SGP Tholen zet Klippel uit fractie aMj@DjLSG3® Ö3C0 Colijnsplaat en Kats worden veel leuker Zeehond brengt zomer in Colijnsplaat nsn uit www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Historie Nieuwbouw in Oud-Vossemeer Steun voor actiegroep A-theater Loempiakraam Mortiere moet weg lorpsstraat leet hangijzer in leinkenszand }eruchten over privéleven doen fractievoorzitter de das om i Belg vast voor verkrachting Wolphaartsdijk lenden pesten factie: 0113-315649 wpzc-n' maïl:redactie pzc.nl jstbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie: •ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iguws-Vlaanderen: 0114-372770; (ionaal: 020-4562500. jterdag 22 april 2006 editie Bevelanden-Tholen De Pagter Antiek Interieur De meest complete collectie: van 18" eeuws antiek tot de nieuwste trends Herenstraat 9 Kaai 53 Scgeersstraut 8 Vee Middelburg www.anliekhandeldepagter.nl Hevig onder de indruk van de littekens die de Eerste Wereld oorlog in het Vlaamse leper heeft nagelaten, fietste het persgezelschap door het heu vellandschap. „En van welke krant ben jij?", knoopte de fo tograaf uit Breskens een ge sprek aan met een verslaggeef ster. Om even later de journalist van zijn eigen krant op de hoogte te brengen. „Van dat vrouwtje heb je niets te vre zen, hoor. Die is van het Histo- risch Nieuwsblad. Die krant brengt vanuit historisch oog punt al het nieuws een dag la ter dan de andere dagbla den. OUD-VOSSEMEER - Het Thoolse college heeft zijn mede werking toegezegd aan de herinrichting van de Hofstraat in Oud-Vossemeer. Het gaat om de bouw van acht wonin gen en de verbetering van één bestaande woning Op de plaats waar de woningen komen stond eerst een agrarisch bedrijf. „De plaats heeft inmiddels de bestem ming wonen gekregen", meldt een voorlichtster van de ge meente Tholen. Voor de zomer worden de benodigde pla nologische procedures in gang gezet. Het is nog niet be kend wanneer de bouw van de woningen begint. MIDDELBURG - De belangengroep A-theater Nu! is te vreden over de respons op de actie om toch een grote schouwburg te bouwen aan de Zuidsingel in Middelburg. Volgens W. van Kan zijn inmiddels 118 bonnen ontvan gen. Via de website kwamen veertig steunbetuigingen binnen. Ook via de post laten mensen regelmatig weten het met de actie eens te zijn. De website wordt ook goed bezocht, stelt Van Kan. Een week na de opening ervan zijn ruim 1700 bezoekjes aan de site geteld. De belangengroep dringt er bij de gemeenteraad op aan het A-theater toch aan de Zuidsingel te bouwen, omdat dat goedkoper zou zijn dan eerst de huidige schouwburg verbouwen en later op een andere plek een nieuw A-thea ter neer te zetten. Nu verbouwen en later nieuw bouwen is het compromis dat de nieuwe coalitie van PvdA, CDA, VVD en SGP is overeengekomen. Het coalitieakkoord wordt maandag be sproken door de gemeenteraad. De belangengroep dringt er bij de raad op aan het akkoord op dit punt niet te ac cepteren. MIDDELBURG - De woonboulevard op het Middelburg se bedrijfsterrein De Mortiere is niet bedoeld om loem pia's en friet uit te venten. De gemeente Middelburg laat de exploitanten van drie kramen weten dat ze niet meer voor de Karwei of Media markt mogen staan. Dat heeft de gemeente afgesproken met ondernemers en de parkmanager van de woonboule vard. Het is de bedoeling dat er over een tijdje een echte horecagelegenheid komt op de Mortiere, zegt wethouder H. Kool-Blokland. „Dat is in het bestemmingsplan opgenomen. En je kunt die exploitanten natuurlijk niet pas na een paar jaar weg sturen. Dan kun je maar beter vanaf het begin duidelijk zijn." EINKENSZAND - De dorps- lad Heinkenszand presenteert insdag de resultaten van de in bruari gehouden dorpsenquê- De presentatie vormt de jofdmoot van de jaarvergade- ing van de dorpsraad die om 9.30 uur begint in De Stenge. m zoveel mogelijk mensen te ekken, worden de resultaten is dinsdagavond bekend ge- COLIJNSPLAAT - Daar is hij dan, de zomer. Nu is er geen twijfel meer. De zeehondenpopulatie in de Oosterschelde is aan gezinsuitbeiding toe en dan moeten de jonge zeehonden het doorgaans verder zelf uitzoeken. Deze doet dat in de jachthaven van Colijnsplaat. Daar vond hij aanvankelijk de arm van een baggerschuitje om op te zonnen, tot het te warm werd en hij maar een rondje ging zwemmen. Van