Business Park breidt fors uit Spoortunnel onder Schelde kost bijna 700 miljoen euro PZC Boerdam trouwt zonder toeters en bellen Seniorenraad Hulst wil beter contact Bielzenactie voor tram slaat aan Terneuzens bedrijventerrein heeft grote aantrekkingskracht Familiedag voor relaties van Emergiscliënten Tentoonstelling Berenburcht over vervoer Sas' kerkkoor bestaat 15 jaar Hengstdijkenaar wint koeienzaak Klachten over fietspad Koewacht Vastenactie levert 2000 euro op Fietser gewond bij aanrijding Sport en bewegen centraal in manifestatie donderdag 20 april 2006 z 13 ^nr René Hoonhorst TERNEUZEN - Het Business Park Terneuzen krijgt er binnen kort zo'n vijftienduizend vier kante meter bedrijfsterrein bij. Na aanleg van een verbindings weg tussen de Industrieweg en de mr F.J. Haarmanweg zullen binnen de kortste keren nieuwe ondernemers op het bedrijven park neerstrijken, verwacht be heerder N. Boussen. Het is bijna drie jaar lang stil ge weest rond en op het voormalige fabrieksterrein van Philips Ligh ting. De afgeslankte lampenfa briek zit er weliswaar nog steeds, maar nieuwe bedrijven dienden zich na het snelle faillis- sement van het met veel bomba rie aangekondigde multi-media- bedrijf Memox nauwelijks aan. Sinds de eigenaren in het najaar van vorig jaar een nieuwe be- heerder aanstelden, Witte Bous sen Vastgoed en Beheer BV, is er echter weer belangstelling van nieuwe huurders. Staalconstruc tiebedrijf Bocom en computer kantoor Service Net trokken al in bedrijfsruimten en een aantal andere ondernemers overweegt i ook, al dan niet gedeeltelijk, te verkassen naar het Business Park. Boussen hoopt dat een gegadig devoor de voormalige Memoxfa- TERNEUZEN - Familie en vrienden van mensen mei psy chiatrische problemen zijn zater dag te gast bij een familiedag van instelling voor geestelijke gezondheidszorg Emergis in Ter- neuzen. Tijdens de dag zijn er presenta ties, workshops en praatgroe pen. De bijeenkomst wordt ge houden in het ROC Westerschel- de aan de Vlietstraat in Terneu zen tussen 13.30 en 18.00 uur. In formatie is te verkrijgen via tele foonnummer 0117 - 454505 OOSTBURG - Openbare school de Berenburcht in Oostburg houdt een tentoonstelling rond om het thema vervoer. Op de school is vanavond een kijkavond tussen half zeven en acht uur om de werkstukken van de leerlingen van groep 1 toten met groep 8 te bekijken. In alle groepen is maandenlang gewerkt rondom het thema ver voer. Van fietsen, vliegtuigen tot containerschepen, alles aan bod op de tentoonstel- Ifiiig. De kijkavond wordt opgeluis terd door muziek. Leerlingen van groep 8 hebben de liedjes, die natuurlijk over vervoer gaan, uitgekozen en er zelf een dansje bij gemaakt. briek nog voor de zomer toe hapt. Daarnaast is er veel vraag naar bedrijfsruimten op maat op specifieke locaties. Zo zijn er ondernemers die graag een pand op een zichtlocatie aan de Haar manweg betrekken of die een be paald aantal vierkante meters aan de nieuwe verbindigings- weg willen huren. Contracten zijn nog niet getekend, maar Boussen weet zeker dat na aan leg van de weg, waarmee binnen twee weken wordt begonnen, de bedrijven toestromen. „Van een paar bedrijven weet ik door Wout Bareman ANTWERPEN - Beheerder In- frabel van het Belgische spoor wegnet begint nog deze maand een zoektocht naar investeer ders in een spoorwegtunnel pa rallel aan de huidige Liefkens- hoektunnel. Met het project is een bedrag van bijna 700 mil joen euro gemoeid. Tegen 2012 moet de tunnel gebruiksklaar zijn. De Vlaamse regering onderkent de noodzaak van een tweede spoorverbinding tussen de lin ker en rechter Scheldeoever al jaren. De spoortunnel naast de Kennedytunnel nadert het verza digingspunt, terwijl de goede renstroom tussen beide oevers explosief groeit. Dat is vooral het gevolg van de ingebruikname van de contai nerhaven Het Deurganckdok op de linkeroever bij Doel, vorig jaar juli. Als die haven z'n topca paciteit heeft bereikt (naar ver wachting medio 