PZC Gratis busvervoer van de baan Combineer Profiteer Een dagje water alsof het zomer is Uitslaande brand verwoest pand van afhaalchinees in Goes Opluchting over behoud Goes' zorgtehuis Sint Maarten ïett's Maand menu 23,50 ieerderheid in Goese raad voelt meer voor beperkt experiment déÜRVKKERY W School Nieuwdorp verkeersveilig Fietser gewond bij aanrijding Hemelpop in Goes Celstraffen voor autodiefstallen 1C1 PARIS XL zeeuwse almanak Oranje factie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl jstbus 31, 4460 AA Goes jvertentie-exploitatie: ,ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; :suws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal' 020-4562500. onderdag 20 april 2006 editie Bevelanden-Tholen MnrHarmen van der Werf ;S - Gratis openbaar ver is in Goes zo goed ais zeker un de baan. Wellicht komt er iel een vorm van gratis stads- rervoer voor ouderen en minder- ididen. 'oonnalig PvdA-wethouder M. •Hart lanceerde september vo- jjjaar het idee om in Goes een jperiment op te zetten met gra- sstadsvervoer. Hij borduurde K{ dat plan voort op het gratis ervoer dat al enkele jaren van- i het parkeerterrein bij de Zee- adhallen naar de binnenstad Goes wordt aangeboden. Er ronden volgens 't Hart veel voor aan het idee zitten. Min der auto's betekent minder ver- piling in de toegangswegen tot Goes én er zou minder extra par keerruimte bij het centrum no dig zijn. Het voorstel van 't Hart haalde het niet voor de verkiezingen van maart. Het toenmalige colle ge van burgemeester en wethou ders hikte tegen de kosten aan en besloot het idee door te schui ven, over de verkiezingen heen. Volgende week maandag praat de raadscommissie grondgebied erover, overigens zonder een ad vies van het zittende college van B en W. Het woord is aan de Goese ge meenteraad. Een rondje langs enkele raadsfracties leert alvast dat het oorspronkelijke idee van 't Hart niet op een meerderheid hoeft te rekenen. De partijen die in het nieuwe dagelijks bestuur van Goes zitten, CDA, WD en SGP/ChristenUnie, staan er op z'n zachtst gezegd niet bij te jui chen, met name vanwege de ho ge kosten. „Het huidige transferium bij de Zeelandhallen mag best nog groeien", stelt WD-fractievoor- zitter S. Heijning, „maar het is beter de parkeermogelijkheden bij de binnenstad te verbeteren. Gratis stadsvervoer bestaat bo vendien niet. Iemand moet het betalen en dat is de belastingbe taler." Heijning zit daarmee op één lijn met het programma van het nieuwe college van B en W, dat inzet op een parkeerkelder aan de Oostwal, vlakbij het oude stadskantoor. Sympathiek A. van der Reest (SGP/Christen- Unie) laat weten het idee van gratis openbaar vervoer 'best sympathiek' te vinden, maar wil er niet al te ver mee gaan. „Gra tis openbaar vervoer is iets an ders dan gratis stadsvervoer. Je kunt als gemeente gratis stads vervoer mogelijk zelf regelen, waarbij je kunt beginnen met een experiment op een kleine schaal." Ook het CDA lijkt daar oren naar te hebben, blijkt uit een eerste reactie van fractievoorzit ter E. van Waveren-van dei- Veen. Zij noemt als doelgroepen ouderen en mensen die slecht ter been zijn. En zij zinspeelt op het uitbouwen van de gratis bus vanaf de Zeelandhallen door on derweg naar de binnenstad op meerdere plekken te stoppen. In gratis openbaar vervoer ziet de CDA-fractievoorzitter weinig. „Je haalt er geen mensen mee uit de auto. Je zult vooral fiet sers trekken, terwijl het fietsen juist moet worden gestimu leerd." Het oorspronkelijke idee voor gratis busvervoer vanaf meerde re grote parkeerplaatsen aan de rand van Goes kan wel op steun van de PvdA rekenen. „Want dat is veel goedkoper dan een nieuwe parkeerkelder aan de Oostwal, waarmee enkele tien tallen miljoenen euro's zijn ge moeid", stelt PvdA'er H. Hooger- land. (Advertentie) van de reepe ■BBBH (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu I iocacciatoast, moussaka en Turkse yoghurt I €12,50 of 10,00 (vegetarisch) Ijl reserveren: 0118 - 886 866 I vanavond 19.30-20.30 uur Veiligheid Versus Vrijheid I een lezing door Pieter Ippel j voogleraar rechtsgeleerdheid j m de Roosevelt Academy I za.22 april 11.00-12.00 uur Poëzie Quiz I in het kader van ie Week van de poëzie I 0-l.v. Harm Venekamp 15.00-16.30 uur vrouwenkoor GOES - Niks zo leuk als water. Zeker nu de zomer nog even op zich laai wachten, was de dag van de water sport, georganiseerd door Cios en Sportpunt Zeeland in