PZC CONCERT 06MEI Weg vrij voor plan Zeelandhallen SPR INT PHOTO Heinkenszand blijft doorgroeien Van Geel legt Prorail dwangsom op wegens spoorhinder Bon in Frankrijk geeft raadslid idee Berveer via 0900-3300033 of per ww.iheaierverkoopzeeland.nl Zwaargewonde bij ongeval ÏOÓ foto's voor 12,00€ Man rijdt tegen winkelpand aan Gemeente Goes bereikt akkoord met buurman Gévier Drankrijders bestraft Gereedschap weg uit bouwkeet Optreden van Xander afgelast Inbraak in vakantiewoning zeeuwse almanak Levenscyclus fledaclie: 0113-315649 Hftpzc.nl :.mail:redactie® pzc.nl 'oslbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7P0UWS-Vlaanderen: 0114-372770; "ia,ionaal: 020-4562500. «oensdag 19 april 2006 editie Bevelanden-Tholen ijnnrFrank Balkenende GOES - Exploitant Libéma kan direct met de bouw van een der de bal en een vrijetijdscomplex bij de Zeelandhallen in Goes be ginnen. De gemeente Goes en technische handelsonderneming Gévier hebben een financieel ak- toord bereikt. Gévier, buurman van de Zee- fcndhallen, zal nu niet naar de d van State stappen om de Libéma verleende bouwver- junning aan te vechten. Gévier beriep zich op oude af spraken met de gemeente, waar bij het vrije zicht op het bedrijfs- idop de Poel II zou zijn gega- ideerd. De uitbreiding van de landhallen zou dat zicht :ls) wegnemen. De handels- lememing, buurman van de inementenhallen, hield de ge uite aan de gemaakte afspra ken, hoewel Goes die bezwaren jrder afwees. jjndat de kans bestond dat Gévier de Raad van State zou kagen de bouw bij de Zeeland- ballen op te schorten, waardoor Libéma met forse vertraging zou kunnen worden opgezadeld, ondernam wethouder S. van 't Westeinde een uiterste poging het bedrijf daarvan te weer houden. Gévier krijgt nu een fi nanciële vergoeding' voor de ge leden schade, ergo het vermin derde zicht op het bedrijfspand. In ruil daarvoor geeft het be- drijf zijn verzet tegen de bouw- van de buurman op. De e en Gévier zaten al eer- 8ei' rond de tafel om te oncler- jandelen over een afkoopsom, naar kwamen er toen niet uit. Volgens .wethouder S. van 't festeind'e (VVD, economie) SAS VAN GENT - Een tachtig- jarige Terneuzenaar is gister middag met zijn auto met hoge Belheid tegen een pand gereden de Ooststraat in Sas van Gent. De man reed vol gas achteruit, toen de wagen op een rotonde stilviel. De man startte de auto weer en reed nu vol gas vooruit, e zijmuur van een winkel pand. De bestuurder en zijn 59-jarige passagier, een man uit liepen beiden een hoofd wond op. Ze zijn per ambulance overgebracht naar het zieken huis. Het winkelpand liep aan- ienlijke schade op, de auto iaakte eveneens beschadigd en moest worden getakeld. Advertentie blijft de schadevergoeding bin nen de perken. Wat de gemeente precies betaalt, wil ze niet kwijt, maar 'in elk geval minder dan een ton'. Potje Van 't Westeinde onderstreept dat de schadevergoeding geen di recte wissel trekt op het gemeen telijke huishoudboekje. In de ex ploitatieovereenkomst die Goes met Libéma heeft gesloten, was een bedrag gereserveerd voor dit soort onvoorziene zaken. Uit dat potje wordt de schadevergoe ding betaald. Libéma kan de Zeelandhallen nu zonder oponthoud uitbrei den. Tegen de verleende bouw en milieuvergunningen zijn geen andere bezwaren inge diend. Van 't Westeinde is blij dat de weg vrij is. „Het is een be langrijke ontwikkeling, zowel voor Goes als voor Zeeland." Libéma bouwt eerst de derde hal, inclusief nieuwe entree. Daarna volgt het vrijetijdscen trum dat in april 2007 gereed moet komen. Daarin komt een servicebioscoop met vier zalen (in totaal zevenhonderd stoe len), waarbij de kijker vanaf de zitplaats drankjes en hapjes kan bestellen. Vrijetijdscentrum Verder is voorzien in een wok restaurant (vijfhonderd zitplaat sen), een fitnesscentrum met de laatste snufjes en