PZC Hoop op veel overnachtingen tuintratuin Afscheid van de Vrijburgers mtvmmm sm Bewoners Schouwenoord onthullen eerste steen ORSiTiEUlMNG Tweederde van de 60.000 beschikbare kaarten Concert at Sea verkocht Gereserveerde reactie plan Renesse Steun voor actiegroep A-theater Loempiakraam Mortiere moet weg Verbalisanten moeten getuigen in megazaak Parkeergeld r/s www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Historie zaterdag 22 april 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland RENESSE - De ondernemers in Renesse hebben met de nodige reserves gereageerd op de plannen van J. P. Nie- mantsverdriet uit Nieuwerkerk. Hij heeft een plan ge maakt om Renesse een nieuwe impuls te geven. Meest op vallend aan zijn plan is een gedeeltelijke overkapping van het centrum. „De plannen zijn niet het je van het", zegt voorzitter L. Hart van de Renesser ondernemersvereniging. „We heb ben het behoorlijk besproken en er is veel over-heen en weer gepraat." Bepaalde punten zullen worden betrokken bij verdere dis cussies over de toekomst van Renesse want ook de onder nemers zelf werken aan een toekomstvisie. Hart wil daar echter nog niets over kwijt. MIDDELBURG - De belangengroep A-theater nu is tevre den over de respons op de actie om toch een grote schouw burg te bouwen aan de Zuidsingel in Middelburg. Vol gens W. van Kan zijn inmiddels 118 bonnen ontvangen. Via de website kwamen veertig steunbetuigingen binnen. Ook via de post laten mensen regelmatig weten het met de actie eens te zijn. De website wordt ook goed bezocht, stelt Van Kan. Een week na de opening ervan zijn ruim 1700 bezoekjes aan de site geteld. De belangengroep dringt er bij de gemeen teraad op aan het A-theater toch aan de Zuidsingel te bou wen, omdat dat goedkoper zou zijn dan eerst de huidige schouwburg verbouwen en later op een andere plek een nieuw A-theater neer te zetten. Nu verbouwen en later nieuw bouwen is het compromis dat de nieuwe coalitie van PvdA, CDA, WD en SGP is overeengekomen. Het coalitieakkoord wordt maandag be sproken door de gemeenteraad. De belangengroep dringt er bij de raad op aan het akkoord op dit punt niet te ac cepteren. MIDDELBURG - De woonboulevard op het Middelburg se bedrijfsterrein De Mortiere is niet bedoeld om loem pia's en friet uit te venten. De gemeente Middelburg laat de exploitanten van drie kramen weten dat ze niet meer voor de Karwei of Mediamarkt mogen staan. Dat heeft de gemeente afgesproken met ondernemers en de parkmana ger van de woonboulevard. Het is de bedoeling dat er over een tijdje een echte horecagelegenheid komt op de Mortiere, zegt de Middelburgse wethouder H. Kool-Blok land. „Dat is in het bestemmingsplan opgenomen. En je kunt die exploitanten natuurlijk niet pas na een paar jaar wegsturen. Dan kun je maar beter vanaf het begin duide lijk zijn." rinnrMelita Lantinq ZIERIKZEE - Toeristisch Schouwen-Duiveland verwacht veel overnachtingen tijdens Con cert at Sea. Niet alleen in hotels of pensions maar ook op cam pings. De campingeigenaren denken voldoende plek te heb ben om de stroom bezoekers te misvesten. Mocht dat onver- ioopt niet lukken, dan is de ge meente bereid mee te werken aan een noodcamping. i)e kaartverkoop voor het spek- op 8 juli op de Brouwers- dan met optredens van onder an dere Blof, Ilse de Lange en Ra- poon loopt als een trein. Inmid dels zijn 42.000 van de 60.000 be schikbare kaarten verkocht. Om te spelen op de stroom men sen die dat weekend naar Zee land komen hebben verschillen de grotere campings speciale 'Concert at Sea' arrangementen opgezet. Een kampeerplaats, al dan niet in combinatie met een toegangskaart. „Je moet dit ini tiatief breed ondersteunen", P. van Oost van Camping de Wijde Bliek. Arrangementen Samen met collega's van grote campings biedt hij de arrange menten aan via de website van het concert. Hij verwacht ook (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl Bel voor de dichtstbijzijnde l'ntratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl li MIDDELBURG - De Middel- Op de gedenksteen zijn de namen van de toekomstige twaalf bewoners