Basso via Eindhoven naar Tour Ik ben helemaal niemand, ik besta niet Nostalgie in de Juniorendriedaagse rijVj Italiaan in ploegentijdrit agenda vrijdag 21 april 2006 door Ad Pertijs LANAKEN - Voor Ivan Basso wordt de ploegentijdrit van Eindhoven de sleutelkoers tus sen de Giro d'Italia en de Tour de France. „Het is de ideale koers om in topconditie te ko men na een week hard trainen", zegt CSC-teambaas Bjame Riis. Basso en Riis legden gisteren op een persconferentie in Lanaken (Belgie) niet voor de eerste keer uit waarom ze denken dat het mogelijk is om kort na elkaar de Giro en de Tour te winnen. „Ivan is er fysiek sterk genoeg voor", zei Riis. „En ik wil de Gi ro graag rijden, maar de Tour blijft uiteraard het grote doel", voegde Basso er aan toe. Vorig jaar combineerde de Itali aan ook al beide koersen. Na af loop van de Tour zei hij niet nog een keer de dubbel te willen rij den. „Omdat hij zo moe was", al dus Riis. Later kwam Basso op zijn besluit terug. „En natuur lijk wil ik de Giro ook winnen. Maar denk nu niet dat het mijn doel is de dubbel te winnen. Een grote ronde pakken is - om te be ginnen - al mooi genoeg." Gas terug Basso neemt na de Giro geen gas terug. „Eerst een week trai nen, daarna een week keihard trainen en dan een week herstel training", zo heeft hij zich voor genomen. Na die periode van drie weken volgt de ploegen tijdrit in Eindhoven. Riis: „We rijden die om twee redenen. Ten eerste is het een fantastische dis cipline, die ik dolgraag wil win nen met een zo sterk mogelijke ploeg. Daarnaast is het de idea le finishing touch na zo'n perio de. Een uur lang geconcentreerd heel diep gaan, maakt dat je je punt van topvorm bereikt." De ploegentijdrit is op 18 juni. Er resten dan nog iets minder dan twee weken naar de Tour. Riis: „Je hebt sowieso de koersdagen van de Giro nodig om goed te zijn in de Tour. Alleen pak je die drie weken vroeger dan nor maal. Met zo'n trainingspro gramma en de ploegentijdrit on dervang je die langere fase." Andere aanloop Basso kwam onlangs Jan Ull rich tegen tijdens een training in de bergen, passeerde hem en sprak tien minuten met de Duit ser. Riis: „Maak daar echter geen groter verhaal van dan het is. Het is duidelijk dat Ivan op dit moment veel verder is dan Jan. Hij heeft een heel andere aanloop naar de Tour. Hij rijdt de Giro met om te winnen. Maar toch, als ik Jan zo bezig zien, vind ik het jammer voor hem en de wielersport. Met alle respect voor hem, want dat heb ik nog steeds, maar Jan zou er beter aan doen in februari al te koer sen. Net als Basso. Ik geloof niet dat zijn teambaas op dit mo ment weet waar Ullrich staat." Riis, die enkele jaren met Ull rich in een ploeg fietste, heeft de hoop opgegeven dat de Duitser ooit te veranderen is. „Het is te laat nu nog te gaan samenwer ken. Als hij dat al wil. Aan zijn talent ligt het niet. Wie zeven keer het podium van de Tour haalt, is een heel grote renner, maar ik geloof niet dat hij - nor maliter - nog het niveau haalt van 1997 toen hij won." De Deense ploegbaas van CSC gaat er vanuit dat Ullrich zijn pupil nog wel de baas kan zijn in de tijdrit. „Maar bergop zal hij Ivan niet kunnen volgen en voor mij wordt de Tour nog al tijd beslist in de bergen." GPD foto Peter Nicolai Rini Wagtmans brengt een toast uit met rondemiss Daniëlla van de Juniorendriedaagse. door