Steuntje in de rug voor minima PZC PZC Onze deelnemers klagen nooit i'i0 Nieuw: onbeperkt bellen van vast naar vast Palingvissers mogen fuiken uitzetten in Krammer Volkerak ,13 Sen W van Kapelle komen met nieuwe regeling Voorjaarsmarkt Randhof in Goes Jongen (12) gewond bij aanrijding Inbraak bij benzinestation Werkstraf voor oplichtster Bromfietser botst frontaal op auto Werkstraf voor agressieve man DEFINITIEF AFSLANKEN ZONDER JOJO-EFFECT! mi nee basis voor ideaal wonen woensdag 19 april 2006 ifanr Willem van Dam KAPELLE - Inwoners van Ka pelle die van een minimuminko men rond moeten komen, krij ten van de gemeente vermoede- jjjk opnieuw een financieel steuntje in de rug. Het gaat om een extraatje van minstens hon derd euro per jaar. Het college burgemeester en wethou- ders heeft de gemeenteraad daartoe een voorstel gedaan. In dat voorstel herinnert het col- eraan, dat bij de algemene beschouwingen in november het vorig jaar door de raad gevraagd om een regeling waarbij de minima financieel isorden ondersteund. Dat ver- jzoek werd gedaan om inwoners liet een minimuminkomen, die niet kunnen profiteren van de af schaffing van het gebruikers deel van de onroerend-zaakbe- ilasting tegemoet te komen. Om- jdatde minima vaak al recht heb ben op kwijtschelding van deze belasting, heeft de afschaffing geen invloed op hun koop kracht. |ln het verleden kende de ge meente Kapelle al een tegemoet komingsregeling voor de aller laagste inkomensgroep. Die re geling kwam er op neer, dat de .minima een gemeentelijke bij- w i konden krijgen in - bij voorbeeld - de contributie van verenigingen, een zwembad- kaartje of het lidmaatschap van :de bibliotheek. Omdat de uitvoe ringskosten (rond de 12.000 eu roper jaar)'daarvan nogal hoog waren, werd cüe regeling afge schaft. Andere weg Het college van burgemeester en wethouders kiest nu voor een an dere en eenvoudiger weg: via [een ziektekostenverzekering. Veel minima in Kapelle zijn aan- jgesloten bij een collectieve ziek tekostenverzekering (AZG). Zij [ontvangen nu al een gemeentelij - jdrage van 7,50 euro per maand in de premiekosten. B en W willen daar honderd euro per jaar bovenop doen. Dat kost de [gemeente jaarlijks 17.000 euro. GOES - Een voorjaarsmarkt en een wandeltocht worden komen de zaterdag gehouden door het zorgcentrum Randhof aan de 's- Hcer Elsdorpweg in Goes. Op de voorjaarsmarkt zullen zo'n twintig kramen staan met onder meer hobbyspullen, kaar ten, poppen en boeken. Er zijn kinderactiviteiten en er draait een rad van avontuur, een spel waarmee prijzen te win nen zijn. Oliebollen en ander lek kers zijn te krijgen in het restau rant van Randhof. De opbrengst komt ten goede aan de Vrienden van Randhof. De voorjaarsmarkt is van 9.30 tot 16.00 uur. Wie dat wil, kan ook deelnemen aan de speciale Randhof-wan- deltocht. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELAIMDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Het college is zelfs bereid om de volledige premie voor rekening van de gemeente te laten ko men. Indien de raad daarvoor kiest, kost dat 28.000 euro. Aan het voorstel kleeft, zo ge ven burgemeester en wethou ders toe, één nadeel: niet alle mi nima in Kapelle worden ermee bereikt. Momenteel maken ongeveer 130 personen gebruik van de collec tieve verzekering. Het aantal mensen dat op grond van het in komen in principe in aanmer king komt voor een extraatje ligt aanzienlijk hoger. Het zijn er rond de vierhonderd. B en W van Kapelle gaan er echter van uit dat een aantal van hen zich alsnog via de AZG zullen verze keren als zij daardoor een ge meentelijke tegemoetkoming kunnen binnenhalen. De voorgestelde regeling - zij moet met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar wor den ingevoerd - wordt dinsdaga vond 25 april behandeld door de gemeenteraad. Tijdens die raadsvergadering komt ook een voorstel aan de or de om 33.000 euro beschikbaar te stellen voor het ophogen van de strandjes aan de Binnendijk en achter het villapark De Oes terbaai. In navolging van het col lege van burgemeester en wet houders van Goes gaat ook het dagelijks gemeentebestuur van Kapelle niet akkoord met de be groting van de Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst (GGD) Zeeland. Met de gemeente Goes vindt het college van B en W van Kapelle dat de begroting aan tal van eisen niet voldoet. Kapelle betaalt, net als de ande re gemeenten in Zeeland, mee aan de GGD. Jos Sinke (links) en Jan Pieper, de twee creatieve geesten, bij een nieuw spel: eendjes vangen. door Rob Paardekam OOSTDIJK - Je hoort ze bij stichtingen en verenigingen wel eens klagen: pfff wat is het toch moeilijk om aan vrijwilli gers en sponsors te