Bluegrass is plattelands PZC Pi 28 Eenakterfestival is podium voor ontmoetingen Barry Mc Cabe doet het altijd net even anders Tri; kon pot: K» woensdag 19 april 2006 swb Het Eenakterfestival van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater is hét jaarlijks evenement voor het ontmoeten van toneelliefhebbers. „Je ziet daar bijna iedereen die in deze provincie bezig is met ama teurtheater. Van belang is voor al dat het een podium biedt om ontwikkelingen te tonen. Groe pen kunnen laten zien waar ze specifiek aan hebben gewerkt." Dat zegt dramaconsulent Ron Lubbersen van de Stichting Scoop over het Eenakterfestival dat vrijdag en zaterdag wordt gehouden in De Stenge in Hein- kenszand. Lubbersen leidt de mondelinge beoordelingen door een vakjury. Na twee of drie op voeringen bespreken twee thea termakers van buiten de provin cie in aanwezigheid van publiek de eenakters samen met de regis seurs. De vakjury wordt ge vormd door dramaconsulent en regisseur in Friesland, Luuc Ei- sema en actrice en theatermaak ster Devika Strooker. „Voorheen kregen de groepen na enkele weken een schriftelij ke rapportage. De besprekingen na afloop pakken beter uit. Dat gebeurt met respect voor de ma kers. Er worden opbouwende ad viezen verstrekt. De discussie over de voorstellingen wordt daardoor opengebroken en on derling in de wandelgangen voortgezet", zegt Lubbersen. Hij constateert een verschuiving van traditioneel repertoire naar zelfgemaakte voorstellingen op basis van improvisaties en eigen tekstschrijvers. Opvallend is vol gens hem ook het aantal gelegen- heidsgroepen en jongeren dat meedoet. Hij ziet daarin de reve nuen van de opleidingstrajecten voor volwassenen en jongeren. Lubbersen wil het festival zeker niet omschrijven als. een intern feestje. „Het is juist geweldig leuk voor toeschouwers van bui tenaf. Waar immers zie je in zo'n kort tijdsbestek en voor zo weinig geld zoveel verschillende voorstellingen?" Het ZCA-Eenakterfestival 2006 opent vrijdag om 20 uur met de eenakter U bent mijn moeder ge schreven door de onlangs overle den acteur Joop Admiraal. Het stuk wordt opgevoerd door Rien Gielbert, de enige niet- Zeeuwse deelnemer. Verder zijn er voor stellingen van Theater Las Ma- las, Toneelvereniging Pauze en Theatergroep Intermezzo. Leerlingen van het Jeugdthea terhuis openen het programma van zaterdag om 14 uur. Musi- calgroep Papillon verzorgt een optreden, gevolgd door Theater Posh en Jeugdtheatergroep Op Drift. Op zaterdagavond zijn er twee solovoorstellingen van Roald Jansen uit Goes en Jasper de Groot uit Zierikzee. Verder spelen leerlingen van het Buys Ballot College een fragment uit Romeo en Julia en zijn er optre dens van Theatergroep Zierik, De Zeeuwse Komedie en het Middelburgs Theater. Aly Pankov Eenakterfestival, vrijdag en zaterdag in De Stenge in Heinkenszand, ier nazaten van oor logsveteranen uit de Tweede Wereldoor log vonden elkaar na een zoektocht met behulp van oude grammofoonplaten, cor respondentie en het internet. Ze ontdekten dat ze in dezelf de regio rond Brussel woon den en een gezamenlijke voor keur hadden voor bluegrass muziek. Dit verhaal wordt onthuld op de website van The Sons of Navarone. Dat niet alles wat internet biedt op waarheid berust, wordt duidelijk als Thierry Schoymans (mandoline en zang) de keuze van de naam van de bluegrass band uit de doeken doet.. „We wilden een naam die niet direct naar bluegrass ver wees. Al die groepen hebben na men met blue of grass erin. Ie mand suggereerde in een jolige bui Sons of Navarone en dat von den we wel lekker klinken. Het heeft absoluut niets met die film The guns of Navarone te doen." Naast Schoymans completeren de Belgen Benjamin Steegen (gi taar en zang) en Guido Bos (con trabas en zang) en de Ier Eugene