2009) wordt de containerstroom in de hele Ant werpse haven verdubbeld. De Vlaamse regering en de havenbe- zeker dat ze zo snel mogelijk naar het Business Park willen komen. En als er eenmaal een paar beginnen met bouwen, trekt dat binnen de kortste ke ren nieuwe bedrijvigheid aan", verzekert de vastgoedhandelaar en -beheerder. Boussen heeft veel vertrouwen in de potenties van het bedrij venterrein. Hij spreekt geen oor deel uit over het werk van de vo rige beheerder, maar weet dat de locatie aan de Haarmanweg zeer geschikt is voor een groot aantal bedrijven. „We hoeven stuurders maken zich dan ook op voor een heus verkeersin- farct in het havengebied zelf en in de wijde omtrek. Het vervoer over de weg wordt een handje geholpen door de inmiddels afge ronde opwaardering van de Gro te Ring om de stad, maar het ver voer over water en per spoor ver eisen nog fikse investeringen. De organisatie Promotie Binnen vaart Vlaanderen gaat ei~van uit dat minstens de helft van de con tainers per binnenschip kan wor den vervoerd, mits op korte ter mijn 180 miljoen euro wordt door Raymond de Frel OOSTBURG - Kijken en probe ren. Dat is het thema van een sport- en beweegmanifestatie, die de gemeente Sluis en Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen maandag 1 mei hou den in sportcomplex De Een hoorn in Oóstburg. Op de themadag (van 13.00 tot 16.30 uur) komen allerlei initia- geen kantoren te bouwen, want die zijn er genoeg in Terneuzen. En in een hotel aan de Haarman weg zie ik ook weinig. Maar be drijven die iets willen produce ren, een grote hal voor opslag no dig hebben of starters cÜe willen profiteren van gezamenlijke voorzieningen kunnen zich geen betere locatie wensen." Boussen verwacht dat het bedrijvenpark binnen enkele jaren vele nieuwe bedrijven telt. Hij wijst er op dat Philips, dat een paar weken terug aankondigde elders lam penfabrieken te sluiten, het geïnvesteerd in het modernise ren van de waterwegen en slui zen. Voor het spoor is de aanleg van de Liefkenshoekspoortun- nel bittere noodzaak. Volgens verkeersdeskundigen is het nu al haast onbegonnen werk om de goederenstroom van af Het Deurganckdok via de Kennedyspoortunnel naar de 'verdeelstations' op de rechteroe ver te geleiden, waar de door voer naar het achterland wordt geregeld. Voor de zomer van 2007 moet In- frabel daarom financiers heb- tieven op het gebied van sport en bewegen voor jong, oud en mensen met een functiebeper king aan bod. Belangstellenden kunnen zich laten informeren over of deelnemen aan tal van sporten. De gemeente en stich ting welzijn werken samen in het project Breedtesport, om zo de West-Zeeuws-Vlaamse bevol king tot meer bewegen aan te sporen. Het project is een onder huurcontract onlangs met vijf jaar veiiengde. En juist Philips Lighting, dat nog steeds eender de van de huidige bedrijfsruim te voorraad bezet, maakt het voor andere bedrijven aantrek kelijk zich op het Business Pax-k te vestigen. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld tegen een lagere prijs energie inkopen als ze dat samen met Philips doen, werft Boussen. Als het aan hem ligt, worden ook de binnentuinen meer bij het bediïjfsterrein betrokken. De nu aan het oog onttx-okken ben gevonden voor de aanleg van de nieuwe tunnel onder de Schelde. De beheerder reserveert zelf 49 miljoen voor de aanleg van de spooi*faciliteiten. De investeer- dei's di-aaien op voor de bouw kosten van de tunnel én het on derhoud. In totaal gaat het om 635 miljoen euro. Infrabel huurt de tunnel voor een periode van iets meer dan 35 jaar en krijgt de verbinding vervolgens in ei gendom. De Vlaamse regering past 107 miljoen bij voor de voorbereidingskosten. deel van Breedtesport Impuls, een landelijk initiatief dat ge meenten in staat stel het lokale sportbeleid te versterken. De zogenaamde WhoZ- next-teams dagen Sluise jonge ren uit om hun ideeën op sport gebied te laten horen. Tijdens de manifestatie worden verschil lende