PZC Ijsbaan moet centrum opfleuren CONCERT MMEI Hoe kom je Vlissingen uit? mmmt schoonmaak! 100 foto's voor 12,00€ Gemeenteraad Veere stemt in met coalitieprogramma SPUINTPHOTO Dorpsraad van Westkapelle wil Schelpweg behouden Protest tegen verbod op naaktrecreatie strandje Ritthem Xander de Buisonjé zegt optreden in Middelburg af Middelburgers kunnen met Kerstmis mogelijk weer schaatsen op de Markt Werkstraf voor mishandeling van vriendin Jongen (12) gewond bij aanrijding Inbraak bij benzinestation Zwaargewonde bij ongeluk Jonge drankrijder bestraft Levenscyclus Bdactie: 0113-315649 WW.pZC-0' J fliail:redactie@ pzc.nl 35tbus31,4460 AA Goes iivertentie-exploitatie: 0rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; „uvvs-Vlaanderen: 0114-372770; lalionaal: 020-4562500. (oensdag 19 april 2006 editie Walcheren anrNadia Berkelder QDDELBURG - Het optreden at zanger Xander de Buisonjé ijdens Koninginnedag op de [arkt in Middelburg zou geven, aat niet door. Hij heeft een po- iep op zijn stembanden. [et management van De Buison- heeft gisteren laten weten dat ij zijn toemee vanwege een ope- ra tie aan zijn stembanden moet afbreken. „Ik zit met het zweet in mijn handen", zegt S. van den Berg van de Stichting Eve nementen Middelburg (SEM), de organisator van het koningin nedagconcert. „Dit is voor ons een ramp. Vier weken geleden had hij al proble men met zijn stem. Het zou toen met rust moeten genezen. Vori ge week hebben we nog contact gehad met het management van Xander. Ook toen leek het er nog op dat het optreden gewoon door kon gaan." De SEM is op zoek naar alterna tieven. „We zijn bezig met Floor- tje en Edsilia Rombley. De vraag is of ze samen kunnen spe len met de Heverband, het or kest dat ook optreedt. Als ze aangeven dat ze dat kunnen, gaan we ze boeken." Floortje werd onlangs tweede bij televi sietalentenjacht Idols. Rombley werd bekend toen ze in 1998 meedeed aan het songfestival. Het concert begint om 19.00 uur. De Heverband treedt onder meer op met Danny Vera, de Bel gische zanger Christoff en een André Hazes lookalike. „De He verband heeft met een groot aan tal artiesten gespeeld", zegt Van den Berg. „Onder meer in de HDDELBURG - De kans is irool dat er komende winter reereen ijsbaan op de Markt in Middelburg ligt. De initiatiefne- ners zijn op zoek naar sponsors. ibaan zou de week voor [erstmis en tijdens de kerstva- antie op de Markt moeten ko ren. „Het is tachtig procent ze- dat het doorgaat", zegt P. labriëlse van Vita Event, het be- irijf dat samen met makelaars kantoor Sinke Komejan de ijs- laan naar Middelburg probeert ekrijgen. )ebaan komt er alleen als de losten gedekt kunnen worden loor sponsoren en subsidies, 'olgens Gabriëlse kost het onge- •eer een ton om drie weken een a te huren. Enkele grote jeldschieters zouden al hebben oegehapt. Als het resterende geld binnen is, kan de vergun- ling worden aangevraagd. )e gemeente Middelburg zal die «•gunning zeker verstrekken, wethouder H. Kool-Blok- and (CDA). „Ik denkt dat dit nitiatief goed is voor Middel- iurg. Ik zou het leuk vinden als Ie ijsbaan er kwam. De stad tan in december wel wat opfleu- door Aector Dooms loor Nadia Berkelder Advertentie Flqris van Bommel. Scapa Lacdste Donkervoort van de reepe ring gebruiken." In 1999 stond er ook een ijsbaan op de Markt, onder de naam Winterfestijn. Vlak voordat de baan toen open ging brak er ruzie uit tussen de Stichting Evenementen Middel burg (SEM) en de marktkooplie den. Die stapten herhaaldelijk naar de rechter omdat de tenten zo groot waren dat ze niet meer, op de Markt konden staan. Uit eindelijk ging de baan toch open omdat de marktkooplie den op het laatste moment afza gen van een rechtszaak. Deze keer zijn er goede afspra ken gemaakt met de marktkoop lieden, vertelt Kool. „Er is overleg geweest met de