O'Brien (banjo) de formatie. In tegenstelling tot vele folkgroe pen uit Vlaanderen, speelt Sons of Navarone geen boombal mu ziek. „Bluegrass is eerder luister- muziek dan dansmuziek. De be langstelling voor countrymu- ziek is in Nederland groter dan in België, al is er hier wel een cir cuit vooral in het zuiden. Zelfs in het extreme. Dan komen ze gekleed als cowboys en india nen. We spelen internationaal Sons of Navarone: bluegrz s eerder luistermuziek dan dansmuziek. en zeker elk jaar rond mei in Ne derland. Dan vindt in Voorthui zen het European World of Blue grass festival plaats, een soort internationale competitie met meer dan dertig formaties." Bluegrass muziek zou conserva tief zijn en politiek fout. „Mis schien omdat de muziek is ont staan in de zuidelijke en behou dende staten als Virginia en Texas en vaak door plattelands bewoners werd gespeeld. Maar wij zijn helemaal geen fans van Bush. Ik denk zelfs dat je de bluegrass liefhebbers en muzi kanten in Europa links in het po litieke spectrum moet zoeken, net zoals bij de meeste folkmu ziek." Qua teksten is bluegrass niet bijster interessant. Het behelst de thematiek van het platte land: lokale problemen, de kerk etc, maar net zo goed universele thema's als liefde. „Wanneer deze muziekstroming in de steden was ontstaan, was de inhoud waarschijnlijk anders geweest. De grondlegger van de bluegrass is Bill Monroe. Hij in tegreerde Ierse, West-Europese muziek, maar ook gospel en zelfs blues met elkaar. De blue grass mandoline stijl adapteer de hij van de zwarte bluesmuzi kant Arnold Schulz. Zwarte bluegrass muzikanten zie je ech ter nauwelijks. Wij spelen het vooral omdat we de muziek foto Firmin Bos waarderen. De laatste jaren is er een aantal schakeringen ont staan binnen de bluegrass met jazzinvloeden, rock en zelfs klas sieke muziek en met moderne thematiek in de teksten. Het is heel interessante muziek met naadloze meerstemmige vocalen en vergt een gedegen instrument- beheersing." Dat laatste zit wel goed bij de Sons of Navarone die na een eer der bezoek tijdens het Razzma tazz festival vrijdag terugkeren voor een volledig concert op de folkzolder. Marius Roeting The Sons of Navarone, zaterdaga vond 22 aprü in Razzmatazz te Oost-Souburg. Juke Joints-drummer Peter Kempe staat vrijdag in Porgy Bess vooraan. De me de-organisator van de vierde bluesroute in Terneuzen is liefhebber van Rory Gallag her. De Ier Barry Mc Cabe heeft ook die pas sie, al doet hij het graag net even anders. Mc Cabe, die als hoofdact van de bluesrou te in Porgy Bess op de planken staat, heeft een hekel aan kopiëren. Mede daarom trok hij als eerste Ierse artiest naar het bui tenland voor de opname van een live-al bum For Fans Only). Geen Ieren in de buurt, maar een zaal vol Zweden die hij naar zijn hand moest zetten. Ook zijn twee de plaat C'est La Vie - Live in France en derde schijf Everybody's Got The Blues - Li ve in Norway kwamen op podia in den vreemde tot stand. Mc Cabe opereerde toen onder de paraplu van zijn band Albatross. Later liet hij solo zijn liefde voor Cel tic-blues de vrije loop. Met doedelzakspeler Davy Spillane (Riverdance) bracht hij zijn voorkeur voor blues en Ierse traditionals sa men op The Peace Within. Na het optreden van Mc Cabe barst in tien andere kroegen het bluesgeweld los. Zo blaast zanger en mondharmonicaspeler Daan Prevoo met zijn Bluescrowns in café Du Commerce de west coast swingblues nieuw leven in. De broers Gerrit en Bennie Veldman zweren in 't Bierwinkeltje op de Markt bij swing- en jumpblues van Muddy De Ierse gitarist-zanger Barry Mc Cabe. Waters, Jimmy Smith en Elmore James. In Ter Nose brengt The Fake Brothers Band van Jaap Meurs Texasblues. In bluescafé De Ster in de Korte Kerkstraat serveert de Kreed Potter Band een