PZC Prachtig gevecht in Kustloop Bekerwinst van Morres gevierd met paaseitjes De Putter debuteert sterk in autocross Luctor en Zaamslag kwetsbaar achterin Terneuzen wint en verliest bij vrouwen z28L l Erik Goossen, sterkste in de spurt, richt zich meer op lange afstand Sasse biljarters verliezen van titelkandidaat Voorwaarts lijdt zware nederlaag uitslagen To vaal verslaat Engelse ploeg IMIItt»ilHllHKlBSiiMlHltl:iaii dinsdag 18 april 2006 De hoofdrolspelers in de Paasloop. Vlnr: Eric Cappon, Eric Goossen, Theo Rabout en Erik de la Ruelle. foto Peter Nicolai door Wim de Vos BRESKENS - Aan de kust van Breskens werd een schitterend gevecht geleverd. Vier atleten hadden zich meteen na de start van de Paaskustloop aan de lei ding genesteld. En het waren ze ker niet de minsten die elkaar hadden gevonden. Theo Rabout, Erik Cappon, Erik Goossen en Edwin de la Ruelle vormden een kopgroep waar mee iedere organisator gelukkig zou zijn. In Breskens gingen ze de strijd aan. Na een verbeten gevecht was Erik Goossen de sterkste in een lange spurt. De koplopers hadden verschil lende belangen bij de Paaskust loop. Erik Goossen wil zich bij voorbeeld wat meer op het voor- al langere werk als atleet rich ten. De Terneuzenaar wil halve en hele marathons in zijn agen da plaatsen. De eerste is over twee maanden in Torhout. „Ik wil dan echt voor de tijd lopen. De Midwintermarathon heb ik in 2.46 gelopen, in Torhout wil ik uitkomen op 2.45", vertelde Goossen. Tot die tijd wil hij vooral wer ken aan snelheid op de baan en de 25 kilometer van Terneuzen, op 6 mei, wordt daarna een vol gende serieuze test. „Ik denk dat ik goed op schema lig. Van daag liep het in ieder geval lek ker." Voor Theo Rabout betekende de Paaskustloop de afsluiting van een periode van serieuze trai ning. „Ik heb nu enkele weken geen wedstrijden gelopen. Die rust heeft me goed gedaan, maar nu wil ik me toch weer meer met wedstrijden bezighou den." Voor de atleet uit Aarden burg volgt over een paar weken een baanwedstrijd voor zijn Bel gische club en daarna wil hij zich weer op de stratenlopen richten. „Ik wil één keer per jaar een ma rathon lopen. Dit jaar zal dat in oktober zijn." In Breskens was het genieten van een heerlijk ge vecht tussen het kwartet Ra bout, Goossen, Cappon en De la Ruelle. Het tempo werd hoog op gevoerd. Edwin de la Ruelle werd daarvan het eerste slacht offer. De overigen gingen op de finish af. Cappon probeerde de spurt te ontlopen, Goossen trok die plooi echter weer recht en daarna schudde de Terneuze naar in een lange spurt zijn op ponenten af. Rabout werd twee de. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van Luctor, Zaamslag en BKC lieten zaterdag alleen nederla gen noteren. In de derde klasse D verloor Luctor thuis met 17-8 van ADO. In de vierde klasse C was 't Capproen te sterk voor Zaamslag (13-5) en won Seolto thuis van BKC met 8-5. Luctor-ADO 8-17. De thuis ploeg maakte het de tegenstan der in de eerste helft heel moei lijk. ADO, kploper in de derde klasse D, had weliswaar op vrij- SAS VAN GENT - Het drieban denteam van de Geslootene Boom uit Sas van Gent kwam te gen Van Hasselt Autoschade te kort: 3-5. Rob Duitemeyer opende met winst op Fons Havermans, Ben ny de Waal kon het niet bolwer ken tegen Jack Martens. De be zoekers, strijdend voor de titel, konden zich geen puntenverlies veroorloven. Willie van Dofst had daar voor kunnen zorgen, maar zijn tegen stander Cees Arnouts dwong