Contract reparatie brug blijft uit Chinezen nemen kijkje in zorgkeuken PZC PZC Lintjes voor actieve EHBO'ers Kloosterzande 13 Nederland en Vlaanderen onderhandelen nog over rolbrug Verkoop van afgeschreven biebboeken Infoavond over ontwikkeling Cadzand-Bad Speeltuin Lindenhoeve mag blijven Celstraf voor relatiegeweld Hulst herstelt deel stadswal Diefstal frustreert test armaturen weekenddiensten Koninginnedag agenda vrijdag 21 april 2006 Hoor Wout Bareman TERNEUZEN - Rijkswater staat heeft nog steeds geen con tract afgesloten met een gespe cialiseerd staalbedrijf voor de re paratie van de zwaar gehavende noordelijke brug van de zeesluis in Terneuzen. Een woordvoer ster wilde over de oorzaak daar van gisteren geen enkele mede deling doen. Het besluit valt zo goed als zeker pas volgende week. De afgelopen weken werd - vooral ook in Gentse havenkrin gen - aangenomen dat water staat deze week tot overeenstem ming zou komen met één van de bedrijven, die op het karwei had den ingeschreven. Een moeilijke opdracht leek dat niet. aangezien één van de twee bedrijven zich op voorhand had temggetrokken. Enige overge bleven kandidaat leek Hollan- dia in Krimpen aan de IJssel, het bedrijf dat ook eind jaren ze ventig en begin jaren tachtig al kapot gevaren bruggen over de zeesluis repareerde. Hollandia zou, zo leek het, komend week einde beginnen met de demonta ge van de brug. Het stabiliseren van apparatuur in de brugkel- der zou, naar schatting, ander halve week in beslag nemen. Daarna zou de brug worden weggetakeld en op transport worden gezet naar de werf in Krimpen. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaimderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Maar door uitstel van de onder tekening van het contract loopt die operatie nu vertraging op. Op het kabinet van Vlaams mi nister K. Peeters van Openbare Werken in Brussel werd er giste ren vanuit gegaan dat het uit stel alles te maken heeft met ver der onderzoek naar de mogelijk heid om de eind februari kapot gevaren noordbrug te vervan gen door een minder kwetsbare rolbrug. Daarover wordt al enke le weken op topniveau onder handeld tussen het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het ministerie van Peeters. Vervanging van de huidige klap- brug door een rolbrug is een langgekoesterde wens van de ha ven van Gent, die beide kwetsba re bruggen over de zeesluis zo snel mogelijk wil vervangen door rolbruggen. Er is een be drag van bijna vijftig miljoen eu ro mee gemoeid. Technisch onderzoek door des kundigen van Rijkswaterstaat wees jaren geleden al uit dat die vervanging geen enkel probleem zou opleveren; desondanks gaf de Vlaamse regering tot nu toe niet thuis. Naar verluidt zou vol gende week de knoop dan toch worden doorgehakt. Door de onderhandelingen loopt het herstel van de noord- brug (of het nu is door reparatie of door vervanging) wel de nodi ge vertraging op. Waterstaat ging ervan uit dat de kapotte brug uiterlijk begin mei voor re paratie zou worden wegge haald. Dat wordt nu mogelijk een week of wat later. Aanvankelijk werd aangenomen dat de repara tie een maand of zes in beslag zou nemen. Daar komt nu min stens een maand bij. HULST - In de bibliotheken van Kloosterzande en Hulst wor den afgeschreven boeken te koop aangeboden. vindt de verkoop plaats in de bibliotheek Kloos terzande vanaf twee uur en mor gen worden de afgeschreven boe ken aangeboden in de biblio theek Hulst. Daar begint de ver koop om tien uur. CADZAND-BAD - In het Sluise belfort buigen de gemeente raadsleden zich dinsdag 25 april andermaal over het ontwikke lingsplan Natuurlijk Stijlvol voor Cadzand-Bad. Nieuwe appartementen en een opgewaardeerd winkelcentrum moeten Cadzand-Bad weer tot een badplaats met internationa le allure maken. Tijdens de in formatieve raadsbijeenkomst ko men de de stedenbouwkundige itgangspunten van het plan an bod. Ook de inspraakreac- les, die inwoners en andere be- anghebbenden de voorbije we en hebben ingezonden, worden esproken. De bijeenkomst be- intom 19.30 uur. Zhou Xii (r) en Gong Wei Na uit Sjanghai 'behandelen' een incontinente 'patiënt' op de afdeling Verzorging van het ROC. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Nee, het is geen snoep reisje. Natuurlijk is het leuk om Amster dam, Den Haag en Gent vanuit Terneu zen te bezoeken. Maar Zhou Xii (spreek uit: Jo-Tsji) en Gong Wei Na (Kowena) zijn toch in de eerste plaats naar het ROC Westerschelde gekomen om kennis op te doen als verpleegkundige. De Nederlandse en Vlaamse steden zijn in de belevingswereld van de twee Chi nese meisjes niet meer dan uit de klui ten gewassen dorpen. Zhou Xii, die zich in het Engelssprekende westen Caroline noemt, en Gong Wei Na, die buiten Chi na door het leven gaat als Selena, wo nen in Shanghai. Een stad met meer in woners dan heel Nederland: 17 miljoen. Maar de ziekenhuizen in China zijn min der goed geëquipeerd dan die in Neder land of België, merkten de twee meisjes. De twee Chineses relativeren de vaak gehoorde klacht dat er in de huidige, jachtige maatschappij te weinig aan dacht is voor het menselijk aspect. Het is Caroline en Selena juist opgevallen dat verpleegsters in Nederland zoveel aandacht voor de patiënten hebben. Een verpleegkundige in China moet de hele dag rennen, hollen, vliegen en weer doorgaan. Tijd voor een praatje of een vriendelijk woord is er nauwelijks. Dat ligt overigens niet aan de volks aard, benadrukken de dames. Caroline: „We hebben in onze ziekenhuizen veel minder faciliteiten dan jullie hier in Ne derland. We moeten veel meer handma tig doen en daarbij een scala aan proce dures volgen. Daardoor schiet het inter menselijk contact er vaak bij in. Met on ze ervaring hier kunnen we nog eens kij ken of we sommige handelingen toch niet op een andere manier kunnen uit voeren." Met die woorden onderstreept Caroline een groot voordeel van het uitwisse lingsprogramma, vindt Patrick de Bruijn. Hij is coördinator internationali sering van het ROC Westerschelde. En hij benadrukt dat het Regionaal Oplei dingen Centrum geen moment aan snoepreisjes heeft gedacht toen het uit wisselingsprogramma met de universi teit van Shanghai op poten werd gezet. „De maatschappij wordt steeds interna- tionaler, richt zich op de hele wereld. Ook daarom willen we leerlingen erva ring laten opdoen buiten hun eigen leef wereld." Een goede opleiding voorziet nog niet altijd in levenservaring, stelt De Bruijn. En hoewel het kan worden uitgelegd als antireclame voor de school, begrijpt de coördinator wel dat een student zich onlangs liet ontvallen dat een maand in China hem meer had geleerd dan jaren school. Geen kapitalen Het ROC Westerschelde stopt overigens geen kapitalen in het uitwisselingspro gramma, meldt De Bruijn. Leerlingen draaien zelf op voor het grootste deel van de reis- en verzekeringskosten. Het verblijf kost haast niets. De deelnemex-s logeren bij collega-studenten, die op hun beurt naar Zeeuws-Vlaanderen ko men en dan bij hen eten en slapen. Op die manier worden de contacten ook buiten het onderwijs verdiept en leren de studenten spelenderwijs nog meer van over cultuur en gebruiken in het foto Wim Kooyman verre oosten. Het uitwisselingsprogram ma beperkt zich niet tot de zorgsector. Ook technici en leerlingen die andere opleidingen