portie powerblues. Little Boogie Boy Hein Meijer mag in De Tollebol laten zien wat boogieën is. In café Wilhelmina glijdt de Belgische slidegitarist Marino Noppe met een buisje over zijn sna ren in de band Maxwell Street. El Mocam- bo pakt in The Black Lotus in de Nieuwst- raat uit met covers van Stevie Ray Vaug- han. The Rhythm Chiefs in De Markies, zijn ook beïnvloed door deze virtuoos. De enige lokale inbreng komt van de Ter- neuzense vijfmansformatie Shit Happens in De Bomvrije. In zekere zin spelen Stinky Lou The Goon Mat in De Graanbeurs ook een thuiswedstrijd. Vorig jaar was dit Franse trio op dezelfde locatie één van de smaakmakers van de route. Met een thee kistbas, mondharmonica en zingende en stampende gitarist gieten zij een energiek, maar vertrouwd sausje over de boogies waar John Lee Hooker groot mee werd. Raymond de Frel Bluesroute Terneuzen, vrijdag, vanaf 20.30 uur in Porgy Bess. Vanaf 22 uur in tien andere cafés. ROTTERDAM Les corps étrangers. Compagnie Ac- crorap. Choreograaf Kader Attou weet verschillende dansdisciplines met elkaar samen te brengen en te la ten versmelten. Rotterdamse Schouw burg wo 20.15 uur. Channel Shabab. In Channel Shabab worden muzikale en dramatische er varingen. van vertellingen tot sounds capes en van urban beats tot Balkans vuurwerk, gecombineerd tot mu ziektheater BZAZ Foundation. Rot terdamse Schouwburg wo 20.30 uur. II Divo. II Divo bestaat uit vier klas siek geschoolde zangers die populaire liedjes op semi-klassieke wijze uitvoe ren. Ahoy' Rotterdam do 20.00 uur. Het huis der verborgen muziekjes n. Het Muziek Lod. Met enkele nieuwe muzikanten bouwt componist Dick van der Harst verder aan een suite met als rode draad Mozart, maar ook de Spaanse flamencolegende Ca- marón de la Isla. Rotterdamse Schouwburg do 20.15 uur. De Dijk support. Deze Dijk is onder tussen echt wel doorgebroken. Neder land zingt mee met hits als Groot Hart, Mag Het Licht Uit en Bloedend Hart. Nighttown vrij 20.00 uur. Eric Vloeimans Michiel Borstlap. De Rotterdamse trompettist en win naar van de Boy Edgar Prijs Eric Vloeimans met pianist Michiel Borst lap, die de prestigieuze Thelonious Monk/BMI ComposersCompetition won. Concert- en congresgebouw de Doelen, vri 20.30 uur. Klassieke pianomuziek uit Brazilië: Tadeu Duarte. De pianist speelt stuk ken van zijn beide solo cd's. Zijn laat ste cd is Hoje, met muziek van Brazili aanse componisten die nog" leven. Theater de Evenaar vrij 20.15 uur. Nederlands Kamerorkest. O.l.v. Gor- dan Nikolic - riool. Haydn - Symfo nie nr.26 'Lamentatione'; Beethoven (volt. C. Nieuwenhuizen) - Vioolcon cert in C WoO 5 Mozart - Mars KV249; Mozart - Haffner-Serenade KV250. Concert- en congresgebouw de Doelen, vrij 20.15 uur. Paris. Texas. Paris, Texas is het ver haal van een man en een wouw en hun overweldigende liefde, waarin ze zichzelf kwijtraken. Een liefde die zo groot is dat ze er beiden aan kapot gaan. De Paardenkathedraal. Rotter damse Schouwburg vrij en 20.15 uur. Classical Spectacular. Het Royal Phil harmonic Orchestra uit Londen speelt klassieke meesterwerken in een gechoreografeerde licht, laser en vuurwerk show. Ahoy' Rotterdam za 20.00 uur. Kala Ramnath. 'De zingende riool' noemt men haar in India. Kala Ram nath verrijkt de raga's die ze speelt met zangerige lijnen en geeft daar mee de traditie een hedendaagse bete kenis. Concert- en congresgebouw de Doelen, za 20.30 uur. Holland Symfonia en Cappella Am sterdam. Onder leiding van Roy Good man brengt Holland Symfonia en Cappella Amsterdam. Ouverture Die Weihe des Hauses, Meeresstille und glückliche Fahrt en Symfonie nr.9 van Beethoven. Concert- en congres gebouw de Doelen, za 19.30 uur. Parels van de Zee. Internationaal Danstheater, Parels van de Zee is een kleurrijke stroom van