Kane voelt zich rauw en sexy en laat dat horen PZC De Xbox laat gamers vooral schieten Ben jij een eikel? Doe nu de test! Zwerfjongeren rappen over hun ervaringen op straat Sfeer heeft de overhand Last van downloadgriep Verleiden met zoetigheid Schatplichtig aan Robbie zaterdag 22 april 2006 W13 I Raffaela - Right Here Right Now (1) 2. Juanes - La Camisa Negra (5) 3. Simon Webbe - No Worries (3) 4. The Pussycat Dolls Ft Will.ia.m - Beep (2) 5. Shakira - Hips Don't Lie (23) 6. Sean Paul - Temperature (6) 7. Meek Feat. Leo Sayer - Thunder In My Heart Again (4) 8 Mary J Blige And U2 - One (36) 9 Eros Ramazzotti Anastacia -1 Belong To You (8) 10. Andrea Bocelli Marco Borsato - Because We Believe (10) II Bo Monica - Gonna Be A Star (32) 12.NeYo-SoSick(11) 13. James Blunt - Wisemen (13) 14. Pink-Stupid Girls (9) 15 Sugababes - Red Dress (7) 16. Madonna - Sorry (14) 17. The Source Ft Candi Staton - You Got The Love (15) 18. Akon Ft Ali B Yes-r - Ghetto Re mix (12) 19. The Black Eyed Peas - Pump It (16) 20 l.o.s. - Uit De Schaduw (24) 21. Corinne Bailey Rae - Put Your Re cords On (20) 22. The Opposites - Slaap (19) 23.Shapeshifters - Incredible (27) 24. Blof - Aanzoek Zonder Ringen (18) 25.Live-The River (22) 26. Belle Perez - El Mundo Bailando (17) 27. Kane - Believe It (21) 28. Armin Van Buuren - Sail (38) 29. Red Hot Chili Peppers - Dani Cali fornia (--) 30. Kt Tunstall - Suddenly I See (30) 31. Coldplay - Talk (26) 32. Anouk - One Word (29) 33. Jack Johnson - Upside Down (28) 34. Jenn Cunetta - Come Rain Come Shine (25) 35.Treble - Amambanda (33) 36. Filterfunk - S.o.s. (message In A Bottle) (--) 37 Gavin Degraw - Just Friends (34) 38. Bob Sinclar Feat Steve Edwards - World, Hold On (children Of The Sky) (--) 39. Skin - Just Let The Sun (--) 40 Lange Frans 8i Baas B Ft Brutus Tim - Ik Wacht Al Zo Lang (--) 1. Live - Songs From Black Moun tain (--) 2. Andrea Bocelli - Amore (2) 3.Blof-Umoja (1) 4. James Blunt - Back To Bedlam (6) 5. Juanes - Mi Sangre (8) 6. Pink - I'm Not Dead (5) 7. John Fogerty - The Long Road Hpme/ult. Coll. (7) 8 Prince-3121 (3) 9.Enya-Amarantine (13) 10. Marianne Weber - Lichtjes In Jouw Ogen (4) 11. Residentie Orkest Olv Jos Ver munt - Bach Mattheuspassie (28) 12. Madonna - Confessions On A Dancefloor (20) 13. Katie Melua - Piece By Piece (9) 14. Lucie Silvas - Breathe In (14) 15. The Pussycat Dolls - Pcd (12) 16. Jan Smit - Jansmit.com (15) 17. Racoon - Another Day (17) 18. Guus Meeuwis - Wijzer (11 19. Kelly Clarkson - Breakaway (18) 20. David Gilmour - On An Island (10) 21. Toots Thielemans - One More For The Road (29) 22. Morrissey - Ringleader Of The Tormentors (24) 23. James Blunt - Chasing Time - The Bedlam Sessions (22) 24. Mary J. Blige - The Breakthrough (25) 25 Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (31) 26. Music Inspired By Da Vinci - Muisc Inspired By Da Vinci (51) 27. De Dijk - Zullen We Dansen 1981-2006(16) 28. Jack Johnson And Friends - Singalongs/lullabies For Curious George (21) 29. Massive Attack - Collected (19) 30 Clouseau - Vanbinnen (--) 31. Ton Koopman - J.s. Bach: Mat- theus Passion (--) 32. II Divo - Ancora (27) 33. Simon Webbe - Sanctuary (26) 34. Carel Kraayenhof - Guardians Of The Clouds (33) 35. Gavin Degraw - Chariot (30) 36 Calexico - Garden Ruin (--) 37. The Little Willies - The Little Wil lies (23) 38. Kate Bush - Aerial (34) 39. The Black Eyed Peas - Monkey Business (37) 40 Gabriel Rios - Ghostboy (36) Ben je een eikel of geen ei kel? Met die vraag spoort de overheid jongeren aan om over hun eigen grenzen na te denken. Uit een onderzoek blijkt dat raim driekwart van de jongeren zich de laatste jaren op school, °p straat en in het openbaar on veiliger is gaan voelen. Daar zorgt de jeugd vooral zelf voor, ivant liefst eenderde van de jon geren zegt zich wel eens schul dig te maken aan criminaliteit. Het gaat dan om winkeldiefstal, vandalisme, geweld en heling. 