komen. Daar heb ben ze bij Davogé geen last van. Daar staan ze bij wijze van spreken in de rij. „Ik kreeg onlangs een telefoontje van een ondernemer"zegt voorzitter Oli vier van Koeveringe. „Of hij misschien sponsor mocht worden. Daar zeg ik geen nee tegen." Davogé is een afkorting van Dag voor Gehandicapten. Die dag wordt zater dag 6 mei alweer voor de vierde keer ge houden. Het initiatief is voortgekomen uit de ijs- en skeelervereniging in Krab- bendijke, maar na de eerste editie is die band verbroken en werd een speciale stichting voor het evenement opgericht, Davogé dus. De eerste twee gehanclicaptendagen vonden plaats bij het bedrijf van de ge broeders Weststrate in Krabbendijke, maar het werd steeds drukker, zodat een grotere locatie moest worden ge zocht. Die werd vorig jaar gevonden in Oostdijk. De grote schuur van uienhandel Jonika biedt nu plaats aan het evenement. „De medewerking van Jonika en andere be drijven is echt overweldigend", vertelt Van Koeveringe. „Het lijkt wel of ieder een net iets gemakkelijker meewerkt als het om gehandicapten gaat. Dat geldt ook voor vrijwilligers. Het klinkt misschien overdreven, maar die staan gewoon te dringen om mee te mogen hel pen." De dag is bedoeld voor zowel lichamelij ke als verstandelijke gehandicapten in alle leeftijden. Ze kunnen meerijden in een vrachtwagen, zingen, springen op een kussen, demonstraties van onder meer de brandweer bekijken en heel veel spelletjes spelen. Dit jaar zijn er weer een paar nieuwe. Zo heeft vrijwilli ger Jos Sinke een spel waarbij je eend jes moet vangen gebouwd en maakte Jan Pieper allerlei dieren waarop de deelnemers straks met elastieken kun nen schieten. „We proberen elk jaar een paar nieuwe spellen te hebben", zegt Sinke. „Al zouden de gehandicapten het ook prima vinden als dat niet zo was, hoor. Sommige dingen houden we er wel in. Het al rijdende lek prikken van ballonnen, bijvoorbeeld. Dat vin den ze allemaal prachtig." Pieper: „Dat is nou het leuke aan wat wij doen. Als je normaal gesproken iets organiseert, is er altijd iets dat de mensen niet goed vinden. Nou, onze deelnemers vinden foto Dirk-Jan Gjeltema het altijd hartstikke leuk. Je hoort ze nooit klagen." Die deelnemers - vorig jaar waren het er zo'n 150 en nu kunnen het er wel eens 200 worden - komen overal van daan. Het evenement wordt steeds be kender, iets waar de website (www.da- voge.nl) aan meehelpt. De meeste gehan dicapten die één keer hebben meege daan, blijven komen. „Er zijn er bij die aan het eind van de dag vragen wan neer de volgende keer is", zegt vrijwilli ger Peter van Wijhe. „Dat zegt genoeg." Volgens Van Koeveringe is het gewoon heel dankbaar werk om te doen. „Ge loof het of niet, maar de tranen schieten je soms in de ogen als je ziet hoe heer lijk die mensen het hier hebben." De gehandicaptendag vindt plaats op zaterdag 6 mei bij uienhandel Jonika aan de 2e Vlietweg in Oostdijk. Het eve nement begint om tien uur 's ochtends en eindigt rond vijf uur in de middag. Deelname is gratis. door Jan van Ommen DEN HAAG - Beroepsvissers mogen ook dit seizoen met fui ken op paling(aal) vissen in het Krammer Volkerak en het Zoom meer, bleek gisteren uit een voorlopige uitspraak van de Raad van State. Eerder maakte de Stichting Fau nabescherming bezwaar tegen de aan de beroepsvissers verleen de ontheffing. De Raad van Sta te vindt dat Faunabescherming onvoldoende hard heeft ge maakt dat de vissers de aal- en Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com vogelstand onaanvaardbaar aan tasten. Het rechtscollege ver wijst daarbij naar een eerdere uitspraak, in 2005, toen het ook de bezwaren tegen de aalvisserij heeft verworpen. De uitspraak is een meevaller voor vijf beroepsvissers, vere nigd in Vereniging Beroepsvis sers op het Zoommeer. De pa lingvissers willen dit jaar enkele duizenden fuiken in het Kram mer Volkerak en het Zoommeer zetten om paling te vangen. Faunabescherming is fel gekant tegen de visserij. Volgens de na tuurorganisatie had het ministe rie van Landbouw, Natuurbe heer en Voedselkwaliteit(LNV) meer onderzoek moeten doen naar de eventuele nadelige mi lieugevolgen van de visserij voor het natuur- en vogelricht- lijngebied Krammer Volkerak en het Zoommeer. De palingvis sers krijgen elk jaar van LNV een ontheffing van het visver bod in de Natuurbeschermings wet. Weliswaar stelt de Raad van Sta- VLISSINGEN - Bij een aanrijding op cle Nieuwe Zuid- beekseweg in Vlissingen is gisterochtend een twaalfjarige fietser uit die plaats gewond geraakt. Hij werd rond kwart over acht door een 39-jarige automobiliste aangere den op de kruising tussen cle Flamingoweg bij Papa gaaienburg en de Nieuwe