dansen langs de rijke eilandencultuur overal ter wereld. Rotterdamse Schouwburg zo 14.30 uur. Betty Ford Clinic. Met Roog, Jeroens- ki, Thunderpussy DD King, Man ga, MC Nova, MC Miss Bunty en Nor man Soares on percussion. Cruise Ter minal Rotterdam zo 19.00-1.00 uur. Hard Target. DoelenEnsemble en Or kest De Volharding o.l.v. Jussi Jaati- nen m.m.v. Irvine Arditti - viool. Fin- sterer - Constans; Ives - The unanswe red question; en nieuw werk van Adriaansz en Francesconi. Concert en congresgebouw de Doelen, zo 20.15 uur. DoelenKwartet. DoelenKwartet en het duo Basso Basso, bestaande uit de contrabassisten David Heyes en Peter Leerdam. M.m.v. contrabassist Arjen Leendertz (Young Philharmo nic). Werken van o.a. Purcell, Adams en Tippett. Concert- en congresge bouw de Doelen, zo 11.00 uur. Eerste nationaal concours voor jeugd- symfonieorkesten. Eindronde van de vier voorrondewinnaars. Concert- en congresgebouw de Doelen, zo 9.30-17.00 uur. Die Zauberflöte. Wolfgang Amadeus Mozart schetst in Die Zauberflöte het ideaal van de nieuwe mens in de nieu we samenleving na de revolutie. Die Zauberflöte gaat over een jonge held die met een onhandige vogelman op zoek gaat naar de vrouw van zijn dro men. Met Nederlandse boventitels. Stichting Internationale Opera Pro ducties. Rotterdamse Schouwburg di 20.15 uur. ANTWERPEN Creatie Lente 2006. Theaterproject van collectief TG Stan met: De Keer- smaecker, De Roo, De Schrijver en Vercruyssen. wo. t/m za. première Monty 20.30 uur. As You Like it. Jongerenproject en sprookje over de liefde, naar Shakes peare, bewerkt door Peter Seynave, gespeeld door Toneelhuis-jongeren, do. vr. en za. Tokio 20.00 uur. Agnes en God. Psychologische toneel thriller van John Pielmeier over het leed van een jonge kloosterzuster, do. vr. en za. Noordtheater 20.15 uur. Dat is 't leven. Diepmenselijke kome die van Gordon Steel, over de kleine kantjes van het huwelijkgeluk. do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Kala Ramnath - India, concert met vioolspel, do. 20.30 uur; Xhosa-Toea- reg in Residentie: Ngqoko Women's Ensemble Ikewan Ensemble, con cert door twee vocale tradities uit Zuid-Afrika en Algerije, vr. 20.30 uur Voorstellingen in de Arenberg: Helden, tiende voorstelling van De Nieuwe Snaar, wo. t/m za. 20.15 uur; Krauwelenhof Hoveberg: show- en toneelvoorstelling, ma. 20.15 uur Life is a Cabaret. Biografische schets, doorspekt met bedjes van Judy Garland en dochter Liza Minelb, van de Nederlandse musicalauteur Lars Boom, door woord- en muziektheater De Speling, vr. en za. Fakkeltheater/Kelder theater 20.30 uur. Mamma Mia. Musical met een komi sche en dynamische liefdesgeschiede- nisaan de hand van de hits van Abba, met in de hoofdrol Vera Mann. wo. do. en vr. Stadsschouwburg 20 uur, za. 14 en 20 uur, zo. 14 en 19 uur. Pinokkio. Musical - familievoorstel ling. wo. Kon. Elisabethzaal 15 uur. In 't Witte Paard. Operette naar de operetteklassieker lm Weisen Rössl. wo. do. vr. en zo. Zuiderkroon 20.15 uur, za. 15.00 uur. Meezing Sound of Music. Meezing fa- müievoorstelling van de Sound of Mu- sic. zo. Zaal Elckerlyc 19.00 uur. Concerten in De Singel: Geraldine McGreevy, sopraan en Graham Jo hnson, piano, concert met liederen van Schubert, Brahms en Wolf, wo. 20.00 uur; Othello, bewerking van liefdesdrama van Shakespeare door het Deutsches Schauspielhaus uit Hamburg o.l.v Stefan Pucher, wo. en do. 20 uur; Radu Lupu, pianoconcert met werk van Schumann, do. 20 uur; Curating the Library, maandelijks te rugkerend project met twee sprekers uit een bepaalde kunstdiscipline, do. 20 uur; Monk Plappening, concert met werk van Monk, zo. van 11-22 uur: Studenten conservatorium Ant werpen en Michiel Braam, piano, 11.30 uur; Duck Baker/ Ros well Rudd Duo, gitaar en trombone, 14 