het bekijks had het beest geen last, integendeel, hij genoot ervan. foto Willem Mieras mrFrank Balkenende SI-MAARTENSDIJK - De iooIsc SGP heeft fractievoor- Iter M. Klippel uit de fractie iet. Aanleiding vormen ge- ichten over zijn gezinssituatie op Tholen de ronde doen. olgens de fractie is Klippel sardoor niet te handhaven. jewel de SGP het hem heeft braden, blijft Klippel op per- onlijke titel in de gemeente- ad zitten. De fractie betreurt ■t zeer, staat in een verklaring i de Thoolse SGP gisteren ;arbuiten bracht. Klippel was sieren niet bereikbaar voor n reactie. fe fractie meldt in de verkla ag dat Klippel 'de afgelopen eken binnen de Thoolse samen- ving onderwerp van discussie geworden'. „Naar het oordeel sn de SGP-fractie tast die dis- issie de integriteit van de heer iippel aan, waardoor hij niet nger geloofwaardig kan func- oneren als raadslid van de ;p. De fractie van de SGP agerop aangesproken worden il haar vertegenwoordigers et de schijn des kwaads tegen [h hebben." ver welk 'kwaad' het gaat, wil nieuwe SGP-fractievoorzit- r P. Hoek niet zeggen. Hij audt zich bij de uitgegeven nog- Svage verklaring, indelijk SGP-voorzitter W. olijn, die als waarnemer twee sprekken van de fractie met tippel heeft bijgewoond, beves- gl dat de geruchten onder leer gaan over de vermoede lishandeling van één of meer in zijn kinderen. Of het waar of niet, kan Kolijn niet beoor- ïlen. Ook de fractie heeft daar vreemde ogen te bekijken. Die waren dolenthousiast en snap ten niet waarom het niet storm liep voor het water, de natuur en het landschap. Inez Flameling, een ander be stuurslid, vertelt hoe eigenlijk twee dingen samenvielen. ,,Dat buitenlandse bezoek én een vraag van het Nationaal Land schap dwongen ons om de zaak van een afstand te bekijken. Het Nationaal Landschap Ooster schelde werd in het algemeen als een. soort bedreiging gezien. Zo van, dan mag er niks meer. Op initiatief van de Sociëteit Noord-Beveland zijn we gaan brainstormen met z'n allen. Toen bleek dat het Nationaal Landschap juist veel mogelijk maakt en kan inspireren". Na nog eens een brainstormses sie stapelden de ideeën zich op en kreeg ook de stichting vorm. Bestuurslid Irma Bolijn bena drukt dat het geen clubje van on dernemers moet zijn en dat er ook niet de bedoeling is om de vergadertijgers bijeen te bren gen. „Het bestuur, waarin toevallig wel ondernemers zitten, trekt de kar, maar iedereen kan erbij en iedereen kan ook met activitei ten komen. Als iemand wil laten zien hoe goed hij kan haken en breien, is dat wellicht een aan knopingspunt voor een activitei- teit, maar de grote kansen lig gen in de Oosterschelde, in het landschap en de combinatie daarvan. We willen gewoon een grote happy family worden die het hier leuker wil maken voor toeristen en inwoners Er staat al een hoop op stapel. Volgens Jeroen Verburg, ook al bestuurslid, zijn het nog vooral dingen zijn die met acceptabele investeringen kunnen worden gedaan. De eerste van een serie lezingen met lekker eten in de Vismijn, was een groot succes en er is een boekje in de maak Van boer tot kunstenaar en alles wat daartussen zit. Daarin staat alles wat er het hele jaar of het hele seizoen te doen valt. De leu ke dingen die erbij komen wor den apart aangekondigd. Er is al een behoorlijk lijstje: medita tiewandelingen voor vroege vo gels, strandscharrelen voor kin deren, een archeologische bijeen komst over Nehalennia en toch ten door de inlaag. Wie een idee heeft, mag het zeg gen en de stichting zal zijn best doen om het te ondersteunen. Die steun kan bestaan uit hulp bij de subsidieaanvraag of de praktische uitvoering. De stichting krijgt op zijn beurt weer steun van de gemeente Noord-Beveland in de vorm van maatschappelijk ondernemer Aly Wisse. geen mening over. Tegen Klip pel is in elk geval geen aangifte gedaan, deelt een woordvoerder van de Politie Zeeland mee. Klippels politieke positie werd volgens de SGP door de aanhou dende geruchten onhoudbaar en zou de fractie schade berokke nen, omdat 'de betrouwbaar heid en integriteit van de SGP-fractie boven alle twijfel moet zijn verheven'. Kolijn steunt die insteek. „Als je voortdurend het mikpunt bent van roddel en achterklap, kun je niet meer met gezag spre ken. Je bent in feite vleugel lam." Advies De fractie voerde drie