PZC Vervuiling Terneuzen valt mee Kinderjury beoordeelt attracties Combineer Profiteer La Traviata in actie voor speeltuin froekhuysen wil Ms van de Arbeid n rechtbank têfe/os Maand menu 23,50 wissel zeeuws Vlaanderen )J00 mogelijk vervuilde locaties in gemeente, 150 moeten worden gesaneerd Sluis stopt met bezoekjes aan negentigplussers deDRVKKERY Werkstraf voor dealen harddrugs Zoutzuur vrij bij Broomchemie Controle teeltvrije zones Floortje én Edsilia op de Markt Mannen cel in voor autodiefstallen ICI PARIS XL zeeuwse almanak Oranje ctie: 0113-315649 aww.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Hnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Iws-Vlaanderen: 0114-372770; gonaal: 020-4562500. donderdag 20 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen kmt Euqène Verstraeten IERNEUZEN - Van de bijna 570 0 mogelijk vervuilde locaties gemeente Terneuzen zul- Ito er uiteindelijk zo'n 150 over blijven die daadwerkelijk gesa- iterd moeten worden. Dat ver lacht wethouder C. van Schaik (milieu). i net kader van het regeringsbe- :d om tegen 2030 het bodem- ïontreinigingsprobleem opge- st te hebben, zijn allerlei van- ;de jaren '90 opgebouwde gege- msbestanden samengevoegd, lijvoorbeeld de inventarisatie n voormalige stortplaatsen, ar ook de hinderwetarchie- nvan de gemeenten. Voor Ter- uzen levert dat een lijst met 5662 verdachte locaties met mo- tlijke bodemvervuiling op. Het pedeelte binnen de bebouwde it is ongeveer 70 procent, loor Raymond de Frel zal door de gemeente aangepakt moeten worden. De rest is voor de provincie. De lijst is alweer een jaartje of vier oud, zodat er inmiddels nog meer locaties aan het licht zijn gekomen. Bijvoor beeld de Vrijstraat in Sas van Gent en de Kasteelstraat in Phi lippine. „Het is een omvangrijke lijst", zegt Van Schaik, „maar er zijn een heleboel plaatsen waar waarschijnlijk niets aan de hand is. We denken dat er uitein delijk zo'n 150 plaatsen overblij ven waar we actie moeten onder nemen. Dat kan saneren zijn, maai' het kunnen ook minder du re oplossingen zijn. Zoals het isoleren, of afdekken van de ver vuiling. Als je in een woonwijk op vervuiling stuit, kun je er bij voorbeeld een parkeerterrein op leggen." De vervuilde plaatsen in de ge meente moeten in ieder geval in ILUIS - West-Zeeuws-Vlamin- envan negentig en 95 jaar krij- en voortaan op hun verjaardag een bezoek meer van een lid ran het Sluise college van burge- leester en wethouders. olgens wethouder A. Rosen- aal is het ondoenlijk om alle lensen met een hoge leeftijd iet een bezoekje te verblijden. streek vergrijst in zo'n ip tempo, dat dit soort visites en te grote tijdsdruk op het da- bestuur legt. Ik weet oorWout Bareman ERNEUZEN - Als de recht- ank vertrekt uit het gemeente- Ijk stadskantoor in Terneuzen er ruimte te over voor vesti ng van een 'huis van de ar- iid'. Dan kan een voorziene uit- van het huidige stad- is achterwege blijven en dat icelt de gemeenschap een flin- esomgeld. ie conclusie trekt het onafhan- üjke raadslid W. Broekhuy- n m een toelichting op vragen n B en W. In het verleden onde het raadslid zich net als «lere raadsleden een tegen- ander van 'aantasting' van het chitectonisch hoogstandje van internationaal vermaarde ar- itectBakema. Het kon ook an us en vooral goedkoper, werd nordeeld. Daarbij werd onder sr gepleit voor verwezenlij- 'gvan een bedrijfsverzamelge- uw voor gemeentelijke dienst- riening en arbeidszaken in t huidige Rijkskantorenge- aan de Rosegracht of in Tijman, pal tegenover het idhuis. oekhuysen wil die discussie siw leven inblazen met het al- roatief dat zich nu aandient: nevenvestiging van de recht- in Middelburg onderin het idskantoor. Gisteren werd be ad dat de gerechtelijke dien- ai over