>zc Cliëntenraden werken samen Constant op eikaars lip Combineer. ïootjesvouwers willen a het Jeugdjournaal mm.iMWDË ICÏ PARIS XL zeeuwse almanak Oranje Maand menu 23,50 Floortje én Edsilia op de Markt Mannen cel in voor autodiefstallen Zoutzuur vrij bij Broomchemie Afhaalchinees Goes in de as vandereepe Ulcherse uitkeringsgerechtigden merken weinig van fusie editie Walcheren vanavond! vanaf 17.30 uur :Srasseriemenu I xacciatoast, moussaka ;n Turkse yoghurt I €12,50 of€io,oo (vegetarisch) I serveren: 0118 - 886 866 navond 19.30-20.30 uur jVeiligheid Versus I en lezing door Pie ter Ippel I oogleraar rechtsgeleerdheid I inde Roosevelt Academy Ia 22 april 11.00-12.00 uur Poëzie Quiz 1 'het kader van Week van de poëzie I iv. Harm Venekamp I 00-16.30 uur vrouwenkoor Quodlibet tokt 511 Middelburg Ï0U8 886 886 Mirjam en Henk, bewoners van het Witte Huis, in hun volgestouwde kamer. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Henk, die komt maar niet af van zijn Swieber- tje-gevoel. Mirjam herkent het. Nooit zegt ze: ik ga naar huis. Het stel is thuisloos. Nog wel; binnenkort krijgen ze een huis. Alleen moest daar wel een hoop bombarie aan te pas komen. Zelf een huis huren als inwoner van het Witte Huis zit er niet in. Dat Henk Boerhof jaren heeft gevaren, dat zie je zo ook wel. Met zijn robuuste baard en be schilderde armen. Hij voelt zich goed in Vlissingen. „Ik ga 's och tends gelijk de deur uit. Tegen de avond ben ik pas terug. Heb ik de boulevard weer gehad." Eerst woonde Henk in Amster dam. Hij ontmoette Mirjam Hel- lendall, die toevallig een onder komen zocht voor haar kinderen en zichzelf. Henk bood hun zijn zolder aan. Perfect, totdat 'in eens het huis was leeggehaald'. Dat had de huisbaas gedaan, die nog een dikke nota nastuurde ook. Voor de huurschuld en nieu we sloten. Ze hadden geen spul len meer, en geen huis. Geen nood, zei het schoonzusje van Mirjam. „We mochten mee helpen op haar boerderij in Ee- de, aan de overkant. Ik werd au- pair en Henk zou de tuin doen. Maar het ging mis. we moesten weg. Iemand wees ons op een op vanghuis in Vlissingen. Twee jaar geleden kwamen we binnen op de nachtopvang. Nu wonen we nog in het Witte Huis." Of ja, wonen. Het is meer verblij ven, als je het stel hoort praten. Hun kamer van ongeveer vijf tien vierkante meter hebben ze volgestouwd met alles wat ze hebben. Linnenkasten zitten vol gepropt, de bank doet dienst als bed en dan hebben ze ook nog eens twee dwergpapegaaitjes. Huissleutels Henk sliep in het begin wel eens op straat. Hij kan er niet tegen dat hij om elf uur binnen moet zijn. Mil jam zou wel weer een ei gen bos huissleutels willen heb ben. Zelf medicijnen beheren. Niet telkens de deur op slot hoe ven doen als ze beneden de was gaat doen. Een huis waar ze hun kinderen durven uit te nodigen. „Niet dat ik me schaam, maar leuk is het niet: mama woont tus sen de drugsverslaafden." Zelf is ze niet verslaafd. Behal ve aan chocola, dan. En Henk, die mag graag een biertje drin ken, zoals hij het omschrijft. „Alleen dat ene woordje alco hol, dat domineert mijn hele dos- Ze vinden dat ze worden afgere kend op hun adres. Solliciteren liep nooit op iets uit, woonbon- nen invullen en opsturen naar l'Escaut had geen zin. Ze kregen nooit een huis toegewezen. Dat klopt, zegt René de Bruijne van l'Escaut. „Wij staan er niet om te springen om mensen met een huurschuld te huisvesten. Zeker niet als ze Hendrikstraat 10, 12 als adres hebben. Daar wonen toch vaak mensen die niet zelf standig kunnen wonen. Om hen te huisvesten, zal het Witte Huis garant moeten staan." Dat gaat het nu ook doen, ver telt Henk. Eindelijk heeft hij zicht op een huis. Maar daar heeft hij wel heel wat voor moe ten doen. „Anders gebeurt er niks. In Am sterdam gaat dat anders. Ik heb daar vrienden die na drie maan den opvang weg moeten. Hier foto Ruben Oreel woon je je leven lang, als je niet uitkijkt. Er is geen door stroming. Wij zijn zelf naar wet houder Tineke Verhage van volkshuisvesting gestapt. Die is voor ons gaan bellen met l'Es caut." En het is gelukt, vertelt Richard Wolf van het Witte Huis. „Met l'Escaut hebben we een contrac tie dat wij van hen een huis hu ren om daar cliënten in onder te brengen. Dat durven we met de ze mensen ook aan. Die begelei ding hebben we heus altijd gebo den, maar ze moeten het wél wil len. Zij hebben altijd alles