gesprek ken met Klippel om hem te be wegen op te stappen. Bij het laatste onderhoud waren ook le den van het SGP-hoofdbestuur (onder wie Kolijn) en SGP-verte- genwoordigers van de Gemeen telijke Kiesvereniging Tholen en de Plaatselijke Kiesvereni ging van Scherpenisse aanwe zig. Volgens de verklaring van de fractie hebben alle betrokke nen Klippel het dringende ad vies gegeven de eer aan zichzelf te houden. Het leek er naar uit te zien dat hij die raad zou op volgen. Hij kwam daar echter la ter op terug en besloot op per soonlijke titel als raadslid aan te blijven. Kolijn, die een dergelijke situa tie 'zelden meemaakt in de SGP', vindt dat, evenals als de fractie, buitengewoon onverstan dig. „Hij had met opgeheven hoofd weg kunnen gaan en zich kunnen concentreren op zijn ge zin en zijn verdediging, want hij zegt dat hij zich kan en wil ver dedigen. Nu hij aanblijft, weet je dat hij bij de volgende verkie zingen via een zijdeur afgaat. Dat is jammer, want Klippel is best een goed raadslid." Klippel legde begin april zijn functie van ouderling van de Ge reformeerde Gemeente in Scher penisse neer. Hij verklaarde in de Thoolse Bode dat hij meer tijd wilde schenken aan zijn ge zin. Door zijn drukke werkzaam heden was hij daar te weinig aan toe gekomen. In dat vraaggesprek verdedigde hij zich ook tegen de geruchten die over hem worden verspreid. „De reinste leugens", noemde hij ze. „Een opvoedkundige tik is heus wel eens gevallen, maar niet meer dan dat." „We zitten hier in al jaren op een goudmijn, en we hadden het een hele poos niet in de ga ten, "zegt Pim Schenkelaar, een van de bestuursleden. Ze kwamen erachter toen bui tenlanders naar Noord-Beve land kwamen om het eiland met (Advertentie) Het bestuur met staand vlnr John Pennings, Pim Schenkelaar en Jeroen Verburg en zittend vlnr Inez Flameling met dochter Wieke en Irma Bolijn. foto Willem Mieras GRIJPSKERKE - Een 44-jarige Belg is aangehouden voor twee verkrachtingszaken in Zeeland. Hij zou vorig jaar in Grijpsker- ke hebben geprobeerd een meis je van 17 te verkrachten. Ook een verkrachting in Wolphaarts- dijk in 2004 wordt aan hem toe geschreven. De man uit Brasschaat is woens dag op verzoek van het Open baar Ministerie in Middelburg door de Belgische politie thuis aangehouden en overgedragen aan Nederland. De man blijft voorlopig vastzitten in Middel burg. De poging tot verkrach ting in Grijpskerke vond plaats in de nacht van 20 op 21 juli vo rig jaar. Omdat zij zich verzette en met haar mobiele telefoon het alarmnummer kon bellen, sloeg de man op de vlucht. Hij ging er in een grijze Audi van door in de richting van Grijps kerke. De politie besteedde in het tv-programma Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak. Het signalement dat destijds werd gegeven, ging uit van een man van tussen de 20 en 30 jaar oud. De aangehouden Belg is 44. Het Openbaar Ministerie geeft ook geen informatie vrij over de verkrachting in Wolphaartsdijk. Daarvan is alleen bekend dat die plaatsvond op 10 oktober 2004. aakt Eén tipje van de sluier is tast wel opgelicht: het hete ingijzer in Heinkenszand is de orpsstraat. Vorig jaar tijdens a voorenquête op de braderie tam dit al als 'probleem' num- één uit de bus. Het parke- n en het elkaar passeren zijn eeilijk in de Dorpsstraat. Na presentatie van de enquête is I mogelijk op de resultaten te ageren. ÖES - De politie heeft giste- avier jongens (13 tot 15 jaar) agehouden omdat ze in Goes- stenen en takken naar aden gooiden. Twee van hen ienden eerder een ruit te heb- n ingegooid. door Mieke van der Jaqt COLIJNSPLAAT - Stichting Promotie Colijnsplaat en Kats heet de club officieel, maar dat kan een mens gemakkelijk op het verkeerde been zetten. Want de nieuwe stichting zal zich niet onledig houden met het afstrui nen van vakantiebeurzen en het werven van toeristen. Colijns plaat en Kats, is de opvatting, zullen zichzelf verkopen zo gauw de oneindige mogelijkhe den binnen- en buitendijks wor den benut. En dat is dan ook de doelstelling van de stichting. r» 6e stoel gratis van -L-a 17 april t/m 3Juni de Jonge Hoek van Dijke nodern living easy living vindt ons aan de Schouwersweg 7 (Industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/rti vrijdag 9.30-17.30 uur, 'rijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55