Stichting Ter Weel Zorggroep y Ganzestad investeren in mensen Gan8zesta§ Stichting Ter Weel Joannaplantsoen 1Goes T0113 21 68 78 Damstraat 68, Yerseke T 01 13 57 62 00 Willem Kosterlaan 1Krabbendijke T 0113 50 32 40 Internet: www.terweel.nl Zorggroep Ganzestad Zorgcentrum Randhof, 's-Heer Elsdorpweg 18, Goes, T 0113 22 35 30 Woonzorgcomplexen Nassauhof, Wolfshoek Zorgcentrum Gasthuis, Kievitlaan 64', Goes, T 01 13 21 42 10 Woonzorgcomplexen Veste, Stad en Singelwoningen Internet www.ganzestad.nl Stichting Ter Weel Zorggroep Ganzestad tekenen voor belevings- en vraaggerichte zorg in een eigentijdse sfeer. De zorgvraag van de cliënt is het speerpunt van hun beleid. Om daar optimaal op in te kunnen spelen, onderwerpen ze zichzelf voortdurend aan de nodige kwaliteitstoetsen. Dat werpt de nodige vruchten af. dienstenpakket bieden. Pim Hurkens, algemeen directeur van Stichting Ter Weel: "De komende jaren staan ons de nodige veranderingen in de zorgsector te wachten. Zo stuurt de overheid aan op halvering van het aantal plaatsen in verzorgingshuizen. Ouderen zullen langer zelfstandig blijven wonen en in toenemende mate een beroep doen op de thuiszorg. Door te fuseren kunnen Ter Weel en Zorggroep Ganzestad zich beter onderscheiden van mogelijke concurrenten. Mensen willen graag zelf keuzes maken, ook als ze zorg nodig hebben. Die keuze bieden wij ruimschoots, van zorg bij de mensen thuis tot die in het verpleeghuis." Q lichting Ter Weel en Zorggroep Ganzestad Ogaan per 1 januari 2007 samen. De nieuwe organisatie neemt dan een bijzondere plaats in binnen de Zeeuwse ouderenzorg, met drie vestigingen in Goes en één in Krabbendijke, Yerseke en Kruiningen. De diverse accommodaties van Ter Weel en Zorggroep Ganzestad verenigen eigentijdsheid, huiselijkheid en een hoge mate van professionaliteit in zich. invulling kunnen geven aan hun leven Daar doen wij constant ons best voor. Dat doet de cliënt en diens naaste familie goed, maar ons als verzorgenden zeker ook." Maaltijdservice De fusie tussen Stichting Ter Weel en Zorggroep Ganzestad leidt ook op korte termijn al tot een verrijking van het dienstenpakket. Medio mei gaat de Maaltijdservice van start. Andre Lokerse, directeur van Zorggroep Ganzestad, is in zijn sas met dit nieuwe concept. "We kennen allemaal Tafeltje Dekje, de warme maaltijden die aan huis worden bezorgd Daarnaast kunnen mensen tussen de middag in de restaurants van onze locaties terecht voor een smakelijk menu. Onze Maaltijdservice vormt daarop een prima aanvulling. Koelvers- en diepvriesmaaltijden worden op bestelling thuisbezorgd. Even opwarmen in de magnetron en klaar ben je. De Maaltijdservice biedt mensen keuzevrijheid en gemak." Investors In People Alle medewerkers van Ter Weel zetten eensgezind de schouders onder het continu naar een hoger niveau tillen van de door hen geboden zorg. Zij volgden daartoe een certificeringtraject onder de noemer Investors in People, ofwel liP. Ook Zorggroep Ganzestad gaat hier binnenkort mee van start. Sjolanda Huls is kwaliteitsfunctionaris bij Stichting Ter Weel. "Wil je als organisatie de beste zorg kunnen bieden, dan moet je er voor zorgen dat je personeel daarvoor is opgeleid. Sinds kort is Stichting Ter Weel volledig liP-gecertificeerd, samen met slechts drie andere zorginstellingen in Zeeland. Dat betekent dat de ontwikkeling van onze medewerkers perfect aansluit op onze doelstellingen Medewerkers worden gewaardeerd en ondersteund in hun ontwikkeling Dat maakt Ter Weel tot een uitstekende werkgever." De medewerkers van Ter Weel richten zich op een drietal competenties - Klantgerichtheid, Bejegening en Zelfontplooiing - waarbij de cliënt en diens zorgvraag altijd centraal staan. "De competentie Zelfontplooiing stelt medewerkers in de gelegenheid het beste uit zichzelf te halen, met als gevolg een positieve werkhouding en werksfeer. Mensen voelen zich veel meer betrokken bij hun werk en dat komt de cliënt weer ten goede," vult Klazien de Pundert, teamleider unit 1 en 2 van Zorgcentrum Ter Weel in Goes aan. Belevingsgerichte zorg De oudere van nu (en diens familie) stelt terecht hoge eisen aan zijn of haar leefomgeving. Persoonlijke vrijheid staat hierbij voorop. Want waarom zou behoefte aan hulp moeten betekenen dat mensen niet meer zichzelf kunnen zi|n of zich moeten aanpassen aan de organisatie? Zowel Stichting Ter Weel als Zorggroep Ganzestad speelt hier perfect op in, met de zogeheten belevingsgerichte- en vraaggerichte zorg. "Die houdt in, dat wij ons als hulpverlener altijd richten naar de zorgvraag", vertelt Maurice Theune, teamleider van de afdeling C D van Zorgcentrum Ter Weel in Krabbendijke. "Meneer slaapt graag uit en heeft zijn ontbijt liever wat later? Dan zorgen we daarvoor. Mevrouw zou vanavond in bad willen? Dat kan geregeld worden. Natuurlijk vergt dat een flexibele opstelling van de medewerkers en het nodige