uur; Alexander Von Schlippenbach Quintet, Monk's Casino Part I, 15.30 uur; Ran Blake Solo, piano, 17 uur; Alexander Von Schlippenbach Quin tet, Monk's Casino Part II, 18.15 uur; Johnny Griffin Quartet, 20 uur. Concerten in Rataplan.WG Trio feat: Magic Malik Josef Dumoulin, jazzconcert, vr. 20.30 uur; Tatave - Les Enfants de L'Yser feat Jokke Schreurs, concert met musettemu- ziek, za. 20.30 uur. Concerten in het Sportpaleis: Nekka-Nacht - Kadril - 30 jaar Folk, 13de editie van concert met Vlaamse folk door topper Kadril en andere ar tiesten, vr. 20.30 uur; 69ste Vlaams Nationaal Zangfeest met artiesten, koren, dansgroepen, muziekkapellen en vrijwilligers, zo. 14.00 uur. Uncontainable. Choreografisch pro ject met creaties van vijf nieuw gese lecteerde balletchoreografieën, waar van het beste werk wordt bekroond met de Hapag Lloyd prijs, door dansers van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen i.s.m. het Kaai theater/Brussel. do. vr. za. en zo. pre mière Theater 't Eilandje 20 uur. ZATERDAG Familiemusical Het Land van Ooit presenteert zaterdag 22 april de familie- musical Kloontje en de Rommelberg. Kloontje het Reuzenkind is verliefd op Page Polle. Als ze het hem wil vertellen, komt Grootoor-de-Gore-met-Haar-uit - zijn-Ore tevoorschijn. Grootoor vervuilt Het Land van Ooit, om het zo te veroveren. Daarbij heeft hij de hulp van IJzer- wijven! Kunnen Kloontje en Polle samen Grootoor en zijn IJzerwijven, en al hun troep en rommel verslaan? •Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur Eenakterfestival Het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater houdt vrij dag 21 en zaterdag 22 april een Eenakterfestival. Het programma: Smoezen van Jeugdtheaterhuis Goes, Gees tig Papillon door Musicalgroep Papilion, Passeiyvan Theater Posh, Jeugdtheater Op Drift met Rollercoaster, Toneelgroep De Reageerbuys met Romeo en Julia, Roald Jansen met Een Bedevaartslied, Theatergroep Zierik brengt Spelen voor je leven, Theater JaJoh! speelt Drie is teveel, De Zeeuwse Ko medie presenteert C'est. tout en Middelburgs Theater De red dende engelen. •De Stenge, Heinkenszand, 14.00 uur Zingen Marie-Cecile Moerdijk en Wieteke van Dort presenteren za terdag honderd jaar liederenbundel Kun je nog zingen, zing dan mee. Medewerking verlenen verder het Westkapelles koor en Ons Boeregoed olv Johan Huissen en het kinderkoor de Noten krakers olv Annemarie Klein. Op orgel: Jos Vogel; piano: Marcella Simons; beiaard: Henk G. van Putten. •St. Jacobskerk, Vlissingen, 14.30 uur Vrouwenkoor Quodlibet uit Middelburg treedt zaterdag 22 april op. Het vrouwenkoor zingt liederen in zeven verschillende ta len. Het is een stemmenorkest, wanneer muziek zonder woor den wordt gezongen uit de film Paradise Road. Dirigent Wil lie den Hollander, verzorgt tevens de pianobegeleiding. •De Drukkery, Middelburg, 15.00 en 16.30 uur. Surrender Surrender viert zaterdag 22 april het 25-jarig bestaan. Zowel de Engelstalige als Zeeuwse nummers van het eerste uur worden ten gehore gebracht. Gastmuzikanten die ooit een rol vervulden binnen de groep verlenen hun medewer king. Verder zijn er optredens van Scallywags, De Driefstang en Over the Edge. •Feesttent, Grijpskerke, 17.00 uur Harmonie Koninklijke harmonie Ons Genoegen Vlissingen houdt zater dag 22 april haar jaarlijkse uitvoering. De harmonie treedt voor het eerst op onder leiding van de nieuwe dirigent Albert John Vervorst. Op het programma on der meer Noah's Ark van de Vlaamse componist Bert Apper- mont. Het Leerlingeriorkest speelt samen met de blokfluit- groep. Aan de Slapstickshow doen ook de jongste kinderen van het project Music For Kids mee. De Jeugd-Deltaband presenteert de nieuwe showmuziek en samen met de nieuwe instromers de twee marsen die deze zomer op het