Boogerd twijfelt zich suf Schumi breekt de ban op Imola PZC PZC Van den Bos trots op korfbalploeg Top veld blijkt in Londen nog geen garantie voor toptijd Valverde lijkt nog altijd de verstaanbare 17 1VP Renner was mogelijk nooit dichter bij zege in Luik-Bastenaken-Luik Rugbyers verslaan Polen Admirals slaan slag bij concurrent Landstitel badmintonners Velo Unieke reeks Petacchi Reus imponeert in Noord-Holland Nadal verslaat Federer in finale Rey regeert in Hamburg ANS - Op zijn tiende begon de Ideine Alejandro Valverde Bel- monte met wielrennen. Drie jaar later had hij nog geen koers verloren. Zijn vriendjes noem den hem 'El Invencido', de on verslaanbare. Valverde toonde woensdag in de Waalse Pijl en gisteren in Luik-Bastena- ten-Luik aan dat hij dat op zijn 2óc nog steeds is. jletde 'dubbel', die slechts door vier renners eerder werd ge pakt. toonde Valverde zich een bijzonder snelle leerling. Vorig aar reed hij 'La Doyenne' voor iet eerst en maakte hij ook ken- met de venijnige Vlaamse klimmetjes als de Muur van Een jaar later beheerst hij die kunst als geen ander. „Dit is sen droom, maar tegelijkertijd ben ik wakker geworden", zei de Spanjaard van Caisse D'Épargne, die met zijn zege de leiderstrui van de ProTour over nam van Tom Boonen. Vertrouwen Ploegleider Eusebio Unzue fceeft ontzettend veel vertrou wen in Valverde, die ondanks zijn jonge leeftijd al tweemaal op een WK-podium stond. In ajn eigen Madrid won hij op het afgelopen kampioenschap nog zilver achter Boonen. Maar ondanks dat succes, en zijn ze ges in eendaagse koersen, richt Valverde zich dit jaar volledig op de Ronde van Frankrijk. r ik wil niet nu al vooruit kijken naar de Tour", zei Valver de gisteren. „Eerst rijd ik de van Romandië, verder ml ik nog niet kijken." Valver de leeft en leert bij de dag. Zo iets als wat hem vorige week overkwam in de Amstel Gold Ra ce, overkomt hem niet weer. Val verde at te weinig en kreeg on derweg in Limburg een ram van de honger. was nu mijn grootste lachte de bescheiden Val verde. „Juist daarom heb ik de avond vóór en de ochtend van de koers extra veel gegeten. En ook tijdens de wedstrijd: vanaf kilometer 25 heb ik om de tien kilometer gegeten. Pas op de fi nish wist ik dat ik het goed had n." GPD maandag 24 april 2006 Whitaker schrijft GP Amsterdam op zijn naam AMSTERDAM - Springrui ter Michael Whitaker heeft gisteren met Quidame des Hayettes de Grote Prijs van Amsterdam gewonnen. De Brit was in de finale van Jumping Amsterdam de sterkste van vier barra gekandidaten. De ontknoping, met drie Nederlanders, kende een hoog Schröder-gehalte. De internationaal onervaren amazone Mareille Schro der uit Lattrop werd met Parabel tweede. Na num mer drie Harrie Smolders (Vereist Quebeck) eindigde Gerco Schroder met Euro- commerce Lanapoule als vierde. Mareille en Gerco Schro der komen beiden uit Twen te, maar zijn geen familie. ANP pagina 24 cateringkar blokkeerrt Van Lieren VD hl- Ra SPORTREDACTIE Stationspark 28 ere Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl a Jan Dagevos (chef) Frits Bakker lij (coördinator zuid) Ir Koen de Vries (coördinator midden) ah Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet p® Barry van der Hooft p'i": M >e: CENTRALE REDACTIE roti Stationspark 28 sei> Postbus 31 o« 4460 AA GOES p« Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 al'5 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET inö- www.pzc.nl •r# E-mail:web@pzc.nl door Edward Swier ANS - Erik Breukink weet hoe het niet werkt. De Rabo- bank-ploegleider: „Wielrennen is niet: op knoppen drukken." En dus kom je, tegen