie Zierik- zee-spelers op zijn nek en bleef boven dien last houden van een botsing, vroeg in de wedstrijd, tussen zijn hoofd en dat van Mariko Rouw. De grootste kansen waren daardoor voor Zierikzee. Zowel Hage als Vos mocht alleen op RCS-doelman Arvid Pieterse afgaan, maar beiden misten jammerlijk. „Vooraf had ik getekend voor een punt", zei Zierikzees doelpun tenmaker Martijn van Grunsven. „Ach teraf ook wel, maar ik hou in het achter hoofd dat er meer in zat." Het ene punt was echter ook voldoende voor lijfsbehoud, toen bleek dat de di recte concurrenten Voab en Vlijmense Boys verloren hadden. „Maar we had den twee weken geleden al niet meer naar beneden moeten hoeven kijken", vond trainer Niemantsverdriet. „Dat is het enige waarover ik dit seizoen niet tevreden ben." RCS-Zierikzee 1-1 (0-0). 62. Martijn van Grunsven 0-1, 76. Joey van de Zweep 1-1. Scheidsrechter: P.A. Maas (Gorinchem). Gele kaart: John Bentschap Knook, Joey van de Zweep, Steven Visser (RCS). Aan tal toeschouwers: 200. RCS: Arvid Pieterse; Aschraf Ehlrouz, Al- faro Pentury, John Bentschap Knook, Ste ven Visser; Besar Xhoxhaj (66. Remco Fe- lius), Rudley St. Jago, Alwin van Ham; Joey van de Zweep, Dennis de Nooijer, Dangelo Martien. Zierikzee: René Brussé; Barry Hage, Jar- no Vermeulen, Mariko Rouw, Serge Berre voets; Freek Torensma (76. Vincent Bak ker), Martijn van Grunsven (90. Patrick Roggeband), Kasimier Snoek, Wesley Goud (72. Rick de Vos); Mathijs Hage, Tho mas Vos. door Herman Heuvink 1VEMELDINGE - Veertien da geleden moest MC De Sproeier de eerste clubwed strijd van het seizoen vanwege regen annuleren. Zaterdag moest er bijna worden ge sproeid om het stof binnen de perken te houden. Gregory de Nooijer uit Vlissingen won bij de senioren. Veel coureurs hadden de weg het circuit de Oude Polder weg gevonden. De motorclub in ffemeldinge doet er alles aan om jeugd binnen te halen. Pen ningmeester Dies van Stel: .Hier kan de jeugd veel leren. Het is een harde baan met veel bochten en springschansen. Hier komt het op sturen aan en somen de echte rijders boven drijven." De senioren waren za- g ondergebracht in één ïlasse. Gregory de Nooijer ging met de winst aan de haal. De 19-jarige student uit Vlissingen won beide manches. In de eerste manche leidde de KTM-rij dei- van start tot finish. Aanvanke lijk werd hij nog op de huid ge zeten door Dave de Jonge uit Heinkenszand en Erik van de Wekken uit Zierikzee. Zij kon den hem echter niet bedreigen. In de tweede manche had De Nooijer het moeilijker. Van de Wekken schoot als snelste van achter het starthek naar voren. Een paar ronden later had De Nooijer hem bijgehaald en nam de Vlissinger zelfs wat afstand. Ook deze manche wist hij met overtuiging op zijn naam te schrijven. Daarna kwam hij niet meer in gevaar. Dave de Jonge werd tweede in dé eindstand bij de 125cc. Honda-coureur Van de Wekken zag zijn sterke rij den beloond met een dagzege in de 250/500cc senioren. In de klasse 65ce was een verras sing te noteren. De gedoodverf de favoriet Percy Karelse werd tweede. Hij moest zijn meerdere erkennen in Davey de Fouw. EDE - De uit Koudekerke afkomstige Piëdro Schweert man is dit weekeinde derde geworden op het NK squash onder de 23. In Ede verloor de squasher, die in Den Haag woont, in de halve finale met 3-1 van Sebastiaan Wening. Wening komt uit voor ASRC De Diepput, dezelfde ploeg als Schweertman. In de partij om de derde plaats won Schweertman met 3-1 van Sander Koek uit Amsterdam. LEWEDORP - Opvallend in het driebandentoernooi De Goede Verwachting was de uitschakeling van Wim de Kok uit. Lewedorp en Piet Koek uit Goes. Daarmee werd het toernooi beroofd van twee topfavorieten. Piet Raas was met 1.10 