0p de website www.watvoorei- kelbenjij.nl kunnen bezoekers een 'eikeltest' doen en een rap nummer inzenden. De winnaar van de rapwedstrijd krijgt een optreden van de Amsterdamse rapper Yes-R op school. GPD Als echte sterren stonden ze ventien voormalige zwerf jongeren donderdagavond sa men met rapper Raymzter in de Melkweg in Amsterdam. Ze pre senteerden daar hun cd Atten tion: hiphop van de straat. Een bijzonder project, waarin ze het leven op straat, hun persoonlij ke levenservaringen en toe komstwensen bezingen. De rapteksten komen recht uit het hart en vormen een aan klacht tegen het onrecht in de wereld. De jongeren, afkomstig uit Amsterdam, Rotterdam, Arn hem en Utrecht, zingen en rap pen in het Nederlands, Spaans en Engels. Alle zeventien jonge ren hebben nu een dak boven hun hoofd en en een doel in hun leven. ANP Het voorlaatste album, Un der your charms, maakte Mathilde Santing (47) voor pla tenmaatschappij Sóny BMG. Er ligt nog eentje in het verschiet en dan is het contract afgelo pen. „Als één van de twee goed verkoopt, krijg ik misschien een nieuw contract", zei de hoopvol le Santing recentelijk in het blad Opzij. Door de wereldwijde download griep had ze overigens bijna de handdoek in de ring gegooid. Nota bene op haar eigen websi te bood een fan aan haar vorige album Negen Levens te kopië ren voor andere liefhebbei-s. Er zit geen kopieerbeveiliging op Under Your Charms, maar wie dit album gaat branden, wordt niet geplaagd door enig norm besef. Santings jongste project verdient het om in gi'oten getale legaal over de toonbank te vlie gen. Achteroverleunalbums worden er genoeg uitgebracht de laatste tijd, maar dit is er eentje om te koesteren. Met de puike begeleidingsband The New Traditions (met onder ande re Ocobar-gitarist Colt van Vuuren en 'backing vocal' Mar jolein van der Klauw) zingt de zangdocente aan het Arnhemse conservatorium haar sores over zakelijke beslommeringen en stukgelopen relaties knap van zich af. Hulde aan Niels Aalberts die het repertoire voor haar uit zocht: nummers van de multimu- zikale Amerikanen Tim Hutton en Ben Folds, maar ook composi ties van Bai'ry Gibb, Nathalie Merchant en het duo J. Perkin en Simon Gitsels, de wonder boys achter Solo. En zelfs A Change Is Gonna Come van Sam Cooke en Blue Monday van New Order weet Santing met een lichtelijk sexy hese stem per fect naar haar hand te zetten. Peter Kuijt Mathilde Santing: Under Your Charms - Sony BMG, 44.20 min. Na de 'zware' cd Fearless wil Kane nu met iets nieuws komen. Kane geeft op 26 augus tus een eenmalig con cert op het Malieveld in Den Haag. Buiten een aan tal festivals waar de band speelt, zal dat het enige con cert van de band dit jaar zijn. De Haagse band Kane heeft gekozen voor een oer-Haag- se plek waar 25.000 mensen te recht kunnen. Zanger Dinand Woesthoff, die het nieuws met gitarist Dennis van Leeuwen be kendmaakte, stelt dat het con cert ook een omslag voor de band zal markeren. Het nieuwe repertoire, dat er voor het eerst gespeeld gaat wor den, zal breken met de 'donkere' sfeer die de laatste plaat Fear less kenmerkte. Het nieuwe ge luid waar de band aan werkt, is rauwer, sexyer, meer rock-'n- roll, aldus Woesthoff. De band, zegt Woesthoff, voelt zich nog altijd zeer verwant met de stad Den Haag, waar hij ze ven jaar geleden begon te spelen in kleine kroegjes als De Paap. „Wij vinden Amsterdam een prachtige stad, Rotterdam ook, maar kijk waar de succesvolle grote bands vandaan komen, Anouk, Earring, Kane, heftige namen, die komen hier van daan." Een paar plekken zijn voor Kane 'magisch', volgens Woesthoff: De Kuip is er zo een, het Malieveld ook. „We namen het besluit vorig jaar tijdens het festival Beat Stad, toen ook Di-rect en Gol den Earring op het Malieveld