een biljart-, snooker- en bowlingcentrum, met zeventien speeltafels en twaalf bowlingbanen. Het vrije tijdscentrum, dat wordt gerund door particuliere exploitanten, moet jaarlijks 200.000 bezoe kers trekken. Ook met de derde hal en renovatie van de twee be staande hallen (wat deze zomer gebeurt) wil Libéma het aantal bezoekers opkrikken. Dat zijn er nu 130.000 tot 150.000 per jaar en moeten er zo'n 220.000 worden. Floris van Bdmmel SCAPA Lacdste Donkervoort van de reepe Prorail neemt al maatregelen om de spoorhinder te verminderen - zoals het vervangen van houten dwarsliggers door betonnen exemplaren, hier bij Kapelle - maar de staatssecretaris vindt dat de aanpak te lang duurt. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Het goederenvervoer over de Zeeuwse spoorlijn moet stiller worden, anders moet spoorwegbeheerder Prorail een dwangsom betalen van 10.000 euro per week tot een maximum van 2,5 mil joen euro. Staatssecretaris Van Geel van Milieu heeft dit besloten. Bij zijn beslissing is Van Geel niet over één nacht ijs gegaan. Hij heeft uitvoerig overleg gevoerd met Prorail, ha venschap Zeeland Seaports, vervoerder Railion en rederij Cobelfret. De laatste is er verantwoordelijk voor dat sinds 2003 het goederenvervoer over de Zeeuwse lijn sterk is gestegen. Prorail heeft inmiddels wel een uitgebreid pak ket maatregelen op schrift gesteld om de hinder terug te dringen, zoals het iso leren van woningen langs het lijn, het plaatsen van raildempers en het vervan gen van houten door betonnen dwarslig gers. Verschuiven Het bedrijf wil dit alles 1 januari 2009 klaar hebben. Dat vindt staatssecreta ris Van Geel te lang duren, zeker omdat Prorail voor die tijd wel iets tegen de toegenomen overlast zou kunnen doen. Van Geel noemt als mogelijkheden: het verschuiven van een aantal goederen treinen van de nacht naar de avond of de dag én het langzamer laten rijden van de goederentreinen; zestig kilome ter per uur. Prorail heeft meegedeeld de snelheid van de treinen met ingang van de nieu we dienstregeling, per 28 mei 2006, te willen verlagen tot zestig kilometer per uur in de avond en nacht, maar de ande re maatregelen stuiten op grote weer stand bij Prorail en vervoerder Railion. Meer overdag rijden heeft tot gevolg dat personeel en locomotieven anders moeten worden ingezet. Dit brengt zo veel extra kosten met zich mee dat op drachtgevers zullen afhaken, voorspelt Railion. Het transport over de weg zal toenemen, aldus de vervoerder, en wel met 20.000 a 25.000 beladen én even veel onbeladen vrachtauto's. Van Geel blijft erbij dat het mogelijk is nü al afdoende maatregelen te nemen te gen de overlast op het Zeeuwse spoor en heeft Prorail dus de dwangsom met een maxium van 2,5 miljoen euro opge legd; die wordt in principe op 27 mei van kracht. Prorail kan in beroep tegen het besluit van Van Geel. Het bedrijf be raadt zich; het gaat in beroep of 'iets an ders doen', laat een woordvoerster we ten. 'Iets anders doen' kan betekenen het nemen van maatregelen waarmee de spoorvervoerders ook nog uit de voe ten kunnen. door Jan van Zuilen TERNEUZEN - Een bekeuring voor te hard rijden in Frankrijk heeft het onafhankelijke Ter- neuzense gemeenteraadslid W. Broekhuysen geïnspireerd tot het stellen van schriftelijke vragen aan het college. Broekhuysen reed volgens eigen Advertentie SCHOUWBURG MIDDELBURG COUNTRY ROAD met: Savannah, Ruud Hermans, 4 Wheel Drive en Sandra Vanreys zeggen maar een paar kilometer te hard, maar moest, omdat hij buitenlander was, wel meteen cash 90 euro boete betalen. Op zich al vervelend, maar wat Broekhuysen nog het meest frus treerde, is dat de Fransen in Ter- neuzen de parkeerboetes aan hun laars lappen. „Die verscheu ren ze gewoon onder de ogen van de verbalisant", aldus Broekhuysen. Als Fransen in Ne derland een gewone