verantwoordelijk voor de eliminatie van De Kok. Toine Quackelaar vloerde Piet Koek. Merien Ver- mue uit Lewedorp versloeg Jan de Jonge uit 's Heeren- hoek. Vermue noteerde 0.750. HOEVEN - Jens van Dam van HGL/KOT '86 is in Hoeven regionaal kampioen geworden in het bandstoten tweede klasse. Van Dam, die nu promoveert naar de eerste klas se, bleef ongeslagen en was met zijn gemiddelde niet te evenaren. De vijftienjarige Sassenaar is sinds kort door de KNBB ondergebracht bij bondstrainer Johan Claessen en reist wekelijks naar Arendonk voor een training. De uren daar wierpen hun vruchten af. In zeven partijen ver zamelde hij veertien punten, tekende hij voor 3.671 moyenne en liet hij een hoogste partij van 7.50 noteren. Van Dam verdiende met zijn titel een plaats op het Neder lands kampioenschap. EEKLO - Stefan Stokman van AV'56 heeft in het Bel gische Eeklo persoonlijke records verbeterd. Op het on derdeel kogelslingeren vex-beterde hij zich met één meter tot 27 meter en 50 centimeter. Dat was goed voor de vier de plaats. Op het kogelstoten haalde hij 13.34, zestig centi meter boven zijn oude record en een tweede plaats. HERENTALS - Richard Dirven uit Grijpskerke en zijn vriendin Aviva Lagerwaard hebben gistei-en allebei het Open Belgisch kampioenschap bankdi-ukken gewonnen. In Herentals was Dirven met 180 kilogram bankdi-ukken de sterkste in de klasse -125 kilogram. Lagerwaard won in de categorie 'meeste aantal hei-halingen'. Geen enkele man of vrouw kon meer herhalingen laten noteren dan de 39 van Lagerwaai'd. Op 6 mei zal de bodybuildster in Vlis singen deelnemen aan een EK-kwalificatie. NIJMEGEN - Taekwondoclub Yom-thi uit Goes keerde gistei-en terug van het NK in Nijmegen met een Neder landse titel. Sander Bosch behaalde de eerste plaats in de klasse boven 1.70m. Diego Max'ijs, ook van Yom-thi, werd derde in de categorie tot 1.50m. Zowel Bosch als Marijs wonnen met sparringspai'tijen. De makers van het spandoek waren van slag. Hun club Zeeland Sport later ook in het duel waarin het kampioen dacht te worden. foto Lex de Meester Zeeland Sport verliest van Kwadendamme (1-2), nog één kans op titel door Jos van Belzen VLISSINGEN - De strijd om de derde periodetitel in de vijfde klasse B blijft erg spannend. Dreischor (1-0-zege bij Lebo) en Kwadendamme zijn twee van de vijf ploegen die nog in de race zijn om de prijs. Ook komen ze allebei nog in aanmerking om een periodetitel van de klasse kampioen over te nemen. Rimboe-Ouwerkerk 5-1: In de al lerlaatste minuut voor rust sloeg Maiinus Knoops en Sop- hek Sophal toe: 2-0. In de twee de helft maakte invaller Rudie Gerdes drie treffers. Tussendoor zorgde Erwin van der Maas voor de enige Zeeuwse treffer. Lewcdorpse Boys-Dreischor 0-1. Na een halfuur spelen kop te Fred van der Helm de bal uit een hoekschop van Daan Ruiten beek binnen: 0-1. In de tweede helft zochten beide ploegen met opportunistisch spel de aanval, maar dat levei'de geen resultaat op. Kaaise Boys-Robur 0-1. Bij winst zou de thuisploeg zich vxij- wel zeker verzekei-en van deelna me aan de nacompetitie. Maar het was Robur dat dat de zege pakte in een wedsti-ijd met wei nig kansen. Daniël Schijf werd matchwinnaar. Door de over winning houdt de Goese ploeg uitzicht op deelname aan de na- competitie. Nieuw Borgvliet-Vosmeer 3-1. Bij rust stond het 2-0. Na de pauze schoot Ai-jen Verkamman van Vosmeer tegen de lat en stopte aan de andei-e kant doel man Michel Nelen een inzet van elfmeter. Nieuw Borgvliet liep even later uit naar 3-0, waarna Jaco Vaders kort voor tijd de eindstand op 3-1 bepaalde. Volharding-Renesse 0-6. Omdat de scheidsrechter niet kwam op dagen werd de wedstrijd geleid door Cees Goeman, trainer van Volhax-ding. Ook