marktcommissie en met de standhouders. Die zijn akkoord gegaan. De weekmarkt kan gewoon op de Markt, plaats vinden. De ijsbaan is zodanig gesitueerd dat er niet veel kra men verplaatst moeten worden. Ook de mensen van de markt zien de meerwaarde van die ijs baan." De nieuwe ijsbaan, met een op pervlakte van 450 vierkante me ter, wordt niet overdekt, zegt Gabriëlse. „Plet moet een mooi plaatje worden, met de kerst boom ernaast en het stadhuis op de achtergrond. Het is ook niet de bedoeling dat we alleen maar een ijsbaan neerzetten. Erom heen willen we allerlei activitei ten houden. IJsdansdemonstra- ties bijvoorbeeld, of ijshockey- wedstrijden of een discotheek op het ijs. Bij de baan komt ook een horecapaviljoen waar men sen iets kunnen drinken en eten." Vita Event houdt vaker evene menten in het Middelburgse cen trum. „Het is leuk om te doen. Een paar weken geleden nog, met Kids Fantasy, toen hebben we allerlei kussens in de stad ge- MDDELBURG - Een 21-jarige mvoner van Oost-Souburg beeg gisteren in Middelburg toor twee mishandelingen en mi bedreiging conform de eis achtig uur werkstraf en een naand voorwaardelijke gevan- [enisstraf opgelegd. Met de bij- re voorwaarde van ver plicht reclasseringscontact, om- lat de kans op herhaling groot nordt geacht. )e Souburger had 31 januari in "issingen uit jaloezie een colle- van zijn vriendin geslagen en geschopt. Ook zijn vriendin zelf moest het cdgelden. Zij werd tegen de auur gedrukt en bedreigd met flk wil niet hebben dat je met eem omgaat, want anders snijd s je keel open." Normaal Oe jaloerse verdachte zei giste- ;t normaal te vinden dat 1] de man had geslagen. Ook taf hij toe zijn vriendin al ver schillende malen eerder te heb- Rn mishandeld. Vrouwen slaan hoort niet. Dit f^t niets op. Uw gedrag is zorge- tik", verzekerde officier van jus titie R, Jeuken. De verdachte '°nd de eis overdreven, maar is de politierechter was (üe nog aan de milde kant. „Ik sd een hogere straf in mijn wofd, maar ik zal de eis van de officier overnemen. Dit gedrag an niet", stelde de politierech- VLISSINGEN - Vlissingen op de schop. Bij de Spuistraat is het al tijden omrij den geblazen. Rond de President Roose- veltlaan rijdt de ene na de andere auto mobilist tegen een vangrail of even rade loze weggebruiker aan. De afslag Souburg is al lang niet meer in gebruik, door het aanleggen van de ge luidswal. En nu is ook nog de Oude Vcer- havenweg voor zes dagen dicht. Delta past daar het hoogspanningsnet aan, om ruimte te maken voor schone industrie. Alleen staan vanaf de Keersluisbrug tot aan de wegafzetting bij de hogeschool zo veel gele bewegwijzeringen langs de weg, dat veel automobilisten het even niet meer weten. Ze rijden toch door en moeten allemaal keren bij de roodwitte door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Naturisten Federatie Nederland (NFN) heeft vijftien reacties gehad op de oproep te protesteren tegen het verbod op naaktrecreatie op het strand bij Ritthem. Dat is veel, vindt B. Huijser van de federatie. „Vooral gezien het aantal naturisten in de regio zelf." De NFN heeft de oproep gedaan om sterker te staan bij het protest tegen het verbod bij de gemeente. De federatie zoekt op dit moment nog een Walcher- se organisatie die het protest wil steunen. In februari van dit jaar stemde de gemeenteraad van Vlissingen tegen het voorstel van het colle ge van B en W om het strand bij Ritthem aan te wijzen voor naaktrecreatie. De raad ging nog een stapje verder door een verbod in te stellen op naaktre creatie in heel de gemeente Vlis singen. De NFN is van mening dat een gemeente naaktrecreatie niet kan verbieden. In het wetboek van strafrecht staat dat naaktre creatie is toegestaan op plaatsen die gemeenten aanwijzen of op plaatsen die daarvoor geschikt zijn. Volgens de NFN is het aan de rechter