rerneuzen heeft de langste adem ze Tennisteam Sjef doet zijn plicht opstootje met twee rode kaarten ontsiert bekertreffen tegen AZVV: 1-2 ,29 lostburg gaat och nog wat lunten pakken erneuzen Al legradeert Wereldkampioene voelt zich nergens te groot voor Hoek 2 gelooft er nog in HVV'24 BI laat het afweten Terneuzen Cl in gevarenzone Duur puntenverlies Terneuzen BI Terneuzen Dl dicht bij stunt Judotoernooi in Clinge blijft trekpleister Kampioenen spelen gala in Terneuzen dinsdag 18 april 2006 nnrAector Dooms X£L - Het bekertreffen tussen ZW en Terneuzen, met 2-1 ge- onnen door Terneuzen, eindig- e zaterdag in een anti-climax. ZVV-doelman Niels Meesen Terneuzen-aanvaller Rama- 1 Kesikbas werden in de slot- e met een rode kaart uit het eld gestuurd. [eesen spuugde onder de ogen scheidsrechter Harskamp Lexmond naar Kesikbas. Üe beantwoordde de onbezon- n actie van de Axelse doel- an met een stevige duw. „Ik m niet anders dan beide spe- rs wegsturen, hoewel ik me de actie van de speler van Temeu- id kan voorstellen. Vol- ■nsmij wilde hij kort daarvoor ijnexcuus nog aanbieden", zei escheidsrechter na afloop, emeuzen hield in de resteren- ijf minuten de 2-1-voor- Drong vast. De ploeg van trai er Ardian Lekaj treft in de R-artfinale van de beker Kozak- en Boys. [ei incident in die laatste minu- n hield de gemoederen nog mg bezig. De duidelijk gefrus- reerde Meesen wilde niets zeg en over het spugen, maar sprak lare taal. „Ik laat me niet zo iaartegen mijn kop schoppen." 'at was de aanleiding? Kesikba printte achter een bal aan en met zijn schoen het hoofd an de Axelse doelman hebben eraakt. Vervolgens ontstond er opstootje. Mevlud Eryürük SZVV) bemoeide zich ermee en og meer spelers van beide kan en kwamen erbij. Het leek met en sisser af te lopen, totdat leesen zich niet kon bedwin- en. chorsing leide spelers mogen een schor ing verwachten. Dat komt zo- fel voor Terneuzen als AZW een slecht moment, want de oegen strijden in hun klasse ogvoor een periodetitel. ekaj zei ook meer waarde aan periodetitel te hechten dan anhetbekeravontuur. Kurt Mi- om, trainer van AZW, dacht ERNEUZEN - Vijfdeklasser ostburg begint steeds beter te kaaien naarmate de competitie ordert. Gisteren won het met •i bij Sluiskil De wedstrijd lorn Boys-Philippine eindigde il-O. om Boys-Philippine 1-0: Het erste kwartier was voor Philip- ine, In die periode verzuimde ie ploeg een voorsprong te ne- len. Daarna nam Corn Boys de edstrijd in handen. Via een g schot vanaf dertig me- scoorde Mario Bogaert 1-0. ode tweede helft had Philippi- het beste van het spel. Het reeg in die periode twee goede ïnsen. Die werden echter fraai stopt door de Corn Boys-doel- luiskil-Oostburg 1-3: Oostburg ade een bliksemstart. Na een frdedigingsfout opende Jacco een al na vijf minuten de score, tij was toch de man van de wed- kijd, Vijf minuten later liet hij "noteren en roncl het kwar- ir scoorde hij via een vrije 3P vanaf twintig meter 0-3. luiskil kwam daarna beter in wedstrijd en had pech dat [rels van Putten en Nico Ser- !!n de paal troffen. In de twee helft had de thuisploeg op- suw een licht overwicht. In de re minuut resulteerde dat in ■3 door Nico Sermijn. ERNEUZEN - Voor Terneu- a Al is het doek in de derde di- ■sievan het juniorenvoetbal ge- allen. 'e Zeeuws-Vlamingen verloren %dag met 6-0 van het op de oorlaatste plaats geklasseerde ®onie en gingen gisteren op ei- veld met 5-2 onderuit tegen ^'/Caterpillar. |a de oorwassing tegen Baronie Terneuzen tegen BW lang hetere ploeg. Door doelpun- van Bobbie Adriaens en «anni Kimvidi ging Terneuzen rei een 2-1-voorsprong de rust Jaar de thuisploeg in het res- !n'van het duel in de afwer ing in gebreke bleef, was BW el trefzeker. 