toch nog een remise af. Jef Ja cobs sleepte de volle winst bin nen tegen Etienne van Damme. Etienne van Damme - Jef Ja cobs 26-30 (44); Willie van Dorst - Cees Arnouts 25-25 (54); Ben ny de Waal - Jack Martens 16-25 (43); Rob Duitemeyer - Fons Havermans 20-16 (42). AXEL - De basketbalsters van Voorwaarts leden voor de com petitie een zware nederlaag te gen BV Souburg (19-70). Voor de rust konden de Axelse vrouwen het nog redelijk bijbe nen: 12-30, daarna werd Voor waarts totaal overklast door de Souburgse ploeg. Het laatste duel in de Zeeuwse competitie betekende ook het af scheid van aanvoerster Evelien de Vries. Zij speelde haar laat ste wedstrijd voor Voorwaarts. wel alle onderdelen meer in huis dan Luctor, maar kon dat voor' rust aanvallend niet waarma ken. De 4-4-ruststand was zeker ook een verdienste van de verde diging van de Terneuzense ploeg. Vooral Ferry de Waele maakte in dat opzicht indruk. Aanvallend komt de boomlange speler echter te vaak negatief in beeld. Spectaculaire hoogstand jes zijn attractief, maar leveren zelden effect op. Werken rond de paal en voor de afvang wordt verzuimd. Dat had ook in dit duel snel balverlies in de aanval tot gevolg. De bezoekers gingen daar beter mee om, zochten met lange aan vallen naar de scoringskansen en benutten die ook. Na tien mi nuten in de tweede helft was (bij 4-8) de wedstrijd in feite ge speeld. In het laatste kwart liep ADO over de conditioneel ge sloopte tegenstander naar 8-17. Scores Luctor: Eric-Jan Dellebe- ke 3. Evelien van den Dool en Marjolein Durink 2, Adrie de Jonge 1. 't Capproen-Zaamslag 13-5. De uitslag doet vermoeden dat de ploeg uit Hellevoetsluis een mak- je had aan Zaamslag. Zo was het niet helemaal: in de eerste helft bood Zaamslag voortreffe lijk tegenstand en weigerde de ploeg te capituleren. „Ze wisten niet goed hoe ons te bespelen, ze hadden het daar best moeilijk mee", zei aanvoerder Marco van Reewijk van Zaamslag. Na rust (5-4) sloot Zaamslag nog een keer aan, na 5-5 zakte de ploeg ineens weg en kon 't Capproen naar 13-5 weglopen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuivijk 4, Debby Cerpentier 1 Seolto-BKC 8-5. BKC verlooi de wedstrijd in de eerste dertig minuten: 4-0 voor Seolto en daarna 6-2 bij rust. „Het gebrek aan trainingsarbeid breekt de ploeg vaak in de beginfase op", verklarde coach Voorneveld. „Door studie en andere oorza ken kan zelden als team worden getraind." Na in de eerste helft warmge- draaid te zijn, kwam BKC in het tweede bedrijf stukken beter voor de dag. Met als resultaat een 3-2-score in BKC's voor deel. Het kwaad was echter al eerder geschied. Scores BKC: Michiel Roest 2, Wietse Roest, David van Luik en Pieter Kousemaker 1. Judith van der Hoeven (nr. 3) en Leonie de Munter van Morres blokken een smash van een Benevia-speelster. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De voor het publiek bestemde paaseitjes gingen van hand tot hand en de paashaasjes van chocola smaak ten bij de speelsters naar het zoet van een overwinning. De volleybalsters van Morres/Hulst trokken in de laatste wedstrijd voor eigen publiek de goede lijn door en verzekerdert zich door een strakke 3-0 overwinning te gen Benevia van een plaats in de finale om de regiobeker. Daarin treft Morres/Hulst op 13 mei de tweede keus van Slied- recht Sport. Dat team werd met veel machtsvertoon kampioen van de promotieklasse. Slied- recht Sport 2 bleef in 22 wed strijden ongeslagen