om die beslissing te nemen. Het verbod werd ingesteld na dat bewoners van Ritthem jaren lang hadden geklaagd. Niet de naaktrecreanten zelf zorgen ove rigens voor overlast, maar de mensen die op het strand en in de duinen op zoek gaan naar sek sueel contact. Vorig jaar protesteerde de NFN tegen de boetes die de politie uit deelde aan naaktrecreanten op het strand van Neeltje Jans. De door Edith Ramakers DOMBURG - Op een stem na heeft de voltallige gemeente raad van Veere gisteravond het coalitieprogramma van de PvdA/GroenLinks, het CDA en de SGP/ChristenUnie aangeno men. De ene tegenstem kwam van W. Bartels van Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV). „U krijgt oppositie", zei Bartels tegen het college van B en W. De WD, de enige andere partij die niet in het college zit, had enkele pun ten van kritiek, maar zei toch ja tegen het programma. De Veerse gemeenteraad nam gisteravond afscheid van twee wethouders: M. te Roller (WD) was in 1982 het eerste vrouwelij ke raadslid in de voormalige ge meente Veere. Na de herinde ling werd ze de eerste vrouwelij ke wethouder van Veere. Burge meester R. van der Zwaag roem de de ex-wethouder om haar in zet. Met onder andere economi sche zaken, verkeer, recreatie en toerisme, had ze niet de lichtste portefeuille. „Maar u hebt in druk gemaakt. En niet alleen in historisch opzicht." Fractievoor zitter P. Overmeen van de WD memoreerde aan de manier waarop ze het verkeersbeleids- plan had uitgevoerd. „Dat heeft onze wethouder rechtopstaand en staande gedragen. En in het Singelproject van Domburg heeft Marjam het voortouw ge nomen." Scheidend wethouder Ook via de website www.sprintphoto.nl Alleen geldig hij aaneengesloten bestanden, levertijd 2 dagen Heineken Music Hall tijdens Night of the Proms." De operatie van De Buisonjé vindt naar verwachting half mei plaats. Daarna moet de zanger nog enkele weken rust houden om te herstellen. De veertig op tredens die gepland waren in april, mei en juni komen te ver vallen. Het is de bedoeling dat de zanger vanaf 1 augustus weer het podium opgaat. zet. We zijn ook altijd betrok ken bij het beachvolleybal. Van af Pasen tot en met de herfstva kantie is er altijd van alles te doen op Walcheren. In de win ter eigenlijk niets. Ik denk dat Middelburg zich met de ijsbaan goed kan profileren." Het is nog niet bekend of de gemeente Mid delburg zelf geld steekt in het evenement. „We hebben nog geen aanvraag voor subsidie ont vangen", aldus Kool. VLISSINGEN - Bij een aanrijding op de Nieuwe Zuid- beekseweg in Vlissingen is gisterochtend een twaalfjarige fietser uit die plaats gewond geraakt. Hij werd rond kwart over acht dooi- een 39-jarige automobiliste aangere den op de kruising tussen de Flamingoweg bij Papa gaaienburg en de Nieuwe Zuidbeekseweg. De Vlissingse verleende hem geen voorrang. De jongen is met verwon dingen aan het been naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Bij een benzinestation aan de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Rond kwart voor drie werd een ruit van het pand ver nield. Uit het benzinestation is voor duizenden euro's aan sigaretten meegenomen. De dader of daders zijn vermoe delijk gevlucht in de richting van de Singel en de Bonedij- kestraat. OVEZANDE - Een 28-jarige inwoner van de gemeente Borsele is gistermórgen op de Monsterweg in Ovezande zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval. Het slachtoffer is overgebracht naar een ziekenhuis in Ant werpen. Rond negen uur 's morgens reed hij in zijn auto over de Monsterweg toen hij, volgens een getuige, in een lange bocht de rechterberm inreed. Vervolgens schoot hij naar de linkerkant van de weg en gleed daar de dijk af. De auto sloeg daarbij over de kop. De brandweer van Borssele, ambulance, traumaheli en po litie verleenden hulp. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Jeuken was giste ren in Middelburg niet bijster gelukkig met de onverschil ligheid van een beginnende automobilist uit Kamperland. De 21-jarige verdachte vond de eis van de officier, te we ten een half jaar rijontzegging en 650 euro boete, nogal pittig. De jonge drankrijder zei bijna thuis te zijn toen hij 17 fe bruari in zijn woonplaats werd aangehouden met een alco holgehalte van 680 microgram. Overigens ver boven de li miet van 88 microgram, die geldt voor jonge bestuurders die nog geen vijf jaar hun rijbewijs hebben. „Ik had tien flesjes bier gedronken. Ik dacht de auto nog mee te kun nen nemen", zei hij. Politierechter N. van Spronssen hield het op 650 euro boe te en zes maanden rijontzegging, waarvan twee maanden voorwaardelijk. door Edith Ramakers WESTKAPELLE - De dorps raad van Westkapelle vindt dat de Schelpweg een hoofdverbin dingsweg moet blijven tussen Westkapelle en Domburg. De raad reageert op een voorstel van Staatsbosbeheer en de be langenorganisatie voor recreatie ondernemers Recron om in het kader van het dijk- en duinver- sterkingsproject 'De Zwakke Schakels' de weg op te offeren voor veiligheid en nieuwe na tuur. Voor de dorpsraad is die in greep onacceptabel. De dorpsraad wil dat de verbin ding tussen Domburg en Westka pelle een panoramaweg blijft, die uitkijkt over zee. Ook wil de raad dat de golfbaan bij Dom burg op huidige locatie gehand haafd blijft. De dorpsraad vindt verder dat er in het plan De Zwakke Scha kels mogelijk kan worden voor zien in een 'beperkte herstructu rering bij de Zeedijk'. Datzelfde geldt voor het bedrijventerrein aan de Oude Zandweg. Het standpunt van de dorpsraad komt in grote lijnen overeen met dat van het college van de gemeente Veere. Ook de denk tank Zwakke Schakels, die zich in opdracht van de gemeente raad heeft verdiept in de kust- versterking, komt met een eens luidend advies. Donderdag 20 april, aanvang 19.30 uur, wordt er in het gemeentehuis in Dom burg een extra vergadering ge houden over de Zwakke Scha kels. hekken. Slimmeriken volgen keurig de bordjes en rijden over de Edisonweg (fo to) richting het spoor. En dan kom je daar uiteindelijk toch weer vast te staan. Vlissingen laat niemand zomaar gaan. foto Ruben Oreel (Advertentie) federatie wilde een proefproces uitlokken door mensen op te roe pen niet te betalen. Dat is tot nu toe mislukt, zegt Huijser. „Die persoon heeft nog steeds geen boete ontvangen. Ik denk dat er iets mis is gegaan." SCHOUWBURG MIDDELBURG reserveer via 0900-3300033 of per www.iheaterverkoopzeeland.nl COUNTRY ROAD met: Savannah, Ruud Hermans, 4 Wheel Drive en Sandra Vanreys L. Wisse werd door Van der Zwaag kozend een Walcherse boer genoemd, die met twee be nen in de Walcherse klei staat. „U hebt sporen nagelaten in de ruimtelijke ordening en in de openbare ruimte. En dat blijft u doen, maar nu bij het Water schap Zeeuwse Eilanden." Wis se begon zijn carrière in de poli tiek in mei 1990 bij de toenmali ge gemeente Valkenisse. Door de benoeming van de drie wet houders J. Bostelaar (PvdA/ GroenLinks), W. van Tatenhove (CDA) en J. Melse (SGP/CU) werden drie nieuwe raadsleden beëdigd. Dat waren W. Landré (PvdA/GroenLinks), R. Mole naar (CDA) en A. Schot (SGP/CU. zeeuwse almanak Waar zijn interesse vandaan komt, is nogal duister, maar feit is dat de vierjarige Julius een opvallende belangstelling aan de dag legt voor zaken zo als geboorte, leven en dood. Toen het gesprek laatst ging over een kwestie die zich al enige jaren geleden had afge speeld, probeerde hij dat voor zichzelf in de tijd te plaatsen. „Toen was ik nog in mama's buik hè?" Toen die vraag bevestigend werd beantwoord, wees hij prompt naar zijn één jaar jon gere broertje. „En jij ivas nog onder de grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11