surf snel naar www.viazorg.nl Thuiszorg Onderwijscluster Zorg werk aan je talent GGZ WNB zorgt met aandacht, respect en openheid Begeleiders niveau 4 Begeleiders niveau 5 Sociaal Psychiatrisch Verpleegkundige of maatschappelijk werker Bezoekadres: Vlietstraat 11 a, Terneuzen Postadres: Postbus 102, 4530 AC Terneuzen Tel. algemeen 0115 641600 Tel. voorlichting 0115 641604 Fax: 0115 612151 E-mail: voorlichting@rocwesterschelde.nl Haal uw voordeel uit praktisch advies bij reïntegratietrajecten of een betaalbare en efficiënte werving. ViaZorg biedt maatwerk op het gebied van personeelsvoorziening, loopbaanontwikkeling en scholing. U kunt van de kennis van ViaZorg profiteren als het gaat om ziekteverzuimbeleid en het voorkómen van ziekteverzuim. Daarnaast ligt onze expertise op het gebied van programmamanagement, project(bege)leiding, organisatieontwikkeling, beleidsondersteuning en interimmanagement voor de werknemer Wat wil ik? Wat kan ik? En wat heb ik daarvoor nodig? ViaZorg geeft u Inzicht in uw eigen talenten en ambities. Wij bieden u een verrassend pakket aan mogelijkheden op het gebied van loopbaanvraagstukken en reïntegratietrajecten. Kijkt u ook eens op onze vacaturebank voor een actueel overzicht van beschikbare banen. Plaats uw CV op onze sollicitantenbank en bereik een heleboel werkgevers ineens! Verder kunt u bij ons terecht voor arbeidsmarktoriëntatie, sollicitatietraining en nog veel meer. ROC WEST ER SC HELDE ViaZorg - Stationspark 2 - 4462 DZ Goes [T] 0113 250073 [F] 0113 232980 [E] info@vlazorg.nl - Vrijwillige Thuiszorg Zeeland Steunpunten Mantelzorg Zorgt u voor uw chronisch zieke man of vrouw? Voor uw gehandicapt kind? Of voor uw hulpbehoevende moeder of vader? Mensen die onbetaald en langdurig voor een ander zorgen worden mantelzorger genoemd. Gaandeweg kan de taak van een mantelzorger te zwaar worden. De Steunpunten Mantelzorg bieden u: Een luisterend oor Sociale en emotionele steun Informatie en advies Cursussen en lotgenotencontact (bv tilcursus of ziekenverzorging) Een vrijwilliger die er voor zorgt dat u "er even tussenuit kunt" Waar kunt u ons vinden? Walcheren 0118-553 530 Schouwen-Duiveland 0111 - 457 103 Terneuzen 0115-695 822 Sluis 0117-454 565 Middelburg-Zuid 06- 464 22 868 Tholen 0166 - 663 784 Hulst 0114-312 388 Oostburg 0117-452 452 De Bevelanden 0113-221576 Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland www.vrijwilliaethuiszorazeeland.nl of www.steunpuntzoravriiwilliaers.nl Passende opleiding ROC Westerschelde heeft voor iedereen, jong of oud, een passende opleiding of cursus binnen het werkgebied zorg, welzijn en onderwijs. Maatwerk Je kunt op een voor jou passend niveau beginnen. Ons onderwijs is gericht op het verkrijgen van competenties, dus heel praktisch gericht. Je combineert werken en/of stage lopen in het werkveld met het je eigen maken van de noodzakelijke competenties en kennis op school. Informatie Ben je nieuwsgierig naar jouw mogelijkheden? Neem dan contact op met onze afdeling voorlichting. We zijn graag bereid jouw vragen over allerlei studiemogelijkheden te beantwoorden. Sector ZORG, WELZIJN EN ONDERWIJS "Ik was altijd met haar bezig, kon zelf amper de deur uit....." sticht ik gVii vnitim iiiianu "//c zou willen dat je hulpmiddelen eerst eens mag uitproberen, daar samen over praten...." "Jammer dat we tegen zoveel papierwerk en lange wachttijden aan lopen" Veel Zeeuwen zorgen uit verbondenheid meer dan gemiddeld voor een ander: zij zijn mantelzorger. Vaak is het zwaar, intensief. En het zou best eens zo kunnen zijn dat die belasting, die druk, de komende jaren alleen maar toeneemt. Dat moeten we voorkomen. Door signalen te bundelen. Door passende