twee tot drie jaar wor- vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu focacciatoast, moussaka en Turkse yoghurt €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Veiligheid Versus Vrijheid een lezing door Pieter Ippel hoogleraar rechtsgeleerdheid aan de Roosevelt Academy za. 22 april 11.00-12.00 uur Poëzie Quiz in het kader van de Week van de poëzie o.l.v. Harm Venekamp 15.00-16.30 uur vrouwenkoor Quodlibet Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl 2030 allemaal zijn aangepakt. De gemeente verwacht tegen 2009 alle locaties te hebben be keken en ze een volgorde van prioriteit te hebben gegeven. Daarna kan men actief aan de slag. Op dit moment duiken in de praktijk nog regelmatig nieuwe locaties op met bodemver vuiling. Dit is het geval bij onroerendgoedtransacties, plan ontwikkeling en dergelijke. De verwachting is dat dit ook in de toekomst niet anders zal zijn, zo dat de gemeente nooit over alle informatie zal beschikken. „Bij het stellen van de prioriteiten wordt vooral gekeken naar mo gelijke gevaren voor de volksge zondheid", zegt Van Schaik. „In tussen saneren we wel die bo demvervuiling die we tegenko men als we toch ergens aan het graven zijn. En natuurlijk pak ken we ook de locaties meteen aan als de volksgezondheid in het geding is. Tot nu toe zijn er echter geen vervuilingen be kend waarvan je kunt zeggen dat ze gezondheidsbedreigend zijn." geen exacte aantallen, maar we praten echt over tientallen ver jaardagen in de maand. Bij mem sen van honderd jaar en ouder en echtparen die zestig of zeven tig jaar getrouwd zijn gaan we nog wel langs", zegt Rosendaal. Bij de Sluise PvdA-fractie is het collegebesluit in het verkeerde keelgat geschoten. In een brief aan het college maakt fractie voorzitter L. Wille zijn afschuw kenbaar.De sociaaldemocraten doen het sturen van een present je en standaardbrief af als 'veel te mager'. Rosendaal denkt nog na over een alternatief. den geconcentreerd in het ge rechtsgebouw in Middelburg. En dat sluit mooi aan bij het voornemen van de nieuwe co alitie van PvdA, CDA en TOP/Gemeentebelangen om alle diensten, die zich bezighouden met de Structuur Uitvoering Werk en Inkomen (Suwi), in één pand te vestigen. De voordelen zijn lagere bouw kosten en het uitblijven van aan tasting van de architectuur, na deel is dat er geen combinatie plaatsvindt met de gemeentelij ke dienstverlening (publieksba- lies). Broekhuysen wijst er op dat bij de bouw van het stadskantoor al direct rekening werd gehou den met een herschikking. Advertentie BRESKENS - Het oorverdovende geluid van de karts bij Raceland in Breskens stopte na twaalf ronden. Stil werd het niet. De vier ju ryleden waren overenthousiast en wisselden luidruchtig hun erva ringen uit. De jongens Garion (12) en Robin (11) waren samen met de meisjes Naduah (12) en Marieke (11) op de kartbaan om voor het digitale kindermagazine 'Time for Kids' deze attractie te beoorde len op kindvriendelijkheid. Het bleek duidelijk, dat Raceland hoog zou scoren. „Leuk, vooral het gas geven, maar remmen in de bochten is moei lijk", aldus het viertal. „Ik heb wel het meest gecrasht", wist Marie ke. Naduah en Garion hadden wel de snelste tijd en kickten vooral op het remmen voor bochten. Robin: „Het gaspedaal was heel gevoelig. Op de rechte stukken kon ik wel lekker hard gaan, ik heb dan ook haast iedereen ingehaald." Karten was wel veel zwaarder dan de vier hadden gedacht, maar ook leuker. De uitslag van de jury komt te staan op de site van het magazine: www.timeforkids.nl. foto Peter Nicolai door Aector Doorns MIDDELBURG - Een twintigja rige inwoner van Rotterdam rea geerde gisteren in Middelburg verontwaardigd op de eis van of ficier van justitie G. Oosterveld. Zij