hij kon, dit maal binnen de lijnen, niet voor- komen dat Ricky Weiry binnen een halve minuut voor 0-1 zorg de. Volharding liep door de snel le treffer achter de feiten aan en via 0-2 halverwege stond er bij het laatste fluitsignaal 0-6 op het bord. Sven Verseput zorgde voor twee treffers. Vincent Goe- degebuure, John Berrevoets en Sebastiaan Everaers waren de andereb doelpuntenmakers. foor Sven Bakker VLISSINGEN - Het tennisteam van De Schelde blijft maar win- aen in de hoofdklasse van de dis- töctscompetitie. In Sluiskil moest er wel geknokt worden voor de punten, maar uiteinde lijk liep het toch weer uit op een S-O-overwinning voor de Vlissin- gers. Sluiskil-De Schelde 0-6. Er za- '•en drie driesetters tussen de zes gewonnen partijen van de Vlis- vingers. Ruben Hendrikse sloot, 'et als vorig weekeinde tegen Vogelvlucht, een driesetter win- tend af: 7-6 3-6 6-1. Jan-Wil- iem de Coninck won met 6-2 2-6 M. Jurjen Mooibroek en Mi- Hiel Kokelaar speelden solide fn wonnen hun enkelspel in Jraight sets. deed dat ook in het samen met De Co- tiuek. Mooibroek had met Wal ler ten Hacken diïe sets nodig °oi een punt binnen te slepen: 1-6 6-3 6-2, Over twee weken "acht voor De Schelde de tita nenstrijd met Sjef Zierikzee-'t Halve Maantje 4-2. Na drie keer met 4-2 te hebben verloren, was het nu eens omge draaid voor het team van Zierik zee. Tegen degradatiekandidaat 't Halve Maantje pakte Zierik zee vier belangrijke punten in de strijd om de derde plaats. Jo han van Ui-k, Jan van den Berge en René Fondse zorgden voor winst in de enkelspelen namens de Schouwenaren. Aan de kant van de Goesenaren zorgde René Struijk tegen Ro bert Praet voor een punt. Struijk won met Warner de Wit te ook in het dubbelspel. Het Zierikzeese koppel Johan van Urk en Jan van den Berge haal de het vierde punt binnen. De Bongerd-Sjef 0-6. Wesley van Nooi'd van Sjef was verant woordelijk voor twee van de drie driesetters in deze confron tatie. Het enkelspel tegen Chris Versteeg won hij met 6-4 5-7 6-3. Samen met Remy Scher- beyn had hij problemen om Er- win de Keyzer en Ei-win Kole op zij te zetten: 4-6 7-5 6-3. Christi an Trapman won in drie sets van De Keyzer: 6-7 6-3 6-0. door Ron de Waal VLISSINGEN - Wat een groot feest had moeten worden, eindigde voor Zeeland Sport gisteren in een gigantische teleurstel ling. De vijfdeklasser had tegen Kwaden damme de titel veilig kunnen stellen, maar na de 2-1-thuisnederlaag moeten de Vlissin- gers het volgende week tegen Dreischor pro beren af te maken. Het leek net op tijd koek en ei in de Vlissing- se gelederen. Nadat een forse voorsprong halverwege de competitie als sneeuw voor de zon was verdwenen, had trainer Lion van Luijk de ploeg weer op de rails gekre gen. De oefenmeester, die een paar weken geleden de opgestapte Willem Alewijnse op volgde, had de discipline bij Zeeland Sport weer aangescherpt. „Het was hard nodig dat er op dat vlak wat gebeurde. De boel was behoorlijk verslapt. Ik eiste dat de spe lers twee keer per week kwamen trainen, an ders stonden ze ernaast. Dat is ook voor een vijfdeklasser toch niet te veel gevraagd", vroeg hij zich gistermiddag af. Het resultaat liet niet op zich wachten. Te gen Kwadendamme kon de titel veilig ge steld worden. Opvallend genoeg stonden de meeste spelers niet stijf van de zenuwen. Zeeland Sport ging vanaf het begin op zoek naar de openingstreffer. Alleen in verdedi gend opzicht lieten enkele geroutineerde spelers nogal eens wat steekjes vallen. Daar door ontstonden er een aantal hachelijke si tuaties voor het doel van keeper Erik de Schipper. „De verdediging is niet onze sterk ste linie", zou Van Luijk later er-kennen. Hoewel de thuisploeg verdedigend niet al tijd bij de