suggesties uitgevoerd, zo als een levend tafelvoetbalspel, een bungeerun en bossaball. plantsoenen kunnen nu nog leeg staande hallen toegankelijker en daarmee aantrekkelijker ma ken. Op een nieuwe brandweer kazerne, waarnaar de vorige be heerder nog nadrukkelijk hen gelde, rekent Boussen niet. „Door de aanleg van een tunnel bij Sluiskil is misschien een an dere locatie nodig. Het Business Park is in elk geval niet in beeld bij de gemeente. Dat geeft ook helemaal niet, want er zijn be drijven genoeg die hier beter passen. En die graag willen ko men." SAS VAN GENT - Het Cuypers- kerkkoor uit Sas van Gent her denkt dit jaar het vijftienjarig bestaan. De officiële jubileumdatum was gisteren. Op die datum werd vijf tien jaar geleden het 'Parochieel Gemengd Koor Sas van Gent' van de parochie Maria Hemel vaart opgelicht, ontstaan uit een samensmelting van het toen net opgeheven herenkoor met het dameskoor van de kerk. Nadat was besloten om de paro chies in de Kanaalzone samen te voegen tot Elisabethparochie was de naam Parochieel Ge mengd Koor niet meer te gebrui ken. Er zijn tenslotte meer ko ren in de Elisabethparochie. Tij dens de jaarvergadering in 2004 werd na stemming besloten om de naam wijzigen in Cuypers- kerkkoor, hiermee verwijzend naar de rooms-katoholieke kerk in Sas van Gent, die bekend staat als de Cuyperskerk. Voor de maand mei staat een fietstocht op het programma en in het najaar het Sint Caecilia- feest dat vanwege het vijftienja rig bestaan een speciaal tintje aan zal worden gegeven. Het koor telt momenteel 28 zan gers, onder wie negen sopranen, tien alten, vier tenoren en vier bassen en staat onder leiding van dirigent Adelin Janssens. door Harold de Puysseleijr HULST - De Seniorenraad in Hulst is nog altijd niet tevreden over de communicatie met de ge meente. De raad wil het college van burgemeester en wethou ders vragen daar verbetering in aan te brengen. Dat is gisterochtend besloten tij dens de vergadering van de Se niorenraad. De raad dient het college gewaagd en ongevraagd van advies. Ze behartigt de be langen van een aanzienlijke be volkingsgroep in de gemeente, want eenderde deel van de inwo ners is 55 jaar of ouder. „Maar wij kunnen niet functioneren als we geen fatsoenlijke informa tie krijgen", betoogde senior raadslid W. de Bakker. „Meestal kunnen we nog advies uitbren gen als er al een panklaar voor stel ligt. Er zou zodanig contact moeten zijn, dat we in een eer der stadium mee kunnen pi-a ten." Voorzitter J. Stolte vond dat er sprake is van een leerproces. Hij stelde voor een briefje aan het college te sturen met het ver zoek eerder te worden geïnfor meerd over plannen in de gemen- te waar ouderen mee te maken door Piet Kleeman SCHARENDIJKE - De tram gaat weer in Zeeland rijden. De museumstichting hoopt volgend jaar Pasen de halte Middelplaat- haven bij Scharendijke in ge bruik te kunnen nemen. De mu seum-tramlijn wordt doorge trokken van Ouddorp, waar het trammuseum staat, naar Scha rendijke. De Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden telden vroeger een uit gebreid tramlijnennet. Tijdens de tweede wereldoorlog werden spoor en spoormaterieel zwaar beschadigd. De watersnoodramp van 1953 gaf de genadeklap voor het Schouwse spoor. In 1954 werd definitief een streep gehaald door de tramlijn en de RTM-bus- sen deden hun intrede op het ei- hebben. F. Courtin zei zich nog altijd niet aan de indruk te kun nen onttrekken dat de gemeente meer oog heeft voor het werk van de wijk- en dorpsraden dan voor dat van de seniorenraad. „Volgens mij is de gemeente meer bereid zaken te doen met die groeperingen dan met ons." Ook De Bakker leek dat gevoel te hebben. „Na ons advies over verbetering van de communica tie bij calamiteiten zijn we met een kluitje in het riet gestuurd." Uit de werkgroep Veiligheid van de seniorenraad meldde F. Buyle dat de werkgroep zich de komende tijd verdiept in de toe gankelijkheid voor ouderen van straten en