en totaliseer de maar liefst 102 van de in to taal honderdtien te verdienen punten. Morres won het beker duel tegen Benevia overtuigend, hoewel in de slotfase van de der de set alle registers moesten wor den open getrokken. Nadat met 25-10 en 25-20 was gewonnen, haalde de jonge Hulster forma tie gesteund door het publiek in de derde set een 24-20-achter- stand op. Inge Dhaens, die als spelverdeelster in de basis be gon en haar vertrek bij Morres heeft aangekondigd, zette de Zeeuws-Vlamingen in de slotfa se op het juiste spoor. Twee door Benevia fel bestreden pun ten waren een welkom steuntje in de rug. Guido de Beule leek met het in brengen van Dhaens een geluk kige hand te hebben, maar zei nooit aan verlies te hebben ge dacht. De trainer, die binnen de club als de reddende engel wordt beschouwd, prees de men tale weerbaarheid van zijn team. „Deze ploeg beschikt over heel veel veerkracht", zei hij. „Op het moment dat Inge Dhaens mag serveren, weet je dat er een gevaarlijke service komt. En Kim Aarssen, die na haar komt, heeft een nog moeilij ker opslag. Bovendien ging Be nevia geforceerd spelen." Slinken De bezoekers maakten daardoor fouten en zagen de voorsprong snel slinken. Benevia, dat in de eerste set tegen een vlot en soe pel spelende thuisploeg alle hoe ken van de zaal zag, slaagde er in de slotfase niet langer in om het Hulster blok te verschalken en kwam niet meer aan scoren toe. „We hadden in het begin van de derde set een zwevend blok", vond De Beule. „Dan ben je achterin ook kansloos. Dat heeft te maken met scherpte. We hebben dat goed terug op ge pakt." Morres bevestigde in de halve fi nale in tegenstelling tot de be zoekers in de loop van de compe titie te zijn gegroeid. Waar Bene via een vrije val maakte en van de tweede plaats aan kop van de ranglijst uiteindelijk tot nacom- petitie om lijfsbehoud is veroor deeld, werkten de Zeeuwen na de winterstop aan een indruk wekkende opmars. De jonge Els Freijser excelleerde tegen Bene via in verdedigend opzicht. Su zanne de Gucht was bij vlagen weer niet te stuiten en Kim Aars sen was met slim bekeken plaatsballen trefzeker. De enige tegenvaller was het wegvallen van Leonie de Mun ter. Zij viel in het begin van de tweede set na een duel aan het net met een enkelblessure uit. door Rinus Verberkmoes SLUISKIL - John de Putter le verde in de eerste autocross in de polders bij Sluiskil een uitste kende prestatie. De Axelaar leg de in zijn eerste race in de regio klasse meteen beslag op een der de plaats. Het werd voor de 18-jarige pi loot dan ook een uitermate sterk debuut. „Het liep boven ver wachting", vertelde hij. „Alleen in de laatste manche ging het iets minder. De baan was op dat moment ook loodzwaar- gewor den, daar had ik wat moeite mee." De Axelaar, leerling werktuig bouwkunde aan het Terneuzen se ROC, slaagde er desondanks in zijn Opel Corsa GSI, met een 1600 cc motor aan boord, aan de praat te houden. Voor veel ande re deelnemers was dat net iets te veel gewaagd. Eenmaal vastgezogen in de bocht, was verder rijden vaak een onmogelijke opgave. Als bes te in de regioklasse kwam Tim van Loenhout uit Ellewoutsdijk uit de bus, voor Piet Huiskes uit Hansweert. Het minst moeite met het zuigen de parkoers hadden de sprinters en de omgebouwde kevers. Die groep met ervaren rijders aan het stuur joeg de lichte bolides met hoge snelheid over het drie honderd meter lange, in een drie hoek uitgezette parkoers. Rode schicht