Frits Bakker AXEL - Het strafste verhaal van de dag. Rini Wagtmans, die gisteren de expositie opende van 25 jaar Juniorendriedaagse in Axel, was in zijn wielerjaren kampioen van een berg afrijden. „Ik ben ooit een weddenschap aangegaan met mijn ploeggeno ten van Molteni", vertelde hij in de watertoren van Axel. „Het ging erom wie het eerst een berg vlakbij Sanremo kon afdalen, maar ik moest één hand vastbin den op mijn rug.Het ongeloof lijke gebeurde. „Ik was het eerst beneden." De Juniorendriedaagse van dit jaar wordt gereden met de beste jeugd van de wereld, maar staat tegelijk ook in het teken van de nostalgie. Voor één keer zal ook weer een oude traditie herleven met de Grand Prix de Nostalgie. Veel coryfeeën, zoals Jan Jans sen, Jo de Roo en Gerrit Voor- ting zijn uitgenodigd om het ju bileum van de mondiale koers op te luisteren. Het symbolische startschot, met het openen van de expositie, werd gisteren gegeven door Rini Wagtmans, de wedstrijd zelf wordt op 19, 20 en 21 mei gere den. De zaterdag van de drie daagse staat centraal in het jubi leumprogramma. De oud-kam pioenen rijden die middag hun wedstrijd met de eindsprint op de Westsingel. Na de avondetap pe tussen Hulst en Axel barst op de Markt van Axel een muzi kaal spektakel los. Voor de juniorenkoers, die mee telt voor de Coupe du Monde, zijn in totaal acht nationale se lecties aangemeld, waaronder Amerika, Rusland en Georgië. Zeventien internationale spon- sorploegen, waaronder twaalf Belgische, komen aan de start. De talentvolle Zeeuw Tim Dees, die vorig jaar in zijn eerste jaar negende werd in het eindklasse ment, kan door examenverplich tingen niet meedoen. Het programma van de driedaag se: Vrijdag 19 mei: Philippine-Phi lippine; Zaterdag 20 mei: tijdrit in Zuiddorpe, etappe Hulst-Axel; Zondag 21 mei: slotetappe in Vlaamse Ardennen met de Muur van Geerardsbergen. Turncoach Boris Oriov voelt zich een roepende in de woestijn Vanwege problemen met zijn paspoort kon Boris Oriov een paar grote toer nooien niet met zijn turnsters mee. Maar volgende week tijdens het EK in Griekenland is hij er weer bij. „Leuk? Helemaal niet, maar ik moet mee voor de meisjes." door Herman Wissink NIJMEGEN - Het liefst zou hij zijn oude dag slijten in Moskou. De stad waar hij geboren is en waar zijn zoon, die hij al zes jaar niet heeft gezien, woont. Maar voorlopig blijft Boris Or iov in Nederland, in Nijmegen. „Voor mijn vrouw is het hier beter, mijn dochter moet nog drie jaar stude- ren", zegt de turncoach. „Wat ik zelf wil? Heel veel, maar ik doe wat ik moet doen, niet wat ik wil. Dat is de vechtpartij in mijn leven. Ik stel altijd prioriteit in wat ik moet doen. Daar ben ik aan gewend. Ik leef in dienst van anderen. Ik ben niemand, ik besta niet. Ben ik bekend? Ik ben misschien een keer met mijn kop op televisie ge weest en heb in de krant gestaan, maar dat betekent helemaal niets. In Rusland kent al helemaal niemand me." Het is even rustig in de Nijmeegse sporthal. Oriov vertelt, laat een nog niet brandende sigaret tussen de vin gers rollen. In Nederland is hij als turntrainer wereldberoemd met zijn kleine, tengere postuur met karakteris tieke hoofd. Hij weet als geen ander opgroeiende turnsters te motiveren. Hij geeft ze eigen verantwoordelijk heid en dat werkt. Oriov is 61 jaar. Waar anderen dan al denken aan pensioen, is