je wil in, onderweg weieens in èen positie die je achteraf betreurt. Michael Boogerd had dat gevoel gisteren in de finale van Luik-Bastena ken-Luik. Was de Hagenaar nu dichterbij geweest dan ooit, in zijn droomklassieker? Of juist niet. Twijfels, ze zullen de num mer vijf in de uitslag nog wel eens wakker schudden. De laatste drie jaar stond Boo gerd (33) telkens op het podium: derde in 2003 en 2005, tweede in 2004. En nu werd hij dus vijfde. Achter Alejandro Valverde, Pao lo Bettini, Damiano Cunego en Patrik Sinkewitz. Zij sprintten sneller, hadden meer over. „Ach teraf zeg ik, was ik maar niet voorop gekomen. Had ik maar gewacht. Maar ja, aan de andere kant..." Twijfels dus. Boogerds kans op succes was dit maal, al wilde Boogerd dat nog niet inzien, misschien wel enke le malen groter dan de laatste edities het geval was. Toen na melijk probeerde hij, het raspaardje zonder explosiviteit, het telkens dichterbij de stal: op de Saint-Nicolas en de Cote d'Ans. Maar tevergeefs. Zijn de marrages werden telkens gepa reerd, waarna snellere renners hem aftroefden. Nu had Boogerd zijn kansen al eerder gekregen. Op de Cote de Sprimont, met nog 29 kilometer voor de wielen, sloeg Boogerd onbedoeld een gaatje. „Ik was bovenop, keek achterom, zag al leen Rodriguez." De twee gin gen door. „Wat moet je anders?" Breukink wikte en woog in de ploegleidersauto, vond dat Boo gerd de gok moest wagen. „Je kijkt het even aan en maakt, als je ziet dat het verschil naar 45 tellen oploopt, de keus om vol door te rijden. Het was een se rieuze poging om te winnen. Met iets meer aarzeling bij de achtervolgers was het gelukt." Boogerd had wel de pech dat zijn metgezel, de Spanjaard Joaquim Rodriguez, in Valverde een kansrijke ploegmaat op de achterhand had, waardoor deze zich zonder schroom wat kon drukken. Boogerd kon daar niets tegen in brengen, omdat zijn co-équipier Oscar Freire als het omhoog ging telkens de rol moest lossen. Op nog geen zes kilometer van de streep werd Boogerd weer in gerekend, op de hem zo geliefde Saint-Nicolas. „Ik voelde dat ik daar nog force in de benen had. Dat maakt het ook zo lastig om te accepteren. Misschien had ik toch moeten wachten, het op Saint-Nicolas pas moeten probe ren." Twijfels. Boogerd hoeft zichzelf, vond Breukink, „niks te verwijten. Ik hoop niet dat hij al te teleurge steld is. Je hebt het niet altijd voor het kiezen." Het is Freires optreden dat Breukink dit voorjaar het meest teleurstelde. „Dat is misschien ook wel het verschil met ploe gen als CSC en Quick Step (ploe gen die twee grote klassiekers wonnen, red). Die hebben meer winnaars in de gelederen." De afmaker van de bankiersploeg had telkens een saldotekort op de cruciale momenten. „Freire heeft me teleurgesteld. Hij zal het zelf ook zo ervaren. Hij ziet Valverde hier en in de Waalse Pijl winnen, dat zal 'm niet lek ker zitten." Breukink gaf toe dat hij over de voorbije weken „moeilijk tevre den kon zijn. We wilden één van de vijf grote klassiekers winnen. Dat is niet gelukt. Op de beslis sende momenten ontbrak het aan kwaliteit of vorm." GPD Michael Boogerd passeert gedesillusioneerd de finishlijn in Ans. Hij was zo dicht bij de winst. foto Phil Nijhuis/GPD Duitse Formule 1-coureur heeft eindelijk weer eens wat te vieren door Ivo Op den Camp IMOLA - Eindelijk pasten de puzzelstukjes weer ineen. Meer dan een jaar hobbelde Ferrari achter de feiten aan. Maar gis teren, voor een uitzinnige me nigte bij de Grand Prix van San Marino op het thuiscircuit in Imola, kon Michael Schuma cher weer eens de champagne ontkurken. De opluchting was groot, de