Wonder Arnemuiden blijft uit PZC Eerste kampioenschap in 28 jaar Blije gezichten bij duel De Stene Brug Jaar Tholense Boys krijgt een staartje Laatste periodetitels voor Wemeldinge en Colijnsplaatse Boys BC Vlissingen komt te kort in laatste duel Jongens BC Vlissingen kampioen Walcherse eersteklasser degradeert ondanks 3-O-overwinning uitslagen maandag 24 april 2006 wb2| door Rudy Booqert ARNEMUIDEN - De voetbal lers van Arnemuiden accepteer den hun lot zaterdag gelaten. De 3-0-overwinning op Dintel- oord was niet voldoende voor lijfsbehoud in de eerste klasse, omdat concurrent Groote Lindt het benodigde punt pakte tegen Achilles Veen (1-1). „Het besef wat er is gebeurd, moet nog ko men", dacht trainer Jan Poort vliet. Ze zullen in Arnemuiden nog wel eens badend in het zweet wakker worden van de gelijke spelen tegen Nieuw-Lekkerland (1-1) en GJS (2-2). In die duels gaf de ploeg in. een manmeersi- tuatie telkens een voorsprong uit handen. Met die punten had Arnemuiden uiteindelijk Groote Lindt onder zich kunnen hou den. Maar het zou geen recht doen aan de werkelijkheid. Arnemuiden kwam gewoonweg kwaliteit tekort. Niet zozeer qua veldspel, want daarin toon de het zich van vrijwel elke te genstander de gelijke. Maar wél op het gebied van doeltreffend heid. Typerend was dat een verdedi ger (Corjan Marijs) tot zaterdag de clubtopscorer was. Daar naast bleek Bart van Steveninck in de eerste klasse niet de killer die hij vorig seizoen een treetje lager met 28 doelpunten wel was. Een andere kwaliteit die Arne muiden dit seizoen ontbeerde, was mentale hardheid. De schrikbarend slechte competi tiestart onder trainer Ad Roovers (drie punten uit negen duels) had het uit de tweede klasse meegepromoveerde zelf vertrouwen tot het nulpunt afge broken. De on-Afnemuidse speelwijze (drie in plaats van twee spitsen) voelde voor de spe lers als een loodzwaar harnas. Adrenalinestoot Na het ontslag van Roovers en de entree van Jan Poortvliet kreeg de club nieuw elan. De oude speelstijl werd in ere her steld, toppers als VVGZ en Ro- da Boys werd punten afge snoept, maar de ultieme adrena linestoot - een overwinning - bleef te lang uit. En als die er al aan leek te komen, werd die op het laatste moment weer teniet gedaan (zie Nieuw-Lekkerland en GJS). Die klappen kwam Arnemuiden niet meer te boven. Toen directe handhaving na de 2-0-neder- laag tegen Rijsoord onmogelijk was geworden, leek plots een lo den last van de schouders te val len. LRC (2-0, vorige week) en Din- teloord (3-0, zaterdag) werden daarvan het slachtoffer, maar de rust in de hoofden en benen bij Arnemuiden kwam te laat. „Een goed team heeft vier of vijf spelers nodig die het team in moeilijke tijden staande hou den". filosofeerde Jan Poort vliet zaterdag. „Wij hebben er daarvan te weinig. We missen daardoor persoonlijkheid in het veld. We hebben te weinig bluf, de spelers zijn te weinig over tuigd van zichzelf. Ze gaan bij wijze van spreken in een hoekje zitten." KRABBENDIJKE - Voor het eerst in 28 jaar werd er zaterdag in Krabbendijke een voetbalkampioenschap gevierd. De ploeg van trainer Joost de Griek stelde door een 2-0-overwinning óp Brouwershaven de ti tel in de vierde klasse B veilig. Krabbendij- ke-voorzitter Huib Nagelkerke kon zijn ge luk niet op. Hij ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. „De selectie blijft in tact. We hebben genoeg kwaliteit om mee