vereeuwigd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Inge Heuff ZIERIKZEE - Met een luid ge juich trekken alle twaalf toe komstige bewoners de Zeeuw- landvlag van de herdenkings steen. Deze wordt binnenkort in de muur van Schouwenoord ge metseld. Daarmee werd giste ren een nieuwe mijlpaal be reikt in de geschiedenis van de ze voormalige notariswoning. De toespraken van B. Ruijsink, manager Wonen van het Gors en P. Bambelt, hoofd Techni sche Dienst bij Zeeuwland, duurden maar kort. Alle ogen waren gistermiddag gericht op de twaalf toekomstige bewo ners van het appartementen complex aan de Touwbaan in Zierikzee. Zij trokken de vlag van de eerste steen en hieven het glas op Schouwenoord. Daarna konden de gasten twee appartementen in aanbouw be zichtigen. Saskia Zeelenberg is de enige bewoonster die een ap partement in de villa krijgt, al le anderen komen in de nieuw bouw te wonen die aan de villa wordt gebouwd. In de villa wor den ook de gemeenschappelij ke ruimtes en personeelsruim tes (er is 24 uur begeleiding) on dergebracht. „Ik had vroeger een heel kleine kamer in Schouwenoord", ver telt Saskia. „Nu heb ik een gro te kamer in de Caustraat maar straks heb ik mijn eigen grote kamer hier. Daar ga ik een groot bed neerzetten en ik krijg een poesje als huisdier en een mobieltje om te bellen met mijn ouders." Eigenaresse Zeeuwland zal be gin september de appartemen ten opleveren aan huurder het Gors. Ruijsink verwacht dat de twaalf cliënten eind september kunnen verhuizen naar hun nieuwe onderkomen. dat veel mensen op een later tijd stip besluiten om er een week endje Zeeland aan vast te kno pen en denkt dat de campings wel aan de vraag kunnen vol doen. „Het zit tegen het hoogsei zoen aan en dan is het niet over al vol." Niet alle campingbedrijven zijn al zo enthousiast aan de slag met het concert „Er zijn er al tijd een aantal die vooruitlopen en een aantal die afwachten", zegt Oost. Angst van onderne mers dat het publiek rotzooi gaat trappen op de camping is volgens Van Oost volkomen on terecht. „Mensen moeten het niet zien als een popfestival. Er komt een heel gemêleerd pu bliek op af." De minicampings, verenigd in de Vekabo, hebben op hun lan delijke website ook promotie staan voor het concert, maar ar rangementen bieden ze niet aan. „Ik heb daar tenminste niemand over gehoord", zegt voorzitter A. Smits. Zelf heeft ze al wel een paar boekingen van mensen die naar het concert gaan. „Ik had ook een boeking uit Duits land voor die periode en die heb ik een folder gestuurd. Die men sen reageren heel enthousiast en hebben gelijk kaarten besteld." Of de hotels en pensions al veel boekingen binnen hebben kon VW-directeur J. Klapwijk giste ren niet zeggen. „Ik heb nog geen cijfers." Hij denkt wel dat uiteindelijk veel mensen beslui ten om een paar dagen Zeeland aan het concertbezoek vast te knopen. Conciërge-echtpaar Ernst: Bewoners zijn beetje onze kindjes geworden' door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Voor een kerst buffet draaiden ze hun hand niet om en een koersbalwed- strijd was ook geen probleem. Negentien jaar lang stond con ciërge-echtpaar Wim en Irene Ernst de bewoners van servi ceflat De Vrijburg met raad en daad terzijde. Ze nemen volgen de week met gemengde gevoe lens afscheid. „Want het zijn wel een beetje onze kindjes ge worden." Hij komt uit Den Haag, zij uit Rotterdam maar geen van bei den heeft ooit nog heimwee naai- de geboortegrond. Even slikken was het wel toen ze voor hun gezamenlijke nieuwe baan het eigen huis moesten verko pen en hun intrek nemen in de serviceflat waar zijn als conciër ge-echtpaar gingen werken. Oud-horecaman Wim Ernst (63): „We wilden gewoon hier graag blijven. En de sfeer is hier altijd heel goed. De contacten met de bewoners vinden wij zelf het leukste aan deze duo-baan." Een duo-baan avant la lettre. Oud-schoonheidsspecialiste Ire ne Ernst-van Wingaarden (61): „Zeeuwland, toen nog Beter Wo nen, had het idee dat ik onbezol- Wim en Irene Ernst stonden de bewoners van De Vrijburg negen tien jaar met raad en daad terzijde. foto Dirk-Jan Gjeltema digd mee zou gaan werken, maar dat wilde ik niet. Toen zijn we