Nationaal Jeugd Festival worden gespeeld. De Deltaband brengt Ne derlandse hits. Opvallend stuk is Labyrinth van Cesar Zui- derwijk, in een arrangement van Guus Geusenbroek en Ed Oosterom. Afsluitend spelen de deelnemende orkesten geza menlijk een mars. Na afloop is er bal na met muziek van de banc! Jo Meerman and Friends. Sporthal Baskensburg, Vlissingen, 19.30 uur Zingen Adrie Oosterling treedt zaterdag 22 april op. De cabaretier/zanger uit Groede brengt een programma in het kader van de herdenking 100 jaar Kun je zingen, zing dan mee. •St. Jacobskerk, Vlissingen, 1$;30 uur Country Countryband Bullit staat zaterdag 22 april op het podium, Ook dj Richard verleent medewerking aan dit Line dance evenement. ®'t Klooster van Rilland, Rilland, 19.30 uur Uitwisselingsconcert Apollo uit Brouwershaven en Wilhelmina uit Colijnsplaat verzorgen zaterdag 22 april een uitwisselingsconcert. Beide muziekverenigingen staan onder leiding van Ad van Nieuwenhuijze, sinds vorig jaar cle nieuwe dirigent van de brassband van Apollo. Tonnemagazijn, Brouwershaven, 20.00 uur Akoestische pop A.M. Sessions en Jester of the King staan zaterdag 22 april op het podium met akoestische pop. A.M. Session is het pi'oject van Abco in 't Anker (zang) en Maurits van der Sluis (gitaar) uit Zierikzee. Ze brengen hun eigen liedjes, met invloeden van country, folk, rock en jazz, maar ook werk van Bob Dylan, R.E.M. en Saybia. Jester of the King speelt akoestische pop met een vleugje folk, rock en jazz. De bezetting: Judith Moerman (gitaar en zang) Erwin Talens (basgitaar), Edwin Huits (slagwerk en toetsen) en Gideon van Buitenen (violist). •Brogum, Zierikzee, 20.00 uur man vé in een •jjt de fantast alsof h Deze k te hulj lagspi rend broers ;y Scc iezetti net ve óefiln d sn ric de koi nolds can oi result? Aan d( (en, n drama C< niet. sen e: iet lu! Ie tre taigt. De act bevlog rende het gi Ivanhi zette c nenstc Vand staan een ei hoeft te zijt juimti Sussen stamn Ierse 1 aamvi liet ec aanst: franc de lei voor hut 01 ten. Pc cliché Op de bend tr liefde voel niet listisi De b beeld zo'n der j ben. oproi Koor frwic nolds les en lingei Symfonieorkest Symfonieorkest Jacob Obrecht verzorgt zaterdag 22 april een concert Het programma vermeldt de 9e symfonie van Dvorak Aus Der Neuen Welt. Het orkest is hiervoor uitgebreid met een grote blazersbezetting. Verder staan de Egmont ouverture van Beethoven, en de orkestsuite Pelleas en Melisande van Sibelius op het programma. Grote Kerk, Tholen. 20.00 uur Dubbelconcert Jack Lukeman en Danny Vera verzorgen 22 april een akoes tisch dubbelconcert. De Ierse singer-songwriter van albums als Metropolis Blue en Universe ontwikkelde als homage aan Jacques Brei een show Chez Jack L - Love, Death Brei. Vorig jaar werdzijc eerste cd in Nederland uitgebracht Amsterdam. De Zeeuws singer-songwriter Danny Vera heeft twee cd-albums uitge bracht For the light in your eyes en Hold on a while. Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Orgel Henk G. van Putten opent zaterdag 22 april de orgelserie. Het programma vermeldt werken uit de Barok van Bruhns, Bach en Krebs en uit cle Duitse Romantiek van Mendelsso hn, Reger en Dienel. Besloten wordt met twee werken met ei gentijds klankidioom: Processional van de Engelse compo nist Mathias en van Philip Glass de derde akte uit een transcriptie van de opera Satyagraha. Nederlands Hervormde kerk, Kapelle, 20.00 uur Concert Irvine Arditti (viool) concerteert zaterdag 22 april met De Volharding en het Doelen Ensemble. Het programma vermeldt werk van Mary Finsterer, Luca Francesconi, Charles Ives, en cle initiefnemers van dit pro ject Peter Adriaansz en Hans Koolmees. Dirigent is Jussi Jaatinen. •Grote Kerk, Veere, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28