te draaien in de derde klasse." Krabbendij ke, met onder andere Thomas Mattheijer (foto midden), eindigde de competitie met één punt voorsprong op Yerseke en twee op Wemeldinge. De kampioensploeg was behoorlijk gespan nen in het duel met Brouwershaven. In de 54e minuut brak Danny Weber de wed strijd open. Ruim 300 toeschouwers zagen hem de 1-0 binnen koppen na een schot op de lat van Johan Pekaar. Een kwartier voor tijd zorgde Ruud Lagendijk met een individuele actie voor dè 2-0 en kon het feest losbarsten. De kampioen werd na afloop op een boe renkar door het dorp gereden. Een dweil band vergezelde het elftal. Daarna stond er nog een etentje en een feest op het pro gramma van de nieuwe derdeklasser. foto Willem Mieras Juist die over-mijn-lijkmentali- teit heeft Arnemuiden tot een bolwerk in het Zeeuwse voetbal gemaakt. „Maar dit is een lichte re generatie", vindt Poortvliet. „Niet minder goed, maar de grenzen liggen tegenwoordig an ders. Ik ben er van overtuigd dat er veel meer in deze club zit. Ze hebben een heel goed tweede team en goede A-junioren, maar die heb ik bijna nooit zien spe len." Die handicap, zoals Poortvliet het zelf noemt, wil hij voor vol gend seizoen verhelpen. „Ik wil het hele potentieel in beeld bren gen." Daarvoor zal hij de hulp inroepen van anderen, omdat hij zelf ook trainer blijft van de zondagvereniging Nuenen. Met die club promoveerde Poortvliet gisteren overigens naar de eer ste klasse, als kampioen van de tweede klasse F. De 3-0 tegen Dinteloord was za terdag slechts een magere afspie geling van de verhoudingen. Ar nemuiden deed twintig doel pogingen, waaruit het drie keer scoorde. Dinteloord mikte twee keer tussen de palen. Marinus Baas, naar verluidt in de belang stelling van Kloetinge, opende de score uit een van richting ver anderde vrije trap en maakte met een kopbal 2-0. In de twee de helft maakte A-junior Ro land van Belzen - net twee minu ten in het véld - de derde goal uit de rebound van een schot van John Crucq. Het klasseverschil tussen Arne muiden en Dinteloord kwam echter niet tot uitdrukking in een verschillende klasse. Beide clubs zijn volgend seizoen im mers weer tweedeklasser. Arnemuiden-Dinteloord 3-0 (2-0). 14. Marinus Baas 1-0, 24. Marinus Baas 2-0, 73. Roland van Belzen 3-0. Scheidsrechter: M. de Haan (Drongelen). Gele kaart: Jurgen Traets DinteloordAantal toe schouwers: 250. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Pa trick Siereveld, John Crucq, Cor jan Marijs, Peter Bil; Walter Crucq (75. Wilbert Kusse), Leon van Bel zen, Bart van Steveninck (46. Ron nie Moerdijk), Corné van Belzen; Frank Davidse (73. Roland van Belzen), Marinus Baas. door Roeland van Vliet THOLEN - Tholense Boys is ver oordeeld tot het spelen van na- competitie. De ploeg van trainer André Maas verloor zaterdag met 1-0 van Terneuzense Boys, dat daardoor kampioen werd, en eindigde op de tiende plaats in de tweede klasse E. De Meeu wen, voor de laatste speeldag nog de nummer tien, versloeg AZVV met 4-2, passeerde de Thoolse formatie en ontsprong zo de dans. Tholense Boys, dat nu moet vre zen voor de afzink naar de der de klasse, komt al het hele sei zoen niet aan voetballen toe. {Maas heeft een kleine selectie en kreeg naarmate het seizoen vorderde steeds minder uitwijk mogelijkheden. „Mensen raak ten geblesseerd, anderen liepen tegen schorsingen aan. Ik kon steeds maar op een kleine ploeg