allebei part-time con ciërge geworden. Uniek voor die tijd." De taken werden verdeeld en de mouwen opgestroopt. Want het was soms rustig, maar vaak ook hard werken in de Zierikzeese serviceflat. Huishoudelijk werk, maar ook service als bij bewo ners die slecht ter ben zijn per soonlijk de krant bezorgen, een helpende hand bieden bij ziekte en ongelukjes en het verzorgen van de catering tijdens verjaar dagen van bewoners. Wim Ernst: „Het zwaarst was de alarmeringsdienst. Dan loop je het risico dat je drie keer per nacht je bed uit moet omdat ie mand gevallen is of onwel is ge worden. De bewoners vertrou wen er dan op dat de huisarts ge beld wordt of de ambulance, en als het echt ernstig is moet je bij voorbeeld ook de familie bellen. Dat is vooral de eerste paar keer dat je het meemaakt behoorlijk zwaar. Maar uiteindelijk wen je eraan." Evenementen Leuker onderdeel van het werk als conciërge was het organise ren van sport- en spelevenemen- ten voor de bewoners. Het bil jart wordt met enige regelmaat geattaqueerd en de koersballen geworpen. En verder heeft Kon- ninklijke Harmonie Kunst en Eer al eens een openbare repeti tie in de binnentuin gehouden en wordt de serviceflat ook be zocht door zangkoren. Irene Ernst: „Natuurlijk houdt je de bewoners een beetje in de gaten maar we hebben altijd ge probeerd om niemand te betutte len. Niets moet, alles mag. Het echtpaar Ernst neemt met gemengde gevoelens van de 'Vrij burgers'. Het zal, stelt het duo, best even wennen zijn om niets meer te hoeven. Niet meer klaar te hoeven staan. Wim Ernst: „Maar ik ben al uitgenodigd om nu en dan hier te komen biljar ten. Irene Ernst: „En verder gaan we genieten van onze klein zoon en tripjes met de caravan." Lavendel (Lavandula stoeclias) Vaste plant, houdt van een zonnige plek. gemende bloemen, trekt vlinders aan. burgse politierechter B. Duin- "d- hof wil meer informatie over de it: inval van een loods in Bruinisse. st jj Tien verdachten uit Rotterdam, i* Delft, Spijkenisse en Hellevoet- f sluis werden aangehouden na- 'j dat de politie vorig jaar 20 april op een professioneel ingerichte ni hennepkwekerij aan de Nijver- heidsstraat stuitte. Bij de inval is werden ruim 25.000 hennepplan- ten aangetroffen; een van de Jj grootste softdrugsvangsten in re- het Zeeuwse criminele circuit. De politierechter wil de verbali santen, die bij observaties en de inval in de loods betrokken zijn K' geweest, als getuige horen. „Het aanvullend proces-verbaal ai roept te veel vragen op of er wel voldoende verdenking was om js. de loods binnen te mogen val ei len." Verder merkte Duinhof op dat het aanvullende proces-verbaal 30 Kn jaar na de inval rijkelijk iaat is opgesteld. Voor het horen 'an de verbalisanten werd de in drugszaak tegen negen verdach- ten terugverwezen naar de rech- ter-commissaris, ai De hoofdverdachte, een 52-jari- ge inwoner van Spijkenisse, moet zich later verantwoorden foor de meervoudige strafka- Eer. De politierechter heeft de grote zaak voor onbepaalde tijd aange- houden. i? al (Adve MIDDELBURG - Het is voor het waterschap goedkoper om het innen van parkeergeld uit te besteden aan de gemeente Veere. En dat gaat Zeeuwse Ei landen dan ook doen. Als het goed bevalt, mag Veere dat ook de volgende jaren doen. Zeeuwse Eilanden heeft op Wal cheren negen parkeerterreinen waar betaald moet worden. 6e stoel gratis van 17 april t/m 3 juni Advertentie U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand rel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living (Advertentie) HET ORANJEPLEIN Hevig onder de indruk van de littekens die de Eerste Wereld oorlog in het Vlaamse leper heeft nagelaten, fietste het persgezelschap door het heu vellandschap. „En van welke krant ben jij?", knoopte de fo tograaf uit Breskens een ge sprek aan met een verslaggeef ster. Om even later de journalist van zijn eigen krant op de hoogte te brengen. „Van dat vrouwtje heb je niets te vre zen, hoor. Die is van het Histo risch Nieuwsblad. Die krant brengt vanuit historisch oog punt al het nieuws een dag la ter dan de andere dagbla den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61