Zoals verwacht deed regerend kampioen Leonard van de Ven uit Vlissingen dat het snelst. Hij won in zijn nog sneller gemaak te rode schicht allevier de man ches. Opmerkelijk was de presta tie van Martij n Ferket uit Graauw. In het spoor van Van de Ven werd hij knap tweede met een wagen die volgens hem aan vervanging toe is. „Ik ben bezig een totaal nieuwe sprinter te bouwen. Maar aangezien ik al les zelf doe, zal het nog wel even duren voor die klaar is." Pal achter Ferket finishte de Axelaar Ruben van Overmeeren in een sprinter met een 1300 cc motor van een wegmotor met aangepaste versnellingsbak. Kansloos was thuisrijder Jaco; de Visser. Zijn zes jaar oude bob de, met een tweeliter Saab-mo tor aan boord, liet het in tweede manche afweten meteen gebroken koppelingskabel. Dj achterstand in 'punten, die hj; daardoor opliep, was niet meer goed te maken. In de klasse toerwagens bovec de 2000 cc was er sprake vat een titanengevecht. De strijd oc de hoogste klassering ging tus sen Arthur Merriënboer uil Oost-Souburg, Dennis Popp: uit Vlissingen en Frank van Cal. ster uit St. Katelijne-Waver De Belg Van Calster besliste de strijd in zijn voordeel. Z1 GOES - De Zeeuwse rugby clubs kregen tijdens het paasweekeinde bezoek van Engelse teams. Op sport park Het Schenge had To- vaal weinig moeite met Coventry Saracens: 50-10, Oemoemenoe verloor in Middelburg met 24-32 van Parkonians. Tovaal-Coventry Saracens 50-10: De thuisclub had veel meer snelheid in de driekwarten en maakte daar handig gebruik van. Arko Hoondert, Ron Burgs, Jan Moelker, Thijs Heester mans, Bart Spaas, Alfred Verdonk en Peter van Stee tekenden voor de produc tie. Oemoemenoe-Parkonians 24-32: In de eerste helft nam de thuisclub een risico door een aantal junioren op te stellen en dat pakte verkeerd uit. De Engelse gasten liepen moeiteloos uit naar 0-32. In de tweede helft verscheen Oemoeme noe met wat meer senioren binnen de lijnen. Via Ken neth Kik, Bats de Leeuw, Jan Albregtse, Marcel Kok je en Rik Reekers werd het nog 24-32. Breskens. Paaskustloop. Mannen 9300 meter. 1. Erik Goossen (Terneu zen) 37.04, 2. Theo Rabout (Aarden- burg) 37.14, 3. Eric Cappon (Zuidzande) 37.16, 4. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 38.14, 5. Patrick van Quekelberghe (Aar denburg) 40.13, 6. Frank Verschorre (Breskens) 41.36, 7. Patrick de Boevere (Aardenburg) 42.05, 8. Valeer Cockheijt (B) 43.15, 9. Frederik Rappé (B) 43.45, 10. Jürjen Swiers (Vlissingen) 45.01. Vrouwen: 1. Carla Zegers (Koewacht) 54.44, 2. Maycke van Summeren (Re- tranchement) 55.12, 3. Ariënne Basting (Groede) 1.00.02. 6500 meter, man nen: 1. Francois van de Broecke (Bres kens) 29.10, 2. Jan van Hoeve (Oost burg) 30.15, 3. Maarten van Goethem (Hulst) 30.31, 5. Robert Vroon (Bres kens) 31.58. Vrouwen: 1. Sandra de Block (Hulst) 30.31, 2. Veronique Vas- seur (Oostburg) 36.25,3. Emmy Quatae- rt (Retranchement) 39.17. 3700 meter, mannen: 1. Michel de Ruysscher (Breskens) 15.41, 2. Quinten Volleman (Terneuzen) 16.06, 3. Roland Volleman (Terneuzen) 16.18, 4. Wouter Thomaes (Oostburg) 17.35, 5. Andre Maes (Terneuzen) 17.54. Vrouwen: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 16.51, 2. Claire Volleman (Terneuzen) 18.31,3. Li- selot Kaijser (Terneuzen) 20.56. Jeugd, 1500 meter. Jongens: 1. Vic tor Srymanski (Biervliet) 5.46. Meisjes: 1. Dasha van den Hout (Biervliet) 6.20. 