Biggekerke krijgt nieuwe wijk PZC i'iO PZC Nieuw onbeperkt bellen van vast naar vast Dorp breidt uit met ruim twintig woningen -13 Zeeland blijft erg in trek bij bedrijfsleven Linetlance in Oost-Souburg Zaalvoetbal in Baskensburg Vlissingen Werkstraf voor oplichtster Rijontzegging voor drankrijder Bromfietser botst frontaal op auto Festival Veerse muziekkorpsen Rechtbank verdwijnt mogelijk uit Terneuzen DEFINITIEF AFSLANKEN ZONDER JOJO-EFFECT! üasis voor ideaal wonen ^pdymince ^Jeffrey Kutterink jUDDELBURG - De belangstel- lint» van bedrijven om zich in Zeeland te vestigen blijft «roeien. Vorig jaar kwamen er 255 bedrijven bij en gingen er 153 weg; een positief saldo van 102. Grote winnaars: Mid delburg en Schouwen-Duive- land. rtnnr Edith Ramakers BIGGEKERKE - Biggekerke krijgt er de komende jaren ruim twintig woningen bij. De huizen komen in een nieuwe wijk, de Onrustpolder. „We hebben het bouwplan samen met de dorps- en een stedenbouwkundige ontwikkeld", zegt J. Wedts de Swart van de gemeente Veere. De uitbreiding is opgenomen in het nieuwe bestemmingsplan voor de kom Biggekerke dat tot 24 mei ter inzage ligt. woensdag 19 april 2006 Dat blijkt uit de bedrijvendyna- miek van de Kamer van Koop handel voor Zeeland in Middel burg. Vertaald in het aantal ba nen, kwamen er 371 arbeids plaatsen bij en verdwenen er 331; een plus van 40. Het is voor al de zakelijke dienstverlening die zich in Zeeland vestigt. Sterk vertegenwoordigd zijn de adviesbureaus en facilitaire diensten. Het minst populair voor ondernemers van buiten Zeeland is het openen van een horecagelegenheid Opvallend is de verdeling over de gemeenten. Middelburg (+19) en Schouwen-Duiveland (+16) hielden per saldo de meeste nieu we bedrijven over. Daarna vol gen Terneuzen en Hulst met elk 14. De gemeente die nog het meeste opvalt is Goes. De stad waar veel kantoren worden ge bouwd, kreeg er per saldo vorig jaar geen enkele onderneming bij. Wie daarop inzoomt, ziet dat er zich in Goes vorig jaar 17 nieuwe bedrijven vestigden, maar dat er ook even zoveel weer vertrokken. Ook Vlissin- gen valt negatief op. Welgeteld kreeg de stad er één bedrijf bij, net zoveel als Tholen. Ondanks de verschillen, is er in elk geval geen enkele Zeeuwse gemeente waar meer bedrijven vertrokken dan erbij kwamen. Dat was in 2004 wel anders. Toen vestigden zich per saldo 84 nieuwe ondernemingen van 'bui ten' in Zeeland; goed voor 142 arbeidsplaatsen. agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl jE+nail: web@pzc.nl wing'." Zoals het er nu naar uit ziet komt er een mix aan wonin gen: rijtjeshuizen, vrijstaande woningen en twee-onder-een- kap. De dorpsraad wilde extra aan dacht voor de starters op de wo ningmarkt. Het ziet ernaar uit dat de gemeente aan dat ver zoek kan voldoen. C. Besuijen, secretaris van de dorpsraad, verklaart: „Star ters moeten ook de kans krijgen een nieuwe woning te kopen." Biggekerke heeft circa ne genhonderd inwoners. Volgens de dorpsraad is er behoefte aan nieuwe woningen. De meeste wo ningen van het vorige nieuw bouwproject aan de Martinus Nijhoffstraat waren snel weg. Vorig jaar zijn daarvoor de laat ste van de circa twintig huizen opgeleverd. „We hebben daar zeven jaar over gedaan. Dat tempo willen we met dit nieuwbouwproject opnieuw aanhouden." Groei Het aantal woningen is afge stemd op de natuurlijke groei van het dorp. „Eerst komen Big- gekerkenaren die een band heb ben met Biggekerke ervoor in aanmerking. Daarna wordt de grond aangeboden