de Rus nog da gelijks in de sporthal te vinden. „Ik ben met flexpensioen, of hoe het hier ook heet. Toch ben ik hier, het is mijn hobby." Oriov noemt zichzelf buiten turntrainer ook interieurverzorger. „Klinkt een stuk vriendelijker dan schoonmaker", zegt de man die tussen de trainingen door met stofdoek en stofzuiger in de tumhal in de weer is. „Dat moet ik er wel bij doen. Die cen ten heb ik nodig." Zorgeloos Oriov, geboren in 1945 in een buiten wijk van Moskou, leefde nooit in rijk dom. „Veel mensen, veel fabrieken, maar niet zo krap op elkaar gebouwd als hier. Voor kinderen maakt het niet uit waar je woont. In de kinderleeftijd ben je altijd gelukkig. Zorgeloos, spe len, sporten, dat was in het socialis tische Rusland ook zo." Toch was het een hard bestaan. Vader Vanwege problemen met zijn paspoort kon Boris Oriov een paar grote toernooien niet met zijn turnsters mee. Maar volgen de week tijdens het Europees kampioenschap in Griekenland is hij er weer bij. foto Erik van 't Hullenaar/GPD Oriov overleed toen Bons vier was. Op gebrand door het harde werken. „Veer tig jaar was hij pas. Hij werkte in de vliegtuigbouw. Dat was in de oorlogs jaren hard werken, 24 uur per dag, vijf jaar achter elkaar. Het was lastig voor zijn gezondheid, maar nodig voor het land Na de oorlog was hij op. Toen mijn moeder alleen achter bleef, was het voor haar hard werken. Ze moest zorgen voor eten en kleren voor mij en mijn broer." „We hadden van die mooie schooluni formen, met rode vlaggetjes erop en een rode stropdas. Maar het socialis tische systeem was verder goed voor ons. Alles was gratis. School, medicij nen. Als alleenstaande moeder kreeg ze van de regering een paar centjes extra. In de zomermaanden hadden we het best goed. Dan gingen we op sportkamp ergens buiten Moskou. Bui ten in de natuur. Ook gratis. Het was een moeilijke tijd, maar Rusland was in die tijd niet zo slecht als de mensen vaak denken. Ik ging daar naar de sportschool Jong Pionieren. Dynamo en CSKA waren net te ver weg." Als achttienjarige ging Oriov net als alle andere Russische jongens in mili taire dienst. Maar als sporter had hij het er niet zwaar. „Vergelijk het maar met de functie van Yuri van Gelder nu. Je ben militair, maar je krijgt veel tijd om te trainen." Elektronica Met zijn studie elektronica heeft hij nooit meer iets gedaan. De jonge Or iov stortte zich op de sportacrobatiek. Hij was getalenteerd. Werd Russisch kampioen bij de junioren en een paar keer tweede bij de senioren. Om bij te verdienen, werkte Oriov af en toe als acrobaat in het circus. „Maar daar wordt meer aandacht aan gegeven dan het waard was. Het was af en toe wat invallen om een paar centen te verdie nen. Veel springen. Niet op van die mooie tumblingbanen van nu, maar ge woon op het gras of als je geluk had op een judomat. Toen ik 23 was, brak ik mijn nek. Ik maakte een dubbelsal- to, maar het werd anderhalf. Dat ging dus mis. Een half jaar lang kon ik al leen mijn hoofd bewegen, had geen ge voel in ai-men of benen. Ik had geluk dat ik in een goed militair hospitaal kwam." Omdat zijn loopbaan in de acrobatiek bruut ten einde kwam, werd hij bij CS KA assistent-trainer en volgde hij een opleiding pedagogiek. „Als je in Rus land met kinderen omgaat, ben je ver plicht een diploma te hebben. Ik ben in 1967 begonnen als trainer. Pfff, al veertig jaar zit ik in dit soort rotzalen. En wat heb ik er van gekregen? Grijze haren. Een mooie tijd? Wil je ruilen?" Oriov leerde veel van de oude genera tie trainers in Rusland. „En van mijn fouten. Leren doe je in de praktijk. De boeken heb je alleen nodig voor je di ploma. Daar staat verder niets in. 