speelden. Dat was een soort feestje voor de stad Den Haag. Een fantastische zomei'avond, de zon ging onder, en wij ston den daar te kijken: wow, zou het kunnen om dat zelf te doen. We zijn er trots op dat het lukt, een kick, zo midden in de Rand stad." Geen herhaling Ook vorig jaar koos de band een bijzondere plek, toen het strand bij Almere. Feit is dat een uitge breide tournee door het land er niet meer inzit. Dat 'kilometers maken', langs de clubs, hebben ze een aantal keer gedaan, waar na ze 'aan hun plafond' zaten. Bovendien wil de band niet in herhaling tx-eden. Niet weer Ahoy', en volgend jaar niet wéér het Malieveld. Woesthoff: „De volgende show is nooit dezelfde als de show die je al gezien hebt. Er moet ontwikkeling in zitten." Wat ook geldt voor de muziek. „Als dat een herhalingsoefening wordt, dan kappen we ermee. We gaan onszelf niet herhalen, omdat iets eerder succesvol was." Zo kan het concert op het Malie veld ook gezien worden als de af sluiting van de pei-iode Fearless. Die plaat, een jaar geleden uitge komen, mai'keert een turbulente periode in het bestaan van Kane en in het bijzonder het leven van Dinand Woesthoff, wiens vi'ouw overleed. Het leverde een diepe, donkere plaat op. Dat Kane nu weer de rauwe rock-'n-roll op zoekt, is omdat de leden die 'zwa re deur' dicht willen doen. Woesthoff: „Het was een ver- slag, een dagboek van een perio de, super persoonlijk. Dat wil ik afsluiten. Voor media en pu bliek is het verhaal achter die plaat bijna groter geworden dan de muziek. Dat heeft niet alleen positieve kanten, nee. Het is bi zar als heel het land weet wat er in jou pi'ivéleven aan de hand is. Deels heeft dat te maken met wat je doet, muziek maken, an- dei'zijds heeft het de muziek overstegen." Shit Tijd dus voor een ander geluid. „De muziek is bij ons altijd een afspiegeling, dus als je een boel shit meemaakt, dan komt het op de plaat samen. We zitten nu juist in een heel positieve 'flow', heel krachtig, we voelen ons rauw en sexy en willen een plaat maken die dat uitstx-aalt." De band is momenteel vrij om te gaan en staan waar hij wil. Een platencontract hebben ze niet, hun oude deal hebben ze 'over leefd', lacht Woesthoff. Genoeg gegadigden voor een nieuwe deal, daar niet van. Maar ze zul len nu hun internationale ambi ties laten meewegen: een buiten lands platencontract staat nog steeds op de verlanglijst. Woest hoff: „We hebben een kaart om te spelen." Mark Minnema Het aanbod van spellen voor de nieuwe Xbox 360 was sinds de lancering van het appa raat in Amsterdarn tamelijk be perkt. Nu lijkt de machine ech ter op gang te komen. Wel mik ken de gamemakers nog altijd vooral op schietspellen, voor een doorgewinterd gamepu- bliek. Deze maand kwam alweer het derde deel in Tom Clancy's Ghost Recon-serie, waaiin de avontui'en van de leden - ghosts - van een speciale Amerikaanse antiterreureenheid centraal staan, aangevoerd door de hoofdpersoon (lees: speler) Scott Mitchell. Avonturen is zwak uitgedrukt, want het gaat er hard aan toe in deze 'first person shooter', die zich afspeelt in 2013 in Mexico Stad. De stad moet worden ge zuiverd van rebellen en de presi denten van Mexico en de VS moeten worden gered. Seott heeft de beschikking over een aantal fraaie gadgets. Zo is er de Cross-Com, een schermpje dat linksboven in het scherm staat en Scott door de ogen/camera van medespeler, helikopter, of tank laat kijken. Daarnaast is er de Narr-Com, die rechtsboven in het scherm zit. Via dit schermpje sta je in contact met de hogere officie ren en krijg je zo af en toe de laatste nieuwsuitzendingen te zien. Dit is geen rechttoe recht aan schietspel. Tactiek speelt een grote rol. Eind jaren tachtig was Clou seau in Nederland minstens even populair als in Vlaanderen. Tegenwoordig beperkt het werk terrein van Koen en Kris Wau- ters zich tot Antwerpen. Daar