aan inwo ners van de gemeente Veere en pas daarna is de markt geopend voor mensen buiten de gemeen te. Maar zover komt het niet", voorspelt Besuijen. De dorpsraad is blij met de uit breiding. „Het is goed en rustig wonen hier", zegt Besuijen. „Maar de leefbaarheid van het dorp zou beter worden, als er winkeltjes zouden komen. Veer tig jaar geleden zaten hier nog drie kruidenierswinkels. Die zijn een voor een vertrokken. Slagerij Koets was de laatste. Die is naar Westkapelle vertrok ken." De rijdende winkel van Koppe- jan deed bijna dagelijks Bigge kerke aan. Tot vorige maand. „Die missen we ook. We hebben nog een winkeltje met diervoe ding in de molen en een winkel met bakkerijproducten van Ar duin. Maar ook voor de sociale contacten is het goed om een su permarkt in het dorp te heb ben." De uitbreiding verschijnt aan de rand van het dorp tussen de Val- kenisseweg en de rondweg Big gekerke. Een wens van de dorps raad was om tegelijkertijd ook nieuwe weg aan te leggen, die het wijkje moet ontsluiten. De gemeente heeft de grond daarvoor inmiddels aangekocht. kavels voor de woningen worden uitgegeven door de ge meente zelf. Voor de bouw en het ontwerp zijn randvoorwaar- den opgesteld. „We zijn in samenspraak met de dorpsraad uitgekomen op een stijl in de sfeer van 'dorpsbebou- D0MBURG - Schuttershof, 19.00 - uur Gym vanaf vijftig jaar; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 r: Gym vanaf vijftig jaar; iHet Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; Arsenaaltheater, 19.30 uur: Vrouwen avond Stichting Meisje sta op. OOST-SOUBURG - In wijkcen trum De Regenboog aan de Mid delburgsestraat in Oost-Sou burg kan zondagmiddag meege daan worden aan linedance. Dit duurt van 13.30 uur tot 18.00 uur. VLISSINGEN - In sporthal Bas kensburg aan de President Roos- eveltlaan in Vlissingen wordt zondag een zaalvoetbaltoernooi voor kinderen tot 14 jaar gehou den. De organisatie van het toer nooi is in handen van Palla dium. Het begint om 15.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Het beeld van Frans Naerebout gaat een paar dagen in een opslagdepot voor het Bevrijdingsfestival. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eind jaren tachtig. Mid den jaren negentig. 2003. 2005. En nu 2008 of 2009. Voor de herinrichting van het Bellamypark zijn al zoveel data ge noemd. Geen een werd gehaald. Onder nemers hebben er een hard hoofd in. „Ze houden ons aan het lijntje." Echt een plan voor het Bellamypark is nooit gemaakt. Autoluw wordt gezegd. Autoloos gehoopt. Grotere terrassen. Voorlopig komt de gemeente niet ver der dan het weghalen van bankjes en muurtjes, voor het Bevrijdingsfestival. „Die moeten plaats maken voor het po dium", zegt Fred Borgs. „Dat heeft te maken met de veiligheidsvoorschriften. Het is elke winter weer een discussie of het festival daar wel kan plaatsvinden. Nu halen we ook het beeld van Frans Naerebout weg, zodat het podium tegen de weg kan komen te staan. De bankjes komen niet terug, maar Naerebout wel. Hij krijgt een nieuwe plek, maar waar, dat weten we nog steeds niet." Natuurlijk zou het veel handiger zijn als het plein gelijk wordt heringericht. Maar, zegt Borgs, daar is geen geld voor. „De gemeente moet prioriteiten stellen. Niet dat alles moet wijken voor het Scheldekwartier, maar de stad is meer dan alleen het Bellamypark." Volgens Borgs speelde de planning voor de Fonteyne maar 'een klein rolletje'. Café-eigenaren aan het Bellamypark zeggen dat hen dat