'De praktijk is het criterium voor de waar heid'. Dat is een mooie uitspraak hè. Hij was van Marx of Lenin, dat weet ik niet meer. Mijn eigen uitspraak is: kopiëren is niet goed voor het origi neel. Je moet altijd zelf blijven naden ken en niet klakkeloos nadoen wat een ander doet." Zijn vroegere pupil Olga Bicherova werd in 1983 wereldkampioen. Toen zijn turnsters minder gingen presteren en Bicherova niet werd geselecteerd voor het Russische team voor het WK en EK van 1985, werd hij in 1986 aan gesproken door de president van de Russische turnfederatie, Yuri Titov. „Hij zei dat er een uitnodiging lag om training te gaan geven in Nederland. 'Ga jij dat maar doen', zei hij. In Rus land kan je niet zeggen, ik heb genoeg van die rotzooi en hou er mee op. Dus eigenlijk vond ik het op dat moment niet erg." In Nederland kreeg Oriov de opdracht goede prestaties neer te zetten voor het WK in Rotterdam in 1987. „We werden vijftiende. Das was een klein succesje voor Nederland." Op een paar tussenpozen na woont Oriov nog steeds in Nederland. „Maar ik voel me geen Nederlander. Dat Russische vuur tje zal nooit doven. Ik leef van jaar tot jaar. Soms met frustratie, soms met een klein succesje. Maar eens zal ik te rugkeren naar Moskou." Toeval Tot die tijd zal hij met zijn Nederland se meiden nog het nodige moeten la ten zien. In Volos tijdens het EK, later op het WK in Denemarken en volgend jaar op het WK in Stuttgart. In Duits land moet het team zich kwalificeren voor de Spelen van 2008. Als het goed gaat, is het volgens Oriov vooral een kwestie van toeval. „In Rusland was een systeem van selecteren en oplei den. Of het een goed systeem was? Ie der systeem is beter dan geen systeem. Er waren in ieder geval resultaten. Ik ben een product van dat systeem. Hier in Nederland is misschien wel een sys teem, maar het is dan zo bedekt met mist dat je het niet meer ziet. Voor een systeem heb je traditie en ervaring no dig. Hier blijven ze maar veranderen en ben je voor het topturnen afhanke lijk van het toeval." „Soms heb je een paar sporters op het goede moment. De succesjes van nu zijn geen producten van een systeem. Kijk maar hoe smal de basis is. Vero na van de Leur raakt geblesseerd, Su zanne Harmes raakt geblesseerd en we houden een zielig team over. Het EK? Ik hoop, meer niet." Oriov vindt het allemaal wel best. Hij doet wat hij doen moet bij De Hazen- kamp. „Ik heb hier een mooie zaal, mooie meisjes. Wat ik doe, wordt ge waardeerd, dat is goed. Dan heb ik het allemaal niet voor niets gedaan. Maar wat ik hier zelf heb geleerd? Autorij den, dat is positief. Verder ben ik een roepende in de woestijn. Ik heb mijn eigen mening, maar maak geen ruzie meer. Ik ben loyaal." GPD I vrijdag Atletiek Basketbal Biljarten Tafeltennis Hoofdklasse B: SAR 2-TTCM 3 (20.00 uur). Voetbal zaterdag Basketbal Biljarten Zeeuws kampioenschap drieban den. Tweede ronde en kwartfinales, (tapperij 's Lands Welvaren, Kwaden- damme). Kwartfinales. Aanvang: 12.30. Driebanden groot. Derde divisie, pou le 