terugvallen, omdat er in het tweede team geen spelers rondlo pen die zomaar kunnen inval len. Ik moest dus veel puzzelen en schuiven. Sommige jongens konden niet op hun eigen posi tie spelen." Maas' equipe won zeven duels, maar leed ook dertien nederla gen. Eén daarvan was zaterdag haast een onvermijdelijke. Te gen de koploper, die alles behal ve sterk speelde, kwam Tholen se Boys er totaal niet aan te pas. De eerste kans van de wedstrijd, in de achtste minuut, was nog wel voor de thuisploeg, maar Jan de Graaff lepelde de bal over. Daarna was het gedaan, voornamelijk doordat Jan Groe- newegen een grove overtreding maakte en al in de twaalfde mi nuut rood kreeg. Hij trapte Ter neuzense Boys-middenvelder Marco Bolleman in het gezicht. „Ik snap niet dat de scheidsrech ter zo snel rood gaf", zei Maas na afloop. „Ik vond dat die spe ler van Terneuzense Boys mooi acteerde. In mijn ogen was er weinig aan de hand. Maar daar na kregen we het wel nog moei lijker." Terneuzense Boys voerde het tempo vervolgens meteen op en creëerde dotten van kansen. Ruud Hoogesteger kwam als eer ste vrij voor het doel, maara» volley ging over. Daarna waig Ali Eryürük (vliegende kopij/ over) en Marco Faassen (scbre net naast kruising) zeer dig bij de 0-1. Die stand kwam^ in de 38e minuut echt op C bord, /dankzij Tholeig Boys-verdediger Arie Draarj? Die probeerde bij de eerstep.;; te voorkomen dat Faassen g- voorzet van Ruud Hoogeste^j binnentikte, 'maar passeerde! plaats daarvan zelf zijn dod! man. De thuisploeg beperkte zich ia! de rest van het duel tot verdedi- gen. Maas: „We hoopten opV goede counter." Die kwam el niet, al was het team nog éét keer heel dicht bij de 1-1. Inde negentigste minuut, nadat kampioenskandidaat weer ea karrenvracht kansen om zeg had geholpen en Robert Rip. berg met rood was weggestuini dompelde Piet de Graaff Terne- zense Boys bijna in rouw. fik had een vlammend schot in his en de bal suisde richting de krui sing, maar goalie Guido Vink: was er net op tijd bij. Het bid bij 0-1, waardoor TholenseBo« tiende werd en Temeuzeis Boys de champagne kon lafe knallen. De opluchting infe Zeeuws-Vlaamse kamp m groot, gaf spits Marco Faassg toe. „Ik denk dat het onze sleds] ste wedstrijd van het seizog; was. Maar het gaat er niet e hoe je wint, maar dat je wis De wedstrijd vergeet men, mag het kampioenschap blijft altrjc hangen." Tholense Boys-Terneuzense 0-1 (0-1). 38. Arie Draaijer (eija doelpunt) 0-1. Scheidsrechter: I A. van de Rest (Dordrecht). M kaart: 12. Jan Groenewegen (Tht lense Boys), 65. Robert Rijnhui (2x geel). Gele kaart: Carlo Hè; boer, Jan de Graaff, Piet de GraaJ Rick van der Velde (allen Tholm Boys), Kees Duitemeijer, Jori Goossen en Marco Bolleman (aBa Terneuzense Boys). Aantal te- schouwers: 450. Tholense Boys: Marius Bal; C/iré Jansen (27. Xander Rens), Jra Draaijer (77Tonie Sleijns), k Groenewegen, Carlo Heijboi Rick van de Velde, Jan de Graal Ronny de Graaf (84. Nick I Lang), Piet de Graaff, Niels Hop mans en Mourad Tihani. van onze sportredactie GOES - Wemeldinge heeft door een 7-0-overwinning op ZPR'84 de derde-periodetitel in de vier de klasse B gepakt. Met Yerseke en ZPR, dat de periode overnam van kampioen Krabbendijke, gaat Wemeldinge de nacompeti- tie in. In de vierde klasse A was de periodetitel voor Colijns plaatse Boys. Die ploeg won met 3-1 van MZVC. Yrederust-Mevo 1-3. Een terech te uitslag. Door