Beter in de zorg! Eindelijk... een boortoestel dat mensen echt willen Raffy 88 88 Volg een voltijd- of deeltijdopleiding Heeft u moeite met verstaan in lawaaiige situaties De introductie van Delta Huid- en Laserkliniek Lievensberg Delta is een nieuw concept in hoorzorg en combineert de meest geavanceerde technologie in een nooit eerder vertoond ontwerp. Delta weegt minder dan 2 gram en is zó klein dat niemand het zal zien. Met de comfortabele en discrete Delta ontdekt u een hele nieuwe wereld van spraakverstaan Uniek 21 ste eeuw ontwerp Vrijwel onzichtbaar Meest geavanceerde technologie Verkrijgbaar in 17 kleuren Wilt u meer informatie Bel ons voor een afspraak: .O. hoortoeftellen Schutterhof 30 Korte Delft 2 Mill Hillplein II Oude Haven 54 Goes Middelburg Roosendaal Zierikzee tel: 0113 251751 tel: 0118 617360 tel: 0165 567900 tel: 01 II 411045 Gevestigd in Zorgcentrum Lievensberg Laserbehandeling van overbeharing couperose rimpels acnelittekens tatoeages hypertrofische littekens Nu ook lasertherapie voor kleine spataderen en ook: botox behandeling van rimpels botox behandeling zweten in de oksels filling van rimpels en plooien huidtherapie Persoonlijke behandeling door dermatologen en gediplomeerde huidtherapeuten. Redelijke prijzen. Boerhaaveplein 3d (tegenover Ziekenhuis Lievensberg) 4624 VT Bergen op Zoom 0164-263822WiyWflflftfilfrKMwnl Huid- en Lasertechniek Lievensberg te Bergen op Zoom: de grootste en modernste laserkliniek van Nederland! De Warande (Argolaan 100, Bergen op Zoom) Hier herleeft het Nederlands - Indië gevoel (tempo doeloe) Een samenwerkingsverband van Vivensis Groep en Stichting Pelangi. Zelfstandig en zorgeloos wonen voor senioren in serviceflat De Warande. Zeer mooi gelegen in de bosrijke omgeving van Bergen op Zoom. Met bushalte voor de deur. Samen met oude bekenden ngobrol in de Indische hoek over vroeger in Nederlands-Indie. Vcrsbcreidc maaltijden kunnen aan huis worden bezorgd, waaronder Indisch eten van hoog niveau. Bijwonen van cullurclc evenementen en gezellige dansavonden met makanan kecil en djadjans georganiseerd vanuit het Indische gedachtegoed. Geborgen en veilig De huisartsenpost, apotheek en uitgebreid winkelcentrum zijn zeer dichtbij en vanuit de scniorenwoningen uitstekend bereikbaar. Binnen het Warandecomplex treft u tal van faciliteiten aan die zorgen voor een aangenaam woon- en leefklimaat zoals de Pelangi hulppost, een winkel, kapsalon, pedicure, fysiotherapie, wasserette, biljartruimtc, leeszaal en internetcafé. Indien gewenst of noodzakelijk is noodhulp mogelijk. Informatie Mw. Thelma Rcnon (coördinatrice Stichting Pelangi) telnr. 06 2862 1012 of 0164 235 397. Mw. Rina van den Berge-Schcnk Mv. Helma van Dort (verhuurconsulenlen van dc Warande) telnr. 0164 287 500. Of bezoek onze websites op www.pelangi.nl en www.vivensis.nl. Stichting Pelangi Zö»3 en Wonen voor Molukse «n lndi,ch« ouderen Woonzorgcentrum Raffy, naast multicultureel ook multifunctioneel inzetbaar Woonzorgcentrum Raffy, beter bekend als een verzorgingshuis voor Indische en Molukse ouderen. Het wonen in ons huis blijft specifiek voor onze doelgroep. Maar zoals hel woord woonzorgcentrum al aangeeft, is Ralïy meer dan alleen een verzorgingshuis. Raffy levert vanuit de cultuurspecifieke gedachte en de kenmerkende gastvrijheid extramurale zorg aan iedereen die een zorgvraag heeft. Zorg bij u thuis Dagverzorging Diverse activiteiten Alarmering Kortdurende Zorg Maaltijdendienst Grand café Informatie via tel. 076 - 5225150 of onze website www.ralTvzorg.nl Binnen het ROC West-Brabant verzorgen het Kellebeek College enhetVitalis College opleidingen op het gebied van Dienstverlening en Zorg Vitalis College )c Kellebeek College <ijk voor meer informatie over onze opleidingen en de mogelijkheden op onze websites. BB "Wij leveren maatwerk in maaltijden" André Huysmans, per i mei aanstaande coördinator maaltijdassemblage "Tot voor kort was ik facilitair beheerder van een aantal Savelanden-locaties, maar die functie werd opgeheven. Mijn nieu we baan is me op het lijf geschreven; ooit was ik coördinator voeding en dat werk lag me uitstekend. Twee jaar geleden introduceerde Savelanden een nieuw voedingsconcept. Vanaf dat moment werd er niet meer gekookt in de keukens van de verschillende locaties. Het oude systeem, met een strak bereidings- en distributieschema dat onze cliënten te weinig keuzevrijheid bood, maakte plaats voor een vele malen flexibeler proces. Savelanden koopt haar koelversmaaltijden cen traal in en levert deze serveerklaar