maatregelen te nemen, of af te dwingen. Door te zorgen voor passende ondersteuning. Kortom: door de krachten te bundelen. Wij willen daar dit jaar iets in bereiken. - Gemeenten voeren ons "Tienpuntenplan Mantelzorg" uit. - Gemeenten, zorgaanbieders en zorgverzekeraars vragen mantelzorgers regelmatig wat zij nodig hebben en - Zij betrekken mantelzorgers bij het uitwerken van plannen - Dit laatste geldt ook voor Het Klaverblad zelf. Wij werken hiervoor samen met anderen. Maar, zonder u, de mantelzorger zelf, zijn we nergens. Interesse in verdere versterking van de belangenbehartiging? Ideeën over hoe we dit verder zouden kunnen aanpakken? Meedoen, bijvoorbeeld in uw gemeente? Neem dan contact met ons op. Kijk onder "mantelzorg" op onze website. Of vraag naar Petra Vinke of Peter van den Berg. Postbus 2054, 4460 MB Goes, 0113 - 24 93 25, www.klaverbladzeeland.nl. algemeen klaverbladzeeland.nl U houdt ons het liefst zo lang mogelijk buiten de deur Maar als u ons nodig heeft, dan weet u ons te vinden! van Zorgstroom Op Walcheren, De Bevelanden en Schouwen-Duiveland bieden wij de volgende diensten: Hulp- en verpleegartikelen Alphahulpbemiddeling Huishoudelijke zorg Verzorging Verpleging Ook voor particuliere en PGB-zorg Voor meer informatie: Zorgstroom os Brecstraat 15 w 4330 AH Middelburg i T (0118) 68 40 00 u. www.zorgstroom.nl Middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Assisterenden Gezondheidszorg Vind je het leuk om mensen te helpen? Deze opleidingen zijn dan zeker iets voor jou. Je leert daar niet alleen hoe je een tandarts, apotheker of dokter assisteert, maar ook hoe je hun cliënten van dienst kunt zijn. Verzorging en Verpleging Zieken, gehandicapten of ouderen kunnen niet alles zelf. Als jij graag bijspringt, is een opleiding tot zorghulp, helpende, verzorgende of verpleeg kundige vast iets voor jou. Uiterlijke Verzorging Je bent graag met je eigen uiterlijk bezig, maar ook met dat van anderen. Kies dan voor één van de opleidingen Uiterlijke Verzorging: kapper, schoon heidsspecialist of voetverzorger. Onderwijscluster Zorg Postbus 2102 4460 MC Goes Tel.: (0113) 55 80 00 Fax: (0113) 55 80 01 2org@roczeeland.nl www.roczeeland.nl Je wordt ermee geborenof je krijgt het later in je leven op je bordje. Het kan ons in elk geval allemaal overkomen: een psychisch probleem dat onze wereld volkomen op zijn kop zet. In een aantal gevallen zullen we dat zelf het hoofd kunnen bieden, gesteund door bijvoorbeeld familie of vrienden. Maar soms is er professionele hulp nodig om het leven weer op de rails te krijgen en te houden. De Geestelijke Gezondheidszorg Westelijk Noord-Brabant ofwel GGZ WNB biedt die hulp, met een maximum aan aandacht, respect en openheid. GGZ WNB is een gespecialiseerde instelling voor geestelijke gezondheidszorg, die een brede waaier van activiteiten ontplooit in de regio Westelijk Noord-Brabant en Tholen/St. Philipsland. De zorg van GGZ WNB richt zich op het voorkomen, behandelen of draag lijk maken van psychische problemen en/of psychiatrische stoornis sen of handicaps bij kinderen, jongeren, volwassenen en ouderen. De uitvalsbases van GGZ WNB bevinden zich in Bergen op Zoom, Halsteren, Roosendaal, Oud-Gastel en Oudenbosch, maar zorg bij de cliënt thuis behoort ook tot de mogelijkheden. Het overzichtelijke en veelzijdige zorgaanbod van GGZ WNB richt zich volledig naar de behoefte van de cliënt. Kernwaarden Wubbo Petersen, sinds zes jaar voorzitter van de raad van bestuur van GGZ WNB, vat de missie van de instelling als volgt samen: "Onze medewerkers - en dat zijn er in totaal zo'n 1 200 - bieden allround, klantgerichte en deskundige geestelijke gezondheidszorg. Die zorg wordt