twee doelpun ten van Jeroen Volkeri leidde Mevo bij rust al met 0-2. Rein Ligtenberg bracht in de tweede helft Vrederust terug naar 1-2, maar daarna besliste Erwin Fon- teine de wedstrijd. WIK'57-Smerdiek 2-3. Maurice de Vlieger zorgde voor een 1-0-voorsprong voor WIK'57. Mohammed Allali bracht Smer- diek nog voor rust langszij. Via doelpunten van Erik van Haaf- ten en Ad Pipping liep Smer- diek in de tweede helft uit naar 1-3. Bart Boot maakte via een strafschop de laatste WIK-tref- fer van het seizoen. Wemeldinge-ZPR'84 7-0. Arno de Kok opende.voor rust de sco re. Richard Schouten bepaalde de ruststand op 2-0. Schouten scoorde ook de 3-0. Remi Bruijn- ooge tilde met twee treffers de stand naar 5-0. Uit een voorzet van .Arno de Kok zorgde Schouten voor 6-0. Toine Gijzel zorgde voor de ze venklapper. SPS-Stavenisse 8-2. Wiljan Lis- seveld en Willem Bevelander zet ten SPS binnen vier minuten op een 2-0-voorsprong. Hilbert van Akkeren en Thijs Nijmeijer ver dubbelden nog voor rust de sco re. Daarna nam SPS even wat gas terug en Stavenisse kwam door goals van John Klippel en Kees van Putte terug tot 4-2. Daarna nam SPS weer het heft in handen. Met zijn tweede goal zorgde Lisseveld voor 5-2. Door treffers van Leonard Quist, Jo han Uijl en Bart Vane werd het 8-2. Kruiningen-Yerseke 0-2. Yerse ke was de betere ploeg en boek te een verdiende overwinning. In de 27e minuut leidde een counter van de bezoekers tot de openingsgoal van Arno van Dix- hodrn. Zes minuten na rust be sliste Michel de Rooij de wed strijd. Vierde klasse A SVD-VCK 0-4. De thuisploeg kon de kampioen een halfuur bijbenen, maar daarna was het de beurt aan VCK. Sander Goe- dee, een eigen doelpunt van Menno de Graaf, Samuel San- derse en Bas de Regt zorgden voor de 4-0-overwinning van de Koudekerkenaren. Cadzand-Bevelanders 0-1. Cad- zand moest winnen om kans te maken op nacompetitie. Ook de bezoekers mochten niet verlie zen. De beslissing viel een kwar tier voor tijd. Michel Verburg strafte een fout bij de thuis ploeg af en bezorgde zijn team een plaats in de nacompetitie. Colijnsplaatse Boys-MZVC 3-1. Voor rust had de thuisploeg de pech dat een inzet van Nigel Hol mes door de lat werd gekeerd, maar in de eerste minuut na de thee tekende diezelfde Holmes met een vrije trap voor de 1-0. Vier minuten later werd het door Yoeri Visser 2-0. In de slot minuten zorgde Ricardo de Neef voor de 3-0. Wouter de Vries red de de eer voor de bezoekers. Wolfaartsdijk-DFS 2-0. Na een halfuur nam cle thuisploeg het initiatief over. Acht minuten voor rust werd het 1-0 door Ar nold van Gemerden. Jan Kole zorgde na een uur voor de 2-0. Door de zege eindigde Wolf- aartsdijk op de derde plek, maar de plek in de nacompetitie ging naar Colijnsplaat. Apollo-Hoedekenskerke 5-1. Na twintig minuten werd het door een eigen doelpunt 1-0. Doel man Edgar Verhage tekende hal verwege de tweede helft via een strafschop voor de 2-0. Robert de Geus en Patrick Huiszoon zorgden daarna voor de 3-0 en 4-0. Ver in blessuretijd werd het door Onno van Loon 4-1. Yoeri Pekaar was vei'antwoordelijk voorde 5-1. Borssele-Nieuwland 2-3. In de laatste minuut van de eerste helft zorgde Martijn de Graaf voor 1-0. Vanaf de aftrap werd het door Pieter van Dijke weer gelijk. Wilco van Belzen kopte vlak na rust de 1-2 binnen, maar direct daarna werd het 2-2 door John Bos. Van Dijke zorgde met zijn tweede treffer voor