bij de cliënt af wanneer deze daar behoefte aan heeft. Ook hier staat de cliënt dus cen traal. De koelversmaaltijden zijn altijd van een constante kwaliteit en alle voedings- en smaakstoffen blijven optimaal bewaard. Het nieuwe voedingsconcept bevalt ook de medewerkers heel goed. Het doet een beroep op hun inventiviteit en organisatietalent, want iedere dag hebben mensen andere wensen. Wij leveren maatwerk in maaltijden." André Huijsmans Informatie over thuiszorg, uitleen of persoonsalarmering 0164 25 35 55 alle overige informatie 0164 28 88 88 Postbus.73, 4600 AB Bergen op Zoom "Erop uit gaan met de duofiets is leuk en nuttig" Estelle Franssen, ergotherapeut "Als ergotherapeut help ik cliënten bij het vergroten van hun zelfredzaamheid, bijvoorbeeld na een ongeluk, of een hersenbloeding. Het gaat daarbij om allerlei dagelijkse handelingen als veters strikken en boodschappen doen, maar ook uit bed komen en naar het toilet gaan. ledereen die deze hulp nodig heeft kan daarvoor - met een verwijzing van de arts - bij ons terecht. De therapie wordt in de oefentherapieruimtes gegeven, maar we behandelen ook aan huis. De ergotherapie werkt nauw samen met andere behandelaars binnen Savelanden zoals de fysiotherapeut en de logopediste. Sinds een jaar beschikt Savelanden over een duofiets, waarmee de cliënt samen met de therapeut kan gaan toeren. Anders dan bij een tandem, zitten de fietsers naast elkaar. De duofiets is er gekomen dankzij giften van bewoners, bezoekers en medewerkers van het ABG. Door deel te nemen aan het verkeer en rond te kijken in de stad krijgen mensen het gevoel er weer bij te horen. We krijgen altijd enthousiaste reacties van het publiek en al dat trappen is nog gezond ook!" "Oudere mensen verdienen onze zorg gewoonweg" Leerling-verpleegkundige Bas Hagenaar "Mijn ouders zitten allebei in de zorg en ook mijn hart ging daar al vroeg naar uit. Ik volg de mbo-opleiding tot verpleeg kundige niveau 4 aan het Kellenbeek College in Roosendaal en werk in het ABG op een verblijfafdeling voor mensen met een lichamelijke aandoening. De zorg voor ouderen trekt me, omdat je ze nog zoveel kwaliteit van leven kunt bieden. Je moet oog hebben voor wat er nog mogelijk is, in plaats van te treuren over wat niet meer kan. Wij willen als team een zo perfect mogelijke levenssfeer creëren voor onze bewoners. Deze mensen hebben hun hele leven hard gewerkt, ze verdie nen onze zorg gewoonweg. De opleidingsmogelijkheden binnen Savelanden zijn heel divers, van verzorgende niveau 2 tot en met niveau 5. Savelanden heeft een soort van kweekvijver met jonge mensen die een leidinggevende functie ambiëren binnen de organisatie. In september start ik met een management development traject. Een team aansturen en samen werken aan een optimaal welzijn van de cliënt zie ik als een grote uitdaging." Estelle Franssen Addy Elzakkers "Heel belangrijk is, dat je je verdiept in het leven dat de cliënt ooit leidde" Addy Elzakkers, activiteitenbegeleidster psychogeriatrie "Hiervoor zat ik in de zorg: wassen, aankleden, die dingen. Maar ik wilde zo graag wat meer voor de bewoners betekenen dan alleen dat fysieke. In mijn werk als activiteitenbegeleidster, dat ik ondertussen alweer negen jaar doe, kan ik veel meer van mezelf leggen. Het is geweldig om mensen met dementie te kunnen motiveren en stimuleren. Vooral wanneer er sprake is van diepe dementie is het heel fijn als er toch een kleine reactie komt. Deze mensen hebben zich teruggetrokken in een heel kleine wereld. Communiceren is dan erg moeilijk. Met zintuigbeleving en snoezeltherapie kun je hen soms nog bereiken. Bij licht dementerenden werk ik onder andere met kunst en muziek. Maar ook samen koken of een boodschap doen vinden ze heerlijk. In de middenfase is speltherapie heel stimulerend, net als zwemmen, dansen en zingen. Lichamelijk contact vinden mensen vaak heel belangrijk. Ik stem mijn werkwijze af op de persoon die ik voor me heb. Via familie en anderen die heel dicht bij de cliënt staan, probeer ik erachter te komen hoe hij in het leven heeft gestaan, welke ervaringen bepalend zijn geweest, wat voor beroep hij uitoefende. Ik ga dus in op de leefstijl die mensen ooit hadden. Een mevrouw die vroeger als hulp in de huishouding werkte maak ik niet blij met kunst en cultuur. Maar knoop ik haar een schort voor om samen wat te gaan poetsen, dan voelt ze zich prettig. Daar ligt mijn taak. Het is heel mooi werk, dat ik nog lang hoop te mogen doen." Bas Hagenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 62