altijd is voorgehou den. Martijn van de Woesteijne van Soif: „Weer twee jaar wachten is zuur, zeker als je ziet hoe de stad overal op knapt. Dan is het Bellamypark toch het ondergeschoven kindje. Ik had gehoopt dat we naar een uitgaansplein zouden gaan. Tja, het zat eraan te komen..." Ook Frans Meijer van De Concurrent staat niet te kijken van de vertraging. „Het is me altijd beloofd: het park ziet er snel beter uit. Maar er gebeurt nooit wat. Dat pakte voor restaurant Bleij ver keerd uit: die ging failliet. Ook Speijk, Scandalous, Soif en wij hebben flink verbouwd, maar de gemeente komt ons niet tegemoet. Met een zoethoudertje als bredere terrassen alleen ben je er niet. Ze houden ons aan het lijntje." Het Bellamypark is een plein waar Ne derland er zoveel van heeft, zegt Meijer. „Het heeft niks maritiems, niks Vlis- sings. Het wordt tijd dat er actie komt. Misschien een ondernemersvereniging. Die wil ik dan wel oprichten." Dat heeft toch geen zin, voorspelt Wil lem Houtman van Sans Etoile, om het hoekje op de Nieuwendijk. „Niemand komt verder dan klagen en namaak ro- tanstoelen. Drammen moet je. Dat deed ik ook voor de Nieuwendijk. Ze zeggen dat het Bellamypark er ongeveer zo uit komt te zien, inclusief die lelijke grijze schotten. Een mooie flaneerboulevard is steeds het verhaal geweest." Houtman is sceptisch. In de tijd dat hij eigenaar werd van Soif, eind jaren tach- foto Lex de Meester tig, werd de haven verbouwd. „Toen al zeiden ze tegen me: over twee jaar be ginnen we aan het Bellamypark. Niks van waar. En van 2008 en 2009 geloof ik ook niks. Zonde dat ze die bankjes bij Frans Naerebout weghalen. Waan zinnig. Daar zitten veel mensen op." De herinrichting heeft in al die tijd veel creatieve geesten in Vlissingen geprik keld. Bij inspraakrondes in het Arse naal borrelden alle ideeën naar boven. Mark Weug, van de stichting Bel- lamyhaven, kwam met het plan om de vroegere Bellamyhaven terug te halen. „Een verschrikkelijk duur plan natuur lijk, maar de gemeente heeft altijd be loofd mee te zoeken riaar fondsen. Twee maanden geleden ben ik er nog voor op het stadhuis geweest. En of er nu een ha ven komt, een park, of een ijsbaan waar ik ook een tijdje voor heb geijverd, dat maakt niet uit. Als er maar iets gebeurt. Trouwens, waar zijn die negen miljoen, die destijds voor de herinrichting zijn uitgetrokken, eigenlijk gebleven?" Dat is iets voor de politiek, zegt Weug. Kersvers raadslid voor de Lokale Partij Vlissingen. Komt dat even mooi uit. MIDDELBURG - Een 48-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisteren in Middelburg wegens oplichting veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Zij leverde in de tweede week van februari bij Albert He- ijn in Middelburg boekjes met gekopieerde spaarzegels in. De namaakzegels leken echt. Zo incasseerde de vrouw 416 euro bij de supermarkt. Die methode was volgens officier van justitie R. Jeuken al vaker gebruikt. De vrouw is al dertig jaar verslaafd aan verdovende middelen en kwam daardoor vaak in aanra king met justitie. Ze kwam tot haar daad omdat ze geld nodig had. Ze heeft het geld inmiddels terugbetaald aan AH. De officier hield er rekening mee dat de Arnemuidse de laatste vier jaar geen overtredingen meer begaan heeft. Hij eiste 180 uur werkstraf. Politierechter N. van Sprons- sen legde eenderde van de 180 uur werkstraf voorwaarde lijk op. MIDDELBURG - Politierechter N. van Spronssen in Mid delburg heeft gisteren een 51-jarige drankrijder uit