trottoirs in de ge meente. Terrassen Buyle noemde de voorgenomen uitbreiding van drie terrassen aan de Grote Markt in Hulst als voorbeeld. „Er is nu niemand die er met een rolstoel langs kan. Er is met moeite anderhalve betontegel over voor voetgangers. Bij de uit breiding van de terrassen moet daarom gezorgd worden voor een betere doorgang", zei hij. De rest van de raad stemde daar mee in. land. Om de eilandtram aan de vergetelheid te ontrukken, kocht de Tramweg Stichting in 1965 zowel onroerende (RTM-)- goederen als rollend materieel op. In 1966 - op de kop af veer tig jaar geleden - was het tram museum een feit. In 1989 ver huisde het museum van Helle- voetsluis naar Ouddorp en sinds dien is er heel wat gebeurd. Vorig jaar werd een grote sprong voorwaarts gemaakt met de aanleg van een overweg bij vakantiedorp Port Zélande. Het bereiken van de Zeeuwse grens ziet voorzitter van de museum stichting R. Sparreboom als een mijlpaal. „De tram is terug in Zeeland. De bielzen zijn al op Zeeuws grondgebied en ik ga ervan uit dat we volgend jaar om deze tijd de halte Middelplaathaven in ge bruik kunnen nemen." Bezorgklachten: 10-0231231 I op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 - E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES HU Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 0 INTERNET UJ* www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Maike Boerdam trouwde gisteren in het bijzijn van familie en vrienden met de Duitse gitarist Michael Strobel in het belfort in Sluis. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel SLUIS - Een rode loper? Ben je mal! Flitsende camera's? Welnee joh, op een handjevol Japanse klikkers van familie en vrienden na dan. Doe maar normaal, dan doe je al dwaas genoeg. Ook als je een bekende musicalster bent, Maike Boerdam heet en op een doodgewone woensdag in je geboorteplaats in het hu welijk treedt. Nou ja, doodgewoon... Trouwen is na tuurlijk geen alledaagse bezigheid, maar van een hoop bombarie is aller minst sprake. Zo'n veertig belangstel lende buitenstaanders, hoofdzakelijk Sluisenaren, zijn afgekomen op het hu welijk van 'hun' Maike met de Duitse rockgitarist Michael Strobel. En dus wachten ze rond twee uur om een glimp van de 29-jarige ster Op te vangen, die momenteel op de Duitse bühnes schit tert in de hoofdrol van de musical Elisa beth. „Da's toch speciaal? Een musicals ter die in Sluis trouwt? Dat wil ik graag zien!zegt een vrouw. „Maar volgens mij wilden ze het verder stil houden, want ik zie hier helemaal geen televisie camera's en fotografen. Jammer, want ik had vanavond best een glimp van haar op televisie willen zien." Ze heeft het amper gezegd of het bruids paar ontglipt bijna aan haar aandacht. Strobel en de in een roze jurk gehulde Boerdam schieten uit een Seat Altea, gaan in rap tempo de trappen op en ver dwijnen in het belfort. Dat de Nederlandse showbizzpers niet massaal op de bruiloft is afgekomen, is nog wel te verklaren. Boerdam is nu nog vooral een ster in België en Duits land. Daar komt binnenkort ongetwij feld verandering in. De in Stuttgart woonachtige Sluise neemt dan in het Amsterdamse Carré de rol van Hen- drickje Stoffels in de musical Rem brandt voor haar rekening. Maar voor al dit soort glamourverhalen is deze middag niet of nauwelijks plaats. Bewust, zo laat buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand Jen ny Tarrant in het belfort weten. „Want het gaat vandaag niet over jouw car rière, maar over jullie liefde", geeft ze de twee zowel in het Duits als Neder lands mee. „Toch wil ik er heel kort iets over zeg gen. Ik zag je in januari in Oostburg op treden met The Young Ones. Aan de ene kant ben je dan een echte musicalster, maar anderzijds ook zo gewoon. Schoe nen uit omdat ze zo knellen, gezellig Zeeuws-Vlaams babbelen en vol trots je verlovingsring laten zien aan het pu bliek... je bent gewoon een heel sponta ne meid", vertelt Tarrant. Verder geen woord meer