ban gebroken en het geloof in eigen kunnen is terug bij Ferrari en de Duitse stuur man. Jean Todt, sportief directeur van Ferrari, gaf ongewild exact aan in wat voor malaise zijn team langere tijd heeft ge zeten. „Toen ik met Michael het podium beklom vertelde ik hem dat ik niet meer wist wan neer ik voor het laatst met hem zo'n feestje heb mogen vieren." Om het geheugen van de ge drongen Fransman op te fris sen: het was op 10 oktober 2004 in Japan. Daar behaalde Schumacher de laatste Ferrari-overwinning op eigen kracht. Want de zege van vorig jaar in Indianapolis was er eentje die in de schoot werd geworpen. Ter herinnering: er verschenen in de Verenigde Sta ten slechts drie teams aan de start, omdat bandenleveran cier Michelin zijn teams uit vei ligheidsoverwegingen aan de kant hield. Uiteraard was de Ferra- ri-vreugde in Imola groot en was het een fraaie overwin ning, maar het is twijfelachtig of de Italiaanse renstal weer op het niveau is van de seizoenen 2000 tot en met 2004, jaren dat Michael Schumacher voor Fer rari de wereldtitel veroverde. De zege in Imola was een dub beltje op zijn kant en voor een groot deel te danken aan de ka rakteristiek van het circuit, na melijk eentje waar inhalen na genoeg onmogelijk is. Alleen daardoor kon de Duitser zijn grote rivaal, wereldkampioen Fernando Alonso, achter zich houden. Want dat de Span jaard in zijn Renault sneller was, kon iedereen zien. De belangrijkste triomf behaal de Schumacher al op zaterdag: de pole-position. Omdat Alon so niet verder kwam dan de der de startrij, wist de 37-jarige dat een goede start het halve De Duitser Michael Schumacher heeft weer iets om te vieren, na de winst op zijn thuiscircuit. foto Max Rossi/RTR werk was. Het duurde daar door tot halverwege de race al vorens Alonso in de uitlaat van de Ferrari kon kruipen en een eerste voorzichtige inhaalpo- ging waagde. Al snel zag de Renault-vedette in dat alleen een alles-of- niets-actie tot het gewenste resultaat zou kunnen leiden, maar dat risico wenste Alsono niet te nemen. Langzamer Koortsachtig radioverkeer tus sen Alonso en de Renault-inge- nieurs aan de commandopost op de pitmuur leidde tot het be sluit de tweede pitstop eerder dan gepland uit te voeren. „Ik reed twee seconden per ronde langzamer dan normaal. We dachten door eerder dan Ferra ri naar de pits te komen die twee seconden te winnen en vóór Michael te komen." Die vlieger ging niet op. Schu macher kwam één ronde na Al onso voor zijn tankbeurt en nieuwe banden naar de pits en bleef de Spanjaard nét voor. Al onso: Dit had ook goed uit kun nen pakken, maar echt teleur gesteld ben ik niet." Daar had Alonso alle reden toe. Door de tweede plaats vergrootte hij in de WK-tussenstand zijn voor sprong op Kimi Raikkonen (die vijfde) en teammaat Giancarlo Fisichella (achtste). GPD door Margriet van der Zee DEN HAAG/BOEDAPEST - Het Neder lands korfbalteam is zaterdag in Boeda pest voor de derde keer op rij Europees kampioen geworden. In de finale gaf Oranje aartsrivaal België een pak slaag: 25-14. „Het is lekker om je grootste con current zo weg te zetten", vond bonds coach Jan Sjouke van den Bos. Over het toernooi dat zijn ploeg afwerkte was bondscoach Jan Sjouke van den Bos uitermate content. Oranje was onver slaanbaar voor alles en iedereen. Alleen de eerste wedstrijd tegen Engeland (19-6) liep ietwat stroef. „Dat was erg matig, maar daarna zijn we alleen maar beter gaan spelen met de weergaloze eer ste helft van de finale als absoluut hoog tepunt." Oranje zette in de poule achtereenvol gens Engeland, Duitsland (27-6) en Rus land (26-11) weg. In de kruisfinales werd Tsjechië (28-10) aan de zegekar gebon den en in de eindstrijd wachtte eeuwige rivaal België, dat uiteraard hoopte op een stuntje. Maar al snel werd duidelijk dat de Belgen niets in te brengen hadden. Nederland speelde zeer sterk, degelijk en geconcentreerd en liep snel uit. Bij rust stond het 15-4 in het voordeel van de re gerend Europees kampioen en was de wedstrijd gelopen. Van den Bos: „Dat zie je dan ook terug in de tweede helft. Dan zakt het bij ons toch een beetje in." Oranje speelde het duel rustig uit en trok zich niet veel aan van de Belgen die met fysiek spel probeerden terug te komen in de wedstiïjd. André Kuipers en Leon Simons waren met zes treffers topscorers in de finale die uiteindelijk met 25-14 een makkelijke prooi werd voor Neder land. „Een topprestatie", jubelde de bondscoach. „Geloof mij maar: het is lek ker om je grootste concuiTent- zo weg te zetten. En ons doel om in de korfbalwe reld leidend te blijven is in ieder geval be reikt." GPD AMSTERDAM - Het Nederlands rugbyteam heeft zater dag in het kader van de WK-kwalificatie een zege op Po len geboekt. Oranje bleek in Amsterdam met 22-20 te sterk. Dankzij deze overwinning staat Nederland tweede in groep A. Op 29 april staat het laatste duel op het pro- gramma, in en tegen Spanje. Indien Oi'anje die wedstrijd tegen de koploper wint, heeft het nog een kans zich te plaatsen voor de volgende kwalificatieronde. ANP DUSSELDORF - De Amsterdam Admirals hebben zater dag in de NFL Europe-competitie met 30-21 gewonnen van de Duitse footballclub Rhein Fire Düsseldorf. Met de winst bij de concuiTenten vei'stevigden de Amsterdam mers hun eerste plaats en liggen op koers voor titelprolon- gatie. De Admii-als staan bovenaan de ranglijst met tien punten uit zes wedstrijden. Ze boekten zaterdag hun vijf de opeenvolgende overwinning. ANP WATERINGEN - Badmintonvereniging Velo is zaterdag in eigen huis Nederlands kampioen geworden. De Wate- ringse club versloeg in de play-offs van de Big Boss Liga concurrent BC Amersfoort met 5-3. Dat resultaat werd donderdag uit in Amersfoort ook al behaald. Daarmee be reikte Velo, met onder anderen Mia Audina in de gelede ren, een beslissende 2-0-voorsprong. Het is de zevende landstitel van de club uit het Westland. ANP GOTTINGEN - Alessandro Petacchi heeft met een unieke reeks de Ronde van Nedersaksen gewonnen. De Italiaan won alle vijf etappes. Gisteren liet hij in de massasprint zijn landgenoot Rigotto en de Duitser Sieberg achter zich. De 32-jarige Petacchi is in voorbereiding op de Ronde van Italië. De renner van Milram won in zijn loopbaan al negentien Giro-etappes. Petacchi werd in het eindklassement gevolgd door de Duitser Danilo Hondo, die zijn rentree maakte na een schorsing van een jaar wegens doping. ANP ZAANSTAD - Kai Reus heeft gisteren de Ronde van Noord-Holland op zijn naam geschreven. De 21-jarige wielrenner uit de Rabo-opleidingsploeg rondde in finish- plaats Zaandam een 45 kilometer lange solo met succes af. Uiteindelijk hield Reus 38 seconden over op een om vangrijk peloton. ANP MONTE CARLO - Rafael Nadal heeft Roger Federer op nieuw pijn gedaan. De Spaanse tennisser won gisteren voor de tweede keer op rij het Masters-toernooi in Monte Carlo. Nadal versloeg de Zwitserse nummer één van de wereld in vier sets (6-2 6-7 6-3 7-6). Het was de tweede ze ge van Nadal op Federer dit jaar. Eerder was de Span jaard in Dubai al sterker dan de Zwitserse vedette. Voor Nadal was het zijn 42e zege op rij op gravel. ANP den tot een mentale uitputtings slag. Na 38 kilometer volgde de explo