750 meter, jongens: 1. Floris Huigh (Schoondijke) 4.37. Meisjes: 1. Maren- ne Huigh (Cadzand) 5.15. Seniorencompetitie kanaalzone. Hulst-St Albert 462-209, Malpertuus-De Lovenhoek 302-216, Het Kasteeltje-Het Dorpshuis 143-211, Het Meulengat-Gre- gorius 217-195, Het Trefpunt-De Veste 164-216, Bachten Dieke-De Vlaschaaid 206-257, Koewacht-'t Steen 338-367, De Warande-De Lieve 356-344. findstand: 1. Malpertuus 105,624,2 't Steen 105,233, 3. De Lieve 102,484,1. Het Trefpunt 101,897, 5. Gregoriis 101,689, 6. St. Albert 101,420, 7. Bacë ten Dieke 101,258, 8. Het Dorpshui Li 100,981, 9. Hulst 99,144, 10. KoewacU 99,016. Hulst. Rayoncompetitie, B-klasse De Reizende Man-Donckers 2-5, Zou' vatje-Roskam/van de Velde 4-4. Stand bovenin: Ivens Rijschool 18-51, De ©Landbouw 18-48, Zoutvatje 2041, Donckers 20-37, IZV/IBS 20-24. Orevo Oostburg: Marco Polo-Telepost 0-5, Security Nederland-RVS/Engelaa 5-3, Meeuwsen-Oud Sluis 0-5, Avaa- ce-Olympiakos 4-3, de Eenhoorn-Polder man 0-5, Riemens-Drie Koningen 3-2, Stand A-poule: 'I.Signtex/de Suite 19-33, 2.Oud Sluis 20-30, 3.BlauweTut? 20-29, 4.Polderman 19-20, 5.Secunt| Nederland 19-18. Stand B-poule: I.Telepost 17-32. 2.Gaos 17-24, 3.Riemens 17-22,4.Spiis- broek 18-20, 5.Avance 18-19. Clinge. Paastoernooi. Kampioenen: Ricardo de Vos, Toby van Duren den Hollander (beiden Clinge), Bas Loirv- man, Joost van den Berg, Mauk Mok man. Amber Rijn, Marcel van Bevers Zoie Moerman, Bent Speksnijder (allen Capital Sports), Tessa Kareis, DyL* Beerendsen, Dewi Kareis (beiden Bree kens-Eede), Vasilis Sitelas (Frans ds g Boevere), Lucca Heijdens, Meivin Jur- riëns, Rowana Helmendag, Eric Bakte Demy Blommaert (Delta) Jordy Mh- revoet (Kloosterzande). door Peter Snelders TERNEUZEN -De voetbalvrou wen van Terneuzen blijven wis selvallig presteren in de competi tie. Dat deden ze ook in het paas weekeinde. Zaterdag was er winst tegen Schijf (2-1), zondag een kleine nederlaag tegen Noad (1-0). Aardenburg hield in de vierde klasse van de zaterdagcompeti tie lang stand tegen koploper Zierikzee, maar moest in de tweede helft definitief buigen voor de leider: 4-0. Terneuzen-Schijf 2-1. Beide ploegen toonden veel inzet, maar de wedstrijd was romme lig, met veel balverlies. Al na vier minuten nam Schijf de lei ding. Lisa Elmont tekende voor de gelijkmaker, halverwege de tweede helft maakte Annelien van Hecke de winnende goal. Noad-Terneuzen 1-0. Een gelijk- opgaand duel waarin Terneuzen goed speelde. In de eerste helft kreeg Noad één kans. Die werd prompt verzilverd. Daarna liet Terneuzen kansen liggen via Li sa Elmont en Mandy Kloonen. Na de rust was er nauwelijks doelgevaar. Zundert-Steen 3-2. Steen werk te heel hard, maar kwam nel iets tekort tegen het hoger ge klasseerde Zundert. De Braban ders stonden steeds aan de goe de kant van de score. Sabrina van de Ven scoorde twee keer te gen. In de slotminuten kreeg Steen nog een kleine kans op de gelijkmaker. Zierikee-Aardenburg 4-0. Aar denburg bleef lang hopen op een aardige score. In de slotfase stond het pas 1-0 door een doel punt in de eerste helft van Fem ke Akkersdijk. In de slotminu ten nam Zierikzee wel verder af stand door doelpunten van Fem ke Akkersdijk (2) en Lianne Ie Quist. Kruiningen-Zaamslag Zaamslag miste in deze wed strijd in de vijfde klasse enkele speelsters tegen kampioen Krui- ningen. De thuisclub ging °P zoek naar het honderdste compe- titiedoelpunt. Door de zes tref fers kwam Krui ningen precies op honderd uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 58