verkeers overtreding maken, bijvoor beeld te hard rijden, moeten ze de boete volgens Broekhuysen wel meteen betalen. Wat hij nu van B en W wil weten is waar om dat niet kan bij een parkeer boete. Broekhuysen stelt voor om parkeercontroleurs dezelfde bevoegdheden te geven als poli tiemensen. Of anders moeten parkeercontroleurs er de politie maar bij halen als ze een Frans man een parkeerbon geven. Dan kan de politie de boete direct in casseren. Een andere suggestie die Broekhuysen aan de hand doet is de kentekens van Franse paxkeerovertreders opnemen in de computerbestanden van poli tie en marechaussee. Dan kun nen de boetes bij een volgend be zoek van de overtreder aan Ter- neuzen alsnog worden geïnd. OVEZANDE - Een 28-jarigc inwoner van de ge meente Borsele is dinsdagmorgen op de Monster- weg in Ovezande zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Het slachtoffer is overgebracht naar een ziekenhuis in Antwerpen. Rond negen uur 's morgens reed hij in zijn auto over de Mon- Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig bij aoneengeslolen bestonden, levertijd 2 dogen Van 't Westeinde verwacht niet dat de Zeelandhallen en de Mid delburgse plannen voor een za ken- en evenementencomplex (ZEP) elkaar in de wielen rij den. Het geplande voetbalmu seum en het naar De Mortiere te verplaatsen van Miniatuur Wal cheren vindt ze geen concurren ten van het Goese aanbod. „Er komt wel een muziekhal, maar die heeft minder capaciteit dan de dei'de hal bij de Zeelandhal len." MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken was giste ren in Middelburg niet bijster gelukkig met de onverschil ligheid van een beginnende automobilist uit Kamperland. De 21-jarige verdachte vond de eis van de officier - een half jaar rijontzegging en 650 euro boete - nogal pittig. De jonge drankrijder wercl op 17 februari in zijn woon plaats aangehouden met een alcoholgehalte van 680 mi crogram: ver boven de limiet van 88 microgram die geldt voor jonge bestuurders die nog geen vijf jaar hun rijbe wijs hebben. „Ik had tien flesjes bier gedronken. Ik dacht de auto nog mee te kunnen nemen", zei hij. Politierechter N. van Spronssen hield het op 650 euro boete en zes maan den rijontzegging, waarvan twee maanden voorwaarde lijk. Een 51-jarige drankrijder uit Kats raakte op 17 fe bruari in Kortgene met zijn auto van de Deltaweg en kwam in de sloot tot stilstand. De man bekende twaalf flesjes bier te hebben gedronken. De politierechter veroor deelde hem tot zeven maanden rijontzegging, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en een boete van 800 euro. OUD-VOSSEMEER - Uit een bouwkeet aan het Klaver veld in Oud-Vossemeer is afgelopen weekeinde gereed schap gestolen. Eerst werd een raam vernield en vervol gens gereedschap en een aantal kabelhaspels meegeno men. Een schadebedrag is niet bekend. MIDDELBURG - Het optreden dat zanger Xander de Buisonjé tijdens Koninginnedag op de Max'kt in Middel burg zou geven, gaat niet door. Hij heeft een poliep op zijn stembanden. Het management van De Buisonjé heeft gisteren laten weten dat hij zijn toexmee vanwege een ope ratie aan zijn stembanden moet afbx-eken. „Ik zit met het zweet in mijn handen", zegt S. van den Berg van de Stich ting Evenementen Middélbux-g (SEM), de ox-ganisator van het koninginnedagconcert. „Dit is voor ons een ramp" De SEM zoekt alternatievexi. „We zijn bezig met Floortje exi Edsilia Rombley. De vx'aag is of ze samen kunnen spe len met de Hevex-band, het orkest dat ook optx-eedt. Als ze aangeven dat ze dat kunnen, gaan we ze boeken." Flooi'- tje werd onlangs tweede bij televisietalentenjacht Idols. Rombley wex-d bekend toen ze in 1998 meedeed aan het songfestival. Het concert begint om 19.00 uur. SCHARENDIJKE - In een vakantiewoning aan het Strand in Scharenclijke is maandagnacht ingebroken. Ver moedelijk schrokken de inbrekers van het alarm en kozen het hazenpad met een bescheiden buit, twee telefoons. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De nieuw bouw van woningen speelt zich in de gemeente Borsele dit jaar en volgend jaar bijna uitslui tend af in Heinkenszand en Le- wedorp. Andere dorpen, zoals 's-Gravenpolder, Nieuwdorp en 's-Heerenhoek, moeten even ge duld hebbexx, tot iix 2008. In Heixikenszand wordt volop ge werkt aan Over de Dijk en dat gaat tot in 2012 door. Gerekend oyer die hele periode komen er rxxim driehondei'd woningen. De groei van Heinkenszand zet zich ook elders door. Zo komen er van 2009 tot en met 2014 zestig dorpsvilla's. Op de voormalige locatie van supex-markt Em-Té is - in 2008 - de bouw voorzien van 25 appax'tementen. Lewedorp profiteert ook van een vrij groot plan: de West-Kraaijei'tpolder. Tot en met 2010 is daar ruimte voor 88 huizen. Nieuwbouw komt er ook op de plek van oliehandel Van den Dries aan de Postweg. Voor die locatie wordt aan twin tig appartementen gedacht. Klappers In 's-Gx'avenpolder levert het plannetje An den Dijk in 2007 en 2008 in elk geval 23 huizen op. Rondom sporthal De Zwake en aan het Nazareth zijn nog eens samen zestig seniorenap- paxlementen gepland. De klap pers komen in 2009 met de ont wikkeling van de uitwerking Schuitweg (twaalf huizen) en de daaraan gekoppelde uitbx'eiding West (tot en met 2011 tachtig huizen). Een dox-p dat de laatste jaren een groeispurt heeft meege maakt, 's-Heerenhoek, gaat het wat rustiger aan doen. Als eex*- ste gi'ote project staat op de lijst de bouw van dertig zorgwonin- gen in 2009 op de plek van de Don Bosco-school, die nieuw bouw krijgt. Uitbreidingswijk De Blikken gaat echt verder in 2010. Vanaf 2012 is er nieuw bouw voorzien op de locatie van de failliete aardappelx-ooiersfa- brikant AM AC; 36 woningen. Een rondje langs de andere dor pen: dertig woningen in Colens- hoek in 's-Heér Abtskerke vanaf 2010; inbreiding in Nisse met tien huizen in 2009; invulling lo catie transportbedrijf Boot Buteijn in Nieuwdoi'p vanaf 2009 met in totaal 46 huizen plus elders 25 bejaardenwonin- gen; uitbreidingsplannen Stads en Monstei'hoek in Boi'ssele van af 2008 plus 25 bejaardenwonin gen; drie woningen via inbi'ei- ding in Driewegen (dit jaar en 2008) plus groei van de wijk Maaiklinkhoek over vijf jaar vanaf 2011 met tien woningen; en Ellewoutsdijk krijgt tot en met 2015 tien huizen toebe deeld, allemaal via inbreiding. Veel gi'oei zit er de komende tijd ook niet in voor Oudelande, met drie huizen in 2008 en daarna negentien tot en met 2015, waai- van zes bejaax-denhuisjes. Baar land komt er beter vanaf met on der meer een uitbreiding met 28 huizen vanaf 2009. Hetzelfde geldt voor Hoedekenskerke met 24 (ouderen)woningen in 2008, Ovezande (nieuwbouw Plataan- weg) en Kwadendamme (Oude Vx-eeland II). De planning woi'dt moi'gen be- spx-oken in de Borselse i'aad, die om 20.00 uur bijeenkomt. stervveg toen hij, volgens een getuige, in een lange bocht de rechterbenn inreed. Vervolgens schoot hij naar de linkerkant van de weg en gleed daar de dijk af. De auto sloeg daarbij over de kop. De brandweer van Borssele, ambulance, tx-aumaheli en politie verleenden hulp. foto Rolf de Feijter Waar zijn interesse vandaan komt, is nogal duister, maar feit is dat de vierjarige Julius een opvallende belangstelling aan de dag legt voor zaken zo als geboorte, leven en dood. Toen het gesprek laatst ging over een kwestie die zich al enige jaren geleden had afge speeld, probeerde hij dat voor zichzelf in de tijd te plaatsen. „Toen ivas ik nog in yyiama's buik hè?" Toen die vraag bevestigend werd beantwoord, wees hij prompt naar zijn één jaar jon gere broertje. „En jij was nog onder de grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31