5. de Stene Brug-Gommers Grond werken. (biljartcentrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 13.30. Golf Nationale open golfdag. Locaties: De Goese Golf, Grevelingenhout Bruinisse, Reymerswael Rilland Bath. Aanvang: 12.00 tot 17.00 uur. Judo Motorcross l Paardensport- Schaken Tafeltennis Tennis Veldkorfbal Overgangsklasse B: Fortis-Sparta (16.00). Eerste klasse G: Tjoba-Kinder- dijk (16.00), Swift-Koag (15.30). Twee de klasse G: Olympia-TOP, All Rea- dy-RWA (15.30). Derde klasse C: Blauw Wit-Togo (16.00). Derde klasse D: Vios-Luctor, Stormvogels-Ondo (15.00). Vierde klasse C: Atlas-'t Cap- proen (16.00), BKC-KVK (14.30), Zaam- slag-Seolto (16.00). Voetbal Eredivisie. Play-offs om Uefa Cup-plaats. Eerste ronde: FC Twen- te-FC Utrecht, Roda JC-SC Heerenveen. Hoofdklasse A: Ter Leede-Excelsior M., Capelle-Doto, Quick Boys-Katwijk (15.00), Kloetinge-ARC (15.00), Ajax-Rijnsburgse Boys, Lisse-Noord- wijk (17.00), Hoek-Scheveningen. Eer ste klasse C: Arnemuiden-Dinteloord, Nieuw Lekkerland-GJS, Groote Lindt-Achilles Veen, VVGZ-SSV'65, LRC-Rijsoord, Roda Boys-Oostkapelle. Tweede klasse E: Rillandia-NSW, Zaamslag-WC'68, Tholense Boys-Tern. Boys, Wieldrecht-Kapelle, Har- dinxveld-GPC, De Meeuwen-AZW. Der de klasse A: Nieuwdorp-Duiveland, Bruse Boys-ZSC'62, Veere-Heinkens- zand, FC Dauwendaele-SKNWK, Seroos- kerke-WHS, 's Heer Arendskerke-Spui. Derde klasse B: Noad'67-JPS, The Gunners-Rust Roest, Klundert-Olym- pia'60, Kogelvangers-DVO'60, TSC-Ba- Enqvist is klaar met tennis in top STOCKHOLM - De Zweed Tho mas Enqvist stopt met topten- nis. Als reden gaf hij op dat zijn lichaam protesteert tegen de in spanningen van topsport. Hij is 32 jaar en onderging zes opera ties bij blessures. Enqvist boekte 19 eindzeges in ATP-toernooien, waarbij drie in de Masters Series. Eén keer speelde hij bij de Australian Open een grandslamfinale, in 1999 tegen de Rus Jevgeni Kafel nikov die won. De Scandinaviër beëindigde vier keer een tenpis- seizoen in de toptien. Door bles sures kon hij nooit verder opruk ken. De vierde plek op de we reldranglijst was zijn hoogste. Zijn laatste ATP-toemooi was in oktober 2005 in Lyon. ANP DE Coopertest. Locatie: sportpark Ban- ninkte Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Vrouwen. Eerste klasse: Mara thon-Marathon 2 (21.30 uur). Mannen. Tweede klasse: Volharding 2-Voorwaarts (20.30 uur), Marathon-Me- vo'80 (21.30 uur). isie i 3SC-S, 4 zen-:i Zeeuws kampioenschap drieban den. Poule B. (tapperij 's Lands Welva ren, Kwadendamme). Aanvang: 19.30 uur. Driebanden groot. Derde divisie, pou le 5. Hoondert/de Waard-BC Goirle 2. (Biljartpaleis Jacobs, Rilland). Aanvang: 19.30 uur. Driebanden groot. Derde divisie, pou le 5. Royal/De Parel-The Friends, (zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 19.30 Driebanden groot. Vierde divisie, pou le 4. 3BSD Partyservice-De Geslootene Boom. (biljartcentrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 19.30 uur. ronie. Vierde klasse A: Bc- le-Nieuwland, Wolfaartsdijk-DFS, lijnspl. Boys-MZVC, Apollo'69-Hc. kenskerke, SVD-VCK, Cadzand-Bevs ders. Vierde klasse B: WIK'5 diek, Krabbendijke-Brouwersfc P.