volgen, kunnen deelnemen aan diverse onderwijsprojecten in Shanghai, betoogt De Bruijn. Het ROC is ook niet de enige school die internationale contacten onderhoudt om het onderwijs te verrijken. De Ter- neuzense stedelijke scholengemeen schap De Rede heeft sinds twee jaar een band met een school in Curacao. Mo menteel zijn er weer negen leerlingen van diverse vmbo-richtingen die in Ter- neuzen rondkijken, hoe het er in Neder land aan toe gaat. Een groepje vmbo'ers van De Rede nam anderhalve maand een kijkje op het Ca ribische eiland om daar sfeer te proeven en kennis te maken met een totaal an der (leef)klimaat. Ook bij De Rede gaat het om het kennis maken met andere culturen en gebrui ken, ondersti-eept leerkracht Ruud Eg- germont. Omdat op school een leer kracht werkt die van Curacao afkom stig is, die regelmatig vragen over zijn geboortegrond krijgt, lag het voor de hand om een samenwerkingsverband met een school op dat eiland aan te gaan. door Euqène de Kok KLOOSTERZANDE - Drie le den van de EHBO-vereniging St. Martinus kregen gisteren in Hotel van Leuven een koninklij ke onderscheiding. Zij hebben zich op bijzondere wijze verdien stelijk gemaakt, onder meer voor de vereniging. Namens Hare Majesteit reikte burgemeester Jan-Frans Mulder de koninklijke onderscheidin gen uit aan José Schelfhout- Bouchaut, Frans Buijs en pas toor J. Verster. Alledrie hebben zij zich onder scheiden als personen die zich langdurig ten bate van de sa menleving hebben ingespannen. Ook zijn ze mensen die hun ver antwoordelijkheid ten opzichte van hun leefomgeving niet uit de weg zijn gegaan. José Schelfhout is dit jaar veer tig jaar bestuurslid van de EHBO St. Martinus. Daarnaast is ze sinds 1969 lotusslachtoffer. Zij was bovendien oprichtster van de peuterspeelzaal in Kloos terzande, waarvan ze van 1975 tot 1990 de drijvende kracht was. In het dagelijkse leven is ze werkzaam als activiteitenbege leidster bij Stichting Tragel. Frans Buijs is reeds vele jaren actief bij de EHBO-vereniging. In 1964 trad hij toe tot het be stuur en sinds 1984 is hij pen ningmeester. Daarnaast is Frans vrijwilliger voor de belas tingservice van de FNV en vult hij pro deo huursubsidieformu lieren in. Tot eind 2005 was hij werkzaam bij aannemersbedrijf Van der Poel. Nu geniet hij van ver vroegd pensioen. Pastoor Verster is sinds 1965 be trokken bij het wel en wee van de EHBO en wel als geestelijk adviseur en raadsman. Boven dien is hij actief bij de KBO-af- deling Kloosterzande. Hij is hier bestuurslid sinds 1970 en fun geert daarnaast als geestelijk ad viseur. Tot 1987 is Verster werkzaam geweest als pastoor van de H. Martinus parochie in Klooster zande. SLUIS - De uitbaters van restaurant De Lindenhoeve aan de Beestenmarkt in Sluis hoeven hun illegaal gebouwde speeltuin niet af te breken. Een meerderheid van de ge meenteraad ging gisteravond akkoord met legalisatie van de speeltoestellen. Daarmee komt een einde aan een lange soap. In september vorig jaar vond een meerderheid van de gemeenteraad nog dat legalisatie van de toestellen on toelaatbaar was. Omwonenden klagen al tijden over ge luidsoverlast, die wordt veroorzaakt door spelende kinde ren. Dorpsbelangen Toerisme, Nieuw West-raaclslid H. Meijer en een meerderheid van de PvdA spraken schande van de speeltuinkwestie. „Dit hele horrordossier is één grote puinhoop. De boel legaliseren is nu niet de oplos sing", vond PvdA'er R. Evers. PvdA-fractievoorzitter L. Wille nam een minderheidsstandpunt in, omdat hij in de vorige raadsperiode als wethouder nauw betrokken was bij het voorstel van het college. Hij steunde de mening van het dagelijks bestuur daarom wel. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 26-jari- ge inwoner van Axel voor geweld in de relatiesfeer 21 maanden gevangenisstraf, waarvan 7 maanden voorwaar delijk geëist. De verdachte verkeerde onder invloed van alcohol toen hij vorig jaar 16 juli in Axel zijn (ex) vrien din in haar flat opzocht. Zij was net een nieuwe relatie aangegaan. De situatie escaleerde toen haar nieuwe vriend erbij kwam. Die zette het op een lopen toen de ver dachte met een mes stekende bewegingen in zijn richting maakte. Hij tx-apte uit frustrate ook nog een ruit van een woning in. De officier nam in zijn eis mee dat de Axelaar zijn vriendin heeft gestalkt door haar voortdurend te be stoken met telefoontjes en zich hindèrlijk op te houden in de buurt van haar woning en haar werk. De rechtbank doet 3 mei uitspraak. HULST - Voor de bouw van een appax'tementencomplex aan het Houtenkwartier in Hulst gaat de gemeente geen deel van de stadswallen opofferen, integendeel, een strook van de wallen wordt juist hersteld. In eerste instantie zouden op de plaats van het gesloopte dienstencentrum Het Houtenkwax-tier in de gelijknamige straat twee nieuwe wooncomplexen komen waarvoor een deel van de stadswallen zou moeten wijken. Stedenbouw kundige H. ter Beek heeft de schetsen echter afgekeux'd en er zijn nieuwe in de maak. Het CDA en Progx-essief Hulst zeggen pex'tinent nee tegen de nieuwe tekeningen als die ook uitgaan van het afkalven van de wal. Wethou der P. Weemaes kan hen echter geruststellen: voor de nieuwe plannen wordt slechts een deel van de parkeer- strook gebruikt en wordt het gedeelte van de wallen wat voorheen schuilging achter het Houtenkwartier zelfs her steld. SPUI - Met de diefstal van 250 meter stroomdraad kwam er gistex-avond onvex*wacht een vervelende kink in de ka bel voor de Axelse stadsraad. De geplande test van ver- schillende armatux-en bij het fietspad Spui/Magrette, die om 21.00 uur stond gepland, kon daardoor niet doorgaan. De gedecoreerden: pastoor J. Verster, J. Schelfhout-Bouchaut en Frans Buijs (vlnr). foto Peter Nicolai zaterdag 22 en zondag 23 april 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen Geheel Zeeuws-Vlaanderen: H. E. L. Verhelst, Terneuzensestraat 10, Zaamslag, tel. (0115) 431700. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17,00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, TERNEUZEN - Buurtverexii- ging Ons Nootje viert door ge brek aan vrijwilligers morgen al Koninginnedag. De festiviteiten beginnen om half twee met een lawaaioptocht met versierde fietsen. Een half uurtje daar voor hebben de deelnemers aan de rommelmax-kt hun spulletjes al uitgestald. Tevens kunnen de kinderen de hele middag nog deelnemen aan diverse spelle tjes. Om half vijf worden als af sluiting ballonnen opgelaten, tel. 0115-619628. Spreekuur zat, van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: T elefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Bingo; Eetcafé Bene lux, 19.30 uur: Kaarten: CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Spelmiddag; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Country Dancers; Café Du Com merce, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Blaauwe Hoeve, 14.30 uur: Ouderen orkest Con Amore; KLOOSTERZANDE Café In den D'Waes, 19.00 uur: Kaarten De Troef- slag; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten, spelmiddag; De Regen boog, 13.00 uur: ANBO biljarten; SINT-JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; WATER LANDKERKJE Protestants kerkje, 20.30 - 21.30 uur: Etsen van Marcus van Loopik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41