les was, kwam het wel verdiend op voorsprong. Arnoud Stok zette op rechts goed door en kreeg de bal bij spits Joren Lammers. Van dichtbij was Lammers in twee keer succesvol: 1-0. Een minuut later had diezelfde Lammers zijn ploeg al bijna in veilige haven kunnen schieten. Na een indxrnk wekkende solo schoot hij, in plaats van een hoek te kiezen, tegen Dennis Blommaard die op de doellijn geparkeex-d stond. Op slag van rust kreeg Zeeland Spoi't alsnog de mogelijkheid op 2-0. De doorgebroken David Schrier werd gehaakt in het strafschopgebied wat een te rechte penalty voor de thuisploeg oplever de. Sieward Letterie had zijn zenuwen niet onder contx*ole en doelman Berry Simonse stopte de strafschop. Bergafwaarts Dat leek Kwadendamme, dat nog knokt om de derde periodetitel, vleugels te geven. Zee land Sport kreeg veel kansen, maar stuitte keer op keer op uitblinker Simonse. Toen Roel de Jonge van dichtbij de 1-1 liet aantekenen, ging het snel bergafwaarts met Zeeland Sport. De ploeg kreeg een mentale dx-eun, die door niemand binnen de lijnen kon worden opgevangen. Toen Martin Smaardijk een kwartier voor tijd Kwaden damme, na defensief geklungel bij Zeeland Sport, nog op 2-1 zette, was het helemaal ge daan met de Vlissingers. „Het vertrouwen zakte zienderogen bij de meeste spelers. Er zit niets anders op dan dat we deze week de accu weer opladen", treurde Van Luijk. Voor de trainer is het te hopen dat zijn spe lers Koninginnedag even laten schieten en zich helemaal focussen op de allesbeslissen- de ontmoeting met Dreischor van zondag. Alleen dan lijkt de kampioensmissie van Zeeland Spox't kans van slagen te hebben. Zeeland Sport - Kwadendamme 1-2 (1-0). 21. Joren Lammers 1-0, 64. Roel de Jonge 1-1, 75. Martin Smaardijk 1-2. Scheidsrechter. A. Ro- dermond (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 200. Zeeland Sport: Enk de Schipper; Wouter Ver- meule (75. Roel Schreurs), Tim van Bremen (79. Wouter van Leersum), Stefan Vrijenhoek, Geert Francke; Arnoud Stok, David Schrier, Roy Verkerk (82. Niels Slager), Dennis Bootsge zel; Joren Lammers en Sieward Letterie. Kwadendamme: Berry Simonse; Pascal Beu lens, Johan Beulens, Roel de Jonge, Dennis Blommaard; Jacco Zuidhof (82. Dieder Rau- bal), Mark Doene, Roald Raas, Ruben Osse (52. Ame Honing); Marco Remijn en Martin Smaar dijk. door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal heeft de competitie afge sloten met een 22-5-overwin- ning op het sterke Haaglanden uit Wateringen. Als de competitieleider besluit om voor de in de soep gelopen uitwedstrijd tegen Oldfants een overwinning toe te kennen, ein digt Tovaal op de derde plaats in de tweede klasse Zuid. Het duel met de Eindhovenax-en werd een paar weken geleden op het laatste moment afgelast. Tovaal kwam moeilijk op gang tegen de gastheer, die snelheid miste. In de beginfase moest To vaal zich beperken tot verdedi gen, maar in de negende minuut opende Bart Spaas de score: 0-5. Tien minuten later onder schepte de Goese verdediging een aanval van Haaglanden, waar-na Michiel Sinke er tussen uit kneep. Hij zette zijn team op een 10-0-voorspx-ong. Haaglan den kwam terug tot 5-10 en ver bleef het grootste gedeelte van de eei'ste helft op de helft van Tovaal. Na rust hield de thuisclub een overwicht zonder veel kansen te creëren. Tovaal was doeltreffender. Na een fx-aaie aanval strandde Bax-t Spaas, die pas zijn tweede com petitiewedstrijd speelde na bijna vier jaar blessux-eleed, op enkele meters van de trylijn. Jan Otte was er als de kippen bij om zijn eex-ste tx-y te druk ken. Iets later stelde Arko Hoon- dert het bonuspunt veilig. Peter van Stee zorgde voor de 5-22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21