zelf willen regelen. En dat gaat niet. Ze zijn misschien inderdaad 'te goed' voor dit huis. Binnenkort voeren we het Inloophuis in. We kunnen dan direct met de hulp vraag aan de slag. Dat scheelt twee jaar frustratie voor men sen als Henk en Mirjam." Voor de dichtstbijzijnde ICI PARIS XL parfumerie kijkt u op www.iciparisxl.nl In dat Goese kantoor vinden ze dat ze de truttigheid ver achter zich hebben gelaten. De verbazing was daarom groot toen deze week in de plantenbakken bij de ingang van het pand afrikaantjes wa ren gezet. Afrikaantjes! Hoe diep kun je zinken. Degene die verantwoordelijk was voor de aanplant van de ze verregaande blijk van horti- culturele kleinburgerlijkheid nam onverstoord kennis van de laatdunkende reacties op zijn plantenkeus. „Benieuwd wat jullie van die afrikaantjes vinden als Nederland deze zo mer wereldkampioen voetbal wordt. •Van de adviesprijs. 18 april t/m 3 mei Profiteer J jjjctie: 0113-315649 rt'/.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl dbus 31 - 4460 AA Goes wtentie-exploitatie: j. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. hyandcafé ütefano s frWendy de Jong DDELBURG - Ruben Platte n zijn ^genootjes Jordy, Jonathan en Teren- ^ilen een poging doen om een record vestigen met het vouwen van bootjes, willen ermee in het Jeugdjournaal :Vier Middelburgse jongens hebben er Middels al ruim achthonderd gevou- s pevouwsels zijn maar een centime- r°f drie groot, dus ze liggen nergens oe weg. viertal mocht tot voor de paasdagen Wen in de vrije tijd op school, maar Daf nu moeten ze hun eigen tijd er- ar benutten. Ze weten niet hoeveel Mjes er nog komen, maar volgens Te- 5ce(ll) zijn dat er ongeveer duizend. 'l°ngens willen met de recordpoging agoed doel steunen, maar zoeken nog 3 sponsor, e willen geld ophalen voor vissers die na de tsunami hun boten zijn kwijt geraakt", zegt Ruben (10). Ruben heeft zich bij het NOS Jeugdjour naal aangemeld om voor de camera iets over de poging te vertellen. Hij werd sa men met vier anderen uitgekozen. Men sen kunnen tot en met morgen op de in ternetsite van het Jeugdjournaal www.nos.nl/jeugdjournaal stemmen op hun favoriete kandidaat. Degene die wint, komt dan later op televisie. De vier jongens kwamen op het idee nadat ze het vouwen in de klas hadden ge leerd. „We willen graag in het Guinness Book of Records komen", zegt Jonathan (11). Dat record lijkt niet moeilijk te ves tigen, want volgens Ruben bestaat het nog niet. Jordy, Terence, Ruben en Jonathan (vl- nr) doen een poging om een record te vestigen met het vouwen van bootjes. foto Lex de Meester Bij aankoop van twee geuren of producten uit een geurlijn nu 20% korting! onderdag 20 april 2006 MIDDELBURG - De zangeressen Floortje en Edsilia Rom- bley treden tijdens het koninginnedagconcert op de Markt in Middelburg op. Zij vervangen Xander de Buison- jé, die geopereerd moet worden aan zijn stembanden. De Buisonjé zegde zijn optreden dinsdag af. De twee zange ressen treden samen op met de Heverband, een showor kest uit België. Ook de Belgische zanger Ivan geeft een op treden. Het koninginnedagconcert is op zaterdag 29 april op de Markt in Middelburg. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin gen voor vermogensdelicten veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. Een 22-jarige plaatsgenoot kreeg een half jaar cel opgelegd. De oudste verdachte zat nog in zijn proeftijd toen hij weer in de fout ging. De politierechter vond bewezen dat de man in februari en maart drie auto's in Sint-Philips- land, Kapelle en Bergen op Zoom heeft gestolen en benzi ne heeft getankt zonder af te rekenen. De 22-jarige ver dachte werd behalve voor het stelen van auto's en benzi nediefstal ook veroordeeld voor heling van een credit card. Ook werd in de strafmaat meegenomen dat hij als ongewenste vreemdeling in Nederland verblijft. „Als ik te rugga naar Polen dan word ik door de mafia vermoord", zei hij. Van de inbraak in de sportkantine van voetbal club Zeeland Sport werden de verdachten vrijgesproken. Officier van justitie G. Oosterveld eiste tegen de mannen celstraffen van elf maanden en acht maanden. TERNEUZEN - Bij Broomchemie in Terneuzen is gister middag een onbekende hoeveelheid zoutzuur vrijgeko men. Door snel ingrijpen van de bedrijfsbrandweer en de brandweer van de gemeente Terneuzen kon worden voor komen dat het bijtende