over succes en faam tijdens de voltrekking van het bur gerlijk huwelijk. Dat komt maandag wel, als Strobel en Boerdam in Stein- hausen (bij Stuttgart) elkaar eeuwige trouw beloven in een barokke kerk en vervolgens hun trouwdagen met een feest afsluiten. Poespas In het Sluise stadhuis is alles knus ofte wel: prachtig zonder poespas. Vader Jo- han en moeder Alma Boerdam stralen, net als de ouders van Strobel. En niet te vergeten Boerdams oma's - van wie er één haar getuige is -, wiens aanwezig heid voor de zangeres een voorname re den waren om in Sluis te trouwen. Om maar te zwijgen over de tandenparades die Strobel en Boerdam zelf showen als Tarrant aan Strobeis aanzoek refereert. Dat deed hij op een ochtend, in bed. Hij nog met een warrige 'bedlook', zij nog zonder make-up. Zonder ook maar een vleugje glamour dus. Tarrant: „En juist dat getuigt volgens Maike van echte, pu re liefde." DEN HAAG - De naar Hengstdijk verhuisde voormalige Amsterdamse kroegbaas M. Maas heeft zich met succes bij de Raad van State beklaagd over zijn buurman H. van den Brand die 311 melkkoeien wil laten grazen op korte afstand van zijn terras. Op verzoek van Maas heeft de Raad van State gisteren de milieuvergunning vernietigd die de gemeente Hulst aan vader en zoon Van den Brand heeft verleend. De Raad van State ging hiertoe over na de constatering dat de 311 runderen worden geweid op een stuk land dat niet groter is dan 1 hectare. Bij het verlenen van de vergunning had de gemeente echter aangegeven dat het weiland extensief gebruikt zou gaan worden. Vol gens de Raad van State is het stuk grond te klein en is het meer een uitloopweide die bij de stal hoort. Maas beklaag de zich vorige maand bij de Raad van State over geloei en vliegenoverlast op zijn terras. Het zou er nu al zwart zien van de vliegen. Van den Brand heeft een groot aantal hec tares grasland in bezit. Hij laat op zijn andere grasland geen koeien lopen om geen opbrengstverlies te lijden. KOEWACHT - De dorpsraad Koewacht heeft van inwo ners tal van klachten gekregen over de slechte staat van het fietspad bij brede school De Vlaswiek. Scheuren, ni veauverschil en scherpe randen zorgen er voor onveilige situaties voor de schoolgaande kinderen. Enkele ouders uitten hun zorgen over het stuk fietspad vanaf de school richting de gevaarlijke en voor fietsers on overzichtelijke kruising Eikenlaan/Nieuwe Karnemelk- straat/ Klapstraat gisteravond tijdens de vergadering van de dorpsraad. Enkele kinderen zouden daar al eens ten val zijn gekomendoordat ze met hun voorwiel in een scheur van het verzakte fietspad bleven steken. De dorpsraad heeft de situatie bekeken en geconstateerd, dat de klachten zeker gegrond zijn. Ook P. de Groene gaf namens de politie te kennen dat vooral het stukje fietspad direct bij de school zich in zeer abominabele staat be vindt. Wethouder J. Bos (openbare werken) gaf aan, dat de dorpsraad de gebundelde klachten moest neerleggen bij de wijkcoördinator. „Wij zullen dan als gemeente met onze deskundige mensen de zaak gaan bekijken en er ui teraard voor zorgen, dat we snel die situatie gaan oplos- SINT-JANSTEEN - De gezamenlijke vastenactie van de basisscholen Inghelosenberghe uit Sint-Jansteen en Hei- depoort uit Heikant heeft bijna 2000 euro opgebracht. De leerlingen uit de groepen 1 tot en met 8 van Inghelosen berghe werkten zich flink in het zweet met een sponsor loop. De kinderen sprokkelden hiermee ruim 1700 euro bij elkaar. De leerlingen van Heidepoort spaarden zo'n 225 euro bij elkaar in hun vasten spaarpotjes. De op brengst komt ten goede aan de Massaï in Tanzania. GOES - Bij een ongeval op de Oranjeweg in Goes is een 79-jarige fietser gisterochtend omstreeks kwart voor twaalf gewond geraakt. De man, afkomstig uit Goes, ver leende op het kruispunt met het Vogelzangsepad geen voorrang aan een personenauto, die werd bestuurd door een 21-jarige inwoner van Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51