vond bewezen dat verdachte vorig jaar een periode vanuit een pand in Terneuzen had ge deald in cocaïne en heroïne en eiste 240 uur werkstraf. „Ik ben onschuldig. Ik ga niet voor niets werken", riep hij uit. „Ik ga u toch veroordelen voor dealen in harddrugs" verzeker de politierechter G. van Unnik. De Rotterdammer kreeg 200 uur werkstraf opgelegd. Raadsman E. Smit had voor vrijspraak ge pleit, omdat hij twijfelde aan de betrouwbaarheid van de verkla ringen van drugsgebruikers die bij hem aan de deur kwamen. Ook vond hij het dossier te ma ger. De politierechter hechtte juist wel waarde aan de verklaringen van drie getuigen uit het drugs circuit. De politie had ook in de straat gepost en gezien dat er drugsklanten aan de deur kwa- TERNEUZEN - Bij Broomchemie in Terneuzen is gister middag een nog onbekende hoeveelheid zoutzuur vrijge komen. Door snel ingrijpen van de bedrijfsbrandweer en de brandweer van de gemeente Terneuzen kon echter wor den voorkomen dat het bijtende gas zich echt verspreid de. Wel zijn uit voorzorg de omliggende bedrijven gewaar schuwd hun personeel binnen te houden en ramen en deu ren te sluiten. Volgens Harold Hiel, hoofd milieu en veilig heid bij Broomchemie, heeft niemand zich met gezond heidsklachten gemeld. Het zoutzuur ontstond doordat er in een van de bedrijfs hallen een paar kilo aluminiumchloride werd gemorst. Dat is een chemisch poeder dat bij contact met de buiten lucht wordt omgezet in zoutzuur. De mensen die op dat moment in de hal aanwezig waren, konden zich, nadat ze alarm hadden geslagen, op tijd uit de voeten maken. De opgeroepen bedrijfsbrandweer en de gemeentelijke brandweer slaagden er in om de wolken zoutzuur die uit de bedrijfshal ontsnapten, te neutralise ren door er water op te spuiten. TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen contro leert komende zomer samen met de AID of landbouwers de teeltvrije zones in acht nemen. Een gezamenlijke voor komt dat bedrijven twee keer achter elkaar worden be zocht of dat met verschillende maten wordt gemeten. De controle is vooral bedoeld voor handhaving van het lozin genbesluit Open Teelt en Veehouderij. Volgens dit besluit moet een landbouwer langs sloten en waterlopen een strook van anderhalve meter grond onbeteeld laten om het oppervlaktewater te vrijwaren van bestrijdingsmidde len en meststoffen. Bij een geconstateerde overtreding krijgt de boer nog een kans om de zaak in orde te maken vóór een hercontrole plaatsvindt. Mocht de landbouwer dan nog steeds niet aan de lozingsvoorwaarden voldoen dan meldt het waterschap de overtreding bij de Europese Unie. Die kan eventueel landbouwers uitsluiten van be paalde subsidies of andere inkomenssteun. MIDDELBURG - De zangeressen Floortje en Edsilia Rom- bley treden tijdens het koninginnedagconcert op de Markt in Middelburg op. Zij vervangen Xander de Buison- jé, die geopereerd moet worden aan zijn stembanden. De Buisonjé zegde zijn optreden dinsdag af. De twee zange ressen treden samen op met de Heverband, een showor kest uit België. Ook de Belgische zanger Ivan geeft een op treden. Het koninginnedagconcert is op zaterdag 29 april op de Markt in Middelburg. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin- gen voor vermogensdelicten veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. Een 22-jarige plaatsgenoot kreeg een half jaar cel opgelegd. De oudste verdachte zat nog in zijn proeftijd toen hij weer in de fout ging. De politierech ter vond bewezen dat de man in februari en maart drie au to's in Sint-Philipsland, Kapelle en Bergen op Zoom heeft gestolen en benzine heeft getankt zonder af te rekenen. De 22-jarige verdachte werd behalve voor het stelen van auto's en benzinediefstal ook veroordeeld voor