* Kruiningen-Yerseke, Vrederust-K Wemeldinge-ZPR'84, SPS-SC Sta,-. me: Indien niet anders vermeld, aar, 14.30 uur. A-junioren, derde divisie WSC-Jeka, Baronie-Nuenen, BSC-Sj (14.45), Terneuzer BW/Caterpillar-Geldrop, ren-Haarsteeg (15.00). B-junioren, derde divisie TSC-BVV/Caterpillar (12.30), Jeka-W UNA-RKTVV, EBOH-BSC (12.30), k, nos-ODC (13.00), Brabantia-RCS. Indien niet anders vermeld, aar.; 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse A: Boys-RCL, Oostkapelle-Rijn,:J(joi (14.30), Smerdiek-Wartburgia 2 (u' CSW-Ter Leede 2, Rijsoord-Panoz Derde klasse: (JJS-Kerkwijk, Si wijk-WIK'57 (12.30), Tricht-De fc wen (12.00), Rijsoord 2-SC Ever; GW'63-Wieldrecht, Oostkapelle pendrecht (10.45). Waterpolo Bond. Tweede klasse B: De Wi de-De Schelde (17.45 uur, Oosterto; Eerste divisie. Play-offs promotie/ degradatie. Tweede ronde: De Graaf- schap-VW, Helmond Sport-Volendam, FC Zwolle-Willem, TOP-NAC. Wielrennen Ronde van Lewedorp. TMZ-wedï- 13.00 uur: amateurs 40+. S/P-categorie. 14.15 uur: amatein 15.30 uur: amateurs A. Inschrijven De Goede Verwachting, Lewedorp. SU -.V izondag Vrouwen. Hoofdklasse: Black Eag- les-BC Vlissingen (19.15 uur). Overgangsklasse: BC Vlissingen 2- Black Eagles 2 (19.00 uur). Mannen. Tweede klasse: Schelde- sport 2-BV Souburg 2 (19.30 uur). Jon gensjunioren Hoofdklasse: High Fi- ve-BC Vlissingen (12.30 uur). Atletiek Seniorencompetitie. Competitie;: visie. Locatie: sportpark Banninkte! rikzee. Aanvang 11.00 uur. Basketbal Mannen. Hoofdklasse: BC Vlg gen-JRC Boxtel (15.00 uur). Biljarten Zeeuws kampioenschap den. (tapperij 's Lands Welvaren, c, dendamme). Aanvang: Halve in 13.00 uur. Om derde en vierde pij 14.30 uur. Finale 16.00 uur. Jeugddag district Delta Zuid-Me Instructie en demonstratie: Jean de Bruijn. (camping de Kempe, Re se). Aanvang: 11.00 uur. Hockey 43e Try-Out Toernooi. Locatie: Dojo Sportschool Geelhoed, Koopmansvoet pad Oost-Souburg. Aanvang: 12:30 uur. Vrouwen. Derde klasse D: Hilva beek-Vlissingen. Vierde klasse A:V delburg-DDHC, Vlijmen-Rapide. Mannen. Vierde klasse A: 01, pia-Udenhout, Made-Rapide. Paardensport Clubwedstrijd MC De Sproeier. Lo catie: Oude Polderweg, Wemeldinge. Aanvang: Trainingen 10.00 uur, wed strijden: 12.00 uur. Finale Rabo Top Dressuurcompeti- tie. 10.00 uur: paarden Z1. 13.20 uur: paarden Z2.15.00 uur: finale Kür op mu ziek (beste tien combinaties). Locatie: manege Stal de Kroo, Nieuw- en Sint Joosland. Finale Klüte Dressuurcompeti: 9.00 uur: pony's M. 11.07 uur: paai M2. 12.15 uur: paarden B. 13.52 paarden L. 16.37 uur: pony's B. IS! uur: pony's L. Locatie: manege Stal Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- Sint Joosland. Dressuur PSV Zwaanhoek. 9.( paarden LI. 10.15 uur: pony's B. li- uur: pony's L. 12.45 uur: paarden! 14.00 uur: paarden B. Locatie: mar» Zwaanhoek Koudekerke. Rugby Tweede klasse zuid: Haaglanden-I: vaal. Aanvang: 14.00 uur. KNSB-competitie, negende en laat ste ronde. Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-Bergen op Zoom, Middel- burg-SO Rotterdam 2. Klasse 3F: HWP Sas van Gent 3-Souburg, DSC Delft 2-Temeuzen. ZSB-competitie, negen de en laatste ronde: Goes-Souburg 2, 'Landau 2-Zierikzee, Landau-De Zwarte Dame 2, Middelburg 2-De Zwarte Da me, SVWZV-Vlissingen. KNSB-competitie, negende en la:: ste ronde. Meesterklasse: HWP Si van Gent-Post jr/ESGOO. Tennis Hoofdklasse A: Smash'76-TTCM 2 (Sint Annaland, 14.00 uur) Districtscompetitie, mannen. Hoofdklasse. Sluiskil-De Schelde (9.00, Sluiskil), De Bongerd-Sjef (13.00, Kloetinge), Zierikzee-'t Halve Maantje (13.00, Zierikzee), Vogelvlucht-Wester- schouwen (13.00, Vogelwaarde). Districtscompetitie, mannen 35+. Hoofdklasse. De Schelde-Tiola (9.00, Vlissingen), Hontenisse-Boskreek (13.00, Hontenisse), 't Halve Maan- tje-Gravelsteps (13.30, Goes), Sjef-MLTC (10.00, Aardenburg). Landelijke competitie, gemeng Derde klasse. MLTC-Graven;a'( (10.00, Middelburg), DOS-Leimormi (10.00, Vlissingen), Zoetermeer 3-Hr 2 (10.00, Zoetermeer). Vierde kla» MLTC 3-Etten Leur (10.00, Middelbur. 