Kats zeven maanden rijontzegging, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en 800 euro boete opgelegd. De man raakte 17 februari in Kortgene met zijn auto van de Deltaweg en kwam in de sloot tot stilstand. De man be kende twaalf flesjes bier te hebben gedronken. Dat bleek uit de score van 740 microgram: ruim drie keer zoveel al cohol als is toegestaan. Officier van justitie R. Jeuken eiste zeven maanden rijont zegging, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en 850 eu ro boete. VLISSINGEN - Een zeventienjarige bromfietser uit Vlis singen is gistermiddag rond kwart voor vijf in zijn woon plaats frontaal op een personenauto gebotst. De jongen raakte hierbij gewond en is met een gebroken heup voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis. De bromfietser reed vanaf de Commandoweg de Konings- brug op. Net na de bocht kwam hij op de linker weghelft terecht en botste in volle vaart op de auto van een 43-jari- ge Vlissingse. De auto en de bromfiets raakten bescha digd. OOSTKAPELLE - Alle muziekverenigingen uit de ge meente Veere spelen op 13 mei in Oostkapelle. De verenigingen spelen zowel licht klassieke als moderne nummers. Alle concerten vinden plaats in het centrum van het dorp. Van 11.00 tot 11.30 uur speelt het slagwerk ensemble van OKK uit Westkapelle. Daarna is het tot 12.30 uur de beurt aan Veere's genoegen. Luctor et Emer- go en de slagwerkgroep uit Zoutelande spelen van 12.30 tot 14.00 uur. Brassband Apollo uit Domburg treedt op van 14.00 tot 15.00 uur, Plarmonie voorwaarts en het leerlingenorkest uit Koudekerke spelen van 15.00 tot 16.30 uur. Brassband OKK uit Westkapelle treedt op van 16.30 tot 17.3'0 uur, muziekvereniging EMM uit Serooskerke speelt daarna, tot 18.30 uur. Brassband Crescendo uit Oostkapelle sluit de dag af met een optreden van 18.30 tot 19.30 uur. MIDDELBURG - Binnen enkele jaren wordt hoogstwaarschijn lijk geen recht meer gesproken in Terneuzen. President L. van Dijke van de Middelburgse rechtbank ver wacht dat op termijn die neven vestiging sluit. In 2008 of 2009 valt de beslissing. Momenteel liggen bij de minister ook ver zoeken om de nevenvestigingen in Zierikzee en Tholen te slui ten. Dat betekent dat op termijn bin nen Zeeland alleen nog maar in Middelburg recht wordt gespro ken. (Advertentie) Bodymince begeleidt u deskundig en intensief met snel en verantwoord afslanken. De combinatie van uw persoonlijke L&Mince proteïne-kuur en endermologie staat garant voor verlies van 7 tot 10 kilo per maand! Met behoud van energie en zonder hongergevoel! Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com (Advertentie) (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsen weg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl Wilt u ook definitief afslanken, neem dan contact met ons op voor een intakegesprek of kijk op www.bodymince.nl. Korte St. Janstraat 6, 4301 AE Zierikzee, Tel.: 0111 -41 29 45 zierikzeeebodymince.nl - www.bodymince.nl Primafoon kpn.com 0 9 00 - 0244 Be Vu onbeperkt bellen vanaf je vaste telefoon naar alle vaste nummers in Nederland met uitzondering van betaalde service- en internetnummers. Nu voor 13,95 per maand. BciVrii Avond h Weekend. als BelVrij Altijd, maar dan van 19.00 tot 08.00 uur en het hele weekend voor 6,75 per maand. Voor deze gesprekken betaal je geen starttarief. BelVrij is een aanvulling op het BelBasis abonnement. internetten bellen tv kijken ^>kpn sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13