overleg met de cliënten. Maar het houdt je werk ook levendig. En uiteindelijk telt maar één ding: het welzijn van onze cliënten. Ze moeten zich bij ons thuis kunnen voelen en zo volwaardig mogelijk Keurmerk in de zorg Onlangs voerde Stichting Cliënt en Kwaliteit in opdracht van Stichting Ter Weel en Zorggroep Ganzestad een onafhankelijk onderzoek uit onder cliënten en hun familieleden. De ondervraagden toonden zich op de meeste punten uitgesproken tevreden met de geboden zorg. In de zorgcentra van Ganzestad en Ter Weel is het dus goed toeven. Aan zaken die nog extra aandacht behoeven wordt met grote inzet gewerkt. Het onderzoek vormt één van de twee onderdelen van het zogenoemde Bronzen Keurmerk: een basispakket zorg- en dienstverleningcriteria waar iedere zorginstelling in Nederland minimaal aan moet voldoen, om in aanmerking te komen voor vergoedingen door zorgverzekeraars Hof Cruninghe In Kruiningen verrijzen momenteel twee splinternieuwe groepswoningen, voor cliënten met dementie. Deze kleinschalige zorgunits, Hof Cruninghe genaamd, worden dit najaar betrokken door twee groepen van zes personen. Elke bewoner krijgt een eigen kamer, maar er is ook een gemeenschappelijke huiskamer. Samen met een vast team van verzorgenden creëert iedere groep een huiselijke situatie. Op de locatie Randhof van Zorggroep Ganzestad, in Goes, is al een kleinschalig project gerealiseerd. Kleinschalig wonen stimuleert de bewoners in het zo lang mogelijk in stand houden van dagelijkse vaardigheden zoals boodschappen doen, koken en wassen. Wonen in groepsverband is niet alleen veiliger, maar voorkomt bovendien dat mensen zich eenzaam voelen. Fusie Met de fusie willen Ter Weel en Zorggroep Ganzestad hun cliënten een zo breed mogelijk Een reis plannen vergt een flinke dosis organisatietalent en kost energie. Op vakantie gaan staat hoog genoteerd in de top 10 van meest stressvolle activiteiten. Met name voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking zijn de drempels hoog. MEE Zeeland weet raad. De nieuwste reisgids van MEE Zeeland staat barstensvol aantrekkelijke groepsreizen, in Nederland en naar het buitenland, voor men sen met een licht verstandelijke beperking. Er is voor elk wat wils, in verschillende prijsklassen. Zonaanbidders, feestneuzen en cultuurliefhebbers vinden in de opvallend overzichtelijke gids (daar kan menig 'gewoon' reisbureau nog iets van leren) onge twijfeld iets van hun gading. Op reis zonder kopzorgen MEE Zeeland tekent voor de selectie van het reisaan bod en neemt de deelnemers de gehele voorberei ding en invulling van de reizen uit handen. Gerard Oosterling van MEE Zeeland benadrukt het belang van een goede begeleiding. "Een groep vrijwilligers neemt die taak elk jaar weer enthousiast op zich. Zij komen vooraf bij elkaar voor een speciaal trainings programma, zodat goed duidelijk wordt met wie zij precies op reis gaan en wat er van hen wordt ver wacht." Met alle nieuwe cliënten die zich voor een reis aanmelden voert MEE Zeeland een intakegesprek, om een helder beeld te krijgen van hun persoonlijke wensen en behoeften. De reisbegeleiders mogen dan verantwoordelijk zijn voor de praktische kant van een reis, van betutteling houden zij zich verre. "Onze cli ënten krijgen in hun leven al vaak genoeg te maken met instanties en personen die zich met hen bemoei- moet je gewoon voor de volle honderd procent kun nen genieten en jezelf zijn." Een belangrijk aspect van de groepsvakanties is het leggen van nieuwe contac ten, buiten het bekende, soms beperkte (zorg)circuit. Vriendschappen voor het leven, verkeringen en zelfs huwelijken komen voort uit de reizen van MEE Zeeland. Andere reisorganisaties Behalve MEE Zeeland zijn er nog diverse andere orga nisaties die reizen voor mensen met een beperking verzorgen. De medewerkers van MEE Zeeland vertel len u graag meer over de mogelijkheden. Wim Riemens (45) uit Goes ging vorig jaar met De Dolfijn op safari in Kenia: "Het was een fantastische reis. Een paar weken van tevoren moest ik prikken halen tegen tropische ziektes.We sliepen in lodges, een soort ten ten. Allerlei soorten wilde dieren hebben we gezien: leeuwen, neushoorns, olifanten. Mijn mooiste foto heb ik gemaakt van een zebra, een olifant en een giraffe, heel dicht bij elkaar. Aan de kust hebben we gesnorkeld en we hadden geluk, want er zwommen dolfijnen voorbij. Deze zomer ga ik twee weken met een groep naar Oostenrijk. Dat wordt ook vast weer erg gezellig!" Hoofdkantoor MEE Zeeland, Singelstraat 9 Postbus 174, 4330 AD Middelburg Gerard Oosterling: "Op vakantie moet je gewoon voor de volle honderd procent kun nen genieten en jezelf zijn." MEE Zeeland ondersteunt en adviseert mensen met een beperking, om zo zelfstandig mogelijk in het leven te kunnen staan. Alle ondersteuning is gratis en zonder verwijzing beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 64