Goes, een buitenkansje voor kinderen om zich eens lek ker spetterend uit te leven. Niks moest en veel mocht, gistermiddag in het zwembad. De driehonderd kinderen die naar Sportpunt Zeeland kwamen, konden meedoen aan spelletjes in het water, meehupsen in kids-aquarobics, of gewoon op eigen hout je glijden, duiken en springen. Veertig kinderen met ten minste een A-diploma kozen tussendoor voor de discipline van de wedstrijd. Ze Quodlibet Markt 511 Middelburg T0118 886 886 door Harmen van der Werf GOES - Het Goese verzorgings huis Sint Maarten in de Groe blijft in elk geval tot 2010 be staan. Het plan om het verzor gingshuis af te breken voor de bouw van een nieuw verpleeg huis is van de baan. De beslissing om Sint Maarten in de Groe open te houden heeft alles te maken met het beleid om verpleeghuisbedden over de hele regio te spreiden. Niet alles hoeft meer in Goes te komen, in tegendeel zelfs. Hoe dichter bij huis de zorg kan worden gege- ven, des te beter. In Goes geldt daarom een stop op de nieuw bouw van verpleeghuiscapaci teit, aldus directeur W. Hurkens van zorgcentrum Ter Weel in Goes, waaronder ook Sint Maar ten in de Groe valt. De nieuwbouwstop rijdt het plan om Sint Maarten in de Groe om te vormen tot een ver pleeghuis in de wielen. Hurkens had het graag anders gezien, maar voor de huidige bewoners van het verzorgingshuis is het een hele opluchting, erkent hij. Zij hadden moeten vei-huizen, als Sint Maarten in de Groe vol gens de planning op korte ter mijn was afgebroken. Twee mogelijkheden hadden zij: verhuizen naar het appartemen tencomplex Poelhoek dat achter Sint Maarten in de Groe aan de Beukenstraat verrijst, óf verhui zen naar een ander verzorgings huis in Goes. Die keuze hoeven de bewoners van Sint Maarten in de Groe nu niet meer te ma ken. Al bestaat er altijd nog wel de mogelijkheid om naar Poel- hoek te verkassen, waar de ap partementen veel meer ruimte bieden. Veel bewoners kiezen foor Mieke van der Jagt GOES - Een felle brand heeft Sisterochtend vroeg het pand Van Chinees afhaalrestaurant Rose Garden aan de Voorstad in Goes verwoest. De schade loopt "aar schatting in de tonnen. pe brandweer kreeg iets voor "alleen een melding van een uit bande brand. Terwijl vier tank autospuiten en een ladderwagen °P weg waren, kwam van om- anders de melding dat de naastgelegen percelen bedreigd Vi'«'den, Een tweede ladderwa- ;en werd opgeroepen, maar die jon later worden afbesteld. t volstrekt niet duidelijk jvas of zich mensen in het pand 'evonclen en omdat het vuur foK■de huizen van de buren be- dreigde, stelde de brandweer de %naamde grip I in. Dat bete kent dat politie, brandweer en ambulancedienst, aangevuld met een ambtenaar van de ge meente, ter plaatse een crisis team vormen. Volgens officier van dienst E. van Dijk, van de brandweer, werd de zaak gecompliceerd doordat noch de eigenaar van het pand, noch de huurder be reikbaar waren. Niemand kon dus vertellen of er slachtoffers binnen waren. Van Dijk: „De brandweer gaat er dan van uit dat er slachtoffers zijn." Dat bleek gelukkig niet het ge val toen het ergste vuur geblust was en de brandweerlieden met perslucht in het pand konden gaan zoeken. De vier tankautospuiten namen elk een eigen positie in: een aan de voorkant, een aan de achter kant en bij elk buurpand een om te voorkomen dat het vuur door sloeg. Vanaf de ladder werd van bovenaf geblust. Om half vijf was de zaak zo ver onder controle dat het kleine cri sisteam kon worden ontbonden. Toen liep ook de grote publieke belangstelling pas terug. De brandweerlieden bleven tot te gen zes uur met nablussen be zig. Het pand van de afhaalchi nees moet als verloren worden beschouwd, maar de aanpak om de belendende panden te be schermen heeft gewerkt. De bu ren hadden rook- en waterscha de maar verder viel het mee. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De technische recherche doet een onderzoek. Nieuwsgierigen bekijken de dag na de brand de schade bij het af haalrestaurant. foto Mechteld Jansen NEEUWDORP - Verkeersveiligheid heeft volop de aan dacht binnen de protestants-christelijke basisschool De Regenboog in Nieuwdorp en dat is niet onopgemerkt ge bleven. Gistermorgen kreeg de school het Zeeuwse ver- keersveiligheidslabel uitgereikt. De Regenboog heeft de eretitel te danken aan het feit dat de school de leerlingen goed voorbereidt op zelfstandige deelname in het verkeer met theorie- én praktijklessen. Zo leren de scholieren in het dode hoek-project waar bij een vrachtwagen de 'dode hoek' zit. Fietsen worden op school gecontroleerd, want veilig fietsen begint met een veilige fiets. Leerlingen van groep acht worden speciaal voorbereid op het fietsen naar de middelbare school in het project met de veelzeg gende naam 'van 8 naar 1'. En ouders krijgen les over hoe je je kinderen veilig vervoert. GOES - Bij een ongeval op de Oranjeweg in Goes is een 79-jarige fietser gisterochtend omstreeks kwart voor twaalf gewond geraakt. De man (afkomstig uit Goes) ver leende op het kruispunt met het Vogelzangsepad geen voorrang aan een personenauto, die werd bestuurd door een 21-jarige inwoner van Heinkenszand. De fietser werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis. GOES - Vier bands en een dj. The Clash of the Cover Bands organiseert in samenwerking met de stichting Goes Promotie en enkele horecabedrijven een popfestival: Plemelpop. Op Hemelvaartsdag (donderdag 25 mei) wordt de Goese Grote Markt ingericht als festivalterrein. Er tre den vier coverbands op: The Road Dwagz, The Brenda, Band over Baby en Hot Leggs. Daarnaast vermeldt het programma de naam van DJ Reza. Het festival begint om streeks 15.00 uur. The Road Dwagz bijt het spits af. Die band speelt voornamelijk bluesrock-covers. Rond de klok van 18.00 uur is het de beurt aan The Brenda, een band met rock- en soulcovers op het repertoire. Band Over Ba by opent het avondprogramma met zowel klassiekers van Elvis Presley en Chuck Berry als hedendaagse popmuziek van Gavin DeGraw en Kane. Hot Leggs wordt geannon ceerd als de 'nr. 1 Tina Turner Tribute Band van Neder land'. Hot Leggs speelt al haar grote hits. Tijdens de pauzes én als afsluiting van deze editie van Ple melpop zijn er optredens van DJ Reza. Hij draait al vanaf het begin van de jaren negentig housemuziek en is in de regio geen onbekende. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin- gen voor vermogensdelicten veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. Een 22-jarige man uit Vlissingen kreeg een half jaar cel opgelegd. De politierechter vond bewezen dat de oudste verdachte in februari en maart drie auto's in Sint Philipsland, Kapelle en Bergen op Zoom heeft gestolen en benzine heeft getankt zonder af te rekenen. De 22-jarige verdachte werd behalve voor het stelen van auto's en benzinediefstal ook veroordeeld voor heling van een creditcard. Ook werd in de strafmaat mee genomen dat hij als ongewenste vreemdeling in Neder land verblijft. „Als ik terugga naar Polen word ik door de mafia vermoord", zei hij. (Advertentie) konden kiezen uit schoolslag, samengestelde rugslag, borst- of rugcrawl. Sommige waterratten trokken hun baantjes in alle tech nieken. Cios en Sportpunt willen van de watersportdag een jaarlijks terugkerend voorjaarsevenement maken. foto Mechteld Jansen daar toch niet voor. „Het aantal is op de vingers van één hand te tellen", laat Hurkens weten. Dat heeft ermee te maken dat de bewoners dan weer zelfstandig moeten gaan wonen. De mees ten zien daar tegenop. Poelhoek, een complex met drie enzestig appartementen, moet november dit jaar klaar zijn. Ter Weel gaat in Poelhoek activi teiten aanbieden, doet op ver zoek de maaltijdverzorging en levert ook andere zorg als daar aan behoefte is. Aan belangstelling voor Poel hoek bestaat van buitenaf geen gebx-ek. 18 april t/m 3 mei Bij aankoop van twee geuren of producten uit een geurlijn nu 20% korting! *Van de adviesprijs. Voor de dichtstbijzijnde ICI PARIS XL parfumerie kijkt u op www.iciparisxl.nl In dat Goese kantoor vinden ze dat ze de truttigheid ver achter zich hebben gelaten. De verbazing was daarom groot toen deze week in de plantenbakken bij de ingang van het pand afrikaantjes wa ren gezet. Afrikaantjes! Hoe diep kun je zinken. Degene die verantwoordelijk ivas voor de aanplant van de ze verregaande blijk van horti- culturele kleinburgerlijkheid nam onverstoord kennis van de laatdunkende reacties op zijn plantenkeus. „Benieuwd wat jullie van die afrikaantjes vinden als Nederland deze zo mer wereldkampioen voetbal wordt. Vooraf een lauwwarme salade met een combinatie van groene en witte asperges. Dan volgt een duo van lamsfilet lams koteletjes verzegeld door een saus van rode port en rozemarijn. Als afsluiting heerlijke chocoladetaart met vanillesaus en geslagen room.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33