't Halve Maantje-Hulster Ambacht(9i Goes), Tiola-Roosendaal (10.00, Lfe dijke), Philten-Smash Boz (10.00, PÜ pine). Vijfde klasse. Souburg!: Schelde (10.00, Oost-Souburg), Mi" 5-Domburg (10.00, Middelburg), 8; kreek-Ludo et Emergo (10.00, Era kens). Halsteren 2-MLTC 4 (10.00,Fi steren), Hulster Ambacht 2-Zierite (10.00, Hulst). Landelijke competitie, mannst Tweede klasse. Philten-Hartel (11.30, Philippine), Strijdo-Boskr: (10.30, Oosterhout), Unicum-'t Hft Maantje (12.00, Leiden), Tilburg 23 me'78 (10.00, Tilburg). Derde klass». Halve Maantje 2-BeQuick (11.00, G« Barendrecht-Souburg (10.00, Bar? drecht). Vierde klasse. Duivelend) Zoom 3 (10.00, Nieuwerkerk), Vierto ven 2-Boskreek 2 (12.00, Roosendak De Stoof-Wouw (10.00, Koudekeit- Vijfde klasse. Passing Shot 3 Sa burg 2 (13.30, Rotterdam), Heylr sort-Axel (10.00, Heinenoord), Rally-Ia pelle (12.00, Standdaarbuiten), Bocht-De Bongerd (9.00, Rucph? Steenbergen-'t Halve Maantje 4 I9J Steenbergen). Landelijke competitie, vrouw» Eerste klasse. DOS-Duiveland 03'! Vlissingen). Tweede klasse. De Zoo" 2-Zierikzee (14.00, Bergen op Zoom) Landelijke competitie, gemei# 35+. Eerste klasse. Ludo et Er; go-Aeolus Oledo (11.00, Oostburgl Landelijke competitie, jonge» Hoofdklasse. De Bongerd-AlkerriS (13.00, Kloetinge). Turnen Finale turnen Zuid West Nederla» vanaf de 5e divisie (individueel).!: catie: sporthal De Halve Maan teOostc- pelle. Ie wedstrijd: 08.30 uur 2e ws strijd: 11.00 uur 3e wedstrijd: 14.00 u' 4e wedstrijd: 16.30 uur Organised rayon Walcheren Voetbal Eredivisie. Play-offs om plaats Champions League. Eerste ro« returns: Feyenoord-Ajax, AZ-Gro» gen. Play-offs om plaats in lntertoto.ee ste ronde, returns: NEC-Heraclesj! esse-RKC. Eerste klasse C: Desk-OSS'20, U* tas-WSC, Blauw Geel'38-lnternos, Te neuzen-TEC, DFC-Rood Wit V., 0JCR* malen-RKDVC. Tweede klasse E: 0:5 terhout-Dosko, SC 't Zand-VOAB, Fi steren-Madese Boys, Oisterwijk-De'f gen, RCS-Zierikzee, Unitas'30-Vlijtne* se Boys. Derde klasse HSC'28-Moerse Boys, ZeelandiaI delburg-Domburg, MOC'17-SC Gase Steen-Vlissingen, BSC-Breskefc Goes-Patrijzen. Vierde klasse A:CI|T ge-De Noormannen, Hoofdplaat-^ wacht, Axel-Hulsterloo, Jong A^ bon-HVV'24, Hontenisse-Vogelwaaraf Ria W.-Aardenburg. Vierde klasseB Hansw. Boys-WVV'67, Meto-Ofc Grenswachters-Wernhout, Val Aan-P'' VO, Walcheren-FC Bergen, Tut- tor'88-Steenbergen. Vijfde klasse A Philippine-Groede, IJzendijke-SDOE.' Oostburg-Graauw, Schoondijke-S» kil, Sluis-Biervliet. Vijfde klasse B, Kaaise Boys-Robur, Volharding-Re"85 se. Nieuw Borgvliet-Vosmeer, 1» boe-Ouwerkerk, Zeeland Sport-Kwade"- damme, Lewed. Boys-Dreischor. Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse: MarjoU Girls-Terneuzen (11.00, Schijf-Dong^ SC Gastel-Blauw Wit'81, OVV67-SC Zand 3, WSD'19-Noad, Kaaise Boys* dese Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18