de winst. VLISSINGEN - Het jongensjuniorenteam van BC Vlissingen is zaterdag gepromo veerd naar de eredivisie. De ploeg werd in Tilburg kampioen van de hoofdklasse dank zij een 107-34-zege op het al gedegradeerde High Five. In de eredivisie strijden zestien teams om het landskampioenschap. Volgens insiders moet BC Vlissingen op het hoogste niveau meekunnen. De ploeg blijft intact, inclusief coach Rak- his Agnoe en assistent-coach Mamix Israel. De spelers zijn Sjoerd van Pelt, Dorde Ka radzic, Benjamin Steenbeek, Wytse de Jong, Michel Bosters, Dennis de Pauw, Robin de Jonge, Abdel el Kharbouchi en Menno de Jong. Het is voor BC Vlissingen de eerste keer dat de jongens junioren op het hoogste niveau van Nederland uitkomen. De meisjesjunio ren speelden al vijf seizoenen in de eredivi sie. foto Lex de Meester door Joop van den Oudenhoven GOES - De strijd tussen de drie- banders van De Stene Brug en Gommers Grondwerken leverde louter blije gezichten op. De thuisploeg handhaafde zich in de derde divisie door het 4-4-ge- lijkspel. Die uitslag was voor het team uit Zundert voldoende voor het kampioenschap. Hoondert/de Waard speelde ge lijk tegen BC Goirle 2 en is daar mee zeker van behoud. De Stene Brug moest een punt halen om ook volgend jaar in de derde divisie te spelen. De tegen standers hadden één punt nodig voor de titel. Toch werden er geen cadeaus uitgedeeld. Het op treden van Mark Havermans van Gommers was kenmerkend voor het duel. De normaal zo soevereine kopman stond stijf van de stress en hanteerde de ca- rotte alsof zijn leven er vanaf hing. Piet de Koek ging mee en zo ontstond er een draak van een wedstrijd. De Koek trok aan het langste eind. Ad Menheere was niet opgewassen tegen Ad cle Hoon en Ries Rijn kreeg na de pauze klop van Henk Haver mans. Arjo Hollestelle zorgde met een overwinning uiteinde lijk voor de blije gezichten. Hoondert/de Waard Hoondert/de Waard nam het zonder kopman Vic Herreweghe op tegen Goirle 2. Frans de Koek had weinig in te brengen tegen Dave Krijnen. Sjaan van Kuyk zette dat recht. Eerder door Jeremy Deug VLISSINGEN - In de laatste wedstrijd van het seizoen kwam het mannenteam van Basketbal Combinatie Vlissingen te kort te gen de lange mannen van JRC Boxtel. Het Vlissingse vrouwen team speelde wisselvallig, maar sloot door een fraaie eindspurt de wedstrijd met Black Eagles winnend af. BC Vlissingen-JRC Boxtel 72-84. Het eerste kwart werd door de thuisploeg afgesloten met een 21-19-voorsprong. Hal verwege de tweede periode kwam Vlissingen met 33-21 voor. Daarna verslapte de verde diging bij Vlissingen en in de laatste minuut voor de pauze werd twee keer een onnodige persoonlijke fout gemaakt. JRC vond vanaf de vrijeworplijn de aansluiting. In het derde kwart raakten de Zeeuwen de grip op de wedstrijd kwijt. De Vlissingse mannen misten de scherpte en kregen verdedigend geen grip op de lange mannen van JRC. In het laatste kwart probeerde de thuisploeg nog wat te doen, maar JRC bleef heersen in de bucket. De Vlissin- gers eindigen op de zevende plaats in de hoofdklasse. De club haalde 22 punten uit het zelfde aantal wedstrijden. Pen dragon uit Tilburg gaat aan kop in de ldasse. Scores BC Vlissingen: Erwin Hil bert 14 punten, Stefan Schrier en Michel Bosters 11, Tommy Radkie- wicz 9, Dennis de Paauiv 8, Niels Wisse en Jeffrey van Driel 6, W£- fred Klap 4 en Sjors van derM 3. Black Eagles-BC