heling van een creditcard. Ook werd in de strafmaat meegenomen dat hij als ongewenste vreemdeling in Nederland is. (Advertentie) 18 april t/m 3 mei Bij aankoop van twee geuren of producten uit een geurlijn nu 20% korting! "Van de adviesprijs. Voor de dichtstbijzijnde ICI PARIS XL parfumerie kijkt u op www.iciparisxl.nl men. Begin december werd er een inval in de woning aan de Dijkstraat gedaan, waarbij ver dachte werd opgepakt. De jonge Rotterdammer had duizend eu ro op zak, terwijl hij geen inkom stenbron had. „Ik heb het geld van mijn moe der en zuster gekregen om boe tes te betalen", beweerde hij. Na de uitspraak liep de man kwaad weg. In dat Goese kantoor vinden ze dat ze de truttigheid ver achter zich hebben gelaten. De verbazing was daarom groot toen deze week in de plantenbakken bij de ingang van het pand afrikaantjes wa ren gezet. Afrikaantjes! Hoe diep kun je zinken. Degene die verantwoordelijk was voor de aanplant van de ze verregaande blijk van horti- culturele kleinburgerlijkheid nam onverstoord kennis van de laatdunkende reacties op zijn plantenkeus. „Benieuivd wat jullie van die afrikaantjes vinden als Nederland deze zo mer wereldkampioen voetbal wordt. Vooraf een lauwwarme salade met een combinatie van groene en witte asperges. Dan volgt een duo van lamsfilet lams koteletjes verzegeld door een saus van rode port en rozemarijn. Als afsluiting heerlijke chocoladetaart met vanillesaus en geslagen room. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Omwonen den van La Traviata in Sint Jansteen gaan actie voeren om de speeltuin voor hun wijk te behouden. De grote speel plaats dreigt te moeten wijken voor woningbouw en de omwo nenden pikken dit niet. De gemeente Hulst heeft verge vorderde plannen om tussen de Hemelstraat, Tragel en Aïda in Sint Jansteen zeventig tot 125 woningen te bouwen. Momen teel is de gemeente bezig met de schetsen voor de nieuwe wijk en er zijn nog allerlei va rianten mogelijk voor de invul ling ervan. Ook over de speel tuin wordt nagedacht. Het is mogelijk dat de speeltuin ver plaatst wordt naar elders in de wijk en dat de speelplaats ook een andere, kleinere, afmeting krijgt. De omwonenden van La Tra viata vinden dit het uitgelezen moment om aan de gemeente te laten weten dat de speeltuin behouden moet blijven. Ze wil len hun eis kracht bijzetten door een handtekeningenactie op te zetten en de gemeente desnoods te bestoken met be zwaarschriften. „Aangezien op het gemeente huis nu de plannen gesmeed worden voor de invulling van de wijk, moeten we nü van ons laten horen. De speeltuin wordt veelvuldig gebruikt door kinderen van alle leeftij den, zelfs de kinderen uit de Omwonenden van La Traviata in Sint Jansteen gaan actie voeren om de speeltuin voor hun wijk te behouden. De grote speelplaats dreigt te moeten wijken voor woningbouw en de omwonenden pik ken dit niet. foto Peter Nicolai verderop gelegen componisten- buurt komen hier spelen", zegt een bewoonster van La Travia ta. Trots „De kleinsten kunnen schom melen, van de glijbaan en spe len op het klimrek, de wat ouderen kunnen zich uitleven op een riant voetbalveld en een basketbalveldje en de pubers komen graag samen bij de over dekte picknicktafel. Er is nooit overlast, de gemeente moet trots zijn op deze voorziening en zich inzetten om de speel tuin te behouden. De speel plaats ligt hier nu ongeveer tien jaar en heeft zijn nut meer dan bewezen." Ook vormt de grote speeltuin een groene buf fer in de wijk. „De bewoners die uitkijken op de speeltuin zullen het dan ook niet leuk vinden dat al dat groen ver dwijnt", aldus de bewoonster. In de wijk worden nu de voor bereidingen getroffen voor de handtekeningenactie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49