staat Clouseau een keer of tien per jaar in het Spoi'tpaleis. Beelden van de laatste con certreeks zijn terug te vinden op de bonus-dvd, die bij de Neder landse editie van het album Van binnen is gevoegd. De cd is in België allang 'goud'. Het album verscheen daar ruim een jaar ge leden. Vanbinnen is een plaat in de stijl van En Dans uit 2001: Nederlandstalige kwaliteitspop met een stevige, opvallend eigen tijdse productie. De invloed van Robbie Williams is duidelijk hoorbaar. Vanbinnen barst van de potentiële hits, waaronder de nieuwe single Ik Zie De Hemel' en de onweerstaanbare ope ningstrack Hier Bij Jou. Martin Groenewold Clouseau: Vanbinnen - Capitol/EMI, cd 61.34 min, dvd 40.00 min. De jonge Amei'ikaanse sin ger-songwriter Shane Alexander wordt al dezelfde po tentie toegedicht als James Blunt. Inderdaad, ook zijn klei ne, intieme popliedjes bezitten een lichtvoetige vriendelijkheid. Alexander blijft gelukkig dich terbij de roots en heeft zodoen de voldoende raakvlakken met americana. Ook een naam als Damien Rice doemt op, luistei'end naar de door piano en akoestische gitaar gedragen nummers. De kracht van zijn tweede cd, Stargazer, schuilt in de smaakvolle produc tie en de uitmuntende arrange menten. Het geeft de meeslepen de ballads de juiste sfeer mee, ietwat melancholiek zonder dat het lijden tot zwelgen leidt. De zachtmoedige Alexander fluis tert, nodigt uit, veiieidt met zoe tigheid. Alsof een lome zomerna middag ongemerkt voorbij glijdt. Peter van der Heide Shane Alexander: Stargazer - BuddhaLand/Lucky Dice, 38.43 min. Ondanks het altijd mooie weer in Farcry, is het een erg realistisch spel. foto GPD Minder tactisch gaat het eraan- toe in het spel Black, dat vreemd genoeg alleen voor de 'oude' Xbox is uitgekomen en op de Xbox 360 alleen met een speciale 'patch' is af te spelen. Het gaat erom vuurgevechten te winnen in diverse omgevingen. Grafisch is Black erg realistisch en elke kogel heeft gevolgen, dus muren en bomen woi'den vernield door kogelregens. Jam mer dat er weinig automatisch 'gesaved' wordt, want als je het level niet levend haalt, zul je toch echt opnieuw moeten begin nen. Het geluid is fenomenaal en indien het spel op surround- sound wordt gespeeld, moet ei- even een briefje bij de buren in de bus. Ook net uit voor de Xbox 360 is de Predator-editie van Farcry. Jack Carver neemt het op een tropisch eiland op tegen huurlin gen. Er wordt gezwommen, ge schoten, gevaren, gevlogen en gereden. Er wordt tijdig automa tisch gesaved - heel fijn - en het is er altijd mooi weer. Zeer rea listisch (na een zwempartij is het beeld een paar seconden wa zig) en de moeilijkheidsgraad is instelbaar, wat ook niet meer bij elk spel het geval is. Het is veruit het meest toegankelijke spel van de drie. Gertjan Dikken Ghost Recon: Advanced War- fighter, €64,99,16+ jaar. Black: €59,99 euro, 16+ jaar. Farcry In stincts: Predator, €64,99,16+ jaar. Hij woont in Los Angeles, eet verse groente en maakt muziek voor films en games. Na zijn hit met de Elvis-remix A Little Less Conversation (2002) en zijn album Radio JXL (2003), waarop sterren als Robert Smith en Solomon Burke figure ren, zit Tom Holkenborg in rusti ger vaarwater. Zijn nieuwe al bum Today is daarvan de weer- slag. Het is laidback en ontbeert be roemdheden - zanger is de onbe kende Nathan Mader. Junkie XL combineert als vanouds elektronica met pop en rock, maar sfeer heeft de overhand gekregen boven uitgesproken heid. Holkenborgs fascinatie voor filmmuziek heeft zijn weerslag op Junkie XL: Today is vooral sterk in meeslepend opgebouw de songs met rijke klanken. Geen uitbundige stijlwisselin gen, maar een warm persoonlijk album van een man die zich niet meer hoeft te bewijzen. Maaike Borst Junkie XL: Today - CNR/Roadrunner, 55.14 min.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39