sie. Martin Lel liep weg uit de kopgroep. Rogers Rop ging mee, even later gevolgd door Ra- maala. Het belangrijkste slacht offer van de explosie heette Hai- le Gebrselassie. Weer een kilo meter verder ontstond het duo, dat de beslissende slag maakte: getweeën denderden Limo en Lel naar de eindstreep. In de laatste meters bleek Limo - on danks zijn jonge leeftijd (25) al winnaar in Rotterdam, Berlijn en Chicago - over de beste eindspurt te beschikken. door Wilko Voordouw DEN HAAG/LONDEN - De Ke- niaan Felix Limo is gisteren ge kroond tot koning van de 26ste marathon van Londen. De ge doodverfde winnaar bij de man nen, de Ethiopiaan Haile Gebr selassie, kon zijn reputatie niet waarmaken. Hij werd negende in 2.09.05 uur. Een wereldrecordveld levert niet per se een wereldrecord op. Dat bleek gisteren tijdens de ma rathon van Londen. Het 'snelste veld ooit' op een marathon kwam tot een serie indrukwek kende eindtijden. Maar winnaar Felix Limo (2.06.39) had uitein delijk één seconde meer nodig over de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter dan Sam my Korir twee weken geleden in Rotterdam. Zijn landgenoot Martin Lel (2.06.41) werd twee de, de Zuid-Afrikaan Hendrick Ramaala (2.06.55) derde. Halverwege leek een wereldre cord in de maak. Een kopgroep van een man of twaalf denderde over de tijdmat en klokte 1.02.33, 31 seconden sneller dan Paul Tergat in zijn recordrace uit 2003. Er hing een sensatie in de lucht. Vanaf het begin van de koers zag de groep er steeds hetzelfde uit: twee hazen, op de voet ge volgd door Haile Gebrselassie, de man die alles bepaalt. De rest van de toplopers - de Kenianen Felix Limo, Evans Rutto, Ro gers Rop, Martin Lel en de Zuid-Afrikaan Hendrick Ra maala - zwermden om het drie tal heen. Het had wel wat weg van een hofhouding die de soeve rein van het stel - Gebrselassie - naar een hoogtepunt moest bren gen. Maar de horigen kwamen in opstand en ontketenden een revolutie. Het tempo zakte, het blufpoker begon. Woordenwisseling Keizer Haile bleef zich verber gen achter zijn lijfwachten. Fe lix Limo daagde Gebrselassie in een woordenwisseling uit. Er volgden wat slaande bewegin gen. Limo wilde dat Gebrselas sie de kop over zou nemen. De keizer weigerde. Het idee van een wereldrecord verdween steeds verder naar de achter grond, de marathon was verwor- Elitegroepje Bij de vrouwen was de strijd al na 26 kilometer gestreden. Van af het begin dicteerde de Ameri kaanse Deena Kastor het tempo, geholpen door met name haar vaste trainingsmaat, de belang rijkste haas van de groep. Kas tor vestigde een persoonlijk re cord van 2.19.35 uur en voegde zich bij het elitegroepje van vrouwen, dat een marathon on der 2.20 uur loopt. De enige die haar lange tijd kon volgen was Susan Chepkemei, die in de wereld van de atletiek intussen een serieuze bijnaam heeft als eeuwige verliezer. In de slotkilometers werd ze nog voorbijgestreefd door de Russi sche Lyudmila Petrova, 2.21.29 uur. De Keniaanse Chepkemei, die een deel van het jaar in Ne derland woont, liep ook een per soonlijk record met een tijd van 2.21.45 uur. GPD HAMBURG - De Spaanse atleet Julio Rey heeft gisteren de mara thon van Hamburg gewonnen. Hij legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2.06.52. De Kenianen Robert Cheboror en James Rotich legden beslag op de tweede en derde plaats in respectievelijk 2.07.36 en 2.09.25. Rey zegevierde voor de vierde keer in Hamburg. Giste ren liep hij een nieuw record voor het evenement. Zijn 2.06.52 is de derde beste tijd van het jaar. ANP v I;'V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17