gas zich echt verspreidde. Wel zijn uit voorzorg de omliggende bedrijven gewaarschuwd om hun personeel binnen te houden en ramen en deuren te sluiten. Volgens H. Hiel, hoofd milieu en veiligheid bij Broomchemie, heeft niemand zich met gezondheidsklach ten gemeld. Het zoutzuur ontstond doordat er in een van de bedrijfs hallen een paar kilo aluminiumchloride werd gemorst. Dat is een chemisch poeder dat bij contact met de buiten lucht wordt omgezet in zoutzuur. De mensen die op dat moment in de hal aanwezig waren, konden zich, nadat ze alarm hadden geslagen, op tijd uit de voeten maken. De opgeroepen bedrijfsbrandweer en de gemeentelijke brandweer slaagden er in om de wolken zoutzuur die uit de bedrijfshal ontsnapten, te neutralise ren door er water op te spuiten. leDRVKKERY GOES - Een felle brand heeft gisterochtend vroeg het pand van Chinees afhaalrestaurant Rose Garden aan de Voorstad in Goes verwoest. De schade loopt naar schatting in de tonnen. Het pand moet als verloren wor den beschouwd maar de aanpak om de belendende panden te be schermen heeft gewerkt. De hui zen van de buren hadden rook- en waterschade maar verder viel het mee. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. *rWendv de Jong [1SSINGEN - De cliëntenra- 5 ran Middelburg, Vlissingen Veere gaan voortaan samen doen onder de naam Sociale iflitenraad Walcheren (SCW). ar cliënten zelf zal de fusie kei onopgemerkt blijven. drie cliëntenraden doen dit navolging van de Sociale ast Walcheren, die ruim drie janden geleden al fuseerde. nieuwe cliëntenraad bestaat een elftal leden en zal in de aiwe situatie ongeveer 2700 ieringsgerechtigden verte- awoordigen. •SCW hoopt dat cliënten door fusie effectiever kunnen wor- 3 geholpen. De cliëntenraad azowel met de Sociale Dienst Walcheren in overleg als met de gemeenteraden. Cliënten zullen weinig merken van de fusie. De lokale steun punten in Middelburg, Vlissin gen en Veere blijven namelijk ge woon bestaan. „We willen het op deze manier makkelijk ma ken voor cliënten. Ze kunnen spreekuren bijvoorbeeld ge woon in hun eigen gemeente blij ven bezoeken", zegt O. Koene van de cliëntenraad in Vlissin gen. Voor de nieuwe raad zelf zal er wel het één en ander gaan veran deren. „Het is een verzwaring van de taak. Zo moeten we op de hoogte blijven van alle actue le ontwikkelingen, zoals op het gebied van re-integratie", zegt Koene. Continuïteit De SCW werkt momenteel met een 'tijdelijk' bestuur. „Dit over- gangsbestuur houden we onge veer een jaar aan om de continuï teit van de raad te kunnen waar borgen", aldus Koene. De nieuwe cliëntenraad heeft in het armoede- en sociale minima beleid alleen een adviserende rol omdat de drie gemeenten daarvoor ieder lokaal zelf ver antwoordelijk willen blijven. De twee beleidsterreinen zijn tot op heden niet altijd even goed op elkaar afgestemd. Zo kunnen er in Vlissingen andere regels worden gehandhaafd dan in Middelburg. „Dat is voor cliënten erg verwarrend, maar er wordt wel gewerkt aan har monisatie. Momenteel zijn we bezig met het maken van een overzicht van de verschillen tus sen de drie gemeenten", zegt Koene. De Sociale Cliëntenraad Walcheren gaat voortaan vier keer per jaar een gemeenschap pelijke nieuwsbrief uitgeven voor alle leden. Cliënten worden hiermee op de hoogte gehouden van allerlei ontwikkelingen bin nen de SCW. De cliëntenraad in Middelburg zit momenteel mid den in een verhuizing van de Molstraat naar de Nieuwstraat. Ook de Vlissingse cliëntenraad is op zoek naar een nieuw onder komen. De medewerkers zitten nu tijdelijk in bibliotheek 't Spui in Vlissingen, maar Koene hoopt ook spoedig een nieuw pand te kunnen betrekken. Het lokale steunpunt in Middel burg is te bereiken op 0118- 614299, het steunpunt in Vlissin gen op 0118-431379 en in Veere op 0118-591702. In Middelburg en Vlissingen worden ook in loopspreekuren gehouden. In Vlissingen is dat elke dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur in biblio theek 't Spui in Vlissingen en in Middelburg op maandag en don derdag van 10.00 tot 12.00 uur in de Nieuwstraat 36B. Doraf een lauwwarme salade met een smbinatie van groene en witte asperges. an volgt een duo van lamsfilet lams- verzegeld door een saus port en rozemarijn. Is afsluiting heerlijke chocoladetaart met anillesaus en geslagen room.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11