'bezoekers bogen de achter- ?d daardoor om in een ruime er ook zo over. De Belg kan een succesje goed gebruiken. Van het incident had Migorn niets meegekregen. „Is die speler van Terneuzen ook uit het veld ge stuurd? Dat wist ik niet eens." AZW begon verzwakt aan de wedstrijd, want miste de gebles seerden Ferry van der Veeke, Jurgen de Reu en de niet fitte Ve- li Eryürük. Ryan de Regt en Niels Gommers hebben al eer der uit onvrede over het functio neren van de trainer de club de rug toegekeerd. Joep Fruach startte niet in de basis, omdat hij om privé-reden niet had kun nen trainen. Hij speelde alleen de tweede helft. AZW speelde met de oudgedien den Jaap den Doelder en Angelo van Dorsselaer vanaf het begin agressief. Daardoor kwam Ter neuzen, dat Mike But en Jan Bosman vanwege een schorsing miste, niet in zijn spel. „We maakten de fout mee te gaan in het tempo van de tegenstander en we hielden de ruimtes te klein", vond Lekaj. Terneuzen keek na zeven minu ten tegen een achterstand aan. Een hoekschop van Jarno Wae- beke werd door de vrijgelaten Mevlud Eryürük feilloos inge kopt: 1-0. Op het moeilijk be speelbare veld had Terneuzen meer techniek in de bagage, maar het spel miste diepgang. Veel passie De ploeg van Lekaj speelde on der zijn niveau en wist zich voor rust geen kans te creëren. Dat was ook de verdienste van de thuisclub, die met veel passie en strijd cle voorsprong gemakke lijk kon vasthouden. In de tweede helft voerde Ter neuzen de druk op. De midden velders Tim Faassen, Maik de Wolf en Remco van Leeuwen na men veel meer initiatief. Dennis de Kraker schakelde zich voort durend in, waardoor AZW de grip op het middenveld kwijt raakte. Voorin ki'egen de beweeglijke spisen Daryl Rawidjan en Rama- zan Kesikbas meer ruimte. Bin nen een kwartier werd de achter stand omgezet in een 2-1-voor- sprong. De bal kwam uit een voorzet van Van Leeuwen, na een handig overstapje van Ra widjan, voor de voet van Hans van Damme, die doeltreffend uithaalde: 1-1. Bij de tweede Terneuzense tref fer stond Van Leeuwen opnieuw aan de basis. De bal kwam door een wirwar van benen bij De Kraker. De verdediger, een van de beste spelers op het veld, schoot Terneuzen naar de 2-1. Lekaj: „Ik had mijn spelers ge vraagd om een kwartier goed te voetballen, Dat hebben ze ge daan." Daarna zakte het spelpeil. Faas sen verraste bijna nog doelman Meesen, verder hield Terneuzen de controle over de wedstrijd. Tot het vervelende incident, waardoor beide teams niet onge schonden uit de bekerstrijd kwa men. AZVV-Terneuzen 1-2 (1-0). 7 Mevlud Eryürük 1-0, 51. Hans van Damme, 62. Dennis de Kra ker 1-2. Scheidsrechter: M. Hars kamp (Lexmond). Rode kaart: Niels Meesen (AZW), Ramazan Kesikbas (Terneuzen). Gele kaart: Mevlud Eryürük (AZW), Ramazan Kesikbas (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 300. AZW: Niels Meesen; Gert Jan Kolijn (85. Youri Bakker) Jo- chem Marcus, Gerben Steyaert, Danny Aarnoutse; Jamo Waebe- ke, Mevlud Eryürük, Angelo van Dorsselaer (46. Joep Frus- ch), Leon Goossen (76. Yorick Koekkoek); Jacco Koekkoek, Jaap den Doelder. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Eric Jan Naudts, Dennis de Kraker, Jules Bazel- ier; Remco van Leeuwen, Maik de Wolf, Tim Faassen, Hans van Damme (76. Frederick Ver- eecken); Ramazan Kesikbas, Da ryl Rawidjan. t* Angelo van Dorsselaer, Erik-Jan Naudts, Roel Alberti en Jacco Koekkoek (vim-) duelleren om de bal. Maik de Wolf en Jaap. den Doelder kijken op de achtergrond toe. foto Peter Nicolai GOES - De reserves van Hoek hebben in het paasweekein de in twee uitwedstrijden de laatste strohalm op lijfsbe houd in cle hoofdklasse van het zaterdagvoetbal gepakt. Hoek 2 won zaterdag met 3-0 bij Nivo Sparta en gisteren met 4-2 van AS WH 2. In Zaltbommel nam Hoek zaterdag na een 0-0-ruststand in de tweede helft door doelpunten vön Mark de Haas, Gert-Jan Hamelink en Peter Doens af stand van de reserves van Nivo Sparta. Gisteren zorgden Peter Doens en Hiram Collin tegen ASWH 2 voor een 2-0-voorsprong bij rust. Nadat de Zuid-Hollanders op ge lijke hoogte wai'en gekomen, bepaalden Mark de Haas en Jori Herrebout de eindstand op 4-2 in het voordeel van Hoek 2. GOES - De B-junioren van HW'24 verzuimden in de hoofdklasse van het juniorenvoetbal lijfsbehoud veilig te stellen. In en tegen Papendrecht werd gisteren met 4-2 verloren. HW'24 liet het voor rust afweten en keek bin nen een half uur tegen een 4-0 achterstand aan. Nadat Laurens Jansen net voor rust de marge tot 4-1 had ver kleind, waren de Zeeuws-Vlamingen na de hervatting sterker dan de thuisploeg. Nikola Jcek zorgde voor 4-2. Uit een veelheid aan kansen werd daarna niet meer ge scoord. BREDA - De C-junioren van Terneuzen blijven in de der de divisie in de gevarenzone. Terneuzen verloor gisteren na een 1-0-voorsprong bij rust in Breda met 3-1 van Jeka. Terneuzen was voor rust de betere ploeg. Yannick van Hijfte zette zijn ploeg in de eerste helft verdiend op voor sprong. Na rust verzette de thuisploeg de bakens. Nadat het 2-1 was geworden, miste Terneuzen in de slotfase een grote kans. In blessuretijd werd het nog 3-1. GOES - De B-junioren van Terneuzen leden in de strijd om het kampioenschap in de hoofdklasse kostbaar punt verlies. Nadat zaterdag door treffers van Soufian Doorns, Ruben Schoonakker en Bowi van de Berge nog met 3-1 was gewonnen van het op de derde plaats geklasseerde Pa pendrecht, ging de titelkandidaat gisteren met 3-1 onder uit bij Oranje Wit. In Dordrecht was vooral na de hervat ting de accu leeg. Terneuzen had voor rust de betere kan sen, maar kwam in tegenstelling tot de thuisploeg niet tot scoren. In de tweede helft tekende Orin Dehulsters voor de gelijkmaker (1-1). Daarna was het niet geheel onver diend dat Oranje Wit zich alsnog van winst verzekerde. TERNEUZEN - Terneuzen Dl was zaterdag in de topklas se dicht bij een verrassing. De laaggeklasseerde Zeeuws-Vlamingen boden de leeftijdsgenoten van FC Eindhoven goed partij, maar werden daarvoor niet be loond. In Terneuzen werd het 1-2. De thuisploeg verzuimde te scoren en keek bij rust tegen een 0-1-achterstand aan. In de slotfase bouwde Eindho ven de voorsprong uit tot 0-2. Kort voor tijd bepaalde Ri- cardo Stof fijn de eindstand op 1-2. AXEL - Met een twee uur durende judoclinic sneed het mes gisteren in Axel aan twee kanten. Wereldkampioene Edith Bosch genoot zichtbaar van het werken met jeugd, nam alle tijd om handtekeningen uit te delen en gaf later aan een groep volwassen judoka's details aan, die in een lijf-aan-lijf-gevecht beslissend kunnen zijn. Edith Bosch, die inmiddels zes internationale A-toernooien op haar naam heeft ge schreven, voelde zich gisteren in Axel nergens te groot voor en was onder de indruk van het niveau van de wedstrijdatleten. Met boeiende trainingsvormen in een vereen voudigde vorm liet ze een kleine tachtig jeugdige judoka's spelenderwijs vooral ple zier aan de sport beleven. Nadat de jeugdige vechtsporters in de gelegenheid waren gesteld om het gevecht met de wereldkampioene aan te gaan en van een handteke ning waren voorzien, ging de 25-jarige judoka met de senioren aan de slag. Bosch bracht op inspirerende wijze vooral een aantal finesses met betrekking tot het grondjudo aan, waarmee judoka's tijdens een gevecht het initiatief zouden moeten kunnen