zowel ambulant (voor mensen die thuis wonen) als klinisch (in de vorm van opname) aangeboden. Dat betekent dat men bij ons terecht kan voor gesprekken of psychotherapie, maar ook voor deeltijdbehandeling, opname of crisisopvang." De kern waarden respect, aandacht en openheid - die in het logo van de organisatie op fraaie wijze worden uitgebeeld - hebben betrekking op de omgang met cliënten en hun familie, de medewerkers onder ling, maar ook op het contact met verwijzende personen en instan ties en overige samenwerkingspartners. Wubbo Petersen: "Respect betekent dat mensen de zorg krijgen die bij hen past en dat zij zoveel mogelijk hun normale leven kunnen voortzetten. Onder aan dacht verstaan we een brede belangstelling voor de cliënt en diens levensgeschiedenis, familie en leefomgeving. Openheid houdt in dat GGZ WNB een open, laagdrempelige organisatie wil zijn, die inzichtelijke en voor iedereen bereikbare zorg biedt." Preventie en dienstverlening GGZ WNB vindt dat goede geestelijke gezondheidszorg er niet alleen moet zijn voor mensen die zich spontaan melden, maar voor alle burgers. Het openbaar belang speelt dan ook een belangrijke rol binnen de zogeheten openbare geestelijke gezondheidszorg of OGGZ. Deze zorg plaatst mensen met een dreigende psychische stoornis of een verhoogd risico hierop in het middelpunt, vertelt Wubbo Petersen. "We hebben het dan bijvoorbeeld over dak- en thuislozen, allochtonen en asielzoekers. Maar ook kinderen van ouders met een psychiatrisch probleem verdienen onze extra aan dacht. Preventie is hierbij het sleutelwoord, want ook hier geldt dat voorkomen beter is dan genezen." Om een en ander onder de aan dacht te brengen van zowel het publiek als hulpverleners, organi seert GGZ WNB diverse activiteiten, zoals cursussen voor het beter kunnen omgaan met psychische problemen. Daarnaast heeft GGZ WNB een dienstverlenende functie, door het geven van advies en ondersteuning en het overdragen van kennis aan bijvoorbeeld huis artsen, onderwijs, maatschappelijk werk en politie. Kleinschaligheid De tijd dat mensen met een psychisch probleem ver buiten de bewoonde wereld in een instelling werden geplaatst is voorbij. Tegenwoordig worden zij zoveel mogelijk ambulant behandeld. Maar soms is opname, voor langere of kortere tijd, de beste optie. GGZ WNB bouwt in dit opzicht aan een zorgvisie waarin kleinscha ligheid centraal staat. Wubbo Petersen: "Het is onze taak om mensen die er niets aan kunnen doen dat ze ziek zijn de allerbeste zorg te geven, zodat ze een menswaardig leven kunnen leiden. En dat bete kent voor ons optimale aandacht voor de wensen en behoeften van iedere cliënt afzonderlijk. Cliënten die bij ons worden opgenomen bieden wij zoveel mogelijk een eigen kamer, voor een maximum aan privacy. Want waarom zou je mensen dwingen op eikaars lip te zit ten, als het ook anders kan? Onze nieuwbouw, nu en in de toekomst, is daar ook op ingericht." Kijk voor meer informatie over GGZ WNB op www.ggzwnb.nl Wubbo Petersen respect aandacht openheid RESPECT is één van onze kernbegrippen (vacaturenummer VL/06/46) (vacaturenummer VL/06/47) G G Z W N Geestelijke Go/ondheldsZorQ Westelijk Noord-Brebent J (vacaturenummer VL/06/48) Informatie Voor nadere informatie over betreffende functies kunt u contact opnemen met de personen vermeld in de vacaturetekst op onze website. Uw sollicitatie kunt u, vóór 6 mei 2006, onder vermelding van het betreffende vacaturenummer, bij voorkeur per e-mail richten aan personeelsadministratie@ggzwnb.nl of schriftelijk aan GGZ WNB, t.a.v. mevrouw H. van Oosterum, personeelsconsulent, Postbus 371, 4600 AJ Bergen op Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69