Vlissinges 57-65. In Rosmalen namen c? vrouwen van BC Vlissingen i: het eerste kwart een 13-23-vooh sprong. Daarna werd het sps van de Vlissingse vrouwen ech ter steeds zwakker. Black Eag les profiteerde daarvan en zorg de voor een 30-32-ruststaiid.B de pauze vergrootte het team van coach Tom Joziasse devoop sprong weer en kwam op 35-46. Black Eagles kwam toch weer te rug tot 53-58. Met een aantal fraaie scores besliste Nano: Doeland daarna de wedstrijd BC Vlissingen staat nog steedr op de tweede plaats in hoofd klasse. Scores BC Vlissingen: Nanon Dot- land 20 punten, Yolanda Joosn 13, Romana de Ridder 10, Marjo lein de Dreu 9, Astrid Franke 9, Elisa Kuipers 2 en Jessica Verha§i 2. BC Vlissingen 2 - Black Eaglesl 56-37. Beide teams begonnep aarzelend en scoorden in het eer ste kwart nauwelijks. Daarna ging het bij de thuisploeg beter draaien. Dorien de Witte schoot haar team naar een 22-10-voor- sprong. In de slotminuten van de wedstrijd gaf BC Vlissingen 2 nog één keer gas wat resulteert de in een 56-37-overwinning. Scores BC Vlissingen: Dorien Witte 16 punten, Lizette Heijns- dijlc 12, Femke \Heesdraager 9, Lin da Visser 8, Marjolijn van den Bas se 7, Ghylène Niyonkuru en Anne- lies Meijers 2. won Johan Visser en verloor Bram de Waard. De Stene Brug - Gommers Grond werken 4-4: Piet Koek - Mark Ha vermans 35-29, 72; Arjo Hollestel le - Lennard Schrauwen 35-25, 54; Ries Rijn - Henk Havermans 20-30, 40: Ad Menheere - Ad de Hoon 23-30, 70. Hoondert/de Waard - BC Goirle 2 4-4: Frans de Koele - D. Krijnen 27-35, 56; Sjaan van kuyk R. Spij kers 35-30, 57; Johan Visser - M. Iiumers 30-25, 64; Bram de waard -J. Houtepen 19-30, 43. Bowlingvereniging Middelburg. Dinsdagleague: Timmerwerken - S4 4-0, Dow - Valkenisse 4-0, Steady state - Bam 3-1, Verhoeven klussen - Spruijt pallet 0-4, Bakker Maljaars - Pro hair 1-3, Wapen van Zeeland - Schrobbeler- ke 0-4, Nailstudio - Suzuki 4-0, Schoo- nen elektro - Van der Zwan 1-3. Stand na 87 games: Van der Zwan 79, Schoo- nen elektro 78.5, Schrobbelerke 78, Dow 72, Spruijt pallet 68.5, Pro hair 60, Steady state 59, Verhoeven klussen 58, Bam 56, Timmerwerken 55, Wapen van Zeeland 52.5, Nailstudio 49, Valkenisse 49, Bakker Maljaars 44, Suzuki 35.5, S4 33. Woensdagleague: Full house - M en O bedr. 1-3, Drukkerij Capello - 't Gootje 4-0, Johns - Oliebollen 4-0, 3 x Niks - Misset 1-3, Auto de Voogd - Bak ker Bart 1-3, Coby's speelgoed - Her- wegh 0-4, Stadscafe - Poseidon 1-3. Stand na 87 games: Herwegh 81, Po seidon 74, Oliebollen 69, Drukkerij Cs- pello 68.5, Full house 67, Bakker M 66.5, M en O bedr. 66, Auto de Voogd 61, Misset 59, Johns 55, 3 x Niks48. Stadscafe 44, 't Gootje 29, Coby's speel goed 24. Donderdagleague: Binnen uit - Auto Smart 3-1, Pro shop -EP<- J 4-0, Taxi Renesse - Wondergem F3, Eastman - Fonsies 1-3, Slagerij Gillis sen - Brabant mobiel 0-4, EPZ 2 - EP/ 4-0. Stand na 87 games: Pro shop 89.5, Brabant mobiel 81, Auto Smart81, Auto Smart 71.5, Fonsies 66, EPZ 2 6-. Wondergem 58.5, Binnenuit 53.3, Sis ger Gillissen 53, EPZ 47, Eastman EPZ 3 42, Taxi Renesse 26. Jeugdleague: SNIPZ - Pink ladies 1-3. Balzak - Nightfire 4-0, Lekker belangnfi - Nu even niet 1-3, ZPINS - Vierkante bal 3-1. Stand na 78 games: Nu even niet 86, Balzak 76, ZPINS 64, SNIP/ 52.5, Pink ladies 51, Vierkante bal 31. Lekker belangrijk 28.5, Nightfire 15,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20