houden. „Een andere pakking geeft bijvoorbeeld net iets extra's", vond Rob bert de Moor. „Daar zijn de echte toppers heel erg goed in." De Moor sprak van een zeer geslaagde sessie. „Dit was voor beide partijen genieten." foto Peter Nicolai door Sven Bakker AARDENBURG - Het tennis team van Sjef uit Aardenburg deed tijdens de derde speeldag van de districtscompetitie zijn plicht. De Aardenburgers won nen met 4-2 van Zierikzee. Op de eerste speeldag was Sjefs grootste concurrent, De Schel de, ook al met 4-2 te sterk ge weest. Dit weekeinde won De Schelde met 6-0 van Vogel vlucht. Sjef-Zierikzee 4-2. De op papier aantrekkelijkste wedstrijd was het eerste enkelspel tussen Remy Scherbeyn van Sjef en Jo- han van Urk uit Zierikzee. De twee spelers maakten er een mooie pot van, die uiteindelijk door Van Urk winnend werd af gesloten: 7-5 6-4. De andere drie enkelspelen gingen dankzij Christian Trapman, Byron Bent- ly en Dwight van Hulle echter naar Sjef. Het dubbelkoppel By ron Bently/Wesley van Noord zorgde voor het vierde punt voor Sjef. Christian Trapman en Dwight van Hulle hadden voor het vijfde punt kunnen zorgen, maar verloren nipt (7-5 7-6) van het duo Johan van Urk/Robert Praet. Westerschouwen-Sluiskil 3-3. CLINGE - Voor het vierde op eenvolgende jaar hield Judovere niging Clinge zaterdag het Paas- toernooi voor leden en andere clubs. Behalve de vijf Zeeuws-Vlaam- se sportscholen deden ook de Ju doclub uit het Belgische Kemze- ke en Capital Sports uit Goes mee. In het toernooi kwamen een kleine honderdveertig judo ka's in actie. De judoka's werden niet op ge wicht en leeftijd ingedeeld, maar op sterkte. Zo kwam de zestienjarige Mikki Meel (Capi tal Sports) in een poule van jon gens in de leeftijd tot 20 jaar te recht. De Goese, die normaal in de klasse tot 70 kilo bij de da mes judoot, wist toch nog knap beslag op het brons te leggen. Het middenmootduel tussen Westerschouwen en Sluiskil ein digde onbeslist. Voor zowel Wes terschouwen als Sluiskil lijkt de derde plaats achter Sjef en De Schelde het hoogst haalbare. Ko mend weekeinde krijgt Sluiskil bezoek van De Schelde. De ten nissers uit Vlissingen lieten voor gaande jaren nog weieens pun ten liggen in Sluiskil, maar dit jaar lijkt het krachtsverschil wel erg groot. Dethlef Pieters is de enige 3-spe- ler bij Sluiskil, dat het voor de rest van spelers in de categorie 5 moet hebben. TERNEUZEN - Het einde van het seizoen van de Terneuzense biljartfederatie (BFTS) komt in zicht. Alleen de finale van het driebanden voor teams en het kampioenengala staan nog op het programma. Het kampioenengala, waarin de kampioenen uit de verschillen de spelsoorten en klassen elkaar treffen in een toernooi naar ver- schilldende partijlengtes, start donderdag 20 april in café Du Commerce in Terneuzen. Daar komt poule A voor het eerst in actie. De deelnemers in die poule, waarin Frits Bakker als enige het kaderspel speelt naar tweehonderd caramboles, spelen ook op maandag 1 en don derdag 4 mei. Poule B, met de twee librespecia- listen Bram de Kraker en Ma- rijn Geirland, speelt op maan dag 24, donderdag 27 april en donderdag 4 mei. De kruisfina les en finale van het kampioe nengala worden op vrijdag 12 mei gehouden. Donderdag 11 mei wordt de fina le van het driebanden voor teams gespeeld. Ook deze wed strijden zijn in Du Commerce. Deelnemers kampioenengala: Poule A: Frits Bakker (200 caramboles kader 38/2), Fred Ballegeer 80 li- bre, Nico Kalden 60, Jan Adriaanse 40, Cor van Boven 30. Poule B: Bram de Kraker 180 li- bre, Marijn Geirland 150, Jeani- ne de Coussemaeker 40, Cor van Eek 30, Willie Krijger 20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59