Zuidbeekseweg. De Vlissingse verleende hem geen voorrang. De jongen is met verwon dingen aan het been naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Bij een benzinestation aan de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Rond kwart voor drie werd een ruit van het pand ver nield. Uit het benzinestation is voor duizenden euro's aan sigaretten meegenomen. De dader of daders zijn vermoe delijk gevlucht in de richting van de Singel en de Bonedij- kestraat. MIDDELBURG - Een 48-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisteren in Middelburg wegens oplichting veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Zij leverde in de tweede week van februari bij Albert He- ijn in Middelburg boekjes met gekopieerde spaarzegels in. De namaakzegels leken echt. Zo incasseerde de vrouw 416 euro bij de supermarkt. Die methode was volgens officier van justitie R. Jeuken al vaker gebruikt. De vrouw is al dertig jaar verslaafd aan verdovende middelen en kwam daardoor vaak in aanra king met justitie. Ze kwam tot haar daad omdat ze geld nodig had. Ze heeft het geld inmiddels terugbetaald aan AH. De officier hield er rekening mee dat de Arnemuidse de laatste vier jaar geen overtredingen meer begaan heeft. Hij eiste 180 uur werkstraf. Politierechter N. van Sprons- sen legde eenderde van de 180 uur werkstraf voorwaarde lijk op. VLISSINGEN - Een zeventienjarige bromfietser uit Vlis singen is gistermiddag rond kwart voor vijf in zijn woon plaats frontaal op een personenauto gebotst. De jongen raakte hierbij gewond en is met een gebroken heup voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis. De bromfietser reed vanaf de Commandoweg de Konings- brug op. Net na de bocht kwam hij op de linker weghelft terecht en botste in volle vaart op de auto van een 43-jari- ge Vlissingse. De auto en de bromfiets raakten bescha- digd. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Oostburg hoorde gisteren voor drie mishandelingen 140 uur werk straf eisen, waarvan veertig uur voorwaardelijk. Officier van justitie R. Jeuken vond dat hij te snel agressief' rea geert. „U heeft een kort lontje", vatte cle officier gisteren in Middelburg samen. De verdachte werd voor cle geweldsmisdrijven veroor deeld tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, plus reclasseringstoezicht. De man voelde zich vorig jaar op 8 december in Oostburg vanwege zijn huidskleur gediscrimineerd toen meisjes van dertien en veertien jaar hem voor zwarte piet uitmaakten. Bij het bushokje had hij een van de meisjes stevig beetge pakt en geduwd. Problemen met zijn vriendin leidden er in Terneuzen op nieuwjaarsdag toe dat hij haar sloeg. „Zij heeft eerst naar mij gespuugd", beweerde' hij. Zes we ken later, op 13 februari, kon hij zich weer niet beheer sen. Zijn vriendin kreeg' na een ruzie opnieuw klappen te verwerken. Politierechter N, van Spronssen ging in op het incident bij het bushokje. „Het kan zijn clat u door de meisjes bent uitgedaagd, maar uw reactie is verkeerd", zei ze tegen de Oostburger. Hij kreeg het advies om in het vervolg zijn handen thuis te houden. (Advertentie) te vast dat het slecht gaat met de paling(aalstand), maar de rechtbank voert aan dat LNV in samenwerking met andere Euro pese landen een beschex-mingsbe- leid aan het opstellen is. „Juist de palingvissers willen dat er een beheersbeleid komt om te voorkomen dat de paling geheel verdwijnt. We willen niet op dat beleid vooruitlopen. Bo vendien eten aalscholvers niet alleen paling, zij eten alles wat zwemt en door hun keel past'" zei de woordvoerder van LNV vorige week tijdens de rechtszit ting. Bodymince begeleidt u deskundig en intensief met snel en verantwoord afslanken. De combinatie van uw persoonlijke L&Mince proteïne-kuur en endermologie staat garant voor verlies van 7 tot 10 kilo per maand! Met behoud van energie en zonder hongergevoel! Wilt u ook definitief afslanken, neem dan contact met ons op voor een intakegesprek of kijk op www.bodymince.nl. Korte St. Janstraat 6, '4301 AE Zierikzee, Tel.: 0111 - 41 29 45 zierikzee&bodymince.nl - www.bodyinince.nl Advertentie (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Aniundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl onbeperkt bellen vanaf je vaste telefoon naar alle vaste nummers in Nederland met uitzondering van betaalde service- en internetnummers. Nu voor 13,95 per maand. als BelVrij Altijd, maar dan van 19-00 tot 08.00 uur en het hele weekend voor€ 6,75 per maand. Voor deze gesprekken betaal je geen starttarief. BelVrij is een aanvulling op het BelBasis abonnement. internetten bellen tv kijken Jg^kpn sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33